Boerenwagens ÉBiizineiBOtor. Advertentiên. Drielingswagen, OUDE STEEN WEERBERICHT. Stellendam. Donderdag maakten de leerlingen van de se en 6e klasse der Openbare School alhier, onder leiding van de onderwijzers een uitstapje naar Rotter dam. Begunstigd door prachtig weer, be zochten ze verschillende dingen o.a den dierentuin en het museum. Ouddorp. De Chr. Muziekvereniging zal Zaterdagavond 20 Juli eene groote re petitie houden. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Uilslag Aanbesteding. Gemengd Nieuws. Door de hitte bevangen. V er dronken. Gestoorde nachtrust. ERNST EN SCHERTS. Een parabel. Onpartijdigheid. Het verschil. Een vraag. BouillonJ Boos opzet. Uit de school. Leelijk gefopt. Order Regiment-Commandant. Burgerlijken Stand. Kerk en School. Godsdienstoefeningen. Ned, Hervormde Kerk. Gereformeerde Kerk. Gereformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. i)e Fondsemuarkt. Mark Iberich ten Beursnoteering van Sommelsdijk. 71 2.40 p> Tegen 1 Sept. a.s. wordt te Rotter dam gevraagd EEN WET MEISJE. P. G., als Dienstbode alleen, in gezin met twee kinderen. Goede getuigen verlangd. Brieven onder No. 6130, Bureau dezer Courant. BEKWAME METSELAARS gevraagd tegen hoog loon. Zich te vervoegen aan de in aanbouw zijnde iek te Oude Tonge. 6129 GEVRAAGD een halfwas BAKKERSKNECHT of flinke leerjongen. 6119 Adres: B. NOORDIJK, Mr.Bakker Ooltgensplaat. TE KOOP een 6125 te bevragen bij M. ROOIJ, Melissant. TE KOOP aangeboden, twee nog in goeden staat zijnde AdresH. G. v. d. BERGE, halve maan, Sommelsdijk. 6131 TE KOOP aangebo'en voor billij ken prijs een nieuwe 6118 4V2 PK. met waterkoeling. Vooralle doeleinden geschikt. AdresJ. HOLLEMAN AJz. Zuid zijde, Den Bommel. TE KOOP ongeveer 17000 stuks bij A. VAN DER SLUIJS Dz. Ouden dijk, Dirksland. 6111 zoodanig ongesteld, dat hij naar zijn woning vervoerd moest wordeD, waartia geneeskun dige hulp ingeroepen werd. De man is thans herstellende. Woensdag stapten hier een paar per sonen in den tram, welke een portemonnaie met geld zagen liggen in den wagon en dien heimelijk trachtten te verbergen. De conducteur scheen zulks echter bemerkt te hebben en sommeerde ze hem over te geven, waar ze evenwel niet voor te vinden waren, Te Middelharnis werd de politie hiermede in kennis gesteld, die verder wel voor de zaak zal zorgen. De landbouwer J. Bosschie'.er heeft zich een korermaaier aangeschaft die ook tegelijk het koren op schoven bindt. Op Maandag a.s. des namiddags 7 uur zullen de nienwe brandspuiten worden geprobeerd op het terrein rond de kerk. (ingang hek aan den Ring) Melissant. Het kohier no. 1 der Be drijfsbelasting dienst 1912-1913, is ter invordering aan den Ontvanger ter hand gesteld. Na een prettigen dag te hebben door gebracht keerden ze weer naar Stellendam terug, Het verleden week in veiling gebrachte huis van wijlen J. Hartman werd Donderdag bij afslag gemijnd door K. Kievit Jz. voor f 1130. In de loop van de volgende maand zal het licht op den nieuwen vuurtoren ontstoken kunnen worden. Als gevolgen van het in cultuur brengen van alle mogelijke gronden zijn, dat de gansche zomer handen tekort zijn geschoten voor het welig opgegroeide on kruid, en voorts dat er hier gebrek begint te komen aan melk en boter, door ver mindering van melkvee en weilanden, Hebben we straks de tuinbouw nog in 't verschiet, dan achten we, dat de tijd ge komen is, dat de huurprijzen der landerijen noodzakelijk zullen moeten dalen. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggegeven. Bniten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Den Bommel, 17 Juli 1912. Beleefd verzoek ik U een plaatsje voor het onderstaande in Uw geëerd blad te willen afstaan, waardoor U mij zeer znlt verplichten. Niemand zal het ontkeunea dat het eene lage daad is, wanneer iemand zich achter een haag schuil houdt, om den argeloozen wandelaar met vuil te werpen, ware het dat dien voorbijganger van zijn schuilplaats kennis droeg, hij zou dien vuilwerper gewis ontwijken. Maar ook niemand zal het ontveinzen dat het een gewetenlooze zaak is op iémand een blaam te werpen, er op uit is om door lasterlijke aantijgingen en vuilpraat zijn eer en goede naam tracht te ontrooven. Onder- geteekende M. d. R. is hiervan de dupe. Niet een enkel weldenkend mensch zal het dan ook mij euvel r oemen om langs dezen weg openlijk protest aan te teekenen tegen zulke gewetenlooze en nietswaardige ellendelingen; dezulke, neen, verdienen niet de naam van mensch meer, maar wel de diepste verachting van het gansche pu bliek. Laaghartig en vuilgemeen als ze zijn, hebben zij veel overeenkomst met een huisjes slak die bij de minste aanraking zich in haar schulp terugtrektwant wordt aan hen iets gevraagd geven zij boutweg alle redenen van de schoonste verontschuldigingen op, terwijl hierin de getuigenis aan het geweten hun volstrekt bet integendeel openbaart en derhalve het hen geens zins tot roem strekt. Pogingen toch worden im mers in het werk gesteld om een onder het gras schuilenden adder onschadelijk te maken, zo.n het dan geen noodzakelijkheid zijn M. de R. zulk addergebroed, eveneens te vernietigendoor een onderzoek te doen instellen door mannen van bevoegde zfjde? ik geloof het wel en wie niet met mijimmers daardoor toch slaat men de weg in om tot een zoodanig doel te geraken om die bedervers van eer en goedenaam een gerech telijke straf te doen ondergaan. Ik leg mü dan ook de taak op van die handelwijze gebruik te maken om de schuldige(n) te ontdekken en wie het ook moge zijn, zonder aanzien des persoons, niemand zal ik ontzien, evenmin als ik ontzien ben geworden. Ik tart ze uit die lasteraars(sters) om hunne zaak in dit blad te verdedigen,ofschoon ik overtuigd ben dat niemand zal komen opdagen, want uit een vuil vat kan geen zuivers getapt worden. U dan Mijnheer de Redacteur, mijn oprechten dank voor de afgestane plaatsruimte. Hoogachtend, L. SCHEEPERS. [Wat is er aan 't handje, vrind We willen dit stukje wel plaatsen, maar wat is er tegen u op touw gezet? Dit stukje valt zoo maar met de deur in huis. Nog eeDS wat is er aan 't handje Red.] Woensdag heeft de ondershandsche aan besteding van smidswerk plaats gehad voor het Post- en Telegraafkantoor. Inschrijvers waren F. Nieuwland Dirksland, voor 't ijzer 22 cent per kilo, voor bijwerk f65; Wed. A. Nieuwland alhier. 22 cent per kilo en f 62.50G. Nieuwland 30 cent per kilo en f 85J. van Strien 32 cent en f 105 P. Snijder 23J cent en f82.50; L. Nieuwland 32 cent en f90. Te leveren 850 kilo ijzer. Te Elp (gem. Westerbork) is Woensdag morgen tijdens het hooien R. S. aldaar, vader van 9 kinderen, door de hitte bevan gen en kort daarop overleden. Uit de Maas te Maastricht is Donderdag morgen het lijk opgehaald van een tot nu toe onbekend manspersoon, alleen gekleed met een broek. Woensdagavond is bij het zwemmen in den Rijn te Lobith de 17-jarige matroos M. Heijtsman van de Risico 3, thuis be- hoorende te Rotterdam, verdronken. Woensdagavond is de 22-jarige veer- knecht Van Kessel, te Batenburg bij het zwemmen in de rivier de Maas verdronken. Zijn lijk is dadelijk gevischt. Te Zevenhuizen (Z.-H.) is een henge laar uit Rotterdam in de Rotte verdronken. Zijn lijk is opgevisclit. Hij laat een weduwe en vier kinderen na. Men schrijft uit Elburg aan de »Zwol- sche Crt.