Tl) iiOOP Zeeuwse! en Hosier Uienzaad. mum iüFSTEE HEO. BUL-GENOOTSCHAP DraiMÉMaUei HE fiiaiaflOj^»!'* W. Vermeulen iistraat 42, TE KOOF miMir. 5 Cl 3 f 25 J Bergen op Zoom. Advertentim. Dankbetuiging. KNECHT EERSTE KNECHT HUISKNECHT. POLIKLINIEK. Gemeenteraad. Gemengd Nieuws. BEDROG. üerk eri School. Ccrotïsdiensioefeiiingeii. De Fondsen markt. Marktberichten De ondergeteekende W. MASTEN BROEK, Veehouder te Ouddorp, ver klaart dat door de Directie der Centrale Verzeïering-iaatscliapptj voor Paar den en Vee, gevestigd te Zwolle, vertegenwoordiger de Heer D. Komte- bedde te Ouddorpop de meest royale wijze de schade is geregeld en uitbe taald, door ondergeteekende geleden, daar eene koe tengevolge van het wer^ pen moest werden afgemaakt en welke koe bij genoemde Maatschappij in de afdeeling werpverzekeringwas opge nomen, op grond van welke schade regeling ondergeteekende voornoemde Centraïe Verzekerlng-maatsehappij ieder landbouwer en veehouder drin gend aanbevelen kan. 6611 üuddorp, den 17 Januari 1913. W. MASTENBROEK Jbz. Westduinen. Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een Voorman, een Hoofd- en Tweede Knecht, tegen hoog loon bij L. BOSSCH1E- TER, Landbouwer, Dirksland. 6610 Terstond of met Februari gevraagd een 6613 Schilderskneoht of halfwas P.G. met kost en inwoning. Br. Ir. onder No. 634 aan de Druk kerij van W. BOEKHOVEN, Sommels dijk. Met deze geef ik de ingezetenen van Middeiharnis kennis, dat ik mijne Mevrouw VAN VUUREN te Helle- voetsluis vraagt tegen 1 Maart ot eerder een DIENSTBODE - als meid aleen. 6593 Terstond gevraagd een ol HAiiFWAS. Voor geruimen tijd werk aan de Wasclimacliiiiefatjr. „WiMmina" te SpijMssa Aan hetzelfde adres een prachtige EIEEH K&Sï. volgens de nieuwste stijl TE KOOP AANGEBODEN. Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een bekwame 6599 bij D. W1TTEKOEK Landb. Herkingen. GEVRAAGD met 1 Maart a.s. een bij H. SNEEP, Nieuwe Tonge. 6590 Tegen 1 Maart a.s. GEVRAAGD wegens dienstplicht van de tegen- woordigen een 6584 SCHIPPERSKNECHT bij M. JOPPE Jzn., Beurtschipper, Sommelsdijk. Bij J. VROEG1N OEWEIJ Hz Som melsdijk, bestaat gelegenheid tot het van af 15 Januari 1913 heb overge daan aan de Heer C. KROOS, alhier. Dankende voor het ruime vertrou- wen, beveel ik mijn opvolger gaarne bij ieder aan. 6607 G. SCUILPËRRftRn. Middeiharnis, 15 Januari 1913. Naar aanleiding van bovenstaande, beveel ik mij voor alle werkzaamheden gaarne aan. Evenals mijn voorganger zal door mij ni(ds onbeproefd worden gelaten U net en billijk te bedienen. Hopende, dat mij ook uw vertrouwen mag geschonken worden. Beleefd aanbevelend Middeiharnis, 15 Januari 1913. bij A. IIOOGZ^T, Molendijk, Sommelsdijk. 6596 van een groot 63 Heet. voor zeven jaren, te Melissant in huur door S. DEN BAARS, bij wien informatiën te be komen zijn en ook bij Pr BREESNEE, Prins Hendrikplein 7 Den Haag. door wien vóór 10 Februari a.s. iuschrij- vingsbiljetten worden ingewacht. 6598 HL (TOEREE en OVERFLA&KEE. Opwekkende rede door Ds. J. POL- HUIJS van Stad aan 't Haringvliet, in de Hervormde Kerk te Stellendam. D. V. Dinsdagavond 6 uur 22 Jan. 6600 HET BESTUUR. De Bond van Noordbrahantsche maakt hierbij Heeren Landbouwers bekend dat de prijzen hunner Drai- neerbuizen zijn vastgesteld als volgt: Firma C. A. VERKOUTEREN 6606 (J. Kooiman) Halsteren. G. VERDUSSEN, Wouw. Gebrs. VAN WESENBEECK, Wouw. Firma G. A. M WITTER MANS, Bergen op Zoom. C. C. DAVERVELDT, Woensdrecht. «ÜBfe Bij Gebr. GRIÏÏTHUIJ- SEN Oude Tonge bestaat gelegenheid tot het 6591 BREKEN VAN VARKENS. ROTTERDAM, GonttOSiPgel 233c l)jj Boschje, tramlijnen 4 en 6. heen. komen de menschen gevlogen om Vermeulen's Naaimachines ook geen wonder, het scheelt een dubbelt werk mansweekgeld in de prijs ook op af betaling prijscourant gratis, repareer en en inruiling. 