De Balkan-Oorlog. Land- en Tuinbouw. Uit de Pers. »Aan 't eind der week,« Honderd gulden het stuk. Binnenland. Minister E. B. li. Regout. f Buitenland. FRANKRIJK. ENGELAND. SPANJE. Plaatselijk Nieuws. Middelharnis. Zaterdagmorgen kwam M. van Delft Pz. tot de onaangename ont dekking dat van hem een 11/2 jarige vaars dood in den stal lag. Den Bommel. L. den Braber had het ongeluk met zijn hand in een zaag machine te geraken, waarbij deze zoodanig verwond werd, dat hij zich onder medische behandeling moest stellen. Nieuwe Tonge. Viijdagmorgen had de dienstbode J. v d O. bij A. C. O. het onge luk terwijl zij met een ketel kokend water liep, dat een kind voor haar kwam loopeD, en door dat kind te beschermen, kreeg zij zelf een hoeveelheid van dat water over haar arm, zoodat zij haar werk moest staken. Herkingen. De werkman L. D. willende Zaterdag 1.1. zich een hout snijden, sneed daarbij zoodanig in een zijner beenen dat hij Melissant. Donderdagavond a.s. hoopt Ingezonden Stuk ken DE LANDBOUW-ONDERLINGE. P.O.C. „OVEBFLAKUEE". Visscherij. Posterijen. Yerkoopingeo. licht mag haar niet doen veranderen, het- gean de ronde plekken spoedig zouden doen bemerken 5. kleuren die in een 10 pCt. oplos sing van zwavelzuur, soda of ammoniak gedrenkt,, na het wasschen in water, of bij een zelfstandig koken in 1 pCt. zeeoplos sing onveranderd blijven, kunnen als echt worden beschouwd. Koliek bij paarden. Koliek is een gevaar lijke ziekte in de buikorganen. Wanneer de dieren doof deze ziekte aangetast worden, zijn zij erg onrustig, stampen en werpen zich op den grond. Ze staan te trillen op de beenen en z weeten over het geheele lichaam. Een oude maar zeer verkeerde be handeling is, aan kolieklijdende paarden te beletten om te gaan liggen en ze met zweepslagen voortdurend op de been en in vlugge beweging te houden. De dieren lijden daardoor vreeselijke en nuttelooze pijnen. In den laatsten tijd zijn er vele ziekenstallen voor deze patiënten groote ruime boxen ingericht met veel stroo, waar zij naar believen kunnen liggen en zich omgooien De genezing gaat zoo veel beter, dan wanneer men de natuurlijke pogingen om de pijn te verlichten tegen werkt. Het verzenden van aardappels bij vorst. Velen onzer lezers meen en zoo zeker te weten, dat ijs koud maakt, dat zij het in een Duitsch vakschrift aanbevolen middel ter vorstvrije verzending van aardappels bij vriezend weder wel zullen durven toepassen. Men doopt de ledige zakken in water en doet er dan de aardappels in. Daarna be giet men de gevulde zakken van buiten met water. Op deze wijze verpakt, verduren de knollen de strengste vorst. De verkla ring is zeer eenvoudig. Door het water worden de ruimten tusschen het weefsel gevuld en liet uitwendig gevormd wordende ijs belet, dat de aardappelen warmte verlie zen of afkoelen, omdat het een slechte geleider is, terwijl die warmte niet vol doende is om het te doen smelten. Nog beter doet men, door de aardappelen in een drogen zak te doen en er dan een natten overheen te trekken. Palmen in de huiskamer. Palmen moeten dijkwijls begoten worden in den winter met lauw water. lu de bakjes onder de potten mag echter geen water blijven staan. Wanneer men het begieten slechts eenmaal overslaat, worden de pun ten der bladeren dor en ten slotte verwelkt het geheele blad. Mesten en verpotten in den winter is nadeelig. Dikwijls zijn de palmen met schildluis bezet; dergelijke planten moeten met een spons en een sterke zeepoplossing worden afgewassen, opdat geen bruine vlekken door de luizen ontstaan. Iets voor dames. In een Hollandsch tijdschrift voor dames werd voor een paar weken een eigenaardig en zeer modem middel aangegeven tot het reinigen van gebeeldhoude meubelen, beel den enz. van de stof. Men geeft ze namelijk een goede beurt met de fietspomp. Er moet geen radikaler middel bestaantot in het verborgenste hoekje blaast zij