I 2 flinke DIENSTBODEN Benzinemotor. HOOGE PBOVISIE. Ter overname aangeboden: DAI A. 0 Advertentiën. Gi WEERBERICHT. Dienstboden AGENTEN. OUDE STEEN - 42, Schi Oude Tonge. Toen Woensdagmorgen vroeg de zoon van A. Fluit de paarden voor den wagen gespannen had, gingen ze er van door zonder geleide, door 't geheele dorp, langs de tram en Cappelleweg en werden in de Langeweg gegrepen zonder eenige schade, Dirksland. Zaterdag j.l, werd in de 2de LombardstraaP te Rotterdam de land bouwersknecht M. alhier beroofd van f25. Zeldzaam, Den landbouwer M. den Boer die nagenoeg den leeftijd van 90 jaar heeft bereikt, stond dezer dagen nog lustig gras te maaien. Na afloop hiervan maakte hij een wandeling naar Herkingen zijnde 11j2 uur afstand visa versa om zich te laten barbieren, Dleliggant. De verlofganger B. Nagtegaal is opgeroepen om 15 Juli a.s. voor her halingsoefeningen te kamp bij Zeist onder de wapenen te komen. Herkingen. Belanghebbenden zij mee- degedeeld dat het bestuur van het water schap »Dijkring Flakkee« op Maandag 15 Juli des voorm 9 uur schouw zal houden ingevolge de meer gemelde Keur van ge noemde Waterschap. Ouddorp. In de bouw zoowel als in de landbouwvakken heerscht hier groote be drijvigheid. Schier óveral arbeidskrachten te kort komen. Ingezonden Stukken Toenemende groei blijkt uit onderstaande cijfers, waar de broodomzet der Coöp. Bakkerij „Volharding" bedroeg Gemengd iNieuws. Een felle brand en een droevig ongeluk. De felle hitte. Boekbeoordeeiiog. Burgerlijken Stand. Kerk en School. (■oibdienstocleningen. Ned. Hervormde Kerk. Gereformeerde Kerk. Gereformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. Ned. Herv. Kerk. ■m •eg- Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze lieve ouders L. KOR VINK M. FREEN op Dinsdag 16 Juli a s. hunne 25-JABIGE ECHTVERENIGING te herdenken. 6115 Hunne dmkbare kinderen. Middelharnis, Juli 1912 De Fondsen markt. Marktberichten. Beursnoteering van Soininelsdijk. JOHIWIS Zoon van H. C. VAANDRAGER. B. J. VAANDRAGER- Mus. Charlois, 6 Juli 1912. Ondertrouwd A. W. KORVINK A. L. W. v. d. BROEK. Middelharnis, 10 Juli 1912. 6117 Ondertrouwd J. F. DE VALK en C. T. M. VAN DAM. Heden behaagde het den Almachtige, na een korte on gesteldheid tot zich te nemen, onzen innig geliefden echtge noot, vader, broeder en zwager in den ouderdom van 48 jaren en 8 maanden. 6116 Uit aller naam Mej Wed M. DE RUITER- Diepenhorst. Stad a 't Haringvliet, 12 Juli '12 Gevraagd met 1 Aug. een flinke WERKMEID als dienstbode alleen v. z. g. g v. geen pension. Br. fr. lett. F. L. aan den Boekhandel W. P. VAN STOCKUM ZOON, Den Ilaag 6114 Tengevolge van sterfgeval wordt ten spoedigste gevraagd bij Notaris VAN WEEL te Ooltgensplaat, eene noodhulp als keukenmeid of voor vast eene flinke fatsoenlijke KEUKENMEID P.G. niet beneden de 20 jaar, v. g. g. voorzien. Hoog loon, naar bekwaam heid. 6109 Terstond gevraagd in een net Hotel P. G., v. g. g. v. Br. fr. Letter A aan A. DE MOOIJ, Boekh. Sommelsdijk. Gevraagd, tegen 1 November een flinke 6102 DIENSTBODE tegen hoog loon bij Mejuff. C. VAN DONGEN, TramstationDirksland. Terstond gevraagd een Schildersknecht of Halfwas. Adres: G. VAN N1M- WEGEN Jz. Mr. Schilder, Ooltgens plaat 6120 GEVRAAGD een halfwas BAKKERSKNECHT of flinke leerjongen. 6119 AdresB. NOORDIJK, Mr. Bakker Ooltgensplaat. TE KOOP aangebo den voor billij ken prijs een nieuwe 6118 4j/2 f.K. met waterkoeling. Vooralle doeleinden geschikt. Adres: J. HOLLEMAN AJz. Zuid zijde, Den Bommel. v. d. Takstraat 5 Feijencoord - Botterdam, is dagelijks te consulteeren Van 10-12 en verder volgens afspraak. Voor den verkoop van ajuinzaad worden gevraagd ijverige en solide Reflectanten worden verzocht, zich onder opgave van referentien schrif telijk te wenden tot JOH. HOBBEL Jac.z. Weespad, Ooltgensplaat. 