WEERBERICHT. Gemeenteraad. Ingezonden Stukken Visscherij. Uitslag Aanbesteding. Posleryeu. Gemengd JNieuws. Burgerlijken Stand. Kerk en School. Godsdienstoefeningen. De Fondsenmarkt. staan gebracht door J. Donkersloot, zoodat er geen ongelukken door voortkwamen. Oude Tonge. Op 24 dezer nam. 4 ure werden wij vereerd met het bezoek dezer Gemeente door den heer Commissaris der Koningin. Na even op 't raadhuis ver toefd te hebben zijn de heeren vertrokken zonder dat iemand iets te vragen had. Met 't griphooidragen viel Dinsdag middag iemand die teveel wou medenemen en niet zien kon met zijn vrachtje in een moddersloot met zijn hoofd in de modder, gelukkig nog al goed afgeloopen. De landbouwersknecht van de L. viel met zijn wagen met slaghooi omver in de sloot, voorwaar een budenkansje met dit warme weer. De onderbazen der Gasfabriek had den Woensdag alweer moeite met 't werk volk, doordat 't niet vlug genoeg voortging naar hunne meening, hoewel 't toch nog al aanpakken is. De dochter van j. W. Hartman kreeg een pot met kokend water over haar been zoodat zij ernstige brandwonden opliep. Bij K. B. is benoemd tot dijkraad van het waterschap de Dijkring Flakkeec de heer P. van Schouwen, alhier. Dirksland. Tegen J. K. alhier is Zon dag jl. proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Drankwet. De landbouwer J. Kaslander nam Donderdag de proef met de korensnijma chine, tevens zelfbinder. Het resultaat hier mede is heusch bevredigend. Bij gelijkma- tigen doorgang der paarden, wordt de tarwe, gaaf en kort, afgesneden, Aan de eene zijde wordt het koren dat op een zeef valt, naar boven gestuwd waar het aan de andere zijde, tot een schoof vergaderd zijnde, met bindtouw, hetwelk aan de machine bevestigd is, tamelijk s'erk gebonden, zich op den gemaaiden grond werpt. Een ding ontbreekt nu nog maar, de schoven moeten nog opgeraapt en aan hoopen gezet worden. Hoe lang nog, het laatste Donderdag werd de motorbrandspuit bij herhaling nog eens beproefd met eigen personeel. 't Schijnt dat men met de behandeling er van goed op de hoogte is, want de uitwerking faalde niet. Herkingen. In de onmiddelijke nabij heid onzer gemeente zal op het z g.n. »Paardegat« een windmotor genaamd »Hercules« geplaatst worden, teneinde te trachtten genoemde waterpoel droog te malen. Een krasse oude heer. Onze dorpsge noot de 82-jarige L Kaashoek kan men elke dag op zijn post vinden met het schieten op musschen in zijn tarwe. In aanmerking genomen de grootte hitte dezer dagen, mag dat als zeldzaam kras aangemerkt worden. Hei gerucht gaat in deze gemeente dat ook van hier eenigen zich naar Rotter dam zullen begeven ter vervanging der stakers. Alelissant. De gemeente-rekening over 1911 is door den Gemeenteraad voorloopig vastgesteld in ontvang op f 18202,80, in uitgaaf op f 17208,09 en alzoo met een batig saldo van f 994 71. De verlofgangers M. Kleijnenberg en C. A. Trommel zullen Maandag 29 dezer te Brielle voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Ouddorp. De wrakken welke hier in het vaarwater van het Brouwersche gat voorkomen, worden van Rijkswege opge ruimd, tot groot gerief der visschers. Aan L. Padmos is vergunning ver leend tot het plaatsen van een petroleum- motor met daarbij behoorende werktuigen tot de bereiding van vlas. De zangvereeniging Looft den Heerec heeft Donderdag een uitstapje gemaakt naar Den Haag en omstreken. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente SOMMELSDIJK op 25 Juli des n.m. ten 2.30 ure. Voorz. de Ed. Aehtb. heer Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Als nu worden op verzoek des Voorz. de No tulen der vorige vergadering door de Secretaris gelezen, en onveranderd vastgesteld. 