Officieel Gedeelte. Plaalseljjk ftieuvts. Geween leraari. hindernissen meer biedt. Het Grieksche leger wil in geen geval den intocht in Saloniki opgeven, wa»r het slechts tw e of drie dagmarschen van zijn doel ver wijderd is. Een stout stukje hebben de Grieken uitgehaald in de haven van Saloniki. De Grieksche legatie ontving nl. een telegram uit Athene, meldend dat de tor pedoboot No. II ondanks alle voorzorgs maatregelen de haven van Sa'ouiki bin nendrong en tegen elf uur in den avond van 30 October den gepan serden kruiser //Eethi-Bulend'/ in den grond boorde Dit vaartuig had 220 mag tquipage aan boord. De bevelhebber van het oorlogsschip meldt nog de volgende bijzonderheden omtrent het verlies van zijn schipEen Grieksche torpedojager stoomde tegen middernacht pl tseliug de haven van Saloniki binnen en schoot twee tordedo's tpg--n den boeg van de «Eeihi Bu end// af, die spoedig begon te zinken. Bijna de geheele bemanning werd gered. De com mandant, drie machinisten en vier matro zen, die in het water werden geslingerd, werden opgepikt door een Joodsch visscher, die ter hulp schoot. Toen het oorlogsschip zonk, ontploften de stoomketels. Dat ook de Montenegnjnen het aan de sterke vesting Skoetari benauwd maken, blijkt duidelijk uit het bericht, dat d. commandant van Skoetaii den commandant van Saloniki telegrafisch heeft gevraagd, hem Turksche troepen te hulp te zenden daar het onmogelijk is, zich met de Al- baneezen aldaar staande te houden INVORDERING 'g Rijks Directe Belastingen. De Burgemeester der gemeente Sommels- dLijk maakt bekend, dat de kohieren van de personeele belasting ns. 3 en 3b over het dienstjaar 1912 invorderbaar verklaard op den 1 November 1912, aan den ontvanger ter invordering zijn ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Sommelsdijk, den 4 November 1912. De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. (L. B) Souiuielsdtjk. Tegen H N is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden met een hondenkar zonder voorzien te zijn van een helder vooruitstralend licht. Door den spekslager P. de Vogel alhier wordt Argentijnsch vleesch verkocht tegen 36 cent per pond. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur vond Bakker Overweel alhier aan de Larigeweg een portefeuille met f 145 aan bankpapier daarin. E/tn later zag hij Johs. K., vodden koopman, zoeken en na een paar vragen bleek dat hij de rechtmatige eigenaar was waarom he: hem werd overhandigd. De eerlijke vinder kreeg daarvoor een bedankje. Binnen enkele dagen zal onze dorps genoot, de heer R. van der Bol, zich met terwoon naar he. Lucia-geslicht te Piinsen hage begeven Maandagmiddag slaagde mej. KI. Pen te Rotterdam voor het examen vrije en ordeoefen ngen der gymnas iek. Middelharuis. LJ jor dijkgraaf en ge zworenen van de polders de Oost en West- plater Flakkee zal op Donderdag 21 Nov, eene generale schouw worden gehouden over de afheiningen, weg eu sche.dslooten er zal alsdan alles in orde afgeleverd moe ten zijn. overeenkomstig de keus van boven genoemde polders. De stokers van de R. T. M alhier vielen de vorige week een ware verrassing ten deel, zij kregen namelijk per week f 2 50 verhooging. Bij den landbouwer D. P. alhier staal voor de tweede maal een appelboom met bladeren te prijken. Stad aan 't Haringvliet. Vanwege de gasfabriek »Oost-Flakkee« is voor deze gemeente aangesteld als plaatselijk gasfitter en magazijnmeester de heer J. P. Nieuwland alhier. Donderdag jl. kregen in deze gemeente eenige landloopers twist, welke ten laatste zoo hoop liep, dat zij handgemei n werden. De beschermmg