3 u ddvertentiën. NET DIENSTMEISJE m Ingezonden Stukken Visscherij. Uitslag Verkoo|>ing. ERNST EN SCHERTS. Burgerlijke» Stand. Kerk en School. Ciodsdiengfoefeniiigen. Telegrammen. De Foinlseuuiarkt. Mark Iberich len gevr. te Den Haag klein gezin, 2 pers. n. gr. benedenhuis, wasch buitenshuis, niet jonger dan 17 jaar v. g. g. v. franco brieven met opgaaf van verl.Salaris adr. MALAK.KASTRAAT 151 Den Haag. 6416 Terstond gevraagd Ken Metselaarsknecht, bij GEBRS. MOOIJ AART te Oude Tonge. 6422 DIKNSTBODE gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te komen bij G. BUSSCHIETER nabij Dirksland. 6424 ■mm-iiaaniT rami brag,, ..MMn-i» Aan deze gemeente is, een subsidie toegekend van f 2200.inzake bijdrage voor de onderwijs-kosten. De schade door den storm te weeg gebracht kan in deze gemeente niet groot genoemd worden. Waren het vorige jaar gaten in den dijk geslagen, thans is hoe genaamd niets daarvan te bespeuren. Ook van de kade is bijna nieis weggespoeld echter zijn van de coöperatieve ruim 30 last peeën in de kaai terecht gekotneD. De vorige week had de timmerman J. M. het ongeluk met zijn knie in aanra king te komen met een zaagmachine. Hier door werd dit lichaamsdeel zoo verwond, dat gen. hulp ingeroepen werd. In de vergadering der Ant. Kiesver gehouden 14 Nov. j.l. is tot bestuurslid gekozen den heer J. Wagner. Door het bestuur werd tot voorzit er gekozen in de plaats van wijlen den heer E. H.de Ruiter den weJeerw. Heer Ds. G. W. H. Esselink en tot vice-voorzitter den heer A. Koppe- naal. Tot afgevaardigden naar den Landdag, te houden te Hellevoetsluis op 21 November werden gekozen de heeren L. Keijzer en L v. SpraDg. Den Boiiiuh 1 Het Kohier No. 4 der Personeele Belasting over het belastingjaar 1912, is den 7 Nov. '12 den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Terwijl C. B. en J. B Cz ruzie kregen, werd eerstgenoemde zoo hevige slagen toegebracht, dat hij terstond onder med sche behandeling moest worden gesteld. Door de overvloedige regens der laatste dagen, zijn hier sommige landbou wers genoodzaakt hun bieten met sleden van 't land te halen. Donderdag j.l. zijn een 10-tal per sonen van hier naar Hoeksche Waard ver trokken, om aldaar landbouw-werkzaam- heden te ga n verrichten. De op Maandag 11 Nov. door het hoog water aangelichte schade, is gebleken niet buitengewoon groot te zijn De land bouwers Melissant zijn er wel het meest door getroffen. Een gedeelte der op de kaai liggende suikerbieten waren uit elkander geslagen en op den bodem van de haven terecht gekomen, die echter grootendeels weer op het droge gebracht zijn. Ooltgensplaat Naar wij vernemen zal binnenkort Ds. Hogerzeil, Herv. Predikant te Vlissingen voor de Antirev. Kiervereeni ging alhier een politieke rede houden. Het Kohier No. 4 der personeele belasting is invorderbaar verklaard en aan den Rijksontvanger ter invordering ter hand gesteld. Oude Tonge. Vrijdagmiddag is dhr. Vermaas uit Middelharms in de Langeweg alhier met zijn wagen en paard blijven staan omreden '1 paard niet meer wou of kon trekken, dhr. van Schelven bood assis tentie. Door dat er veel te weinig woningen zijn mocht A. v. V. in een onbewoonbaar verklaarde woning voor tijd en wijl hij een andere woning kan krijgen er blijven, dewijl hij anders dakloos zoude zijn en dan om dezen tijd. De hooge watervloed heeft al weer