1. Ingekomen stukken, Twee Missive's van H. H. Ged. Staten, waarbij goedgekeurd worden teruggezonden, de Raads besluiten tot het aanbrengen van enkele Wijzi gingen in de Begrooting dienst 1912. Een schrijven |van dhr. Thielman Hoofd der O. L. School alhier, daarbij de raad dankbetui- gend, voor de hem op zijn verzoek, toegestane salarisverhooging. Verzoek van dhr. A. van Boekhout, Brigade- Commandant der Rijksveldwacht, om wegens overplaatsing naar Schiedam, afschrijving van den H. Ornsl. over den tijd van een half jaar. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. om deze afschrijving over een hall jaar tot een be drag van f3 toe te staan, wordt besloten. 2. Voorstel B. en W. tot wijziging der Begroo ting dienst 1912. Wordt goedgekeurd. 8. Aanbieding der Gemeente Rekening en die van het Burgerlijk Armbestuur over 1911. De Voorz. verzocht de H. H. van Dorsser,J Bom en de Graaf deze bij gelegenheid na te zien, en voor de overige leden, zullen zij ter visie gelegd worden. 4. Verordening n, Heffing en Invordering Weegloon. Voorz. De Heeren hebben allemaal een Conceptverordening thuis gehad. Nu hebben B. en W. gemeend, geen aangrijpende wijzigingen aan te brengen, doch alleen zijn hier enkele ad ministratieve Wijzigingen ingekomen. De oude verordeningen vervallen 1 Jan. 1913 dear deze de vorige keer door H. M. de Koningin voor 2 jaar zijn goedgekeurd geworden. Na ampele discussie, wat tengevolge had ge deeltelijke roijeering van Art. 4 werden deze verordeningen goedgekeurd. 5. Voordracht benoeming Zetters's Rijks-directe belastingen. Aftr. de H. H. K. de Graaf en C. J. Mosterdijk. De aftredenden zijn terstond herkiesbaar, le. Stemming voor de eerste candidaat in de vacature de Graaf. De Voorz. verzocht intusschen de H. H van Beek en Peekstok de stemmen op te nemen. Dhr. de Graaf verkreeg 10 stemmen en 1 stem was in blanco uitgebracht. Twerde candidaat. Na stemming verkregen de H. H. Timmerman 3, van Beek 3, Doornbos 2, Mijs 2 stemmen en dhr. Born 1 stem. De Voorz. deelt mede dat het College 0( het oogeoblik bestaat uit de H. H. de Graaf, Peekstok, van Dorsser en Mosterdijk. Als nu volgt een Nieuwe vrije stemming. Hierna verkregen de H. H. Timmerman 5, van Beek 2, Mijs 2 en Doornbos 2 stemmen. Herstem ming tussehen laatstgenoemde Heeren. Thans verkregen de H. H. Timmerman 7, van Beek 2, Doornbos 1 en Mijs 1 stem. Zoodat ge kozen is dhr. Timmerman. 2e. Stemming voor de eerste candidaat in de vacature Mosterdijk. Dhr. Mosterdijk verwierf 10 stemmen en 1 stem was uitgebracht op dhr. van Beek. Tweede candidaat. Na stemming waren uitgebracht dhr. van Beek 7 en dhr. Mijs 2 stemmen en op de H. H. Tim merman en Doornbos ieder 1 stem. Alzoo gekozen dhr. van Beek. 6. Uitloting van een Aandeel in de Obligatie- leening van 1895. Hiervoor werd getrokken No. 4 welke 10 Jan. 1913 betaalbaar zal gesteld worden. 7. Het voorstel van B. en W. om het Kohier 8choolgeld Lager Onderwijs 3e Kwartaal vast te stellen tot een bedrag van f 179,41. Wordt goed gekeurd. 8. Wordt vastgesteld het Suppl. Kohier no. 1 der Hondenbelasting 1912. 9. Wordt het voorstel des Voorz. aangenomen om de overige punten der Agenda in geheime zitting te behandelen. Thans niets meer te verhandelen zijnde, sloot de Voorz. de Openbare Vergadering en daarna ging de Raad over in geheime zitting. Verslag van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Raad der gemeente 00LT- GENSPLAAT op Woensdag 24 Juli. Voorz. de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen der vori ge vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. le. Deelt de Voorz. mede, dat naar aan leiding van het in de vorige vergadering gesprokene over het portaal van de bewaar school, B. en W. voorstellen: le. Of het bestaande portaal verbeteren, waarvan de kosten worden geraamd op f 60. 