der politie moest inge roepen wotden. Ook bij dtn landbouwer Soldaat, ploegt men het land, waar de aardappelen Dog in zitten, om. Voor lezers, voorwaar wel een akker, waar wat te vinden is Den Bommel. In den loop der vorige week zijn hier reeds een 5 o-t J wilde zwa- mn (DeneD) gezien. Bij den landbouwer K. Buth, moest 1.1. Vrijdag een paa>d worden afgemaakt ter oorzake van inge -ndontsteking. Nieuwe Tonge. V.,n hier zijn een s~'al arbetdets naar de Haai 1 inmermeer vertrok ken. om alda r van een hooger loon te pt fiteeren. De mazelen breiden zich alom hier meer uit, tot heden toe echter nog van geen k" den aard, Dirksland. De christelijke bewaarschool is wegens ziekte Vier kinderen thans ge- slt ten. Onze vroegere dorpsgenoot, G. J Bokhorst, onderwijzer te Strijen, slaagde vorige week voor het examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek, I Met ingang van 16 November is benoemd tot brievenbesteller te 's Graven- hage, J. Overbeeke we'ke daar reeds eeni- gen tijd als hulpbesteller dienst deed. De zangvereeniging Excelsior*, Dir. P. J. Vlasveld hoopt Dinsdag 12 Nov. eene uilvoering te gev?d, Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij J. de Jong. Ilerkingeii. Vrijdag II. ontstond een begin van brand in een ba k aan de schoor steen, grepzende bij den heer L Kaashoek. Voorbijgangers maakten hem opmerkzaam daar de v'am reeds werd gezien, waarna men er toch nog in slaagde den brand ie blusschen. Jl. week werden alhier opmeiingen door heeren ingenieurs gedaan, naar men zegt in verband staande met een moge'ijk aan te legg n tramlijn en havenhoofd tot aansluiting met Zeeland. Ofschoon door de natte weersge steldheid heen toch nog hard woidt gevor derd, zal dit jaar de bietencampagne alhier niet vroeg zijn afgeloopen. Enkele land bouwers moeten door gebrek aan werk krachten met zeer weinigen hun werk doen. Dezer dagen werd de 1 3jarige P. H. alhier plotseling onwel en viel daaibij niet onzacht op de siraatsteeneD. Zeer ontdaan vervoegde hij zich ten huize der wijkver pleegster-zuster de wed. MulderWoireli. Voor zoover ons bekend zijn de gevolgen niet van dien aard als wel werd gevreesd. Zaterdag 11. kwamen reeds een twee tal arbeiders uit de Haarlemmermeer terug en ;.ijn niet weer derwaarts gekeerd. Of het hün aldaar niet is meegevallen met de verdiensten of werkzaamheden is ons niet medegedeeld. Enkeien zijn evenwel niet teruggekeerd. Het verzoek van den caféhouder P. C. Coenradie aan HH. Ged. Staten otn logementsvergunning is door voormeld col lege niet ingew.lligd. Goedereede. De verkochte strandgoe deren, bestaande uit een partij zware bal ken, heeft de som van f 76 opgibracht Val'en de suikerbieten over het al gemeen nu t mee, toch werd op een stek land van Jb. Lodder ruim 30,000 K.G per gemet gedolven. Donderdagavond der vorige week werd door èên der firma de erven de wed. J. van Nelle voor het raam van den win kelier A. v. A. een lichtbeeldenvor rsrelling, waaronder ook beweegbare, vertoond. Pi oef pakjes koffie, thee en tabak werden gratis uitgereik'. Een en ander bracht nogal aar dig w t drukte in den winkel en op de straat teweeg. VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der gemeente OOLTGENSPLAAT op Woens dag 30 October 1912. Voorz. de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Ie Na opening der Vergadering worden de notulen der vorige gelezen en onver anderd goedgekeurd. 