Uit de Pers. Man en boei. V Buitenland. FRANKRIJK. SPANJE. TURKIJE. BULGARIJE. HONGARIJE. RUSLAND. NOORD-AMER1KA. DU1TSCHLAND. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. De op Vrijdag alhier gehouden openbare verkooping van afbraak enz. heeft ongeveer f 50,opgebracht. Middelharnis. Maanlag had G. v. Delft het ongeluk zijn hand te klemmen tusschen een paar balken waardoor hij zich zoo ernstig verwondde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Stad aan 't Haringvliet. De vorige week werd alhier ajuin gescheept voor f1,75 het mud. Deze prijs is nog ai wat minder dan het vorige jaar. Den Bommel. Door te vallen had M. Hermans het ongeluk haar rug zoodanig te bezeeren, dat zij zich aan geneeskundige behandeling moest onderwerpen. Oude Tonge. Door 't schrikken der paarden van den landbouwer P. de Wit van de dorschmachine, is een paard zoo danig in een sloot terecht gekomen dat het met veel moeite met 2 paarden er uit gesleept moest worden hoewel het veel ge leden heeft. Nieuwe Tonge. Donderdagavond werd het muziekgezelschap „Apollo* tij dens de gehouden repetitie verrast, daar hun een gift in couvert werd aangeboden het geen dankbaar werd aanvaard. Dirksland. Op Woensdagen 28 Aug. en 4 Sept. zal bij inzet en afslag in het openbaar worden verkocht de bouwhoeve (Strijkpenning) met bijbehoorende landerijen onder, deze Gemeente. Ilerkingen. Het kohier No. 2 der belasting op bedrijfs en andere inkomsten is den 12den Aug. den ontvanger te Mid- d Iharnis ter invordering ter hand gesteld. Goedereedc.* Voor den aanleg van eene electrische centrale voor de gemeen ten Goedereede, Ouddorp en Stellendam, heeft de heer G. O. Boom te Ijmuiden aan de betrokken gemeentebesturen con cessie aangevraagd voor een tijdvak van 40 jarên. Ouddorp. Toen L. K. Vrijdag opeen fi;ts kwam aangereden, waarop hij nog niet erg vertrouwd was, kwam hij in 't Oudeland een voer mest tegen, waartegen hij met zulk een geweld reed, dat hij zelf op het voer terecht kwam en de flets geheel ver woest weid. Vei'koopingen. Gemengd Nieuws, werpige rolletjes, rolt ze in paneermeel en laat ze bruin worden in kokend kalfs- of rundvet. Men plaatst ze daarna op een stuk papier om het vet te laten uitdruipen. Ananaspudding. Men neemt een blik ana nas, snijdt de vrucht in kleine vierkante stukjes en verwarmt die een oogenblik in het sap, waarbij men een paar flinke lepels suiker voegteen stukje witte gelatine lost men in een weinig water op, als het be koeld is voegt men de gelatine bij de ana nas, klopt een hal ven liter room en voegt dien er ook bij. Als het mengsel begint stijf te worden en de stukjes ananas niet meer zakken, doet men het in een steenen vorm en laat het stijf worden. VOOR HET LEVEN: Denkt ge vaak met stillen weemoed, Aan de dagen van weleer; Toen geluk en vreugd u dienden. Wijl thans 't leed komt, keer op keer Laat niet moed'loos 't hoofd dan zinken, Heft het op, al valt dit zwaar, Denkna storm en onweersvlagen, Schijnt de zonne, helder klaar. Eindelijk bloeit de aloë, Eindelijk draagt de palmboom vruchten Eindelijk en den zorg en wee En de laatste smart gaat vluchten Eindelijk rest de zegepraal Eindelijk, eindelijk, komt eenmaal! Observator. Daar staat 'n flink, krachtig man recht en rechtop Maar hij beweegt zich niet. Of hij beweegt zich hoogst moeilijk. Dat vetbaast ons van iemand, die ons nog lijkt te zijn in de kracht zijns levens En we komen naderbij om dat stuk te bezien. Wat blijkt tot onze verbazing Ja, tot onze verontwaardiging? De man is blijkbaar in zijn slaap, of toen hij er niet op bedacht was, overvallen en gebonden. Daar staat hij nu met kluis ters aan de handen en kluisters aan de voeten. Hij kan zich slechts weinig bewe gen, maar zijn vrijheid van vroeger is hij kwijt 