groote schade aangericht bij de Kaaibe- woners. Enkelen zijn de zolders moeten vluchten, dus een uitkomst als er vlug de vloeddeuren in de Haven geplaatst zullen worden. Bij de veiling heeft 't huis van de erven van wijlen L. Har og aan de Ring opgebracht de som van f 1550 door den hoogsten bieder Job. Duim alhier. Naar men verneemt is een der sui kerfabrieken te Sas van Gent failiet. Voor waar een buitenkansje voor de leveranciers der bieten dier fabriek. Hoe 't ook zij voor de uitbetaling der geleverde bieten hoon men weinig, Door de storm is de schoorsteen bij Z.Ed.Achtb. heer Bu gemeester des nachts door 't dak gevallen doch zonder ongeluk ken te veroorzaken. Terwijl C. L. alhier machinaal aan 't zagen was ging een van zijn vingers mede en sneed geheel af, de andere vin ger zeer verminkend zoodat geneeskundi ge hulp moest ingeroepen worden. Tusschen Vrijdag en Zaterdagnacht is D. v. S. en A. P. terwijl zij aan 't stroopen waren, door Rijksveldwachters gepakt met afneming van 't geweer, patro nen en een haas. Tot Directeur der Gasfabriek is be noemd de heer Van Dalen van Arnhem en tot klerk de heer A. van Dijk. Aanstaande Zaterdag zal naar men verneemt de fabriek in werking gaan. Maandagmorgen kreeg P. C. v. M een zoodanige slag van een paard tegen zijn borst, dat hij bloed opgaf en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Te laat ontvangen voor het vorig nummer. Nieuwe Tonge. De siorm van Maan dagmiddag en avond heeft ook op de kaai te Battenoord zijn kracht doen gelden niet alleenlijk dat de hopen suikerpeen door elkander sloegen, maar er is ook wel 100 last in de kaai en het geul terecht gekomen. Dirksland. Staakten eenige dagen ge leden de bietendragers (mannen) het werk Woensdag de^en dit de vrouwen. Deze wilde niet aan hun loon gekibbeld hebben. Noodgedwongen moesten de mannen mede staken, daar ze geen vullers hadden, Na beraadslaging met werkgevers, werd den vrouwen toegezegd hun loon on eran- derd zoude blijven. Het werk werd daarop spoedig hervat. Tengevolge van den regen begint het er nu eerst recht te spannen, om de veld vruchten van het land te halen. Greppels en slooten staan allen vol water, en laag gelegen wegen loopeD onder. Op sommige plaatsen is men genoodzaakt de bieten van 't land te dragen, daar er geen doen meer aan is, er met paard en wagen te komen. Het aardappelrooien kan als geëindigd worden beschouwd, die nog in den grond zitten 7ijn door het water ot bruikbaar ge worden. Hoe schoon ook dit gewas zich dezen zomer algemeen voordeed de op brengst wordt door ziekte thaDS gering. Meiissant. Door J. van der Zande is vergunning aangevraagd tot het oprichten van een werkplaats waarin een benzinemoter zal wordeD gebezigd. Door den hevigen storm heeft de buitendijk van den polder Roxenisse weder erg geleden. Op verscheidene plaatsen is de enkele jaren geleden opgebrachte grond tot aan de kruin weggeslagen, terwijl van het rijsw rk niets meer is overgtbleven. üoedereede. Door den sterken westen wind werden op sommige plaatsen aan den Zu ddijk, steeners uit de basaltglooing uit gerukt. Door den vee-opzichter in Zu^d-Hol land werd Dinsdag in de stallen der vee houders een uitgebreid onderzoek ingesteld, of er mond- en klauwzeer onder het vee was te constateeren. Naar men zegt zou er onder deze yemeente ongeveer 20.000 H.L. ajuin zijn onder stroo gebracht. Ouddorp. Donderdag had de landbou wer P. T. toen hij met zijn rijtuig een wagen met bieten passeerde, het ongeluk om door deze, bestuurd door J. M. in de wielen gereden te worden. Het rijtuig werd geheel vernield, de inzittende kwamen met enkele schrammen vrij. Door den storm van Maan lag Is aan den buitendijk nog al eenige schade aan gericht. Het zeewater heeft op enkele ge deelten nog over den dijk gev'ond. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. De Landbouw onderlinge P. O. C. »Overflakkee«. Het aantal leden bedroeg op 1 September 1910 81 leden. 191 1-.... 123 191 2152 Het aantal ongevallen bedroeg in Sept. 1910 11. Duur: 6, 7, 8, 9, 9, 9, 10, 12, 14, 17 en 52 dagen. 1911 2. 10 en 47 1912 3. 11 19 en -1 afgewezen.. Melissant, 11 November 1912. A. W. KEIJZER, Secretaris. MIDDELHARNIS. Naar men ons meedeeld zal de vischsloep st. L, Kosten Jr. naar Ylaardingen gebracht worden om zoodanig te worden ingericht dat 't voor de haringvisscherij ook gebruikt zal kunnen wordeD. MIDDELHARNIS. Uitslag van den verkoop van huizen en schuur van den heer H. v. Groningen welke afgemijnd zijn als volgt ie koop. Huis met erf aan den Ring. 2e koop. Schuur met mestput aan den W. Achterweg. Gecombineerd voor f1305 Johs. Verolme alhier. 3e koop. Huis met erf aan den Oost- dijk Kad. No. 128. 4e koop. Huis met erf aan den Oostdijk Kad. No. 129. Als voren voor f 1170. Prettig vooruitzicht. Patient: Dokter, ik heb geen geld ge noeg om een dokter te betalen. Zou ik het niet aan u kunnen verdienen wat ik schuldig ben Dokter: Hm. Misschien wel. Wat is je beroep Patient: Orgeldraaier meneer. Een verontwaardigde Postbeambte: Mevrouw, deze brief is te zwaar; er moet twee cent bij. DameWat een krenterige boel hier. Ik heb duizenden brieven verzonden, die be neden het gewicht bleven, en nu 't er voor 'n keer overheen is moet er dadelijk geld bij. Overtroef. Italiaansch gids tot den Amerikaan op den VisuviusZoo iets heb u toch niet in Amerika. Neen, maar wij hebben een Niagara, die zou dat in een minuut heelemaal uitblus- schen. Baas hoven baas. Ik houdt heelemaal niet van die op snijderij, waarmee wij reizigers elkaar soms den loef willen afsteken, zei re.iziger Jan sen in een tweede-klas-coupe, maar ''t is een feit, dat ons kantoor iederen dag vier kuipen inkt gebruikt, vier (waschkuipen vol. Wat zou dat, zei Pieterse, onze zaak is toch nog wat anders. Bij ons hebben ze op 't grootboek een aparte electrische tramlijn aangelegd van debet naar credit. Allemaal niks, zei Klaassen. Onlangs is er bij ons in de stad een leeuw uit een menagerie ontsnapt en onze pakhuizen te recht gekomen, 't Beest heeft er zeven maanden geleefd van onze kantoorjo gens en we hebben er niet één gemist. Juist antwoord. Leeraar: Wanneer stonden de Batavie ren op Jantje's Morgens vroeg, meheer. v -r— SOMMELSDIJK. GeborenLeendert z. v. Halle van Heemst en Willemina bchellevis. Annad.v. Abram Vroeg- indeweij en Arentje Cornelia Buth. Leendert z. v. Jan Mastenbroek en Leentje van irnwe gen. Adriaantje d. v. Johannes van den Nieu wendijk en Anna van der Heijde, Dirkje d.v. Tennis Overweel en Klaasje Villerius. Ondertrouwd: Pieter Gebraad, 34jaarenKom- mertje Wielaard 17 jaar van Ooltgeusplaat. Gehuwd Albert Doornbos, 40 jaar en Margrie- tha Hendrika de Graaff, oud 46 j. beiden alhier. - Overleden: Klaas