Oorlog tusschen Italië en Turkije. IIJ. van Dorp i. SE WINTER, - Oude Tonge, BETEE KAN HET NIET A. MUIJS Co. Handel in Bouwmaterialen. Varkensvoeder, merk M VR. M. VERHEUL, i 3 3 8 Firma VAN OUDGAARDEN Advertentien. A. WATERMAN, Middelhar nis. Geuzenlaan 12-10, Rotterdam. C. GOUSWAAHT, SOMMELSDIJK. J. BOER, Meubelfabrikant, KAASMARKT 11-17, Reclames, Mededeelingen enz. DRIEVOUDIG VOORDEEL, Bijenteelt. Buitenland. Gemengd Nieuws. OIERGAARDELAAN 36 ROTTERDAM. ATTEST. Wed. J. L. ARMSTRONG SQMMELSDIJE. Opgericht 1738. &AASMARRT 11-17, Rotterdam, teleph. 5845. (20 Cents per regel.) ENGELAND. RUSLAND. HONGARIJE. DE BALKAN. CHINA. Photograaf, Machinale Zuivering en Bereiding van Vitello-Margarine wordt nooit 1 onder een andere naam verkocht. Geen ander merk kan Vitello Mar- 1 garine vervangen. 4961 D. SLAGER, Zandnad, Middeliiariiis. Concurreerende prijzen. 5878 Beleefd aanbevolen. Lage prQzen, prima kwaliteit en dan nog 5l/0 korting. Kruidenierswaren, Koffie, Thee, Chocolaad, Biscuits, Tabak, Sigaren, Waschartikelen enz. enz. Verkrijgbaar bij KANTOOR EN MAGAZIJNEN TELEFOON 3404. Prima vette Luiksche KLUITKALK, Kunstmatige Porti.- Cement„The Good Hope", drijfsteen, Gresbuizen, Gips, Tras Wand- en Vloertegels, en voorts alles wat tot de branche behoort. Concurreerende prijzen. Terneuzen, 27-Mei 1912. Ik voer sedert een paar maanden uw varkensvoeder merk 11 R aan mijn varkens en met het beste resultaat Niet alleen, dat de varkens het graag eten, maar ze groeien er uitstekend van Ik durf dit voeder dan ook ieder varkensfokker aanbevelen. w.g. J. DE FEIJTER-DEES, Terneuzen. Varkensvoer merk 11 V R en alle andere soorten Kracht voe der zijn tot billijken prijs verkrijgbaar bij Ooslzeedijk 2001 Uollerdftni. Prijscouranten op aanvraag gratis ei» franco. Shrink- en Voederbakken. Alle soorten Riolen, Buizen, Putten, halzen van Regen bakken en Welputten, enz. enz. In de grootste verscheidenheid en vormBetonvloeren, Stoepen In graniet en Cement. Handel in Cement. - Alles onder g-arantie. Vraagt prijsopgaaf 5882 Depothouder voor Ouddorp en omstreken de heer M. BOELAARS voor Stad aan 't Haringvliet en omstreken de heer MACHIELSE.j-voor Ooltgensplaat J. DE VOS Wz. en voor Melissant D. ZORGE. Om abuizen te voorkomen, maak ik een ieder bekend dat mijn van ouds bekende zaak beslist alléén gevestigd is andere zaken kunnen alleen maar onder die naam gedreven worden daar ik de eenige j. boer, Meubelfabrikant ben, die bestaat. Voorts blij! ik voortgaan te leveren alle soorten eigengemaakte lleubelen, tot ongekende lage prijzen. Vraagt prijsopgaaf. 5641 RRIELLE-MIDDEL.HARN1S Kantoor gevestigd sedert 1831. Correspondentschap le klasse van de Nederlandsche Bank. Plaatst gelden a Deposito met drie dagen opzeggen 3 pCt. 's jaarsmet een maand opzeggen 31/* pCt. jaars; met drie maanden opzeggen 3V2 pÊt. 's jaars; met zes maanden opzeggen 3 !/2 pCt, 's jaars; met twaalf maandeD opzeggen 4 pCt. 's jaars. 