Tuinbouw. Voor Huis eu Hof. Ingezonden, Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. Ingezonden Stukken. deden echter dit voorstel op voorwaarde, dat de afstand van geen enkel ander eiland gevraagd zou worden. Na onder elkander beraadslaagd te heb ben, overhandigden de bonugenooten aan de Turken het volgende geschreven antwoord #De gedelegeerden der verbonden Balkan- staten zien-met leedwezen, dat de Turksche afgevaardigden geen rekening houden met de resultaten van den oorlog. Zij zouden dus gerecht'gd zijn de onderhandelingen af te breken. Om echter een nieuw bewijs te geven van hun verzoeningsgezindheid, ver zoeken zij den Turkschen afgevaardigden op een zitting, die MaandagDamiddagom4 uur gehouden zal worden, voorstellen te doen die bevatten le. De afstand van alle Turksche rechten op Kreta: 2e. Afstand van de eilanden iu de Engeïsclie Zee 3e, Afbakening van een grens voor het villajet Adrianopel, die de stad Adrianopel aan de bondgenooten overlaat. Blijven de Turken in gebreke, dan zullen de onderhandelingen als afgebroken worden beschouwd. De Turken verklaarden hierop, dat zij hun andwoord reeds Zaterdagmiddag om 4 uur zouden indienen, hetgeen door de ge allieerden werd aangenomen. Deze verklaring betreflende het antwoord der Turken wordt beschouwd als een onheil spellend teeken, dat zij gevoelen, dat een breuk onvermijdelijk is. Het lot van Skoetari. Uit Parijs kwam het bericht, dat tusschen Rome en Weenen een uitvoerige telegram wisseling plaats vindt over het toekomstige lot van Skoetari. Men gelooft niet, dat Berchtold vroeger reeds bindende beloften aan den leider der Albaneezen heeft gegeven zoodat het mogelijk is dat Skoetari aan Montenegro zal komen. De koning van Italië heeft ten gunste van koning Nikita, zijn schoonvader, stappen bij de Donau- mouarchie gedaan. De toestand te Arianopel. Er bestaat reden te gelooven, dat het garnizoen van Adrianopel zeer noodlijdend is eu zelfs, dat de onderhandelingen, be treflende overgaven der stad aan de Bul garen, begonnen zijn. De strijd tusschen de Grieksche en Turk sche vloot. De '/Pall Mall Gazetten// verneemt van 'n Turkschen luitenant ter zee de volgende bijzonderhedeij over de maritieme actie in de Dardanellen, welke den 16den Dec. j 1. ondernomen werd, die wel eenigszins af wijken van hetgeen vroeger hierover gemeld is. In den strijd met de Turksche vloot bekwam de Turksche kruiser //Georgios Averoff// eenige averij, doch hel Turksche slagschip //Barbarossa// werd zwaar bescha digd en keerde met een groot aantal dooden en gewonden naar de Dardanellen terug. De averij is zoo aanzienlijk, dat het schip buiten dienst zal moeten gesteld worden. Twee andere Turksche oorlogsschepen heeft men op het strand laten loopen, ten einde te voorkomen, dat zij zonken. Op Chios. liet Turksche, garnizoen bestaande uit ISOü man, heeft zich overgeven. De Grieken vonden in het kamp twee kanonnen en een groote hoeveelheid wapens, amunitie en levensmiddelen. Het totaal aautal krijgsgevangenen, het welk sedert de opening der vijandelijkheden door de Grieken is gemaakt, gaat de 40000 te boven. De Strijd bij Janina. ATHENE, 1 Jan. Generaal Sapound- jakis seiutd.d. 31 Dec. dat het belegerings geschut in den afgeloopen nacht het vuur opende op de groote Turksche kampen ter linkerzijde van den weg naar Janina tegen over Bizani. De Turksche artillerie be antwoordde het vuur niet. Tegen 3 uur des morgens ondernamen de Turken een aanval tegen het centrum en den linker vleugel der Grieken, doch «erden terugge slagen. In den loop van den dag had een artillerie-duel plaats. Voor Moes- en Bloemtuin enz. Resultaten met Kalibemesting op Klei gronden in Nederland. (Slot.) Er is dus zoo we opmerkten goede, vruchtbare kleigrond, rijk of tamelijk rijk aan opneembare kali, maar er zijn ook lichte kleigronden, die niet