2e. of het portaal in het lokaal maken f70. Be. of het portaal in het slop naast de school maken f170. De Voorz. zegt, dat, mocht het portaal in het lokaal gemaakt worden de ruimte daar dan te klein is en het portaal in het slop te maken is ook niet gewenscht. Wordt nu besloten om het onderstaande te ver beteren. 2e. De gemeente rekening en de rekening der openbare gemeentelijke bewaarschool worden in handen gesteld van de Heeren P. J. Hobbel, J. Jacobs en A. Wagner ter onderzoek. 3e. Dan hebben eenige af- en overschrij vingen op de gemeente-begrooting plaats o.a. tengevolge van den aankoop van een «Mignon* schrijfmacbine. 4e. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat eene missive is ingekomen van de ambachts lieden alhier, waarbij wordt medegedeeld dat het loon is vastgesteld voor den baas op 20 cent en de knechts op 19 ct. per uur, met verzoek om die regeling van 1 Januari 1'912, af te laten gelden. Besloten wordt daarop niet in te gaan, doch wel met ingang van 1 Juli 1912. Ook is ingekomen een schrijven van C. van der Vliet, grint weg werk er alhier met verzoek om, daar hem van de grintcom- missie een pensioen is toegekend van f 100 's jaars, hem, daar hij toch 34 jaar in dienst der gemeente is werkzaam geweest en 16 jaar bij de grintcommissie ook van gemeentewege een pensioen te geven. De Voorz. stelt op den voorgrond, dat van der Vliet een ijverig werkman is ge weest, die nooit aansporing behoefde om beter werk te verrichten maar omdat hij in dienst is van de grintcommissie en om dat de gemeente zich bij toekenning op een hellend vlak begeeft, daar dan bij toekenning van een pensioen meerdere verzoeken zul len inkomen en de Raad dan moeilijk kan. weigeren, stellen B. en W. voor om niet op het verzoek in te gaan. De Heer Wagner in aanmerking nemen de den ijver van v. d. Vliet en zijn 50-ja- rigen dienst in dienst der gemeente en aan de grintcommissie zou het jammer vinden als v. d. Vliet alleen die f 100 van de com missie ontving. Hij stelt daarom voor als uitzondering, om f 100 pensioen toe te ken nen, welk voorstel met algemeene stem men wordt aangenomen. Nadat de Heer Wagner nog even heeft ter sprake gebracht de uitrit van een der weitjes aan de Sluische haven ml de Heer Jacobs over de kosten vaii de aansluiting aan de gasleiding, wordt de vergadering door den Voorz. gesloten. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente MELI9- SANT, op 24 Juli des v.m. ten 10 ure. Voorz, de Ed. Achtb. Heer Burgemeester. Tegenwoordig de H.H. Kooman Sieling, Polder en Keur. De Voorz. opende de vergadering met gebed. Daarna werden de notulen der vorige vergadering door de Secr. gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. 1. Procesverbaal Boeken en Kas Gem. Ontvanger, in Kas op 19 Juli 11. f 1001,45s. 2. Opname der Armenkas, waarin bleek aanwezig te zijn, de som van f291.25. 3. Missieve van H.H. Ged. Staten waar bij word toegezonden een uittreksel van het bedrag dat over de 3 kwartalen van 1912 zal worden uitgekeerd aan de Ge meente zijnde f457 per kwartaal. Missive alsboven goedgekeurd terugzendend het kohier van den H. Omslag. Missive van hetzelfde College, daarbij meedeelend dat de Rijksbijdrage voor Her haling-Onderwijs zal bedragen de som van f28.80. 4. Verzoek van mej. Dina Johanna Kamerling om afschrijving van den H.Omsl. daar zij in April van Melissant vertrokken is. De Voorz. deelt mede dat Mej. Kamerling in de 15e klasse is aangeslagen, voor de som van f 23,65, zoodat zij recht heeft op afschrijving van f 15.75. Hiertoe wordt be sloten. 5. Missive van den Commissaris der Koningin daarbij berichtend, dat de Burgm. zich van 27 Juli e.k. tot 12 Aug. buiten de Gemeente mag ophouden, mits de waar neming zijner functië* wordt opgedragen aan den oudsten Wethouder. Wordt goed gekeurd. 