Hoofflfcnectit en een Tweede Knactit Imêm I, s.Jerciirios" Dames Pas! W. Vermeulen MÉ 42, Rottirlm. Verloren. (■LOEI). 4RBUDSREGISTERS RREIDSLiJSTEH W. BOEKHOVEN Adver ten tien. GRATIS VET SPEK, Hammen da6 pond WEERBERICHT. Zuivere Keuzei, Zuiver Kundvet, F. C. Armstrong Dirksland. De smidszoon A. Nieuwland, had het ongeluk bij het werk van een aan zienlijke hoogte van een ladder te vallen. Boven wonder, bekwam hij slechts een gekneusd been. Stellendam.* Bij Kon. Besluit is be noemd tot Heemraad van het waterschap >de Generale Dijkage van Stellendam,* de heer P. D. Holleman, alhier. Goedereede. Bij publicatie is ter ken nis gebracht, dat voor of op zt Sept. a s. ter gemeente Secretarie door belanghebben den moet worden opgegeven, hoeveel hec taren suikerbieten door ieder hunner zijn gecontracteerd, ter plaatsing der bieten aan de havenkaden. Ouddorp. Hoe een boer een haas bemachtigd I J. M. was dezer dagen met de maaimachine in het veld bezig, toen plotseling het eentonig geknip onderbroken werd, door het schelle geluid van een haas die tusschen het mes van de machine was geraakt. Zoo als te begrijpen is, werd het beestje verwond opgenome en onderzocht of de verwonding van ernstigen aard was. Toen het bleek dat zij niet meer loopen kon, werd zij naar 's landmans woning vervoerd tot verdere behandeling. Ingezonden Stukken Met deze wordt de discussie ge sloten. Red. Posterijen. Rechtzaken. Uitspraken. Burgerlijken Stand. Kerk en School. Godsdienstoefeningen. Unie-collecte voor Ce Scholen iet ten Bühel. I)e Fomlseiimarkt. Marktberichten o.- o.- g- o.— Ondertrouwd Getrouwd die mede namens wederzijdsche fami lie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. door JOB MIJS Jzn. onder Den Bom mel, Achthuizen. 6267 Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een bekwame HOOFDENECHT bij A. VAN DER SLUIJS Dl, Ouden- dijk, Dirksland. 6264 Belanghebbenden, die eene ligplaats voor de suikerpeen verlangen op de losplaatsen der gemeenten Stellendam en Goedereede worden verzocht, vóór of op 21 September a.s. aan den betrokken havenmeester opgave te doen van het aantal H.A. suikerpeen, waarvoor men ligplaats behoeit. J. L. BOSSCHIETER, 6269 Burgemeester. 850 Hangklokken van 4'/2 gulden uit het Scharzwald. Voor reclame te maken met onze Scharzwalder Hangklok van f 4,50 met beenen wijzers en cijfers, compleet met gewicht, zijnde een sieraad voor de huiskamer, zullen wij den eersten 250 aanvragers en lezers van dit blad één uitreiken Ieder, welke in aanmerking wenscht te komen zende omgaand zijn adres. Wij antwoorden spoedig aan de 250 eerste aanvragers. Rotterdam, Wijabrngstraat li, Holland. ontvangen Nieuwe modellen Afbetaling, repareeren en inruiling. De COMMISSIE tot bevordering van de Paardenmarkt te Oude-Tonge, 6265 maakt hekend dat bij de op 11 dezer gehouden ver loting op onderstaande nummers de volgende prijzen zijn gevallen Prijs No. 1. Een Utrechtsche Wagen bespannen met een paard op No. 6058 Prijs No. 2. Een schimmel ruin 2y2 jaar op No. 1700 Prijs No. 3. Een bruin ruin VU jaar op No 5449 Prijs No. 4. Een zeemkleurige ruin I1/, jaar op No. 735 Prijs No. 5 Een bruine ruin ll/2 jaar op No. 1249 Prijs No. 6 Een rijwiel op No. 3524 Prijs No. 7. Een rijwiel op No. 6358 Prijs No. 8. Een rijwiel op No. 706 Nog vielen prijzen op de nummers 636 705 708 918 948 1024 1063 1240 1329 1414 1530 1610 1630 1645 1661 1701 1727 1737 1868 1883 197§ 2031 2066 2074 2201 2368 2462 2613 2631 2756 2778 2822 2953 3038 3048 3123 3152 3178 3195 3212 3294 3338 3494 3581 3671 3672 3759 4026 4037 4157 4174 4186 4222 4359 4401 4518 4557 4569 4604 4657 4719 4928 4936 4968 4972 5003 5154 5161 5400 5752 5760 5804 5852 5869 6498 6523 6550 6574 Dengene die een wagenwielband gevonden heeft, wordt beleefd ver zocht deze op te zenden, of zijn adres op^-te geven aan het bureau van dit Blad. Kosten worden vergoed. 