DUITSCIILAND. RUSLAND. TURKIJE. MONTENEGRO. OOSTENRIJK. AMERIKA. CHINA. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. Tegen B. J. b. d. V. Middelharnis. Op Maandag 23 Sep tember a.s. zal te Rotterdam de indeeling bij het leger plaats hebben van de lotelingen J. Kroos, D. Vroegindewei, H. Dominé en J. Looij, van hier. Stad aan 't Haringvliet. Door de hevige plasregens der laatste dagen, begint bij vele landbouwers de te velde staande haver en erwlen te schieten, terwijl de aar dappelen gaan rotten. De vorige week werd zelfs een heele vracht aardappelen, die gescheept moest worden, daarvoor gewei gerd. Den Rommel. Het Kohier No. 2 der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het belastingjaar 1912-13 is den 20 Augustus 1912 den ontvanger ter invor dering ter hand gesteld. Oude Tonge. Hedennacht zijn door de groote storm alle peren en appelen van de boomen afgewaaidzeker een groote schade en daar er zoo veel waren een dubbele teleurstelling voor velen. Nieuwe Tonge. Donderdagnacht zijn bij den landbouwer B. R., wonende kort aan onze gemeente 54 kippen vermoedelijk door een of meer honden'gedood. Dirksland. Waar men het vorig jaar in de maand Augustus, elkaar verdrong tegen 4 of 5 cent een gang drinkwater te bekomen, ziet men thans in dezelfde maand het water uit de overvolle bakken schap pen en in de gracht werpen. Stellendam. Lor.derdag en Vrijdag maakten eenige Ice-Frgen der hoogste klas O. L. S. onder leiding van het hoofd der school, den heer Touw, een uitstapje naar Arnhem en omstreken Scheen het weder 's morgens niet erg aanlokkelijk te zijn, toch viel alles mee. Goedereede. Alhier zijn aardappelen verkocht, z.g.n. Schoolmeesters voor f 3. de H.L. Rectificatie. In het Tweede Blad, van Zaterdag 24 Aug. 1912 no. 1792 eerste bladzijde laatste kolom 28e regel van boven, staat Joh. Hameeteman dit moest zijn Joh. Koeteeuw. Ouddorp. Alhier aan de haven is door de schipper C. van Noord een lijk, van eea t >t nog toe onbekend manspersoon, aan gebracht. Vermoedelijk is deze bij het zwemmen verdronken, omdat het gekleed was in bidcostuum Kuidland. De zangvereenigiug >Exel- sior* alhier, maakte verleden week een reisje naar de landbouwtentoonstelling in Dordrecht waartoe ze door het Bestuur van deze was uitgenoodigd. Ooed afgeloopen. Verleden reed dokter Hofman alhier met zijn rijtuig aan Gemeen teraail. 2e. Een schrijven van A. J. Knape, als hulptelegraaf- en telefoonbeambte alhier, den Raad dienende met de verlangde in lichtingen omtrent de oorzaak van zijn verzoek gedaan tot verhooging van zijn tractement. In verscheidene steden van Wurtemberg zijn de vleeschprijzen aanzienlijk gestegen. Het gevolg hiervan is, dat de verbruikers thans de vlepschhouwerijen geboycot hebben. Te Gmüud, öiippingen, Geislingen, Holl, Grosserslingen en in talrijke andere plaatsen wil de bevolking de vleeschhouwers door dezen boycot dwingen, de prijzen weder te verlagen. De protestbeweging tegen de economische politiek van liet rijk en tegen de niet to lating van buitenlandsch vee en vleesch, is ook naar andere, tot nu toe conserva tieve, districten overgeslagen. Zoo wordt uit Nagold gemeld, dat aldaar een verga dering gehouden is, waarop met algemeene stemmen een motie aangenomen werd, waarin bij den Rijksdag en de rijksregee- ring aangedrongen wordt op de openstelling der grenzen voor den invoer van buiten- andsch vee. Uit Petersburg wordt vernomen, dat de onlusten onder het marinepersoneel der Russische Zwarte Zeevloot van dag tot dag toenemen. Te Sebastopol werden hon derden matrozen gevangen genomen, wat echter de algemeene muiterij niet voor kwam. Het ministerie van Marine te Pe tersburg bewaart het strengste stilzwijgen. Het proces tegen die onderofficieren en soldaten te Taschkent, die aan de muiterij in het pionierskamp daar ter stede hadden deelgenomen, is geëindigd. Vijftien beklaagden werden tot den dood door den strop veroordeeld, 112totlang- durigen