Buiten land. Plaatselijk nieuws. Gemeenteraad. Ingezonden Visscherij. Posterijen. Yerkoojniigen. Gemengd Nieuws. Hoogstwaarschijnlijk zullen de kinderen reeds vrij vroeg moeders pappot vaarwel moeten zeggen, en wat is dan onaangena mer dan aan de tafel van anderen de las tige gast te zijn, wie(s) niemand het eten naar den zin kan maken Ook wie wel onus een verwende(n) patiënt heeft moeten verplegen weet, wat een ellende het is, wanneer allerlei versterkende kostjes ge weigerd worden, omdat de smaak van de(n) zieke te weinig ontwikkeld is, om welwil lend en vertrouwend te nuttigen, wat met viiendelijke hand voor hem of haar is ge reed gemaakt. VOOR DEN INMAAK. Het zwavelen van Flessclien. Eerst de flessclien zorgvuldig wasschen en ook van binnen laten drogen. Men smelt een stuk zwavel en doopt daarin een reepje linnen, dat spoedig hard en droog wordt. Men knipt er kleine stukjes af, die men aan een ijzerdraad met omgebogen punt bevestigd. Men steekt het aan en laat het brandend, in de flesch zakken, waarvan men den hals met 'n schoteltje of kurk zoolang afsluit. Na een kwartier haalt men den draad er weer uit, vult terstond de flesch met vruchten, en bindt haar dicht. De zwavel laat geen reuk of smaak achter. VOOR DE KEUKEN. Hoe men aardappels moet koken. Men doet de aardappels in den pot en daarna heet water, doch zoo, dat de bo venste laag aardappels boven 't water uit steekt. Men zette ze vooral niet met koud water op. Zijn ze zoover gaar, dat men ze gemakkelijk kan doorsteken, dan worden ze afgegoten. Ze moeten nu verder g e- s t o o m d worden. Men zet den pot nu niet op 't vuur, maar op de heete kachel plaat en wel gedurende 5 a 10 minuten. Het water verdampt, het zetmeel wordt Josser en de aardappel zet zich uit. Dan wordt het deksel afgenomen, waarna men de aardappels nog een paar minuten laat uitdampen. Op deze wijze worden de moei lijkst kokende aardappels goed. Gipsen beelden schoon te maken. De gipsen en biscuit beeldjes, ^ie in onze woningen de huiskamers versieren, worden door 't stof enz. al spoedig vuil en krijgen dan een gele kleur. Om ze nu de oorspron kelijke helderheid van kleur terug te doen bekomen, maakt men van fijne en zeer witte stijfsel met lauw water een dikke brij. Terwijl ze nog warm is, wordt de brij, niet al le dun, met een borstel of buigzamen spatel op 't gipsen voorwerp gestreken. Door het drogen berst de stijfsel en schil- lert af. Men kan verder gemakkelijk de schilfers nog afnemen, die zijn blijven zit ten en de beelden zijn weer als nieuw, omdat de afgevallen stijfsel al het vuil heeft medegenomen. VOOR HET LEVEN. Wees als de kinderen. Eenvoudig, lieflijk kinderhart, Vol onschuld, vol vertrouwen Waar in 't geluk, waar in uw smart, Op u is nog te bouwen. „Wees als de kind'ren" sprak de Heer, Och, konden wij 't maar wezen, Dan was voor slecht- en haat'lijkheid Op verre na geen vreezen Observator. Men weet, hoe de Italianen zich telkens groote overwinningen toekenden, die van eene andere zijde spoedig worden tegen gesproken Zoo ook nu weer gaat het met het gevecht in de oase van Zanzoer, dat volgens de 1 taliaansche lezing een waar succes voor hunne wapenen was. Van Turksche zijde komt echter dit bericht De opperbevelhebber in Tripolis telegra feert betreflende het gevecht te Zanzoer, dat deze strijd een succes was voor de Turkse e wapenen. Een vijande'ijke eollon- ne, die vooruit was gedrongen, werd met aanzienlijke verliezen teruggeworpen. Men telde op het