6268 35 cent per 5 ons. 431|2 eent per 5 ons. BIJ 5 POND 40 CENT. 35 eent per 5 ons. BIJ 5 POND 32'|s CENT; 40 eent per 5 ons. B. C VAN NOORDWIJk, BOTTERDAM. Mat'e zomer geeft koude voeten Gltted G et. per pak. BiUMlCi - - SOMMELSDIJK. "S! voorhanden bij §»nnEL§DIJIi Dinsdagmiddag omstreeks z ure had alhier tusschen z mannen een vechtpartij plaats, hetgeen (naar men zegt) moet ont staan zijn wegens verduistering van gereden steenkolen L. H. gebruikte daartoe een strijkijzer om zijn tegenpartij te bewerken waardoor een bloedende hoofdwond ont stond. Aangezien M. met dat optreden niet gediend was trachtte hij steeds hem van zich af te weren, om daarna bij de politie aangifte van het voorgevallene te doen. De dochter van de Wed. Klink, die eenigen tijd geleden eene brandwonde aan haar arm opliep, dacht dat zulks wel spoedig genezen zou. Dezer dagen echter zwol de hand op en moest zij zich onder geneeskundige behandeling stellen, waarbij bloedvergiftiging werd geconstateerd. Zaterdag 5 Oct. nam. 7 ure zal ten huize van den heer P. J. Overbeeke de Volksbibliotheek woiden geopend. Bij de Tuinstraat, zullen voor rekening van den heer F. Nieuwland weder eenige arbeiderswoningen gebouwd worden. De hoofdprijs in de Oude-Tongesche verloting, zijnde een Utrechtsche wagen met paard, viel ten deel aan G. Knöps alhier. H. van Putten won een i'/j jarig paard, terwijl nog een derde met een naaimachine boven water kwam. Donderdagavond werd deze gemeente door gas verlicht. Oud en jong waren hier mede verblijd en gaven alom hun genoegen te kennen. 't Is dan ook in een woord een groote verbetering. De namen der lotelingen voor deze gemeente zijn P. Tanis, T. Tanis, H. v. Heest Jzn. C. v. Heest Kzn. en J. Roos. Bij B. en W. is door de Wed. K. v. d. Wende, vergunning aangevraagd tot den verkoop van sterken drank. Door schipper Th. Grinwis is een flesch gevischt, waarin een briefje gemerkt »Me-Malto Dorking, 24 Aug. Z912 met verzoek opzending aan het adresThe Fac tors of te Malto Kingham Dorking Surrey Engeland. Aan dit verzoek is voldaan. Het witte groepbliksemlicht op den nieuwen lichttoren aan den westkop van het eiland Goedereede, heeft een lichtstrekte van 300,000 kaarsen en is tot 21 zeemijlen zichtbaar, Met de nog buitenstaande veldvruch ten staat het hier zeer treurig gesteld. De gedurige regens maken het onmogelijk de nog te oogsten granen en hooi binnen te halen. Ook voor de nog in den grond staande aardappelen bestaan groote reden tot ongerustheid, dat deze zullen rotten in het slijk. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bniten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mynheer de Redacteur! VergHn mij nogmaals een klein plaatsje. Bij voorbaat mijn dank. De H. S. zegt: »al wat openbaar maakt is licht*dat woord geldt ook hier. Het verblijdt mij, dat Dijkman, Breeman en Kransse in hun ware huichelachtige ge daante te voorschijn treden. Ook hun vriend schap van den beginne aan, was dus ge huicheld. Ook aan hen dus mijn dank, gelijk ik dien aan de vrienden verzocht over te brengen aan de familie Westrik. Verklaarbaar is het