1 Nu nadert een toeschouwer. Ziet het droeve schouwspel; Ontsteekt in verontwaardiging. En geeft in krasse bewoordingen zijn hart lucht, dat men dezen man zoo heeft durven boeien. Eischt, dat die boeien zullen ge broken of afgenomen worden. En gaat zelfs zoo ver, dat hij spreekt van de ^gevloekte kluisters,waaraan men dien man heeft vastgelegd Nu komt een derde te voorschijn. Keert zich tot den toeschouwer. En verwijt hem dat hij van den man kwalijk gesproken heeft. Dat hij den man heeft gevloekt. Dat hij van dien man een vijand is en dat deswege het publiek moet worden gewaarschuwd Maar is 't niet Is 't niet gekker dan gek Is dan de kluister de man 'n Fabeltje, zult ge zeggen. Neen dat is het niet I Een soort gelijkenisja Maar volkomen op waarheid gegrond stuk na stuk. Wat toch is er gebeurd Naar aanleiding van dr. Noordtzij's be noeming tot hoogleeraar te Utrecht, bracht een Haagsch predskant, ds. Van Gheel Gildemeester in herinnering, dat dr. Kuyper es had gezegd van de Ned Herv. Kerk, dat zij driewerf en nog eens driewerf gevloekt is van den Heere der heirscharen. Dat liep door de pers. De liberale bladen kregen er erg in en geurden er mee. En al werd er \oor 't oogenblik geen verder gebruik van gemaakt, men kon zoo zien, aan 't geglunder op de politieke snuiten, dat men dat pijltje in z'n koker houden zou tot 1913 1 Wat 'n echt, lekker blok op 't stembus vuur 1 Heerlijk, heerlijk 1 Schavot, brandstapel, paneelzaag en dan die zesvoudige vloek van dr. Kuy per wat zal het vrijzinnige karretje rijden in 1913 Zoo denkt en hoopt men. Och, ons volk wordt wijzer En de hartstochten van z 5 jaar geleden zijn heel wat bedaard al betreuren natuurlijk velen in allerlei kerk de scheuren, die daar in ons kerkelijk leven gekomen zijn Maar nu dan die vloek. Die drie, ja zesvoudige vloek. Wat is daarvan aan Ia de »Heraut« van 23 Mei 1886 heeft dr, Kuyper dit geschreven >0, die Synodale organisatie, ze is zoo driewerf en nogmaals driewerf van den Heere de heirscharen vervloekt.* Zie daar staat het; ronduit. En laat men nu eerlijk zijn. Wie wordt hier bedoeld Niet de man, maar de kluister. Met geen woord, met geen letter wordt hier gesproken van de Ned. Herv. Kerk Die wordt niet genoemd. Die wordt niet bedoeld. Aan haar wordt niet gedacht. Enkel en alleen wordt bedoeld en ge noemd de Synodale organisatie. Het bestuur van de kerk. En dan niet de bestuurs-personen. Maar de bestuurs-t/orm. De Synodale organisatie, die in 1816 door Koning Willem 1 aan onze aloude hervormde (gereformeerde) kerken, met geweld is opgelegd en waartegen toen de classen van Amsterdam, van Woerden en Leiden nog met zooveel nadruk hebben geprotesteerd. Zeker 't waren tijden van beroering. En dan gebruikt men krasse woorden. In kalmer dagen zegt men 't ook weer anders 1 Maar het leugenachtige is, dat men den vloek over den kluistergaat overbrengen op den man. Nooit heeft dr. Kuyper zoo iets gezegd, bedoeld of gedacht. Van de Synodale organisatie, van 't Kerkbestuur, ja, daar van wel. Maar van de kerk niet. Gelijk er nog tienduizenden zijn in de Ned. Herv. Kerk, die God op hun knieën danken zouden als Hij hen van dit besluur verloste Laat elk dit dus wel verstaan. 't Verschil tusschen boei en man. Tusschen kluister en Kerk Dan kan men, waar 't noodig is, den tegenstander den mond stoppen. »Onze Courant.* Een telegram meldt, dat het Eransch- Spaansch Marokko-verdrag in alle deelen gereed is en reeds door de betrokken autoriteiten onderteekend. Tengevolge vau een storm hebben 14 barken schipbreuk geleden. 