5 539 Wie Hilversum over den Vaart weg voorbijgaat, diens aandacht wordt dadelijk getrokken door een allerliefste villa door laaggroen en hooge boomen omgeven. Deze villa, die „Villa Aletta" heet, draagt het no. 137 van den Vaartweg en wordt bewoond door Mevrouw J. G. c. Becker, geboren Hanengraaff. Mevrouw J. G. C. Becker heeft, dank zy de behandeling met de Pink Pillen, een zeer mooie genezing verkregen. Toen wij haar bezocht heb ben om de verzekering van dat uitmuntende nieuws te vernemen, stelde zij ons de volgende verklaring ter hand, die v ij woordelijk over schrijven „Ik verklaar dat ik geheel en al voldaan ben over de behandeling met de Pink Pillen. Ik heb de Pink Pillen gebruikt om een toestand van overmatige zenuwachtigheid te bestrijden, en de kwaal is na weinige dagen .geweken onder den weldadigen invloed van dat, geneesmiddel. „Ik moet hieraan toevoegen dat de Pink Pillen mij ook veel goed hebben gedaan voor mijn meag. Sedert ik ze heb genomen is mijn spijsvertering veel beter en heb ik een betere eetlust Mevrouw Becker heeft een drievoudig voordeel door de behandeling met de Pink Pillen ver kregen. Zoo zal het alle zieken gaan die gebruik maken van dezen merkwaardigen wederbelever van het bloed, versterker van het zenuwstelsel. Ten slotte, enkele woorden over de zenuwuit putting waaraan zoovele vrouwen te lijden hebben. De zieke is in den aanvang zeer vatbaar voor indrukken, verschrikt op het minste gerucht. Hij heeft zonder reden vrees en nachtelijke ang sten, zijn keel is toegeklemd, zijn ademhaling wordt weifelend en zijn hart klopt dikwijls als zou het breken. De zieke heeft ook het hoofd vermoeid door zenuwpijnen en schele hoofdpij nen. Hij ziet zijne krachten verminderen, want hij eet niet meer en des nachts rust hij niet meer. Wij kunnen de zieken die zoo aangetast zijn, geruststellen. Hun geval is niet ernstig en kan volkomen genezen worden door de behandeling met de Pink PilleD, die een machtige uitwerking op de wederbeleving van het bloed en van het zenuwstelsel heeft. Een weinig rust en de be handeling met de Pink Pillen zijn voldoende om de zenuwellenden te doen verdwijnen. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaau 22 Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Pa. DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdijk, en in alle goede apotheken en drogisterijen. Wat heeft de Augustusmaand ons teleur gesteld 't Kon haast niet treurigerDag aan dag regen, zonder einde. Voor den im ker, die het gewin hoofdzakelijk moet hebben van boekweit en heide, is de campagne al zeer ongunstig geweest. Noch van het eene noch van het andere hebben de bijen een dracht van eenige beteekenis gehaald. En dat, terwijl de struiktieide zoo schoon, zoo rijk bloeide, zoo veel beloofde. Een enkelen dag en sommige uurtjes tusschen de buien door kon het bij den stal zoo heerlijk geuren naar honig, zoodat des imkers hart werd verkwikt en hij opnieuw begon te hopen, dat het ten leste nog goed zou komen, maar dan openden de sluizen des hemels zich weder, en stroomde de regen opnieuw uit de lucht. De kans op een flink honiggewin is ver keken en mag wel al gerekend worden bij de vele slechte jaren, die zijn voorafgegaan. Intusschen, niet overal is het zoo. Wij hoorden de laatste maanden ook betere, blije berichten. Hier en daar werd in 't voorjaar en in den voorzomer een flinke honigbuit door de bijen verzameld, 't Zij in de oofttuineri en boomgaarden, of van de mosterd, van de klavers of op de linde. De linden bloeiden rijk en leverden in korten tijd een kostelijk gewin. Er waren dan ook in den voorzomer reeds verscheidene imkers die per volk 50100 pond honig mochten uitslingeren. Dat is wel om jaloersch van te worden voor de bijenhouders, die het bijna