Een genezen personn spreekt. Oorloo tusschen Italië en Turkije. RIIWIELEN-SEIZOEN. A. MUIJS Co. Handel in Bouwmaterialen. Blatchfords Kalvermeel M. VERHEUL - Rotterdam v.h. A. LEWEISTEIN.I J. (ÏRAVESTEYN CO, flraiiieeren. Advertentien. M. DE GAST Zoon. SCHREIER I BAKSTEEN Reclames, Mededeelingen enz ff. T. i GOEDE CONSUMPTIE. Geuzenlaan 12-16, Rotterdam. J. LVan RossumMiddelharnis. C. GOUS WAAKT, SOMMELSDIJK. (20 Cents per regel.) Buitenland. lngeland. zwitserland. belgië. portugal. turkije. noord-amerika. Gemengd Nieuws. Verdronken. Ongeoorloofde loterij. Een oplichter. Procesverbaal. Afgebrand. Afgebrand. Plotseling overleden. Brutalen hebben de halve wereld ^egt 'n bekende spreekwijze. Kindermoord Ooievaars. Onzedelijke handelingen. Lijkje gevonden. Lijk opgehaald. Verdronken. nabfj Tramstation. REIS- en DAMESTASSCHEN TABAK, SIGAREN, SIGARETTEN, PIJPEN SUURIJFART1KELEII RUIME SORTEERING BILLIJKE PRIJZEN W. v. d. Heijden. Voor de levering van nieuwe fietsen beveelt onderget. zich beleefd aan. Zeer groote keuze RIJWIELEN, BANDEN, LANTAARNS, enz. enz., van de duurste tot de goedkoopste prijzen. Speciaal aanbevolen het beroemde SIMPLEX-RIJWIEL. 5183 Dirksland, Aanbevelend C. BOGERMAN. „HARMONIE' Langeweg, Somiiielsdijk. Billijk tarief. ZAAL TE HUUR voor alle doeleinden. 5179 Aanbevelend, S. van Leeuwen. P Geneeskundige Inrichting; „IIATO", Admiralitoitskade 78, Rotterdam. A Tramlijn 1 (halte Admira'iteitsstr.) of lijn 4 (halte Oostplein.) wê 4^* Speciale behandeling van verouderde ot slepende ziekten, 9 borst maag- en zenuwaandoening, rheumatiek, huid, blaas- en vrouwenziekten, enz. Spreekuren Alle werkdagen (behalve Za- 9 9 terdags) van 9 4 uur. Dr. J. E. ALBERTS Arts. 9 Markt veli, SOMMELSD1JK. Effecten-, KassiersAssurantie- en Administratiekantoor. KANTOOR EN MAGAZIJNEN TELEFOON 3404. Prima vette Luiksche KLUITKALK, Kunstmatige Portl.- Cement„The Good Hope", drijfsteen, Gresbuizen, Gips, Tras Wand- en Vloertegels, en voorts alles wat tot de branche behoort. Concurreerende prijzen. vervangt de dure koemelk geheel en mei succes Vraagt brochure en attesten hij den Alléén- verkooper voor Zuid-Holland en Zeeland Krachtvoeclerhancfel Ooslzeedük 3©0. Sti Bolersloot 88, Rotterdam9 Onze Naaimachines en Rijwielen munten boven alle andere uit door soliditeit, fraaie afwerking en billijke prijzen. Beide legen gunstige voorwaarden ver krijgbaar bij it rink- en Voederbakken. Alle soorten Riolen, Ruizen, Putten, halzen van Regen- hakken en Welputten, enz. enz. In de grootste verscheidenheid en vormHetonvloeren, Stoepen in graniet en Cement. Handel in Cement. Alles onder garantie. Vraagt prijsopgaaf "9(1 5882 Depothouder voor Ouddorp en omstreken de heer M. BOELAARS voor Stad aan 't Haringvliet en omstreken de heer MACHiELSE.voor Ooltgensplaat J. DE VOS Wz. en voor Melissant D. ZORGE. KLEERMAKER IJ v.h. LEDEBOER «Sc ZOON. VISCHSTEEG 8 ROTTERDAM. ELEGANTE COUPE. PitiMA STOFFEN - ZoildGr twijfel ^00?en van Diamantwerken, Horloges, Goud, een zaak van vertrouwen. Binnenrotte 170, Rotterdam. TELEF. INT. 3807. Ondervinding heeft bewezen, flat de DraineerMzen yan de firma C. A. Verïontereü, den heer J. KOOIMAN te Halsteren van prima kwaliteit zijn. Inlichtingen worden verstrekt en bestellingen aangenomen door A. VAN ROSSUM te Ooltgensplaat P. VAN DEN BOOGERD te Oude Tonge H. C. VAN ROSSUM te Den Bommel, W. C. LUIENDIJK te Den Bommel terwijl zij tevens steeds een bekwaam draineur tot hun dienst hebben. Op zeer billijke condities worden drainages door deskundige aangenomen en uitgevoerd. 