i I p )iö De Balkan-oorlog. Uit de Pers. Buïteulami. De vredesonderhandelingen. De Tchatalja-linie doorbroken. Het beleg van Skoetarie. De strijd bij Monastir. De verliezen der Bulgaren. De cholera onder de Turksche troepen. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! I I Visscherij. Verkoopingen. Gemengd Nieuws. Unie-co: KO slag isj linie KO slag c Tsjatï ongev De breng de Bi BE Tagel mens bestri Gottb Zater Buig: dat sprei niets dat 1 stig overj kwes oogei u ■s A., zooals wij meermalen zagen aanweii- den, zijn, althans in den aanvang, te zwak, en bij zulk een verzorging behoeft men op een normale, nog minder op schitterende oogsten te rekenen. Het Tkomasmeel kan zoowel op de hooge gronden als in de lage weiden wor den uitgestrooid. Hoe krachtiger de Tho- masmeelbemesting op de weide geschiedt, des te dichter zal de graszode zich vormen, des te vroeger ook zal in 't voorjaar het gras zich ontwikkelen, zoodat het vee wel 8 a 14 dagen eerder naar buiten kan gaan. Ook in de herfst leveren de flink be meste graslanden dan nog rijkelijk voeder, wanneer in andere minder goed bemeste weiden reeds lang weinig of niet meer voor vee is te vinden, zoodat het verweid of naar den stal gehaald moet worden, Door goed mesten wordt dus ook de weide-tijd verlengt. Wanneer bij reeds toegepaste herfstbe- mesting het graan niet genoegzaam is be dacht of wellicht enkel stalmest heeft gekregen, dan kan nu nog, met het beste resultaat, een overbemesting met Thomas- meel worden gegeven. In 't algemeen houden we van een zoodanige overbemesting niet, maar nood breekt wet, want armoede mag het gewas niet lijden. Het aldus verzorgde koren komt niet slechts beter door den winter, maar het zal later ook veel beter bestand zijn tegen droogte en aren dragen met zwaardere korrels. Ten slotte herinneren wij aan de bemes ting op de ruwe voor. Voor de akkers, waarop men in het volgende voorjaar een zomerhalmgewas of een hakvruckt wil verbouwen, is het van 't grootste belang, dat het Thomasmeel zoo vroeg mogelijk wordt uitgestrooid. De meststof mag gerust verlies be hoeft men niet te duchten gedurende den ganschen winter op het veld blijven liggen. In de lente, wanneer het eerste ploegwerk aanvangt, kan men het dan onderbouwen. C. B. We lezen in de Banier (Scheveninger) onder het hoofdje: Paganistische factoren. Daarover heeft Dr. Kuypet wat moeten hooren. Hij schold de liberalen voor paga- nisteD, d.i. heidenen. Hij maakte de antithese. Hij kweekte farizeïsme. Terecht heeft de heer C. E. van Koets veld dit in zijn jongste werk over het pro gram der christelijk-hisiorische partij ge wraakt. Dr. K. heeft nooit christenen tegenover paganisten gesteld. »Het is slechts een boosaardige verdraaiing van zijn woordeD. Hij sprak van het reageeren van den chris- telijken volksgeest tegen paganistische stroo- mingent. Merkt ge van die stroomingen niets Ze sleepen toch heel wat mee. Vooral jonge menschen, die aan onge- loovige Universiteiten hun opleiding ont vangen. Dat merkt ge al aan hun proefschriften, waarop ze promoveeren tot doctor. 't Geschiedde voor een paar weken nog. En in zoo'n dissertatie verdedigde 'n jong geleerde, de stelling, dat artsen de vrijheid moeten hebben om, desverlangd, ongeboren kinderen te dooden. Vooral als de maat schappelijke positie der ouders zoo is, dat een eter meer het huishoudelijk budget zwaar gaat drukken, dan moet uitbreiding van het gezin maar voorkomen worden, Is dat misschien een christelijk beginsel Of is het niet zuiver heidensch Gij zult niet doodslaan, zegt de Schrift. Maar de mensch beslist over leven en dood van den naaste. Wanneer het kind nog niet geboren is. Straks ook, ja het is reeds verdedigd, als het kind ter wereld is. Zooals bij 't oude heidendom. Maak de stumpers en sukkelaars maar af. Dan kweekt ge een sterk geslacht. Zou het waar kunnen zijn Het is nimmer waar