2 Hitten. Ter Perse. Fetje van Hettinga, Ds. CORNELIS PIENEMAN, Kamerorgel BEURS te OOLTGENSPLAAT. Alle Prima soorten Wijnen, JA. ra li Tl, Oili ha Genezing. Weg met de Waschvrouw MMa, Keizerstraat 19. Boekformaat. Advertentien. aumi Ingezonden Stukken. De Landbouw Onderlinge F. O. C >Overflakkee.« Gemengd IVieuws. H. F. Goovaerts j- Muiterij op een Russisch oorlogschip. Brand te Antwerpen. Vergiftigd. Uilslag Aanbesteding. Verkoopingen. Visscherij. Poslerijen. Kerk en School. Marktberichten. FEB TELEGRAAF. Laatste Berichten. Oen Bommel. Een tjalk met turf ge laden sloeg hedennacht van zijn anker. Een tweede anker hield ook niet, zoodat zij voor storm in de richting van de haven alhier gedreven, tegen den keiendam stuk sloeg. Getrouwd: A. VAN OOSTENBRUGGE Jz. A. VAN DEN BROEK Dd. Z. CORNELIS Zz. die, ook namens wederzijdsche fami- liën, hunnen hartelijken dank be tuigen voor de blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Zoo de Heere wil en zij le- 4® ven hopen onze geliefde ouders rjl behuwd- en grootouders Ti op Donderdag 29 Augustus a.s. hunne 40-Jarige Sücht- Dat de Heere hen nog vele jaren spare, is de wensch van I Stellendam, Aug. 1912. Heden overleed mijn innig geliefde Moeder, Mejuffrouw in den ouderdom van bijna 70 jaren. 6206 P. OOSTERHOFF. Sommelsdijk, 24 Aug. 1912. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van mijnen geliefden echtgenoot 6210 betuig ik, ook namens wederzijdsche familie mijnen hartelijken dank. Wed. C. PIENEMAN- van der Pol. Dirksland, 27 Aug. 1912. Ondergeteekende geeft bij deze ken nis, dat hij zijn BEURTYEER, met ingang van 1 Sept. 1912 heeft over gedaan aan zijn zoon J. P. MAST. Onder dankzegging voor het genoten vertrouwen beveelt hij zijn zoon in uwe gunst aan. 6207 Hoogachtend E. MAST Pzn. Aansluitend aan het bovenstaande hoopt ondergeteekende bij voortduring uwe gunst te genieten. Hoogachtend: Uw dw. dn. J. P. MAST. Den Bommel Aug 1912. Dadelijk gevraagd een half was Schihlersknecht Adres L DORSMAN Lz., Schilder Ooltgensplaat. 6209 Namens vele Landbouwers en Koop lieden wordt ter kennis gebracht, dat zij voornemens zijn hun beurs en bij eenkomsten in het »Hotel (lobbek te blijven houden. 6208 Tegen billijken prijs wordt te koop aangeboden een prachtig mooi zoo goed als nieuw, afkomstig uit een der magazijnen van de firma 0. G. Bender. 6202 Brieven onder motto »Orgel«, Bu reau dezer Courant. Vanaf Woensdag 28 Augustus e.k. zal op aandringen van verschillende commissionairs en handelaars in land bouwproducten eiken Woensdag, des namiddags 1.30 uur, na aankomst der tram, beurs gehouden worden in eene ruime, lichte zaal in het Hotel „Moel- ker" te Ooltgensplaat. H.H. Landbouwers worden beleefd verzocht hunnen steun te willen ver- leenen en deze beurs te willen be zoeken, 61-96 Weder ontvang-en tegen concurreerende prijzen. Hotel VAK DEH DOEL. Dirksland. Aan hetzelfde adres terstond een fliuke Dagdienstbode gevraagd. 6211 Te koop twee vertrouwde Hitten, met tuig, leveriug op proef, bij A. v. d. MEIDE, Slager, Sommelsdijk. is het van ouds bekende en soliedste adres voor 5124 Horloges, Kloïïen Wetters, Re- gnlateurs, MiacMnes enz. enz. Reparatiën spoedig en billijk. Conclirr. prijzen. Ruime sorteering. Alle in- en uitwendige, verouderdev kwijnende, pijnlijke, ondermijnende ziekten en kwalen, geslachts huid ziekten en beenwonden. Velen ont liepen door mijne hydropatische met hode een operatie. Kosten t' 1.De urine toezenden of meebrengen. ïïydropaath VEEBEEK. Spreekuur 10—1 en 2—4. Jonker- fransstraat 92a, Rotterdam. 