5570 komen met die der gewone geraniumsj verschillen ze zeer in bloei en wijze van zijn. De stengels zijn zwak en moeten, om recht te blijven, gesteund worden. Men moet ze zorgvuldig aanbinden, om de schoonheid er van tot haar recht te doen komen. Ze geven, in potten gezet, een uitmuntende versiering van lat- of draadwerk. En ook in bloemvazen komen ze mooi uit en werken ze zeer mee tot het vormen van een schoon geheelde elegante en sierlijke bloemen tusschen de mooi geteekende bladeren leveren een prach- tigen aanblik. Men kan de klimop-gerani ums ook op een bloembed gebruiken, dat door de schoone bloemen een aangenamen indruk maakt, mits het in de zon is ge legen veel zon is noodig. De loten wor den dan zorgvuldig neergedrukt en gelijk matig over het bed verdeeld. In het eerste jaar, d.w.z. het jaar, nadat men stekjes genomen heeft, zijn in den regel de geraniums het mooist. Worden ze met zorg behandeld, dan heeft men er twee of drie jaar plezier van. Langer houde men ze liever niet, dewijl zeer oude planten niet meer bloeien. 0. B. Wij zijn het niet alleen die aan de bloedarmen zeggen„Neem de Pink Pillen en gij zult gene zen" ook allen yan wie zij de krachten en de gezondheid hebben weergegeven, zeggen dat met ons en verkondigen den lof der PiDk Pillen. Daar hebt gij heden Mejuffrouw P. v. d. Brug gen, wonende Bossche weg No 198 te Tilburg, die ons schrijft:. «Door het lezen in de kranten, over de gene zingen door de Pink Pillen verkregen, ben ik op de gedachte gekomen deze pillen te nemen die alleen mij hebben kunnen genezen. Ik deel u dus mijne genezing mee en geef u op mijn beurt ver lof haar bekend te maken, in de hoop dat mijn voorbeeld aan eenige zieken nuttig kan zijn. Zooals ik reeds zeide, waren alle middelen zonder uitwerking gebleken. Ik leed vreeselijk aan aan houdende hoofdpijnen, verteerde mijn eten slecht en werd door maagpijnen gekweld. Ik was zoo zwak geworden dat mijne beenen mij niet meer konden dragen en alle werk was onmogelijk worden. Van het eerste oogenblik af dat ik de Pink Pillen gebruikte, begonnen mijne krachten terug te komen. Zooals gij wel denken kunt, ben ik met het gebruik doorgegaan en, dank zij deze weldadige pillen, ben ik nu geheel en al genezen". Alle vrouwen, of zij jong zijn of van gevorderden leeftijd, zullen zich wel bevinden bij het gebruik der Pink Pillen. De Pink Pillen schijnen in het bijzonder voor de vrouwen uitgevonden te zijn, zoo zeer is hunne werking geëigend om de zwakte van haar gestel te bestrijden. De Pink Pillen geven bloed, en de vrouwen hebben gewoonlijk arm bloed en zijn blootgesteld aan groote bloedverliezen. De Pink Pillen geven eetlust, en er is niets zoo wisselvallig als de eetlust van eene vrouw. De Pink Pillen doen het eten goed verteren. De Pink Pillen versterken het zenuwstelsel en het zenuwstelsel der vrouw is ongemeen gevoelig. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag kwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, plaat selijke pijnen neurasthenie. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Fa. DIJKEMA DOOENBOS te Bommelsdjjk. Generaal Comerar a seint, dat hij zich meester gemaakt heeft van Misurala, waar de Italiaansche vlag geplaatst werd. In het gevecht bij Misurata werden 9 Italianen gedood en 121 gewond. Te Cadeby had in een der mijnen eene noodlottige ontploffing plaats. Een reddings brigade daalde daarop terstond in de mijn af, maar vier nieuwe ontploffingen deden eenige gewelven instorten, waardoor 40 a 50 manschappen der reddingsbrigade be dolven werden. Het aantal bij de ramp te Galeby om 't leven gekomen personen be droeg 74, terwijl reeds 69 lijken gevon den werden. De koning en de koningin brachten aan Cadeby een bezoek. De koniug gaf uiting aan zijn deelneming en wer.l eerbiedig gegroet door de bedroefde menigte, die aan den ingang der mijn op de laatste berichten stond te wachten. De internationale conferentie, belast met de bestudeering van het ontwerp eener overeenkomst betreffende de voorschriften aangaande het vervoer per sprorweg van ontplofbare, brandbare en giftige stoften waarop ook Holland vertegenwoordigd is, werd heden geopend. De buitengewone zitting der Kamers werd zonder eenig incident geopend. De monarchisten hebben weer eens een inval in Portugal gedaan en ditmaal over de Serra de Gerez, een bergketen, die de grens vormt tusschen de noord- Portngeesche provincie Douro en Spanje. In twee colonnes trokken de aanvoer ders Conceirs en Limo op. Maar hunne aanvallen zijn spoedig afgeslagen. Men meldt n.l. uit Orense, dat in het gevecht bij Chavez van de bende van Gonceiro 80 man gedood en een 100-tal gewond zou den zijn. De colonne van Lima zou 153 dooden en gewonden- hebben. De Senaat nam het wetsontwerp aan, waarbij aan de officieren verboden wordt zich met politiek in te laten. Nauwelijks is het onderzoek naar de catastrophe, die den 15en April het s.s. van de White Star-Line de '/Titanic// met 1300 passagiers ten onder deed gaan, of daar""komt bet bericht, dat het iets oudere zusterschip van de //Titanic// de //Olympic// Zaterdag in het gezicht van de Amerikaan- sche kust een ongeval overkwam, dat het schip verhinderde, de reeds aangevangen reis naar Europa voort te zetteD. Een uur na het vertrek kon men van het strand uit duidelijk zien, dat het schip vast liep. Eerst werd verondersteld, dat het bij een poging om de talrijke kleinere vaartuigen te vermijden, een verkeerde manouvre had nilgevoerd, doch later bleek, dat het roer gebroken was en dat het schip dientenge volge geen richting meer kon houden. Gelukkigerwijze was het reuzenschip nog niet in volle vaart, anders had zeer waar schijnlijk een groot ongeluk niet ve-meden kunnen worden. Van de passagiers, die direct op het dek kwamen, maakte zich een groote opwinding meester. Onder hen bevonden zich de Italiaansche gezant van Amerika, markies Confolonieri, de Eransche gezant te Washington, Jusserand, Reginald Vanderbilt en familie en de heer en mevr. Chamberlain. Ve scheidene sleepbooten spoedden zich naar de //Olympic// om hulp fe verleenen. doch eerst na een arbeid van anderhalfuur gelukte het,,het schip uit zijn toestand te bevrijden. Niet minder dan 8 sleepbooten ware a hiertoe noodig. Toen de //Olympic// de hav.n weder binnenkwam, had bijna een aanvaring plaats van het machtelooze reuzenschip met een jacht slechts met de grootste moeite gelukte het den sleepbooten de //Olimpic// op het laatste oogenblik een andere richting te geven. Tot Zondagavond 9 uur duurden de repa raties. Te Roermond is Woensdag de 18-jarige L. bij het baden in de Maas verdronken. In den Singel te Groningen is Woensdag verdronken een 3-jarig dochtertje van schip per K. B. uit Veendam. Te Oldemarkt is Dinsdagavond een lij-jarig jongetje van den arbeider H. L in een kolk verdronken. Een rechercheur