geileken. Het kan ook niet. God laat niet met Zich en Zijn geboden spotten. Paganistische stroomingen voeren weg de welvaart en het geluk, de vrede en de veerkracht. Gij zult niet doodslaan, luidt het gebod. Wee het volk, dat bij dit beginsel de wacht verslapt. Bemoedigend. Vijf eeuwen van onderdrukking Die zijn over het Bulgaarsche en Ser vische volk heengegaan en nog had het taaie levenskracht, om zich staande te hou den, zich weer omhoog te werken en thans staat het, zegevierend, bijna voor de muren van Konstantinopel. Kleine volken ter bemoediging Hoe lang ook verdrukt en geknecht, de hoop behoeven zij nooit op te geven Mits maar taal en zeden en godsdienst behouden blijven. En het ras niet door toepassing van goddelooze bevolkings-idee en zichzelf uitmoordt. Eeuwen lang kunnen natiën behouden blijven. Maar ze kunnen, door zedenbederf, ook zoo verdwijnen, dat er geen spoor meer van overblijft, (Onze Courant), Die zich aan een ander spiegelt Ze hadden hun zaken niet in orde. Dat oordeelt Europa over Turkije. De Turksche soldaat is er niet minder op geworden. Hij strijdt nog met dezelfde doodsverachting als voorheen Maar hij is niet genoeg geoefend. Reservisten wisten niet hoe ze hun ge weer aanpakken moesten. Er wordr mei voor hem gezorgd, De troepen vallen om van den honger. Voor de gewonden is geen verpleging. Er zijn geen dokters, geen bedden, geen ver pleegsters er is niets. In 'i h-'fi'st van den s' rijd moeien de kanonniers stakener is geen munitie meer! Kostelijke karonen siaan zonder kruit en vallen den vijand in handen. »De Turk is mijn beste leger-leveran cier^ zegt deze spottend. En Europa wecdt zich met weerzin af. Dat volk is ten ondergang gedoemd, ondanks zijn dapperheid: Want het had zijn leger niet in orde. Volk van Nederland, versta het (Onze Courant.). Uit Sofia wordt gemeld, dat de Bul gaarsche minister-president Geschof het bemiddelingsvoorstel der mogendheden van de hand wees, daar Turkije zich direct tot Bulgarije gericht heeft. Volgens de /Tkduin// zou de Porte vra gen, dat Krrk-Kilisse en Adrianopel in handen der Turken blijven, en dat de vier geallieerde staten aan de Porte een schadeloosstelling betalen voor het afgestane grondgebied, dat beschouwd zou Worden als het vroegere Oost-Roemelië. Waarschijnlijk zullen de Bulgaren de volgende eischen stellen a. Ontruiming van het overige van de Tchatalja-linie en ook de capitulatie van het leger, dat de linie nog verdedigt of den aftocht daarvan, onder bewaking der Bulgaren b. Ontruiming van Adrianopel, Skoetari, Janina en Monastir c. De intocht der Bulgaarsche troepen binnen Constaminopel d. De internationaseering der Turksche hoofdstad e. Vrije doortocht door de Dardanellen f. Een oorlogsschadeloosstelliDg. Aan deze beide uitlatingen te oordeelen, staan de meeningen te ver van elkander, dan dat er op een spoedige vrede gehoopt mag worden. Zelfs op het sluiten van een wapenstilstend schijnt weinig kans te be staan. In en achter de linie bevinden zich thans 300.000 gewapende Turken, voor een groot deel gedemoraliseerde troepen, -doch de kleinste helft nog van strijdlust blakende Aziaten, wier toestand beter wordt met iederen dag dien men met onderhandelen wint. Dit zien de Bulgaren, welke met de Serviërs hier ook 200.000 man schijnen te tellen, wel in, zij laten zich door de onderhandelingen niet van de wijs breDgen, doch streven met alle kracht (slechts door den invloed van het weer en den moeilijken etappedienst geremd) naar een beslissenden slag, die a's niet tijdig een capitulatie tot stand komt, dreigt te ontaarden in een slachting op een reusachtige schaal. Uit Sofia wordt nu gemeld, dat het eerste Bulgaarsche leger de Tchatalja-linie bij Ilademkeui, ten Oosten van het plaatsje Tchatalja, op het sterksie punt dier linie, doorbrak. Zes forten moeten reeds in handen van de Bulgaren zijn gevallen. Volgens ter plaatse