dwangarbeid, 79 tot tuchthuisstraf en 15 tot plaatsing bij een straf bataljon, terwijl 7 beklaagden werden vrijgesproken. Men verneemt uit Constantinopel, dat de Porte het voorstel van graaf Berchfold, onder dankbare erkenning van diens goede bedoelingen, niet in overweging wil nemen, daar zij in dit voorstel een inmenging ziet van een vreemden staat in de binnenland- sche aangelegenheden van het onafhanke lijke Terksche rijk. Een telegram uit üurazzo meld, dat 400 Malissoren, aangevoerd door priesters, de stad hebben aangevallen maar teruggeslagen werden door de versterkingstroepen uit Chayati. De Malissoren zouden 30 dooden en 70 gewonden hebben. Aan 'l'urksche zijde werden een gendarme en vijf burgers gedood. De Malissoren trokken zich in de richting der bergen terug. Volgens een telegram uit Constantino pel heeft de Porte bericht uit Cettinje ontvangen, dat de koning van Montenegro het bevel tot mobilisatie nog niet heeft ingetrokken. Er wordt bericht, dat Oostenrijk-Hon- garij groote troepenmachten concentreert bij Kalbujewo aan de Montenegrijnsche grens, zoogenaamd voor groote manouvres. Uit VVeenen wordt dit bericht bevestigd. Werkelijk zullen deze maand hét 15de en löe legerkorps daar manouvres houden Vrijdag bereikte het ministerie van Bui- tenlandsche zaken der Vereenigde Staten het bericht, dat de directie van het Suez- kanaal besloten heeft de tarieven voor genoemd kanaal te verminderen. De amb tenaren van het ministerie van,. Buiten- landsche zaken beschouwen dit als den eersten represaillemaatregel tegen de vrij stelling van het betalen van kanaalgelden voor Amerikaansohe schepen, die gebruik maken van het Panamakanaal. S mmige ambtenaren voorzien het uitbreken van een tarievenoorlog, betrekking hebbende op die twee kanalen, waarin alle zeevarende naties gewikkeld zouden worden. De secretaris van Joean-Sji-Kai zond een schrijven aan het Chineesche parle ment, waarin de president hoffelijk, maar krachtig weigerde op de eischen van het parlement in te gaan. Noch de minister president, noch de minister van Oorlog Zouden in de vergadering verschijnen om uitlegging te geven over de reden der terechtstelling van de twee generaals. Joean- Sji-Kai wenschte dvarentegen, dat de Hu- pekledeu van het parlement hem zouden bezoeken. Na een langdurig debat werd eindelijk besloten, dat de Hupek-ledenaanden wensch van den president gehoor zouden geven. Later op den dag had dan ook werkelijk een ontmoeting tusschen hen en den presi dent plaats, die hun de houding van het gouvernement uiteenzette De bezoekers waren over de hun verstrekte inlichtingen voldaan en verklaarden zich bereid het parlement te overreden, de regeering niet in staat van beschuldiging te stellen. Tenzij er dus weder een nieuwe reactie intreedt, kan deze crisis als geëindigd wor den beschouwd. en G. J. is procesverbaal opgemaakt resp. wegens huisvredebreuk en mishandeling en wegens enkel huisvredebreuk. Door A. Storm en J, van Rikxoort, hotelhouders alhier zijn vergunning aange vraagd tot den verkoop van sterken drank in het klein. Door den heer Officier van Justitie te Rotterdam is ap; èl aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbank, welke S. T. K. verdacht van brandstichting, heeft viijge- sproken. Tegen Donderdag 29 Aug, 1912, des namiddags 2,30 uur is eene openbare ver gadering van den Raad dezer gemeente belegd. Door Mej. de Wed. C. Beerits werd Maandag jl. een beursje gevonden met eenige gelden erin. Toen he» door den omroeper bekend gemaal; weid, kwam*de eigenaar al spoedig opdagen. Tot wt ger aan de pas aangekochte fairbank allner is voor de r>ie eucampagne aangesteld de heer F. Bun: veld alhier. Door den hoogen waterstand veroor zaakt door het buitengewoon ruwe weder is het buiiengors geheel ondergevloeid, waardoor het aldaar loopende vee door de eigenaars thuisgehaald is. Door den feilen wind zijn Maandag alhier in de tuinen ontzaggelijk veel peren en appelen afgewaaid, zeer ten nadeele van de eigenaars, Zaterdag heeft de heer Hossen, alhier op het honden-concours te Nijmegen met zijn hond »Max«, in de tweede afdeeling een eersten prijs behaald. Door de slagers alhier is weder door de hooge prijzen der varkens het spek met S cent per kilo opgeslagen. Wegens ziekte van den heer de Kor- ver, klerk op 't Post- en Telegraafkantoor alhier is tijdelijk in diens plaats aangesteld Mej. Duvanel van Rotterdam, 't welk de eerste vrouwelijke klerk is die werkzaam is op bovengenoemd kantoor. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Elvé slaagde de vorige week voor akte Duitsch L. O. De leverantie van de petroleum voor het seizoen 191 2/13 is gegund aan K. Knape voor .10 cent de Liter. De door den gemeenteveldwachter gevangen politiehond, behoorde toe aan den landbouwer K. van Es, die het dier aan den veldwachter ten geschenke heeft gegeven. In deze gemeente doen zich enkele gevallen van mazelen voor, In één huisge zin liggen'er zelfs 3 kinderen aan ziek. Maandag jl, had in deze gemeente eene tentoonstelling plaats van gaslampen. Een heele aardige collectie lampen was er te zien. De belangstelling was echter niet groot. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de waterschouw in de polders Den Bommel, de Tille en den Uitslag zal plaats hebben op 9 Sept. a.s Maandag j.l. ontstond in de woning van A. Donkersloot begin van brand. Daar men met vereende krachten het vuur spoe dig gebluscht had, werd schade voorkomen. Ter oprzake van de vele regens neemt het ^aad in de aardappels zeer toe; ook den stormachtigen wind heeft aan de boomvruchten veel nadeel berokkend. De schade aan de nieuwe werken aan de buitendijken door den storm en hoog water veroorzaakt dezen nacht, is groot. Bij den landbouwer B. Rosmolen zijn Donderdagnacht pl.m, 60 kippen dood gemaakt. 't Zij door een vreemde hond of iets anders, er is Vrijdag direct werk van gemaakt met speurhonden om de dader te vinden. - Terwijl de dochter van P. J. van Dongen water schepte uit de kaai, gleed ze onderuit en viel in de volle kaai met water. Gelukkig kwafo er dadelijk hulp opdagen die haar er uit hielp. Maandagavond moest de landbouwer J.' B. nog eens uit rijden. Terwijl hij van de Nieuwstraat reed, schoot de wagen te vlug vooruit tegen het paard zijn poten, zoodat hij er mee van door ging. In de heg van den tuin van A. G. kwam het tot staanhet liep alles nog al behoorlijk goed af. Wat een verschil dus. Nadat de brievenbesteller D. L. dcor den hevigen wind Maandag eerst een paar keeren met de fiets omver woei, ontsnapte hij even daarna aan een ander gevaar door een zware boomtak. die juist achter hem werd afgerukt p den weg dien hij passeerde. Jl. Zaterdag zijn aan de schutsluis de nieuwe vloedd^uren aangebtacht. Dadelijk na aankomst te Arnhem ging men Sonsbeek, een fraaie bezitting van de stad bezichtigen, terwijl na het eten een prachtige wandeling werd gemaakt over den hoogen Veluwerand door het schooue »Ma- riëndaal naar Oosterbeek. Van deze plaats keerden de reizigers per tram naar Arnhem terug. Den volgenden morgen (weer was het goed weder) gingen ze reeds vroegtijdig op stap naar Velp, over Rosendaal met zijn ^bedriegertjes*, kettingbrug, schelpengalerij enz. langs feeekhuizen met den klu;zenaars- berg (Emma-piramide) van welks top men een prachtig vergezicht heeft over de Ve- luwe aan de eene zijde en den Rijn met het lage land aan den anderen kant. De terugreis van Velp werd weer per elec- trirche tram gemaakt. Ia Arnhem aange komen was het tijd voor de terugreis, hoe wel men nog gaarne een poosje had wil len blijven. Eerst nu begon het te regenen nu de terugtocht reeds aanvaard werd, ter wijl het op ons eiland den geheelen Vrij dag geregend had. In een blijde stemming al zingende kwamen de leerlingen alhier aan. De heer Van Reede had voor die ge legenheid een extra boot beschikbaar ge steld. Verleden week had een logé van de Wed. V. het ongeluk, met