I. II. FABEÜT, Qude Tonge Wiiterartikelei Zaterdag 23 November 1912 No 1818. Twee Bladen en Zondagsblad. Beclames, Mededeelingen enz. Hotel Hestaurant IN HOC SEJNOWSES Dit nummer bestaat uit Ingezonden. Plaatselijk nieuws. (20 Cents per regel.) DINERS 60 cent en hooger. LOGIES MET ONTBIJT ƒ1 en ƒ1.25 Aanbevelend, 1 R. C. F. T. ÉL LEE-IOOlien. Prachtige keuze eocSra Sage prijzen. mijne nitieteifle prijscouranten Gemeenteraad. Visscherij. Uitslag Aanbesteding. Gemengd Nieuws. Boekbeoordeeliug. Burgerlijken Stand. WET. In eiken kring moeten algemeene regelen zijn, waarnaar ieder zich gedraagt. Anders is er geen samenleving denkbaar. Elke kring wordt door eenige beginselen geleid, waar aan de leden zich onderwerpen. Bij verschil onderwerpt de minderheid zich aan de meerderheid. Wilde men als regel aannemen, dat besluiten met algemeene stemmen moesten worden aangenomen, om geldig te zijn, dan zou er bijna niets kunnen uitge voerd. De drang tot vooruitgang, die in den mensch ligt, maakt noodzakelijk, dat er zich telkens nieuwe gezichtspunten opdoen, die aan 't oordeel der menschen onderworpen worden. En dit oordeel is nooit eenstemmig. Zoo is het ook in staat en maatschappij. Beide staan in het teeken der verwording en vervorming. Ieder ondergaat min of meer den invloed der denkbeelden van den tijd, waarin hij leeft. En niet iedereen vindt in die nieuwe denkbeelden bevrediging. Zoo elk derhalve zijn eigen hoofd volgde, zou er schromelijke verwarring ontstaan, die onze maatschappij onmogelijk maakte. Het leven neemt telkens andere vormen aan of wil ze aannemendus dienen ze gekocht aan de vaste, eeuwige begrippen, door God gegeven. Als vrucht van lang durig onderzoek is door den arbeid van geleerde, godvreezende mannen van eeuwen her een als 't ware denkbeeldige samen leving ontworpen, gevonden uit Gods Woord. De wereld moet aldus zijn ingericht, maar dat doel te bereiken is zeer moeilijk. God geeft de grondbeginselen aan, waarop staat en maatschappij moeten rustendie zijn voor alle tijden onveranderlijk. Maar als ze vormen aannemen, algemeene regelen of wetten genoemd, maakt men ze pas klaar voor de tijdsomstandigheden. De Heere is de WetgeverHij stelt ook de wachten aan, aan wie Hij de ontwerping en de uitvoering en de handhaving toever- trouwt. Zoo is er dus een gezag en zijn er dragers daarvan. Dezen dragen verschillende namenkoningen, keizers, enz. Van hun moet een Christelijke wetgeving uitgaan. God wil zich van hen bedienen, om Zijn gedachten als Wetgever, als Koning, aan 'tvolk bekend te maken. Het volk stelt zich de wetten niet, daartoe mist het het recht, Daar is geen stuk van 't leven, waarover het zeggenschap van God niet gaat. Hij is derhalve de lastgever der overheden en machten. Zelfs de onzondige Adam ontving van Hem bevelen, zooals Genesis ons vermeldt. En hij deed ze zoo ongedwongen, als wij ademhalen. Dat was juist het overheerlijke. Maar de zonde sloop in. De bereidwilligheid om God te dienen ging verloren. Maar ook de juiste kennis van de manier. Daarom gaf de Heere in Zijn goedheid Zijn Woord om die regelen weer op te diepen. Om te kunnen voeren eene Christelijke staatkunde Daaraan kleeft geen bedrog, zooals onze tegenstanders zeggen. Juister gezegd, geen naar beneden halen van den godsdienst. Wie kan zich een God denken, die zich slechts gedeeltelijk met de menschheid zou inlaten of bemoeien, die aan de menschen- wereld de vrijheid gaf, om zich naar eigen willekeur en goedvinden een vorm van samenleving te scheppen Dat kan geen mensch. Zulk een God zou ophouden God te zijn. Dat is ook onze strijd in 't vaderland. God