2e Komt aan de orde de vaststelling der rekening van 't groot armbestuur over 1911. I11 de vorige vergadering is eene com missie benoemd, bestaande uit de Heeren Hobbel, Jacobs en Wagner tot het nazien dezer rekening. De heer Jacobs brengt rap port en deelt mede dat in de verzameling van ontvangsten een fout is gesloten, n.l. dat het totaal der ontvangsten in de reke ning vei meld staat tot een bedrag van f 12193.15, terwijl dit moet zijn f 12199.15. Overigens was inorde bevonden. De voorz. deelt mede, dat de opmerking van de commissie juist is. De rekening wordt als- nu vastgesteld, in ontvangsten op f 12199.15 uitgaven f 10501.11, alzoo „een goed slot van f 1098.04. 3e De begrooting van het Armbestuur voor 1913 wordt zonder bespreking vast gesteld in ontvangsten en uitgaven op f7281.54, evenzoo de begrooting der open bare gemeentelijke bewaarschool en wel in ontvangsten en uitgaven op f987.12. 4e Komt nu in behandeling de gemeente begrooting. Deze wordt artikelsgewijze be handeld. Bij den post jaarwedde van poli tiedienaren merkt de heer Jacobs op dat de daar B. en W. voorgestelde verhooging van f 25 der jaarwedde van den gemeente veldwachter te klein is. Hij geeft in over weging de jaarwedde te brengen- op f 500. Hiertoe wordt besloten. Voorts werden verhoogd de jaarwedde van den gemeente opzichter 0. Hartmans en den nachtwaker A. R Paasse respect, met f 50 en f 15 Bij straatverlichting verzoekt de heer Jacobs dat de lantaarn in de Achthuizen bij de woning van A. Buijs ook des nachts zal branden. Hiertoe wordt besloten. Ook merkt hij op dat den onderberm van den Langstraatschendijk, slecht is en hij naar de bewoners aldaar moeilijk be gaanbaar is. Met geen groote kosten zou die weg nog veel verbeteren De Voorz. deelt mede dat B. en W. zullen onderzoe ken hoe er verbetering in gebracht kan worden. Bij den post „Kosten ophalen der asch en vuilnis,» deelt de Voorz. mede, dat voor het ophalen der beer f 400,is uitgetrok ken, doch dat de bepaalde voorstellen hieromtrent nog niet ingediend kunnen wor den. Deze zaak zal binnenkort behandeld worden. De begrooting wordt daarna vast gesteld in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 35444,12}. 6e. Deelt de Voorz. mede, dat door den heer Van Weel den wensch is te kennen gegeven om de grond, welke hij voor het koetshuis ia erfpacht heeft, deze in eigen dom te verkrijgen. Na eenige bespreking wordt besloten deze grond te verkoopen en wel 148 M». voor f 52,onder voorwaarde dat de grond nimmer bebouwd of er een mestvaalt van gemaakt wordt, of wordt afgeheind. 6e Wordt besloten den Zuid-Achterweg voor de wagens af te sluiten, door een paal te plaatsen bij de bewaarschool en te verbieden dat beladen voertuigen met paarden bespannen, door het Kuiperslop rijden. In dezen zin wordt de politieveror dening gewijzigd. 7e Komen in behandeling de ingekomen stukken. Ie Proces-verbaal van opname der boe ken en kas van den gemeente ontvanger en den Administrateur van bet groot arm bestuur waaruit bleek dan in Kas was resp. f 1663.49' en f299 91. 2e Een schrijven van het R. K. Kerk bestuur te Achthuizen waarin wordt mede gedeeld, dat het bestuur besloten beeft om geen lantaarn op het gangpad, toegang gevende tot de kerk, te plaatsen, doch aan bet portaal bij de kerk. 3e Een schrijven van Lt. Dorsman ver zoekende om de geplaatste lantaarn voor zijn perceel aan het Weespad 2 meter om te zetten Hij zal binnenkort aldaar bou wen, en dan komt de lantaarn juist voor den ingang van het huis te staan. De voorzitter deelt mede, dat aan het verzoek niet kan voldaan worden, omdat er nu nog geen woning staat. Besloten wordt adres sant mede te deelen, dat wanneer gebouwd is en dan blijkt dat de lantaarn hinderlijk staat, de lantaarn voor rekenlhg van Dors man zal worden verplaatst. 