ingewonnen tijdingen is de strijd bij Tchatalja zeer hevig ge weest. De Bulgaren legden groote dapper heid aan den dag. De geheele linie der voor-stellingen is in handen van de Bulgaren die de vluchtende Turken achtervolgen en hen zeer dicht op de hielen zitten. Het Turksche hoofdkwartier, dat te Hadem Kenie gevestigd was, nam eveneens de vlucht. De laatste telegrammen verhalen ons, dat de Montenegrijnen geslaagd zijn in de bestorming van de Turksche stel[jng op den berg Bardanjolt, beoosten de rivier Kri, waardoor zij gunstige artilleriestel lingen kunnen innemen voor de beschieting van Skoetarie. Nog belangrijker is de tijding, dat de versterkingen op den Tara- bosch, door 't artillerievuur der Montene grijnen zoozeer hebben geleden, dat zij door hare beze tingen grootendeels zijn verlaten. Als dat waar is, verwachten wij nu spoedig de bestorming van den Tarabosch en daarna den val van Skoetarie. Zaterdag werd bericht ontvangen van het hoofdkwartier, dat het gevecht in den omtrek van Monastir Dinsdagavond be gon. Tot dusverre zijn er nog geen bij zonderheden, behalve de mededeeling, dat de Servische cavalerie bij Dobromir, op ongeveer 7 kilometer van Monastir, door Turksche troepen werd aangevallen, die van artillerie gebruik maakten, maar de Serviërs voerdeu eeD charge uit en dwongen de Turken terug te trekken, of zich over te geven. Wegens de overstroomingen rondom Mo nastir, gaan de militaire bewegingen met groote moeilijkheden gepaard en het wordt daarom als zeker beschouwd, dat de be slissende slag, die naar men verwacht in de onmiddellijke nabijheid van Monastir zal worden gestreden, zal moeten w rden uit gesteld. De van regeeringswege zoo augstvallig geheim gehouden verliezen der Bulgaren zijn verschrikkelijk. Het aantal dooden en gewonden bedraagt van 60 000 tof 80 000. Het meest hebben de infanterie regimenten geleden. De civalerie is geheel vernietigd. De aitillerie heeft naar verhouding 't minst geleden. Vele gewonden stierven tengevolge van onvoldoende verzorging. In de plaats van de gevangen genomen soldaten word n jongens van 1618 jaar gesneld. De Bul garen moeten dan ook, naar men zegt zeer naar den vrede verlangen. De cholera-epidemie onder de troepen op de Tchatalja-finie breidt zich snel uu. Meer dan vijfhonderd nieuwe gevallen komen dagelijks voor. Het totaal aantal cholera- lijders bedraagt reeds meer dan 6ÜU0. Sommige stations bij Tchatalja bieden een allerverschrikkelijkste!! aanblik. De slacht offers kruipen naar de stations om water te krijgen, in de hoop Constantinopel te kunnen bereiken. Overal langs den weg kan men de slachtoliers zien liggen in elk stadium der ziekte. Het grootste gevaar, dat Coustantinopel bedreigt is, dat 't uit 't meer van Derkos aangevoerde water besmet wordt. Onder de bevolking zijn tot heden nog slechts enkele gevallen voorgekomen. Het schijnt, dat de cholera zich niet in den meest doodelijken vorm van Cholera asia- tica vertoont, omdat zestig procent der aangetasten weder herstellen. Maar terwijl de cholera de Turksche strijdkrachten ondermijnt, vormt zij tevens den meest geweldigen hinderpaal voor den opmarsch der Bulgaren. Algemeen wordt geloofd, dat zelfs van een tijdelijke bezet ting van Constantinopel geen sprake meer zal zijn, daar koning Ferdinand niet gaarne het leven van zijne soldaten omioodig in de waagschaal zal stellen. Van betrouwbare zijde wordt gemeld, dat zich reeds enkele choleragevallen voor deden onder de Bulgaarsche troepen, die de Turksche stellingen, waar de ziekte de eerste Turksche slachtoffers eischte, bezet hebben. BEKENDMAKING. KERKVOOGDEN der Hervormde Kerk te Sommelsdijk maken bekend: dat de Lijst van Stemgerechtigde Leden gedurende acht dagen des namiddags van 12 tot 2 ure ter inzage is nedergelegd in de Kerkekamer; dat bezwaren schriftelijk kunnen worden ingeleverd tot 23 November a.s. bij den Voorzitter. Sommelsdijk, 15 November 1912. Namens Kerkvoogden voornoemd, De Boekhouder, De Voorzitter, F. C. ARMSTRONG. 