Ue Balkan-Oorlog, Landbouw. Tuinbouw. Uit de Pers. Euiteoiaod. Plaatselijk seyws. Visscherij. Verkoopingen. dat ze alsdan de verantwoordelijkheid niet dragen. Daarover schrijf ik u bij gelegen heid wel eens. 'tls mij thans te doen om u in het algemeen op den ernst van het jaar 1913 te wijzen, opdat ge getrouw moogt zijn in uw arbeid met het oog op de verkiezingen. 1913 bergt zooveel in zijn schoot, Ik hoop dat we bij het einde van het jaar stof hebben om God te danken, en dat het Nederlaudsche volk niet bij mr. Troelstra op audiëntie behoeft'te gaan. Mij dunkt het volk zal zich nog wel tienmaal bedenken. We worden weerloos gemaakt, zoodat de vijand zonder slag of stoot binrteu kan komen. Als ik de taal van sommige liberalen hoor, schijnt het mij toe, dat ze zoo iets begeeren. Ik denk bv aan s Vooruit.* Genoeg bij deze ge legenheid. Ontvang mijn hartelijke groete, als altijd, t.t. MARNIX. Weide-verzorging. Die zijn wei wil verzorgen, zooals het behoort, Die ga met de volgende regelen accoord Het is bekend aan iederen boer Een natte weide geeft slecht voer, Dus d'eerste zorg moet zijn altijd, Dat men van 't water wordt bevrijd. Is 't land behoorlijk drooggelegd, Dan worde 't flink, terdeeg, geëgd Het zure gras en ook het mos, Tiert in geen bodem, droog en los. Molshoopen moeten goed geslecht, Geschiedt dat overal wel recht En wordt in 't voorjaar, waar het past Het rollen wel steeds toegepast Verzuim dat niet, noch 't een, noch 't aer Maar houd vooral den mestzak klaar Te lang werdt 't grasland zeer misdeeld 't Heeft leelijk parten ons gespeeld. Gebruikt gij stalmest, ier misschien 't Is goed, Maar strooi dan bovendien Om 't phosphorzuur wat Thomasmeel, Daarvan krijgt 't gras niet licht te veel. Doch Stalmest is hier 't rechte niet Die geeft meer winst bij voederbiet, Bij al wat knol of wortel heet, Mits men ook kunstmest niet vergeet I Op 't gras is stalmest te roijaal, Tenzij gestrooid een enk'le maal. De stikstof doet slechts weinig nut Die stof wordt uit de lucht geput, (1 't Goedkoopst is kunstmest. En de oogst Is ook met kunstmest meestal 't hoogst Dit is gebleken zonneklaar Op menig proefveld, jaar op jaar. (2 Met Kainiet en Slakkenmeel Doet men op 't grasveld wonderveel: Men strooit van elk een baal of acht, Soms wordt ook kalk nog opgebracht. (3 Aldus oogst men een goed gewin JDaar zit veel voedingswaarde in. "Vooralals tijdig wordt gemaaid Dan wordt geen onkruid ook gezaaid. Maai vroeg l 't Geeft licht verteerbaar gras, En nog een welig na-gewas. Laat maaien geeft verlies door 't zaad En brengt den grond in slechter staat. C. B. 1) Door de klavers namelijk, die, behoorende tot de vlinderbloemigen, door middel van de bacteriën in heur wortelknolletjes, zich zelf en den grond met de stikstof uit de lucht verrijzen. 2) Ook in ons land; bijv. in Friesland, waar bij vergelijkende proefnemingen op een aantal hooi landen, gedurende meer dan 10 jaren,de kunstmest «•zonder afzondering steeds de hoogste opbrengst gaf. 3) Wanneer men oude, natuurlijke hooilanden, lang verwaarloosd, gaat verbeteren, of als het land nat en zuur is. Overigens wordt in den regel in het aangewende Thomasmeel (behalve phosphorzuur) voleoende kalk geleverd. Het Conserveeren van Fruit, en Groenten. Over het conserveereu van fruit en groen ten door middel van lage temperaturen, schreef eenigen lijd geleden de heer R. P. Bonthuis, Rijkstuinbouwleeraar