6113 TE KOOP ongeveer 17000 stuks bij A. VAN DER SLUIJS Dz. Ouden dijk, Dirksland. 6111 een zaak in Aardappelen, Groenten, Fruit en Brandstoffen, met Paard en Groentebrik en 80 straatklanten. Adres W. VAN PUTTEN, Celsius- straat 133, hoek Newtonplein, Den Haag. 6097 Hebt u n< nieuwste mo reeren en in oude machin ste waarde W. VER1 Onder dai ruime mate ik de eer aa deelen dat i motor van Oude Rotterdam Neef den dien ik bij willende gi de meeste a Oude Tor Mij refer heb ik de mij beleefd der ingezet omstreken niets onbej ieder naar mij Uwe welk mijne| MAN zoo Hopende m< vereerd te de meeste 6103 Oude Tc Sproei Kanis Alle in-| kwijnende ziekten ei ziekten e liepen doi hode een urine toe: iïydri Spreekui fransstn Zandp is uw r deelif Special^ een flir Bij hl tegenw' KOi ft vraagt en or genega staand Onnod goede Brievi onder v~- - lx Dat de nieuwe aardappelen in deze gemeente goedkoop zijn, blijkt hieruit, dat zij deze week verkocht worden voor f 0,15 per 5 Liter (spint Toen de voerman C den H. Woens dag, met een voer hooi het nauwe straatje (kattewacht) in reed bleek dit daarvoor te breed te zijn geladen Toen de paatden werden aangespoord, schoof de lading hooi er af, terwijl de paarden met den wagen, doorreden. In den namiddag van denzelfden dag had een begin van brand plaats in den paardenstal bij P. van Dongen. Toer activiteit van den Brievenbesteller D. Lugt- hart welke daar juist aan het bestellen was werd onmiddelijk, den eigenaar gewaar schuwd. Met eenige emmers water, kon dit gebluscht worden, en werd grooter onheil voorkomen. Door J. de Jong werd in de buiten haven een jonge zeehond gevangen. Dat hij hiermede vooral van de jeugd, veel bekijks had in het dorp behoeft zeker niet g ezegd. Uit deze gemeente en omstreken zijn in 't geheel per tram vervoerd 127^057 Kilo's zwarte bessen welke verkocht zijn tegen 25 a 30 ct. de Kilo. Ia de gehouden algemeene Vergadering van den kolenbond Donderdagavond zijn tot Bestuursleden herkozen, G. van 't Ge loof F. v. d. Valk en J. Roodzant Jz. en tot Commisaris J. Witvliet. De naaimeisjes Vereeniging >Dien den Heere« maakte Donderdag een uitstapje naar Rotterdam en bracht daar o.a. een bezoek aan de diergaarde. Na voortgezet examen, werd tot de iste klasse der Rijks Hooger Burger school Woensdag toegelaten Jacob Koenraad alhier. Heden, Vrijdagmorgen tuimelde C. Snijders wetkzaam bij de Wed. Soeteman met het hoofd naar beneden in de welput. Hoewel, begrijpelijk genoeg, hevig ontdaan, scheen zij op te kunnen staan en werd zij op haar angstgeschrei door direct toege schoten hulp uit die benarde positie verlost. Tot dusver loopt dit ongeval gelukkig nog goed af. Naar men verneemt zullen maatregelen genomen worden, om de brandspuit no 2, wat vlugger te doen verplaatsen, door het aanbrengen van wielen daaronder. De familie V. welke gisteren uit rijden was, reed bij den overweg der tramlijn, pardoes in de sloot, waardoor materieel nog al wat schade door geleden werdt. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie l Beleefd verzoeken wij opname voor dit schrijven. Bij voorbaat onzen dank 1911 1 Jan.—31 Mrt. 11391,5 K.G. 1 April—30 Juni 19816 K.G. 1912 1 Jan.