uitslui tend van de late dracht moeten hebben en nu zoozeer teleurgesteld werden. Maar de vraag mag, ja moet gesteld worden of men in deze nu werkeloos moet blijven. Wij be doelen of er geen maatregelen, geen mid delen moeten worden bedacht om in dezen toestand, waarbij men zoozeer afhankelijk is van het boekweitgewas en de heide, verandering te brengen. De boekweit is een wisselvallig gewas en dientengevolge neemt de verbouw daarvan eer af dan toe. Ook de heidevelden krimpen en dit is een gelukkig verschijnsel jaarlijks in, daar de vlijtige hand der ontginners ze productief wenschen te maken. Het laat zich derhalve aanzien, dat in die streken voor de imkers de toekomst niet rooskleuriger of juister: nog ongunstiger wordt. Nu is het vaak de weersgesteldheid tijdens den bloei van boek weit en heide, die hun parten speelt, hun blijde verwachtingen in duigen doet vallen, maar daarbij komt in de toekomst het steeds meer, het gestadig inkrimpen der bijenweide. 't Ligt dus, dunkt mij, op den weg der imkers en imkers-vereenigingen om, in sa menwerking wellicht met anderen, die be lang hebben bij het voortbestaan en de uitbreiding der bijenteelt, middelen te be ramen tot verbetering, tot het verkrijgen van andere en meer geregelde bijenweiden. Dit mag niet aan het toeval worden overgelaten. Hier is samenwerking gewenscht, noodza kelijk tusschen landbouwers (tuinbouwers en oofttelers) en bijenhouders. Gelukkig oefenen velen der laatsten meestal ook land bouw uit en kunnen zij dus hun eigen belangen in dubbelen zin behartigen. Voor lichting van landbouwkundige zijde zal mogelijk noodig blijken, maar deze is immers tegenwoordig zoo gemakkelijk te verkrijgen In de komende wintermaanden heeft men al den tijd deze zaak te overwegen, in studie te nemen en tot plannen te komen. Een mooie taak, rakende een dringend belang, is hier den imkers-vereenigingen aangewe zen. Wij spreken er nader over. C. B Sedert eenigen tijd loopen er vredes- gerachten. Er moet echter nog heel wat gebeuren, eer de vrede gesloten kan wor- deu. Wel werden eenige onderhandelingen tusschen vertegenwoordigers der beide rijken gevoerd, maar alle tot dusver ge houden besprekingen waren niet officieel. Geen der onderhandelaars bezat de be voegdheid iets definitiefs te beslissen. Over de poerparlers werd eenvoudig naar Rome en (Jo stantinopel geschreven en vandaar werden dan verdere instructies gegeven. De niet-bindende onderhandelingen zouden tot dusver tot de volgende punten geleid hebbenItalië heft het annexatie decreet, wat Cyreuaïca betreft, op. Turkije erkent stilzwijgend het decreet betreflende Tri polis, doch slechts zoover het land door de ItaliaaDsche troepen bezet is. Het ach terland zou in het bezit van Turkije blijven. Een voorwaarde, die geheel de huidige militaire situatie schetst, doch door Italië ternauwernood in overweging genomen kan worden Worden deze voor stellen goedgekeurd, dan zouden de andere vraagpunten, zooals de schadeloosstelling aan Turkije de ontruiming der Egeïsche eilat.den, de terugkeer van de Italiaansche uitgewezenen naar Turkije enz. besproken kunnen worden. De eerste ontmoeting tusschen de onderhandelaars had plaats ie Stockholm, de tweede te Kopenhagen en de derde in Switserland. Doch ook daar werd voortdurend van plaats verwisseld De Engelsche oorlogsschepen nemen steeds een reusachtiger