alles weg. Het is ligt te probeeren, want het kost niets. Voor gloeikousjes. Vóór men nieuwe gloeikousjes gebuikt, moet men ze in azijn laten weken en daarna goed droogen. Als ze geheel droog zijn, zet men ze op de branders. Op deze wijze zal men een schitterend wit licht verkrijgen en de kousjes, zelfs op vochtige plaatsen, veel langer dan gewoonlijk gebruiken. Tenminste, zoo verzekerde de „Gelder lander." Observator groep I 7.278 K.G. groep II 7.175 K.G. groep III 7.166 K.G. Over konijnen en kippen willen we het ditmaal hebbeneerst iets over konijnen. Met het mesten van deze dieren wordt door meenigeen aardige cent bijverdiendheel vaak zijn het de jongens, die zich met de zorg daarvoor belasten en aldus op het eind van het jaar een dikken spaarpot weten te krijgen. Ook levert in menig gezin de ko- nijnenmesting af en toe een smakelijk ge braad voor weinig geld op tafel. Wij weuschen hier de aandacht te ves tigen op een voedermiddel, dat als zooda nig de meeste konijnenfokkers1 wel onbe kend zal zijn, nl. op de suiker. „Konijnen voeren met suikerJa, keusck, 't is ge meend, al zal het u vreemd toeschijnen. Dat de suiker in de laatste jaren herhaaldelijk, ook van medische zijde, als voedsel voor den mensch is aanbevolen, is bekend. Mi litairen (in net Duitsche leger) en sportlui maakten er op hun marschen en tochten met succes gebruik van om de vermoeienis te voorkomen of te verdrijven. Ook als krachtvoêr, ter vervanging van een deel van het rantsoen, bij dieren is men de suiker gaan toepassen. En het resultaat was bevredigend. Als wij van „resultaat» spreken, dan hebben wij natuurlijk de ren- tabliteit, de geldelijke winst, op het oog, want daar komt het toch ten slotte op aan. Bij trekdieren, slacht-en melkvee hadden vergelijkende proeven met melasse, ruwe suiker, reeds de voedende gaarde hiervan doen blijken, maar de vraag van liet gel delijk voordeel was daardoor niet opgelost. De Belgische onderzoeker Dr. P. Demade te Haelert, heeft bij door hem genomen proeven de geldelijke kwestie wel degelijk onder de oogen gezien. Zijn proeven werden eerst met 30, later met 15 konijnen genomen, verdeeld in drie groepen. Groep 1 kreeg gewoon voedsel, bestaande uit allerlei groen, benevens 50 grain, (i ons) brood per konijn per dag. Groep II werd gevoederd met dezelfde hoe veelheid groenvoeder plus 50 gram haver dagelijks per dier. Voor groep III bestond het dagelijks rantsoen uit groenvoeder plus 21 gram suiker. Bij het begin der proefneming was het gewicht van 5 konijnen in groep III met suiker 9.383 K.G. Na 30 dagen woog groep I groep II met brood met haver Levend gewicht 8.376 K.G. 8.207 K.G. Toename 1.098 K.G. 1.031 K.G. 2.217 K.G. Dit was het resultaat van de eerste proef daarop volgde een tweede, waarvan de uit komsten als velgt waren Na 30 dagen groep I groep II groep III met brood met haver met suiker Levend gewicht 9.521 KG. 9.303 KG. 11.825 K.G. Tnpnninp 1. 145 K.G. 1. 096 K.G. 2.442 K.G. Dat waren verrassende resultaten, daar toch, zooals men ziet, de toename in ge wicht door sniker bij beide proeven meer dan het dubbele bedroeg van de gewichts vermeerdering door brood of haver. Deze uitkomsten Jzijn mooi genoeg om tot een proef, welke nog geen cent per dag en per konijn behoefd te kosten, over te gaan. Wij wenschen eventueelen proefnemers, jonge als oude, een goed succes. Nu nog een goeden raad voor kippen houders. In Noord-Amerika heeft men bij hoenders vergelijkende proeven genomen met ontroomde melk, z g. ondermelk. Chr. Grould deelt als resultaat hiervan mee in „L'Industrie Lattiere,,, dat door bijvoeging van ondermelk als bijvoeder 25 tot 33 pCt dus tot 113 méér eieren werd verkregen. Grould beveelt aan hoogstens Liter per dag en per kip. De melk moet door bij voeging van lep gestremd, de gestremde massa eenigzins nagewarmd en dan tot kleine stukjes geroerd worden. Daarna giet men