0. J. MOSTERDIJK. WATERSCIIOLW. De Waterschouw in de Polders het Oude land, Everdina en St. Ohristoffel onder Sommelsdijk zal worden gehouden op Vrij dag 29 Nov. a.s. Sommelsdijk, 19 November 1912. De Secretaris, De Dijkgraaf, F. C. ARMSTRONG. K. DE GRAAFF. Somuicledijk. Door de gemeentepoli tie is tegen C. A. v. d. N. te Middelhar- nis proces-verbaal opgemaakt wegens her haaldelijk gepleegde diefstallen. Vrijdag en Zaterdag j.l. heeft de Ned. Kmomatograf inrichting in de zaal van het Geh. Onth. Koffiehuis een prachtige bios coopavond gegeven. Was des Vrijdags de zaal niet geheel bezet, des Zaterdags daarentegen was deze stampvol. Middelharnis. Onze dorpsgenoot den heer C. v. d. Vlugt Dz. is met ingang van i Dec. a.s. benoemd tot directeur eener groote Landbouw onderneming ge vestigd in Noord-Brabant. De Wed. A. v. d. Nieuwendijk had het ongeluk in een pan met kokende melk te stappen, waardoor zij hevige brandwon den bekwam. Geneeskundige hulp was nood zakelijk V Vrijdagmiddag viel eene stelling in elkaar bij het in aanbouw zijnde huis van den heer H. v. Groningen. De metselaar Brinkman en den opperman Taalle, welke op de stelling stonden te werken, kwamen op den grond terecht, zij brachten het er met eene lichte kwetsuur af. Zondag viel het zoontje van S. van Dijk in de schuur van den landbouwer J. B. van de tiltbalk naar beneden. Thuis ge bracht zijnde bleek geneeskundige direct noodzakelijk. Tegen A. H. uit Sommelsdijk is pro ces-verbaal opgemaakt wegens het rijden op de fiets zonder licht. Op de gehouden vergadering van de Ambachtschool is gekozen tot bestuurlid in de plaats van den heer Rens, welke ver trokken is, den heer H J. Kuipers en is de begrooting voor 1913 vastgesteld op f 12000. Heden Dinsdag viel mej. A. Onder- de Linde in de Kaai. Daar spoedig hulp aanwezig was, had men haar weld a op den kant en Bracht zij het er met een nat pak af. Stad aati 't Haringvliet. De Gemeen tebibliotheek is Zaterdag j 1. weer voor 't eerst geopend. Voorlaan zullen boeken verkrijgbaar zijn op voornoemden dag, van 6— 6.30 ure. De vo-ige week viel tijdens het sme den, een voük op de kleeren van het meisje van W. N. Onmiddellijk vatte de kleertjes vlamde smidsknecht merkte het eersie het 01 geval op, waarna hij ook da delijk met andere kleeren de vlam stuitte Ge ukkig Dep dit ongeval met enkele brand wonden af. Dat de wegen bijna niet te berijden zijn ondervond dezer dr-gen een ingezetene van ons dorp, die bij Middelharnis van den dijk afgleed en iu het prikkeldraad terecht kwam. Met moeste kon hij zich ze i uit zijn benarden positie helpen en vreeselijk bemodderd en met gehavende kleeren kwam hij weer boven. Den Boiuine!. Bij den landbouwer G. van Kenpen, is Zondag jl, een paard ge storven, doordat de lip van een hoefijzer in de hoef was gegroeid Nieuwe Tonge. Maandag is G. Cam- phens op onderzoek uit geweest omtient een bees'je of karf dat op het gois waarschijn lijk door andere is meegenomen in die ver warring met den hoogen waterstand, hij moest echter nog met onverrichte zaken huiswaarts keeren. Hedenmiddag is alhier een partij werk volk met den tram mee gekomen om de ga'en aan den Zeedijk andermaal te kram men. Dirksland. De op Donderdag jl. ge houden uitvoering der zangvereeniging »Ex celsior« mag als goed geslaagd beschouwd worden. De verschillende nummers die ten gehoore werden gebracht, werden allen keurig netjes gezongen, waarvoor het talrijk publiek aan wezig, door menig applaus zijn tevreden heid betuigden. Een kort woord van dank mogen wij de Vereeniging met haren Dir. Vlasveld niet onthouden, die aan vele een genoeg lijken avond verschaften. Dat zij zulks den a.s. winter nog eens herhalen is zeker de wensch van velen. Moge de Ver. steeds in bloei toenemeD. Zaterdag