haar hand tus schen een wanmolen te geraken, waardoor ze één harer vingers ernstig verwondde. De heer P. D. Holleman kreeg jl, week te 's Gravenhage een verguld zilveren medaille en diploma voor een imeading tafelbeschuit op de bakberijtentoonstelling aldaar. Dit is reeds de derde maal dat de heer Holleman op een dergelijke tentoon stelling zijn waar bekroond ziet. Bij den landbouwer J. Lodder is een Gardnermo'or 31/7 P.K in werking gesteld tot het dorschen van koren, Door den gem. veldwachter A. Neele werd Zondag M. L. gelast, zijn vischfuiken uit den sluis van den Ouden-Oostdijk te halen, daar zij het waterloozen voor een groot gedeelte tegen houden, en zulks bij Keur of politieverordening van genoemde polder, bij sluisgang is verboden. Het nog te velde staande koren, kan zoo goed als verloren beschouwd worden. De schade door den regen veroorzaakt loopt ook hier over duizenden. Ofschoon alles een zeer rijken oogst beloofde, toch zullen de landbouwers het jaar 1912 als een rampjaar kunnen boekstaven. Niettegenstaande het onprettige weder werd er door de Christelijke Zangvereeni- ging Soli deo Gloria een reisje gemaakt naar Den Haag en Scheveningen. Geen beste gelegenheid om een bad te nemen. Ook de schoolkinderen hadden het ge noegen weder in staat gesteld door den Ambachtsheer van Zu dland een reisje te maken naar Oostvoorre. 's Morgens werden zij met 46 wagens naar den tram bij Heenvliet weggebracht, vanwaar zij 's avonds weer met net zooveel wagins naar het dorp terugkeerden. Hoewel er na den middag een stortbui'je viel hadden allen toch recht genoten, 's Middags werden er prachtige balonnen opgelaten, die onder groot gejuich der kinderen een paar Meter van den grond in brand vlogen. den Kerkweg. Toen hij bij de rails kwam had hij. geen erg te kijken naar den tram die juist aankwam. Daar hij niet hoorde dat zij floot reed hij maar steeds door. De knecht die het bijtijds bemerkte, trok plot seling aan de leidsels zoodat het rij uig omkantelde en alles vlak voor den tram neerviel. Door de toegeschoten arbeiders werd het rijtuig en paard overeind gezet en kon de dokter zijn reis, hoewel vreese- lijk ontsteld, weer voortzetten. Terwijl de knecht van den landbou wer C. van Beek alhier tarwe stond te laden op de hofstede de 01-fan'« te Heen - vliet sloeg de wagen om en hij tr onde-. Dadelijk werd hij per automobiel naar Rot terdam getransporteerd alwaar hij in het ziekenhuis »Eudokia« is opgenomen. Naar wij vernamen waren bij hem 2 ribben ge broken. De patient maakt het nu redelijk wel. Bij den bakker H. v. d. Schelleng werd een vermiste kip gevonden met 8 ku'kens in een boomgaard onder een struikje bi andnetels. Een zeldzaamheid met zulk ruw weder. Ook hier is een stoomdorschmachine gestationee d bij den brievengaarder S. de Hoog. Verleden week had echter de eigenaar Lekkerkerk het ongeluk zich ernstig te branden door verkeerde behandeling der machine. Dadelijk moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Doordat de klok alhier een kwartier op de Rotterdamsche tijd achter komt, zijn veel menschen nog al eens te laat aaD den tram. Zoo had D. B. er ook erg in dat hij te laat voor den tram zou komen als hij niet per fiets ging. Aaa den dijk gekomen tuimelde hij echter door de glad digheid om, waardoor de fiets zoo erg ge havend werd dat hij per voet verder moest. Voorwaar een schadeposije. De bakker W. Hagenbeek alhier had het ongeluk dat zijn varken den poot brak waardoor het natuurlijk geslacht moest worden. Alhier kreeg een meisje een vuiltje in haar oog, dat men er niet kon uitkrij gen en dienter gevolge geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij den landbouwer A. L. lag er 's morgens toen hij ging melken een koe dood in de wei. Gelukkig was hij in de verzekering ^Almelo* waardoor hij veel van de schade vergoed kreeg. Verslag van het verhandelde jh de Openbare vergadering van den Raad der gemeente Oude Tonge op Donderdag 22 