Vroegindeweij 74 jaar, wedn van Flippina Kool. Hendrik Pieter Boekhoven oud 23 jaar. Lijntje Cornelia Koodzant, oud 62 jaar echtgenoote van Cornelia Groenendijk. Jan netje Dijkers oud 43 jaren echtgenoote van Cor nelia Springvloed. MIDDELHARNIS. Geboren: Elisabeth Neeltje d.v. Jan Adrianus Schipper en Afaria Robër. Cornells Hubre ht z. v. Hubrecht van den Hoek en 8uzanna Rood- zant. Pietertje d. v. Marinus Blok en Willempje Freen. Gehuwd: Jacob Sandifort 31 jaar en Bastiana van Strien 38 jaar Overleden: Jan 8tapel, 73 jaar weduwn. van Lena van der Meide. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Marinus Teunis zoon van Jacob van Gurp en Maria Vroeginde^ey. Abraham zoon v. Leendert Keijzer en Jannetje Cornelia Harden- dood. Johannis zoon van Christoffel Maliepaard en Leentje van Rossum. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 17 November 1912 Ned. Hervormde Kerk. 8ommelsdök, vm. 9,30 uur Ds. Hoogendijk van Stellendam. Middelharnis, vm. 9,30 nnr Ds. Brnining. Middelharnis Evangelisatievm. 9,30 en 's av. 6 uur (waarschijnlijk) Ds. Paddenburg v. Aalst. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. 9 uurDs. Emmen. Langstraat, vm. 9 (Dankstond voor 't gewas en Oogstcollecte,) nam. 2 uur dbr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Onde Tonge, nam. 2 uur Ds. Br ining van Mid delharnis. Orgelcollecte. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, geen opgaat ontvangen. Dirksland, vm. 9 en 'sav. 6 uur Ds. Steenbeek. (Oogstcollecte. Meiissant, vm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. Kroeze. Stellendam, 'sav. 6 uur Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. 9,30 en 's av. 5,30 uur Ds. de Gidts. Onddorp, vm. 9,30, nam. 2 en Woensdagavond 6 uur Ds. Van der Kooij. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Hengst' pred. te Veenendaal. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 en 's av. 5,30 nnr Cath. Zond. 15a, Dp. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 en 's av. 5.30 uur Leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9 en 's av. 6 nur Ds. Dekker. Melissant, vm. 9,30 optreden voor het Heilig Avondmaal en nam. 2 unr Ds. Van Lummel van Znidiand. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. 9,30, nam. 2 en Woensdagavond 6 uur Ds. van Duin. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm. 9, nam. 2 en 'sav. 6 uur leeskerk, Meiissant, vm. 9,30,nam. 2 en'sav. 6 nur leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9, nm. 2 en 's a v. 6 uur leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Onde Tonge, vm. 9 en nam. 2 unr leeskerk. Maandagavond-6 uur Ds. Boone van Filipsland. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, vm. 9,30 uur Ds. RÖBsing. SOMMELSDIJK. A.s. Dinsdsgavcnd 6 uur hoopt in de Zondagsschool op te treden Ds. L. Boon van St. Filipsland. MIDDELHARNIS. Mej. N. van der Plaat is geslaagd voor het examen Vrije- en Ordeoefeningen der Gymnastiek. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voor het herhalingsonderwijs te geven in de Openbare Lagere school alhier, hebben zch opgegeven 3 meisjes en 9 jongens. DEN BOMMEL, Anno 1912 is voor den heer C. Fokker het jaar, in hetwelk hij mag herdenken dat hij voor 40 jaar zitting nam als No'abel der Herv. Kerk rn van dat tijdvak, 20 jaar als Secretaris van dat college fungeerde. Bij de op Woensdag 13 Nov. 1 1. gehouden verkiezing tot benoeming van 4 Notabelen der Herv. Kerk, zijn herkozen de h.h C. Fckker, J. Geelhoed, P. Luijen- dijk en J. Mijs Jb?, Jr. OOLTGENSPLAAT. Tot leden van 't kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn her kozen de heeren C. Hartmans en W. den Braber en is gekozen de heer H. van Nieuwenhuizen. De op Zondag jl. gehouden oogst- colecte in de Ned, Herv. Kerk bedroeg f 87,67. De op dienzelfden dag gehouden colecte m de Geref. Kerk f 375. NIEUWE TONGE. Donderdag werd door 4 sollicitanten naar hoofd der school alhier, proefles gegeven, GOEDEREEDE. Donderdag 21 Nov. s'avonds 6 uur hoopt Ds. Brnining van Middelharnis in de Ned. Herv. Kerk alhier een opwekkende rede te houden in 't be lang van het Ned Bijbelgenootschap Onzen herder en leeraar Ds. F. de Gidts heeft voor het beroep naar den Ham (O.) bedankt. -BERLIJN 14 November. Uit Sofia word aan de Lok al Anzeiger geseind Ondanks het ontbreken van oi'ficieele berichten wordt in de avonduren hier bekend gemaakt, dat een hevig artilleriegevecht aan de Tsja- taldzjaliju aan den gang is. De Turken hebben door een uiterste krachtsinspanning tweehonderdduizend man bijeengebracht en brengen nog voortdurend nieuwe troepen naar voren. De Bulgaren moeten even sterk zijn. PARIJS 14 Nov. Uit Petersburg aan de Exelsior: Eeu telegram uit Konstantinopel deelt mede dat men, op grond van een bericht van den chef van den generalen staf der Turken, den toestand van het le ger, dat voor de hoofdstad ligt, hopeloos acht. Deze meening wordt door den chef van de Roode Halve Maan gedeeld. BERLIJN 14 November. De strijd, voor Monastir moet voor de Serviers veel zwaarder zijn dan men aanvankelijk ge dacht had. De Turken verdedigen de stad met 40 000 man en 50 kanonnen hard nekkig. SOFIA 14 Nov. De Mir meldt, dat de Bulgaren er in geslaagd zijn de Tsjatald- zjalinie te doorbreken. De toestand van de Turken is hachelijk. BELGRADO 14 Nov. Onder voorbehoud wordt gemeld dat Adrianopel in handen van de Bulgaarsche en Servische troepen gevallen is. Er is geen ambtelijke bevesti ging- KONSTANTINOPEL 14 Nov. Sedert gis terenmiddag is de draadlooze verbinding met Adrianopel verbroken. Men vreest daarom dat de Balgoren de stad hebben genomen. RJEKA 14 Nov. Na een hevig gevecht hebben de Monteuegrijnen de Turksche stelling op den berg Bardanjolt met storm genomen» De verdedigers van dezen berg zijn op Skoetarie teruggetrokken. BERLIJN 14- Nov. Uit Athene wordt aan de Lokal Anzeiger geseind Volgens een telegram uit Arta aan het ministerie van buitenlandsche zaken plegen de Tur ken gruwelen in Epirus. In dit bericht heet het: Een detachement van 750 man infanterie, 50 gendarmen en 300 ongere gelde Albaneezen trok laatstelijk op bevel van den politie-directeur van Dzjanina de plaatsen in de buurt af, plunderden zeen staken ze in brand Zoo .werden 26 plaat sen in de ascb gelegd. Eveneens moeten in het district Malakastra een groot aan tal dorpen uitgeroofd zijn. De inwoners vluchtten op een hoogte in den omtrek van Dzjanina en verborgen zich daar. Er moeten zich daar zesduizend vrouwen en kinderen verzameld hebben die van plan ten leven. Velen van hen zijn reeds om gekomen. KONSTANTINOPEL, 14 Nov. Naar hier verluidt, heeft Turkije alle Bulgaarsche voorwaarden voor een wapenstilstand aan genomen. SOFIA 14 Nov. Men