r e§it zwarte iaponsieien echte Kanten witte Rokken en alle soorten Schotten J.M.FABERT, Oude Tonge. Hotel Restaurant Reclames, Mededee- lingen enz. (20 Cents per regel.) Rotterdam. DINERS 60 cent en hooger. LOGIES MET ONTBIJT ƒ1 en 1,25. Aanbevelend, 1 R. C. F. y. i LEE-Iooneii. Plaatselijk Nieuws. beslist hnrktSrooa: HENRI HUINCE ALEX IIHOFE, WeledelQeb. Heer! Burgerlijken Stand. Berk en School. - - Laten we ter eere der Schiedam mers zeggen, dat het niet voorname lijk Schiedammers waren, die zich aan deze stuitende schennis der openbare eerbaarheid schuldig maakten doch in hoofdzaak plebs met lichte vrouwen uit het naburige Rotterdam en vreemd zeevolk uit de naburige havenplaatsen Delftshaven, Vlaardingen, Maassluis, enz. Of die toestand nog zoo is Aan het doortastend optreden van Schie dam's gemeentebestuur tegen hetgeen het noemt het bekende misbruik zou den we het bijna zeggen Wij ook. En als dan de plaatselijke Overheid het mes op zoo'n stinkzweer zet, moest niet een geacht Christelijk blad daar den spot mee drij en Ook in andere steden is het 's avonds niet minder erg. In de Maasbode van 11 Dinsdagavond lazen we een s>irgezonden stukjei, waaruit we het volgende overnemen Onwillekeurig komen Horatius' woor den ons voor den geest»Wat baten goede we'ten, bij slechte zeden« als men des Zondags Rotterdam's buiten wegen en parken doorwandelt en daar de onbeschaamste onzedelijkheid ziet bedreven door het opkomend en zelfs meer gevorderd geslacht. Met iemand die het weten kan, er over sprekend, werden mij feiten ge- noemd zoo in-treurig, dat er heusch toch wel iets gedaan moet worden om paal en perk te stellen aan het zeden bederf. Zou een afsluiting van het terrein achter Proveniersingel niet mogelijk zijn! Zoolang daar totaal geen verlichting is en politietoezicht geheel onvoldoende. Park, Oude Plantage, Laan van Woude stein en de Rotte zijn bij uitstek ge zochte plaatsen, welke vooral de bijzon dere aandacht verdienen van de over heid. En nog wat. Verbaast het niet ieder dat vele kinderen van 14 tot 18 jaar soms lang na het vallen van den avond, nog op dergelijke plaatsen worden gevonden. Verblinde ouders, die niet waken, dat hunne kinderen op dien tijd onder hun toezicht zijn. En in de Tijd, kwam dezer dagen dan ook een groot stuk voor over »beestach tigheden« die 's avonds aan den overkant van het IJ te Amsterdam plaats hebben zoo vergemakkelijkt door de kostelooze overvaart. Ook ons komt een soortgelijke bepaling waarin een tijd wordt vastgesteld (bv. na zonsondergang, zooals in Amsterdam .ten opzichte van de vrouwen die dan op de hoeken der straten niet mogen stilstaan inderdaad niet zoo belachelijk voor ons a men het wel gelieft voor te stellen. De Overheid heeft toch te waken voor de eerbaarheid van het publieke terrein. r Gedempte Boerensteiger 63A, 63B Direct nabij de Hoofdsteeg, 99 maakt natte kelders en vochtige woningen H ROTTERDAM, UTRECHT, Groote Draaisteeg. Springweg 1. m Vraag prospectus ftTo. 32. vindt V bij Opgericht 1835. Sonimelsdijk. Tegen P. B. is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden op een motoifiets zonder voorzien te zijn van een nummerbewijs. Tot Brigadier is benoemd de heer L. Nachtegaal, thans Rijksveldwachter-! brigadier-titulair te Hellevoetsluis. In de maand Juli hebben 12 geboorten plaats gehad en zijn 4 huwelijken gesloten, terwijl geen personen overleden zijn. Tegen S. V. is procesverbaal opge maakt wegens overtreding van art. 455, sub 2 vau het Wetboek van Strafrecht. Een afschrift van het aanvullingsko- hier no. 1 van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1912 ligt gedurende 5 maanden ter Gemeente-secretarie vooreen ieder ter inzage. Zondag jl. werd de grafkelder van de familie van Aerssen alhier bezocht door het familielid Mr. J. A. Boion de Vos 'van