in alge- meenen dienst, naar aanleiding van een door hem gedane studiereis een uitgebreid eh zakelijk verslag, waaraan wij hieronder een en ander willen ontleenen. De Franschman Charles Tellier was de eerste, die met succes beproefde in 1874 fruit en groenten in een koelinrichting te bewaren. Zijn denkbeeld vond in zijn eigen land weinig ingang, maar wel, doch eerst later, in Amerika, waar in 1905, in de Vereenigde Staten, reeds 582 koelpak- huizen bestonden, z.g. „Cold Stores;" in richtingen, waar men door middel van la ge temperatuur alle soorten levensmidde len conserveert. Door het conserveeren van fruit heeft juist de appelencultuur in Amerika zoo'n groote uitbreiding gekregen. Vooral in de Oostelijke Staten wordt op groote schaal gebruik gemaakt van koel- inrichtingen voor het conserveeren van aardbeien. De voornaamste centra voor de ze depots zijn New-York, Jersy-City, Bos ton, Buffalo en Philadelphia. Eveneens bewaart men op dergelijke wijze peren. In Californië wordt het conserveeren van fruit door lage temperatuur op groote schaal toegepast. Tegenwoordig wordt het Oali- fornisch fruit in volmaakt verschen toe stand aangeboden op de markten te New- York, Chicago, Boston, Philadelphia en Pittsburg. De groote afstanden tusschen de plaat sen van- productie en de plaatsen van consumptie, afstanden van meer dan 4000 Kilometer, en de duur van het transport, dat soms 10 tot 14 dagen bedraagt, zijn thans geen beletselen meer voor een zoo danige uitbreiding van den fruithandel. Men schat, dat tegenwoordig 95 pCt. van het teere, moeilijk te conserveeren fruit, dat in Californië gekweekt wordt, in koelwagens wordt verzonden door deze 1 wijze van vervoer neemt de fruitteelt in Californië thans een tienmaal grootere oppervlakte in dan voor 20 jaren. Ook in Europa heeft men gunstige resul taten met het vervoer van fruit in derge lijke koelwagens. Aardbeiën, bv. verzonden van Carpentras (Zuid-Frankrijk) naar Ber lijn, komen na acht dagen in uitstekenden staat aan. Voor het vervoer van versch fruit uit Amerika, Australië, De Kaap, Tasmanie en Nieuw-Zeeland naar Europa, gebruikt men stoomschepen, voorzien van koelkamers. De meeste dezer schepen behooren tot de Engelscho handelsvloot. Wanneer groote hoeveelheden fruit in Engeland aankomen, worden zij direct in koelpakhuizen opge slagen. Daardoor zijn de importeurs in staat het meest gunstige tijdstip met het ter markt brengen der vruchten al te wach ten en zij kunnen steeds de markt voor zien houden. In ons land hebben wij te Amsterdam het koelpakhuis van de naaml. vennootschap »het Vriesseveem.* In Enge land vindt men ze in bijna iedere plaats van beteekenis. Om vruchten in koelkamers te kunnen bewaren, moet op het volgende worden gelet: 1. De kwaliteit van het product en sta dium van rijpheid op het oogenblik, dat het in de koelkamer wordt gebracht. De vruchten moeten volmaakt gezond zijn geen wondje of rottend plekje, geen kneu zing; daarom moet men ze met de hand oogsten. Dit moet geschieden kort vóór de vrucht rijp is. 2. De temperatuur van conserveering, welke het meest geschikt is voor elk pro duct afzonderlijk. Een te lage temperatuur doet het fruit bevriezen, een te liooge be vordert het rijpingsproces en het gaat dan in korten tijd in ontbinding over. De ge schiktste temperatuur voor appels en peren is een half tot» 2 gr. C„ voor pruimen, aardbeien, kersen en aalbessen een f gr., voor abrikozen 2 gr., voor sluitkool i gr., voor bloemkool 1 a 2 gr,, voor asperges 1 gr. 3. De vochtigheidstoestand van de lucht in de koelkamer, welke eer droog dan vochtig, maar toch niet geheel en al droog moet zijn. 4. Luchtverversching. 