143 Personen zijn verdronken. De koning van Spanje, die op het oogenblik te San Sebastian vertoeft, heeft aan de nagelaten betrekkingen der visschers die bij den storm op de Noordkust van Spanje omgekomen zijn, groote sommen gelds ter ondersteuning toegezonden. De regatte, die te San Sebastian zou plaats hebben en waaraan de koning persoonlijk zou deelnemen, is afgezegd Te Madrid en andere Spaansche steden worden collectes gehouden voor de weduwen en weezen der verdronken visschers. Uit Constantinopel seint men dat de Turksche regeering bezig is de basis vast te stellen, waarop de vrede met Italië kan gesloten worden. Welke voorstellen Turkije zal doen, is absoluut onbekend. De correspondent van het //Berliner Tageblatt// te Constantinopel schrijft aan zijn bladHet ernstige verloop van de kwestie met Bulgarije wordt te Constan tinopel met ernst gevolgd. De mogelijk heid van een oorlog wordt openlijk be sproken, daar men er aan twijfelt of de Bulgaarsche regeering in staat zal zijn het volk te kalmeeren. Sprekende voor ziju kiezers verklaarde de minister president nadat hij had aan getoond, dat de houding van de oppositie alle parlementaire arbeid verlamde, zoodat de meerheid verplicht was energieke maat regelen te nemen, dat de voorgestelde uitbreiding van het kiesrecht zoo ruim mogelijk zal genomen worden. De gehei me stemming zal overal ingevoerd worden waar dit noodig zal blijken. Omtrent de reis van Poincaré publi ceert het Petersburgscqe Telegraafagent- schap het volgende communiqué De Prausche premier voerde gedurende zijn verblijf te St. Petersburg verscheide ne lange gesprekken met den Russisohen minister-president en den minister van Buitenlandsche Zaken, Deze gesprekken droegen het karakter van groote hartelijkheid, waardoor de per soonlijke betrekkingen tusschen de Rus sische en Eransche staatslieden zich steeds hebben onderscheiden. Dezen hebben o.a. den regeeringen der beide bevriende en verbonden naties in staat gesteld, in een geest vbu volmaakt vertrouwen en oprechte vriendschap alle groote vraagstukken te behandelen, te welker aanzien zij niet slechts van gedachten plegen te wisselen, maar ook hare handelingen in de praktijk on derling in overeenstemming plegen te brengen. Beide regeeringen hebben kunnen vasfc- slellen, dat de overeenstemming tusschen haar volmaakt is, en dat de banden, die beide naties vereenigen, nooit vaster zijn geweest. Zij werden het zich opnieuw be wust, dat de entente tusschen de beide bevriende en verbonden landen, die op duurzame belangen gegrondvest is, die door onveranderlijke gevoelens is geheiligd en bij voortduring in alle behoeften voorziet, die in een verbond moeten voorzitten, een kostbare waarborg voor het behoud van den vrede en het Europeesche evenwicht is en blijft. De democratische meerderheid van het Amerikaansch congres toont zich niet ge neigd om mede te werken aan de snelle uitbreiding van de vloot der Vereenigde Staten en heeft den door president Taft aanbevolen bouw van twee dreadnoughts verworpen. Thans wordt uit Washington gemeld, dat het democratische partij-co mité in het Huis van Afgevaardigden zich bereid heeft verklaard in den bouw van een slagschip toe te stemmen. Men ver wacht, dat de Senaat dit compromis zal aanvaarden. Uit Keulen wordt gemeld, dat de Rijn tengevolge van den voortdurenden regen val zoodanig is ges'egen, dat men voor een overstrooming vreest. Maandagmorgen had de timmermans knecht v. D. het ongeluk zoodanig zijn hand te klemmen, dat geneeskundige hu'p moest worden ingeroepen. Maandagmorgeo is een begin gemaakt met het plaatsen van het nieuwe toren uurwerk van den heer B. Eijsbouts te Asten. Het nieuwe uurwerk weegt ongeveer 1400 kilogram. Den heer J. A. v. d. Broek welke eenigen tijd bij zijne familie alhier heeft doorgebracht vertrekt deze week wederom naar N.