« De milicien-stukrijder N. vanH., gedetacheerd in de legerplaats te Oldebroek, dronk een zeer matigen borrel, was steeds een goed soldaat. Echter offerde hij Zondag 11. in verschillende gelegenheden te veel aan Bachus. Tegen sluitingsuur moest de terugreis aanvaard. Maar och arme, zijn twee vrienden, ook minder bekwaam, gin gen dra van hem weg en hij geraakte het spoor toen geheel bijster. Eenigen tijd doolde hij rond en, verlangende het ver moeide hoofd neder te leggen, zocht hij zijn legerstede. Geheel beneveld kwam hij in een veilig oord buiten de Goorpoort langs den Zuiderzeeschen straatweg en ont kleedde zich aldaar. Zorgvuldig legde hij uitrusting en kleeding op een hoopje, één sok bovenop. Zijn krib niet in de nabijheid vindend, liep hij naar het licht op zijn ka mer een nog brandende lantaarn bin nen de poort, sukkelde langs de achterzijde van de woningen der Westenvalstraat, opende de deur van een woning, de eenigste waar een flauw licht nog brandde, trad binnen, naderde al zoekend en tastend een bedstede, de plaats, waar een jeugdig echt paar in Morpheüs armên nieuwe krachten verzamelde voor den komenden werkdag. De laatste voetbedekking werd op een bij- staanden stoel gelegd en ook hij vond ruste. Te middernacht ontwaakte vrouwlief en niet tevreden met de beperkte ruimte haar door haren wederhelft overgelaten, be tuigde zij daarover haar ontevredenheid, tevens de opmerking makende: »Man, wat snork je.« Manlief werd ook wakker en verdedigde zich, dat hij slechts een geringe plaats innam. Maar, 0 wat een douche Beiden constateerden vol schrik en verba zing overbevolking. De huisheer wist raad. Fluks verliet hij de sponde, greep den zoetrustenden rustverstoorder aan en bracht hem in het nachtelijk duister buiten de echtelijke woning. Onze held dwaalde weer rond, thans van alle voetschoeisel verstoken en zocht zijn legerstede. Gelukkig werd hij opgemerkt door de politie, die hem verdere rust gunde. Tegen den morgen werd door een nacht wacht de kleeding en uitrusting gevonden en kon de zwerver naar de Legerplaats worden teruggeleid. Lieb Vaterland kann wieder ruhig seinMen sluite des avonds zorgvuldig zijn deur Zeker Oostersch koning had op eigen kosten een pracktigen tempel gebouwd, en niemand had ook maar het geringste daar aan mogen bijdragen. Zijn naam werd als de stichter van den tempel in den gevel gezet, maar, toen de dag der inwijding aan brak, stond daar inplaats van des konings naam die eener arme weduwe. De koning was boos en beval dat die vrouw moest uitgevonden worden. Eindelijk vond menhaar onder de armsten der stad. Men vraagde haar wat zij aan den tempelbouw gedaau had. „Niets", was het antwoord. Toen men echter er op aandrong dat zij zich zoude bedenken, zeide zij„Toen op zekeren dag de ossen met de groote steenen voorbij mijn huis trokken, en door de hitte uitgeput en vermoeid waren, heb ik hun uit medelijden een bosje hooi gegeven". Het kleinste uit liefde verricht, heeft meer waarde dan groote in het oog val lende dingen om zich zelf te verheerlijken. Twee heeren spraken over een hunner bekenden. „Hij beroemt er zich op, dat hij volko men onpartijdig is", zei er een. „Ja, dat is hij ook", zei de ander. „Ik ben eens met hem uit jagen geweest, en het scheen hem volkomen onverschillig of hij het wild, den lio.nd of een van zijn vrienden raakte". Een onderwijzer heeft van koning Salo mo verteld. Om te zien of zijn leerlingen hem begrepen hebben, stelt hij de vraag: Kan iemand mij het verschil noemen tusschen Koning Salomo en andere men- schen Geen enkel antwoord. „Wel is er geeD verschil b.v. tusschen Koning Salomo en mijvraagt hij verder. De stilte houdt aan. Eindelijk steekt een kleine jongen den vinger op. „Nu ventje, weet jij het?" „Salomo was wijs", luidt het beschamend antwoord. Bankier: »U is professor, niet waar, in de sterrekunde Geleerde: Om u te dienen Bankier: »Als 't niet te indiscreet is wat brengt u nu zoo'n nieuw ontdekte komeet wel op?