optreden van deze heeren wel, want: >om der wille van de smeer likt de kat de candelaer,* zegt de dichter. Aangezien men zich aan een vuile paal nooit schoon kan wrijven, zoo zal ik op de leugen en lastertaal van die heeren niet ingaan. Finantieel is de schade voor mij reeds groot genoeg en zou het voor mij beter geweest zijn mij met mijn eigen zaken bemoeid te hebben, dan in Sommelsdijk te preêken. Hier bij ons in Groningen meer be paald in de Ned. Herv. Gemeente van ten Boeren evenals bij U in Piershil Sommelsdijk e.c. is de naam Westrik reeds jaren zoo stinkend, evenals vroeger in Hijken, dat iemand zich zeiven blameert wanneer hij het voor dien naam of persoon met dien naam opneemt, Bovendien, Dijkman, Breeman, Kransse noch Westrik kunnen getuigschriften over leggen als ondergeteekendeik tart hun allen om dit te doen. Laten zij maar eens beginnen bij den burgemeester ter plaatse. Over een ding verblijd ik mij ter wille van de Herv. Gemeente te Sommelsdijk, nl. hierover, dat er ten minste nog 5 leden van den Kerkeraad zijn, die weten hun fat soen te bewaren en hun ambt te eeren. Moge het waar gebed des harten te Sommelsdijk maar vermenigvuldigd worden, de nood is groot. Hoogachtend, Uw Dw. Ds. 0. CASEMIER, Rust -Pred. Groningen, 12 Sept. 1912. SOMMELSDIJK. Gedurende de maand Augustus zijn verzonden, telegrammen 117, ontvangen telegrammen 147, uitgaande telefoon ge sprekken 194 ingekomen telefoongesprek ken 151, Totaal 609. Arrondissement» Rechtbank. Kamer van strafzaken. Zitting van Dinsdag 10 September. G. K. 24 jaar, koopman te Zuidland, ter zake van diefstal van een hoeveelheid kla ver, tot f s boete subs. 9 dagen hechtenis. P, B. 19 jaar, arbeider te Ouddorp, ter zake van mishandeling met voorbedachten rade van zijn vader, tot een dag gevange nisstraf. SOMMELSDIJK. GeborenTennis, z. v. David Vroegindewij en Lucretia Geertruida Schilperoord. Kommer z. v. Hendrik Nieuwland en Leentje Kransse. Pieter z. v. Jacob Smitshoek en Annigje Buitendijk. MIDDELHARNI8. GeborenMaarten Jacob z. v. Jan v. d. Slik en Arentje Spee; Abraham z.v. Joost Boeteren Lijntje BrinkmanPhilip z. v. David Slager en Eva Hendrina Schooning. OOLTGEN SPL A AT. Geboren: Job z.v. Job Duim en Cornelia van Welle. Lauwerientje d.v. Abraham Duim en Lijntje van Drongelen, Jelier z. v. Johannis Ja cobus Dekkers en Maria Catharina Vervloed,Eli zabeth d.v. Jan Kamp en Jannetje van Putten, Cornells z. v. Wouter Hokke en Maria van Dam, Ooruelis z. v. Willem Wielaard en Geertrnij de Vos, Christiaan z. v. Jacobus Pollemans en Mar- garetha Adriana IJpelaar. Flora d. v. Ewoudt Kromdijk en Flora Kreeft. Gehuwd: Dingeman van Kempen jm. 25j. en Geertje de Braber jd. oud 21 j. Overleden Jan Dorsman geh. met Adriana Dijkers oud 80 j. Arend Kagchelland, -Wed. van Frauciua van Oostende oud 79 j. Lambrecht Diepenhorst oud 3 weken. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 15 Sept. 1912. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, 's av. 6 uur dhr. Hack van de Langstraat. (Oollecte voor de kerk in de Lang straat.) tfiddelharnis, voorm. 9,30 uur Ds. Bruining. Middelharnis Evangelisatievm. 9,30 en '3 av. 6 uur dhr. Bisschop van Rouwveen. Btad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. 9 uur Ds. Emmen. Langstraat, vm. 9 en nam. 2 uur dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, nam. 2 uur Ds. Bruiniug vau Mid delharnis. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm. en nam. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 en 's av. 6 uur De. Steenbeek. Melissant, nam. 2 uur Ds. Polhuija van Stad aan 't Haringvliet. Stellendam, geen opgaaf. Goedereede, vm. 9,30 uur Ds. Van dar Kooij van Ouddorp. Ouddorp, vm. 9 leeskerk en nam. 2 uur Ds. Van der Kooij. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, vm. 9,30en'sav. 6 uur Ds. Meulink, Emer. pred. te Hendrik Ido Ambacht. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 en's av. 5,80 uur Catech. Zond. 10, Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, en 's av. 5,30 uur leeskerk, nam. 2 uur Ds. Dekker van Ooltgensplaat. Doopsb. Ooltgensplaat, vm. 9 Bed. H. A. en 's av. 6 uur Dankz. Ds. Dekker. Melissant, vm. 9,30 en 's av. 6 uur dhr. De Boer van Hoogvliet. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Basoski van Moerdijk. Ouddorp, vm. 9 en nam. 2 uur Ds. van Duin. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm. 9, nam. 2 en's av. 6 uur leeskerk. Melissant, vm. 9,30, nam. 2 en 's av. 8 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk Oude Tonge, vm. 9, nam. 2 en 'sav. 6 uur dhr. Korporaal van Rotterdam. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, vm. 9,80 uur Ds. Róssing. SOMMELSDIJK. Ouders, die hunne kinderen het herhalings- onderwijs aan de Chr. School willen laten volgen, worden verzocht hiervan aangifte te doen bij den heer A. Hartzema, Hoofd der School. DIRKSLAND. Maandag zijn tot gemachtigden in de Herv. Kerk herkozen de Heeren M. Kaste lein G. van Driei en L Struis, en voor de bestaande vacatures gekozen C. v. der Poel en H. J. Jansen. GOEDEREEDE. De heer P. Voogd heeft zich de benoe ming tot lid der Commissie van Toezicht op het L. 0. laten welgevallen. De 6e lijst van bovenstaande jaarcollecte sluit met voorgaande lijsten inbegrepen met een totaal van f 16.028 24. 7e lijst sluit met een totaal van f 18.775 80|, NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vroomshoop c. a. P.o. de Groot, te De Krim. Te Rhenen J. van Duyvenboo- den te Vlaardingen. Te Hauwert toez. P. G. Vlieg te Schalmub. Te Giessendam Neder- hardiniveld, P. de Looze, te Waarder(bij Woer den). Te Akersloot N. H. Y. van Dijk te Nieuwveen. AangenomenNear Eext Dr. K. v. d. Kamp, oand. te Groningen. Bedankt: Voor Donkerbroek, Haule en Krom- meniedjjk K. v. d. Kamp, cand. te Groningen. Voor Boroulo J. C. A. Felter te Schoor], Voor Termunten—Borgsweer, J. M. Doorenboste Midwoud. Voor Nordhorn (Graafschap Bent- heim) Dr. J. W. F. Gobius du Sart, te Woud- richem. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Tholen, Joh. JanseD, te Burum en G. P. Obermann te Woudsend. Drietal: Te Lutten aan de Dedemsvaart, C. J. Bos, te Spijk O. Boersma te Ezinge en P. H. de Jonge te Bleeuwijk. Beroepen: Te Engwierum J. Tiemersma te Drogeham. Te Gameren H. L. Both te Eind hoven. Te Haastrecht B. van Halsema,cand. te Nijeveen (Dr.Te Oldemarkt en Paasloo, R. Haitema cand. te Arum. Te Kielwinde- weer H. Fokkens te Dwingeloo. TeHindeioo- pen en Stavoren, R. Haitsma cand. te Arum. Aangenomen: Naar Scharendijke c.a. A. D. O. Kok te Nieuw Helvoet. BedanktVoor Kappelle—Biezelinge, A. Scheele te Veere. LUTHERSCHE KERK. DrietalTe Gorinchem, K. P. C. A. Gramberg te EnkhuizenC. C. Visser te Den Helder, en H. K. Wallien Jr. te Medemblik. GEREF. GEM. Aangenomen: Naar Ierseke G. H. Kersten, te Rotterdam. CHR.-GEREF. KERK. Tweetal: Te Harderwijk M. den Boer te Dor drecht en M. Schouten, te Bnssum. Naar waarnemingen in den morgen van 13 Sept., medegedeeld door,het Kon. Ned Metr. Instituut te De Bilt. Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen, veranderlijke bewolking, nog en kele regenbuien. Zelfde temperatuur. 612 September 1912. De New-Yorksche beurs heeft de nieuwe week tamelijk gunstig ingezet. In afwachting van den uitslag der verkiezing te Maine, het landbouwverslag en de koperstatistiek werd de handel allengs uitgebreider, doch oefende geen invloed en het oogstrapport scheen verdisconteerd. Zelfs de opgave der onuitgevoerde orders der Steel Corporation 6,163,000 ton tegen 5,957,000 in de vorige maand, had slechts een kleine uitwerking en werden te New-York mede reeds vol doende in de koers der aandeelen uitgedrukt geacht. De vermeerdering is bijna gelijk aan die, welke de vorige maand verkregen werd hetgeen o.i. niet klopt met de berichten dat dagelijks orders t oestroomenintusschen de cijfers bewijzen toch dat de Staalindus trie een tijd van bloei doormaakt, daar het bereikte cijfer die van de jaren 1910 en 1911 verre overtreft. Zooals gezegd, wordt het oogstrapport verdisconteerd geacht, doch wanneer wij nagaan de schatting cijfers van het landbouw-bureau te Washing ton, dan spreken die cijfers voor zichzelf en toonen den sterk toegenomen omvang der oogsten duidelijk uit en stellen wij dan daarnaast de politiek, dan valt voorloopig wat het binnenland betreft niets onrust barends mede te deelen, rest de buiten- landsche, speciaal tegenover Mexicowij zouden zoo zeggen dat Amerika tusschen- beide moet komen en dat het congres tot het machtigen van troepenzending bijeen geroepen moet worden, doch ook dit kan niet verontrustenwat kan dan wel ver ontrusten althans verklaren, de zwakke stemming van bovenstaande waarden de oorzaak is waarschijnlijk te vinden in het bericht dat het Hooggerechtshof 1 October a.s. haar zittingen zal hervatten en waar mede dan opnieuw een periode van onze kerheid gaat beginnen, de vraag is dan hoe zal de uitspraak tegenover de trust's zijn ,ook tegen de steeltrust, Verder kunnen wij over het verloop der Amerikaansche afdeeling op onze beurs kort zijn, noch de arbitrage, noch het pu bliek deed iets van beteekenis. Over 't al gemeen interesseerde men zich het meest voor Hide Leather en Central Leather, terwijl United Copper mede in prijs ko.iden stijgen, de beweging der Marine-waarden schijnt gestuit op het bekende protest van Engeland tegen de Panama-kanaal-wet Amalgamated's werden in de laatste dagen aan het buitenland afgegeven, terwijl in Steels veelal daghandel plaats greep. Spoorwegwaarden waren meestal van ban kierszijde aangeboden en bewogen zich bij geringen handel, op weinig varieerende koersen. Petroleumwaarden. In de laatste dagen kwam een belangrijke koersverbetering in Koninklijken en hare bijwaarden tot stand. Ook in Russische soorten was de handel wederom wat levendiger, Schibaieff en Bibi Eybat in reactieSteana Romana en Inter nationale Rumeensche willig. Mijnwaarden. Indische mijnen over het algemeen zwakker, Redjangs en Simau's verloren eenige procenten, terwijl Ketahoen eveneens lager werden afgestaan. Oost Borneo's en Great Cobar aanvankelijk zwak ker, doch bleven in vaste stemming met vraag, vooral wat het laatste fonds betreft, voor buitenland. Rubberwaarden. Over het algemeen was deze afdeeling gunstig gestemd, mede in verband met de goede uitgevallen koffie- oogst, waarvan ook de aandeelen der meeste Rubbermaatschappijen profiteeren. Te Lon den houden belanghebbenden staande dat oogst1912 onvoldoende zal zijn