-Amerika, Maandag j.l. is door den gemeente veldwachter een Hollandsche reu herder:- hond gevangen, Het dier was bruin ge stroomd en ongeveer 52 c.M. hoog. De eigenaar(es) kan het dier bij den veld wachter terug bekomen. Het gemis aan straatlantaarns begint zich in deze gemeente reeds geducht te ge voelen. Naar we vernemen wordt het wel November of December eer de gaslantaarns branden. De vele regens zijn voor verschil lende gewassen reeds zeer nadeelig geweest, de aan den hoop staande haver o.a. is reeds ontkiemd, terwijl de aardappelen eeB nieuwen groei hebben aangenomen. Naar wij vernemen is het aardappel beschot niet naar men verwacht hadde aardappel is klein van stuk en daarbij zeer veel poters. Men spreekt van 50 60 HL. per gemet. Een fiets een genot. Een half uur buiten de gemeente bij zijn werk ge komen, plonste A. v. Zanten met »kar« en al, hals over kop in een vaat. »'t Was niet zoo erg de fiets was nog in orde*.. Zij d e wenschen in te schrijven naar de levering steenkolen, ten behoeve der Gemeente dienst 1912/13 kunnen dit doen voor of op Maandag 26 Aug, e.k. Tot stoker aan de Gasfabriek alhier is benoemd, I. van den Nieuwendijk. In het vorig nummer maakten we melding van het plotseling overlijden van den (oud koloniaal) B. Bette. Dit moest zijn B. Oorbeek we willen dit nog even herstellen. Bij publicatie is bekend gemaakt de opening der jacht zal plaats hebben op 31 Aug. a.s. enkele soorten uitgezonderd. Zie daarvoor aanplakbord. Het bericht in ons vorig nummer als zou er dit jaar geen feestelijkheden plaats hebben, kon mogelijk wel voorbarig zijn geweest. Reeds collecteert men in de ge meente en zal getracht worden de noodige gelden er nog voor bijeen te brengen. De jacht op klein wild zal worden geopend op Zaterdag 31 Aug. a.s. met zonsopgang en de jacht op hazen enz. op Dinsdag 1 Oct. a.s. Vrijdag der vorige week verwonde de zoon van v. W. zich zoodanig met een beitel, dat onmiddellijk geneeskundige hulp noodzakelijk was. Maandag werd bij den landbouwer V. een Gardner-motor van 3 '/2 P.K in werking ges'eld, tot het dorschen van koreD. Tot heemraad van den polder Oude Nieuwland is benoemd den heer P. Voogd alhier. We mogen thans de aandacht ves tigen op een rijke »Natuur historische ver zameling* welke in het bezit is en be heerd wordt door den heer P, van Eijk, Als we goed zijn ingelicht, dan stelt ge noemde heer pogiDgen in 't werk om voor deze verzameling een onderdak te zoeken in een der lokalen van de Openbare School. We zouden voor datzelve geen beter lokaliteit kunnen wènschen, omdat het met recht een museum genoemd mag worden. Indien het zoover is, dat het aldaar is opgesteld, zullen we, naar we hopen, ge legenheid vinden, daarop later terug te komen. Zaterdag 24 Augustus, 's avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement van Akers- hoek, verhuring bij inschrijving van 2 per- ceelen bouwland te Ouddorp in den polder het Oudeland, voor den tijd van 8 jaar, ingaande blootschoof 1912. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 28 Augustus 1912, des nam. 8 uur in het Hotel Meijer te Middel harnis inzet vana. de bouwhoeve Strijk penning*, met bouw- en weilanden, samen groot 41.37.91 hectaren (90 gem. 31 roeden voornsche maat) benevens arbeiderswonin gen, in de polders Dirksland* »A1 te Klein* en ïDiederik* onder de gemeenten Dirk- sland en Melissant, b. twee huizen aan den Westdijk te Middelharnis, in diverse per- ceelen. „Notaris VAN BUUREN. Op Zaterdag 31 Augustus 1912 des nam. 2 uur ter herberge van de Wed. D. Rood- zant te Middeiharnis aardappelen in den Van Pallandts-polder. Notaris VAN BUU REN. Op Woensdag 4 September 1942, des nam. 3 uur in het Hotel Meijer te Middel harnis afslag van a. de bouwhoeve Strijkpenning*met bouw- en weilanden, samen groot 41.87.91 hectaren (90 gem. 31 roeden voornsche maat) benevens arbeiders woningen, in de