4e Een schrijven van de opgerichte Mu ziek vereeniging «Uitspanning door Inspan ning» met verzoek om een gemeentelokaal in gebruik te nemen tot het houden van oefeningen. Besloten wordt öm tegen be taling van f 10 per jaar tot wederopzeg- gens een lokaal der openbare school af te staan. 8e Komt in behandeling een verzoek van de raden der Ned. Herv. en Geref. Kerk om afschaffing der kermis. Naar aanleiding hiervan is door de vereeniging van kermis- vakgenoten »0ns belang» te Bergen op Zoom verzocht om daartoe niet te besluiten. De voorzitter deelt mede, dat in laatst genoemd schrijven uitdrukkingen voorko men welke zeer ongepast zijn, B. en W. stellen evenwel voor op bet verzoek der Kerkeraden afwijzend te beschikken. Vol gens bun meening zal, wanneer men de kermis afschaft, ook alle vermakelijkheden moeten weren. Het komt bij hen niet op om de dronkenmanstooneelen te verdedigen doch die zijn bij alle feesten te zien. De heer Wagner is van een andere meening. Volgens hem is het plicht van den Raad om de kermis af te schaffen. Het druischt tegen het Chr beginsel. Bovendien is de toestand tegenwoordig zoo, dat de menschen de kermis in 't geheel niet noo- dig hebben. Ook is het voor v. Ie ouders wenschelijk daar de kinderen een tijd te voren een gedeelte van hun loon weder rechtelijk inhouden. De voorzitter zegt, dat wil men conse quent zijn, dan ook de feesten moeten worden afschaft, zelf op de Chr feestdagen gebeurt bijna hetzelfde als op een kermis plaats heeft. De heer Van Weel vindt, dat de verma kelijkheden niet tot uitspatting behoeven te lijden. Het volk wil af en toe zich ver maken. Hij ook wijst er op dat in de Chr gemeenten, die de kermis hebben afgeschaft voor „de kleinste dingen feesten plaats hebben. De heer P. I. Hobbel acht de kermis niet erger dan de chr. feestdagen. Bovendien heeft de kermis tegenwoordig een onschul dig karakter bij vroeger vergeleken. I11 ant woord hierop heelt de heer Wagner mede, dat het niet tot de bevoegdheid van den Raad behoort de chr. feestdagen af te schaffen, doch wel de kermis. Hij betreurt dat de chr feestdagen zoo misbruikt worden. De heer Donkersloot wijst er op dat het jonge volk tegenwoordig uitspanning ge noeg heeft Veel geld wordt verbrast. Ook hebben de bewoners veel last van de draai molens en de tenten, welke voor hun huizen zijn geplaatst. De heer Slis ziet geen verschil tusschen volksfeesten en kermis. De Voorzitter^denkt, dat wanneer de ker mis weg is, juist velen deze instelling weer willen terug hebben. De heer Donkersloot zegt, dat z. i. 2/3 van de inwoners voor afschaffing zijn. Daarmede behoort ook rekening te worden gehouden. De heer Wagner dient een voorstel in om de kermis af te schaffen. Bij stemming blijkt dat er voor zijn de heeren Donker sloot, Jacobs en Wagner, de andere leden derhalve tegen Bij rondvraag stelt de heer Wagner voor om, daar de aannemer van het maken der nieuwe kaai, dit werk bijna 3 maanden te laat heeft opgeleverd, deze dan ook het loon van den opzichter over dit tijdvak moet betalen, zijnde f 2.50 per dag. Hij is niet voor toepassing der boete, doch acht het billijk, dat zijn voorstel wordt aange nomen. IfeDe Voorzitter wijst er op, dat aan het werk veel is verloren, waarom hij het een weinig hard vindt, om den aannemer nog die kosten te laten betalen. De heer Wagner zegt dat dezelfde aan nemer destijds bij het maken der glooiing aan de Sluissche haven veel heeft verdiend. Doch hij wil er genoegen mee nemen, wan neer hij f 75 betaald. Dit wordt met alge- mcene stemmen aangenomen. Niets meer te