Steenwijk, kamerheer i, b. d. van Hare Majesteit de Koningin. De volgende personen zijn op 31 Juli jl. van den dienst bij de Landweer ontslagen L. van der Sluijs, M. Groeneodijk, W. Kie vit, D. Born, C. Everaars, J. Candel, S. Kievit, allen wonende alhier. Een afschrift van het kohier van het schoolgeld voor het lager onderwijs over het 3e kwartaal zal gedurende 5 maanden voor een ieder ter Gemeente secretarie ter lezing liggen. Een 8-tal personen zijn tegen Augustus gedagvaard in de zaak S. T. Koote, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Rotterdam, inzake brandstich ting. Onderstaand schrijven werd door de bond van Flakkeesche Landbouwvereenigin gen verzonden Aan de Directie van de Rottei dam- sche T ramwegmaatschappij te Rotterdam, Nu de trambaan reeds ruim drie jaar door het eiland Overflakkee en Goedereede is aangelegd, wordt deze met haar be men al meer en meer begroeid, o.a óók met distels en ander zaadgevend onkruid. Thans geven die distels veel rijp zaad af door den wind, veroorzaakt door de er langs rijdende treinen en wordt dit onkruid zaad over de aan de trambaan liggende akkers verspreid. Waar alle landbouwers zich groote uit gaven moeten getroosten om hunne gewas' sen van onkruid zooveel mogelijk zuiver te houden, nemen wij de vrijheid U beleefd doch diingecd te verzoeken ie. Om de trambaan door het eiland Overflakkee en Goedereede van de distels en ander hoog opgroeiend onkruid zoo veel doenlijk te zuiveren 2e. Dit zóó tijdig te doen, dat het zïadgeven van bedoeld ODkruid wordt vóórkomen. Vertrouwend dat door U aan onze wen schen zal worden tegemoet gekomen en onze bezwaren zullen worden erkend, hebben wij de eer te zijn Namens 't Bestuur van den bond van Flakkeesche Landbouwvereenigingen (w.g.) J. v. d. Koogh, Voorz. (w.g.) A. W. Keijzer, Secr. Middelharnis, Melissant, 3° Iul' '9'2. Middelharnis. De Heer J. J. Nipius had Dinsdag het ongeluk (terwijl hij in tuintje liep te wandelen) met over een greppel te stappen te vallen waardoor hij zich bloedend aan 't hoofd verwonde en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Den Heer A. C. Kolff alhier is be noemd tot ingeneur van de 'Waterstaat in de Provincie Groningen. Woensdag viel het zoontje van Mej. de wed. Wolfert in de Kaai. De schipper J. Smit welke het onheil spoedig gewaar werd had het genoegen hem te redden en hij met een nat pak er af kwam. De volontair ter gemeente secretarte alhier den heer F. R Heijermans voor komende als No. 1 op de voordracht voor naar de betrekking Gemeente ontvanger te Rhoon en is Donderdag door die gemeen teraad als zoodanig benoemd. Voor den tijd dat A. Koudijzer onder de wapenen moet komen wordt aan zijn vrouw f0.50 per dag uitgekeerd. Siad aan 't Haringvliet. Afleen aan M. v. d, Boogert alhier, is met ingang van 1 Augustus jl. bewijs van ontslag uit den dienst uitgereikt. De heer M. van Dijk heeft zijne benoeming als secretaris-boekhouder van het algemeen Burgerlijk Weeshu's aange nomen. Meldden wij in het vorig nummer dat een ballon langs deze gemeente was gedre ven, niet onwaarschijnlijk is deze de ballon geweest, die Zaterdagmiddag om een uur landde op een stuk land onder Oud-Beijer- land en bemand was met 3 Belgische offi cieren. 's Morgens 10 uur waren ze te Ant werpen opgestegen. - Deze week had de zoon van L. Huizer het ongeluk een klap te krijgen van een dorschmachine. De hulp van een geneeskun dige moest voor den ongelukkige worden ingeroepen. De korenoogst is rondom deze ge meente in vollen gang. Over 't algemeen genomen staan de veldproducten er best bij. Enkele landbouwers beginnen last te krijgen van »honingdauw« in hun gewassen. Het leggen der gasbuizen in deze gemeente is bijna geëindigd Deze week is men reeds met de aansluitingen begonneD Jammer dat nog zoo velen weigeren aan te