Advertentien. BEU) BEU 2 Eigen fabrikaat. Tapijten. Voorjaars- en Zomerartikelen, als GorJijnen. ZOEKT UW VOORDEEL. EcMeïanteu. Assurantiën, Effecten en Coupons. Tw< Zi r Reclames, Mededeelingen enz Te vers ?t beste en 't goedkoopste adres voor I i i. I. 1 (20 Cents per regel.) Om Mevrouw Brand te genezen heeft men de Pinï Pillen gemzen. Buitenland. ENGELAND. FRANKRIJK. ZWITSERLAND. DENEMARKEN. RUSLAND. PORTUGAL. TURKIJE. CANADA. Gemengd Nieuws. De hitte. Karpetten. Middelharni* Hirksland bericht de ONTVANGST van de Zwarte en Gekleurde Japonstoffen, Katoentjes, Sportflanels, Vitrages, enz. Zwarte en Gekleurde Heeren- en Jongenscostuums, Kinderpakjes, in norfolk, blouse en jekkermodel. 5185 Ook 14 leeding naar Maat, JE ADRES voor Paarden-, Koedekken, alsook Korenzakken, Oliejassen en -pijpen. Kent gij mijne Clareelen al Zoo niet, vraagt dan aan hen die ze kennen, hunne bevinding daaromtrent en als uit één mond zullen ze U hunne tevredenheid er over betuigen. Steeds voorradig in alle maten. Ook voor Ponnie's. Prima drukvilt Ondergareelen a f% Stukken Vilt in iedere grootte voor Lichters of Borsten enz. verkrijgbaar. Prijzen billijk. Aanbevelend, Bekroond op de Landbouwtentoonstelling te Sommelsdijk, in 1899 4533 ■s EEN GOED TIENTJE PER DOOS W44RD. VOOR ALLE GAL. en ZLNIiWAANDOLillAGËl, ZOOALS Hoofdpijn met Misselijkheid, Verstopping, Zwakke maag, slechte spijs vertering, Zieke liever en storingen in het Vrouwelijk Gestel. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. Helens, Engeland 4673 Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van fO,75 (56 pillen) en van f 1,75 (168 pillen). Bij zes doozen tegeljjk f4,25 en flO en bij den Vertegenw. van Th. Beecham. AMSTERDAM. TELEFOON 4318. OVERTOOM 341. Te OOLTGENSPLAAT bij A. L. HOBBEL. Drogist. tSeddenmayazijn „DE WllP', I u J QT1II Hipstraat 7 O Hotter dam. Tel. Slit Hi V. II. UI Hm. Tel.-Adres„Penning." D1II14 L A V D. Intere. Telephoon 4. Sluit prolongatie en heleening op Effecten. 5331 Deze Com Abonnemi Bnitenlan Afzonder! Dil Vo< Het a f te spreken dat men gerust op't midden van den dag, als de zon blakert op de planten, deze met het koudste water uit den put mag begieten. Men zou de planten niets behoeven te ontzien, ze zouden door dat frissche bad hoegenaamd niet hebben te lijden. Men kan het probeeren, met be leid! C. B. Mevrouw D. A. Brand, Maasstraat 40, 's Gra- venhage, was door ernBtige bloedarmoede aan getast. JJaar leefregels en sterke voeding er niet in waren geslaagd haar toestand te verbeteren, had men, om haar te genezen, de Pink Pillen gekozen. Men heeft er zich, zooals gij zien zult, niet over te beklagen gehad, „Uwe Pink Pillen hebben mij het meeste goed gedaan, schrijft Mevrouw Brand, en ik ben nu heel gezond. Ik was langzaamaan zwak en bloed arm geworden. Sedert eenigen tijd zag ik er slecht uit, terwyl ik vroeger een zeer goede kleur had. Ik ondervond ook aanhoudend een groote ver moeienis, een groote slapte. Ik had beproefd mijne krachten door zware voeding te herstellen maar ongelukkig was mijn maag als 't ware ge- sloten*en had ik geen eetlust. Gelukkig heeft men mij de Pink Pillen doen nemen en na weinige dagen moest ik erkennen dat ik mij beter ge voelde. Aan tafel at ik met meer eetlust, ver volgens kon ik zonder groote vermoeienis mij werkzaam met mijn huishouden bemoeien. Ik heb geene duizelingen noch bedwelmingén onder vonden en spoedig hebben mijne buren en ook de menschen in mjjn omgeving waargenomen dat ik er beter uitzag. Eindelijk, na uwe Pink Pillen gedurende eenige weken te hebben ge bruikt, was ik volkomen hersteld." Wij zeggen nog eens tot de bloedarmen dat zij hun leven wagen indien zij niet letten op de verschijnselen van zwakte en van slapheid van het bloed. De bloedarmen moeten er wel aan denken dat de epidemische ziekten vooral de zwakken treffen. De resultaten door de Pink Pillen gegeven zjjn zoodanig dat het zeker onmo gelijk is tegen de bloedarmoede een krachtdadi ger, sneller en minder kostbaar middel te vinden. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 Amsterdam. Voor Goedereede en Overfiakkee de Pa. DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdijk. Men meent dat ouderhandelingen tus- schen de patroons en werklieden in de haven van Londen goeden voortgang maken. Te Bordeaux en te Marseille verzochten de stakende havenarbeiders wederom den arbeid te mogen hervatten. Bij gebrek aan werk konden slechts 5000 arbeiders in dienst genomen worden. Uit Rorschdag wordt gemeld dat Zon dagmiddag om 5 uur een boot, die zich op het Bodenmeer in het zog van een Wiirtemburgsche stoomboot bevond, door de sterke deining omsloeg. Yan de 7 op varenden kon slechts één persoon gered wofden. Toen het ongeluk gebeurde, gingen in een boot, die zich in de nabijheid be vond, vier personen door de veroorzaakte verbijstering staan, waardoor ook deze boot omsloeg. Van de zich daarin bevin dende 7 personen konden slechts twee gered worden. De elf omgekomenen zijn alle jonge lieden onder wie acht jonge meisjes van 15 tot 20 jaar. Tot dusverre zijn de lijken nog niet gevonden. Het eerste congres van Noordsche vischhandelaars en zeevisschers werden onder voorzitterschap van den Deenschen minister van Handel geopend. Vertegen woordigd zijn de drie Scandinavische lan den, Duitschland, Frankrijk, Engeland en Nederland. Officieel wordt medegedeeld, dat bij Chotan (Chineesch Turkestan) Chineesche soldaten en inwoners der stad het huis van een Russischen onderdaan, genaamd ■Said Eifendi, beschoten en in brand staken. In het huis bevonden zich ongeveer hon derd Russen, van wie velen gedood werden. De Russische gezant heeft voor het dooden der 100 Moaammedaansche Russische onderdanen door Chineesche troepen 'in de buurt van Chotan, een schadevergoeding en een bestraffing der schuldigen geeischt. De Chineesche minister van Buitenlandsche Zaken antwoordde daarop, dat bij van het voorgevallene geen kennis droeg en on middellijk telegrafisch een onderzoek zou gelasten. Men verwacht, dat Rusland thans op zal treden in overeenstemming met zijn laatste nota, waarin verklaard werd, dat, als China niet iu staat zou blijken te zijn om de Russen in Turkeslan te bescher men, Rusland de noodige maatregelen zou nemen. Een officieuse nota verklaart, dat in ge heel Portugal volkomen rust heerscht. Tegen alle verwachting is het aan het cabinet-Said gelukt in plaats van Mahmoed Sjetket een nieuwe titularis voor Oorlog te vinden. Het resultaat is, dat Mahmoed Moekthar Pasja de portefeuille van Oorlog werd aangeboden. Deze stelde in overeen stemming met bet leger zijne voorwaarden, die aangenomen werden. De regeering zal een algemeene amnestie afkondigen. Het gerucht gaat dat Albaansche nota belen tot den sultan een telegram gericht hebben om hem te verzoeken de militaire operaties te staken. In zijn antwoord gaf de sultan bun den raad hnn verzet te laten varen. Een plan, dat ten doel heeft de reis tusscben Engeland en Canada aanmerkelijk^ in te korten vindt in zeevaartkringeu groote belangstelling. Te Londen heeft men het voornemen opgevat 6 snel-stoombooten te bouwen, die in geval van nood veranderd kunnen worden in gewapende kru'sers. Men denkt met behu'p van deze schepen een sne'dienst in te stellen tusschen Liverpool eu Halifax. Thans is nog een ander ont werp aan de hand gedaan, dat Kaap St. Charles aan de Zuid-Oostkust van Labrador als haven voorslaat. Daar bevindt zich een haven, die groot genoeg is om de groot ste booten te bevatten en die het geheele jaar door vrij van ijs is. De afstand van daar naar Liverpool is slechts 1682 EDg. mijlen en kan door booten, die een snel heid bereiken van 22 knoopen per uur, in drie dagen afgelegd worden. De weg over land naar Quebec is 900 Eng. mijlen, zoodat de aanleg van een spoorlijn nood zakelijk is. De uitvoering van het plan ondervindt in Canada grooten steun, omdat het hier een zeeweg betreft, die door een kortere ijszone voert als ooit een stoom boot tusschen Europa eu N.