« Kapitein: „Zeg eens, kellner, wat is dat hier". Kellner: „Bouillon meneer!" Kapitein»Nu dan heb ik van Batavia tot hi* r al maar door bouillon gevaren 1 Gelezen in een verslag: »Ten slotte werd besloten den technischen redacteur te laten vervallen.* De onderwijzer laat eenige zijner leer lingen een aantal strijkinstrumenten opnoe men. De viool, de cello, de contrebas, lui den de antwoorden. „Wie weet er nog meer?" vraagt hij verder. „Het penseelroept een stem. Een Yankee in New-York stond op de stoep van zijn winkel. Daar kwam een arme marskramer aan, die bretels en andere dergelijke zaken te koop aanbood. Een arme vent 1 sprak de Yankee tot een zijner vrienden, die een praatje met hem maakte. Daar kunnen we een grap mee hebben - Wel vriendgaaD de zaken goed vroeg, hij, toen de marskramer nader kwam. Bitter slecht, mijnheer. Ik verkoop haast niet. Kom, kom, zoo erg zal het wel niet zijn! Och, mijnheer, ik zou u tot bijna alle prijzen verkoopen, om maar aan brood te komen. Nooit waar! meende de Yankee, ik wed om twee dollars dat je mij een paar bretels niet verkoopt tot dien ik u bied, Mijnheer zal het wel goed met mij maken en mij edel behandelen Ik neem de weddenschap aan, sprak de marskramer. Van weerszijden werden twee dollars neergelegd, ten overstaan van een troepje menscken, dat zich verzameld had. Nu, ik bied je een cent voor een paar bretels. Als 't u beliefd, mijnheer, sprak de marskramer, overhandigde den Yankeë een paar bretels, dat nauwelijks een dollar waard was, ontving den cent en stak de gewonnen twee dollars in den zak. De andere stond met een lang gezicht er naar te kijken. Op 't punt vaii heen te gaan keerde de marskramer zich om en zeideAls mijn heer soms rouwkoop heeft; de koop en verkoop was van mijn kant maar voor de grap. Na korte tegenstibbeling nam de Yankee toch maar het edelmoedig aanbod aan om deif koop te vernietigen en tot verkochte weer tegen het geld uit te ruilen. Hij gaf dus de bretels weder en kreeg zijn cent terug. Onmiddellijk vertrok de mars kramer. En de twee dollars schreeuwde de Yankee hem na. Dat was de weddenschap, die raken den koop nietwas het antwoord uit de verte. Hedennacht maansverduistering. Kader en manschappen mogen tusschen 1 en 2 uur vannacht opstaan, zich in veldtenue kleeden en naar de achterplaats der kazerne gaan, teneinde het natuurverschijnsel waar te nemen. (Bij mistig of regenachtig weer kunnen zij in de Exercitieloods plaats nemen.) Order v. d. Adjudant Onderofficier. Vannacht tusschen 1 en 2 uur totale zichtbare maansverduistering in veltenue bij ongunstig weer in de Exercitieloods. [Allen present.) Order v. d. sergeant-majoor. Vannacht om half twee komt de maan in veldtenue op de achterplaats der kazerne bij zeer ongunstig weer in de loods. (Alles present Order van den sergeant v. d. week. Vannacht tusschen 1 en 2 uur precies, moet jullie allemaal in veldtenue naar de maan. SOMMELDIJK. Geboren Wilhelmina, d. v. Cornelia Jongejan en Cornelia Polder. Hendrik d. v. Aren Hollaar en Maria Verweij. Leendert z. v. Dirk Bom en Arendje van Weel. Jacob z. v. Jacobus de Korte en Cornelia Schol. Jan z. v. Teunis van Heemst en Wilhelmina Nieuwland. Johanna d. v. Jacob Mastenbroek en Maria Meijer. Leendert z. v- Cornells van Nimwegen en Sietje Breur. Ondertrouwd Johannes