sluiteD. Den Bommel. Het Koh'er der belas ting op bediijfs en andere inkomsten no. 1 is den 20 Juli 1912 den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Een afschrift van het Kohier der schoolgelden voor het 2e haljaar voor het Openb. Lager onderwijs no. 1zal geduren de 5 maanden, van 25. Juü tot 24 Dec. 1912 op de secr. voor een ieder ter lezing liggen. Nieuwe Tonge. Woensdagmiddag had de Monteur, werkzaam zijnde aan de gas houder om die te laten zakken het ongeluk dat zijn duim voor een gedeelte daaronder kwam waardoor dat gedeelte open sprong en plat gedrukt werd. Oude Tonge. In deze gemeente zijn buitengewone Telegraafpalen met kabel geplaatst voor de vele aansluiters der Te- lephoon aan huis. Dirksland. Belanghebbenden worden er op gewezen dat op Maandag 5 Augustus a.s. de. laatste termijn van den Hoofdelijke Omslag moet worden betaald. Op Dinsdag 6 Augustus as. des avonds 7 uur zal de straatmest, aanwezig op den mestfaalt van de Gemeente, publiek worden verkocht. De rijkskeuring van Dekhengsten zal voor Dirksland gehouden worden op Vrijdag October. KORT VERSLAG van de excursie- reis vanwege de Vereeniging van oud-leerlingen van Landbouwcur- sussen op Goedereede en Over flakkee ,,Ceres" van 23 Juli tot 26 Juli naar de provincie Fries land. Toen verleden jaar ons excursiereisje wegens hetheerschen van mond-en klauw zeer uitgesteld moest worden, was de te leurstelling daarover groot. Gelukkig is dit nu bijna geweken, zoodat deze zomer be sloten werd op reis te gaan, naar een der twee voor een excursie meest geschikte provinciën Friesland of Limburg. Eerstge noemde provincie werd nu gekozen. Dat de deelnemers over liun besluit geen berouw behoefden te hebben, zal u uit het volgen de blijken Voor we de reis naar Friesland aanvin gen besloten we eerst van uit Rotterdam een tochtje te doen naar IJselmonde, om een voor 8 jaar ondergeloopen polder, thans door P. van den Doel aldaar, weer droog gemaakt, te bezichtigen. Nadat onze leider dhr. L. Pen, Landbouwonderwijzer teSom- melsdijk zicli bij oiis gevoegd had, vertrok ken we om 1 uur naar Heerenveen. Het was een reis met veel afwisseling. Eerst niets als weiland, voorbij Utrecht veel hei met sparren en dennen, totdat we in de Betuwe kwamen, waar de streek vrij vruchtbaar was, rogge vormde het hoofd gewas, dan aardappelen en een weinig suikerbieten. Overal waren ze bezig met rogge te zichten, gesneden wordt daar niets, In de verte zagen we daarna het kamp van Oldenzaal, aardig gelegen tussclien heide en nog eens heide. Spoedig waren we Meppel gepasseerd en waren we in Friesland. Om Steenwijk en Heerenveen was het meest ontveende laagveen lagen en wat zandgrond, dat deze grond kouder is, zien we daarin, dat er nog geen rogge was gezicht en zoo ver het oog reikte zag men niets als rogge. Om half zes bereikten we Heerenveen, alwaar we dien nacht zouden blijven, om eerst een fietstochtje te doen naar het be kende en beroemde Oranjewoud. De prach tige boomgroepen en schilderachtige plek jes gingen waarlijk onze verwachting ver te boven. In 't woud werd bezocht de sBerg van Bron- gerga" en een grot met oud-Germaansche rechtplaats. In de omstreken waren ze druk aan 't hooien, 'k Zal trachten u eenigszins de wijze van hooien zooals het daar gaat, mede te deelen. Het gras wordt gemaaid met machines en ook wel met de zeis in of kort voor den bloei, het heeft dan een lengte van 30 cm. Is het nu goed om te hooien dan wordt het gerikt." Nu begint men op het eind op te schuiven totdat men niet verder kandan van den anderen kant, het buitenste er wat opgelegd en er staat een tol. Het opschuiven zagen we ook wel met een paal er achter en dan daar twee paarden voor. Is liet nu ge schikt om naar huis gehaald te worden dan komt men met 1 paard en 2 wagens laad die dan, de wagens aan elkaar