-Amerika af gelegd heeft, behalve natuurlijk het zuide lijke traject naar New-York, Op dit oogenblik is het in de meeste landen van ons werelddeel zonnig, maar zeer warm. Groote hitte komt in Zweden voor. Ook in Duitschland staat de thermo meter zeer hoog, terwijl eveneens in Zwit serland en het Donaugebied groote warmte heerscht. Op het Rijndal haalde op sommige plaatsen het kwik van den thermometer 33 graden Celsius in de schaduw. In verschillende steden moesten op den middag bepaalde feestelijkheden een paar uur uitgesteld worden. Vele menschen kregen een zonne steek. Een ongemeen groote hitte blijft ook de Vereenigde Staten teisteren. Talrijk zijn de gevallen van zonnesteek met doodelijken afloop. Het getal personen die, tengevolge van de hitte plotseling zinneloos worden, neemt op onrustwekkende wijze toe. Tengevolge van de warmte is Dinsdag te Drachten een maaier uit Beetsterzwaag bezweken. Dinsdag ontvluchten een aantal mensehen te Londen de hitte op straat door zich naar de tunnels van den onder- grondschen spoorweg te begeven. Andere koele plaatsen waren de St. Paulskathe- d'raal, het Britsclie museum en de galerijen van Burlington. Daar kwam het kwik niet booger dan 75 graden Fahrenheit. In de »Pall Mall Gazette, beveelt een medewerkster als uitstekend middel tegen de warmte zonneschermen aan van lichte Tussor-zijde, die van binnen met een groene stof gevoerd zijn. Dinsdagavond is de 81-jarige C. H. R. uit de Bernardinastraat, in de Tweede Pijnackerstraat te Rotterdam door de warmte bevangen en ineengezakt. Hij werd bij een familid in de Zaagmolenstraat binnenge dragen, waar slechts de dood kon worden vastgesteld. De wijnkoopersknecht J. C. J. van G., uit den^Oppert te Rotterdam, die Dins dagavond naar den brand in de Jonker Fransstraat spoedde, zakte op het Noord plein door de warmte bevangen ineen. Per brancard werd hij naar het ziekenhuis ge bracht. De warmte ontvlucht. In het Rijkskrankzinnigengesticht te Me- demblik werd Zondag bij het avondapel, een patient vermist. Al spoedig werd hij ontdekt op het dak van een der gebouwen. Hij weigerde naar omlaag te komen en wierp met eenige dakpannen, totdat'them begon te vervelen en hij zich gevangen gaf. Wat doet men tegen de warmte De warmte te Parijs is ondraaglijk. Vol gens de Ma tin. wijst de thermometer daar geregeld meer dan 90 graden Fahrenheit in de schaduw aan. Het blad is op het denkbeeld gekomen aan eenige bekende geneesheeren te vragen welke middelen aangewend kunnen worden om zich zoo veel mogelijk tegen de warmte te vrijwaren. Docter Marcel Labbé, heeft hierop het vol gende antwoord gegeven le. Vermijd de directe zonnestralen, be dek het hoofd met een lichte hoed en be scherm ook den hals. 2e. Draag-dunne, lichte en wijde kleeren. 3e. Gebruik geen overvoedige, zooveel mogelijk vegetarische maaltijden. 4=e. Eet gekookte, gepelde maar vooral rijpe vruchten. 5e. Onthoud u van conserven en zekere taartjes met room, daar deze door de warmte spoedig bederven. 6e. Drink om uw dorst te lesschen ge kookt water. Draag er ten minste zorg voor dat het water gefiltereerd is. 7e. Lesch uw dorst met frissche, doch niet met ijskoude dranken en doe vooral geen stukjes ijs in uw drank. 8e. Neem matige beweging. Blijf niet te lang zitten. Neem eenige rust na den maal tijd, maar niet te lang. 9e. Neem frissche kuip- en douche baden. 10e. Slaap met open vensters en weinig bedekking. Doctor Daveniére professor aan de hoogeschool te Grignon, antwoordde als volgtv le. 's Morgens wasscke men zich zeer zorgvuldig. 