van politie te Zwolle heeft, zoo meldt de Zw. Ct., bij verschil lende winkeliers aldaar in beslag genomen loten en reclamebiljetten van de Eerste Rotterdamsche Spaarkas-Vereeniging Zon der Baatzucht, gevestigd te Rotterdam tegen den hoofdagent van deze spaarkas te Zwolle, F. K, van W. is proces-verbaal opgemaakt ter zake van het openlijk be vorderen van het deelnemen aan een on geoorloofde loterij. Woensdagmorgen heeft de politie te Kam pen aangehouden een jongmensch, genaamd J. S., wonende te Kamper Nieuwstad, leer ling van de rijks normaallessen te Kampen, verdacht van oplichting. Hij maakte er werk van in verschillende bladen te ad verteeren, dat zij, die uit het woord »Muziekinstru- mentenhandel* de meeste Hollandsclie woor den konden samenstellen, voor prijzen in aanmerking kwamen. Eerste prijs grama- phoon van f 50, 25 dito van f 25 en 100 andere fraaie prijzen. De deelnemers moesten 40 cent aan postzegels insluiten, daarna kregen zij be richt, dat zij voor een prijs in aanmerking kwamen, waarvoor f 1.25 moest worden overgezonden voor vracht enz. De toezen ding van de prijzen echter bleef achterwege. Mijnheer deed alles grootscheeps, hij hield er een postbus aan het postkantoor op na, voor de vele inkomende brieven. Verder is nog gebleken, dat hij zich toelegde op het doen van bestellingen zonder dat betaling volgde, tot zelfs in het buitenland. Een goed beginner dus. Hij is thans naar Zwolle vervoerd, ter beschikking van den officier van justitie. Als gevolg van het vinden van een kinder lijkje heeft de politie te Gouda tegen een zoogenaamde deskundige proces-verbaal opgemaakt volgens de art. 251 bis en 297 W. v. S. Het slachtoffer ligt ernstig ziek. Maandagnamiddag is onder de gemeente Zeeland (Nbr.), door .onbekende oorzaak, het huis van P. Verstegen afgebrand. Ook de inboedel en eenige varkens verbranden. Het huis alleen was verzekerd. Dinsdagmorgen is door onbekende oor zaak de waschinrichting van de firma De Jong en Van Maaren, te Oirschot, geheel afgebrand. Een groote partij waschgoed ging mede verloren. Het verbrande was niet verzekerd. Te Nieuwebrug bij Heerenveen zijn in liet gezin van D. Maandag 2 kinderen overle den. Volgens den geneesheer is de oorzaak vrij zeker het gebruik van gashoudend pomp water. Twee andere kinderen, die ook van dat water gedronken hebben, liggen nog ziek. De pomp is gesloten en het water zal onderzocht worden. Niet altijd echter hebben ze succes. Vooral niet als ze wat op hun kerfstok hebben. Zoo stond in Engeland 'n zekere Mal scliall wegens diefstal terecht. Verdedigen deed hij zich niet, het mis drijf was overtuigend bewezen. Hij gooide 't over 'n anderen boeg. En met 'n erg geheimzinnig gezicht en nog geheimzinniger toon, zei hij, dat 't zeer wenschelijk was, dat men liem op vrije voeten liet. Liet men hem opsluiten, dan. kreeg men 'n Europeeschen oorlog. Vanzelf keek de rechter erg verwonderd. Snapte totaal niet, wat deze gemoedelijke bakkersknecht met iets verschrikkelijks als 'n Europeeschen oorlog te maken zou hebben. De zaak was, dat onze bakker voorgaf documenten op 't spoor te zijn, die inder tijd ontstolen waren aan het Engelsche departement van oorlog. Hij was nu de man, die ze terug te bezorgen had en dat kon ook. Maar als men hem nu ging op sluiten, ja dan stond hij nergens voor in, dan liep 't spaak en zou men wat beleven. De rechters keken 'n beetje ongeloovig: die man had niets van de documenten jager of 'n spion, 