Aug. 11. Aanwezig alle leden. Den Heer J. C. Baumann Burgemeester opent de vergadering waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering voor leest, welke onveranderd worden gepasseerd. Ingekomen stukken; Missieve van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd word terug gezonden, het raadsbesluit van 18 Juli 11. omtrent af- en overschrijving gemeente- begrooting dienstjaar 1912. Missieve als voren, waarbij" het raads besluit tot wijziging van de gemeentebe- grooting eveneens goedgekeurd wordt te ruggezonden. Missieve als voren, goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit tot ver huring van de gemeentepomp staande bij de bewaarschool aan I. de Winter. Mededeeling Proces-verbaal van de op neming der boeken en kas van den ge meente-ontvanger. Missieve van Ged. St. waarbij een sub sidie van f 10,000 wordt toegestaan in de onkosten voor het aanbrengen van een paar vloeddeuren in de haven. Verzoek van de Holl. Maatsch. van L. afdeeling Oostelijk Flakkee om een subsi die in de onkosten voor de keuring van jong fokvee. Wordt besloten een subsidie van f 15 toe te staan. Komt ter behandeling de fairbank no. 1. De fairbankweger kan door het raam in het huisje der fairbank, hetgeen gewogen wordt niet voldoende zien, daarom is een verandering aan bedoeld huisje noodig. De onkosten hiervan bedragen f 116.75. Maar voor dezelfde som kan een nieuwe ge plaatst worden. B. en W. stellen voor tot den bouw eener nieuw fairbankhuisje over te gaan. Na een korte bespreking wordt het voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Vervolgens wordt op het schrijven van dr. Paree, gericht aan den heer Burgemees ter en heeren leden der gemeenteraad, om voor rekening der gemeente de gasleiding m het huis dat hij bewoond te laten leggen, door B. en W. voorgesteld zijn verzoek in te willigen, de raad vindt hierin geen be zwaar en wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen, de onkosten zijn ge raamd op f 61,25. De Commissie belast met het nazien der gemeenterekening over het dienstjaar 1911 meenen te moeten adviceeren dat bedoelde rekening door den Gemeente-ontvanger aan B. en W. gedaan geheel in orde is. De gewone en buitengewone inkomsten bedroegen gezamenlijk f 30778,90, de gewone en buitengewone uitgaven bedroegen geza menlijk f 25544,79 derhalve een batig saldo van f 5234,11 over het dienstjaar 1911. Dan wordt overgegaan tot benoeming van twee leden van het college van zetters. Vacature den heer J. Pulleman le lid le candidaat, den heer M. E, Heestermans 2e candidaat. Eerst benoemd de Voorzitter tot leden van het stembureau de heeren J. Prince en L. Kosten. Ingekomen 7 briefjes. Bij le stemming blijkt den heer J. Pulleman als le lid le candidaat met algemeene stemmen gekozen. 2e stemming is den heer M. E. Heestermans met eveneens algemeene stemmen tot 2e candidaat in die vacature gekozen. Vacature den heer M. Mijs als 2e lid le candidaat, den heer P. A. Ilagens als 2e candidaat. Ingekomen 7 briefjes, en is den heer M. Mijs met 6 tegen 1 stem tot 2e lid le candidaat gekozen, bij 2e stemming blijkt den heer P. A. Hagens met algemeene stemmen tot 2e candidaat in die vacature gekozen. De voorz. zegt: „Zoo zal de voor dracht aan de commissaris der Koningin worden aangeboden." Wordt overgegaan tot benoeming van onderwijzer aan de 0. L. School. De voor dracht luidt aldus No. 1 Stoutjesdijk J. C. No. 2 Breur L No. 3 Hiele J. v. Bij le vrije stemming worden ingeleverd 7 briefjes en verwerft dhr. Stoutjesdijk 3, dhr. Breur 3 en dhr. v. Hiele 1 stem, 2e vrije stemming, weer ingeleverd 7 briefjes en is de uitslag precies dezelfde. Tot een herstemming tusschen de H.H. Stoutjesdijk en Breur overgegaan zijnde blijkt den heer Stoutjesdijk met 4 tegen 3 stemmen tot onderwijzer benoemd en zulks mot ingang van 1 September of anders zoo spoedig mogelijk. Aan de orde isde verkoop van straat lantaarnpalen en lantaarnsB. en W. stel len voor een