zooveel opneembare kali bevatten, ja soms vrij arm daaraan zijn. En dan zijn er nog bodems, die vrij wat kali bevatten, ook zonder kali-bemes ting tamelijke oogsten leveren, doch niet temin voor een kaligift zeer dankbaar zijn, d. w. z. waarop de aanwending van een kalimeststof zich zeer rendabel toont. Zoo ondervond het bijv. Prof. Maercker op leemgrond, die niet minder dan 0,44 pCt. kali bezat. En de landdouwleeraar Lehman verkreeg te Stemmasgnin op leemigen zandgrond, in goede conditie, door een kali bemesting ter waarde van f 12 een meer opbrengst aan aardappelen van 5000 Kilo. Het gebrek aan kali en het loonende van een kali-meststof op van nature vrij goe den grond zal ons niet verwonderen, wan neer wij bedenken, hoe vooral in de laatste tijden de verbouw van aardappelen en knol rapen suikcr-en voederbieten alle kali vreters enorm is toegenomenhoe in vele streken de bemesting onzer hooilanden, indien althans van bemesting sprake was, hoogst eenzijdig geschiedde waardoor de bodem totaal werd uitgepnt; dat in vele bedrijven het bodemkapitaal langzaam maar zeker werd weggevoerd, doordat de oogst te gelde werd gemaakt en dus niet voor een deel in den mest op het land terug keerde. Wat bij onvoldoende bemesting het ver lies aan kali beteekent, kan een eenvoudige berekening doen zien. Stel, dat een bunder grond om de 3 jaar 30000 K.G. stalmest ontvangt,hoevele gronden ontvangen minder dan dat dan wordt daarin aan den bodem toegevoerd 150 K.G kali. Bij verbouw van suikerbieten, wintertarwe en gerst wordt aan den akker onttrokken door: 35000 K.G. suikeib. en. 3000 K.G. bladeren 150 K.G. kal. 3000 K.G. tarwekorrels en 4450 K.G. stroo 40 K.G. kali 2500 K.G. gerstekorrels en 3500 K.G. stroo 35 K.G kali Totaal 227 K.G. kali. Een tekort dus van 75 K.G. kali. Dit tekort kan worden vergoed en velen handelen reeds aldus door per bunder 600 K.G. kainiet te geven, en menigeen, door de ervaring geleerd, geeft bij hakvruch- ten behalve compost nog 400 K.G. patent kali of 800 K.G. kainiet. Kali gaf op klei-proefvelden vaak schit terende meeropbrengsten. Enkele voorbeel den volgen hier: 1. Bij Jan Visser te Maren (N.-B.), op Maasklei door 1500 K G. kai niet een meeropbrengst van 24,700 K.G. voederbieten, 2. Bij Luc. Weiten te Kes- pij Oss werd door 1000 K.G. kainiet ruim 69000 K.G. bieten meer geoogst; inderdaad enorm. 3. Bij J.Koopmans, burgemeester te Kessen. een meeropbrengst door slechts 750 K.G. kainiet van ruim 101 duizend K.G. bieten. 4. Bij P. van Huturn te Ma ren door 500 K.G. patentkali een meerder beschot van 2600 K.G. aardappelen. 5. Bij G. van Sonsbeek te Kessel door 300 K.G. patent kali bij stalmest 7800 K.G. aar dappelen meer.6. Bij L. Leer in t' Veld te Alem (N.-B.) door 1500 KG. kainiet een meeropbrengst van 18400 K.G. suiker bieten. Zijn deze voorbeelden, alle van Maas- ltleigrond. niet sprekend C. B. Hoewel ten opzichte van hygiënische reinheid bij kappers en barbiers in de laatste jaren een aanmerkelijke verbetering viel waar te nemen, is het nog lang niet overal zooals het wezen moet. Daarom vermelden wij hieronder de raadgevingen, door de gezondheidscommissie te Utrecht aan de barbiers en kappers verstrekt De gezondheidscommissie zegt Verschillende ziekten van huid en haren en van het geheele lichaam kunnen van den eenen klant op den anderen worden overgebracht. Deze ziekten zijn meestal moeilijk te genezen en enkele er van levens gevaarlijk. Wanneer echter de onderstaande maat regelen in acht genomen wórden, zal het gevaar voor besmetting zeer gering zijn 1. Bij de uitoefening van zijn bedrijf drage de kapper of barbier een witte jas, die herhaaldelijk door een schoon gewas- schene wordt vervangen. 