5. De verpakking, welke met de grootste zorg moet geschieden. Appelen en peren wikkelt men het best in papier. Geen pej1- kamentpapier, waaronder het fruit niet uitwasemen kan. Perziken en pruimen ver pakt men in kistjes, die vooraf bekleed zijn met watten of gemalen kurk. 6. Voorzorgsmaatregelen, te nemen bij het inbrengen en uithalen der producten in en uit de koelkamers. Er moet een ge- lijdelijke overgang zijn van temperatuur, daarom brenge men het fruit eerst in een tusschenkamer met gemiddelde temperatuur, waar de atmospheer ook voldoende droog is hier houde men het fruit, althans appels en peren, ongeveer twee dagen. C. B. De geestelijke vrijheid. s>De geestelijke vrijheid van het Neder- iandsche volk, zoo klagen de vrijzinnigen wordt onder dit Kabinet aangerand.« Blijkbaar heeft men hier de benoemin gen op het oog, want zoo heet het verder begunstiging van kerkelijke richtingen leidt tot onoprechtheid en veinzerij. Met den meesten nadruk is Minister Heemskerk tegen deze beschuldiging opge komen. De Regeering streeft bij haar benoe mingen naar het betrachten van recht en en billijkheid. Ook onder dit kabinet zijn hoewel de vrijzinnigen ten aanzien van tal van ambten en bedieningen nog altijd een voor sprong hebben personen benoemd van zeer verschillende richtingen. En toch durft men in verband met de benoemingen klagen over aanranding van de geestelijke vrijheid. Zeer terscede vroeg dan ook de Mini ster swordt daD de geestelijke vrijheid alleen gewaarborgd, wordt tegen onop rechtheid en veinzerij alleen gewaakt, wan neer de kerkelijke richtingen opzettelijk wor den achtergesteld Volgens de vrijzinnigen blijkbaar wel. Als zij van »het volk« spreken, dan hebben ze in de eerste plaats het oog op de linkerzijde; de openbare school die door de belastingpenningen van het geheele volk in stand wordt gehouden noemen zij »onze« school en behoudens zeer hooge uitzonderingen zijn alleen vrijzinnigen be kwaam en geschikt om voor benoemingen in aanmerking te komen. Maar dan gevoelt toch een ieder, dat de vrijzinigen niet het recht hebben om van aanranding der geestelijke vrijheid te spreken en dat bij een Kabinet als wij nu bezitten, hetwelk in dit opzicht de onpar tijdigheid betracht, de vrijheid van ons volk het best gewaarborgd is. Eerste voorwaarde. Een eerste voorwaarde voor een leger dat met succes den strijd wil voeren is zeker wel dat er soldaten zijn. De kostbaarste wapenen worden waar- delcos indien er geen mannen zijn om die wapenen te bedienen. Dit geldt ook en in nog meerdere male voor den politieken strijd. Alle moeite om de menschen te over tuigen eD hen naar de stembus te brengen is vruchteloos, wanneer niet gezorgd is, dat hunne namen op de kiezerslijst voorkomen. Straks is er weer gelegenheid om de soldaten voor het politieke leger in' te schrij ven. Het eerste werk dat daarom onze aan dacht vraagt is het verzorgen van de kie zerslijst. Te vroeg kan men dit werk niet beginnen. Gezorgd moet worden dat ieder die daar- j toe gerechtigd is, k ezer wordt. Niei één j mag achterblijven. Maar cók moet worden nagegaan of soms ook