slagveld ongeveer 200 lijken van Italianen. Een officier en 2 soldaten werden gevangen genomen. De Turken maakten zich meester van één vlag, 200 kisteu ammunitie en een groote hoeveelheid verschillende voorwelpen. De Italianen bezetten slechts 'n kleinen, on- belangrijken heuvel aan de zeezijde. Uit het feit, dat de Italianen, die den 8sten Juni hadden gemeld, dat zij Zanzoer had den bezet., verplicht waren het laatste groote gevecht te leveren in de hoop zich meester te maken van de oase, blijkt dui delijk de onjuistheid hunner beweringen DUITSCIILAND. Uit Hamburg wordt gemeld, dat de moordenaar Hermann Meissner, die ver leden jaar Kerstfeest twee oude lieden doode en daarna bestal, Donderdag om half zeven geguillotineerd is. Daar in de laatste maanden te Hamburg nog tal van moorden gepleegd zijn, heeft de overhed dit vonnis als afschrikwekkend voorbeeld vo ir alle misdadigers, op vercshillende punten der stad laten aanplakken, SPANJE. De spoorwegstaking in Spanje breidt zich uiR Alleen in de Noordelijke distric- tad weigeren de beamten zich bij de sta ke; s aan te sluiten. Het postverkeer met het buitenland kan slechts per stoomschip onderhouden worden. Uit alle deelen van Spanje zijn troepen te Barcelona aangekomen, waar de toestand steeds ernstiger wordt. De burgerlijke gouverneur heeft strenge maatregelen genomen, waardoor o.a. samen scholingen en de verkoop van vuurwape nen verboden worden. ROEMENIË. De voortdurende regens hadden vele overstroomingen tengevolge, die groote schade toebrachten aan de maïsvelden en den wijnoogst JAPAN. De taifoen of wervelstorm, die Japan binnenkort zoo zwaar teisterde, is de he vigste, die sinds een halve eeuw gewo d heTt, De schade bedraagt meer dan 40 000.0ÜU Een groot aantal personen werden ge dood. Duizenden en duizenden zijn dakloos. Te Nagoya is geen huis onbeschadigd, de haven is vernield, drie stoomschepen zijn gezonken en velen gestrand. Te Gifoe zijn 262 personen gedood en 283 gewond. Te Osaka werden 20.000 huizen ver nield. CHINA. Omtrent het bericht, dat 250 Chinee- sche soldaten te Woechang wegens mui terij zijn terechtgesteld, worden thans uit Woecbam nog de volgende bijzonderheden gemeld De troepen, die iu den nacht van 25 op 26 September te WoechaDg in op stand kwamen, bestonden uit 2000 cave- laristen; hun kazerne licht buiten de stad. Aanvankelijk hadden ook de artilleristen zich bij de muiters aangesloten maar later lieten zij hen weer in den steek Desa menzwering werd spoedig ontdekt. De poorten van Woechang werden geopend en 50 muiters binnengelaten, die onmiddelijk neergeschoten werden. Generaal L;yu n Hung zond trouw gebleven troepen naar de cavaleriekazerue, die 200 opstandelin gen gevangen namen en fusileerden. De overige muiters namen de vlucht. l)e rust is weder hersteld. Soiuinelsdijk Op Vrijdag 4 Oct. a.s. zal D.V. in het gebouw »Harmonie« alhier optreden namens de Geref. Vereen/van Drankbestrijding de heer J, Huizinga, Bur gemeester van Terneuzen. Onderwerp »Onze strijd heeft drieërlei doel.c Toegang vrij. Aanvang 7.15 uur. Gedurende de maand September zijn 41 schepen de Wilhelmina-brug gepas seerd Gedurende de maand September heb ben in deze gemeente geen sterfgevallen plaats gehad. Middeitiarnis. Voor de teekenlessen aan de Ambachtsschool hebben zich 58 leerlingen aangemeld. Vrijdag had J. de Ruiter terwijl hij bezig was met zand kruien uit eene schuit het ongeluk in de kaai te valleD. Hij wist zich echter er spoedig uit te werken. De