2e. Gij zult wijde, lichte kleeren dragen, 3e. In de schaduw zult gij langzaam wandelen. 4:6. Gij zult geen bedorven, noch over vloedig voedsel nuttigen. 5e. Zelfs bij hevigen dorst zult gij geen ongefiltereerd watèr drinken. 6e. Weinig zult gij drinken opdat gij niet overvloedig transpireert. 7e. Overdag zult gij uw vensters her metisch sluiten. 8e. Doch des nachts integendeel wijd open zetten. 9e. Gedurende uw nachtrust zult gij u slechts bedekken met een laken. 10. En deze geboden vijfmalen nauw keurig nalezen. Gevallen. De bijna 16-jange zoon van den molenaar J. v. d. B. te Voorthuizen, gem. Barneveld is Vrijdag van den molen gevallen en Maan dag aan de gevolgen overleden. Een opengesneden postzak. Maandag is aan de spoorlijn tusschen Beilen en Wijster, een opengesneden post zak gevonden, afkomstig uit Hoogeveen. De politie uit Beilen heeft dezen postzak aan het postkantoor te Hoogeveen gedepo neerd. De zaak is in onderzoek. Oplichter. Te Heemstede heeft, aldus lezen we in het Haarl. Dgbl. de politie Dinsdag aan gehouden en naar Haarlem overgebracht een zekeren K., die zich hoofdagent noemde van een te Bergen gevestigd ziekenfonds, dat evenwel bij onderzoek niet bleek te bestaan. Aan sommigen is werkelijk weke lijks ziektegeld uitgekeerd, maar veel meer zieke leden wachten vergeefs op uitkeering. Ongeveer 200 personen heeft deze oplich ter bij den neus genomen. Ingebroken. Dinsdagnacht is ingebroken bij den landbouwer Van der Minne, onder Hoeven. Een bedrag van f 400 is ontvreemd. De dader is onbekend. Branden. Te Wijnjeterp is Zondag de woning van R. F. afgebrand. Niets werd geredook was niets verzekerd. Te Weert is Maandagavond het woon huis met annexe bakkerij van den heer J. Poels door onbekende oorzaak afgebrand. Van den inboedel kon slechts weinig ge red worden. Verzekering dekt de schade. Hooge vlammen en zware rookwol ken duidden Dinsdagmiddag te Amsterdam aan, dat er een zware brand woedde aan de overzijde van liet Y. De brand was uit gebroken op een weiland in de Vogelwijk- landen, ten Zuiden van den Nieuwendam- merdijk. Het stuk grond behoort in eigen dom toe aan de gemeente Amsterdam en er staat een keet Op, toebehoorende aan B. van den Bosch. Twee wieders, die in de keet schaften, hadden bij ongeluk een petroleumstel omvergeworpen en in een oogenblik stonden de keet, welke vroeger gediend heeft als kerkgebouw, en drie hooibergen in lichtelaaie. De brand werd gebluscht door de Amsterdamsche brand weer met een stoomspuit. Een varkentje kwam in de vlammen om. Woensdagmorgen zijn de woningen van Remmeren en Vos te Capelle (N.-Br.) afgebrand. Verzekering dekt de schade. Woensdagmorgen is, naar de Zw. Ct. meldt, de boerderij van H. Teeselinkte Noetsele onder Nijverdal afgebrand. In de vlammen kwamen om 7 melkkoeien,*1 paard 1 kalf, 20 varkens en biggen; 30 voer hooi, wagens, enz. en alle meubilair ging eveneens verloren. Alleen het huis was laag verzekerd. De boerin heeft ernstige brandwonden opgeloopen. Oorzaak van den brand onbekend. «V Tusschen de inktrollen. In de drukkerij der N. V. Drukkerij voor heen Koeh en Knuttel te Gouda heeft Dins dagmorgen een ernstig ongeluk plaats ge had. De Drukker P. die een stukje papier van een der inktrollen wilde wegnemen, terwijl de machine in werking was, geraakte met zijn arm tusschen de^nktrollen beklemd, waardoor hij ernstig werd gewond. Nadat de machine was teruggezet, kon de jonge man uit zijn pijnlijke positie worden ver lost. De genoemde jonge man werd, na voorloopig door een geneesheer te zijn verbonden, naar het Van Iterson-Ziekenhuis overbracht. Overleden. Een bakkersknecht te Hommerts heeft eenige dagen geleden de onvoorzichtigheid gehad op de 17-jarige T. Zijlstra een buks aan te leggen, welke hij ten onrechte meende, dat niet geladen was. Het meisje werd in den hals getroffen en is Dinsdag avond in het Ziekenhuis te Sneek aan de gevolgen overleden. Lijk gevonden. In de Regge onder Nijverdal is Dinsdag morgen het lijk van den 78-jarigen arbeider G. H. J. gevonden. Ongeluk met treurige gevolgen. J. M., te Gilze (N.