namen op de lijst voorkomen die daarop niet behooren. Bij dezen arbeid roeren we niet die groote trom, maar gaan we met de meeste nauwgezetheid te werk. En we letten niet alleen op de kiezers voor de Kamer, maar óók op die voer de Staten en den Ge meenteraad. Menig candidaat is reeds gevallen met één stem, terwijl meerdere personen gaar ne jouden hebben meegeholpen als maar niet verzuimd was hun naam op de kiezers lijst te plaatsen. Arm het werk daarom, in de eerste plaats voor de Kiezerslijst, (»De Vrije Westfries«.) De Vredesonderhandeling. Qe toe and is onveraudert. Het ver schil van meeaing tusschen de Turksche afgevaardigden en die der verbonden Bal- kausfaten betreffende Adrianopel is nog niet bijgelegd. Rechid pasja blijft het on aannemelijk vinden, dat de status buo, wier handhaving de groote mogendheden vóór het uitbreken van den oorlog met zulke heilige eeden bezwoeren, Turkije 200000 K.M2 grond kost. Nu schijnt op de gezantenbijeenkomst de tekst vastgesteld van een nota, die aan de Porte zal worden voorgelegd. De nota zou da Porte aanbevelen toe te geven be treffende de kwestie van Adrianopel, Er is echter ge n sprake van pressie. Turkije zal wel uit deze nota den on- dubbelzinnigen indruk krijgen, dalhetmet een vasten, eensgezinden wil van Europa te doen heeft hetwelk het opnieuw uitbreken van den oorlog niet zal dulden. Door dit eendrachtig samengaan der mogendheden, dat geleid werd door de beste bedoelingen voor het verdere iot van Turkije en zijn Aziatische bezittingen, mag aangenomen worden, dat alle verstandige elementen in Turkije den ernst van den toestand zullen begrijpen en zich naar de welgemeende raadgeving der mogendheden zal voegen. Het moge blijken geen ijdele hoop te zijn I Een dreigende wending in het Roe meensch-Buig aar sch conflict. De //Times// zegt, dat volgens berichten uit Boekarest de Roemeensche regeering, bevindend, dat de ouderhandelingen met Bulgarije niet vorderen, besloten heeft on- middelijk de landstreek te bezetten, die het van Bulgarije eischt als compensatie voor zijn neutraliteit. De Roemeensche regeering heeft aan de regeering te Sofia in een nota verklaard, dat, indien zij binnen 48 uur geen voldoening omvangen heeft, zij zal beginnen te mobiliseeren, Dit en de aanwezigheid van ofïicieele Roemeensche onderhandelaars te Constanti- nopel werpt meer licht op de absolute on handelbaarheid van Turkije wat betreft Adrianopel. Geen wonder dat de Bulgaren Roemenië beschuldigen door deze houding, bij Turkije nieuwe hoopvolle verwachtingen te wekken en dit land in zijn tegenstand ten opzichte van Adrianopel te versterken, Roemenië schijnt van plan, Bulgarije te forceeren en concessies te doen. Of de middelen. die het daartoe bezigt, goed zijn, moet afgewacht worden. Dat het optreden van Roemenie tegen Bulgarije al eenige uitwerking begint te krijgen toont een telegram uit Sofia, waarin gemeld wordt, dat men zich daar zeer on gerust maakt over de militare maatregelen van Roemenië. Men vreest te Sofia, dat Bulgarije te zeer van troepen ontbloot is, om zich tegen een aanval van. die zijde te kunnen verdedigen. De Oostenrijksch-Russische mobilisaties. Wekenlang duren nu de Oostenrijksch- Russische onderhandelingen betreffende de demobilisatie; verscheidene malen zijn zij onderbroken en weder hervat. Duitschland vervulde daarbij de rol van bemiddelaar. Vijf weken geleden richte