gaf ons geleerde, vrome mannen, leiders des volks, om Zijne gedachten over staat en maatschappij uit Zijn Woord op te sporen. Met pen en mond verkondigen zij ons die. En roepen ons op, om die begin selen in wetten helpen te doen omzetten, te belichamen. Wel is hun arbeid feilbaar menschenwerkdaarom mogen wij ons steeds bij verschil op Gods Woord beroepen. Doch laten we voorzichtig zijn. Als die mannen betuigen, dat God hun dat werk heeft gegeven, gaan we veiliger door ons aan hen over te geven, dan uit onkunde of onwil zich tegen hen te verzetten. Voortdurend zijn staat maatschappij in staat van overgang, van verandering, duiken er nieuwe ideen op. Door diepere studie van onze voormannen vinden zij het nieuwe goede, wat zich openbaart, maar ook het nieuwe kwade. Zoo moet de Christelijke overheid, wat dat goede betreft, weer nieuwe opvoedende wetten maken. Evenzoo andere maatregelen om 't kwade te bestrij den. Deze twee soorten van wetten behelzen de leidende, Christelijke gedachten. Zij be doelen het volksleven in een zoodanige bedding te leiden. De groote worsteling, die ons in 1913 wacht, beoogt niet anders dan een meerderheid te behouden, die wetten wil geven, waarin hét koningschap van Christus op 't hoogste uitkomt. Maar er zijn ook zoogenaamde neutrale wetten, die meer de stoffelijke zijde van 't volksleven betreffen, zooals jachtwet, enz. Ook deze mag men niet overtreden. Immers wij zagen, dat God de overheid heeft inge steld, dat zij op grond daarvan wetten uitvaardigt en er eerbiediging voor eischt. Desnoods geschiedt dit laatste met den sterken arm. Voor een Christen is dit na tuurlijk onnoodig. Wij gehoorzamen uit kracht der consciëntie. En dit kost zooveel moeite soms. Want er zijn verkeerde wetten en mogen we ons daaraan onderwerpen Leerrijk is voor ons het gedrag van Jezus voor Pilatus, ja, reeds in Gethsemane. On schuldig laat Hij Zich meevoeren naar de zaal des hoogepriesters, erkent door Zijn verschijnen voor den Stadhouder het door de Romeinen wederrechtelijk uitgeoefend gezag over de Joden, antwoordt op de vragen van Pilatus en laat zich eindelijk ter dood veroordeelen. Eu hoe verdedigt de Heiland zich Door te antwoorden. Zijn aanhangers roept Hij niet. Dat is ook de weg voor ons. Door te protesteeren door middel van het woord moeten we ons ver zetten. En alzoo den volksgeest in Chris- telijken zin zoo te bewerken, dat de regee ring goede wetten geeft. Ofschoon nu Jezus den Stadhouder als Zijn overheid beschouwt, gaat Pilatus toch niet onschuldig uit. De overheid zie toe, hoe zij haar gezag uitoefent. Zij is aan God rekenschap schuldig. Doch daarover gaat het niet. Dat we gehoorzamen moeten en willen aan de over ons gestelde machten is de inhoud van 't betoog. Derhalve buigen we ons ook voor de neutrale wetten. Als Paulus zegtalle ziel zij de machten over haar gesteld onderwor pen, maakt hij voor niet een wet een uit zondering. Toch kan de overheid geene volstrekte, onbeperkte gehoorzaamheid vorderen. Wij mogen haar die opzeggen, ja, 't kan zich voordoen, dat het moet. Wanneer zij de vrijheid des gewetens om God te dienen gewelddadig aanrandt, zooals voor den 80- jarigen oorlog, is die tijd gekomen. Men moet Gode meer gehoorzamen dan den menschen of ook, wanneer een regeering doer een geheele reeks van maatregelen als 't ware een volk zou vernietigen. Dat de overheid mag straffen, is reeds aangetoond. Dit leerde God ons reeds in het Oude Testament. Toen Israel uit Egypte trok, gaf de Heere het een aantal wetten. Meteen wees Hij de uitvoerders aan, maar bepaalde ook de straffen. Vooruit wist dus de Heere reeds, dat er