F. Ad. Mier ei Co., Rotterdam. t. MEES Z00NEN. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. Posterijen. Visscherij. Yerkoopingen. Uitslag ianbestelling. Gemengd Nieuws. - De Voorzitter laat door den Griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk Besluit van 5 September 1912 no. 38, waarbij de Minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd heden,'te 3 uren des namiddags, zich te begevtn naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in eene vereenigde vergadering van de beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De Voorzitter benoemt eene commissie, bestaande uit de heercn J. J. G. baron van Voorst tot Voorst en G. C. D. d'Aumale baron van Hardenbroek, leden van de Eerste Kamer, Jhr. J. B. D. van-den Berch van Heemstede, Jhr. Mr. H. W. van Ascli van Wijck, Mr. W. Dolk en Jhr. Mr. D. J. de Geer, leden der Tweede Kamer die den Minister in het gebouw der Tweede Kamer zal ontvangen en uitleiden. Kort daarna treedt de Minister, vooraf gegaan door de commissie, de vergaderzaal binnen. De hoer Th. Heemskerk, Minister van Binnenlandsche Zaken, neemt plaats achter de Ministertafel en houdt de volgende rede: Mijne Heeren Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd mij op te dragen, de zitting van de Staten-Generaal in Haren naam te sluiten. Dank zij uwe medewerking kwamen in het afgeloopen zittingjaar onderscheidene wettelijke voorzieningen tot stand. De goedkeuring van verschillende ver dragen de wijziging van de Lager Onder wijswet Erfgooierswetnieuwe Armenwet, regeling van begrootingen en rekeningen der Staatsbedrijven, vergelding met pen sioen van zijdelingsche diensten. De wederopenstelling der gelegenheid tot de inwisseling van muntbiljettenwijziging van de bepalingen der uitgifte van schat kistbiljetten nieuwe Militiewet. Een goedkeuring van de nadere over eenkomsten met de beide grootste Spoor wegmaatschappijen betreffende pensioen regeling van het personeelwettelijke voorzieningen ten behoeve van de uitbrei ding en ontwikkeling van het Spoorweg verkeer herziening van de verschillende wetten SteenhouwerswetOvereenkomst met Kon. Paketvaartmaatschappij voor een geregelden stoomvaartdienst tusschen Java en Australië. Verschillende maatregelen in het belang van Ned. Indië; o. a. vaststelling der rechtspersoonlijkheid van Ned. Indië kwijt schelding van uitstaande vorderingen van de Kolonie Suriname, wegens verleende voorschotten aan de Bacovencultuur. H. M. de Koningin heeft mij opgedragen de Staten-Generaal dank te betuigen voor hun ijver en toewijding aan 's lands belang. De Minister wordt door de commissie uitgeleid en nadat deze in de vergaderzaal is teruggekeerd, sluit de Voorzitter de Ver- In VprfrailüTine GIJ AI^JLENJ die lijdt aan Jicht en Rheumatiek, koopt niets anders, dan een flesch Anker Pain Kxpeller, het eenigste middel, dat dadelijk helpt. Een middel zonder weerga bij Zenuwpijnen, Ver stuikingen en Verlammingen, brandwonden, Kneu- tingen, Steken van Muggen en Muskieten. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten n flesschen van 55 ets., 80 ets. en f 1,30. Weigert beslist Pain-Expeller Dultsche verpakking! 5329 Blehter'a Anker-Paln-Expeller is verkrijg- aar bij DIJKEMA& DOORNBOS te, Sommelsdijk, ij A. TEEPE te Middelharnisbij A. G. P. DB RIES te Dirkslandbij A. L. HOBBEL te Oolt- ensplaat en bij J. EUR VINK, Drogist te Onddorp Botterdam, Zuldblaak no. 4. assiers en Makelaars in Assurantiën. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO iet één dag opzegging 3 pCt. iet tien dagen opzegging 3 V4 pCt. tor langoren termijn tot nader overeen komen voorwaarden. yp Heeren U weder om Het is Mij aangenaam Mij vereenigd te zien. Ook in het afgeloopen jaar bleven Onze betrekkingen met de andere Mo gendheden van den meest vriendschap- pelijken aard. De toestand van den landbouw in al zijne vertakkingen is gunstig, ondanks ernstige tegenspoeden, die een tijdelijk karakter hebben. Handel en nijverheid bleven zich in het afgeloopen jaar over het algemeen op bevredigende wijze ontwikkelen. Het scheepvaartverkeer nam opnieuw in niet onbelangrijke mate toe, terwijl ook de resultaten van het reederijbe- drijf gunstig waren. De uitkomsten van de verschillende takken van vissoherij zijn over het al gemeen minder onbevredigend dan het vorige jaar. Met dankba'rheid mag worden ver meld, dat de algeuiverie toestand in Oost-Indië in velerlei opzicht reden, tot tevredenheid blijft geven. De West- Indische Koloniën werden geteisterd door eene langdurige droogte tengevolge waarvan inzonderheid de bevolking der Benedenwindsche eilanden van de Ko lonie Curasao in zorgvolle omstandig heden verkeert. Burgerlijke en militaire landsdienaren, zoo hier te lande als in de Koloniën, blijven hunne taak op lofwaardige wijze vervullen. Tengevolge van de sterke toeneming van 's Rijks middelen en inkomsten laat zich de financieele toestand des lands voorshands niet ongunstig aan zien. Echter doen de vele onvermijdelijke nieuwe uitgaven, waaronder die voor de uitvoering der aanhangige wetsont werpen op sociaal gebied, en de om standigheid, dat niet onafgebroken op eene zoo sterke toeneming der inkom sten mag worden gerekend, de totstand koming van alle ingediende ontwerpen tot duurzame versterking der middelen dringend noodzakelijk achten. Het rapport der Staatscommissie voor de Grondwets-herziening heeft onver wijld een punt van ernstige overweging uitgemaakt. De Regeeringsvoorstellen zullen, naar Ik Mij vlei, U nog in den loop van dit kalenderjaar kunnen he reiken. Deze zitting zal Uwe toewijding en krachtsinspanning op zware proef stel len, omdat het onafgedaan gebleven wetsontwerp tot verzelreiing tegen de geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom, en het voorstel tot' dekking van de daaruit voor 's lands schatkist voortvloeiende kosten, alsmede het ont werp-ziektewet, allereerst Uwe aan dacht blijven vragen. Dit mag niet beletten, dat nevens de andere voorstellen welke mede ter tafel zijn gebracht, nog enkele wets ontwerpen worden aangeboden. Voorstellen tot wettelijke regeling betreffende woonwagens en woonsche pen, tot bestrijding van habitueele dron kenschap en tot beteugeling van land- looperij en bedelarij zullen worden inge diend. De voordrachten in zake de pension- neering van gemeentelijke ambtenaren en van hunne weduwen en weezen zijn zeer spoedig tegemoet te zien. Een drietal wetsontwerpen naar aan leiding van het rapport der ineenscha- kelings-commissie zijn in gereedheid gebracht. Het ligt in het voornemen de Depar tementen van Marine en Oorlog te ver vangen door één Departement van Defensie. Een wetsvoorstel zal U bereiken, houdende eene voorloopige regeling in zake electriciteits-voorziening. Omtrent de kanaliseering van de rivier de Maas, mede ten behoeve van den afvoer te water der kolenmijn producten in Limburg zullen voorstellen worden ingediend. Een wetsontwerp zal U worden aan geboden tot geleidelijke opheffing van de in Oost-Indie op hoog gezag inge voerde koffie-cultuur. Moge Gods zegen aan Uw arbeid worden geschonken! Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. (Ongecorrigeerd). Sommelsdijk. Tegen H. J. is, op aan- effi klacht van J. Troost Jz., proces-verbaal 2 opgemaakt wegens mishandeling van het Hii-jat'g zoontje van laatstgenoemde. Van den landbouwer D. Hanson sloeg Vrijdagavond een paard, gespatnen voor een wagen met melk gevulde bussen, op hol. Het paard werd op de kaai ge grepen. Het ongeval liep behalve melk- verlies goed af. Middelharnis. Zondag reed een fiets- 2 rijder van Stad aan't Haringvliet de Nieuw- 9 straat in en viel omver, met het voor hem H nadeeiig en ongelukkig gevolg dat zijn fiets 0 door midden brak en hij zich aan zijn hoofd bloedend verwonde. Door den heer Joh. Mosselman is een stuk grond gekocht, gelegen aan den Nieuwen Weg, richting van de wei naar het station, om aldaar vijf woningen te bouwen. Tegen J. van D., haringvissCher, is proces-verbaal opgemaakt wegens desertie. De besmettelijke ziekte Roodvonk, ten huize van J. Sprong is geweken ver klaard. Sta d aan 't Haringvliet. Onze dorps genoot dhr. J. van Antwerpen, slaagde de vorige week te Utrecht voor het polilie- diploma, Eerlijke vinder. Zaterdag werd door Mejuffr. v. D. uil M ddelharnis, alhier een gouden brosje verloren. Des avonds meldde zich de eerlijke vind r al aan, d:e ook zeker wel eene goede belooning toekwam. De vo'tge week had de schippersknecht D. Kardux het ongeluk, zoodanig op den motcboot van schipper Goumare te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen, Zijn werk heeft hij moe'en staken. Den Bommel. Een afschrift van het ie suppletoir kohier van den Hocfdelijken Omslag over 191 2, ligt van 16 Sept. 1912 tot 15 Februari 1913 ter Gem. Secr. voor een ieder ter inzage Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat in de maand November zal plaats hebben een onderzoek tot ver wer ing van een bewijs betreffende de vol doendheid der militaire voorgeoefendheid. Het opruimen der peeaarde eDZ. op de Kaai, is bij inschrijving gegund aan den heer W. de Graaff, voor de som van f 94.45. Naar wij vernemen, hebben enkele landbouwers het voornemen een gedeelte van hun aardappel-gewas niet te rooien, ter oorzake van het zoo zeer toegenomen kwaad. Ooltgeneplaat. Eene vergadering van den Raad dezer gemeente is be'egd tegen Donderdag 19 Sept. a s. des nam. 3 uur, De loieling H. Beijer van de lichong 1912. is opgeroepen om 1 October a.s. bij het 3e Reg. Veld-artillerie onder de wapenen te komen. Dirksland. Tegen J. Z. is proces-ver baal opgemaakt wegens het binnen de kom der gemeente op een rijwiel met zich voe ren van een snijdend voorwerp. Op Vrijdag 27 Sept. 1912 en vol gende dagen zal eene inspectie over de stoolplaatsen, schoorsteenen en kachels wordt n gehouden. Wanneer gebreken w r- den ontdekt, wordt onmiddelijk proces verbaal opgemaakt. Aan de lotelingen van 1912 wordt ter kennis gebracht dat zij, welke bij inlij ving hunne weDSchen niet bij den keurings raad of anderzinds hebben kenbaar ge maakt dit nog kunnen doen voor 10 Oct. a s. ter Gemeente Secretarie, Ilcrkingeii. Wat voor zoover men heugen kan nog nooit alhier is voorgekomen gebeurde U. week. Uit de lumen van v. d Velde en Keijzer werd nl. een scheepsla ding fruit verzonden naar Oud Beijerland, de woonplaats der koopers. Den geheelen oogst is in genoemde tuinen gegroeid. Deze week arriveerden de materialen tot herstelling der zeeweeringen onder deze gemeente gelegen, welke andermaal noodig he stelling behoeven wegens schade aabge bracht tijdens den laatsten storm. De heer Geluk is wederpm, belast met het herstellen van Oud-Herkingen. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het kohier No. 2 der Personeele Belasting ie en 2e kwartaal den 3is".en Aug. den Rijksontvanger te Middelharnis ter invor dering is ter hand gesteld. Het Bestuur van den polder »Klin- kerlard« gelegen onder N ToDge, Her- kingen en Melissant is voornemens op 23 Sept. a.s. eene herschouwing te houden over de bij de vorige schouwing nagel afin verplichtingen. Belanghebbenden zij meegedeeld dat de aanvragen tot p'aatsing van suikerbieten voor de komende campagne moeten worden gedaan voor of op 20 Sept. e.k des v.m. 10 ure, onder opgave va het aantal ge contracteerde H. A. en overlegging der zaailijst. Vanaf 3 Sept. tot den dag van be handeling in den Raad zal de Begrooting van Inkomsten en Uitgaven ten dicn-te der Gemeente voor het jaar 1913 ter Secretarie ter inzage zijn neergelegd. - De levering der benoodigde steen kolen en petroleum ten dienste der gemeente voor den komenden winter zal bij inschrij ving worden aanbesteed Briefjes worden ingewacht voor of op 20 Sept. e k. des voorm. 10 ure. Goedereede. Op Dinsdag 12 Nov. a.s. en zoo noodig de 2 volgende dagen, zal er een onderzoek plaats hebben tot het verwerven van een bewijs betreffende het voldoen aan de eischen van voor geoefend heid. Heden (Maandag 16 Sept.) staat er nog tarwe, haver en hooi buiten op het veld; het koren is bijna totaal bedorven. Van eenen landbouwer staat er ongeveer nog 8 gemeten koren te velde. Met de aardappelen is het op sommige velden ook niet rooskleurig gesteld. Op sommige stukken land zijn er voor de helft of tweederden van het beschot ziek of door het vele water verrot. Ouddorp. Doordat alhier een motor- dorschmachine is aangekocht, maar waarvan de levering nog steeds wordt uitgesteld, is al veel graan dat met het oog daarop bij elkander is gereden, bedorven. Practische landbouwers hebben weer maar het eentonige geklap der vlegels doen daveren in de lucht Nabij het »Flauwe werk« alhier, zal vanwege den Waterstaat een nieuwe arbei derswoning met Directiegebouw geplaatst worden VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering der Gemeenteraad van Middeliiar- nis, op Vrijdag 18 September, "s namiddags ten 2,30 ure. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen voor te lezen, welke daarna worden goedgekeurd Aan de orde is: Ingekomen stukken 1. Een schrijven van den Ned. Bond van Schoolartsen, inhoudende verzoek tot het aan stellen van een schoolarts, wat voor kennisgeving wordt aangenomen. 2. Een schrijven van 't Bestuur der polders Oost- en Westplaat, inhoudende, dat genoemd bestuur zich niet kan vereenigen met het vorig raadsbesluit aangaande het onderhoud van de havendljken, waarop door den Voorzitter den Raad voorgesteld wordt namens B. en W. alsnog genoemd Bestuur in kennis te stellen om van gemeentewege vooi het onderhond van den Oost- havendijk te zorgen. Mocht het soms over tijd zijn, genoemd Bestuur hun dan daarmede in kennis stelt en het dan spoedig gebeure. Hier toe wordt besloten. 3. Een schrijven van de heeren Nijgh, Van Eek en Snijders, dat zij hun benoeming als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim hebben aangenomen. 4. Een schrijven van bewoners van den nieu wen weg, inhoudende het verzoek aan den Raad tot aanleggen van een rioleeriDg. Na eenige be spreking hierover, wordt tot den aanleg besloten, wearvan de kosten plm. f 500,— zullen bedragen. 6. Een schrijven van den heer S, van der Plaat, dat "hij de voorwaarden van erfpacht aanvaard. 6. Goedgekeurd van H. H. Ged. Staten terug ontvangen een vorig Raadsbesluit van erfpacht. 7. Twee brieven van hetzelfde College, inhou dende goedkeuring van Raadsbesluit gemeente- begrooting 1912. 