6. Verslag van den toestand der Ge meente over 1911. 7. Verslag der Gezondheids-Commissie over 1911. 8. Voorstel B. en W. tot het doen van eenige af- en overschrijving op de Be grooting dienst 1912. 9 Voorstel van dezelde „tot wijziging der Begrooting van het Armbestuuroverl911 10. Voorstel van hetzelfde College om over te nemen het onderhoud en beheer van den grintweg, n.l. van de kruin van de Nollendijk tot den dam van Nagtegaal. Voorz. De Polder Melissant zal dan voor de overneming van dien weg betalen f 50. Tot nog toe hebben we het onderhoud over de laatste vijf jaar berekend, en toen kwamen we tot f 40 per jaar. Doch voor die f 10 meer kuDnen we het nog in eên beteren toestand brengen. Deze voorstellen worden zonder discussie en met algemeene stemmen aangenomen. 11. Voordracht. Benoeming Zetters, 's Rijks directe Belastingen. Aftr. de H.H. T. Kooman en C. v. d. Velde. le Aanbeveling van dhr. T. Kooman, welke wederom met 3 stemmen en 1 blanco wordt gekozen. 2e Aanbeveling. De vorige keer is het geweest dhr. Polder. Deze verkreeg 2 stemmen dhr. van der Velde 1 eu dhr. Keur 1. Nieuwe vrije stemming. Voorz. De Heeren mogen er wel om denken, dat dhr. van der Velde moet al treden, dus gij moogt daar wel rekening mee houden. Na stemming verkregen de H.H. Polder 1, Keur 2 en Sieling 1 stem. Zoodat er herstemming moest plaats hebben tussehen de H.H. Keur, Sieling en Polder. Dhr. Sieling verkreeg 2 stemmen dhr. Keur 1 stem en 1 stem was in blanco uitgebracht. Zoodat met meerderheid vau stemmen gekozen was dhr. Sieling. Nu moest er stemming plaats hebben iu de vacature van der Velde. Deze verkreeg 2 stemmen en dhr. Keur 2 stemmen. Bij nieuwe stemming bleef het hetzelfde. Herstemming tussehen de H.H. van der Velde en Keur, waarbij dhr. Keur zich van stemming moesten onthouden. Als nu verwiert dhr. van der Velde 2 stemmen en dhr. Keur één stem. Gekozen dhr. van der Velde. Thans is aan de orde de benoeming van No. 2 voor de voordracht van der Velde, De vorige keer was het dhr. Sieling. Op deze werden uitgebracht 2 stemmen dhr. Keur 1 stem en 1 stem blanco. Ge kozen dhr. Sieling. 12. Aanbieding Gem. Rekening over 1911 In ontvangst f 18202,80, uitgaaf 17208,09. Batig Saldo f994,71. 13. Was aan de orde de Armen-Reke- ning over 1911. Doch daar B. en W. zich zouden moeten verwijderen, stelde de Voorz. voor, deze thans van de Agenda af te voeren. Waartoe word besloten. Niets meer te verhandelen zijnde sloot de Voorz. de vergadering. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Subsidie Door het bestuur der Fokvereeniging al hier is aan den gemeenteraad een subsidie aangevraagd voor de keuring van jong fokvee. Uitstekend dergelijke vereenigingen verdienen hun zekere steun ook van ge meentewege. Maar .die subsidie, die gelden worden door de inwoners der ge meente betaaldde Hoofdelijken Omslag. En jnu is het een feit, dat juist die cata- gorie van personen, welke genoemde sub sidie aanvraagt, naar evenredigheid veel minder in den Hoofdelijken Omslag bij draagt, dan de andere inwoners. Immers, Uier in Oude-Tonge geldt nog bij het heffen van den H. 0. van de landbouwers het bekende uiterst onrechtvaardige 15 gulden per gemet systeem.