zegt, dat Turkije ook rechtstreeks Servie, Griekenland en Montenegro om vrede heeft gevraagd. KONSTANTINOPEL 14 Nov. Volgens be richten zijn er rechtstreeksche vredeson derhandelingen gaande niet aljen met Bul garije, maar ook met Griekenland. Die met Bulgarije zijn reeds ver gevor derd. BERLIJN 14 Nov. Het uitbreken vau de cholera te Konstantinopel wordt thans ook ambtelijk toegegeven. Sedert Zondag staat er op de papieren die aan de vertrekken de schepen gegeven worden de aanteeke- ning: „Te Konstantinopel heerseht chole ra" De officieele cholera-statistiek noemt natuurlijk slechts kleine getallen. Vo»r de tijd van Zondagavond tot Maandagavond geeft zij 15 nieuwe ziektegevallen op met 3 sterfgevallen. De werkelijke stand van de epidemie is zonder eenigen twijfel veel erger. In alle hospitalen liggen cholera zieken. De isoleerbarakken in het duitsche ziekenhuis te Pera zijn vol cholera-lijders. Daaronder zijn duitsche beambte 1 vau de Levant-spoorweg. Onder de menigte vluch telingen te Stamboel komen dagelijksch nieuwe gevallen voor. Iedere trein uit Tsjataldzja brengt soldaten mede die aan cholera lijden. Te Tsjataldzja zelf waren het tot Zondag twee honderd soldaten die door cholera aangetast waren, |120 zijn gestorven. Gisteren moeten meer dan 500 gevallen voorgekomen zijn. De ziekte is door redifs uit Azie overgebracht. Een be ambte van den Klein-Aziatischen spoorweg vertelde, dat 20.000 redifs uit het wilajet Adama, die reeds naar Roemelie onderweg waren; teruggebracht moeten worden, daar onder hen dagelijks tweehonderd gevallen van cholera voorkwamen. De correspondent van de Kreuzzeiting spreekt zelf van drie duizend choleralijders in het leger bij Tsja taldzja. N. R. Ct. 814 November. De vreugde over de presidentsverkiezing in Amerika heeft maar kort geduurd. De oorzaak zal beslist in de politiek gezocht moeten wordenzoolang niet alles is tot rust gekomen, zullen dergelijke oorzaken zich nog wel eens meer op de beurzen doen gelden. Op dit oogenblik schijnt de kwestie of Konstantinopel door de Bulga ren mag worden genomen, gewichtig te worden, de Russen hebben in 1877 dat niet gedaannaar het schijnt willen de mogendheden die stad nog Turksch laten. Rusland zal Servie steunen in zijn eisch een haven aan Jde Adriatische zee te be zitten, Oostenrijk daarentegen gaat hiermede niet accoord en dergelijke berichten zijn voldoende om de ergste vermoedens weer te doen oprijzen. Vermoedelijk zal het niet zoo'n vaart loopen en mag men hopen dat de mogendheden wel zullen trachten zon der meer bloedvergieten de liquidatie van Europa te volbrengen, doch, het is niette' verwonderen dat dergelijke berichten op de beurzen hun uitwerking ,uiet missen. De stemmingeu was dan ook op sommige dagen zeer flauw, lagere koersen uit Lon den en de berichten uit Weenen lieten dan ook niet na bij ons hun vollen invloed te doen gelden. In Wallstreet schijnt het ook nog niet tot rust gekomen te zijn, de "verdaging van de zitting van .het Hooggerechthof tot 2 December a.s., zonder een beslissing te geven, zoomede de pessimistische Euro- peesche berichten, brachten ontstemming en lokten omvangrijk aanbod uit, waar tegenover steun ontbrak, terwijl de reactie nog werd verhoogd door de vrees voor tariefherziening De wisselende tendenz van Wallstreet gaf hier niet veel vertroiftven in het ver dere verloop