't leek er niet op. Maar de brutale achtte nu het oogen blik gekomen, om niet zijn halve wereld maar zijn vrijheid te winnen, tastte in zijn zak en haalde 'n brief voor den dag van minister Mc. Kenna. En zoowaar daar in stond, dat Marsckall's beweringen vol komen juist waren, dat bij de documenten moest opsporen, dat hij kortom de waar heid sprak. Jammer voor den brutalen deugniet, dat de brief valscb was. De rechters waren ook geen kwajongens en onderzochten oogenblikkelijk de zaak. En de arme bakker, die 'n Europeeschen oorlog had kunnen verhinderen, ging voor drie jaar achter slot en grendel. Men schrijft uit Middelburg aan de »N. R. Ct.« Na afloop van de sectie op het lijkje van het 21 jarig kind, dat achter de ouderlijke woning in een put gestikt was, is Dinsdag namiddag het lijkje aan de ouders terugge bracht en 's middags nog begraven. Het onderzoek wordt voortgezet. In de Hooge populier op het Velperplein te Arnhem kwam voor een paar jaar een ooievaarspaar zijn nest bouwen. Dit jaar kwam alleen mijnbeer langbeen in zijn villa (terug en zocht zich vrij spoedig een nieuwe levensgezellin die het huis met hem wilde deelen. Thans is de familie met een drietal spruiten vermeerderd en beijveren ziek de ouders om het hardst, te zorgen voor hun kroost. Aardig is het bedrijvig leven te zien der beesten op dit zoo druk stadsgedeelte en du jonge langsnavels te zien rondkijken naar de menschen die het plein passeeren en een blik naar boven slaan. Velen blijven dan ook staan kijken naar dit leuke tafereeltje. De politie te Deventer heeft een zwer venden venter aangehouden, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met een 4-jarig meisje. De man is ter beschik king van de justitie gesteld. In de buurtschap Lonneker is Dinsdag in een sloot nabij het R.-K. Kerkhof het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Uit de Zuid-Willemsvaart buiten de Boschpoort te Maastricht is Dinsdagavond opgehaald het lijk van een tot nog toe onbekend manspersoon, naar schatting 45 jaar oud, gekleed als werkman. Dinsdagavond is een sergant van liet 8e regiment infanterie te Arnhem, die met kameraden was gaan zwemmen, in den Rijn verdronken. Portretlijaten en Standaard's. Portret- Poesie en Briefkaart-album. Portefeuilles, Portemonnais enz. Boldoots Eau de Cologne en Zeepen, Korff'a Cacau en Chocolaad. Anzichteo, Fantasie, Felicitatie en DORPSGEZICHTEN. Messen Scharen Lepels Vorken. Beleefd aanbeveelend. Telegram-Adres SMSCrABT,-£ODIBIEiL9DI«IK. Bezorgen den In- en Verkoop van Effecten op alle Binnen- en Buitenlandsohe Beurzen Koepen en verkoopen alle Coupons, Chéques en vreemde Banknoten, Sluiten Prolongation en Beleeningen op Effecten. Hemen gelden k deposito. Incasseerlng op Binnen- en Buitenland. Bezorgen gelden onder Hypothecair verband op Landerijen en Gebouwen. Agentschap der assurantie Compagnie 771 te Amsterdam tegen Brandsohade van ge bouwen en Roerende Goederen met raste zeer billijke premign. Sluiten Verzekeringen per post opGeldswaardige Papieren en Bankbiljetten en per toomboot of sohip op alle Roerende Goederen. Correspondenten van diverse in Nederland gevestigde Hypotheekbanken, fe /uiten verschillende Levensverzekeringoontraoton. 5436 BETOl- EI eKNBITIJZËKllËRHËV. Zilver, Pendules, Klokken enz. Daarom wijzen wij onze lezers bij voortduring op het ten deze sedert 25 jaren zonder eenige reserve aan te bevelen adres van

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2