behandelen zijnde, werd daarna de vergadering door den Voorzitter gesloten. VERSLAG van het verhandelde -in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Melis sant op Woensdag 30 Oct. j.l. des voormiddags ten 10 ure. (Slot.) Voorz.: Hoe er gestemd is geworden is een geheim. Het kwam wel voor in een bespreking buiten de openbare vergadering, doch dan moet u er hier niet over spreken. De kwestie is of het billijk is dat het tractement verhoogd wordt. Dhr. Van BeekHet is toch een baantje waarvoor de heeren zichzelf beschikbaar gesteld hebben. Dhr. SielingDhr. Van Beek beweert dat de wethouders aangedrongen hebben op tractementsverhooging. Doch dan moet ik u zeggen, dat gij glad mis zijt. Ik heb ej niet op aangedrongen. Integendeel heb ik gezegd, en dan refereer ik me nog wat ik liet vorige jaar gezegd heb. Zoolang we genoeg sollicitanten kunnen krijgen, wil ik er ook niet op aandringen. Veivolgeus ver klaart dhr. Sieling dat wat hem betreft, geen vrees behoeft te staan, dat hij een staking zal beginnen, met het oog op loonsverhooging. Na do,, ampele discussie wordt het voor stel Van der Velde niet 3 stemmen voor en 2 tegen aangenomen. Bij de post Braudbluschmiddelen deelt de Voorz. mee dat deze f 735 hooger ge raamd is, omdat overgegaan zal moeten worden tot aankoop van nieuwe. Dhr. Van Beek vroeg nog of dan ook de oude verkocht zou kunnen worden. Wat door de Voorz. toestemmend beantwoord werd Dhr. Sieling interrupeerde dat het wel precies zou zijn als wanneer men een nieuwe fiets moet ruilen voor een oude. Dan word ook gezorgd dat men deze toch betaald, en zoo zal h._t ook hier wel zijn. Daarna word de begrooting voor het dienstjaar 1913 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op, f 14,996.25}, zijnde f 200 meer als het oorspronkelijk was bij de aanbieding derzelve, wat gevonden moet worden in de salaris verhooging van dhr. Bakker. Alsnu verkreeg dhr. Van Beek met de toestemming der leden nog het woord be treffende de post van de hondenbelasting. Hij sprak ongeveer het volgende: Ik vind het een ongelukkig iets, dat een burger van de gemeente deze belasting moet betalen. Want dat komt toch niet ten bate vaN de gemeente, daar het toch feitelijk gegeven moet worden aan het Rijk. Ik weet geen eene reden, waarom dat nu noodig is, dat deze belasting geheven word, ik ben er altijd nog tegen geweest, en ik heb de redenen ook nog nooit ge hoord, welk goeds daar dan wel in steekt. Het is een bewezen zaak, dat die honden houden wil, dit toch doet. Want die van plan is een hond te houden betaalt gewoon de belasting. Maar anders vind ik het wel ongelukkig, tenminste volgens mijn meening, dat die belasting betaalt moet worden Er word wel gezegd die inkomsten zijn voor de gemeente, en toch zijn ze niet voor de gemeente, daar de Rijkssubsidie er naar gerekend wordt. Voorz.U vraagt in de eerste plaats, waarom hondenbelasting geheven wordt. Deze hondenbelasting is in de gemeentewet vastgelegd, om het getal der honden eenigs- zins te beperken. In de tweede plaats be weert u dat dit de gemeente niet ten goede komt, doch u verward dit met de subsidie van het onderwijs enz. Nadat nog een korte bespreking gevoerd was, werd deze discussie gesloten. 9. Wijziging der verordening van de jaarwedden van onderwijzers om reden het salaris van het hoofd der bijz. lag. school met f 200 verhoogd is. Voorz.: Zooeven heb ik me beroepen op twee gemeenten. Doch ik moet er nog bij voegen dat die gemeenten beginnen met iets minder. Nieuwe Tonge b v. begint met f 1200 enz. De kwestie is dus nu we de verordening moeten wijzigen. Moeten we nu het tractement ineens brengen op f 1400 of moet er een opklimming gemaakt wor den telkens 11a 5 dienstjaren f 50 ver- hooging Dan zal ik eerst in stemming brengen of het tractement ineens gebracht moet worden op f 1400. Dit wordt u et alge- meene stemmen verworpen. Dus nu is aangenomen om met f 1200 te beginnen en dan iedere 5 dienstjaren f 50 meer tot 1400. 