stuurman Abr. Jongejan, welke met matrozen van hier vaart op een Maas- sluische vischsloep, heeft een haringreis gemaakt van 6 weken en f 6800 besonad. - Zaterdag had 't zoon je van J. Hom mel het ongeluk al spelende zijn arm te breken. Terwijl de matroos H. Groen in zee was op zijn visschersvaanuig had hij 't on geluk met eenige werkzaamheden te ver richten over boord te slaan, doch werd gelukkig weder door ziju kameraden gered. Door Jac. v. d. Hoek stuurman op de vischsloep ^Prinses Juliana« is als zoo danig ontslag genomen. Aan den gewezen stuurman van de vischsloep »Theodora Emerentia* Jan van den Hoek, is door de reederij H.H. Slis hem als aandenken voor den veeljarigen trouwen dienst een gouden horloge toe gekend. Stad aan 't Haringvliet. Hef eerste ongeluk Van den landbouwer de B. brak de vorige week van een wagen, beladen met de suikerbiel en de achteras. De wagen met peeën kantelde om, waardoor de weg eenige tijd versperd was. Bij den landbouwer J Koert Lz. werd dezer dagen een kalf ter wereld ge bracht wegende het kolossale gewicht van 135 pond. Zeker wel eene bijzonderheid. Den Bommel. Zondag j.l. kreeg de huisvrouw van D. Brijs een aanzienlijke hoeveelheid heet spekvet over haar hand, waardoor ze hevige brandwonden bekwam en ongetwijfeld gtruimen tijd voor den dienst ongeschikt zal zijn. Ooitgensplaat Naar wij vernemen, zal nog deze week het spoor gelegd worden op de nieuwe kaai aan den Schrappol- der, zoodat de suikerbieten nu spoedig daarover vervoerd kunnen worden. Het vervoer van de 40 M3 keislag van de Kaai der Sluische haven naar de keislagweg is aangenomen door M.Korte- weg Az. voor f 0.92 de M3. De uitslag van de op 25 Sept. j.l, door gemeentebestuur aanbestede levering der benoodigde Kolen, Coces en Anthraciet is, dat werd ingeschreven door Kolen Coces Eng Anthrac. L. van Gent f 1.20 f 0.75 f 2.25 H. P. Waling f 0.645 f 2.39 en Schotsche f 2.09 H. v. Gent Lz. f 1.06 f 0.61 f 2.02 alles per H L. Voor het lossen der 25 000 straat keien uit het schip op den wal was eenige inschrijver J. Overbeeke voor f 1.98 per 1000. Het is niet gegund. Het jaarlijks onderzoek der verlof gangers van de Landweer zal voor deze gemeente worden gehouden op 9 Nov. a s. voorm. io'/2 uur ten gemeentehuize. Oude Touge. Door 't onderuitschuiven der zoldertrap kwam de Huisvrouw van Chr. Ossenweijer met de trap in de ga -g ie vallen en zich dusdanig te bezeertn. Zondagmiddag kwam alhier een haas in 't dorp rennen '1 welk groote drukte gaf om 't dier te vangen 't welk geschil dde door een troep jongens op den Mok ndijk, Naar uit goede bron vernomen wordt, heeft J. Kardux Metselaar zijn huis op den Molendijk verkocht aan Mejuffr. M. Pos1, Ook is Mejuffr. Post 2 Octo1 er 25 jaar Hoofdonderwijzeres geweest aan de bewaarschool alhier en zal naar min ve- neemt haar 'n huisorgel door de ingezi sen n geschonken worden. Er zijn alhier landbouwers die 270 mudden Eigenheimers aardappelen rooijen, hoewel nog al kwade er in, en 330 mud den Ajuin v plukken van 't gemet. Jammer maar zulke lage prijzen van die producten. De Gasfabriek zal eerstdaags aan '1 stoken gaan om tegen half Oc'ober Gas aan te voeren naar de aangeslotenen. Nieuwe Ton ge. -Zaterdag is alhier de ketel voor de gashouder vol met water ge- pom! met behulp van een motor, de werk zaamheden met de binnen- en budenlijding zijn hier om'rent afgeloopen. Dirksland. De vorige week stierf een paaid van de Korenmolenaarster Wed. Waasbeigen wat voor haar een