Pieter Groenendijk, oud 39 jr. wonende te Zuid-Beijerland en Cat- harlna Kop, oud 27 jr. wonende alhier. Pieter Mackioet, oud 2j jr., en Adriaantje van den Nieuwendijk oud 20 jr., beiden wonende alhier. Abraham Boeter, oud 32 jr. wonende te Middel harnis en Willemijntje van der Sluis oud 31 jr. wonende alhier. GehuwdPieter van der Stad oud 24 jr., wo nende te Den Bommel en Neeltje Breur oud 21 jr., wonende alhier. Abram Zaajjer oud 27 jr. en Adriaantje Holleman oud 29 jr., beiden wo nende alhier. MIDDELHARNIS. GeborenMarinas z. v. Joost Hommel en Adri aantje Verbiest. Andries Pieter z. v. Adrianus Leonardus van Dorsser en Catharina van der Weel. Johannis z. v. Gerrit Buth en Cornelia van GroningeD. Ondertrouwd: Arend Willem Korvink 23 jr.en Abramina Laurina Wilhelmina van den Broek 20 jr. te Nieuwe Tonge. Balten van Sliedrecht 23 jr. te Nieuwe Tonge en Arendje Albregts 20 jr. DEN BOMMEL. Geboren: Neeltje d.v. Adrianus Tiggelman en Dina Fluit. MELISSANT. GeborenLeendert, z. v. Matthjjs Wiegel en Elizabeth Jongejan. Overleden Arie Eliza 3 mnd. z. v. Marinus Visbeen en Antje Vuurens. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 21 Juli 1912. 8ommelsdijk, 'sav. 6 uur Ds. Luteijn van Ooit* gensplaat. Middelharnis, vm. 9,30 en nam. 2 uur Doopsbed. Ds. Bruining. Middelharnis Evangelisatievm. 9,30 en 'a av. 6 uur dhr. Smit van Delft. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. 9 uur Ds. Emmen. Langstraat, vm. 9 en nam. 2 uur dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, nam. 2 uur Ds. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen, Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 en'sav. 5,30 uur Ds. Steenbeek. Melissant, nam. 2 uur Ds. Hoogendijk van Stel lendam. 8tellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30 en's av. 5,30 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. 9 (bed. H. Avondm. )en nam. 2 uur (Nabetr.Ds. Van der Kooij. Middelharnis, vm. 9,30 en 'sav. 6uurDs. Bouma van Doorn. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 en 's av. 6,30 uur Cat. Zondag 6b, Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 en 's av. 5,30 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9 en 'sav.6 uur Ds, Dekker. Melissant, vm. 9.30 en 's av. 6 uur dhr. den Boer van Hoogvliet. 8tellendam, vm. 9,37 leeskerk en 'sav. 6 uur Ds. van Duin van Ouddorp. Ouddorp, vm. en nam. 2 uur Ds. van Duin. Dirksland, vm. 9 en 's av. 6 uur Ds. Pieneman. Melissant, vm. 9,30, nam. 2 en 'b av. 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. ö,nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Herkingen, vm., nam. eu 'sav. leeskerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Onddorp, vm. 9,30 uur Db. Róssing. DEN BOMMEL. Door Mej. J. Leidens is ontslag aangevraagd als helpster in de nut tige handwerken aan School no. II. DIRKSLAND. Ds. C. Pieneman, die 11. Zondag 14 Juli in de hulpkerk door de hitte was bevangen, waardoor de godsdienstoefe ning ontijdig gesloten werd, is in zooverre weer hersteld, dat hij D. V. a.s. Zondagmor gen 9 en Zondagavond 6 uur voor de ge meente hoopt op te treden. OUDDORP. De heer W. Bronkhorst, vroe ger alhier, thans te Ameide als onderwijzer aan de Chr. School werkzaam, is benoemd tot Hoofd der Chr. School van Kerkwijk. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hillegom G. Verdoes Kleyn te Wageningen. Te Marum R. K. Dyksterhuis te Tolbert. Te Zutfen J. W. O. Ort, te Aar denburg. Te Wierden D. van Luttervelt, te Wezep c. a. Te Watergang c. a. K. F. Proost cand. te Leiden Te Driessum (el. Dokkum) C. B. Holland te den Ham. (O). Te Vrooms- hoop (toez.P. C. de Groot, te De Krim. Te Burg op Texel toez. O. Norel, te Hinde- loopen. Te Dubbeldam P. Bokma,te Schit- dam. Aangenomen: Naar Krabbendjjke F. M. Muller te Heinkenszand. Naar Tiel M. Prins te Lochem. Bedankt: Voor Rhenen, B. J. C. Rijnders te Doornspijk. Voor Winsum, F. H Koster, te Zalt-Bommel. Voor Kleverskerk Z, N. Padt Jr. cand. te Amsterdam. Voor St. Oedenrode N.