5991 Nieuw Jaren te gebruiken. ik Wasch self mijn strijkgoed ALLEEN met koud water en zeep en het is toch Geen Gummi, laar Orertroïten Linnen. NieuwJaren te gebruiken. De vele aanvragen, nadat de exemplaren van „Maas- en Schel- debode" uitverkocht zijn, hebben ons doen besluiten om de bij gelegen heid van het overlijden en begra ven van Ds. Pieneman te Dirksland uitgesproken reden te doen her drukken in Zij, die nog als blijvend aanden ken een Exemplaar verlangen, kun nen deze voor slechts 10 cent bekomen bij den Uitgever W. W" Het beste aandenken aan overleden familie leden alsmede het doeltreffendste gelegenheidsgeschenk is ongetwijfeld een goed gelijkend, artistiek uitgevoerd Portret in Olieverf, of fotografie. Gebrs. BOEKHOVEN, Sommelsdijk. Elk portret dat niet aan de verwachting beantwoord behoeft niet te worden aangenomen. 6195 Monsterportretten ter bezichtiging. hun nieening alzoo te kennen, dat, indien "ptaad niet mocht besluiten hein verhoo- •ng van salaris te geven, zij er dan voor waren die som in de vorm van een gra tificatie toe te kennen. De heer J. C. Lodder was noch voor salarisverhooging noch voor eene gratifi catie. Zijn meening was, dat er geen amb tenaar ter secretarie hier behoefde te zijn. Dezelfde meening was ook de heer KI. Voogd toegedaan. De voorz. zegt, dat hij niet voor een grateficatie is, maar dat een gemeenteamb tenaar behoort gesalarieerd te worden op billijke wijze. De voorgestelde verhooging van f 50 is heusch niet te hoog, in aan merking nog nemende de practische be kwaamheid, die dit jongmensch bezit. En al zeggen nu de heeren, dat een ambtenaar ter Secretarie hier onnoodig is, dan kan in de eerste plaats worden mee gedeeld, dat een gemeente met een aantal zielen als hier, een zoodanig ambtenaar wettigd, en in de 2e plaats is hier veel werk, al zeggen de heeren van niet, men behoort hierin elkander te vertrouwen. In stemming gebracht zijnde, of dezen ambtenaar eene verhooging zal ontvangen wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stemden Kr. Voogd, J. C. Lodder, H. Tanis en KL Voogd. Voor stemden J. Mastenbroek, C. v. d. Kloosten en T. Ha- meeteman. De door B. en W. voorgestelde verhoo ging van salaris van den Nachtwaker wordt voorgesteld, dat te behandelen in eene be sloten zitting. Voordat daartoe wordt over- gegaan wordt de begrooting eerst afgewerkt. Komt aan de beurt een post tot onder houd van straten en pleinen. De commissie is van oordeel, dat het bedrag daarvoor te laag is geraamd. De voorz. is van oordeel dat het geraamde bedrag wel laag is, maar dat het zoo is gesteld, indien wij met een hooger bedrag moesten uitkomen deze dan toch ontoereikend zou zijn om aanmerkelijke verbeteringen aan te brengen. Het is dus beter om bij later gelegenheid over te gaan tot grootere uitgaven. Als nu komt in behandeling het boven genoemd schrijven van den hulptelegrafist A. J. Knape. Na korte bespreking wordt over de ver hooging van deze zijn salaris gestemd en wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren J. Mastenbroek en T. Hameeteman. Thans gaat de vergadering in geheime zitting over, om te beslissen inzake de verhooging van salaris van den nachtwaker. J. C. Lodder zou in deze zaak een brief openbaar maken in verband met de voor gestelde verhooging. Na de geheime zitting wordt medegedeeld dat de nachtwaker J. Heerschap niet ver hoogd zal worden van tractement. Na gehouden beslissing op het onderzoek der commissie inzake reclames over den Hoofdelijken Omslag, wordt medegedeeld, dat Karei Heerschap van de 8ste in de 7de klas is gebracht. J. Klein van de 2e in de le klas; de aanslagen van T. Koek en