omvang aan. De eerste thans ongeveer tien jaar oude, dreaduough die met zijn waterverplaat sing van 17,900 ton bijna ons m delyden wekt, zal nu een opvolger hebben, die een inhoud heeft van SU,000 ton. Het schip zal met turbinemachines voorzien worden, die bet een snelheid van 20 knoopen per uur geven. Wanneer het over circa twee jaar voltooid is, zal het het grootste oorlogs chip der wereld zijn. De bewapening zal voornamelijk uit 14. duims (35 cMkanonnen bestaan, die voor 'n dtel naar alle zijden gericht zullen kunnen worden Speciale inrichtingen wil men aanbrengen, om het nieuwe gevaar lijke wapen op zte, de bommen- .erpende vliegmachine, :e keereD. Zoowel de batte rijen als de schoorsteenopeningen en ven tilatoren, zullen van bijzondere pantsers voorzien worden en ook op andere wijze zal men zich tegen aanvallen uit de lucht verdedigen. Men verneemt uit Petersburg, dat de builenpest in het gouvernement Astrakan zich voortdurend uitbreidt. Eerst zijn de Kirgiezen door de ziekte bezocht, terwijl deze thans in de Russische kolonie Djaubek heerscht. Dat de ziekte zich voortdurend uitbreidt, wo'dt toegeschreven aan de laks heid der overheid, die niet afdoende maat regelen getroffen heeft. Men vreest, dat de builenpest ook het Wolga gebied zal aantasten. Keizer Erans Joseph beeft gra fStuykt, den Oostenrijkschen, en von Lukacz, den Hongaarschen minister-president, het groo'kruis der orde van den Heiligen Ste- fanns verleend. Deze hooge onderscheidiug wordt in politieke kringen te Boedapest opgevat als een bewijs, dat Lukacs als minister-president van Hongarije aanblijft, wat nu juist niet strookt met de wenschen der oppositiepartijen. Deze eischen zoowel van Lukacz als van Graaf Tisza, den Voorzitter der Kamer, het nederleggen hunner respectieve functies. In tegenspraak met de alarmeerende berichten in de dagbladen, is de indruk in de diplomflieke kringen te Parijs, dat de toestand-op den Balkan sinds eenige dagen aa' merkelijk verbeterd is. De regeering en de koning van Bu'garije hebben best st vredelieveude bedoelingen De gisting in Ser'ie en Griekenland, is veel verminderd. Nóch in Servie, nóch in Bulgarije is op dit oogenMik een ministeri e!e crisis, die naar men hier aanneemt, de kansen op oorlog zou vergrooten, in,gelijk. De //Shanghai Daily News</ publiceert een brief uit Wc-nchau, meldende, dat een typhoon, die met hevige regeus gepaard ging, den 29en Augustus een ongekende overstrooming veroorzaakte. Groote schade werd aangericht. De stad Tsingtien en vele kleinere steden zijn verwoest. Het is zeker, dat vele personen om het leven gekomen zijn. Van Chineesche zijde wordt het aantal slachtoffers" op 40 000 a 50,000 geschat. Uit Den Haag wordt gemeld De heer T. Bustraan, kapitein van de sleepboot Leonora heeft Maandagavond ep het strand nabij den Vuurtoren een flesch gevonden inhoudende een briefje, dat let terlijk aldus luidt «Perdus en mer 7 persones environ 3 milles de la cote francaise. Le 8 Septembre. Sommes sur radeau sans vivie». De onderteekening is zeer onduidelijk. Waarschijnlijk luidt zij: «J. Dowlgel» Te Surhuisterveen (Fr.) vermiste de veehouder N. in een nacht 45 jonge kippen den volgenden nacht 18. De politie werd gewaarschuwd en de veldwachter ging aan het speuren. Hij betrapte den dader een grooten bunsing op heeterdaad en schoot hem neer. In de