groot ver lies beteekend. Milde handen zullen trachten haar in staat te stellen tot aankoop van een andep paard. Met een inteekenlijst is reeds een flink bedrag bijeen gebracht. Door de zeer lagen marktprijs wor den de uijen zoo goed als allen onder het stroo geborgen. Het staat er met dit product aanvanke lijk niet mooi bij. Goedereede. Op het land van den landbouwer V. werden op een meed van 120 roeden ruim 100 H.L. Eigenheimer aardappelen gedolven. Het s jarig zoontje van J. Orgers had het ongeluk zoodanig te vallen, dat geneeskund'ge hulp moet worden ingeroepen. Onze dorpsgenoot den Weled. Heer A. Goekoop, luitenant ter zee ie klasse is te Makassar overleden, in den ouderdom van ruim 40 jaren. De perceelen van de erven van Mevr. de Wed. M. Breen zijn ingezet, als volgt Perc. j door G. v. Oostenbrugge op f 1700. Perc. 2 door Jan Tanis Jacszoon op f 700. Perc, 3 door T. Hameeteman Cz. op f 150. Perc, 4 door Jan Tanis Janszoon op f 500. Perc. s door Jan Westhoeve Klzn. op f 1390. Perc. 6 door T. Hameeteman Cz. op f 360. Perc. 7 door Jb. Grinwis J.Kz. op f 30. Perc. 8 door Corn. Rameijs Jz. op f 90. VERSLAG van het verhandelde in de spoedeischende openbare vergadering der Gemeenteraad van Den Bommel, op Zaterdag 28 September, des voormid dags ten 10 ure. Tegenwoordig met den Voorzitter, alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering met gebed geopend heeft, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedge keurd en geteekend. Aan de orde is: Gasaanleg Gemeente-gebouwen. De Voorzitter doet mededeeling, dat over het voorstel van B. en W. om gratis gasleiding in de Gemeente-gebouwen te doen aanbrengen, de stemmen in de vorige vergadering staakten, (3 tegen 3) zoodat het voorstel opnieuw aan de orde wordt gesteld. De beer Mijs, niet tegenwoordig in de vorige vergadering, wordt door den Voorzitter ingelicht. Het voorstel van B. en W. opnieuw in stemming komende, wordt verworpen met 3 tegen 4 ^tem men, terwijl een voorstel van den beer Jongeling, om 5% van de aanlegkosten gedurende 20 jaar door de huurders te betalen, met 4 tegen 3 stemmen wordt aangenomen. Aangezien thans niets meer aan de orde is, sluit de Voorzitter de vergadering. Gehoorzaamheid, Algemeen rijst in den landév de klacht, dat de jeugd zoo brutaal is. Dit te on- kennen is mogelijk, 't Is een onloochenbaar feit. Toch is er eenige overdrijving. Immers, die deze klacht aanheffen, vergeten, dat zij jong geweest zijn.Deherinneringaandebooze streken hunner jeugd evenwel zou ze nog wel van schaamte doen blozen. De zonde is oorzaak, dat de kinderen in alle eeuwen en in alle landen ongehoor zaam zijn geweest. Toch, er is verschil. Ge lijk in eiken tijdkring de menscbheid min of meer bewust geleid wordt door en onder den invloed is van de dan heerschende denkbeelden, drinkt ook de jeugd die on willekeurig in. In onzen tijd vaart iets werkelijks door de maatschappij, heerschen er valsche be grippen over barmhartigheid, miskent men het gezag. Zoo komt het, dat ook de eer tijds zoo strenge lucht in het huisgezin is verslapt, want ook de beste onder ons ont komt maar met moeite aan deze wan begrippen. Aldus ontstaat een jeugd, die steeds brutaler wordt. Maar ook geniepiger. Het sarren en plagen neemt op bedenkelijke wijze toe. Hiervoor betoonde men in vroe ger tijden nog schaamte. Maar toon was er ook meer ontzag. In de 17de eeuw, in den bloeitijd onzer Republiek, sprak een jongeling zijn vader meermalen aan met titel heer