polders »Dirksland,* »A1 te Klein* en »Diederik« onder de gemeenten Dirksland en Melissant, b. twee huizen aan den Westdijk te Middelharnis, in diverse perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Twee hadmannen verdronken. De Berlijnsche avondbladen van Vrijdag melden, dat in Borkum twee mannen van het badpersoneel verdronken zijn bij een vergeefscke poging om een badgast die zich te ver in zee had gewaagd te redden. Een dier mannen is de Nederlander Barney, uit Wemeldingen afkomstig. Ver dronken Aan boord van de sleepboot „Fortuna,, 8* werd, naar de »Dord. Ct.« meedeelt, Vrijdagochtend de 13-jarige dekjongen H. de Vee, uit Dordrecht, vermist. Waarschijn lijk is hij onbemerkt overboord gevallen en verdronken. Terecht. In de Engelsche bladen maakte men zich ongerust over het jacht Silver Cresent*, waarvan men nadat het eenige dagen ge leden van Kiel vertrokken was met bestem ming naar Southampton, niets meer ver nomen heeft. Dit was het jacht, waarop zich de 5 van spionage verdachte doch weer vrijgelaten Engelschen bevonden. Blijkens telegrafisch bericht lag het schip Vrijdag boven de branding bij Terschelling geankerd en is door een sleepboot naar Terschelling gesleept. He ouderlijke woning verlaten. Men meldt ons uit Amsterdam Een tweetal meisjes hebben 3 Aug. 1.1. de ouderlijke woning verlaten en zijn daarin tot heden niet teruggekeerd. Het zijn de 17 jarige D. R. wonende in de Czaar Peterstaat en J. J. wonende Conradstraat. De beide meisjes zijn vermoedelijk in eikaars gezelschap. In den trein laten liggen. Den 4en September a.s. zullen te Utrecht worden verkocht de over het tweede half jaar 1911 in de rijtuigen der Staatsspoor wegen gevonden goederen, benevens de overbevonden onafgehaalde en geweigerde goederen. Dat een en ander nogal oploopt, blijkt uit het feit, dat niet minder daa 1002 parapluies en parasols, 529 wandel stokken, 5 rijwielen, kleederen enz., diverse gouden en met goud gemonteerde voor werpen, w.o. 5 armbanden, 6 broches, 14 lorgnets, 27 ringen enz. en diverse zilveren en met zilver gemonteerde voorwerpen, w. 0. 18 armbandeni 10 broches, 8 horlo ges, 11 parapluies en 37 wandelstokken enz. ten verkoop worden aangeboden. Na 41 jaar van een kogel geopereerd. Maandag werd te Parijs een zekere Nom- rowsky geopereerd door 'n kogel uit z'n lichaam te verwijderen, waardoor hij bij den Fransch-Duitschen oorlog gewond werd en dien hij dus langer dan 41 jaren met zich omdroeg. Dit geschiedde in het gevecht bij Dyon, den 23sten Januari 1871. De ko gel drong in de borst, ging door den linker longvleugel en bleef in den rug steken. In den loop der jaren was het projectiel, dat 18 m.M. omvang heeft en 24 m M. lang is, zoo ver in het lichaam gezonken, dat het aan 't bovendijbeen uitgesneden kon worden Afgebrand. Zaterdagmorgen is tengevolge van hooi- broei de boerenhofstede aan den Zeeweg te Dubbeldam, bewoond door J. Leeuwenburg afgebrand. Te Vlagt wedde is Zaterdagmiddag de kapitale boerenplaats, bewoond door D. Boels eigendom van Hesse te Ter Apel af gebrand. Het vee en de inboedel werden gedeeltelijk gered. De geheele oogst ging verloren. Verzekering dekt de schade. Onzedelijke handelingen. Wegens onzedelijke handelingen met zijn 15-jarige stiefdochter is de Haarlemsche behanger K. naar het huis van bewaring overgebracht. Het drama te Schoonoord. Ons aan de >Ned." ontleende bericht als zou de veldwachter Overdijk te Schoon oord aan de gevolgen van de mishandeling zijn overleden, is onwaar gebleken. Naar men aan de »N. R. O" meedeelt is de toe stand zelfs goed. Waarschuwing voor veehouders. Bijna vier jaar geleden werd, verneemt de >Prov. Gron. Ct< uit Peize, een koe van Jac. Hendriks dood gevonden in een stuk weiland in 't Broek, dat hij in huur