alles op een .groven doekde wron gel blijft liggen en de wei loopt er door. De wrongel wordt vermengd met ander voe der toegediend. Men bereide er niet te veel op eens van, omdat het spoedig gaat gis ten. Vooral zemelen zijn een geschikt voe dermiddel ter vermenging. C. B. In de rubriek schrijft Onze Courant o.a. het vclgende Het is »Nu of nooiu Voor onze vrijzicnige Concentratie. Als ze er dit jaar niet behoorlijk bovenop komt, kan ze er voor de toekomst haar muts. wel naar gooien. De mannen van Rechts zijn voot 't over- groote deel haar onbereikbaar en méér dan haar lü, met baar schreeuwende leugen ge lukken zal, kan zij er in de toekomst nooit loswerken. En Links knauwt haar de sociaal-demo cratie van jaar tot jaar erger. 't Zal dus cü moeten zijn. Dat beg'ijpt ze zelve ook. En daarom zal ze het aller-uiterste van haar kracht ingespannen, laten onze man nen in stad en dorp ^aar maar op rekenen. De teekenen wijzen er op. Zoo kwam ons dezer dagea een circulaire in handen waaruit bleek, dat de vrijzinnige heeren in 't district Hilversum reeds een brochure in de maak hebben, die aan alle kiezers zal worden toegezonden Oplage van 12000 exemplaren. Geen strooibiljet, geen verkiezingscourant, neen een brochuredie door den de »Hooged. Gestr. heer W. dejong. Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaak de aanstaande candidaat zal worden ge schreven. Nu maken we ons daarover niet al te bezorgd. Wie nu al de kiezers met brochures gaat bestoken, maakt ze baloorig en kopschuw, eer het Juni is. Toch zij 't ons een waarschuwing De vrijzinnigen zetten alles op haren en snaren, onzerzijds moet minstens het zelfde gedaan, d.i. dezelfde werkzaamheid en ener gie ontplooid. Dan pas zijn we verantwoord Elk kind koste honderd gnlden. Dat liep toch te gek. En nog vóór Nieuwjaar maakte men aan die gekheid een einde. Wij lezen n.l. in de Rott. >De raad van Woubiugge heeft besloten de Openbare School te Hoogmade met 1 Febr, op te heffen. Zij werd door nog slechts vijf kinderen bezocht, die nu ver deeld zullen worden over Openbare Scholen in oml ggenöe gemeenten. Elk kind kost aan de gemeente reeds sedert 25 jaren jaarlijks f 100, Jaals men vijftig jaar geleden eens begonnen was, het bizoader onderwijs als regel te stellen en het openbare slechts aanvullend te doen optreden, er zouden aan Rijk en Gemeente enorme sommen bespaard zijn. En 't onderwijs zou er niet minder om zijn beter wellicht; 't is thans nog klagen aan alle zijden De drie Prov. De minister van justitie, Mr. E. R. H. Regout, is Zaterdagmorgen om acht uur zacht en kalm overleden. Mr. E. R. H. Regout, Maastrichtenaar van geboorte, is bijna 50 jaar geworden, Hij heeft gestudeerd aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1886 tot doctor in de rechtswetenschap, was gepromoveerd op een proefschrift over het faillissement. Twee jaren na zijne promotie deed hij zijn intrede in de magistratuur als amtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Roermond. Van 1893 tot 1903 was mr. Regout substituut-officier van justite te Amster dam, en tot 1905 officier van justitie te Roermond. Hij verliet het parket te Roermond in 1905 toen hij verkozen was tot lid van de Tweede Kamer, voor het kiesdistrict Hel mond. Daarna werd hij minister van justitie. 0. m, andere bladen zegt de N. R. C: Het overlijden van minister E. R. H. Re gout mag als een gevoelig verlies voor het ministerie-Heemskerk beschouwd worden Zijn verscheiden zal niet alleen onder zijn geestverwanten, doch ook in de rechtsge leerde wereld, waarin hij groote achting genoot, ongetwijfeld met leedwezen worden vernomen. Reeds bij zijn optreden als opvolger van minister Nelissen aan het departement, dat sinds het eerste rechter ministerie (Mackay) steeds-aan een katholiek was overgelaten werd hij tegen de hem toebedeelde taak geheel opgewassen geacht. Tot die verwach ting hadden