vader. En niet anders dan vra genderwijs durfde een zoon tegenwerpingen maken. Waar nu die vergiftige denkbeelden uit de lioogere kringen des volks, uit de stu deerkamers der geleerden neerdalen in de huisgezinnen, dient de opvoeding in de gezin nen, om het beschreven kwaad zooveel moge lij k te werenom liet gezin slev en weer op Cliris- telijken, goeden grondslag te doen rusten. En moeten de ouders dus strenge, stipte gehoorzaamheid vorderen. Dit klinkt hard, doch ademt een liefderijken geest. God toch heeft dg__ ouders met gezag bekleed om het heil van 't kind. Meteen schonk Hij den ouders Arijsheid om 't kroost in de vermaning en vreeze des Heeren op te voeden. De strengheid der ouders wortëld dus in de liefde tot hun zaad, want wat die als goed voor hun kinderen kiezen, strookt niet altijd met dier inzichten. Gezag en wijsheid moeten dus samen gaan. Natuurlijk ziju hier uitzonderingen op, doch daarover gaat het niet. Alleen over wat regel is. Dat nu een ouder gezag bezit, is onder ons geen,punt van verschil. Maar wel, hoe het moet worden uitgeoefend. En gelukkig hij, die erkent, dat daarin gebreken zijn. Wie nu een kind weet te leiden, verstaat de kunst om zich te doen gehoorzamen. Door zedelijken dwanggaat dat niet, dan ligt de fout vaak bij den opvoeder. Immers, men hoort vaak zeggen, dat een vader en moeder door een enkel meest zacht woord, van een zeker kind alles gedaan kunnen krijgen terwijl tegen een ander met forsck- lieid moet opgetreden. Hieruit volgt, dat de kinderen verschillend moeten worden behandeld. Dus de ouders moeten ieder hunner kinderen bestudeeren. En dat onder zoek zal hun leeren, dat niet alleen de opvoeding verschillend moet zijn, maar ook hoe. Nu ligt er een trek in de menschelijke natuur om alles te willen begrijpen. Dat is bij een kind ook zoo. En nu zal het ieder ouderpaar wel overkomen, dat een bevel of weigering niet begrepen en de gehoor zaamheid schoorvoetende betoond wördt. Dit moet voorkomen worden. Nu kan men een kind te hulp komen, door kort, zeer kort, doch nooit onvriende lijk, hetgeen men het opdraagt, weigert, enz. toe te lichten. Op een toon, die geen wederspraak duldt. Bedoeld wordt niet, dat men er een soort vragen, en antwoor- denspel van zal maken, dat lang kan aan houden. Dan meent een kind, dat het on geveer met u op gelijken voet staat en 't recht heeft vragen te doen. Wanneer we nu eerst over onze gezeg den nadenken, weten, dat ze rechtvaardig zijn en het kind, als 't noodig is, op de beschreven wijze te hulp komen, zullen we zien, dat in vele gevallen de gehoor zaamheid betracht wordt. Zeg dus nooit wat in drift of ondoordachtheid. Want wat gezegd wordt, dient volbracht. Onmogelijke dingen moogt ge niet zeggen, kunt ge niet vergen. O, wat heeft die drift al wat op liet gewetenSteeds past het gebedZet, Heer! een wacht voor mijne lippen. En 't gezag wordt niet versterkt, indien ge uw bevelen of gezegden weer moet intrekken. Dat bij dit alles in 't oog is gehouden, clat het gezag van goddelijken oorsprong is, spreekt vanzelf. Ook dat de ouders in dier voege met kinderen bidden, spreken. Maar hier bespreken we meer de uitoefe ning van 't, gezag. Ook kunnen ouders hun taak zeer ver lichten, door van een andere eigenschap van onze natuur gebruik te maken, n.l. dat ieder gaarne aangemoedigd wil worden. Een gezegde als? ge kunt ook nooit iets goeds doen^ ge breekt toch ook altijd wat, wat zijt ge toch altijd zoo brutaal, is juist ge schikt, om alle hoopvol