de regeering te Petersburg zich tot die te Berlijn met het verzoek, druk uit te oefenen op Oosten rijk in verband met een gelijktijdige de mobilisatie of als men liever wilmet een geleidelijke vermindering der militaire ver sterkingen aan de beide grenzen, en een eigenlijke demobilisatie in Bosnië, Herze- gowina en Dalmatië. Oostenrijk antwoordde, dat het niet wilde onderhandelen en daarbij bleef het voorloo- pig. Twee weken geleden echter hervatte Duitschland zijn pogingen, en toen stemde Oostenrijk toe in officieus gevoerde onder handelingen die van zeer vriendschappelijke!! geest doordrongen waren maar ongelukkig genoeg geen enkel resultaat opleverden. Het op de been houden dier groote legermachten kost beiden landen dagelijks ondertusschen eenige millioenen, zeer ten verderve voor 's land financiën. SPANJE. Op voorstel van den markies Pidal heeft de conservatieve partij besloten, om aan Man ra te verzoeken de leiding der partij weder op zich te nemen, en werd een uitvoerig schrijven van Pidal, waarin dit verzoek verva'; is, ar.n Maura ter hand gesteld. Voor dit eensgezind aandringen van zijn getrouwen is Mau a gezwicht en heeft hij besloten zijn pos» ui- leider der Spaansche conServs'ieve pr ii wo der ie aanvaarden. Sommelëdyiü. Tegen K.L. huisvrouw van H.V. is proces-v .baal opgemaakt we gens het werpen van asch en vuilnis op den openbaren gemeentegrond. Uit deze gemeente zijn een io tal personen naar Rotterdam vertrokken om aldaar de stakende sleepersknechls te ver vangen. Dl Commissie tot warme spijsuitdeeling is evenals vorige jaren weder begonnen hare spijzen uit te deelen aan arme behoeitigen, Zondagmorgen ontstond er tusschen A.M. e.a. en H.K. twist doordat eerstge noemde een sneeuwbal naar H.K. gooide. Deze hierover boos geworden wierp een emmer met aardappelwater over zijn kleeren. Het gevolg hiervan was dat zij elkander aanpakten. Naar men verneemt is de zaak in handen der politie gesteld. Middelharnis. Zondag nam Jb. Schil- peroord en van Gent deel aan een onderlinge Tentoonstelling gegeven door hun P V. het 7de wijk waarin ze 2 eerste 1 tweede en een 3de prijs wonnen. Er waren 200 duiven ingezonden. Maandagmorgen kwam de stoomboot j>Middelharnis« ruim een uur over tijd te Rotterdam. De reden waren dat de lichten der gasboeien op 't Haringvliet weggenomen waren. De kapitein zag zich daaidoor genood zaakt de reis door het kanaal te maken, waarvan hij bij Hellevoetsluis even aan den grond geraakte. Tegen J. L., reizend koopman, is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens vernieling. Tot ophaalders van het Onderling begrafenisfonds zijn bij loting aangewezen, G. But, J. van der Valk ea C. de Blok. Den Bommel. Mochten we onlangs gewagen van zoe:emelks-prijsverhooging, thans Maandag bleek het hei hoogtepunt nog niet bereikt te hebben; er moet nu voor een maat melk 5 cent worden be taald. ^Gelukkig Nieuwjaar »Geef acht U De liberale Kies- vereeniging alhier heeft in haar vergade ring van 9 Jan. j.l. met algemeene stem men besloten, om voor de a.s. Kamer verkiezing candidaat te stellen de heer A. Roodhuizen. Door den Rijksveldw. Piquiiiet is proces-verbaal opgemaakt tegen L. H. al hier en J. R. van Ooltgenspieat, wegens het plegen van baldadigheid in het gooien met sneeuwballen. Wegens ondiepte der haven, geraakte de stoomboot Dinsdag j.l. nabij het haven hoofd aan den grond, hetwelk