* In bovengenoemde subsidie dragen dus de andere inwoners naar evenredigheid veel meer bij, dan de eerstbelanghebbenden bij die subsidie: de landbouwers. Ik hoop dan ook, dat, zoolang de be wuste onbillijke belastingheffing in Oude- Tonge blijft bestaan, in den gemeenteraad tegen een dergelijk gebruik maken van de belastingpenningen van de inwoners, die normaal belasting betalen, om te bevoor- deelen die inwoners, welke abnormaal veel te weinig belasting betalen, ten sterkste zal ivorden geprotesteerd l EEN BELASTINGBETALER. Amsterdam, Juli 1912. Geachte Redactie Zoudt U nog eens de vriendelijkheid willen hebben onderstaand stukje een plaats te geven in Uw blad? U zult daarmede niet alleen ons, maar vele ouders en kin deren verblijden. Met vriendelijken dank, Hoogachtend, Het Bestuur van «Vacantie Buiten" Heeft niemand meer plaats? Heeft niemand meer plaats voor onze bleekneuzen Niemand En vijftig wachten er nog. Vijftig jongens, van wie de dokter verklaard heeft, dat ze een verblijf buiten zoo dringend noodig hebben. Welk een te leurstelling zou het voor hen zijn, indien wij hun moesten berichten: Wij kunnen U niet helpen dit jaar. Komt, gegoede Christenen in de gezonde streken van ons land, hoort toch ditmaal onze bede. 't Is de derde maal van 't jaar, dat wij door dit blad de nooden van onze kleinen tot U brengen en U vragen: Opent Uw huis en Uw hart voor één of meer onzer kleinen en wilt hen voor tenminste drie weken opnemen in Uw gezin. Denkt toch niet, dat wij een ziekelijk kind in Uw huis zullen brengen, het zijn alleen zwakke kinderen die wij uitzenden. Ook voor slecht gedrag behoeft Gij niet bevreesd te zijn. Vooraf onderzoeken wij nauwkeurig, hoe het kind zich op school gedraagt. Lastige en onge hoorzame kinderen komen voor uitzending niet in aanmerking. Vooral voor de lastig heid van de jongens behoeft in 't minst geen vrees te bestaan. Wilt dan nu niet langer .aarzelen. De vacantie is daar. Hoe heerlijk zou het zijn, zoo in deze vacantie alle vijftig een plaatsje konden vinden. Dan zou «Vacantie Buiten* ziGk verheugen over den geest van barmhartigheid, die nog woont in ons Christenvolk. Dan zouden de ouders dier kinderen dankbaar zijn voor de' weldaad aan hun kinderen geschied. Dan' zouden die kinderen jubelen, dat zij ook eens naar buiten mogen. Vebn hunner hebben nog nooit iets van het buitenleven genoten. Laat deze laatste dringende bede dan niet -onverhoord blijven. Wie een of meer dezer kleinen ontvangen wil in zijn huis, die melde zich aan bij onzen Secretaris, die ook gaarne desgewenscht alle inlich tingen verstrekt. Het Bestuur, J. Th. R. Schreuder, Voorzitter. F. Lettinga, Vice-Voorzitter. G. Muijs, le Secretaris, le Hugo de Grootstraat 8, Amsterdam. J. Klopper, 2e Secretaris. J. v. d. Sluis, le Penningmeester K. v. d. Berg, 2e H. A. Scholtz, Alg. Adjunct. MIDDELHARNIS. Van de haringvisscherij zijn te Vlaardingen binnengekomen de vischsloepen «Oranje Nassau* st. M. den Braber, 14 last haringAlbatros st. Joh. de Waard, 11 last haring «Voorlichter,* st. J. de Koning, 8 last haring. MIDDELHARNIS. Woensdag heeft de onderhandsche aanbesteding plaats gehad van Verfwerk voor een te bouwen woon huis voor den heer J. L. Jacobs. Inschrij vers waren W. C. van As f 569,G. Jens f 455,H. van der Wende f 428,C. Dorsman f 420, SOMMELSDIJK. Het Hulptelefoonkantoor te Sommelsdijk is met ingang van 29 Juli a.s. opgenomen in hetzelfde verkeer met Duitschland, waar mede NieuwesluisHeenvliet gemeenschap heeft. Huiselijke oneenigheid. Dinsdagnamiddag heeft de politie te Dor drecht naar het huis van bewaring overge bracht den 58-jarigen metselaar M. M., wonende aan de Loverstraat aldaar, die Maandagnamiddag bij een huiselijken twist zijn 57-jarige echtgenoote met een mes in den linkerschouder en den rug had gesto ken. De wonden zijn niet levensgevaarlijk. (D. Ct.) Inbraak. De maréchaussée heeft te Gastel in hech tenis genomen vrouw A. K., wegens in braak, gepleegd bij haar zwager Ant. K. De aangehoudene heeft bekend en is Dinsdag gevankelijk naar Breda gebracht. Aangehouden. Men zal zich herinneren, dat omstreeks een jaar geleden de Pers Murad Bay, die te 's-Gravenhage, in de 1ste Wagenstraat, een fabriekje en winkel van Perzische sui kerwerken hield, vermoord is. Onmiddellijk viel de verdenking