begin van beter schap te knakken, te dooden. Immers denkt zulk een kind, dat er niets goeds in hem is. Neen, noemt en bestraft de ondeugende eigenschap. Er is verschil tusschen een brutale jongen en een brutale streek. Een overigens goed kind kan wel eens brutaal zijn. Hoe grievend is het, dat zulk een kind deze toegesnauwde bestraf fing moet hoorenwat zijt ge toch een brutaal kind 1 Neen, hoe vriendelijker, doch beslister de leiding is, hoe inniger de band tussehen en ouders en kinderen wor den zal, hoe meer gehechtheid tusschen beide partijen geboren wordt. Waar het kind uit ervaring begrijpt, dat de bevelen der ouders rechtvaardig zijn, zal het vragen ophouden, de toelichting overbodig blijken en de gehoorzaamheid vanzelf volgen. Doen wij maar, zooals God doetde zonde haten, maar den zondaar beminnen. Zoo wordt eerbied voor 't gezag gekweekt. Een kleine belooning als aanmoediging doet ook veel goeds, Geen koopen wordt bedoeld, zooals, als ge dat doet, krijgt ge dit moois, enz. De belooning wordt gege ven zonder afspraak na de daad. Dat vader en moeder in handel en wan del steeds waardig, ernstig en vriendlijk moeten zijn behoeft geen betoog. Zoo wordt het gezag bevestigd. Ook voor de wetten en regelen. Wat moet een kind b.v. van zijn ouders denken, als ze den ouderdom van hun kroost een jaar minder opgeven aan den conducteur van tram of boot om maar de halve vracht te kunnen betalen. Geve de Heere der ouders veel gebed, om het karakter hunner kinderen te b'estudee- ren. Om de juiste middelen ter opvoeding te kiezen, om op de rechte manier gehoor zaamheid te vorderen. De heilrijke vruch ten in huisgezin, staat en .maatschappij zullen worden aanschouwd. NAVORSCHER. GOEDEREEDE, De vorige week was voor de zeevisschers een voordeelige door de meesten hunner werd meer dan f 100. aan» versche visch besomd De blazer drip per J, T, verkocht Donderdag aan de vischmarkt te Rotterdam voor f 194, a in versche visch, die dan ook de hoogste be somming maakte. SOMMELSDIJK. Een goede verbetering. Heden 1 October zal de middagbestelling in zooverre uitgebreid worden dat de Mo lendijk tot aan den heer Gideon en de tramliuizeu aan de Langeweg daar ook onder begrepen zijn. Tot op lieden hadden de bewoners daar slechts ééne bestelling en nu twee. Ia de maand Sept. behandeld, verzon den telegrammen 81, ontvangen telegram men 144, uiigaande telefron-gespreririrn 172, ingekomen telefoon gesprekken 148, totaal 545. Op Woensdag 2 October 1912, afslag des avonds 7 uur in het Hotel Zaaijer te Middelharnis, ten verzoeke van de Erven van den heer Jacob Verolme te Middelhar nis, van vier huizen met erven te Middel harnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 4 October afslag 's avonds 6 uur te Goedereede in het Logement »De gouden Leeuwvan een Heerenhuis te Goedereede, een perceel tuingrond aldaar, 2 perceelen boschhakhout in de Bokkepol- der aldaar, een perceel boschhakhout in den polder het Oudeland onder Ouddorp, aandeel iu den Jonkersdijk of Koedijk onder Goedereede en het huurrecht tot 11 Nov. 1952 aan 2 perceelen tuingrond te Goedereede ten verzoeke van de erven van Mevr. de Wed. M. Broen-Zaaijer. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 3 October 1912 dea avonds 7 uur in bet Hotel Zaaijer te Middelharnis ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. D. Vis van Heemst, afslag van vijf huizen met erven in de Achterstraat en een huis met erf in de Oranje straat te bommelsdijk benevens een perceel tuingrond aan den Steenenweg te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. ri Inschrijving naar de winning, in één perc el van 12,22,64 Heet. (.30 gem. 54 roeden S. maat) aaneengelegen, rijk gebenefinieerde, Bouwlanden en oude weiden, in polder Oude Plaat,gemeente Sommelsdijk, nabij de kom van Dirksland, tan het Korteweegje, ten verzoeke van Mejuffrp w de wed, L. van Rossum. De verhuring geschiedt voor tien jaren, dadelijk ingaand, tegen eene jaarlijksche pachtsom van f 38,— per 0,40,51 II.A. (8. gemet). De oude weiden mogen, behoudens een klein gedeelte, gescheurd worden. De huurder heeft de voorkeur om schuur en wagenhuis, a'zonderlijk, bij het jaar af, te huren. Inlichtingen te bekomen en geteekende insehrij- vingsbiijetten vóór of op Vrijdag 4 October 1912 in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER 8LTJYS te Dirksland. Zaterdag 5 October, inzet, en Zaterdag 12 October, afslag telkens 's avonds 6 uur to Ouddorp in het logement van Akershoek van een huis met schuur en tuin te Ouddorp aan den Nieuwen weg, kad. Sectie E. no's 63, 1403 en 1404, ter grootte van 4 aren, 29 centiaren oi 28 roeden Voornsche maat, ten verzoeke va"' den heer Kommer örinwis KThz. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op nader te bepalen datums in de tweede helft van October 1912 van 3.31.60 Heet. (8 Gem. 55'/, Roeden S. Maat) Hofland en 4.68.75 Heet.(il Gem. 171 Roeden S. Maat; Bouwland, daaraan gren zend, in polder Oude Plaat, gemeente Sommels dijk, onmiddellijk nabij Dirksland, in den hoek van Kralingen en het Korteweegje en aan den Onwaardschen Dyk. Notaris VAN DERSLUYS. De Koningin heeft gratie verleend aan een veehouder te Hoogwoud, die we gens het verkoopen van aan mond- en klauwzeer lijdende runderen was veroor deeld tot f 25 boete, met verbeurdverklaring van de runderen, die een waarde van om streeks f 30()0 vertegenwoordigden. Vrijdagmiddag is het paard van den landbouwer J. B. Heb ulingkamp te Zwolle bij Groenlo op hol geraakt. S. schijnt daar bij van den wagen gevallen te zijn, met het gevolg, dat hij zijn nekwervel brak en dood werd opgenomen. (A. D.) Op aangifte van een met een woon wagen reizend en Italiaan uit Genua, heeft de politie te Gorcum proces-verbaal op gemaakt tegen de houders van drie andere woonwagens, dat ze zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 2 bankbiljetten van f 100 en voort» wegens mishandeling van den Italiaan, diens vrouw en zoon. De verdachte vreemdelingen zijn afkomstig uit Christiania, Nancy en St. Hubert (België) Ze zijn te Gorcum aangehouden en op last van den commissaris van politie naar Ut recht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. De diamanthandelaar A. R. uit de van Woustraat te Amsterdam, had eenige weken geleden eenige partijtjes diamant in commissie gegeven aan een commissio nair, zekeren L. P., wonende in de Grens- straat. Toen op 24 Aug. j.l. het bedrag van de in commissie verkochte partijtjes niet werd betaald, en de daarop volgende dagen F. zijn lastgever met beloften paaide zon der dat het geld voor den dag kwam, is tegen F. ten bureele Stadhouderskade een aanklacht wegens verduistering ingediend. Eenige rechercheurs hebben daarop F. Vrijdagavond in de Van Woustraat aan gehouden. Voor den commissaris van po litie geleid, zei den gearresteerde aanvan kelijk; de partijtjes aan zijn hroeder te hebben verkocht, Deze, gehoord, ontkende

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2