advertentie te plaatsen, ten einde ze aan een of andere gemeente te -kunnen overgeven, wanneer hier de straat door gas zal kunnen verlicht worden. Na een korte bespreking wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. Dan deelt de voorz. mede, dat een schrijven is ingekomen van dhr. Poulijn oud rijksontvanger, welke verzocht om afschrijving van 5 mnd. Hoof- delijken Omslag en Hondenbelasting. In het cellege van B. en W. is besloten de raad voor te stellen om tot afschrijving van 5 mnd. H. O. wel in te gaan, maar aangaande de Hondenbelasting afwijzend te beschikken daar de verordening zulks verbied. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Nog deelt de voorz. mede, dat ook van P. v. d. Doel een verzoek om afschrijving van 6 mnd. H. 0. is ingekomen, B. en W. stellen voor ook hierop gunstig te beslissen en wordt dit evenzoo met algemeene stem men aangenomen. Nu gaat de raad tot een geheime zitting over. De vergadering heropend zijnde, deelt de voorz. mede de reclames tegen de H. 0., in handen te stellen van de commissie belast met de reclames der H. 0. s Is aan de orde: Een verzoek van dhr.' v. Dijk, volontair aan de Gemeente-secretarie om verhooging van salaris. In het college van B. en W. is besloten afwijzend te be schikken, dit door de voorz. in de raads vergadering ter kennis gegeven, wordt met algemeene stemmen op het verzoek afwij zend beschikt. Nog deelt de voorz. mede, dat aan de Burgemeester een crediet is toegestaan van f 300 tot verbouwing van het arristanten- locaal en 3 maal f 50 voor de aankoop van 3 cellen. De voorz. vraagt of nog iemand het woord verlangt, waarop dhr. Vreeswijk in het mid den brengt dat de goot aan het Weeshuis kapot is, en daarom nu langs de muur het water vloeit, wat natuurlijk slecht is voor het gebouw, dhr. Kosten voegt hierbij dat het ijzeren fornuis behoorende aan het weeshuis geheel kapot is. De voorz. zegt; „Ik zal het in handen stellen van B. en W. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de*"' voorz. de vergadering. Vergadering van den Raad der Gemeente Ouddorp, gehouden op Zaterdag 24 Aug. j.l. des namiddags 3 uur. Aanwezig alle leden. Opening der Vergadering door den voorz., de Burgemeester, met gebed. De notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ter behandeling ingekomen stukken. le. Een schrijven van de Bestuursleden der ontbonden muziekvereeniging »Wilhel- mina« alhier, den Raad mededeelende, dat deze vereeniging opgehouden heeft te be staan en daarbij tevens aan den Raad hun dank betuigende voor de verleende localiteit. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aan genomen. 3. Ter tafel komt een schrijven van den heer G. Boom, electro-technisch ingineur, waarin wordt verzocht aan den Raad om hem concessie te verleenen voor de op richting van een electrische centrale tot levering van stroom voor licht en kracht. Alvorens op deze 2 laatste punten in te gaan, acht de voorz. noodig eerst over te gaan tot vaststelling der gemeenterekening dienst 1911 met de daarbij behoorende be grooting dienst 1913. De rekening welke door de commissie was onderzocht gaf daarna bij monde van J. C. Lodder aanleiding tot deze opmerking, dat de verteringskoëten voor de verkie- zingsbureaux en Raadsvergaderingen veel te hoog zijn, waarom zij de wensch uit spreken, dat de leveranciers genoopt moeten worden tot specificatie hunner nota's. De voorz. zegt, dat aan dien wensch zal wor den voldaan. Voorts kunnen zij hunne goedkeuring hechten aan deze rekening welke in ont vangst bedroeg f 17891.74 en in uitgaaf f 17366.82|, aizoo sluit met een batig saldo van f 524,91 j. De begrooting dienst 1913 eveneens door genoemde commissie nagezien, gaf ook aan leiding tot'opmerkingen. De post tot verhooging van salaris van den Ambtenaar ter secretarie wordt niet goedgekeurd. Twee leden der commissie, nl. J. Mastenbroek en T, Hameeteman geven

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2