der Amerikaansche markt, zoodat ons publiek in bijna alle soorten fonds afgaf Petroleumwaarden. Het belangrijkste in deze afdeeliug was de scherpe koersverla- ging in Orions. De reden voor dezen koers val was het jaarverslag, waaruit" blijkt, dat de aandeelhouders zelfs méér dividend krijgen, dan door de directie was voorge steld, doch dat deze uitbetaling niet in geld doch in onderaandeelen van Lei 200 op elk aandeel zal plaats hebben. Tegelijker tijd creëert de maatschappij nieuw kapi taal ten bedrage van Lei 1.250.000. Zijn de geruchten die enkele weken geleden liepen, dat geen dividend uitgekeerd zou worden, onjuist, toch moet erkend, dat deze dividendpolitiek met weinig ingeno- mendheid wordt gezien. Waar de vooruit zichten niet onbevredigend zijn, hebben aandeelhouders in ieder geval een waarde vol bezit gekregen, bovendien het dividend kan thans verzilverd worden. Overigens was dezen hoek tamelijk geanimeerd voor de hoofdsoorten, als een bijzonderheid mag gelden dat nu reeds transactie's in divi denden Koninklijken werden afgesloten op 25j pCtdat eerst in Juli 1913 betaalbaar wordt gesteld Internationale Rumeenen en Sehibaief gunstiger. Mijnwaarden verdeeld. Redjauy en Ke ja, tahoen vaster getintgunstig was C stemming voor pref Guyana Goud en Great Cobar. Tabakken prijshoudend, transacties en koersveranderingen gering. Rubberwaarden goed van toon, doch verdeeld Amsterdam en Nederlandsche rubber gunstiger. Staatsfondsen vast, bevestigende de meening dat de politieke toestand geen gevaar oplevert. Bulgaren, Oostenrijkers en Russen hooger Turkije aangeboden. Geld op prolongatie aangeboden van 3'/>4 pet. Tot 't verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent Fondsen, zoowel spe culatief als beleggingspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onze kantore te Sommelsdijk, als op onze zitdagen te Stad aan 't. Haringvliet, Dirksland en Oude Tonge. Onze deposito-rente bedraagt thans met 3 dagen opzegging, 3-6 maanden 37» pCt. jTpCt." 12 maanden, 47» pCt. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 14-11-T2. Amsterdam, 14 November 1912. Ingezonden door JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Heet. Zeenwsche bonten j 2.60 a 2.60 blanwen 2.50 a 2.60 spuische eigenheimers „'1.60 a 1.80 Flakkeesche 1.60 a 1.80 Drentsche 1.30 a 1.40 Geldersche Blauwen „2. a 2.10 Friesche borgers „1-50 a 1.60 blanwen 2.30 a 2.40 (eigenheimer pooters „1.20 a 1.40 Blauwe 1.40 a 0. ion e 1.40 a 0. Vudijker Muizen 0.a 0. Kleine o. a 0. Blanwen „1.70 a 1.75 Beverwijker zand 3.50 a 4. Bravos 2.20 a 2.40 Westlandsohe ronde 0. a 0. Schoolmeesters 0- a 0. - Hillegommer zand „0. a 0. Friesche Muizen 0, a 0. Drentsche zand eigenh. „0. a 0. Oude Malta, per 100 kg. 0.a 0. Nieuwe 100 0.a 0. IJpolder Boyer 0.a 0. Ook genegen werk uit te besteden. Votj Als af hetj bladerq ting, geven, verschl gedwo droogt bewerlj zelfs voor- regel de bo ting sd Wie lette kweek in 't reeds dan delwij: Ook ver vod digd ander middel ting is, to verget middel worde een wijze veldoi waarrf Kruit[ duwri Aai voldoi van worte stam denne zward aanbe verzet ze d' verzet heel men plantl en b Am er kerij zeer Me| 1, 2 3 of ten tegen ger, voord dat voerq De als dat niet planf vold| VS met voor| ze dat neze worfj pent kort den De uitg| niet I

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4