2. In elk vertrek, waarin het bedrijf wordt uitgeoefend, behoort een waterlei dingkraan met daaronder geplaatst wasch- bekken afwezig te zijn, bestemd voor het wasschen der handen van het personeel. Voordat tot het bedienen van een nieuwen klant wordt overgegaan, worden de han den, zoo mogelijk, met water en zeep ge reinigd. 3. Men dringe er bij de klanten op aan, dat deze zooveel mogelijk zelf de benoo- digde artikelen aanschaffen. 4. Voor eiken klant make men gebruik van een schoonen handdoek of men ver vang e dezen door een papieren servetje, dat, na bij éen persoon te zijn gebezigd, wordt vernietigd. 5. Wanneer dezelfde kapmantel bij meer personen wordt gebruikt, zorge men door telkens nieuw papier, dat de mantel niet met de huid van den hals in aanraking komt. 6. Den steun voor het hoofd bij het scheren bedekke men bij eiken klant met een versch stuk papier of een schoon doekje. 7. Scheermessen, scharen en kammen worden na elk gebruik in een bakje met zeepspiritus (of alcohol) geplaatst en na daarin eenige minuten (minstens 5 te heb ben gelegen, met ontvette watten of met een uitsluitend hiervoor bestemd doekje krachtig afgeveegd. Metalen kammen (bijv. van aluminium) zijn de bestevan andere soorten neme men uitsluitend witte kam men. 8. Haarborstels moeten na elk gebruik worden schoongemaakt (het hout moet tusschen de haren geheel zichtbaar blijven en minstens éénmaal daags met een heete soda-oplossing (een eetlepel soda op een flesch water) worden gereinigd. 9. De scheerkwast worde na elk gebruik grondig met (zoo mogelijk warm) water uitgewasschen en minstens éénmaal daags met soda-oplossing gereinigd als bij 8, voor de haarborstels is aangegeven. 10. De tondeuse is een instrument, dat moeilijk grondig gereinigd kan worden men gebruike het daarom zoo min moge lijk na het gebruik legge men het instru ment in zeepspiritus (of alcohol) en behan- dele het verder als bij 7 is aangegeven. Het verdient aanbeveling om na behandeling met de tondeuse het hoofd van den klant goed te wasschen met aeu de cologne, waaraan hoogstens de halve hoeveelheid water is toegevoegd. 11. De poederkwast worde door den poederblazer, het gemeenschappelijk aluin- blok door aluinpoeder vervangen. 12. Wanneer voor een klant, die aan een verdachte huid- of haarziekte lijdt van gereedschappen of andere artikelen moet worden gebruik gemaakt, die ook voor vol gende klanten zullen dienen, dan kieze men tot dit doel slechts voorwerpen, die kunnen worden uitgekookt of op andere wijze af doende ontsmet. Dit moet in elk geval ge beuren voor men ze weder gebruikt. OBSERVATOR. In den dienst. Aan de lotelingen van de lichting 1913 die in de maand Januari onder de wapenen moeten komen. De tijd nadert, dat ge geroepen wordt u te oefenen in den krijgsdienst. Veel zult ge dan zien, hooren en doen wat u tot nu toe geheel vreemd was. Velen zien met angst en vreeze .dien tijd naderen. Wat tot nu toe van het militaire leven gehoord werd, was niet aanmoedigend te noemen. Mogen wij u een goedenraad geven? Laat u dan niet afschrikken door de ge ruchten, die onder ons volk de ronde doen over allerlei verschrikkelijks en ruwheid, waaraan ge zoudt moeten meedoen, of u den spot en verachting van kameraden op den hals halen. Die voorstelling is onjuist. De tijd van het gooien naar een bidder met zwoertjes spek, menageketels, model schoenen en andere projectielen, is geluk kig reeds lang voorbij. Het kazerneleven is zooals de mili ciens dat zelf maken De enkele vrijwilli ger die er is, in vergelijking van het groot aantal militieplichtigen, (zoo goed als zon der uitzondering jonger in jaren dan de miliciens) kunnen zeer weinig invloed op den toon van het onderlinge verkeer uit oefenen. Laat niemand uwer zich zijn opvoeding schamen, noch schande' aandoen. Leeft in de kazerne zooals ge dat thuis gewoon waart. Wij geven u de verzekering, dat het door alle superieuren op prijs gesteld wordt Begint, vanaf het eerste oogenblik, dat ge in de