haar een uur vertraging berokkende. Tot tijdelijk Gem. Veldwachter is aangewezen de heer E. D. P quillet, Rijks veldw. alhier. Ooltgensplaat J.l. Vrijdag hadden eenige jongens de aardigheid, terwijl er bij P. Beijer een partijtje was, de gepofte aardappellen weg te halen, door mtddel van een ladder tegen den achtergevel. Maandagavond moest wegens ver stopping een beest afgemaakt worden bij M. Breeman. Het dier was verkocht om a.s. week te leveren voor f 233,50. Nieuwe Tonge. Woensdag 8 Januari j.l. hield het Begrafenisfonds »Eigen Hu!p« hare gewone jaarvergadering. Uit de rekening van den penningmeester bleek. Ontvangsten over 1912 bedroegen f 659,41, Uitgaven f 252.08. Saldo f407,23. Als bestuurslid werd met bijna algemeene stemmen herkozen den heer J. van Vliet. Dirksland. De bevolking op 31 Dec. 1911 bestond uit 1219 Mannelijke en 1260 Vruwelijke of totaal 2479 personen. In het afgeloopen jaar is dezelve ver meerderd door geboorte met 28 manl. en 40 vrouwltotaal 68. Door vestiging 84 manl. en 95 vrouw!., totaal 179. Alzoo te zamen 112 manl. en 135 vrouwl. of totaal 247. Vertninderd door sterfgevallen 14 manl. en 9 vrouwl., te zamen 23, Door vertrek 68 manl. en 78 vrouwl.. te zamen 146. Totaal 52 manl. en 87 vrouwl,, zijnde 169. Is alzoo tot op 31 Dec. 1912 vermeer derd met 30 manl. en 48 vrouwl. of te zamen 78 personen hetwelk een totaal vormt van 1249 manl. en 1308 vrouwl., te zamen 2557 personen. Het aantal huwelijken dat gesloten werd bedroeg 12, dat der levenloos aangegeven 3. Vrijdag a.s. des de 2 ure zal aan den Havendijk eene verkooping plaats heb ben van een groote partij nieuw hout, tot gebruik voor verschillende doeleinden. Bij de Maandag gehouden verkooping van zitplaatsen in de Herv. Kerk werden o.a. één zitplaats verkocht voor niet minder dan 85. Herkingen. -De loteling Andries van Rumpht lichting 1912 is tegen Maandag a.s. 20 Jan. opgeroepen zich in Militairen dienst te begeven. Als garnizoenplaats is hem aangewezen Bergen op Zoom Infan'erie. De arbeider S. de Valk welke aan een klein wondje aan zijn arm had, ont waarde deze week daaraan zoodanige op zetting dat hij zich zag genoodzaakt genees kundige hu'p in te roepen waarbij bloed vergiftiging werd geconstateerd. Nog steeds is het daarmede niet geheel in orde. Meer malen komt dit verschijnsel voor en kan men niet vlug genoeg medische hulp inroepen. Goedereede. Voor de Nat. Militie zijn alhier i'6 jongelingen ingeschreven. Tot voorzitter van de Commissie tot wering van Schoolverzuim is gekozen den heer D. de Koe en tot secretaris de heer P. v. d. Wende, die beiden hunne benoeming hebben aangenomen. Aan het havenhoofd alhier komt ten huize van P. T. een geval van mazelen voor zoover als bekend is het eerste. Ouddorp De Cnr. Zangvereenigirg, ïLooft den Heere,« directeur A.v.d. Kemp wenscht Donderdag 16 Jan. des avonds te zeven uur een uitvoering te gevedf in de oude Chr. school. De op Zaterdag 11 Januari geveilde perceelen van de familie van Kerkwijk zijn ingevet, als volgt Koop 1 door Mozes Aleman op f 2600. Koop 2 door T. Hameeteman op f 2450, Koop 3 door P. Voogd P.Cz. op f r 590. Koop 4 door W. Witte op f 900. Koop 5 door W. Koole op f 980. De afslag der perceelen is bepaald op 18 Januari 's avonds 7 uur in het Logement Akershoek. -In een gehouden vergadering van tim merlieden en ïneiselaars is besloten om het loon te brengen op 18 cent