Joh. Jansen bleven hetzelfde. De Gemeentebegrooting dienst 1913.wordt op ontvangst en uitgaaf geraamd en vast gesteld op f 18276.16 De rekening van het Algem. armbestuur over het jaar 1911 wordt goedgekeurd. Ontvangsten f 1167,53| Uitgaven f 770,03 Batig saldo f 397,50^ De begrooting voor den dienst 1913 wordt op ontvangst en uitgaaf geraamd en vast gesteld op een bedrag van f 858,06. Niets meer voor de openbare zitting ter behandeling zijnde, wordt deze door den Voorzitter gesloten. De eopie van Ingezonden Stukken, die n'et geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Mag ik s.v.p. een kleine ruimte in uw geacht blad om eenige inlichtingen te vragen In uw nummer van jl. Zaterdag komt een bericht voor dat weesmeisjes in deze week rond zullen gaan om oranjebloemen te koop aan te bieden ten voordeele voor Christelijke militaire tehuizen. Ditzelfde berichtje komt voor in Onze Eilanden van jl. Zaterdag doch daar staat alleen voor militaire tehuizen. Nu is mijn vraag, is dit woord bij ver gissing of opzettelijk door de Redactie van dat blad weggelaten, of heeft de inzender ('t is blijkbaar door ééne inzender opgegeven) bij vergissing of opzettelijk dat woord weg gelaten of en dit kan ook is het voor tweeërlei doel? Wil de inzender ook zoo goed zijn mij eens in te lichten, opdat dit geen schade berokkene aan het doel? Opmerker. Aantal leden bedroeg in Juni 191 074 leden 191 1114 191 2140 't Aantal ongevallen bedroeg in Juni 1910 4, duur 8, 11, 29 en 30 dagen 1911 3, 7, 11 en 11 1912 1, 10 Overzicht eerste half jaar bedragen der dagen uÜkeeringen invaliditeit zonder de Doo ongevallen uitgekeerd tersrekeningen 1910 10 127 f 93,06 1911 15 168 f 160,48* 1912 14 159 f 100,94 A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant26 Aug. 1912. Te Lochem is, naar de Zutph. Ct. meldt, Zaterdagnacht het huis van dhr. Ht in het villapark Berkeloord, met inboedel eu al. door brand vernield. Het huis was gedurende den nacht onbewoond. Oorzaak onbekend. Te Woerden is Zaterdagochtend een 6-jarig kind van den heer K. uit de boven ste verdieping op straat gevallen en be wusteloos opgenomen. Het kind verkeert in hopeloozen toestand. De boerderij van den koemelker G. K. te Martenshoek, is Zaterdagavond afgebrand tengevolge van hooibroei. - De werkman C. W. te Grootebroek is Vrijdag, terwijl hij een zak aardappelen in een schuit laadde, overboord gevallen en verdronken. - Vrijdagmiddag is, naar de Zw. Ct. meldt, te Doornspijk het 1£ jarig kind van den landbouwer J. van S. in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter het huis ge raakt en verdronken. De commies der posterijen J. B. te Deventer, verdacht van onregelmatigheden als post-directeur te Horst-Sevenum is ter beschikking van de justitie gesteld en naar Zutphen overgebracht. Men seint uit Maastricht dd. 23 Aug, aan de >Msb.« Heden overleed plotseling te St. Pieter bij Maastricht de beroemde kunstschilder Goovaerts. Henri Floremond Goovaerts werd geb. te Maastricht den 13 November 1865 en be haalde den »Prix de Rome.» Ten stadhuize te Maastricht treft men aan de portretten van de verschillende burgemeesters der stad, welke allen door hem werden geschilderd. De Parijsche editie van den New-York Herald» bevat een bericht uit Nicolaijef, volgens hetwelk muitende matrozen den kruiser »Kagul» hebben laten zinken. Een ander oorlogschip dreigt hetzelfde lot. In ambtelijke kringen heeft men geen beves tiging van het bericht ontvangen. Te St. Petersburg gaan geruchten, dat de bemanning van den kruiser de officieren vermoord heeft. Daar er geen ander middel overbleef om de