op A., een Griekschen bediende van het slachtoffer, die voortvluchtig was. De ijverige naspo ringen van de Haagsche justitie en recher che bleven aanvankelijk zonder resultaat. De justitie ging echter voort met stappen te laten doen in het buitenland, inzonder heid in Griekenland, om tot de ontdekking van den steeds onvindbaar blijvenden A. te komen. De justitie heeft thans van officieele zijde het bericht ontvangen, dat de vermoe delijke moordenaar van Murad Bay in Griekenland is aangehouden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geloren: Johannis, z. v. Johannis van 't Hoffen Tannetje Kardux. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 28 Juli 1912. Eed. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. 9,30 en 's av. 6 uur (Doopsb.) Ds. Van der Kooij van Ouddorp. Middelharnis, vm. 9,30 uur Ds. Bruining. Middelharnis Evangelisatiegeen opgaaf. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. 9 uur Ds. Emmen. Langstraat, vm. 9 en nam. 2 uur dhr. Hack. Ooltgeuspiaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, nam. 2 uur Ds. Polhuijs van Stad aan 't Haringvliet. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 en 's av. 5,30 uur Ds. Steenbeek. MelisBant, nam. 2 uur Ds. Van der Kooij van Ouddorp. Stellendam, nam. 2 uur Ds. Bruining van Mid delharnis. Goedereede, vm. 9,30 uur (Doopsb. )Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. 9 leeskerk en nam. 2 uur Ds. de Gidts van Goedereede. (Collecte Chr. school.) Gereformeerde Kerk. Middelharnis, vm. 9,30en'sav. 6 uur dhr. De Boer van Hoogvliet. 8tad aan 'tHaringvliet, vm. 9,30 (Maandel. collecte) en 'sav. 5 30 nur Cat. Zondag 7a, Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 Collecte voor min vermogende studenten, en 'sav. 5,30 uur lees kerk. Ooltgeuspiaat, vm. 9 en 'sav. 6 nur leeskerk. Melissant, vm. 9.30 (Bed. H. Avondm.) en 's av. 6 uur Ds. Bouma van Doorn. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. en nam. 2 uur Ds. van Duin. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm. 9 en 's av. 6 uur Ds. Pieneman. Melissant, vm. 9,30, nam. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. OoltgenSplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 'sav, leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Onddorp, vm. 9,30 uur Ds. Rössing. Ned. Herv. Kerk. Gedoopte Kinderen 1 Machiel, zoon van Anth. van Dongen en Lena v n Dongen. Cornelia, zoon van Cornelis Knape en Maria Trommel. Barend, zoon van Aart van den Bos en Jannetje van Dongen. Dingeman Arend, zoon van Jacob Slis en Dina 'Mijs. Egbert, zoon van Egbert de Lint en M. Quartel. Marinus en Adriaantje, zoon en dochter van Jac. Aupperlee en Jacomina Verbiest. Pieter, zoon van Jac. Schuurman en Aagje Bektt. Danker, zoon van P. Peeman en M. Mackloet. Cornelis, zoon van G. Bchiiperoord en N. G. v. d. Hoek. Maria, dochter van W. Schaap en M. E. Roo(j. Adriaantje Cornelia, dochter van S. Verhage en A. C. Smit. Geertruida, dochter van M. Stapel en J. v. d. Wende. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In de ledenvergadering van Dinsdag jl. is be sloten de Geref. Kerk te dezer plaatse te voorzien van gas. Voorwaar een heeie verbetering. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kimswerd Fr. H. de Jonge, te Andyk. Te Wapserveen toez. G. de Boer te Oldehove. Te Maartensdijk U. Th. G. O. Rappart H. M. Mzn. te Randwijk en Lakemond. Te Retranchement Z. K. F. Proost, cand. te Leiden. Te fcchoondijke, M. Rosbergen, te Benningbroek N. -H. Aangenomen: Naar Waarde toez. E. V. i. Japeben, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Dubbeldam, P. Bokma te Schiedam. GEREF. KERKEN. Tweetallen: Te Nieuw Dordtrecht, W. L. Korfker, te Jutrijp-Hommerts en S. de Vries, te Nieuw-Leusen. Te Veenwoudsterwal, E. C. van der Laan, te Driesum en F. Wiersma, te Engwierum. Beroepen: Te Ter Apel, TT. H. Duin, te Zweeloo. Te Cnlemborg, J. W. v. d. Bosch, te Noord Scharwoude. Bedankt: Voor Scharendijke c.a. P. van Hoven te Hoogvliet. Voor Middelharnis, C. Staal, te Oosterland Z. Voor Lutten aan de Dedemsvaart, A. Scheele, te Veere. CHR.