4 puikwerkeude Telefoontoestellen (Hangende) voor den luttelen prijs van f 1.50, f 5.f 5.en f 2.50. Gemakkelijk zelf aan te leggen. Adres Bureau van dit blad. Vergadering van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HA RINGVLIET op Donderdag 16 Januari 1913 des nam. 2 ure Present met den Voorzitter alle leden met uitzondering van den heer A. J. Braber die met kennisgeving afwezig is. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering, geschiedt voorlezing, goedkeuring en onderteekening van de notulen der vorige vergadering, waarna het volgende is verhandeld. I. De voorz. wenscht allen, in deze eer ste vergadering des jaars, Gods zegen toe. Spreker zegt dat, wanneer er terug gezien wordt op het jaar dat achter ons ligt, rui me stof tot danken is. Hij hoopt dan ook dat de gemeente dit jaar het in alles wel moge gaan. Ook stipt de voorz. nog aan het voorrecht dat de gemeente in het afgeloopen in het bezit van gaslicht is gekomen. Hierna wordt overgegaan tot de orde van den dag. II. Ingekomen stukken: a Mededeeling d.d 30 Dec. 1912, dat ingevolge de wet van 24 Mei 1897 Stb. 156 aan deze gemeente is betaalbaar gesteld f 1197,52 b Een schrijven van HH. Ged. Staten waarbij dit college goedgekeurd terugzendt een besluit tot het doen eener af en over schrijving dato 14 Dec. 1912. c Eene missive van voornoemd college goedgekeurd terugzendende de gemeentere kening over 1911. III. Is aan de orde benoeming ledea com missie tot wering van schoolverzuim. Af tredend zijn de heeren L. Braber en M. Kaptein, die beiden herkiesbaar zijn. Als candidaten staan hier tegenover de heeren M. Braber Bz. en l. Scherpenissa. Na stem ming blijkt dat beide aftredenden zijn her kozen. IV. Bespreking aangaande geldleening tot verbetering der grintwegen. Volgens opgave der grintcommissie zal de geheele geldleening bedragen f 90.000 waar deze gemeente aan zal moeten betalen f 17,760. Na ampele bespreking hieromtrent stelt de heer Van Paasse voor, dat de gemeente hier niet op in zal gaan, te meer waar de gemeente reeds zooveel schuld heeft, en de overige wegen ook met voldoende begrin- ting wel onderhouden kunnen worden. Het voorstel van dhr. Van Paasse wordt met 3 stemmen voor en 2 tegen aangenomen. Tevens wordt besloten aan de grintcom missie te berichten, dat de Raad basaltslag of kluiterbestrating voor den Molendijk wel noodig acht. V. De voorz. zegt, dat het Dagelijksch bestuur voorstelt M. Borgdorffals opruimer der peeaarde, eene gratificatie te verleenen van f 10. Dien overeenkomstig wordt be sloten. VI. Burgemeester en'Wethouders stellen voor eene kasgeldleening aan te gaan van f 2500. Hiertoe wordt besloten. Vil.- Dq voorzitter deelt den Raad mede dat voor het hoofd der Openbare Lagere School eene nieuwe regenbak is gemaakt. VIII. Wordt besloten de huur van het petroleumhuisje te bepalen op f 15 's jaars. IN. Op een desbetreffende vraag van den heer Van Paasse, zegt de Burgemeester dat van gemeentewege maandelijks een staat wordt gegeven voor het aansteken en blusschen der lantaarns en wanneer soms mocht blijken dat de verlichting niet voldoende is, de Burgemeester bevoegd is de lantaarns aan te laten steken. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Den Bommel, op Maandag 13 Jan, nam. 2.30 uur Tegenwoordig met den voorzitter alle ledeD, Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen der vorige bijeenkomst gelezen, goed gekeurd en geteekend. Aan de orde 1 Ingekomen stukken, a Een missieve van HH. Ged. Staten waarbij wordt medegedeeld, dat ingevolge de wet van 24 Mei 1897 over 1912 aan de gemeente zal wor den uitgekeerd eene som van f 3996.83. Noti ficatie. b Eer missiefe van dezelfden waarbij goed gekeurd wordt teruggezuu ien de gemeentereke- nir over 1911. Notificatie. c Een schrijven van den heer J. Bakker,schil de) alhier, waarin hij mededeeling doet, dat hij ziji. schilderszaak enz. heeft overgedaan aan zjjn zoon dieu-hij beleefd in de gunst aanbeveelt. Terwijl Liij tevens dank betuigd voor het geno ten vertrouwen, dat hij zoo vele jaren heeft mo gen genieten. Notificatie. d Een schrijven van den heer C. Bakker, waa-in wordt medegedeeld dat hij de schilders zaak van zijn zjjn vader heeft overgenomen, ter wijl hij zich beleeft in de gunst annbeveeld, in de hoop de gemeente zoo te dienen, zooals dat door zyn vader is geschiedt. Besloten wordt de heer C. Bakker op de lijst van schilders in de gemeente te plaatsen, in de plaats van zyn vader de heer J. Bakker. 2 De voorzitter doet mededeeling dat boeken en kas van den gemeenteontvanger en van den Boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur zijn opgenomen en in orde bevonden. Notificatie. 2 Wijziging gemeentebegrooting dienstjaar '12 Besloten wordt af te schrijven van post „kos ten ter voorkoming van epidemische ziekten ƒ45 Jaarwedden onderwijzers f 70 Kosten van school reisjes f 20 Huishuur onderwijzers 25 en over te schrijven op post schrijfloonen 50, kosten veldwachter 5, kosten huishoudelijk bestuur 5, kosten herhalingsonderwüs 70 Benten van kasgeldleeningen 5 en belooningen en premiën van brandspuitlieden 25. 3 Vaststelling suppletoir kohier Hondenbe lasting 1912. Besloten wordt het kohier vastte stellen met een be Irag van 225. 4 Idem H. O. 1912. De Voorzitter deeldmee dat B.enW. alsnog hebben aangeslagen: C. J. Laseur, inkomen 3000 gld. voor 3 maanden is f 25.03, J. P. Mast inkomen 1500 gld. voor 4 maanden is f 11.72, H. van Gent inkomen 900 gld. voor 4 maanden is f 4. 85. De heer Knoop vindt het verschil tusschende heeren Mast en Van Gent nogal tamelijk groot, alle beide schippers zijn eerstbeginnenden en om nu juist dhr. Mast 609 gld, hooger aan te slaan is hem een raadsel. De voorzitter zegt dat de genoemde bedragen slechts een raming zyn, zoodat de heeren daar natuurlijk wijzigingen in kunnen brengen. De heer Knoop wenscht gaarne nadere inlich tingen te geven, maar dan in een geheime zit ting. Aldus wordt besloten en zal dit punt op het eind van de vergadering behandeld worden 5 Aan M. Westdorp wórd wegens vertrek uit de gemeente f 2.74 afschrq ving van H.O. ver leend, terwyi aan N. L. Kryger eveneens af- schryving van f 1.14 wordt toegestaan 6 Wordt aan N. L. Krijger een half jaar af- schryving van Hondenbelasting verleenden wel tot een bedrag van eene gulden. 7 Vaststelling algemeene politieverordening. Na voorlezing van deze verordening wordt zij met algemeene stemmen vastgesteld. 8 Deelt de voorzitter mede dat thans nog aan de orde komt een verzoekschrift van den heer P. Vermaas en 11 anderen inhoudende het ver. zoek om aan den Molendijk nog eenige lantaarns te plaatsen. Met 6 tegen 1 stem die van den heer Jan Mijs wordt besloten 2 lantaarns te doen plaatsen, en wel op den dyk bij J. Don kersloot en Verkerke. 9 Deelt den heer A. van Weel mede, dat de gaslantaarns in de Zuidzyde ook zyn gearriveerd en vraagt wanneer de lantaarnaansteker ze moet uit en aanmaken. De voorzitter zal genoemden aansteker maan delijks een lijstje zenden waarop de branduren vermeld staan. Hij ontvangt maandeiyks een lijat van den Directeur welke echter, zoonoodig door het gemeentebestuur gewy'zigd kan worden Verder vraagt de heer A. van Weel of dan de lantaarn op den hoek bij Th. J. Begtrs tot den ochtend toe kan biyven branden, aangezien het daar een kruispunt is. Aldus wotdt besloteD 10 Vraagt den heer Knoop bij de rondvraag of den metselaar g. j v. d. echenk dit jaar de gemeentewerken metselwerk nog mag uit voeren, hy had