kazerne komt, uit uw wandel te laten zien, wie ge zijt en welk beginsel ge zijt toegedaan. Met bescheidenheid, maar toch ook zonder bleuheid. Laat nooit het gebed na. Ge zult onder vinden, dat dit uw krachtigste wapen is. Leest regelmatig, op geschikte tijpstip- pen in uw Bijbel; vader of moeder zullen zeker niet vergeten, dit boek u mede te geven. Het is wel mogelijk, dat ge eens een schimpwoord of een minachtend lachje van een uwer kameraden zult hooren of zien, maar wat deert u dat? Zullen wij, die de eere van Christus dragen, ons ont trekken aan Zijne smaadheden? Behandelt zulke personen steeds met voorkomendheid, maar ook, bidt voor de zulken. Zij missen nog zooveel. Gaat ter kerke uwer gezinte, verzuimt het catechetisch onderricht niet en bezoekt trouw hot Tehuis voor Militairen. Dit zijn met het gebed en het onderzoek van Gods Woord, de middelen, door God zelf gege ven u tot steun en strekte in de omgeving waar ge u in geplaatst ziet. In ieder garnizoen vindt ge enkele onder officieren, die gaarne bereid zijn u van dienst te zijn, wanneer ge vreemd zijt, hulp of inlichtingen noodig hebt. Klopt gerust bij deze onderofficieren aan, ze zullen u niet wegzenden, maar helpen. In ieder garnizoen is een afdeeliug of correspondent onzer vereeniging, die door verspreiding van Onzen Gids u tegemoet treedt. In Onze Gids vindt ge alles wat ge noo dig kunt hebben voor uw garnizoensplaats. Een volledige adreslijst van onze Vereeni ging zou te veel plaatsruimte vragen. Die kunt ge vinden in de organen van de Jongelingsbonden, Helpt ons in onzen arbeid, „de versprei ding van de Christelijke beginselen in leger en vloot*en dat doet ge het best en het meest door bovenstaande raadgevingen op te volgen. De Nationale Christen- Onderofficieren-Vereeniging. Sommelsdijk. Tegen J. D. J. S., al" hier, is proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Tegen de volgende personen is pro cesverbaal opgemaakt wegens het loopen langs de trambaan van Station Sommels- dijk naar den Langeweg F. den E., T. den E., H. van A., te Goedereede, K. T., J. den B., te Ouddorp en A. van D., te Stellendam. Middulharnis. Woensdagavond 8 Jan. zal er in de Zondagschool om half zeven eene zanguitvoering worden gehouden door de zangvereeniging Oefening kweekt Ken nis, onder leiding van hunne directeur den heer J. Koote met medewerking van ver schillende zangvereenigingen uit dit eiland. Entree is gesteld op 10 cent. Aan de armen dezer gemeente zal deze week weder een aanvang worden ge nomen met het uitdeelen volgens ouder ge woonte van soep, Maandagavond ontstond in het loge ment »de Ster,« tusschen de hotelhouder Nolt en een reizende koopman ruzie, na elkander eenige bloedende wonden te heb ben toegebracht en een groote deurruit verbrijzeld te hebben, voorzag de koopman zich van een ander logement. Maandagmorgen kwam de knecht van den landbouwer J. B. met een span paarden aanrijden van de Voorstraat de King in, toen op den hoek van tegenovergestelde richting een kleine jongen met een hit en wagen wat al te hard kwam aanrijden, daardoor kon hij de hit niet vlug genoeg inhouden waardoor de burry diep in een der paar den zijn borst drong met dat gevolg dat het beest aan de bekomen wonden kort daarna reeds is bezweken. Den Bommel. In 't laatst der vo rige week is bij di.n landbouwer Abr. Jon geling, op deskundig advits een kalfkoe moe ten worden afgemaakt, om reden een stukje ijzerdiaad, door het dier ingeslikt, uit de maag m het hart gedrongen was. Het vlefesch (eetbaar; is verkocht tegen 30 a 35 cent per halve Kilo. Het dochtertje van C. C. Lodder, bad Maandagavond j.l. het ongeluk al spelende met het achterhoofd in een bot te vallen en zich zoodanig te verwonden, dat heelk, hulp moest worden ingeroepen. Zaterdag 11 Januari a.s. hoopt Q. Jacobs P.Gz. per s.s. >Noordam« de reis naar N.