werd van de wed. Coenradie op de Fairbank bij N. Mijnders een vrachtje bieten gewogen van het zeldzame gewicht van 3625 K.G. De weger kon zich net herinneren ooit zulk een vracht gewogen te hebben. Ondanks de slechte wegen werd de vracht slechts door 2 paarden op de bestemming gebracht. De op heden afgekondigde verorde ning der Brandweer ligt gedurende 3 maanden op het Gemeente-Secretarie ter inzage. Goedereede. Het Kohier No. 4 der Personeele Belasting over het dienstjaar 1912 is invorderbaar verklaard en aan den Rijks ontvanger ter invordering ter hand gesteld. De havenwerker J. v. T. had het ongeluk, met zijn werk bezig zijnde, uit te glijden en zijn been zoodanig te bezeeren dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Na onderzoek bleek dit lichaamsdeel inwen dig gekneusd te zijn. De bouwknecht W. S. bezeerde zich zoo met het van den wagen te springen, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen, Door den bond van Suikerbieten fabrikanten is aan H. H. Landbouwers ver lenging van tijd gegeven, tot het leveren van hun bieten, en den termijn gesteld tot 23 November a.s. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Naar aanleiding van een art. in „de Rotterdammer" 2de blad van 13 dezer ge titeld „Coöp Veevoederfabriek te Schiedam is het mij vergund, geachte Redactie, eeni- ge inlichting te vragen in uw veelgelezen en inzonderheid plaatselijk en district blad aangaande bijzonderheden die mij even na de uitbreiding der boven coöp. officieus werden medegedeeld n.l. dat een der pro pagandisten in uw district rondgeloopen hebben en vergaderingen belegd, waarop door alle redelijke en minder grootscheep- sche manieren werd aangedrongen tot toe treding tot bovengenoemde coöp,wanneer dan candidaten zich aanmeldden werd hen een blad ter teekening voorgelegd en zoo waren zij dan lid (gelukkig lid) der coóp. veevoederfabriek te Schiedam. Nu was mijn bescheiden vraag aan u, mijnheer de redacteur: Was dit blad ter teekening voorgelegd, gewaarmerkt door den kantonrechter Is het mogelijk bij de wet op de coöperatie met losse gewaar merkte bladen den boer op te gaan Of was dit niet het geval Zoo nietZoo deze dan pas gewaarmerkt en als leden boek met statuten ingenaaid na geteekend te zijn. Deze vragen M. de R. zijn van zeer veel belang voor betrokken landbou wers die als »gladde boertjes» betiteld worden, want waar ik geen wettelijk le denboek met ingebonden statuten en door den kantonrechter gewaarmerkt ter inzage, heb dunkt mij, (wanneer er verder niets is ge- paseerd) is er geen recht mij of iemand glad of niet gladde boer, aan te merken als wettig lid eener coöperatie. Dit onder de aandacht te brengen van vele uwer geachte lezers dunkt mij is een eerste vereischte. Bij voorbaat dank wanneer UEd. deze opmerking in liet belang van den boeren stand op UEd. passende manier wilt be- studeereu. EEN MEDELEZER. Liberale subsidie honger. Geachte Redactie\ Te Melissant is een openbare school. In 1909 werd een Christelijke school terzelf der plaatse opgericht, waardoor plm. 80 kinderen van onder de hoede van het hoofd der school wegvloeiden. Vanwege de royale inrichting van het lager onderwijs wordt Melissant als een »zeer noodlijdende gemeente beschouwd. Volgens art. 53 der Lager Onderwijswet krijgt die gemeente een Rijkssubsidie van plm. f 12C0. Tot lieden ging het tamelijk gemakkelijk, om de cijfers zoo te groepeeren, dat die f 1200 subsidie noodig bleek. De gemeentelijke uitgaven daalden ech ter door oprichting der Chr. School. Hoe nu die Rijkssubsidie vast te houden De liberale voorzitter wist raad. Hij had een paar volgzame schaapjes in den Raad en liet traktement van het hoofd dei- school werd met f 200 verhoogdVan f 1200 op f 1400 gebracht. Hocus, pocusMinder werk, meer geld Zouden Gedeputeerden van Zuid-Holland deze verhooging goedkeuren Mij dunkt, Gedeputeerden mochten zulk