zijn zeventien ambtsjaren bij het Openbaar'"Ministerie aanleiding gegeven, en ook liet werkzame aandeel, dat hij daar na gedurende vijf jaren aan het parlemen taire leven had genomen. De jongste der beide broeders Regout werd voor een be kwaam jurist en een goed spreker gehou den. Dien naam heeft hij als minister gehand haafd. Zijn debatersgaven zijn hem menig maal goed te stade gekomen, en ook in zijn bekwaamheid heeft niemand zich be drogen kunnen zien, al zijn er met betrek king tot zijn departement wel eens teleurstel lingen geuit oyer den tragen gang van den wetgevenden arbeid. De collectieve nota der mogendheden. Reuter verneemt dat een telegram te Londen ontvangen werd, waarin gezegd wordt, dat de Duitsche gezant te Con- stantinopel instructies ontving, om met de andere gezanten aan de overhandiging der nota aan Turkije deel te nemen. Hoewel men niet weet, waaraan dit uitstel toe te schrijven is, verzekert men, dat dit geens zins veroorzaakt werd door geschil van meening onder de mogendheden. De nota onderging geen wijziging sinds haar ver zending uit Londen, tenzij een kleine verandering, die verscheidene dagen geleden door Dui'.schland werd voorgesteld. Op den 17en Januari stelde daarop de gezanten der mogendheden gezamenlijk aan den Turkschen minister van buiten- landsche zaken, Noradunghian, de collec tieve nota ter hand. De conferentie te Moestaf a-pasja. Volgens de »Mir» te Sofia is te Moe- stapha pasja, onder presidium des konings, een booge krijgsraad gehouden, waaraan door den generalissimus, de commandanten der vier legers en chefs van den grooten generalen staf werd deelgenomen. Besloten werd, de krijgsoperaties te hervatten, in geval Turkije, na den stap der mogend heden en de overhandiging van het ulti matum der Balkanstaten, dat op dézen stap volgen zal, zich niet zou haasten om op de door de geallieerden gestelde voor waarden vrede te sluiten. De Orientspoorweg op den Balkan. Naar uit Londen gemeld wordt, ver klaarde Danef aan den vertegenwoordiger van een financieel correspondentie-bureau te Londen, dat Bulgarije en Servië van plan zijn den Orientspoorweg in bezit te nemen en dat ook de andere bondgenooten bereid zijn de rechten van den Raad van Beheer der Dette Publiqueindeverove.de provincie te erkennen. De verbondi nen zijn zelfs van plan de kapitalisatie van de schuld dezer provincies in overweging te nemen. Daarentegen blijven de bondge nooten er bij, om een oorlogsschatting te eischen van ongeveer 1 milliard francs, terwijl Bulgarije bovendien nog een gun stig handelsverdrag met Turkije verlangt. Te Versailles is op 17 Januari een nieuwe president gekozen in plaats van den afgetreden president Paillières. Met 483 van de 859 stemmen werd de mi nister-president Raymond Poincaré tot //eersten burger// van Frankrijk gekozen. De bekendmaking van den uitslag der stemming door den voorzitter gaf aanlei ding tot eenige manifestaties van voor- en tegenstanders van Poincaré. De aanhangers van Poincaré applaudisseerden, terwijl de voorstanders van Pams schreeuwden //Houl Hou!» Ook werden eenige kreten gehoord als//Gekozen door de rechter zijde. Weg met den dictator!» Te Parijs verwekte het bericht van de verkiezing van Poincaré, dat door eenige dagbladen door middel van transparanten bekend werd gemaakt, over het algemeen voldoening. De Home-Rule-Bill of het wetsontwerp tot zelfregeer voor Ierland is door het Lagerhuis met 368 tegen 258 stemmen aangenomeu. Bij het laatste debat werden al de ar gumenten van voor en tegen nog eens o er wogen. Balfour stelde namens de op positie de verwerping van het gedurende 52 dagen behandelde wetsontwerp voor. Ka dat gaf aanleiding tot een schitterend steekspel van woorden tusschen hem en den eersten minister Asquith, twee aan elkander gewaagde staatslieden en even schrandere deb tters. Een en rme geestdrift ontstond, toen de cijfers der