muiterij te onderdrukken, boorde men den kruiser door middel van het kustgeschut in den grond. De ïKagul» verging aldus met man en muis. Vrijdagmorgen, zoo lezen wij in het Handelsblad van Ant.,» kwart vóör 4 uur is brand ontstaan in het huis No. 62 Mag- dalenastraat. Het vuur ontstond in den winkel gelijk vloers en breidde zich zoo snel uit door gansch het huis, dat heel de woning maar een vuurpoel was, toen de pompiers ter plaatse kwamen. De gansche brandweer snelde toeenorme vlammen sloegen door het dak en de groen- teverkoopers van de vroegmarkt konden van op de Groote Markt het schouwspel zien. Men heeft de bewoners van het huis slechts met de grootste moeite kunnen redden. De houder van den winkel, zijn vrouw en de meid, die op de kamers der eerste verdieping sliepen, zijn naar beneden ge sprongen in de straat, op matrassen die daar waren uitgespreid, maar door den val hebben zij zich erg gewond. Een oud man, die op de tweede verdie ping woonde en die eenigen tijd geleden het slachtoffer van een ongeval is geweest werd door de pompiers ten koste der grootste inspanning, gered. De personen, die op de derde verdieping woonden, konden vluchten langs de daken der naburige huizen. Van de woning bleef nog enkel een puinhoop over. Donderdagmiddag half 3 viel een man in de Anegang te Haarlem op straat neer en bleef liggen, Er bleek, dat de man ver giftigingsverschijnselen vertoonde. Men bracht hem bij en toen bleek, dat de man zalm gegeten had. Na een half uur verple ging kon hij uaar huis terugkeeren. MIDDELHARNIS. Uitslag aanbesteding van den bouw van een nieuwe spits op den toren der R. K. Kerk alhier waarvan de aanbesteding ge combineerd heeft plaats gehad: Van Eesteren Dirkslank f 1350, A. van den Doel Sommelsdijk 1120,70 P Meijer Middelharnis 1069, A. van Driel Sommelsdijk 1119, C. Spee Sommelsdijk 1090. J. Mackloet heeft voor 't metselwerk f 260.'t Werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Op Woensdag 28 Augustus 1912, des nam. 3 uur in het* Hotel Meijer te Middel harnis inzet vana. de bouwhoeve Strijk- penning», met bouw- en weilanden, samen groot 41.37.91 hectaren (90 gem. 31 roeden voornsche maat) benevens arbeiderswonin gen, in de polders Dirksland» »A1 te Klein» en «Diederik» onder de gemeenten Dirk- sland en Melissant, b. twee huizen aan den Westdijk te Middelharnis, in diverse per- ceelen. Notaris VAN BUUREN. Op Zaterdag 31 Augustus 1912 des nam. 2 uur ter herberge van de Wed. D. Rood- zant te Middeiharnis aardappelen in den Van Pallandts-polder. Notaris VAN BUU REN. Op Woensdag 4 September 1912, des nam. 3 uur in het Hotel Meijer te Middel harnis afslag vana. de bouwhoeve >Strijkpenning«, met bouw- en weilanden samen groot 41.37.91 hectaren (90 gem. 31 roeden voornsche maat,) benevens arbeiders woningen. in de polders »Dirksland«, »A1 te Klein» en Diederik» onder de gemeenten Dirksland en Melissant, b. twee huizen aan den Westdijk te Middelharnis, in diverse perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij Inschrijving naar de bene ficie, voor zeven jaren vanaf blootschoof 1912 tot en met blootschoof 1919, van di verse perceelen bouwland, weg en water in den llen kavel van den polder Kraije- nisse, onder de gemeente Melissant, (vroeger Onwaard) groot 9 H.A. 13 A. 90 c.A. ten verzoeke van Mejuffr. de Wed. J. C. Kop penaal, tegen de vastgestelde huursom. Onderteekende en gesloten Inschrijvingsbil jetten te bezorgen voor of op 4 September 1912 bij Notaris J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Donderdag 5 September 1912 voorm. 