-Br. A. E. K. Pols te Serooskerke. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Cnlemborg, J. W. van den Bosch, te Noord-Scharwoude en E. Schouten, te Bolnes. Drietal: Te Hoofddorp S. W. Bos, te Wes tergeest; E. Schouten te Bolnes en R. Zijlstra, te Hoogeveen. Beroepen: Te Leidschendam c.a. D. Sik kel theol. cand. te Amsterdam. Te Donkerbroek K. Oussoren, te Opperdoes. Te Loppersum, J. Berghuis te Oosterend Fr. Te Boornbergum, S. Dwarshuis te Staphorst, Te Willemstad, W. T. van Dam, te 's Gravendeel. Te West broek en Achtienhoven, N. Diemer te Dronrfjp. Te Kappelle-Biezelinge B. Meyer te Brouwers haven. Te Kruiningen H.Enserink. te Nieuw veen. Te Zuidwolde Dr. R. Brouwer te Genderen. Aangenomen: Naar Schiermonnikoog H. Hasper Jr. cand. te Amsterdam. Bedankt: Voor Oosterzee en voor Wons en Engwier H Hasper Jr. cand. te Amsterdam. Voor Wirdum, H. Hangelbroek, te Borger. Voor Nieuw-Dordreeht J. Sy brandy, te Krabben dijke. Voor Knijpe. G. M. van Rennes, te Dussen. CHR, GEREF. KERK. Beroepen: Te Boskoop L. van der Meiden, cand. te Loosduinen. Te Meliskerke, H. RoelofseD, te Bruinisse. Te Zaamslag, L. v. d. Meiden cand. te Loosduinen. Bedankt: Voor Lutten en De Krim, L. H. Beekamp te Arnhem. Voor Deltt, J. Wisse Cz. te Zierikzee. EVANG. LUTH. GEM. Beroepen: Te Leiden, J. Ph. Makking te Kampen. GEREF. GEM. Bedankt: Voor Opheusden, A. Verhagen, te WeBtzaan. DOOPSGEZ. GEM. Aangenomen: Naar Woudsend, Dr. H.G. Berg prop te Sappemeer. Naar Leiden J. Wuite te Drachten. Naar waarnemingen in den morgen van 19 Juli, medegedeeld door hel Kon. Ned, Meteor. Instituut te De Bilt. Meest matige Noord westelijke tot Noord oostelijke wind, zwaar tot half bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, iets warmer. 12—18 Juli. Nieuwe gezichtsounten, waardoor de speculatie iets zou kunnen ondernemen om in de eene ot andere richting werkzaam te z jn, ontbraken ge heel. Verleden jaar hadden wij nog de Marok- kaansche kwestie die de beurzen in spanning hield, doch ditmaal geeft noch de Europeesche noch de Amerikaansche politiek aanleiding tot ongerustheid, dat deze laatste geen ongerustheid geeft, kunnen wij toch niet gerust neerschrijven wij leven immers in een verkiezingejaar 1 De onzekerheid in de binnenlandsche olitiek, de presidentsverkiezing in het a.s. najaar werken belemmerd, niet alleen op de speculatieve be drijvigheid, maar ook voor nieuwe kapitaal be legging de spoorweg-ontvangsten blij ven wegens de tariefverlagingen, minder bevrsdigend. De oogstberichten zijn gunstig te noemen, slechts de stand der wintertarwe blijft aanmerkelijk achter bij die van verleden jaar, doch de overige graan soorten hebben meerendeels een veel hooger per centage bereikt, dan in voorgaande jaren. Niet tegenstaande düt, blijft de markt schommelend en wisselen koersdalingen en verheffingen elkan der af, doch evenwel zöó dat ten slotte koersver liezen te constateeren zijn. Allicht zal tot begin November a.s. de toestand van onzekerheid bleven voortduren, dan zullen in iederen afzonderlijken staat de kiesmannen moeten worden gekozen, die op den eersten Dinsdag van December d.a. v., den nieuwen president en vici president hebben te kiezen. Een opmerkelijk flauwe houding heerschte dezer dagen voor Missouri Pacific op vrees dat de Maat