laatste week zijn meer dan veertig wagonladingen fokvee waaron der ook kalveren naar Noord-Italie en Oostenrijk afgezonden, terwijl nog druk gekocht wordt voor de Rijksfokstations in Silezie. Het vee wordt in Friesland tegen hoogen prijzen aangekocht. De Apeldoornsclie correspondent van de Tel meldt: Dinsdag brachten de kinderen van de hoogste klassen der openbare en bijzondere school te Hengelo een bezoek aan deze gemeente. Op het Loo stonden zij voor het paleis te kijken en schijnen opgemerkt te zijn door H. M. de Koningin. Althans spoedig kwam een lakei hun mededeelen, dat de prinses zou komen. Een oogenblik later kwamen H. M. de Koningin Z. K. H. Prins Hendrik met H. K. H. Prinses Juliana tusschen hen en be wogen zich geruimen tijd onder de kinde ren, De kinderen zongen het Wilhelmus en H. M. sprak hun met veel hartelijkheid toe. Naar Duitscke bladen melden, heeft het gerechtshof te Leipzig het revisie-ver zoek van den Hollandschen arbeider. T. de B. die den 6en April te Uerdingen den koopman E. vermoordde en daarvoor door de rechtbank te Crefeld ter dood veroor deeld werd, verworpen. Op de Pluimveetententoonstelling te Bergen-op-Zoom, meldt bet Utr. Dbl. had de heer Geers uit Halsteren Zaterdag, ter opluistering, een broedmachine ingezonden met 100 eieren, die volgens zijn berekening alle den volgenden dag moesten uitkomen. En ziet, Zondag waren 98 kuikens uit den dop gekropen. Enka (de moeder van de Christen- socialistische beweging hier te lande) gaat thans over naar de S D.A.P. Snelle afloop der wateren Loodssloep omgeslagen! De loodsschipper T. Bloem, die het stoom schip Minister Tak had beloodst, en de roeier A. Starrenberg, zijn Zondagnacht door het omslaan van de loodssloep op de Vlietrede verdronken. Het lijk van Bloem is opgepikt en op Terschelling aangebracht. Drie andere inzittenden, die ook te water geraakten, konden worden gered. Maandagmorgen ongeveer 7 uur werd de Pastoorswarande in Den Haag in rep en roer gebracht door het knallen van vier revolverschoten. Een vrouw bleek vermoord door den man, met wien zij vroeger had geleefd, en deze laatste had zichzelf een kogel in het hoofd gejaagd. Het slachtoffer is de 49-jarige weduwe Hoenstak, geboren Elisabeth van der Mijden, die aan de Pastoorswaranda, een echte volksbuurt, een groentenwinkel heeft. Zij heeft met den dader, den ongeveer even ouden glazenwasscher E. G., -nagenoeg 7 jaar samengeleefd. Maandagmiddag even twaalf uur stapte de machinist v. B die jaren lang aan de Holl. IJzeren Spoorwegmij. was verbonden, aan het station te Haarlem van zijn machine, er niet aan denkende, dat er juist een sneltrein op de nevenlijn moest passeeren. Hij werd door de locomotief van dien trein gegrepen en in drie stukken ge reden. De dood was onmiddellijk ingetreden. De man laat een weduwe met drie kinderen achter. Men schrijft uitLisseaan het »Hbl.