azen op de Rijkskas wel eens goed aan de kaak stellen. Hooge jaarwedden, weelderig ingericht onderwijs en laag schoolgeld, dat is de leus van de „echte" liberalen. En dan met een uitgestreken gezicht en farizeesch gebaar, ons voor struikroovers uitschelden op schoolgebied 't Is fraai hoor Hoogachtend, Uw abonné, X. De Landbouw onderlinge [P. O. C. v- »Overflakkee«. Naar de Directie van de L. 0. publiceert, zijn tot deze organisatie toegetreden N -» 1 Januari tot 1 October van dit jaar J' navolgend aantal nieuwe leden. Provincie, Aantal leden, Loon per jaar. Groningen 79 f 125547 Friesland 273 289768 Drenthe 155 85078 Overijsel 43 31273 Gelderland 103 88740 Utrecht 35 26480 N.Holland 266 234296 Z.Holland 249 304603 Zeeland 145 256592 N. Brabant 25 44523 in den arresteer J. die veilt van turf, Maandag leden. J. dam, wr Prinsengj geraakt was, is In I is van dl Landbou het kope ten, kra vertegen-1 f 300. Te ingebrok is voor goudwer I Dtl van de Zondaga I huid. Bijl net zijn verlichtiil Men is V Ojl parket ll ming ge kind uill leden isl Leiden. 1 leden in wijzeres griffel, het oor er hersei het kind zoek. D een kaïn; 1 dagavon waterpor 0 morgen trek in I trein N< Helmonc sperd, v ging on -v kwamen - Za bij Oude loeomot: door ht werd ve treinenlc Om en de ti V Mi dorp, d worden, Totaal 1373 f 1.486.900 Van de 249 nieuwe leden uit de Provin cie Z. Holland zijn er 37 uit het eiland Goeree en Overflakkee. v A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant, 19 Nov. 1912. GOEDEREEDE. Door het ongestadig. weder zijn eenige Noordzee visschers be sloten, weder een aanvang te maken met de garnalen visscherij. Zaterdag 23 November afslag des avonds 6 uur, te Ouddorp in het logement van Akershoek, van een goed onderhouden woonhuis, met schuur, erf en tuin te Oud dorp in de kom van het dorp, zeer geschikt voor rentenierswoning, kad. Sectie E. no. 1421, groot 3 aren 45 centiaren 23 R. v. M. te aanvaarden 1 Jan. a.s. ten verzoeke van Mej. de Wed: C. Bosloper geb. Boelaars. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 21 Nov. 1912 des avonds 7-| uur ter herberge van A. van der Vliet te Oude Tonge afslag, van het huis met erf aan den Kerkring te Oude Tonge ten verzoeke van de Erven van den Heer L. Hartog aldaar. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 23 November, 's avonds 7 uur te Ouddorp in het Logement van Akers- hoek Verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1913 van 2 perceelen Bouwland aan den Duineweg, 5 perceelen Bouwland aan den Steenweg bij de Blauwe Steen, ten verzoeke van den heer C. Tanis JCz. en 4 perceelen Bouwland, het z.g. „Weitje", ten verzoeke van den heer K. Akershoek Az., alles gelegen onder Ouddorp in den polder het Oudeland. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 27 Nov. inzet, en op Woensdag 4 December 1912 afslag telkens des nam. 2 uur ter herberge van den Heer G. Smits te Stad aan 't Haringvliet van de huizen met erven, tuinen w. 0. het z. g. Dijkhof benevens gedeelte in de Mee. stoof te Stad aan 't Haringvliei ten ver zoeke van de Erven van de Wed. J. Ad miraal. Notaris VAN BUUREN. 7 Te Groningen heeft de 24-jarige schoen- makerskneelit W. F. S. afkomstig uit Am sterdam, Maandagochtend Jantje van der H., die verkeering met hem had gehad, maar deze betrekking had afgebroken, met een schoenmakersmes in de borst en daarna zichzelf in de hartstreek gestoken. Beiden zijn naar het ziekenhuis gebracht. De toe stand van den dader is zorgwekkend, die van het meisje bevredigend. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 19-jarige P. op de vaart door W. B. uit Zuidhorn met een mes levensgevaarlijk SOM a.s. Dc tot 8 plaats 1 uren en uren MID Ned. H heeft o Kerk j tiefond: DEN] 6 uur te tree Amster r collecte soua va P. Lui de ben laten De is f 84 Dezi bij die jaar, - -

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2