8. Een schrijven van heeren Regenten van het Weeshuis, waarmede zij den Raad in kennis stellen, dat zij wegens meerdere uitgaven en ver beteringen voor een tekort komen te staan van f 1000,—. Hierop wordt door den Voorzitter namens B. en W. voorgesteld het Bestuur in de gelegenheid te stellen eene geldleening aan te gaan met aflos sing (van gedeelten) van f 100,—, Na eenige dis cussie wordt hiertoe besloten. 9. Een schrijven van den Bond van Ned. Onder wijzers, inhoudende verziek verbetering van onderwijzerssalarissen. Dit schrijven wordt als kennisgeving aangenomen. 10. Een schrijven, inhoudende dankbetuiging voor een der schoollokalen, waarin lessen gege ven zijn voor de Fransche taal. De Voorzitter deelt mede, dat de heffing kaai- geld en weegloon, welke goedgekeurd zijn tot 1913, weder tijd is dat dezelve aan Ged. Staten worden opgezonden, en stelt de Voorzitter den Raad voor dat B. en W. een kleine verandering daarin wenschen te zien aangebracht aangaande het te heffin weegloon van de suikerbi ten, welke door den tram zullen vervoerd worden naar de nieuwe aanlegplaats aan den havendijk, nabij het havenhoofd -en stelt de Voorzitter den Raad voor dit te stellen op de halve termijn van het weeggeld dat hier aan de kaai daarvoor be taald wordt en dit bij wijze van protl te doan. De heer Born acht deze proef gevaarlijk en schadelijk voor de gemeente en is mitsdien daar tegen. Na eenige bespreking wordt het voorstel in rondvraag gebracht er. met 8 tegen 3 stem men aangenomen en dezelve ter goedkeuring aan Ged. Staten opgezonden zal worden. Alf nu is aan de orde Rekening gasfabriek 1912. De Voorzitter verzoekt de Commissie hierover rapport uit te brengen. Bij monde van den heer J. J. Slis wordt hier gevolg aan gegeven en adviseerd de Cömmissie, behoudens eenige kleine opmerkingen tot goedkeuring, en dankt de Voorzitter de Commissie voor haar uitgebracht rapport en stelt de Voorzitter den Raad voor om de begrooting van de gasfabriek over 1913 in handen te stellen van dezelfde Commissie, het welk wordt goedgekeurd. Hierna brengt de commissie belast met het nazien der rekeningen burgerlijk weeshuis en armbestuur, bij monde van den heer J. Vroegin dewei op verzoek van den voorz. rSpport uit en worden beide in orde bevonden. Hierna verzoekt de Voorz. den heer Zaaijer rapport uit te brengen over liet nazien der reke ning 1911 en heeft den heer Zaaijer behoudens eenige aanmerkingen van ondergeschikt belang dezelve in orde bevonden. De Voorz. stelt nu den raad voor om over te gaan tot het benoemen van 3 leden eener commissie belast met het na zien van de begrooting 1913, Er worden hiervoor bij stemming benoemd tot le lid, dhr. J. van der Koogh, 2e lid, dhr. J. J. Slis en 3e lid dhr. J. van der Baan. Aisnu wordt door den Voorz. meegedeeld, be noeming van een onderwijzeres en zijn op de voordracht geplaatstNo. 1, Mej. H. v. Kleef, Amsterdam, No. 2, Mej. H. A. M. Flens, Alkmaar en No. 3, Mej. T. Dijkers, alhier. Nadat op verzoek van den Voorz. de aanbeveling van dhr. Smid is voorgelezen, wordt na nog eene opmerking van dhr. J. Vroegindewei overgegaan tot stemming en wordt Mej. T. Dij kers met algemeene stemmen benoemd. Hierna wordt op verzoek van den Voorz. over gegaan tot stemming van 2 zetters welke aan de beurt van aftreding zijn, en wel de heeren L.Kor- vink en J. J. Nipius en worden 4 candidaten ge kozen om geplaatst te worden op de lijst van aan beveling: No. 1 dhr. L. Korvink, No. 2 dhr. J. J. Nipius, No. 3 dhr J. v. d. Baan en No. 4 dhr. J. Timmers. Ten slotte deelt de Voorz. mede, dat wegens de vele aanvragen om ondersteuning aan het Arm bestuur den post welke daarvoor uitgetrokken niet voldoende ist en