—31 Mrt. 19654,5 K.G. 1 April30 Juni 28805,5 K.G. Het ledental, dat op 31 Dec. 1911 77 bedroeg, steeg vanaf dien datum tot 30 Juni 1912 tot 121. De Secretaris, J. C. DE BONTE. Dirksland, 11 Juli 1912. Donderdagmorgen 4 uur brak een hevige brand uit in het kantoor- en magazijnge bouw der firma Aikema Jr. Co. aan den Goudsche singel Z.z. no. 10 te Rotterdam, welke firma de agentuur heeft van buiten- landsche huizen in machinerieën voor me taalbewerking, allerlei moderne machine rieën, gereedschappen, machinebehoeften, linoleums, wrijfwas, diverse soorten vernis sen enz, De brand brak uit op de 2e etage en werd door een agent van politie, die pas seerde, ontdekt. De brandweer was spoedig ter plaatse. Eerst spuit 11 weldra gevolgd door de reddingsbrigade en stoomspuit 1, gestatio neerd in het Oostelijk stoomgemaal aan den Boezemsingol, spuiten 8 en 19 welke dade lijk in werking kwamen onder leiding van den brandmeester den heer W. de Visser van spuit 11. Intusschen verschenen ook respectievelijk spuiten 10, 20, 15, 9 en 12 en de stoomspuiten II en III die alle in werking werden gesteld om de vuurzee, die weldra de beide bovenverdiepingen ge heel innam, te bestoken. De leiding van het blusschingswerk njerd dan overgenomen door den hoofdman den heer. H. J. A. van Ravesteyn. Het vuur deelde zich nu al spoedig ook mede aan het dak van het groote meubel magazijn van den heer Joh. H. Verbrugge, op no. 8, zoodat het aanzien van den brand steeds erger werd. Met kracht trad de brandweer op en slaagde er in de brand in het meubelma gazijn te beperken tot het dak. Reeds spoe dig stortte aan de achterzijde een stuk van den gevel van het pand der firma Aikema in en viel door het dak van een pakhuis der firma Vroom en Dreesman aan het Achterklooster. Tegen 5 uur toonde de topgevel sporen van overhellen, doordat het dak weggebrand was. De groote mechanische ladder was reeds uit voorzorg naar het midden van de straat gebracht. Eensklaps stortte de zware topgevel om laag en werd een 19-jarige losse hulp, W. H. Schadd van spuit 11 door de zware steen massa getroffen terwijl een gewone brand ladder vernield werd. Het zwaargetroffen jongmensch werd door de brandweerlieden opgenomen. Dr. Heer spink die de eerste hulp verleende, consta teerde schedelbreuk. Per raderbrancard naar het Ziekenhuis vervoerd, bleek hij bij aan komst reeds overleden. Drie andere brandweerlieden werden tij dens den brand nog licht gekwetst. Om 7 uur was het gevaar voor uitbrei ding geweken en kon een deel van het bluschmateriaal inrukken. De eerste verdieping, waar de kantoren gevestigd zijn, bleef gespaard doch de wa terschade is enorm. Het benedengedeelte waar de machinerieën zich bevinden, heeft ook niet gebrand doch daar werd door het vallende puin en door het water zeer groote schade aangericht. Veel waterschade leden voorts het tabak pakhuis der firma M. Hooreneck en Co. en het koloniale-warenpakhuis van den heer J. W. Wedernen. Nog geruimen tijd bleef de brandweer in actie met twee stoom spuiten en slangen op de waterleiding. Om 9 uur 's morgens werd nog een gevaar lijk staande muur met een slang van een der stoomspuiten omgespoten. Vele auto riteiten waren ter plaatse, o.m. Mr. A. de Jong. Wethouder van Plaatselijke Werken en de heer A. C. Burgdorffer, directeur van Gemeentewerken. Ook een officier der Ham- burgsche brandweer, in uniform, woonde het blusschingswerk bij. De »liittegolf« die over het Oosten en een deel van het midden van de Vereenigde Staten ligt, toont nog geen vermindering. Dinsdag stierven er te New-York elf per sonen van de warmte, tegen zes in Phila delphia en negen in Chicago. Ook waren er gevallen van zelfmoord door lieden, die door de warmte tot vertwijfeling gebracht waren. Te New-York slapen zooals steeds in dagen van zoo felle hitte duizenden personen in de parken of op de daken. Het is in New-York al 100" P. in de schaduw geweest. Van den Uitgever Noordhoff te Groningen ontvingen we verschillende uitgaven ter aankondiging le. Schriftelijke opgaven in 1911, van de toelatings-examens voor de Rijksland bouwschool te Wageningen, de Gerard Adriaan van Swieten Tuinbouwschool te Prederiksoord, en van alle Rijks-land- en tuinbouwscholenpverzameld door L. Marren- ga. Deze verzameling is een goede toets steen voor jongelieden, die op genoemde inrichtingen geplaatst wenschen te worden. 