10. Voorz.Dhr. Van Beek heeft in de vorige vergadering gevraagd of we niet bereid zouden zijn om een keerdam aan te brengen, en daarvoor onderhandelingen met het polderbestuur te openen. Ik kan U meedeelen, dat B. en W. niet bereid zijn, daaromtrent aan de Raad een voorstel te doen. In de eerste plaats zou men groote moeilijkheden met het Polder bestuur hebben, en al slaagde men er in, wat niet waarschijnlijk is te achten, dan zouden o.i. de kosten zoo groot zijn, dat deze niet op wogen, tegen de voordeelen, die daardoor te verkrijgen zijn. Mogelijk zou het zijn, hoewel het nog ver in het verschiet ligt, dat er een waterleiding komt, en dan zouden er plannen in dien geest ontworpen kunnen worden, maar thans kan B. en W. geen voorstel doen. Hierbij leg de heer Van Beek zich neer. Bij de rondvraag stelde dhr. Kooman voor om het polderbestuur van »0ud Me lissant» te verzoeken, om de sloot gelegen aan uit te doen. De Voorz. antwoordde dat hij er reeds met de Voorz van het polderbestuur over gesproken had en dit gesprek leverde wel hoop op succes op. Dhr. Sieling: Ik wenschte nog wel een kort woord te spreken in verband, ten minste eenigszins in verband met de sa- larisverhooging van dhr. Bakker. Ik kreeg verleden week Maandagmorgen een oproeping thuis, waarop ook stond „Bespreking verhooging der jaarwedde van het hoofd der school«. En in die week daaraan voorafgaande was reeds door iemand gezegdDie Sielings zullen daar wel tegen wezen, want die Sielings zijn zoo voor die Chr. school. Dat vind ik een sinuatie, zoo laag dat ik er met alle kracht tegen protesteer. Ik zou dit nog wel laten loopen, als het er een gezegd had van de onderste lagen der Maatschappij, maar thans is dit geschied van één die nogal vooraan staat in de gemeente. De Sielings zijn voorstanders van de Chr school, maar ik heb nog nooit getoond, dat ik ook het welzijn der bijz. lag. school niet zoekt. Ik betwist ieder dit recht. Na men wil ik hier niet noeineu, want ik ge loof dat het beter is als ik het laat, want het zal wellicht nog wel spektakels ten gevolge hebben. Voorz. Ik mag U gerust zeggen, dat zoo als U het nu zegt, heeft, liet niets met de Raadsvergadering te maken. Ik begrijp absoluut niet wat u zeggen wil. dhr. Sieling gaat echter niet over, tot het noemen van namen, waarom 11a een korte discussie deze zaak als afgehaneeld beschouwd werd. Niets meer te verhandelen zijnde sloot de voorz. de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering der Gemeente OUDDORP op Dins dag 29 October des namiddags te 3 uur. Aanwezig alle leden. Opening der vergadering door den voorz. de Burgemeester met gebed. De notulen der vorige vergadering werden gelezen eu onveranderd vastgesteld. Ter behandeling in gekomen stukken le Van H.H. Ged. Staten dezer Prov. waarin zij, goedkeuring verleenen aan de gemeente-rekening. 2e Als boven een schrijven als goed keuring voor af- en overschrijving op de begrooting dienst 1912. 3e Als boven nog een schrijven waarin worde goedgekeurd de verhoogde jaarwed den van Burgemeester en Secretaris. 