stemming bekend werden gemaakt. De ministerieelen en nationalisten stonden op, juichend en wuivend met hun z kdoeken Buiten het gebouw had zich een reusachtige menigte verzameld, die eveneens een luid en langdurig gejuich aan hit f, toen de uitslag bekend was ge maakt. Het Hoogerhuis zal nu de wet nog wel een paar jaar trach'en tegen te houden. Maar als deze regeerings coalitie zich zoo lang weet te handhaven, dan krijgt Ierland einde 1915 zonder mankeeren Home Rule. Een draadloos telegram meldt, dat de Engelsche s'oomboot //Varonese», die Vigo met 139 passagiers aan boord verliet, bij Leixoes, een soort voorhaven van Oporto, is wrak geslagen. De tusschen de //Veronese» en de kust aangebrachte lijn, brak 's morgens, toen 33 personen, meest vrouwen en kinderen ge-ed waren Bij de talrijke pogingen, om de over gebleven passagiers van de //Veronese» te redden, werd een reddingboot door een hooge golf omgeslagen, waarbij zestien personen verdronken, 's MidJags brak de //Veronese» midde. door en elk oogenblik verwachtte men, dat de golven haar ge heel zouden vernielen. Alle middelen, om de 60 zich nog aan boord bevindende passagiers te redden, moesten worden op gegeven, Volgens een telegram uit Vigo zou het schip reeds gezonken zijn. De passagiers waren meest Spanjaarden en Portugeezen. De //Veronese» is een stoomboot van ruim 7000 ton. Zij was te Belfast ge bouwd en behoort tot de Liverpool. Brazil and River Plate Steam Navigation Com pany. Zondag verliet zij Liverpool met bestemming naar Buenos-Ayres. Somuieisdijk. Door den heer Comm. der Koningin is aan C. H. van Eek bui tengewone machtiging verleend tot het schieten op schadelijk gedierte. De besmettelijke ziekte (diphtheritis) in het huisgezin van M. Buib, is door den gemeentegeneesheer geweken verklaard, Zaterdagavond omstreeks ro uur ontstond op d *n Westdijk aihier een volks oploop, doordat C. v d. W. geen toegang in zijne woning aai zijne ech g noote wilde verstrekken. Hoe vel een ge Cm lieleden en de politie et aan ie pas kwamen, werd haar de toegang toch geweigerd. Genoemde C. v. d. W. maakt zich nog al eens aan misbruik van sterken drank schuldig. Naar men ons mededeeld zal de lijn baan eerstdaags worden stop gezel. Door den heer M Harlogs is zijn woonhuis staande op de Westdijk onders hands verkocht aan den molenaar den heer Pape voor f1500, Heden Dinsdag terwijl de landbouwer L. Pieterse een paard zou laten beslaan, kreeg hij bij de smederij van de Wed. A. Nieuwland zulk een slag van het paard tegen zijn hand dat hij een ernstige wonde bekwam en geneeskundige hulp noodzakelijk was. De lijst der Stemgerechtigde Ingelan den der polders Den Bommel, De Tille en Den Uitslag, behoorende lot de Gem. Den Bommel, Oude-Tonge en Middelhar- nis, ligt voor genoemde Ingelanden gedu rende 14 dagen (van 18-31 Jan.'13.) ter inzage op de polderskamer alhier. Maandag j.l. werd alhier een leeuw- rik waargenomen die zich al zingende in de lucht verhief. Wel buitengewoon vroeg. Dirksland. Met het droogen van klee- ren bij de kachel, had Vrijdag j.l. een begin van brand plaats bij C. M. G. aan den Ring. Daar zulks juist bijtijds door de huisgencoten werd opgemerkt en deze het vuur spoedig meester waren werd grooter onheil voorkomen. zich per as naar N-Tonge moest begeven alwaar hij geneeskundig werd behandeld, 1,1. Week gebeurde het D. K. onder deze gemeente dat hij in de omgeving zij ner woning in een door sneeuw voor hem verborgen greppel stap'e en daa bij kwam te vallen met het gevolg hijzich, den hoo- gen leeftijd in aanmerking genomen, zoo danig bezeerde dat hij tot op heden geen werk kan verichten. Onze vroegere dorpsgenoot.