-Amerika te aanvaardeo. Ooltgeiisplaat. Werkelijke bevolking 31 Dec. 1911, 1427 M. 1422 V."Totaal 2849 Vermeerdering gedurtnde het jaar door geboorte 43 M 46 V. Totaal 89. Vermeerdering door vestiging 58 M 69 V. Totaal 127. Geheele vermeerdering 101 M. 115 V. Totaal 216. Vermindering gedurende het jaar door sterfte 20 M. 16 V. Totaal 36. Vermindering door vertrek 55 M. 64 V. Totaal 119. Geheele vermindering 75 M. 80 V. To taal 155. Verschil tusschen vermeerdering en ver mindering 26 M. 35 V. Totaal 61. Bevolking 31 Dec. 1912 1453 M. 1457 V. Totaal 2910. Aantal huwelijken 22, Eene vergadering van den raad dezer gemeente is belegd tegen Woensdag 8 Januari a.s. des namiddags 2.30 uur. Door de heer W. C. Waling werd Zondag een postduif gevangen met nik kel ringetje aan de rechterpoot gemerkt td den N jz( Helder Nieuwe Tonge. Loop der bevolking in 1912. M. V. Totaal Bevolking op 31 Dec. 1911 838 819 1657 Vermeerderd door M. V. Totaal Geboorten. 22 23 45. Vestiging. 3 3 39 72. SS 62 117. Verminderd door M. V. Totaal Overlijden. 9 12 21. Vertrek. 33 39 72. 42 5J93j Verschil in meer 13 rt 24 Bevolk, op 31 Dec. 1912 851 8301681 In 1912 werden 11 huwelijken gesloten Dirksland. Vorige week ging bet ge rucht als zoude er ingebroken zijn in de woning van J. K. op den Straatdijk. Gelukkig bleek weldra hetzelve geen waarheid bevatte. Wij dachten dit dan ook wel. We willen den negotiedoenden er even opmerkzaam op maken zij met hunne hon denkarren door enkele woningeigenaars, in de nieuwe bnurten, den doorrit, wordt ont zegd, en zij dus aan de hoofdwegen moe ten blijven staan. Bij niet inachtneming hiervan kan een bekeuring volgen. Zij die nog eenige vorderingen ten laste der Gemeente moge hebben moeten hunne nota's, voor of op 13 Januari a.s. Ier Gemeentesecretarie inzenden. Goedereede. Door den Raad dezer ge meente is afwijzend beschikt op een plan van den heer G. O. Boom, ingenieur te Ifmuiden, houdende het bericht, dat hij tot electrificatie dezer gemeente met het havenhoofd zal overgaan, mits de gemeente betaald f 2000.in eens, of de eerste vijf jaar van het bedrag een tegemoetkoming a f 500.'s jaars. Aan den heer C. T. de Hondt is op zijn verzcek eervol ontslag verleend al lid van d e commissie tot wering van school verzuim. 3 Januari 1873 3 Januari 1913 40-jarig. Jubileum van den Heer A. P. VAN DORSSER als lid van den Gemeenteraad. BIJEENKOMST van den Raad der Gemeente Sommelsdijk op Vrij dag 3 Januari des nm. 2.30 uur Voorzitter den EdelAchtbaren Heer Bur gemeester. Afwezig de Heeren M. Born, J. Gideon en Jac. Joppe. De Voorzitter opende deze niet-officieele bijeenkomst en sprak tot de leden van den Raad, en vervolgens tot den Jubilaris, den Heer Van Dorsser ongeveer het volgende Mijne Heeren! Het is wel geen officieele openbare Vergadering, maar nochthans bij deze eerste bijeenkomst in het jaar 1918, zij het mij vergund, U allereerst met Uwe gezinnen hartelijk geluk te wenschen bij de intrede van het nieuwe jaar, in de hoop, dat God ook dit jaar, ons allen mag sparen, opdat wij een volgend jaar U dezelfde wenschen kunnen toevoegen. Het jaar 1913 is in vele opzichten een merkwaardig jaar, zij het voor onze ge meente een rijkgezegende. En mocht het zijn, dat het wat de fi- nantieele toestand der gemeentenaren betreft, ook veel beter moge wezen, dan het jaar 1912, Ik zeide daareven, dat 1913 was een merkwaardig jaar, en voorwaar. Er zul len daarin D.V. gewichtige gebeurtenis sen plaats vinden. En als we dan onzen blik vooruit werpen naar de maand No vember, waarin het honderd jaar geleden zal zijn, dat de Nederlanden, welke uit de rij der Natiën geschrapt was, daarin weer werd opgenomen, omdat zij zich vrijgevochten had van het Fransclie juk Toen was het, dat uit de verschillen de staten, waaruit Nederland vroeger bestaan heeft een Eenheidsstaat geboren