overtreders zouden zijn. Bij het lezen van het Oude Testament valt steeds op, dat de Heere toornt, als het volk Zijn wetten verlaat. In gehoor zaamheid aan Zijn wil lag geestelijk en stoffelijk heil. Trouw beloonde Hij degenen, die alzoo handelden. En dat is nog zoo. Bidden we daarom om een Christelijke wetgeving, maar ook om een hart, dat alle wetten getrouw wil naleven. NAVORSCHER. Somiiieledijk. Een kind van Johs. de Wit had Dinsdagmorgen het ongeluk in een pot met kokend water te vallen waar door het wet brandwonden overdekt werd en zij genoodzaakt werden het kind onder geneeskundige behandeling stellen. Ien behoeve der zending is door de dames de Gast en J. Westrik f52 gecol lecteerd. Tot consierge bij het kantongerecht alhier is benoemd de heer L. Nagtegaal, Rijksveldwachter brigadier alhier. Middelharnis. De slager A. Krijgs man welke Woensdag een onbeduidende wond bekwam aan zijn vinger was genood zaakt Donderdag, daar de hand op begon te ze'ten, zich onder geneeskundige behan deling te stellen, en werd door den genees heer bloedvergiftiging geconstateerd. Door den heer Joh. Mosselman is een stuk tuingrond, gelegen aan den nieu- wen weg, onderhands gekocht van de b.h, Boeter en Stapel voor bouwgrond. Woensdag had eene aanvaring plaats met de schepen van de schippers J. Dupré en H. Pas. Hoewel zij beide schade opliepen konden zij de reis toch voortzetten. Door J. Dubbeld is het woonhuis met schuur staande aan de ring en weste lijken achterweg onderhands gekocht voor f 1450,van den heer H. v, Groningen De huizen welke de vorige week af gemijnd zijn door den heer J. Verolme van den heer H. v. Groningen zijn niet gegund. Stad aan 't Haringvliet. De molen dijk in deze gemeente verkeert in vreeselijben slechten toestand. Ouden van dagen herin neren zich niet dat deze dijk er ooit zoo heeft uitgezien. Een voer bieten moet zelfs met 4 paarden door dien weg getrokken. Ook van de grossiers K. Vermaas Sc Zonen te Middelharnis reed deze week een wagen bij het panhuis, zoo vast in de modder, dat de paarden onmogelijk de zwaar beladen wagen konden voort krijgen. De landbouwer Wagner verleende met 2 paarden hulp, waarna het gelukte. Het is te hopen dat in deze toestand eenige verbetering komt. Van Hervormde zijde is alhier eene knapenvereeniging opgericht. Thans is ons dorp nu twee zulke vereenigingen rijk. Donderdag a.s. zal in de gemeente eene bioscoop voorstelling worden gegeven. Al ligt Stad erg af, geheel vergeten is zij toch niet. Naar men ons mededeelt zijn 150 woningen aargesloten voor gas. Bijna is er dan ook geen huisje, waar men petro leum nog boven gas verkiest. Tot voorz. van de nieuw opgerichte vereeniging. «Tot nut van 't algemenn-t is ekozen de heer D. Huizer. Van den landbouwer K. viel deze week een wagen van den dijk. De voerman was gelukkig even te voren van den wagen gegaan, ongelukken kwamen niet voor. Naar wij vernemen zulleD de straat lantaarns in deze gemeeme voer 't eerst branden volgende week. Eindelijk zal dan de donkere sluier worden opgelicht. Aan de bietenfabrieken St. Anthoon te S ampersgat en van de Bruyn te Zeven bergen mogen geen bieten meer worden geleverd, dan uitsluitend wanneer de peeën dadelijk gescheept worden. Wel lastig voor de landbouwers dat zij de peeën niet meer aan |den hoop kunnen brengen. Den Bommel. E.k Dinsdag en Woens dag, des avoDds half 8, hoopt de heer Huijgens weder zijne Bioscope-voorstelling te geven, in de zaal van Mej. de Wed. C. Lokker. Bezig zijnde met gras snijden, had A. B. het ongeluk de top van zijn vinger te snijden. Ze moest onmiddellijk verbonden worden. Terwijl M. B. met