vernomen dat de voorzitter te gen V. d. Schenk had gezegd, dat hij niet voor de gemeente kon werken, maar wel Van Nieu- wsal. De Voorzitter antwoord dat bij nader onder zoek is gebleken dat van der Schenk hier eerder woonde dan van Nieuwaal, zoc-dat B. enW. hem in kennis hebben gesteld dat hy in 1913 voor de gemeente kon werken. De heer Van Weel zegt, dat op zyn voorstel reeds vroeger een beslfiit is genomen om van der Scheuk het metselwerk in 1913 toe te staan. Van der Schenk heeft zelfeen rekestingezonder De heer Jongeling vraagt of van Nieuwaal thans cok op de lijst wordt geplaatst, hetgeen door den voorzitter bevestigend wordt beant woord. 11 Vraagt den heer Jongeling of B. enW. de concepten I en II inzake den boedelfBigge al hebben ingezien. Hij vermeent dat thans wel een besluit kan worden genomen of de gemeen teraad al of niet voor het stiohten van eeif maatschap is. Met 6 tegen 1 stem die van. den heer Ros molen wordt besloten beide concepten te ver werpen en niet tot hs„ stichten van een maat schap over te gaan. 12 Vraagt den heer Rosmolen ol de wegen onder deze gemeente nog behard wordei met bazalt, enz. De voorzitter deelt mede dat hy het besteken voorwaarden heeft on( vangen en zou gaarne nog een deskundige buiten den heer Buasemwin kel om over deze zaak willen hoorenen stelt voor dit onderwerp tot een volgende rergadcring aan te houden. De raad is evenwel van meening dat thans maar een besluit moet worden genomen. De heer Jongeling zegt, men kan nu toch in beginsel besluiten of men het voorstel vim de commissie, om de geheele grintweg met bi zalt- slag te beharden, zal aannemen. Wordt dat. niet aangenomen, dan zou met kleinere plannen voor den dag kunnen komen. De voorzitter brengt het onderwerp in rond vraag en met 5 tegen 2 stemmen die van de heeren van Weel en Jacobs wordt het voor stel om de geheele grintweg met bazsltshig te beharden, verworpen. 13 B. enW. dienen thans een voorstel in om aan de commtssie een begrooting te vri-.gen, waarin vermeld wordt hoe groot de kosten zijn van elke gemeente op zich zelf", elk naar i ven redigheid en dan voor steenslag of bazalt lag. Met 6 tegen 1 stem die van den heer J. Mys wordt dit voorstel aangenomen. 14 Vraagt den heer Jongeling, wanneer de petroleumlantaarns op de z.g. Zaat geplaatst wordt. De voorzitter antwoord dat hy den heer A. Smit gevraagd heeft of hij zich wilde beitsten met het plaatsen eener paal. 15 Wordt nog besloten de oude lantaarnpa len en lantaarns met toebehoorsn te verkoopen. De voorzitter deelt mede dat hij een advertentie in de „Vraag en Aanbod" zal plaatsen, waarop gegadigden zich daD kunnen aanmelden. De gunning zal aan den raad worden voorbehouden. Thans niets meer aan de orde zijnde en geen der leden meer het woord verlangende sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat men in geheime zitting over. Ongecorrigeerd. Een onzer correspondenten schrijft ons: Heden kwamen wij weder voor de zoo- veelste maal te hooren, hoe sommige firma's te werk gaan om hun waren aan den man te brengen. Een advertentie in de bladen, inhoudende het verzoek om van het woord luchtschiphalhet grootste aantal woorden te maken. Een wedstrijd dus. Een kennis van mij deed mede aan dien wedstrijd en zond een 400 tal woorden in. Weldra komt een antwoord inhoudende dat men twee prijzen gewonnen heeft, n.l. een als eerste inzender en een als goede inzender. Beide prijzen zouden worden toegezonden indien voor iederen prijs 85 ct. gezonden werd als vergoeding voor vracht, invoerrechten en administratiekosten. Er werd gezonden per postwissel f 1,70 en weldra kwamen de twee prijzen. Bij ontvangst van het pakket moest nog 70 ct. betaald worden. In totaal dus f 2,40 En wat waren nu de prijzen De eerste prijs was een klokje dat men in de Bazars koopt voor 49 ct. en een sigaren aansteker ter waarde van 25 ct. in totaal dus voor een waarde van 74 ct. voor de f 2,40 die men betaald had. Eventueele andere oplossers of mededingers worden gewaarschuwd. Rdm. Officieel Gedeelte. Ned. Hervormde Kerk. Predikbeurten op Zondag 19 Jan. 1913 Sommelsdijk, vm. 9,30 uur Ds, Van der Kooy vau Ouddorp. Middelbands, vm. 9.30 en 'sav. 6 uur Ds. Brui ning. Middeiharnis (Evangelisatie), vm, 9,30 en 's av. 6 uur dhr. Smit van Delft. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf. Den Bommel, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Emmen. Langstraat, vm. 9, nam. 2 en Donderdagavond 6 uur dhr. Hack. Ooltgensplaat, geën opgaaf ontvangen. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirkslaud, vm. 9 Ds. Steenbeek, nam. 2 Ds. Van der Kooy van Ouddorp en Woensdagavond 6 nur Ds. Van As van Moerkapelle. (Collecte voor de Zending. Melissant, vm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. Kroeze. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. 9,30 en 's av. 6,30 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, geen opgaat. Gereformeerde Kerk. Middeiharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur dhr. Ploe gers van Dordrecht. 8tad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en 's av. 5,30 uur Oatech. Zond. 18, Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9,30, nam. 2 en 's av. 5 30 unr Ds. Rooseboom van Hillegersberg. Ooltgensplaat, vm. 9 en 'sav. 6 uurDs. Dekker. Melissant, vm. 9,30 en nam. 2 uur dhr. De Boer van Hoogvliet. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. 9,30, nam. 2 en en Woensdagavond 6 uur Ds. Van Duin. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, geen opgaaf ontvangen. Melissant, ym. 9,30,nam. 2 en'sav. 6 uur leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Doopsgezinde Kerk. ■uddorp, vm. 9,30 unr Ds. Rössing. MIDDELHARNIS. Tengevolge van het Leerstoelfonds, hoopt D.V. aanstaande Donderdag 23 Januari in de Evangeliesatie optreden Ds. Beekenkanip van Delft. Aanvangsuur Jen 'onderwerp ho pen we in een volgend nummer te kunnen vermelden. DEN BOMMEL. 18881913. Thans mag de heer A. B. Bom gedachtig zijn, dat hij vóór 25 jaar zitting nam als Kerkvoogd der Herv. Kerk, terwijl hij van dat tijdvak 6 jaar als secre taris van bedoeld college, fungeerde We wenschen dan ook, dat den reeds op hoo- gen ouderdom gekomen heer Bom, die steeds het goede voor de kerk zocht, nog lange jaren als zoodanig mag zitting hebben en met dezelfde energie bezield mag zijn als waardoor hij zich al dien tijd kenmerkte, OUDDORP. Benoemd tot onderwijzer der Ohr School alhier met ingang van 1 Febr. de heer van Gilst. volontair aan de Chr. School te H«er- jansdam. 1016 Januari. Wij kunnen in de afgeloopen overzicht periode, wederom niet prat gaan op een opgaande beweging in de Amerikaansche fondsen, ja, er zijn zelfs voor de Now- Yorksehe beurs critiekedagen geweest, men verwachtte de beslissing van iiet Hooggerechtshof in de Intermountain en de Minnoseta vrachtkwestiehet eerste geschil betreft de vraag of de Interstate Commerce Commissie bevoegd is de spoor wegen te noodzaken bij vervoer over kor ter afstanden, dan van Oceaan tot Oceaan, lager tarieven te berekenen dan voor lan gere afstanden en bij numero twee, is liet de vraag of de afzonderlijke staten van Amerika op eigen houtje de vrachten bin nen haar grenzen mogen vaststellen ook voor de doorvoer of z.gn. transito. Tot nog toe werden voor groote afstanden, dit in concurrentie met de scheepvaartmaatschap pijen, lage prijzen berekend, terwijl over korte afstanden het tarief verhoogd werd met de vracht op den spoorweg van den grooteu oceaan af, tot op de plaats der bestemming. Indien