2e. Examenvragen en opgaven over Natuurkennis met toelichtingen ten dienste van a.s. onderwijzers en onderwijzeressen, 2 deeltjes, door J. Mulder. Voor studeeren den is dit een zeer geschikt repetitieboek. Het veronderstelt, dat de gebruikers de be sproken verschijnselen aan de planten zelf hebben waargenomen. Waarneming der le vensverschijnselen acht de schrijver blijkbaar van groot gewicht, maar hij hecht ook onzes inziens terecht waarde aan 't ver werven van concute voorstellingen, aan het zich rekenschap geven b.v. van de ge tallen der bloemdeelen, enz. De deeltjes behandelen vooral bekende planten, bij voor keur cultuurgewassen. 3e. Geïllustreerde Schoolflora voor Ne derland door Heukels. Vijfde druk. Deze druk is al weer vermeerderd en verbeterd. Aanbeveling behoeft deze flora, welke 1566 afbeeldingen bevat, niet meer; men kent haar en waardeert haar. 4e. Plantenleven. Gids bij botanische uitstapjes, tevens handboekje voor amateur kweekers, door J. Mulder. Met groot genoe gen maakten wij met dit werkje kennis, omdat het de plantkunde behandelt op een wijze, welke de studie interressant en vrucht baar doet zijn. De schrijver stelt voorop, dat de waarneming der planten noodwendig moet aansluiten bij de bestudeering van plantenbeschrijvingen, en dat die planten 't best geschikt zijn om een degelijken grondslag voor de studie van het planten leven te leggen, welke men 't gemakkelijkst bij veelvuldige herhaling kan waarnemen. Daarom heeft hij voornamelijk schetsen op genomen van cultuurplanten, van de nut tige gewassen van tuin en akker. Deze kan en moet ieder kennen. De schr. geeft in zijn schetsen tevens wenken, dienstig voor hen, die de gewassen zelf willen kweeken. Mag deze gids in vele handen komen hetgeen het verdient dan zal het ongetwijfeld veel nut stichten. Een belangrijke brochure verscheen zoo even bij de uitgevers S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, getiteld De Rotte Plek. Naar aanleiding van het Rapport der Oommissie voor Grondwets herziening door C. E. VAN KOETSVELD. Secretaris der Vereeniging voor Evenredige V ertegenwoordiging. Op duidelijke wijze en met verschillende voorbeelden tracht de schrijver aan te toonen, dat geen enkele wijziging onzer electorale wetgeving ook maar half zoo diep en zoo heilzaam kan inbegrijpen in ons politieke leven als de invoering der Evenredige Vertegenwoordiging. MIDDELHARNIS. Geboren: Gerrit, z. v. Adrianus, z. v. Adrianus Breeman en Glijna Bakker; Johannes,z. v. Adam Koese en Maatje Geertruida Joppe; Abraham, z. v. Gerrit den Boer en Cornelia Jordaan; Mari- nus, z. v. Joost Hommel en Adriaantje Verbiest. Ondertrouwd: Hendrik Viskil, 24j.en Pietertje van den Berg, 24 j. Overleden: Arij Smit, 1 maand, z.v.Elizabeth Smit. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Overleden: Evert Hendrik de Ruiter 48 jr. gehuwd met M. Diepenhorst. DEN BOMMEL. Gebcen: Jozina d. v. Jan Hardendood en Huigje Hariman. MELISSANT. GeborenMachiel, z. v. Leendert Sieling en Sara van der Baan; Marinus, z. v. Lautens van der Baan en Maria MosselmanJohannis Antho- nius, z. v. Dirk Gootjes en Sophia v.d.Kluudert. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 14 Juli 1912. Sjinmelsdyk, vm. 9,30 uur Ds. bteenbeek van Dirksland. Middelharnis, vm. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. Brui ning. Middelharnis (Evangelisatie), vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Van der Wal van Hoevelaken. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. 9 uur Ds. Emmen. Langstraat, vm. 9 en nam. 2 uur dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Cand. Vsn Nieuweveen en nam. 2 uur Ds. Luteijn van Ooltgensplaat, Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 Ds. Steenbeek van Lochem en 's av. 5,30 uur Ds, Steenbeek. Melissant, vm. en nam. Doopsbed. Ds. Kroese. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30 (bevestiging OuderliDg) en 'sav. 5,30 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. 9 (voorbereiding H. Avondm.) en nam. 2 uur Ds. Van der Kooij. Middelharnis, vm. 9,30 en 'sav. 6 uur dhr. Duits Wesseling, Godienst-onderwijzer te Giesendam. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 en 's av. 5,30 uur Oat. Zondag 6a, Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 en 's av. 5,30 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9 en 'sav.6 uur Ds. Dekker. Melissant, vm. 9.30 en 'sav. 6 uurDs. Meulink. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. en nam. 2 uur Ds. van Duin. Dirksland,vm. 9 nm. 2 en 's av. 6 uur Ds. Pieneman Melissant, vm. 9,30, nam. 2 em's av. 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Ouddorp, vm. 9,30 uur Ds. Róssing. Gedoopte Kinderen DIRKSLAND. KIaa«je en Hester, dochters van A. de Graad en L. Vroegidewei. Jacob, z. van A. Stolb en C. Koekkoek. Pieternella, d. van O. Knops en N. Holster. Willem en Jan, zoons van 8. Tamboer en L. van der Wekke. OOLTGENSPLAAT. Als volontair is aan de Chr. School be noemd dhr. P. Braber alhier. Naar waarnemingen in den morgen van 12 Juli, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Zwakke tot matige meest Oostelijke tot Zuidelijke wind, licht bewolkt, droog weer, geringe kans op onweer Zelfde temperatuur. beurshouden, langzamerhand overbodig. Omtrent het verloop der New-Yorsche beurs wordt er dan ook over geklaagd dat vele leden wegens gebrek aan orders, eenvoudig weg blijven. De markt wordt aan zichzelf over gelaten totdat de baissiers daarin veran dering brengen, waarna steun verschijnt en het vorige koerspeil weer zoowat her steld wordt. Voor de speculatie is deze toestand 011- gewenscht, men heeft liever dat er een be paalde beweging in de markt zit, óf op waarts óf benedenwaarts, natuurlijk liefst ala hausse, ojndat liet meereiideel zoodanig opereert en welke richting voor den effecten handel, dan ook de gewenschte is. Steels en Amalgamateds die aan schom melingen onderhevig waren, konden zich eenigzins herstellen. De president der Steel Corporatie had zich weifelend uitgelaten over de vraag of het dividend op de common Shares gehandhaafd zou kunnen worden terwijl de Amals leden onder den druk^der koperstatistiek. Vaii de overige industrieele waarden waren United Cigars belangrijk lager, Carren en Can verloreD een fractie. EN Marine-waarden moesten ook iets laten' vallen, doch kwamen later wat bij, zelfs de Bonds liepen nog terug, sommigen vragen zich af hoe men nog 17°/o kan geven voor een pref aandeel, terwijl de daarvooraf- gaande 4'A °U obligatie slechts pl.m, 65% noteert, (welke obligatie reeds in 1922 a pari moet" worden afgelost.) Op de Spoorweg- markt hebben Southern Rail zich het beste gehouden, deze lijn heeft steeds vermeer dering van ontvangsten, zoodat te avond of te morgen, dit in do koersen wel tot uitdrukking zal komen overigens was deze afdoeliDg verlaten. Petroleumwaarden. Het buitenland kwam weer opnieuw als koopcr opdagen voor Koninklijken