een kruiwagen aardappelen over een p ank reed, gleed deze uit en kwam hij met de heele zaak in den sloot terecht. Ofschoon met moeite, mocht H. K. er in slagen hem weer op het droge te brengen. Ooltgensplaat. De verlofganger M. Th. Vermaat, der lichting 1912, is opge roepen om 2 Dec. a s. voor het blijvend gedeelte onder de wapenen te komen en de loteli; gen van de lichting «912, die in 1913 moeien worden ingelijfd, zullen inge deeld worden bij het wapen der Infanterie in het tijdvak van 1620 Maart. Oude Tonge Een zoontje van A. F. viel boven van een bietenhoop af op de kaai met het gevolg dat hij met het hoofd op de steenen terecht kwam en onder ge neeskundige behandeling moest gesteld worden. De Landbouwersknecht van J. V. had het ongeluk van zijn wagen met suikerbieten geladen ineen te zakken waar nog al ma- terieele schade veroorzaakte. Alhier ook al een 11/2 jarige vaars vau Jansen zoek geraakt op 't Gors, zouden soms die dieren verdronken kunnen zijn Maandagavond is de Gemeenie op stedelijke manier verlicht door de Gaslan taams zoodat hier een groote verbetering is geschied. Heden bij afslag is het huis van de erven L Ha»tog aan de Rmg afgemijnd door J. Verweij Az. voor de som van f 1640. De vrouw van L. Jansen had het ODgeluk bij het vallen haar pols te breken op eene zeer moeilijke plaais om te zetten. Alle suikerfabrikanten hebben den tijd van levering verlengd omreden het nattè weder en slechte wegen om ze op de la dingplaats te brengen. Nieuwe Tonge. De dorschvlegel zal hier spoedig tot het verledene behooren het volgend jaar zal Anthonie Verolme ook een dorschmachine aankoopen, derhalve zoude er hier dan drie zijn. Dtrksland. Tot Binnenvader en moeder in het Diaconie oudmannen en vrouwenhuis zijn benoemd J. Berkfenbos en Echtgenoote te Rotterdam. Bij het boomen rooien aan het »Oude Hof« viel een boom op het dak van de schuur van C. W. alsmede op een steenen heining welke beide daardoor beschadigd werden. Daar een gedeelte der jonge school jeugd de ziekte der mazelen weer te boven is, zal de Christelijke Bewaarschool Maandag 25 November weer ontsloten worden, Meligsant. Zaterdag a.s. zal de nacht waker weder zijn gewone ronde doen. De schouw over de weg- en scheid- slooten in den polder Oud-Melissant zal worden gehouden op 6 December a.s. Ouddorp. Het mes en 't meisje! Woensdagavond werd J. v. 't Geloof door K. N. op den weg aangevallen met een mes, waardoor J. v. 't G. een snede over zijn gezicht kreeg* van ongeveer 8 c.M lengte. A's oorzaak wordt genoemd, dat N niet kon dulden dat v. 't G. kennis zocht met een meisje, dat ook hem niet ongene gen was. Nog dezer dagen werd ons een fram- bozenstruik getoond, waaraan nog goed volwassen vruchten prijkten als in den zomer. Met. den handel gaat het hier zeer slap, uien en aardappels worden tegen lage prijzen verkocht, en in cichorij gaat zeer weinig om. Voor de landbouwer is dit jaar al zeer ongunstig. Gedempte Boerensteiser 63A, 63B Direct nabij de Hoofdsteeg, llotierdam. Dpgerlcht B835. Baaien en bevers Moltons Flanellen Dekens Japonstoffen Alle soorten cou rante Manufacturen Borstrokken Doeken Chales Truien Sporthemden Broeken Jekkers Mouwvesten In Damesrokken een prachtcol- lectië. VRAAGT stalen ter inzage en overtuigt u dat de prijzen laag zijn VRAAGT monster opzicht en U zult naar Uw genoegen koopen en daar bij zeer voor- deelig 1 Attentie Dit seizoen in alle maten voorhanden RECLAME-OVERJASSEN gemaakt van prachtige nieuwe stoffen 8 en 10 gulden. Zie verder VERSLAG van het verhandelde in de Openbare vergadering der gemeente OUDE TONGE op Woensdag 20 Nov. des voorm. 