-GERF. KEKK. Beroepen: Te Oud-Beijerland en Baarn L. H. van der Meiden, cand. te Loosduinen. Te Drachten en Kornhorn, H. H. HilberB, cand. te Kampen. Bedankt: Voor Rotterdam, M. den Boer, te Dordrecht. Voor Urk, J. de Bruin, te Zwolle. GEREF. GEM. Bedankt:Voor Kalamazoo Michigan N.-Ame rika G. M. Van Reenen, te Leiden. Voor Meliskerke H. Roelofsen te Bruinisse DOOPSGEZ. GEM. Aangenomen:Naar Sneek,H.Schuurmans, te Den Hom Gr. Naar waarnemingen in den morgen van 26 Juli, medegedeeld door het Kon. Ned. Me eor. Instituut te De Bilt. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oostelijke wind licht tot halt bewolkt droog weer behoudens kans op onweer, aanvankelijk warmer. 1925 Juli. De Amerikaansche markt blijft voortdurend in ongeveeridezelfde houding. Even gaat zij terug, dan weer wat voorwaarts en vooralsnog komen wij niet verder. Door het gerucht omtrent een besluit der Stanley Commissie om ontbinding der Steel corpation te eischen, was er een goede gelegenheid om flink terug te gaan. Contra mineurs deden moeite genoeg de koersen te doen dalen, doch hadden slechts matig succes. Later echter was het resultaat voor de bassiers gun stiger, daar minder goede berichten omtrent het weer in het Noord-Westen, de geheele lijst een dalende richting deed inslaan. Nu de heer Morgan de binnenlandsche poli tieke toestand der Unie «disgusting" genoemd heeft, mag er voor niemand de minste twijfel meer bestaan of het is zóó I Lastig, ondoenbaar zouden we haast zeggen, als het genoemd mag worden om van hier uit, de juiste porteé der verscheidene begrippen van de presidentschap-candidaten te omvatten en te begrijpen, waardoor de onrust geboren uit het zelf niet met de kracht der overtuiging kunnen noch durven voorstaan eener gedecideerd opinie, wordt in stand gehouden, mag het een gunstig verschijnsel geacht worden, dat zoolang er geen meerdere klaarheid komt in boven bedoelde politieke Chaos, onder de factoren, die de markt tot nu toe den meegemaakten en hoog noodigen steun verleend, er zich één bevindt, die gelei delijk een meer vast en zeker aanzien aanneemt in gunstige richting n.m. de ontwikkeling der te velde staande gewassen. Zooals het zich nu laat aanzien zal de Unie weliswaar geen „bumper" oogst binnenhalen, doch men schijnt, onvoorziene voorbehouden, te mogen rekenen op een goeden, middelmatigen oogst, hetgeen een groot geluk voor de markt ge noemd mag worden. Waar een slechte oogst groot onheil had kunnen aanrichten en de ge leidelijke, normale ontwikkeling der toestonden in Amerika beslist zou tegengehouden hebben, daar mag een middelmatig resultaat, onder de vigeerende omstandigheden zeker geruststellend geacht worden. De arbitrage bleef op onze beurs bijna werke loos, de houding van New-York is dan ook weinig geschikt om de speculatie aan te moe digen. Steels waren lager gestemd, zonder dat dat zulks aanleiding [gaf tot meerderen omzet; Amalgamateds verkeerden in dezelfde conditie, aangezien de koperprijs te Londen in reactie was. Op de Com. Millings is een dividend ge declareerd, doch de arbitrage toont aan, dat Amerika niet weet hoe gauw ze prachtstukjes zal verkoopen. Carren prijshoudend, Hide en Leather beter op gunstige cijfers, Pitts Coals vast. Op de spoorwega'deeling heerschte ook weder om de gewone stilteEries, die in de laatste dagen op den voorgrond waren getreden, ver-

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4