er een tekort van f850 is, en stelt de Vootz. voor, om dat als nog te vinden uit verschillende onderposten waarvan wordt over gehouden en wordt dit door den secretaris voorgelezen en deze verandering door den raad goedgekeurd. Hierna gaat de openbare vergadering over in geheime zitting. ONBESTELBARE BRIEVEN. Sommelsdijk. Hedenmorgen werd hier in de bus gevonden een brief met adres Brieven onder No. 33536 Bureau dezer Courant, zonder meer. De afzender kan het adres aan het postkantoor alhier komen aan vullen of verbeteren. MIDDELHARNIS. De stuurman Jan v. d. Hoek van de vischsloep Theodora Emmerentia heeft als zoodanig zijn ontslag genomen, en is in zijn plaats benoemd de matroos M, Taaie. Van de haringvisscherij zijn te Vlaar- dingen binnengekomenAlbatros st. Joh. de Waard met 16 last en Voorlichter st. J. de Koning met 14^2 last haring. GOEDEREEDE. Door de visschers W. en C. Lokker, werden in de Noordzee 6 boeien opgepikt, afkomstig van een Franschen logger. Wegens een lekage moest schipper P. T. met zijn vaartuig ontijdig uit zee terug keereD, doch kon het op de bank gezeten zijnde zelf dicht maken. Op Woensdag 18 September 1912 en zoo noodig volgende dagen, telkens des voorm. 9 uur ten verzoeke en ten woonhuize van den heer Fr. van der Weide te Middelhar nis van manufacturen, gebreide goederen en galanterien. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 19 September 1912, nam. 4,30 ure te Stellendam aan de Haven van afbraak van een blazer. Deurwaarder GROE NENDIJK. 6271 Op Donderdag 19 September 1912, inzet en op Donderdag 26 September 1912, afslag telkens des avonds 7 uur in 't Hotel Spee te Sommelsdijk, ten vërzoeke van den heer Dimmen Kievit aldaar, van een huis met schuurtje aan de Zuidzijde van den Bin nenweg te Sommelsdijk. Notaris VAN BUU REN. Op Woensdag 25 September 1912, inzet en op Woensdag 2 October 1912, afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Zaaijer te Middelharnis, ten verzoeke van de Erven van den heer Jacob Verolme te Middelharnis, van vier huizen met erven te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 27 September inzet), Vrijdag 4 October afslag) e <eQS 6 uur te Goedereede in het Logement »3l gouden Leeuwvan een Heerenhuis te Goedereede, een perceel tuingrond aldaar, 2 perceelen boschhakhout in de Bokkepol' der aldaar, een perceel boschhakhout in den polder het Oudeland onder Ouddorp, aandeel in den Jonkersdijk of Koedijk onder Goedereede en het huurrecht tot 11 Nov. 1952 aan 2 perceelen tuingrond te Goedereede ten verzoeke van de erven van Mevr. de Wed. M. Breen-Zaaijer. Notaris VAN DEN BERG. 00LTGENSPLAAT. De uitslag van de op 14 Sept. gehouden aanbesteding voor het varen van 40 M3 kei slag van Rotterdam naar de Sluische ha ven is, dat werd ingeschreven door: C. van Gent Lznf 58 85 G. van Nimwegenf57. H. van Nimwegenf 53.— Ls. van Gentf38. Het vervoer van plm. 25000 straatkeien van Gorinchem naar deze gemeente is ge simd aan Ls. van Gent voor f29.In- chrijvers waren nog G. van Nimwegen voor f2.15 en C. van Gent Ltz. voor f2 beiden per 1000 keien. De treinenloop naar Haarlem onder vond Vrijdagmorgen tot 10 uur eenige ver traging doordat bij het station Halfweg de locomotief van een goederentrein, die aldaar op zijspoor moest wachten, een stootblok had stukgereden en was gederailleerd. Door de ligging van het stootblok moest de eerstvolgende personentrein (No. 555) zelf omrijden (over verkeerd spoor)de volgen de treinen stopten te Halfweg en pas seerden dan langzaam. Reservemachines uit Haarlem brachten den goederentrein daarheen en den omgevalle 1 locomotief weer op