om te voorzien in de vraag naar rubber en dien tengevolge de rubberprijs moet stijgen. Kali Telepak, Kending, Oost-Java en Nederland noteerden allen hooger. Tabakken. In deze afdeeling was het aanbod in de meest hoog genoteerde soorten overwegend. De koers der Medan heeft zich, niettegenstaande er gedurende de laatste dagen telkens groote verkooporders uitge voerd werden, kunnen verbeteren de al- gemeene aandacht was inderdaad op dit aandeel gevallen. De zwakkere stemming voor gisteren van vele aandeelen, zullen wel niet vreemd zijn aan de matige taxaties voor dezer dagen ter inschrijving komende tabakken. Peruanen met ruime vraag voor Londen. Staatfondsen in reactie. Russen prijs houdend. Geld op prolongatie zeer ruim 47.-47» pet. Uit den aard der zaak kunnen de infor- matiën en besprekingen in dit overzicht slechts algemeen zijn. Tot 't verstrekken van meer volledige inlich tingen omtrent Fondsen, zoowel speculatief als beleggingspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onze kantore te Sommelsdijk, als op onze zitdagen te Stad aan 't Haringvliet, Dirksland en Oude Tonge. Voor het koopen en verkoopen van Effec ten, berekenen wij het volgende tarief pCt over het nominaal bedrag van fondsen onder 25 pCt genoteerd, pCt over het nominaal bedrag van fond sen van 25 pCt tot en met 105 pCt 'U pCt over het reêele bedrag van fondsen boven 105 pCt genoteerd. Orders voor 1 ure in ons bezit, worden tot middenkoers verantwoord, FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 12 September 1912. Beursnoteering van Sommelsdijk. SOMMELSDIJK, 11 8ept. 1912. Essex Tarwe f 11,tot f 11,50 per 100 Kilo. Wilkelmina tarwe 1 10,— tot f 10,75. Haver f 8,50 tot f 9. Erwten sohokker f 15.tot f 20.50 per H. L. kleine f 11.tot f 13.50 per H. L. Aardappelen fl,40 tot f 1,60 per H.L. Poters f 0,70 5 f 0,80. Ajuin bruine fl.35 a f 0,per 60 Kilo. witte fl.— Koepeen f 0,70 per 60 kilo. Door de weeromstandigheden kwamen fr wei nig zaken tot stand, alzoo slappen handel. OUDE TONGE, 12 Sept. Tarwe oude 11,tot 12.50 per 100KiloNieuwe tarwe 5.—tot 11,—per 100 kilo; Rogge f5,—tot f 1,50 per mudErwten geen aanvoer. Haver van 10.—tot 13.—per kilo; Eigenheimers aardapp. f 1,55—1,70 per 70 kilo; Eigenheimers poters f 1,tot 1,10 per 70 kilo; Ajuin bruine f 1,25 per 60 kilo Ajuin witte f 1,15 per 60 kilo; Ajuin kleine f 1,75 tot f2,00 per 60 kilo. Boter 0,80 tot f 0,85 per pond. Eieren f 0,057, tot 6 ceDt Per stuk. Eenigen runderen, handel slecht en toch duur. Amsterdam, 12 Sept. 1912. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Hect. Zeeuwsche bonten t 2.50 a 2.60 blauwen 2.40 a 2.50 8puische eigenheimers 1.60 a 1.90 Flakkeesche 1-60 a 1.90 Geldersche Blauwen 2.- a 2.10 Friesche borgers 1.80 a 1.90 blauwen 2.30 a 2.40 Eigenheimer pooters 1.50 a 1.60 Blauwe 1.50 a 1.60 lome 1-60 a 1.60 Andijker Muizen o.- a 0. Kleine o.- a 0. Blauwen 2.10 a 2.20 Beverwijker zand 3.- a 3.50 Westlandsche ronde a 0. - Schoolmeesters 0- a 0.— Hillegommer zand ft 2.- a 3.— Friesche Muizen a 0. Oude Malta, per 100 k a 0.— Nieuwe 101 ft 0.- a MAAGDENBURG, 9 September. Cichoreiwortelen. Beschikbare mk. 14.75 Seve ring najaar 1912 mk. 14 25. Stemming kalm.; J. P. MAST en 6266 A, VERMAAS. Den Bommel11 September 1912. Huwelijksvoltrekking op 25 Sept. as. DIMMEN DIRK KOEK Tz. en GRIETJE ALEMAN Gd Ouddorp, 12 Sept. 1912. 6263 Gevraagd tegen 1 Maart 1913 een gehuwde bekwame HOOGSTRAAT 6, b/d Oostpoort,

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4