11.30 uur. Behalve dhr, J. Prince aanwezig alle leden. De Burgemeester J. C. Baumaun opent de vergadering, en stelt voor de notulen der vorige bijeenkomst niet voor te lezen, maar aan te houden tot een volgende ver gadering. De Vergadering zal kort zijn, daar alleen moet worden overgegaan tot de benoeming van een tijdelijke Gemeente Secretaris, aan gezien dhr. M. Wittekoek (Gem. Secretaris) zijn vader overleden is Den Heer Van Wijhe is de aangewezen persoon voor tijdelijk Gem. Secr. Hem vraagt de Voorz. of lnj bereid .is, de eed af te leggen, waarop bevestigend geantwoord wordt. Hierna heeft de eedaf legging plaats. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorz. de Openbare Vergadering. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen gekomen de vischsloepen Burgemeester Mijs st L. Koster f 900, Hendrika Johan na st. J. de Korte f 800, Paul Kruger st, H. Langbroek 500, Theodora Emerentia st. M. Taaie f500. Door gebrek aan matrozen zal de vischsloep Voorlichter blijven leggen, en zal de stuurman J. de Koning met de vischsloep Oranje Nassau zeewaarts gaan NIEUWE TONGE. De afloop der alhier gehouden aanbesteding ter herberge van J. van Paaschen voor de Wed Van Driel, geboren Munters te Onde ToDge. Timmerwerk. P. Snijder Cz. Gade Tonge f 1465. C. Macken zie Ooltgensplaat 1524. L. Boot Oude Tonge 1320 M. Mooijaart Den Bommel 1485. J. Maliepaard btad aan 't Haringvliet 1490. O. deo Rooijen Oude Tonge 1540. C. A. Lambert 1314, C. Snijder Pz, 1080, beiden te Oude Tonge. Verfwerk. C. Bakker Den Bommel f 205. W. J. Donker sloot Ooltgensplaat 205. P. C. van Dongen 210, C. Mooijaart 180, beiden te Oude Tonge. Metselwerk. C. Pijl Middelharnis f 1730. S. Kanters Oude Tonge 1698. W. v. d. Welle Ooltgensplaat 1643. W. v. d. Welle Stad aan 't Haringvlier 1651J, de Later Stellendam 1600. W. Luimens Gouds waard 1489. A. Gestel Dirkaland 1860. Smidswerk. P. Feijen Oude Tonge f 145.25. Dinsdagnamiddag tegen drie uur heeft de justitie, bijgestaan door den inspecteur en rechercheurs van de zedenpolitie te 's- Gravenhage, een inval gedaan in een be nedenwoning aan de Jacob van der Does straat, aldaar, waarvan de bewoner verdacht werd onder den naam van A. als i deskun dige op te treden. Dè huiszoeking, die geschiedde onder leiding en toezicht van mr. del Campo, ge naamd Camp, substituut-officier van justitie bij de rechtbank te 's-Gravenhage en mr. Beudeker, rechter-commissaris, met zijn griffier, duurde tot over vijven. Ten slotte werd de bedoelde bewoner, zekere van der M„ gevangen genomen en overgebracht naar het Huis van Bewaring. Een crapaud en eenige andere voorwer pen werden in beslag genomen. Zakkenrollers hebben op de St. Maar- tenpaarden- en veemarkt te Gorinchem een boer een portefeuille met f 260 ontrold. Te Emmen is Woensdagnamiddag het lijk gevonden van 70-jarige weduwe E. S. van Odoorn, die sedert Zaterdagavond werd vermist. Men gist, dat haar een ongeluk is overkomen. Bij de zg. Wolfsbergen bij Weerdinge (Dr.) is bij het omwoelen van heidegrond een nog geheel gave urn opgedolven, die aan den heer dr. J. Sneijders de Vogel is afgestaan. Woensdagnamiddag is het 2£-jarige dochtertje van schipper H. Fokkers, gedo micilieerd te Sneek, in het kanaal bij het panwerk bij Schilkampen bij Leeuwarden over boord gevallen en verdronken. (Leeuw. Ct.) In Friesland worden tegenwoordig mollevelletjes opgekocht voor uitvoer naar Amerika. Meu betaalt per stuk 32 a 34 ct. Van Dinxperlo is Dinsdag gevankelijk naar Arnhem overgebracht de caféhouder B. G. L., verdacht van het misdrijf, straf baar gesteld bij art. 245 van het Wetboek van Strafrecht. Dinsdagavond