Rumeensche soorten vast, speciaal Steana Romana, steunend op het bericht, dat dc maatschappij „te Philipeshti op een diepte van 1141 meter een veel belovende bron heeft aangeslagen. Mijnwaarden. Deze hoek geeft weinig variatie, alleen willig voor Oost-Bornes, Guyana goud opnieuw lager, op het Weder keerend bericht, dat het werkkapitaal na genoeg verdwenen is. Great Cobar ver bazend schommelend. Tabakken. In deze afdeeling is vrij veel omgegaan, waarmede voor de groote soorten een koersverheffing ,'gepaard ging. Deli Maatschappij cn Rotterdam Deli stonden vooraan. Rubberwaardenalgemeen beter, op den voorgrond traden Amsterdam, Oost Java en Nederlandsche Rubber. Hollandsche Staatfondsen flauw, Russen prijshoudend. Onze lezers zullen begrijpen dat wij uit den aard der zaak in ons wekelijksch overzicht slechts algemeen zijn. Tot het verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent fondsen, zoowel speculatief als belegginspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onze kantorej te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirks- lande, Oude-Tonge en Stad aan 't Haring vliet. Wij stellen verkrijgbaar 4| pCt. Deposito- obligatien, in stukken van f 1000, f 500, f 250 en f 100, voorzien van halfjaarlijk- sche coupons, verschijnende 1 Mei en 1 November, en zijn afgeefster van de'pand- brieven van alle in het Binnen- en Buiten land werkende Hypotheekbanken. Sommelsdijk FLAKKEESCHE BANK. 11-7 '12. 5—11 Juli. De meerdere kalmte in de Amerik. politiek heeft tot nog toe niet de gevolgen gehad die men verwachtte, wat in geruimen tijd niet heeft plaats gehad, kon dezer dagen op onze beurs geconstateerd worden, n.m. Amsterdam bewoog zich onder New-Yorsche pariteitdit van pessimisme getuigend feit moet men zoeken aan een bekend gewor den verklaring van den democratischen candidaat voor het presidentschap, waarin deze de hooge prijzen der levensbehoeften in de Unie toeschrijft aan het beschermend tarief. De ondertoon van deze verklaring is kies den democraat, dan worden de be palingen die vrije invoer belemmeren, opge heven hierin schuilt dus een andere antitrust-beweging, die op zichzelf toege juicht kan worden, doch die zóó doorge voerd, als de uiterste democraten, waartoe Wilson behoort, wenschen, onder de tegen woordige maatschappelijke omstandigheden der Unie weinig aanbevelenswaardig is. Wat den omvang van zaken betref t hadden de beurzen gerust gesloten kunnen blijven de afwezigheid van eenige belangstelling van het publiek maakt de beurs of het SOMMEL8DIJK, 10 Juli 1912. Essex Tarwe f 11,tot f 11,25. per 100 Kilo. Wilhelmina t 10,60 tot f 10,75. Haver f 10,tot f 10.50. Er was op de beurs alleen eenig handel in wat granen, er werden evenwel van den nieuwen oogst leverbare eigenheimers aangeboden, doch men kon daarvan geen prijs betalen. Amsterdam, 11 Juli 1912, Ingezonden door JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM Telefoon 7833. Laagste prijs per Heet. f 0.— Hoogste prijs per Heet. Zeeuwsehe bonten f 0. a 0. blauwen 3. a 0. Spuisehe eigenheimers 0. a 0. Elakkeesche 0. a 0. Friesche borgers „28.0 a 3. blauwen ,0.— a 0. Eigenheimer pooters ,0. a 0. Blauwe 0. a 0. Ponte 0. a 0. Andijker Muizen ,2.60 a 28.0 Kleine 1.20 a 1.40 Blauwe, „3.60 a 3.80 Beverwijker zand ,0. a 0. Westlandsehe rn de „4.50 a 4.60 Schoolmeesters „3.60 a 3.70 Friesche Muizen „2.80 a 3. Bravos 0.a 0. Oude Malta, per 100 kg. a Nieuwe 100 a Geboren: EN Wed. van den heer F. M. Mulder. Oldenbarneveltstraat 123 Boerenvischmarkt 18. 6112 Rotterdam 11 Juli 1912. C5 O O m is Uw enz. „Wilh Inlichtir worden Vertegei M. DE

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4