en voort gaat het. Ook zagen we wel 2 paar den voor 3 wagens, met zooveel er op als hier gaat op één. Zulks komt wel door de verordening op de straatwegen aangaande de breedte der' velgen. Den volgenden morgen vertrokken we per fiets naar Leeuwarden, nadat eerst de stoomkorenmalerij »de Nijverheid* van A. A. Wisman was bezocht. Onderweg werd even de bijna voltooide nieuwe boerderij van den veehouder G. Pasma te Haskerdijken bezocht. In liet rond een Hollandsche stal voor 50 beesten en in 't midden de hooibergplaats. Ons werd hooi .getoond dat reeds driemaal omgezet was geworden, het zag zoo zwart als asch. In 't jeugdige gras hebben nog vele om zettingen plaats, vandaar dien broei. Nadat we den prachtigen straatweg weer gevolgd waren kwamen we bij den veehouder H. Veenbaas te Haskerdijken. Deze toonde ons zijn mooie Friesche stal voor ongeveer 50 stuks, daarna zijn vee, 38 melkkoeien, 13 kokkelingen en 22 kal veren, allen geplaatst in liet stamboek. Zijn vader had met dit vee tot het vorige jaar 30 medailles en 20 getuigschriften behaald Doch we moesten verder en gingen weer langs prachtige boerderijen, omgeven met mooie boomen. De geheele streek gaf ons den indruk dat 't den bewoners wel ging, Veel gras werd daar ingekuild, hetgeen als vee voeder door hen hoog geacht word. Op engeveer 4 K.M. afstand van Leeu warden zagen we een 35 stuks prachtig rood bont vee van den veehouder D. B. Palsma te Wirdum, hetgeen om zijn ver schil in kleur met de in den omtrek loopende dieren, zeer onze aandacht trok. In de Friesche hoofdstad gingen we eerst naar het Friesche Museum, waar vooral de in de afgegraven terpen gevonden voorwerpen onze aandacht trokken, als ook de Friesche- en Hindelooperkamer. Nu gingen we naar het pakhuis der »Coöp. Ver. tot aankoop van onbewerkte landbouwbenoodigdheden* te Leeuwarden. Het van buiten eenvoudige gebouw toont ons van binnen allerlei moderne machines. Het benoodigdegraan wordt geheel machinaal uit het schip door 't geheele gebouw gebracht, met eene inrichting, welke in staat is 150180 H.L. koren per uur te verwerken. Een stoommachine van 340 P.K. levert de voor de verschillende machi nes benoodigde kracht. De directeur dhr. D. Wielinga deelde ons mede dat de Ver eeniging voor 8 jaar was opgericht met 2 man personeel, nu was voor twee jaar voor 140,000 gulden verbouwt en gebouwt. De voornaamste artikelen der ongeveer 2000 afnemende leden zijn voederartikelen, kunst meststoffen, Bordeauxsche pap enz. Vanaf het 20 M. hooge platte dak had men een prachtig vergezicht op Leeuwarden en om streken. De tijd drong ons dit schoone gebouw te verlaten, doch niet zoo spoedig zullen wij de indruk vergeten die deze inrichting op ons maakte, als bewijs wat een veree niging van belanghebbenden met ernstigen wil vermag. Voor het eerste bezoek op den volgenden dag was bepaald de Coöp. Stoomzuivel- fabriek »üe Eendracht* te Marsum. Na een mooi tochtje door weiland met hier en daar wat bouwland kwamen we te Marsum. Ook deze inrichting toonde ons aan wat ernstigen wil vermag. Uit het verslag van 't vorige jaar zagen we, dat gemiddeld per dag ruim 18000 L. melk werd verwerkt, waarvoor ruim 6,5 cent per L. werd ont vangen plus de wei. Aan de fabriek is verbonden een controle vereeniging van 45 leden met 1030 koeien. Hierna kwam de modelboerderij van dhr. N. K. Kuperus te Engelum aan de beurt. In de moderne stal, met zelfregelende drink waterleiding, was plaats voor 54 dieren, iedere koe afzonderlijk door middel van metalen buizen. De geheele veestapel van 59 stuks stond in het stamboek. Zelden zagen we mooier en gelijker veeslag als dit. Twee stieren moesten zoodra het mond- en klauwzeer geweken was uitgevoerd worden naar het buitenland, ieder voor 4.000 gld. Een bewijs dat de stal van voornoemde fokker een goeden naam