het spoor. De firma W. Geys, Gelderschekade 69, tc Amsterdam, zond Zaterdagmorgen een van haar knechts per fiiets naar het Palais Royal om daar een kwitantie te innen. De jongen ging het Palais Royal van de zijde van de Spuistraat binnen en liet zijn fiets daar staan. Toen hij terugkwam was deze verdwenen. De jongen bracht de firma on middelijk telefonisch op de hoogte van het gebeurde. Omstreeks 1 uur vervoegden zich twee mannen bij den boekhouder der firma, die hem zeiden, dat zij in de Looier straat een man hadden ontmoet met een fiets van de firma Geys bij zich, well vt hij hun te koop had geboden voor f lri- Zij hadden het geld er voor niet bij zich, waarop de man hun gezegd had, dat hij de fiets zoolang zou brengen in de smederij van de firma Haccou en Stork aan de Looiersgracht. Zij vroegen den boekhouder nu hun nog even een fiets mee te geven opdat zij den man, die aan ge noemd magazijn zou wachten, konden aan houden en de firma Geys haar ontvreemde fiets terug konden bezorgen. De boekhou der kreeg echter argwaan en gaf vooralle zekerheid een andere knecht van zijn firma last een van de beide mannen te verge zellen, de andere bleef zoolang bij den boekhouder. Intussehen werd ook de politie gewaarschuwd en toen men bij de firma Haccou en Stork aankwam, waren daar tevens eenige rechercheurs aanwezig. De man, die, zooals de twee mannen hadden beweerd, hun de fiets te koop had geboden, stond nog op zijn post en werd onmiddel lijk gearresteerd. Voor alle zekerheid werj echter de ander eveneens uitgenoodigff"^ rechercheurs naar liet politiebureau Pieters- hal te vergezellen, omdat men meende dat men hier te doen had met een truc om de firma Geys nog meer fietsen afhandig te maken. Ook nummer drie werd naar het politiebureau gebracht. Uit een sloot bij den Brouwersdijk te Dordrecht is Zaterdagmiddag het lijkje van een pasgeboren kind opgevischt, dat daar nog niet lang gelegen kon hebben. De 30-jarige R. uit Schijndel, is in de Zuid-Willemsvaart bij Den Bosch ver dronken. Vrijdagmiddag is zijn lijk opge vischt. Het 4-jarige dochtertje van J. v. K. aan de Streek bij Dokkum, dat Donderdag bij het op hol slaan van twee paarden ernstig verwond werd is Vrijdag aan de gevolgen overleden. Naar de gevangenis te Winschoten is overgebiacht B. R. uit Veendam, ver dacht van brandstichting aldaar in Augustus jl. en sedert voortvluchtig. Donderdagmorgen heeft de le-luite- nant Van den Briel van de 4de mitrailleur- afdeeling te Ede, terwijl hij zijn paard, dat hij aan de teugels leidde, over een terrein hindernis wilde doen springen, een trap tegen het voorhoofd gekregen met het ge volg, dat hij bewusteloos achterover viel. Per auto is de officier naar een ziekenin- richting te Arnhem vervoerd. Vrijdagmor gen was het bewustzijn nog niet terugge keerd. Hij blijkt een hersensschudding te hebben gekregen. Maandagochtend is de op het vliegter rein aan den Bergweg te Rotterdam staande loods van den vlieger J. van Bussel, met het zich daarin bevindende Blériot-vliegtuig en een ander, in aanbouw zijnde Blériot- machine totaal verbrand. Omstreeks kwart over negenen was de monteur G. J. Bos man, wonende in de Schoonoordstraat, in de loods bezig met een benzine-soldeerb out een draad te soldeeren, die van een der vleugels was losgeraakt. De monteur, die heel alleen werkzaam was, ontdekte plot seling onder de machine een vlamenkele oogenblikken later reeds sloegen de vlam men, ver in den omtrek zichtbaar, boven de loods uit. Aan blusschen door den mon teur viel niet te denken. Onder leiding van

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2