de Interstate commissie gelijk krijgt, zullen fiinke vrachtverlagiiigen moeten worden ingevoerd, hetgeen natuur lijk tengevolge heeft, mindere ontvangsten. Te begrijpen is het, dat een' dergelijke be slissing voor de spoorwegmaatschappijen van groot belang is en dat met spanning de uitspraak wordt tegemoet gezien; niet deze feiten voor oogen en de wankelende politieke toestand in Europa was een lus- telooze en zwakke stemming in Ameri kaansche waarden te zien, hetgeen vooral jl. Maandag op de Londensche beurs tot uitdrukking kwam, en behalve aan de politiek, ook aan de daling Van het koper op do metaalbeurs moet worden toegedacht zoodat de verkoopen van bnitenlandsche rekening, voornamelijk in Amalgamateds eii Steels, groote verhoudingen aannamen en bij de binneniandsche speculatie opna me vonden. Van de spoorwaarden ontmoet ten Denners locale vraag op de meening dat de maatschappij eenige voordeelen kan genieten uit het tusschen de Union Paci fic en Western Pacific te sluiten vervoer- overeenkomstwaarvan sprake is. Een redevoering van den aanstaanden president te Chicago gehouden, heeft ook al niet tot een opgaande beweging gestemdnaar het schijnt wordt [met het optreden van Wil son een nieuw tijdperk tegen de trustpo- litiek ingeluid, daarbij rekening houdende, met de wenschen van het Amerikaansche volk. Petroleumwaarden. Deze afdeeling was voor de leidende soorten zwakker, Dordt- sche iets gunstiger. Rumeensche soorten bepaald lusteloos. Schibaiëff zwakker met weinig omzet. Mijnwaarden. Indische mijnen over het algemeen met veel aanbod, RedjangLebong, niettegenstaande een dividend van [25 pCt. (verleden jaar 50) genoemd wordt aange boden en lager. Guyana Goud en Oost- Borneo met geringen handel. Rubberivaarden eenigszins verdeeld. Ko loniale Rubber's moesten op onware be richten een tiental procenten laten vallen, doch kwamen later iets op. Amsterdam Rubber iets gunstiger, Nederlandsche dito zwakker, Lampong, om de andere niet te noemen, lager. Tabakken over het algemeen lusteloos en in reactie, met uitzondering van preferen te Amsterdam Lankat en Amsterdam Ser- dang. Voor de groote waarden was de handel van beperkten omvang en de grond toon zwakker. Staatsfondsen. Hollandsche en Russische soorten lager. Geld op prolongatie van 37»4 pCfr Tot 't verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent Fondsen, zoowel spe culatief als beleggingspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onze kantore te Sommelsdijk, als op onze zitdagen te Stad aan 't Haringvliet, Dirksland en Oude Tonge. Onze deposito-rente bedraagt thans met 3 dagen opzegging, 3-6 maanden, 37. pCti 4~pCt 12 maanden, 47» pCt. FLAKKEESCIIE BANK. Sommelsdijk, 17-1-'13. Amsterdam 16 Januari 1913. Ingebonden door JAU. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prys Hoogste prij: per Heet. per Heet. Zeeuwscke bonten t 2.65 a 2.80 blauwen 2.65 a 2.80 öpuische eigenheimers „1.70 a 2.10 Fiakkeesehe 1.90 a 2.10 Drentsche 1.50 a 1.75 Geldersche Blauwen 2.20 a 2.40 Friesche borgers „1.80 a 1.93 blauwen „2.30 a 2.40 Eigenheimer pooters „1.40 a 1.80 Blauwe „1.20 a 1.40 Some „1-20 a 1.40 Cody ker Muizen - 0.a 0. Kleine 0. a 0. Blauwen 2. a 2.20 Beverweker zand 3.75 a 4. Bimvos 0.a 0. Westlandsehe ronde 0. a 0. Schoolmeesters o. a 0. Hillegommer zand „0. a 0. Friesche Muizen 0. a 0. •Drentsche zand eigenh. „0. a 0. Oude Malta, per 100 kg. 9.a 10. Nieuwe IJpplder Boy«r 100 0.— 0.— 0. 0.- Tegen 1 Maart a.s. GEVRAAGD een bij J. POLLEMANS, Oude Tonge, 6614 C. SiUMMfiK. co lO co voor borst-en longziekten, vo r Keel- en Neus- aandoeningen en voor Spraakgebreken Maandkaarten, da- gel. 910 en 's avonds 7 8 Par- tieculier spreekuur1 2. - - -

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 4