heeft. Voor het laatste bezoek in Friesland namen we het gemengde bedrijf van dhr, U. G. Hoekstra te Stiens. Het geheele be drijf stond er goed voor. Wo zagen een paar stukken aardappelen die door de Friesche Maatschappij van Landbouw goed gekeurd waren tot het leveren van pootaardappelen voor de uitvoer. Het waren prachtige en zuivere aardappels. De stand der suikerbie ten en haver was goed, die der erwten minder. Hier zagen we voor het eerst ruiters gebruiken. Nu ging het terug naar Leeuwarden, om daar de nacht over te blijven. Den volgenden dag vertrokken we na eerst nog de veemarkt te hebben bezocht De trein bracht ons langs Sneek naar Stavoren, door een streek met enkel weiland, met veel water, hier en daar een boomlooze boerderij en veel watermo lens. Met tegenzin moesten we van Frieslands vruchtbare streken afscheid nemen, van de bekende stijfheid der Friezen merkten we niets, overal waar we kwamen werden we welwillend ontvangen en rondgeleid. Van uit Stavoren ging het over zee naar Enkhuizen, waarna de trein ons spoedig langs groote tuinderijen en bloemkweeke rijen en over Haarlem op Hollandsche grond bracht. Hiermede was onze excursie ten einde hetgeen we genoten hadden, ging ons aller verwachting ver te boven. D. C. de B. Herkingeil. Maandag e.k. zullen vanuit deze gemeente de verlofgangers L. v. d Velde, A. van Mourik, L. Melissant en meer anderen, hetzij voor de landweer of voor herhalingsoefeningen zich in Militairen Dienst begeven. De veldarbeider A v W. had dezer dagen het ongeluk een top zijner vingers af te snijden, zoodat hij van de thans aan de orde zijnde werkzaamheden heeft moeten afzien. De machinale toestand zal ook in of liever gezegd onder deze gemeente deze week zijn intrede doen. Bij de landbouwers Gebuijs zal naar men verneemt, daarmede enkele gemeten tarwe worden gesneden. Volgens ooggetuigen moet nl. de zelfbinder heel goed werken. De rekening der Gemeente dienst 1911 door den Raad dezer Gemeente voor- loopig vastgesteld ligt gedurende 14 dagen •er secretarie voor een ieder ter inzage. II. Zondag viel een zoontje van J, Boogaerd zoodanig van de z.g.n. »Visch- bank« dat hij eenige oogenblikken onbe weeglijk bleef liggen. Ernstig bezeerd kon hij weinige oogenblikken daarna zich huis waarts begeven. Melissant. Bij het spelen met lucifers door kinderen geraakte Maandag een var kenshok van P, T. in brand. Gelukkig werd dit opgemerkt door eenige ingezetenen, die de vlammen spoedig met emmers water bluschten. Het varken kon nog intijds wor den gered. Door den Gemeenteraad is besloten tot overneming van het beheer en onder houd van den Molendijk van den polder Oud Melissant. Ouddorp. Tegen heden Zaterdagmiddag 3 uur is er een vergadering van den Ge meenteraad belegd. Bij den landbouwer T. T. werd bij het rogge dorschen een stengel met 4 aren aangetroffen. Dit exemplaar is heden nog te bezichtigen. >Geert« had al zoo lang tegen »Kees« gezegd »Ik hoor geregeld volk in de boo men, en als ik er op ga, dan zie ik niets. 1 Och kom 't is niks als verbeelding van je wijfje, als je 't weer hoort dan roep je men maar. En werkelijk weer hoorde de vrouw roepen en riep daarop aan haar man »ik hoor het weer Kees.« Hij met knuppel gewapend er op af al roepende »houd hem vast ik kom al.« Verbluft stond Kees te kijken, toen hij van boven uit de takken niemand zag, maar steeds hoorde roepen*houd hem vast ik kom ah. Bij later onderzoek is ge bleken dat een papegaai in die buurt ver blijf hield. MIDDELHARNIS. Geboren Arie, z van Hendrik Pieter van der Velde en Arendje Matsin^er. Pieter z. van Danker Peeman en Lena van der Slik. GehuwdArend Willem Korvink 23 j. en Abramina Larina Wilhelmina van den Broek 21 j. te Nieuwe Tonge. Hendrik Vis- kil 24 j. en Pieterje van den Berg 24 jaar. Balten van Sliedrecht 23 j. te Nieuwe Tonge en Arendje Albregts 20 jaar. OndertrouwdBastiaan Driesse 24 j. en Johanna Wielaard 23 j.Teunis van den Doel 29 j. te Sommelsdijk en Neeltje Noor- dijk 25 jaar. Overleden Johanna Maria Rietmulder 21 jaar. Cornelia Braber 1 maand. Een als levenloos aangegeven kind van Krijn Ver- hage en Angenietje van Delft. MELISSANT. Geboren Dingeman, z. v. Esdra Kievit en Neeltje Willemina Poortvliet. GOEDEREEDE. Geboren Jannetje d. v. C. den Eerzamen en J. Tanis. Pietertje d. v. P. Redert en H. 