10 uur aan de Kaai te Battenoord, verkoop van eene partij Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 13 September 1912, voorm. 10 uur aan de kaai te Oude Tonge, verkoop van eene partij Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. GOEDEREEDE. Ingevolge art. 7 der Visscherijwet is voor de visschersvaartuigen alhier het letterteeken vastgesteld op G. O. Als een bijzonderheid zij gemeld dat in het Springertsdiep, in één getij, met de peur 11 kilo zware paling werd gevangen. Met de zeevisscherij gaat het in den laatuien Lijd niet naar wensch. Er werd in de laatste vier weken zeer weinig verdiend.-De vorige week wercLvan wege den sterken wind, wederom maar een nacht gevischt. MIDDELHARNIS. De heer L. Blok is benoemd tot brieven en telegrambesteller. De eerste lijst van de 34e Unie-col lecte voor de scholen met den Bijbel, is ontvangen. Zij zet prachtig in. Het totaal bedrag (f 3,016,25^) is f 195.hooger dan 't vorig jaar bij dezelfde Locale Comité's. Moge dit een profetie zijn voor de uit komst der 34e Unie-collecte. DIRKSLAND. Zondag aanstaande zal in de Herv. Kerk de doopsbediening 'plaats hebben. In ver band daarmede zal de dienst niet des avonds. :4doch des namiddags 2 ure plaats hebben. Rotterdam, 26 Aug. Vee. AangevoerdPaarden, 0 Veulens, 140 vette Runderen, magere Runderen, 202 vette Kal veren, 1 nuchtere Kalveren, 1681 Schapen en Lam meren, 1011 Varkens, 0 Biggen, 0 Bokken of Geiten. Alles per kilo. Ossen van f 0,tot O, Runderen 0,70 0,88. Vette Kalveren 0,90 1,10. Schapen 0,54 0,64. Lammeren 0,72 0,74. Varkens 0,54 0,64. Lichte (v. export 0,52 0,54. Eieren. Zeeuwsche f 4,80 a 5.OvermaaBche f 5,20 a 5,40 per 100 stuks. Granen. (Binnenlandsche. Tarwe Essex per 100 kilo f 11,75 a 12,25. Roodkaf per 100 kilo van f 11,tot 11,50. Wilhelmina van t 11,— tot f 11,50. Haver per 100 kilo f 0,— a 0,—. Rotterdam, 26 Aug. Doordien er een storing aan de lijn was, konden we Ro'ter- dam heden niet bereiken. We moeten dus de marktberichten dit maal schuldig blijven. Antwerpen, 24 Augustus. Cichorei-wortelen. Voor het oogenblik valt er niets te vermelden. De markt blijft stil bij beperkte zaken, waarbij men zich bepaalt tot de onmiddelijke behoefte. In de laatste berichten beklaagt men zich over het kóude en vochtige weder. Men verlangt thans naar warm en droog weder. Kortrijk, 26 Augustus. Cichorei-wortel en noteerèn fr. 16'/,. Amsterdam, 26 Aug. 1912. Ingezonden door JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7838. Laagste prijs per Heet. HoogBte prijs per Heet. .60 .50 Zeeuwsche bonten f 2.40 a blauwen «2.40 a Spuische eigenheimers ,1.80 a 1.90 Flakkeesche ,1.80 a 1.90 Geldersche Blauwen 2.10 a 2.20 Friesche borgers ,1.80 a 1.90 blauwen ,2.30 a 2.40 Eigenheimer pooters ,1.20 a 1.30 Blauwe ,1.20 a 1.30 -fou'e ,1.20 a 1.30 Andyker Muizen 2.10 a 0. Kleine O. a 0. Blauwen 2.10 a 2.20 Beverwijker zand0. a 0. Westlandsche ronde 0. a 0. Schoolmeesters 0- a 0. Friesche Muizen 0. a 0. Hillegommer zand ,2.a 3. De boot die los gerukt was, werd zwem mende door den schipper bereikt en daar mede vrouw en kinderen gered. De beide knechts konden zwemmende den wal bereiken, zoodat geen levens te betreuren zijn. Het schip is zeer waar schijnlijk weg. en en en 6213 F. L VAN DEN BROEK Dd. ffiUegeXg 22 1M2- MAR1NUS KLINK tjl en 6212 •fl LEENT JE KASTELEIN vereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Wed. van den heer H. OOSTERHOFF, in leven predikant der Gereformeerde Gemeente te Dirksland, Horloger, gevestigd sedert 1866, Vraagt prijsc. aan by de Hoofdagenten voor Overfl. en Goedereede

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 3