« Treurig is de indruk dien men krijgt als men in den Haarlemmermeerpolder komt. De oogst staat bijna nog geheel op het veld afgemaaid en wordt met den dag minder waard. Langs de wegen kan men zich daarvan best overtuigen, doordat op 100 meter afstand reeds de groene pluimen boven op de korenschoven te zien zijn, dat zijn de jonge planten die uit den spruitenden zaadkorrels komen. Enkele boeren beginnen reeds hun oogst op te ruimen op allerlei buitengewone manieren. Zoo is er een die iijn erwtenoogst reeds op den mesthoop gereden heeft, daar al de erwten dermate gesproten waren, dat ze voor verkoop on geschikt zijn. Een ander, die nog een stuk haver had dat nog niet was afgemaaid, en dat door regen zoodanig had geleden dat het plat voor den grond lag te spruiten, is bezig het om te ploegen als mest. Dat onder dergelijke omstandigheden de beurs er slecht bij vaart, behoeft geen betoog. Waarvan de pachten en lasten dit jaar betaald moeten worden, is voor velen een open vraag. Het dorp Diemen lijkt een groot moe ras. Sinds Zaterdagavond was het water iets gezakt, doch sinds Dinsdag stijgt het weer door den aanhoudend vallenden regen. De boeren halen het vee in de stallen, daar de weiden blank staan. Langs de stoom tram staat de vaart haast gelijk met den weg. Ook dit water kan niet afgevoerd worden. Men is daar druk bezig een houten dam te leggen. En uit Winterswijk schrijft men aan de Arnhem sell e Courant» Tengevolge van den aanhoudende regen is de haver, die reeds van het land was gesneden, geheel bedorven. De aardappelen hebben zich goed gehouden. De vrucht is goed en er is bijna geen ziekte. Een dienstweigeraar. Een milicien van de lichting 1908, die Maandag te Ter Neu zen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moest komen, presenteerde zich in zijn burgerkleeren en weigert zijn uniform aan te trekken. Pogingen tot overreding baatten niet. De reden van zijn weigering deelt hij niet mee. Hij is in arrest gesteld. Ter gelegenheid van de kermis te Emmen op 6 dezer is de arbeider A. Bos aldaar ernstig gewond. Dinsdag is als ver dacht van deze verwonding aangehouden en in liet huis van bewaring te Assen in voorloopige hechtenis gesteld de 18-jarige veenarbeider M. d. G. te Weerdingerveen. Uit het Noordzeekanaal te IJmuiden is opgehaald het lijk van den matroos H., van den logger Francina K. W. 36. Woensdagmorgen is te Hillegom een zwerver, in de bollenstreek bekend als «Kromme Toon», door de stoomtram HaarlemLeiden aangereden en kort daarna overleden. Grootste Inrichting van aostad. Wijn, Gedistilleerd, Likeuren, Limonade, Bier, Spuitwater, Kwast, Kogelfleschjes Bessensap, diverse soorten mineraalwater, Rijnwijnen, Slaolie, Wijnazijn Gemberbier, Roode en Witte Bessenwijn, Frambozen, Appel, Kruisbessen en Meiwijn, Ananas en andere vruchten in blik, Tafelzuur, Jams, Gember, Eau de Cologne, en nog vele andere artikelen worden in goede kwaliteiten tot billijken prijs geleverd door de 5077 MET®*- I;I ('Kni;vru#.KHH khs»KV W Let s.v.pl. op het Juiste adres. "VB Telegr.-adrcs OUDGAilRDEN. Zandpad B No. 193. Telph. latere. No. BELAST zich met den aan- en verkoop van EFFECTEN op binnen en buitenl. beurzen; VERZILVERT Coupons tot de meest concurreerende prijzen GEEFT VOORSCHOT en sluit Prolongaties en Beleeningen op binnen en buitenl. Effecten BEZORGT polissen van brand, glas, transport, levensverzekering enz.; INCASSEERT wissels op binnen en buitenland; ADMINISTREERT gelden en onroerende goederen van derden tegen zeer billijke conditiën BEWAART effecten, goud, zilver, enz. in haar brandvrije kluis volgens bepalingen, die gratis verkrijgbaar zijn. lederen werkdag van 2—4 uur gratis verwisseling van: Kroot bankpapier tegen klein bankpapier of omgekeerd; bankpapier tegen specie of omgekeerd.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2