schappij een belangrijke storting op haar Wabash- bezit zal moeten doen. Steels reageerden op de mededeeliDg, dat de Stanly Commissie de ont binding der trust eischt, terwijl Rocks ongunstig werden aangedaan door het vooruitzicht op een slecht jaarverslag. Op onze beurs had de Amerikaansche afjeeling een zwak en loom aanzien, in aanleiding met Londen. Steels en Amalgemateds stelden zich onder Ne w-Yorksche pariteit. In spoorwegwaarden ging zeer weinig om. Op de meerendeels lagere koersen werd noch door de arbitrage, noch door het publiek weinig van beteekenis ondernomen. Petroleumwaarden, legden een vaste houding aan den dag bij levendige handel in de hoofd soorten. Een willige stemming was er waar te nemen voor gewone Perlak. Van de Rumeensche soorten waren Astra Romana en Steana Romana vi st, bij geringe omzetten. Voor Engelsche reke ning werden Schibaijeffa gekocht, in verband met de oprichting van de General Oil Co. Tegelijker tijd stegen ook Bibi Eybat, het gerucht wil dat beide Maatschappijen in de gemelden General opgenomen worden. Mynwaarden. De afnemeDde productie der In dische Mjjnbouw ondernemingen is aan de orda van den dag, dientengevolge hebben ook koers- afbrokkelingen plaats, waarbij vooral de Ketaboens het hard te verantwoorden hebben. Alleen Oost- Bomeo trok eenig voordeel van een boogere productie. Met de Great Cobar gaat het niet naar wensch, de daling van den koperprijs is hieraan niet vreemd. Tabakken. De afloop der voorjaarveilingen en de vooruitzichten op hooge dividenden heeft ten gevolge gehad een flinke rijzing in de koersen der voornaamste aandeelen in de laatste dagen moesten echter de groote soorten een 5 tal pro centen prijsgeven, meerendeels door winstnemin gen. Van de lichtere Boorten waren Dili Cultuur vast. Rubberwaarden. Stil met weinig verandering. Serbadjadi en Preanger vast. Nationale schuld en Buitenlandsche Staatsfondsen stil. Geld op prolongatie 4—4aangeboden. Onze lezers zullen begrijpen dat wij uit den aard der zaak in ons wekelijksch overzicht slechts algemeen zijn. Tot het verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent fondsen, zoowel speculatief als belegginspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onze kantore te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirks- lande, Oude-Tonge en Stad aan 't Haring vliet. Wij stellen verkrijgbaar 4£ pCt. Deposito- obligatien, in stukken van f 1000, f 500, f 250 en f 100, voorzien van halfjaarlijk- sche coupons, verschijnende 1 Mei en 1 November, en zijn afgeefster van de pand brieven van alle in het Binnen- en Buiten land werkende Hypotheekbanken. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 18-7 '12. SOMMELSDIJK, 17 Juli 1912. Essex Tarwe f 11,tot f 11,25. per 100 Kilo. Wilhelmina 1 10,CO tot f 10,75. Haver f 10,tot f 10.50. Karewei f 17,tot 18,50. Aardappelen Eigenheimers fl,90 tot f 2,—p. H.L. Schoolmeesters f2,50 p. H.L. Er was op de beurs al meer handel dan de laatste weken daar er meer vraag komt voor de nieuwe produkten. Amsterdam, 15 Juli 1912. Ingezonden door JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijB per Heet. per Hect Zeeuwsche bonten f 0.— a 0.— blauwen 0.- a 0.— 3puische eigenheimers 0.- a 0.— Flakkeesche 0- a 0. Friesche borgers a 2.50 blauwen 0.- a 0.— Eigenheimer pooters 0.- a 0. fou'e 0.- a 0.— Blauwe 0.- a 0. Andijker Muizen 2.40 a 3. Kleine 1.20 a 1.40 Blauwe, 3.20 a 3. 40 Beverwijker zand 0.- a o.~ Westlandsche ronde 0.- a 0. Schoolmeesters 3.40 a 3. 60 Friesche Muizen 2.90 a 3. - Bravos 0.- a 0.— Oude Malta, per 100 kg. 1» a Nieuwe „109 71 a

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4