heeft van mej. de wed. Hansen te Roder- wolde Op een hoek van het weiland werd het cadaver begraven. Wat later stierf een schaap van denzelfden eigenaar, dat daar ook had geweid en nog iets later een koe. Van dit laatste geval werd aangifte ge daan en nu bleek, dat miltvuur de doods oorzaak was. Zorgvuldig werd nu het lijk totaal verbrand en alles met ereoline ont smet. Nog iets later, had H. Talens een paard in dezelfde weide laten loopen, meenende dat een paard niet door miltvuur zou worden aangetast. Op eens viel dit dier 'echter voor den wagen dood neer en weer was miltvuur de oorzaak van den dood en werd het doode dier verbrand. Dr. Ubbels destijds veearts te Roden, ver klaarde dan ook, dat niet alleen runderen, maar ook andere dieren wel miltvuur kon den krijgen. De hoek van genoemde weide, waar de eerste koe was begraven, is toen op zijn last met prikkeldraad afgerasterd en op dat stukje grond worden sedert aar dappels verbouwd. Dezer dagen liepen in diezelfde weide twee jongbeesten van genoemden Hendriks en een koe van den arbeider Spekman. De koe van laatste werd nu weer dood op het land gevondenEn wat bleek nu De koeien hadden de afrastering verbroken de aardappels uitgetrokken en er van gegeten en daarmede natuurlijk van den besmetten grond, die om de aardappels zat mede naar binnen gewerkt. Het cadaver is volgens de voorschriften verbrand en de afrastering hersteld. De beide jongbeesten zijn ingeent en mogen in den eersten tijd niet worden verweid. Deze gevallen mogen andere vee houders tot leering strekken. Een slag toegebracht. Te Middelburg heeft de 20-jarige fabrieks arbeider van W. den 15-jarigen bakkers knecht C. de D. Zaterdagavond, vermoede lijk met een sleutel, een slag toegebracht, waardoor laatstgenoemde bewusteloos neer viel en in hoogst ernstige toestand naar het gasthuis moest vervoerd worden. De dader heeft zich zelf de politie aange meld en is aangehouden. Afgebrand. Door onbekende oorzaak is, naar de 0. H. Ct. meldt, Vrijdagavond de arbeiders woning van J. ds M. te Heemskerk afge brand. Er werd niets geredverzekering dekt de schade. Overgereden In de Oudwijkerdwarsstraat te Utrecht is Zaterdagmiddag het 3-jarig zoontje van v. d. T. al spelende onder een met een hond bespannen bakkerswagen geraakt, welk voertuig het kind over het lijf ging. Het jongetje is kort daarop aan de beko men verwondingen overleden. Een nieuw reddingsmiddel. Men meldt uit Vlissingen aan de N.R.Ct. Vrijdagmorgen zijn op het strand alhier in tegenwoordigheid van den burgemeester wethouder van Nifrik. den gemeentesecre taris en leden van de badcommissie proeven genomen met een reddingstoestel, bedacht door den heer A. Klontje, militie-comissa- ris te Middelburg. Het bestaat uit een torpedovormig gesneden stuk hout van ongeveer 4 d.M. lengte, waaraan een dunne lijn is bevestigd. Door middel van een stok waaraan een dun touwtje met knoop kan dit stuk hout tot op 60 M. afstand in een bepaalde richting geschoten worden. De proeven slaagden uitstekend, geen enkele maal werd het doel gemist. Opgemerkt dient te worden, dat de be doeling niet is eenig ander reddingsmiddel te vervangen, doch naast die andere een snel middel tot hulpbieden te hebben want mocht het toestelletje alleen steun bieden door trekken aan den oever, dan zal het den drenkeling in staat stellen zich boven te houden totdat per boot of zwemmende andere hulp opdaagt. Bij sluizen en brug gen dient dit middel aanwezig te zijn vooral daar de kosten van aanschaffing zeer gering zijn. De heer Klontje, die van plan is ook elders zulke demonstraties te houden, bood de gemeente Vlissingen een toestelletje aan, dat dankbaar aanvaard werd door den burgemeester.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2