4e Nog een dergelijk schrijven omtrent redactie wijziging in de verordening voor de ambtenaars der gemeente 5e Ingekomen een schrijven van den Heer G. O. Boom electro techisch deskun dige te IJmuiden, waarin hij aan de Raad, zijn dank betuigt voor de verleende con cessie tot aanleg voor een electrische cen trale voor de gemeenten Ouddorp Goede- -reede en stellendam. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. 6e Een schrijven van den heer A. Knape hulp telefonist en telegiafist dezer gemeente waarin hij aan den Raad zijn dank betuigd voor de toegezegde verhooging van zijn salaris, doch daarbij nog het verzoek rich tende aan den Raad om in overweging te nemen, om thans over dit jaar nog va' dat bedrag uitkeering te doen, omdat Raad tot de conclusie was gekomen, dat zijn verzoek gewettigd was. B. en W. stellen voor om zich aan het genomen besluit te houden, eu die verhoo ging te doen ingaan met 1913. J. C Lod der steld voor op grond van recht om hem over 1912 uitkeering te geven, omdat het uit de noodige bescheiden gebleken is, dat zulks is verdient in 1912. Niet alsof dit verzoek zijne toejuiching verdiend, integen deel het ware hem beter geweest, dat hij zulk een verzoek niet bij zijne dankbetui ging had toegevoegd. De voorz. vraagt of Lodder daaraan een voorstel doet, waarop deze toestemmend antwoord. Alzoo wordt gestemd over het al of niet aannemen van het voorstel van B. en W. Met meerderheid van stemmen wordt be sloten het voorstel van, B. en W. te hand haven. 7e Ingekomen een verzoekschrift van het Chr. Muziekgezelschap Hosanna» hier, waarin zij aan 'tien Raad het verzoek richtte, om haar een gedeelte van de ge meentegrond, bij de openbare school te doen afstaan, 0111 aldaar een muziektent te plaatsen. De Voorz. doet aan de voorlezing van dit schrijven de mededeeling, dat de Wet houders gemeend hebben, op dat verzoek niet te kunnen ingaan, om dat het in strijd was met hun Bijbelsch standpunt. Dhr. J. C Lodder spreekt hierover aller eerst zijne verontwaardiging uit pver de ultra Bijbelsche houding van dat college en hoorde gaarne eene nadere verklaring daarover. De voorz meende nu, dat het oogenblik was gekomen, om bij verdere bespreking over dit onderwerp, de openbare vergade ring maar te schorsen, omdat tuss hen de vertegenwoordiger der pers en mede onder- derteekenaar een zeer nauw verband be stond. Alzoo werd besloten, waarna de vergadering overging in geheime zitting. Na heropening, deelde de voorz. mede, dat ondanks het gegeven advies van B. en W. de Heeren Lodder en Mastenbroek hadden voorgesteld, om dat verzoek van de Muziek-vereeniging in te willigen op de hierop volgende voorwaarden dat die ver- eeüiging tot weder opzeggens toe gebruik kan maken van de benoodigde grond voor de oprichting van een muziektent, en dat de Raad ten alle tijde het recht voorbe houdt om ook andere muziek vereenigingen daar te laten optreden, nadat zij vernomen hebben dat «Hosanna» op dat tijdstip daar van geen gebruik wenscht te maken. De muziek vereeniging «Hosanna» zal daar voor het recht hebben een billijke huur daarvoor te eischen. en schadevergoeding voor vernieling. De Voorzitter zegt, dat wij deze poging dezer vereeniging moeten steunen, te meer omdat uit den boezem der gemeente de benoodigde gelden daarvoor reeds gedeel telijk zijn toegezegd. De uitslag der stemming over dit ver zoek was, dat het werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemdenJ. C. Lodder. J. Mastenbroek, C. van der Kloos ter en T. Hameetemau. Tegen KI. Voogd Kr. Voogd, en H. Tanis. Na nog vaststelling van de bijgevoegde kohieren voor boofdeiijken omslag, en hon denbelasting werd deze openbare vergade ring gesloten.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2