werd, welke Eenheid gesymboleerd was in het Huis van Oranje-Nassau. In dat Huis te bezitten, voelt het Volk zich gelukkig. Daarin voelt het zich één als Nederlanders. Ook is het jaar 1913 een merkwaar dig jaar. Dezen dag is voor de Gemeen teraad van Sommelsdijk een merkwaar dige dag, ik zou bijna durven zeggen, dit uur is voor Haar een merkwaardige ure. Het was toch in het jaar 1873 op den zelfden dag, op het zelfde uur, dat U Mijnheer Van Dorsser, voor het eerst hier aan de groene tafel kwam te zitten Het is vandaag 40 jaren geleden, dat Gij als Raadslid werd geinstalleerd. Namens den Raad biedt ik U dan, bij deze gelegenheid, onze hartelijke geluk- wenschen aan. Wij danken U er dan ook voor, voor wat Gij gedurende al die jaren in het belang der Gemeente Sommelsdijk hebt gedaan. Gij hebt trouw op Uwe wijze de belangen der gemeente gediend. Niet altijd zult ge het met alle Raads leden eens zijn geweest, maar toch mo gen we veronderstellen, dat ieder naar zijn meening de belangen der Gemeente dient. En waar gij dit al -40 jaren lang hebt mogen doen, daar is het wel een mijl paal, waar wij even bij moeten stilstaan - Wanneer Gij toch rondom U ziet, aan deze groene tafel, dan ziet Ge niemand meer, welke met begonnen zijn. Vier of vijf Voorzitters hebben hier gestaan en hebben hier gezeten, welke ook U lei ding gegeven hebben in den Raad. Alle Raadsleden, welke toen met U in het College zitting hadden, hebben reeds het tijdelijke met het eeuwige gewisseld Gij alleen zijt gespaard gebleven, en daarvoor dan ook zijt Ge, naar mijn meening dankbaarheid verschuldigd. Maar ook, is de Gemeente Sommels dijk U dankbaarheid verschuldigd, daar Gij zoo een lange reeks van jaren Uw tijd beschikbaar heb gesteld, eD daardoor de belangen dar gemeente gediend hebt. Want ik heb de Presentielijsten over de ze 40 jaren eens nagegaan, en daaruit heb ik mooie gegevens mogen verzame len. Het is merkwaardig, dat U weinig door ongesteldheid verhinderd zijt ge weest. Het is maar een hooge uitzonde ring in al die 40 jaar als Gij er niet waart. Mijnheer Van Dorsser was steeds op zijn post. En daartoe heb ik het genoe gen, dat de geheele Raafl, zonder uit zondering zich op mijn borstel bereid verklaarde, mede namens mij en de Secr. U op deze gedenkwaardigen dag een klein bewijs van aandenken aan te bieden. Wij hebben gemeend U daarvoor de zen kristallen inktkoker met zilveren potten en inscriptie U aan te bieden. Dat het U dan nog verscheidene jaren gegeven moge zijn, om ook van dezen inktkoker gebruik te mogen maken. Dat Gij dan moogt gedenken, aan de aange name uren in den Raad doorgebracht, en dat tevens den Raad op dezen dag toont één te kunnen zijn, waar men dan ook gaarne aan terug zal denken. Mijnheer Van Dorsser Ik feliciteer U. Den heer Van Dorsser: Mynheer de Voorzitter! Mijn hartelijken dank voor de compli menten, door U tot mij gericht. Ik ben zeer gevoelig voor de verschillende woor den welke ik ontvangen mocht. Ik wist niet dat het thans op dezen datum juist 40 jaar zou zijn, nochthans houd ik mij zeer aanbevolen, nog eenigen tijd aan de werkzaamheden deel te nemen, Ik breng dan ook in deze vergadering mijn hartelijken dank voor het cadeau, en ik hoop er ook gebruik van te ma ken, tot een blijde herinnering aan de zen dag. Daarop complimenteerden al de overige Raadsleden met de Secretaris, den heer Van Dorsser, waarna het belangrijkste ge deelte van deze vergadering voorbij was_ De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie en Uitgever. DE LANDBOUW ONDERLINGE. P.O.C. „OVBRFL.AHH.EiEi". Overzicht der ziekteregeling tegen de ri sico van Art. 1638ij B. W. Op 31 December 1911 bedroeg het aan tal leden 34 met 36 dienstboden, Dit aantal verminderde door overlijden met 2 leden 2 dienstboden, zoodat op 1

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2