't Mannetje. Dina d. v. J. Orgers en L, van Tigchelen. Maatje d. v. T. van der Wende en W, Witte. Gehuwd J C. Bergers 30 jaar en L. vau Heest 21 jaar. Officieel Gedeelte. (■iodgdienstoefeningeii. Predikbeurten op Zondag 4 Augustus 1912 Ned. Hervormde Kerk. 8ommelsdijk, geen opgaaf. Middelharnis, vm. 9,30 uur Ds. Brnining. Middelharnis Evangelisatievm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Zijlstra van Zuid-Ammers. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen, Den Bommel, vm. 9 uur dhr. Hack. Langstraat, vm. 9 en nam. 2 uur dhr. Hack uit Breda. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, vm. Ds. Emmen van Den Bommel. Doopsbediening en collecte voor 't orgel. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 en nam. 2 uurDs. Steenbeek. Doopsbed. en collecte Christelijke school. Melissant, nam. 2 uur Ds. Bruining van Mid delharnis. Stellendam, geen opgaaf. Goedereede, vm. 9,30 en 's av. 5,30 uur Ds. Ver schoor van Bleiswijk. Ouddorp, vm. 9 en nam. 2 uur Ds. Van der Kooij. (Doopsb. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Van der Zande van Andel. 8tad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 en 'sav. 5,30 uur Cat. Zondag 7b, Ds. Esselink. Den Bommel, vm, 9, nam. 2 en 'sav. 5,30 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9 en 'sav. 6 nur Ds. Bieders van Vlaardingen. Melissant, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Voogel van Puttershoek. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, geen opgaaf. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm. 9, nam. 2 en 's av. 6 unr leeskerk. Melissant, vm. 9,30,nam. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 unr leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, vm. 9,30 uur Ds. Róssing. MELISSANT. Mej. N. Touw, onderwijze res aan de openbare school alhier legde deze week met gunstig gevolg examen af voor akte Fransch. Naar waar 2 Aug., mede, Meteor. Instit Zwakke tol westelijke wii waarschijnlijk l)e I In de afg< stelling aan gering als de Nieuwe voor, nietten voorkomen de goede voo trie zouden vloed ten go< Op den tw a.s. zal dan cratische pai met den doll den en tot ei Komt Wilson werkelijk do „Witte Huis, wijzigingen Een begin m ten zal gemat de Steel-, de de Powder-, Ice-trust eu kwil-Combin gen knauw gemaakt wol meerdere gro van het ecor zullen misse het einde za ontplooien Commercieel bate van he dan, de wel den. Met deze mag het gee staande pra koop geld dezen stimu Voor Stc worden van wekte stem onveranderd dit fonds, kooper op trage volda vooruit, na: van den ko Op de Sp< tot een mini bleef vast. heden door heeft er vai om de reor de lange bi Pacific, ee zou de vo financieren, mende beri Co. 2è caten ovci de maatscl en is waai aandeelen Voorts vi Rails vast P e t r o ging van deed op voelen, vo winstnemi meenen gi op geruch Schibaieff prijzen. M ij n vi minder ge: op het opgenomei eenige pr< Cobars ee Taba stond eei voor Sen hadden de R u b b vaste ho Bandar teerden. Nations Buitenlan Geld Onze den aard zicht slee verstrekk omtrent beleggins bereid, Sommelsi lande, Oi vliet. Wij st obligatie f 250 e sche co Novembe brieven land we: Somm Beurs Essex Ta Wilhelm Idem Haver f Karwei Aardapp Wegen nig om, volgene presente boeren noteerir

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4