is te Drachten de 6- jarige W. V. door een tram overreden en gedood. (N. R. Ct) Geen coalitie zonder vast accoord in zake Kerk en School door Dr. P. J. Kromsigt (uitgave B. v. d. Land, Amsterdam. In brochure vorm, de lezing door Dr. K. gehouden te Leeuwarden voor de Christel. Historischen. Gelijk bekend is strijdt door Dr. K. voor de „Volkskerk", welke vereen zelvigd wordt met de Nederl. Herv. Kerk. Wij twijfelen niet of deze brochure zal door kerkistische Hervormden met genot worden gelezen. De Ned. Herv. Kerk is in de oogen van Dr. K. de bevoorrechte kerk op grond van recht. Alle andere kerkfor- mateurs hebben geen recht gelijk de Herv. Kerk. Niet ten onrechte schreef de Neder lander iu verband met de bespreking dezer brochure „Het komt mij voor dat de sedert 1811 gesubsidieerde kernen juridisch en historisch gelijk staan". Wij hebben liet nimmer anders geweten. Kerkisme verblindt den mensch meermalen. Zoo ook Dr. K. De lezing dezer brochure bevelen wij vau harte aan. Er zit iets in dat tot nadenken zal stemmen. Het oog voor bet onrecht zal men krijgen, al is het ook dat het als recht* zich aandient. Nimmer is het ons duidelij ker geworden dan na lezing dezer brochure, dat de Nederlander met het bovengenoemde gelijk heeft en Dr. Kr. zich laat leiden door persoonlijke ideën. D. Geïllustreerde Chr. Scheurkalender Hij is onzen Vrede. J. N. Voorhoeve 's-Gravenhage f 0.70 met premie- boek „Vrede gezocht en gevonden" f 0.95. Van deze kalender hebben we schier niets te zeggen. Ze spreekt voor zich zelf en ieder jaar bewijst opnieuw dat de samen stellers hun taak meesterlijk verstaan. Het premieboekje (187 pag.)is keurig mooi. We hebbe.i het met genoegen gelezen en de beelden fijn geteekend. Roode David. Fanny en Roza De Sneeuwklokjes Oudersmart en Engelen vreugde. Vier nieuwe kinderboekjes ieder ongeveer 30 blz. die met veel talent zijn geschreven. Zoo echt kinderlijk dat we wenschen dat ieder kind ze las. De prijs is slechts f 0.25 en bij 25 Ex. voor den halven prijs. Een keurigen omslag waarbij nog een plaatje maakt het geheel nog aantrekkelijker. MIDDELHARNIS. Geboren: Hendrikje Cornelia d. v. Jan Geldhof en Teuntje Jordaan. Overleden: Pietronelle Hollaar 49 j. wed. van Willem ViskilJacob Cornells van Gent 90 jaar wedn. van Lucretia Cleton Hendrik de Waard 82 j. wedn. van Petronella Nagtegaal. DEN BOMMEL. Geboren: Carolina d. v. C. Bakker en J. Looij. DiDa d. v. 1. van Bochove en L. Dekker. I)ina d. V. A. Holleman en J. Leijdens. Antbonija Pie- ternella d. v, A. Janee en L. Stam. Elisabeth d. v. P. Uolleman en T. Jordaan. Peirus z. v. J. Jor hem en H. Buijs. Overleden C. van Kampen, oud 73 j. echtge noote van B. Janse. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Adriana Maatje d. v. H. van Nieu- wenhnljzen en L. Mijs. LeeDdert z. v. A. van Dam en N. Verweij. Arend z. v. J. Raap en K. Groe nendijk. Johanna d. v. A. Dekkers en J. Vervloed. Pieternella d. v. A. Koppenaal en S. Bakelaar. Adriana Petronella d, v. P. Broeders en J. Goot jes. Jan z. v. L. Jordaan en H. G. J. Mengelkamp. Maria d. v. W. Duim en A. Neels. Gehuwd: D. de Vos j.m. oud 22 j. en T. Duim j.d. oud 18 jaar. P. van Maastricht j.m. oud 25 j. en J. Hotting j.d. oud 21 jaar. C. de Graaff j.m. oud 27 j. en J. L. de Ruiter j.d. oud 20 j. Overleden A. Kameraad oud 5 mnd. C. van Rossum oud 3 mnd. C. P. van Nieuwaaloud 2j. Levenloos kind van P. Hokte en A. Buscop. A. Buscop gehuwd met P. Hokke oud 80 jaar. MELISSANT. Geboren Lena d. v. C. J. Bijdevaate en K. Tanis. Elisabeth d. v. J. Mijnders en E. Goede- gebuur.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 3