-Br.), die de vorige week door het trappen in een hazenstrop viel en zich ernstig bezeerde, is, naar het >Dgbl. v. N.-Br.meldt, Dinsdag aan de gevolgen overleden. Sint Elrnusvuur. Het water der Zuiderzee is de laatste nachten sterk lichtend de golven verheffen hare verlichte toppen en wanneer men een voorwerp in het water werpt, is het alsof er vonken omhoog spatten. Ook op de toppen der masten en andere uitstekende punten van vaartuigen wordt dit verschijnsel waargenomen. 100.000 menschen. Het bezoek aan Scheveningen heeft Zon dag een ongekende hoogte bereikt, 's Avonds werd het aantal bezoekers op strand, strandmuur, Gevers Deynooiplein enz. op 100.000 geschat. De trams bleven tot lang üa middernacht rijden. Inbraak in een hulppostkantoor In den nacht van Zaterdag op Zondag verschaften dieven zich toegang tot het hulppostkantoor te Heijen, gelegen aan den Rijksweg VenloNijmegen. Na het bureau nagesnuffeld te hebben, wat zooals uit alles blijkt, met groote kalmte geschiedde verlieten zij het kantoor door de voordeur. Daar de brievengaarder het geld en de geldwaarden 's nachts in zijn woning be waart, vonden de dieven niets. Verdronken. Uit de St. Jobshaven te Rotterdam is opgehaald het lijk van de'/i werkman L. H., uit de Pupillenstraat, die Vrijdag in die haven bij het zwemmen is verdronken. Maandagnamiddag is te Kampen in den IJsel, tegenover de Kamper-emaille- fabrieken verdronken de 19-jarige H. F., afkomstig uit Zwolle. Het lijk is nog niet gevonden. De 52-jarige J. M. te Alkmaar, is naar de „Alkm. Ct.« meldt, Dinsdagnacht, komende van een feestje, bij het bruggetje van de Noord-Hollandsche haven verdronken Op de Spoorhaven achter de Haver zaklaan te Leiden is Dinsdagmorgen de 9-jarige G. L. spelende te water geraakt. Toen de knaap op het droge werd ge bracht, bleken de levensgeesten reeds ge weken. In het spoorwegbassin nabij den Cruquiusweg, te Amsterdam, is Dinsdag avond een 9-jarige knaap bij het zwemmen verdronken. Dinsdagavond is een 9-jarige jongen in het water van de Oostelijke Rietlanden te Amsterdam verdronken. Zijn vader sprong hem na, maar diens hulp kwam te laat. Te Uithuizen (Gr.) is Dinsdag vrouw J. B. verdronken. Naar de »Dord. Crt.meldt, heeft de familie te Sliedrecht bericht ontvangen, dat A. van Andel, aldaar woonachtig, te Bruns- buttel is verdronken. -.si C-A j I VVIMUUulj Söffliel O os o P< S ts •O aUCHAM'S P1U£N doet een ieder die zijn Beddegoed koopt in het Yolksbeddenmagazijn „DE DUIF", Kipstraat 70, ROTTERDAM. Om de werklieden aan de gang te houden, wordt daar solied en goedkoop verkocht. 2-persoons Bedden 5 gulden, Kapok Bedden vanaf 7.50 tot 30 gulden. Yeeren Bedden vanaf 3© tot IOO gulden, met gestoomde veeren en stofdichte tijken. Kapok-, Springveeren en Zeegras Matrassen vanaf f3.50. Opruiming van een partij Wollen- en Gewatteerde Dekens. Spotkoopjes in Geschilderde en Massieve Slaap kamermeubelen. Aan iedere kooper vrn Bedden boven de 10 gulden een Deken of Tafelkleed cadeau. Aanbevelend 5979 A. G. PENNING, Over Dr. A. Lord toestandei zooals jic| tegen vro dikwijls men ze M in orde is malen per 10, hoogs| zijn.' der huid processen onmerkba den niertj veelheden vaste stol van de is ook vuldig z Ook voo zeer nutl bij vergif uitbreekt, het zwee van het microben heette, douche warm koud wa tot de men een verkwikt nog verl wil hlijv maal pei moesten de harts mogen neer meïj baden Kou dikwijls 't kame zonder de vogi staat, v Dikwijls onkunde zaamhei] vogels aan ee| nog toe den. Dc ineengei mishap heescl in de dan sta niet me Voel aan tijd bes] zooveel bruiken kwisten spoedig worden lust en De De Het

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2