«Je -heer C. J. Munters ambulant rijksklerk ze-klasse der Registratie en Domeinen thans te Am sterdam is met ingang van 1 Januari j.l bevorderd tot ambulant rijksklerk ie klasse bij gemeld dienstvak. Staat der bevolking dezer Gemeente op 1 Jan. 1913, Bevolking 31 Dec; 415 M en 413 Vr totaal 828. Geboren in 1912 9 m. en 6 vr Ingekomen van elders 21 M en 29 Vr. totaal 65 per sonen. Overleden in 1912 3 M en 2 Vr ver trokken naar elders 23 M. en 36 Vr. to taal 64 personen. Alzoo vermeerderd met 1 inwoner tel lende op r Jan. 1913 dus 829 inwoners. de Chr. Zangvereeniging »HalleIuja« alhier met medewerking van de blinde Koudijzers te Middelharnis en de zangvereeniging van Herkingen een zanguitvoering te geven in de Herv. Kerk. alhier. De copie van Ingezonden Stukken, die ntet geplaatst zflD, wordt niet teruggegeven. Bniten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur 1 Gaarne zag ik dit stukje in uw blad geplaatst. Bij voorbaat mijn dank. De berichtgever uwer Courant meldt, niet in de gelegenheid te zijn geweest de uitvoering der Chr. Zangvereeniging Looft den Heeret geheel bij te wonen, waardoor een volledig verslag door hem niet kon worden gegeven. 't Spijt mij, dat er met geen enkel woord melding is gemaakt, van een zeer belang rijke zaak, hoewel onze correspondent na genoeg den ganschen avond in ons mid den was. Mochten wij in Ouddorp somwijlen kla gen over een weinig onbeschaafdheid, deze uitvoering heeft bewezen, hoe onze dorps- genooten, in een volle zaal, tijdens het zingen der liederen en 't doen der voor drachten zelfs noch door praten, noch door uitbundig gelach, de goede orde behoeven te verstoren, maar steeds aandachtig kun- nenluisteren. Eere aan Ouddorp! Deze uitvoering droeg geheel het karakter van een Christelijk samenzijn. Van het begin tot het eind heeft een stipte orde geheerscht, hetgeen zeer te prijzen is. Onzen welgemeenden dank aan allen, die tot 't welslagen van dezen avond hebben medegewerkt. Ook onzen dank aan Ds. Róssing, die in een schoone rede ons allen een ernstig woord op 't hart bond en aan den heer Mackaay, hoofd der Chr. school, die met dankzegging eindigde. De beide andere predikanten onzer ge meente, hadden ons te kennen gegeven, tot hun spijt, door afwezigheid de verga dering niet te kunnen bijwonen. Uw Dw„ H. A. VAN DER KEMP. Ouddorp, Januari 1913. 't Aantal leden bedroeg op 1 November 1910. 81 leden 1911. 123 1912. 156 't Aantal ongevallen bedroeg in November 1910. 1 duur9 dagen 1911. 3 10 10 en 18 1912. 9 8 9 11 121316 21 en 39 Melissant, 20 Januari 1913. A. W. KEIJZER, Secretaris. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te lJmuiden binnenge komen de vischsloepen .Oranje Nassau" st. J. de Koning f 960. „Theodora Emmerentia" st. M. Taaie .Johanna Hendrika" st. J. de Korte geen vangst. STELLENDAM. Op het Hulptelegraaf en telefoonkantoor werd over December 1912 behandeld155 telegrammen, 131 gesprekken en 11 oproepberichten. Op Zaterdag 25 Januari 1913 's nam. 2 uur te Dirksland aan den Kralingschendjjk van Knot wilgen om te rooien ten verzoeke van de heeren Jac Both en Ding. Mooij aart, beiden te Dirksland Notaris van der 8LUIJ8. Op Woensdag 29 Januari 1913, 's nam. 2 uur te Dirksland, op den Straatdijk, voor het huis bewoond geweest door wijlen den heer Q.Tiggel- man van winkelopstand, volledigen bakkerij in ventaris en meubilaire goederen Notaris van der 8LUIJS. Op Woensdag 29 Januari 1913 des nam. ten 2 ure aan de Kaai te Middelharnis en om 3 ure aan de Kaai te Sommelsdijk van Sparren. Notaris van BUUREN. Op Donderdag 30 Januari 1913 des nam. 3 ure iu het Hotel Zaaijer te Middelhar nis inzet van 1. Een burgerwoonhuis aan den Binnenweg te Sommelsdijk, 2 Een huis met schuur mestputplaats en erf in den stoofhoek aldaar en drie perceelen tuingrond aldaar ten verzoeke van den heer R. van der Bol. te Sommelsdijk. Notaris van Buuren. Op Donderdag 30 Januari 1913 des voorm. 10 uur te Dirksland aan de Mestkaai, en des nam. 2 uur te Herkingen op de Kaai van eene flinke partij zware Sparren Notaris van der SLUIJS.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2