per uur. MIDDELHARNIS. e Van de visscherij is te ljmuiden binnen gekomen de vischsloep »Paul Kruger« St. L. Koster f 1080 Op Donderdag 16 Januari 1®13 des nam. 1,30 ure te Stellendam aan de Kaai vau eene groote partij timmerhout, als planken, deien, ribben, palen, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 6594 Op Vrijdag 17 Januari 1913 des nam» ten 2 ure te Dirksland aan de Haven van eene groote partij timmerhout, als planken, delen, ribben, palen, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 6594 Op Zaterdag 18 Januari 1913 des voorrn. 9 ure te Den Bommel aan de Kaai van eene groote partij timmerhout, als plannen, delen, ribben, palen, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK 6594 Op Zaterdag 18 Januari 1913 des nam. 1 ure te Stad aan 't Haringvliet aan de Kaai van eene groote partij timmerhout als planken, delen, ribben, palen, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 6594 Op Zaterdag 18 Januari 1913 afslag des avonds 7 uur, tot Ouddorp in het Loge ment Akershoek van a 1.26.10 H.A. is 2 G. 224 R. V. M. bouwland te Ouddorp iu het Oudeland aan den Nieuwen weg Sectie D 110. 215, b 1.08.10 H.A. is 2 G. 106 R. V. M. bouwland liggende als voor, Sectie D no. 214, c 1.08.50 H.A. is 2 G. 109 R. V. M. bouwland, liggende als voor, Sectie D nos. 160 en 161, d 0.53,80 H.A. is 1 G. 51| R. V. M. weiland te Ouddorp in het Oudeland aan Jillesweg Sectie D. no. 411 e 0.64.80 H.A, is 1 G. 123| R. V. M. weiland, liggende als voor, Sectie D no. 462, ten verzoeke van de erven van Me vrouw de Weduwe A. van Kerkwijk. Notarissen Mr. A. MIJS te Rotterdam en P. T. VAN DEN BERG te Goedereede. Op Maandag 20 Januari 1913 des nam. 1.30 ure te Ouddorp op het erf van Jobs. Breen van eene groote partij timmerhout, als planken, delen, ribben, paieu, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 6594 Op Dinsdag 21 Januari 1913 des nam. 1 ure te Melissaut aan den Molendijk van eene groote partij timmerhout, als planken, delen, ribben, palen, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 6594 op Dinsdag 21 Januari 1913, te Dirks land, ter herberge van 0. de Bruin, afslag des namiddags 4 uur (na aankomst der tram), van een Woon- en Winkelhuis waarin mef groot succes eene Brood-, Be schuit-, en Kleingoedbakkerij wordt uitge oefend, met erf en grond aan den Straat- dijk, kad. Sectie B nr. 104 groot 0,1 Are, 12 centiaren. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag 22 Januari 1913 des nam. 2 ure onder de gemeente Nieuwe Tonge in polder Duivenwaard nabij de woningHout- lust* van lf Hectare zwaar zeven- en zes jarig schaarhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 6594 Op Donderdag 30 Januari 1913 des nam. 3 ure in het Hotel Zaaijer te Middelhar- nis inzet van 1. Een Surgerwoonhuis aan den Binnenweg te Sommelsdijk, 2 Een huis met schuur mestputplaats en erf in den stoófhoek aldaar en drie perceelen tuingrond aldaar ten verzoeke van den heer R. van der Bol. te Sommelsdijk. Notaris van Buuren, Op Donderdag 6 Februari 1943 des nam 3 ure in het Hotel Spee te Sommelsdijk afslag van. 1 Een burgerwoonhuis aan den Binnenweg te Sommelsdijk, 2 Een huis met •schuur, mestputplaats eu erf iu den Stoof- hoek aldaar en. 3 Drie perceelen tuingrond aldaar ten verzoeke van den heer Reinier van der Bol te Sommelsdijk. Notaris van Buuren.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2