f T Ad eer ten tién. 2 flinke DIENSTBODEN L. Kl WEERBERICHT. J§si motor- en beurtveer J. PULLEMAN Jz. J. PULLEMAN Gz. DIJRI G. FRANpSE - OOLTGENSPLAAT. Den Bommel. Het dochtertje van met selaar v. d. Schenk had bij het spelen het ongeluk te vallen en haar armpje zoodanig te bezeeren, dat het noodzakelijk bleek het zelve te verbinden. Het eerste verband werd gelegd door dhr. B. Jongeling Anz. Oude Tonge. Maandagavond werd den heer lngenhoes bij z'n aftreden als Directeur van het vereenigd Post- en Tele graafkantoor door een commissie bestaande uit de heeren P. van Schouwen, Dr. W J. Arends, J. M. Fabert, M. E. Heester mans en W. den Rooyen, namens de inge zetenen een aandenken met gedenkboek aangeboden, bestaande uit 'n fraaie houten pendule met candelabres, waarbij de heer Dr. Arends ongeveer het volgende sprak Nieuwe Tonge. De landbouwer H. V. heeft van eene bos zwarte bessen geplukt 7V2 kilo en verkocht voor 32 cent per kilo derhalve een opbrengst van f 2.4c. Dirbslaild. De werkman H. Klapmuts is voornemens op het eind dezer maand met zijn gezin naar Amerika te vertrekken, in de hoop zijn maatschappelijke positie aldaar te verbeteren. Herkingen. Maandavond e. k. 8 Juli des avonds te 6.30 ure zal op de kaai dezer gemeente eene verkooping plaats hebben van nieuw gezaagd timmerhout enz. Mclissant. Zaterdagavond gaf het Mu ziekgezelschap een goedgeslaagde uitvoering op het plein voor het Gemeentehuis. Stellendam. Het café »Tramzicht« is Donderdagavond bij afslag op het bod f 1945,in veiling, aangeloopen. Ouddorp. Donderdag hebben een aantal leerlingen der Chr. school met hunr e onder wijzers een tochtje gemaakt naar Rotterdam, hetwelk in de beste orde en naar aller genoegen is afgeloopen. Gemeenteraad/ Posterijen. ERNST EN SCHERTS. Nooit te oud om te leeren. De-stem van hel geweten. Burgerlijken Slant!. Berk en School, Qodsdlenstoeleaiimgen. Gereformeerde Kerk. Gereformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. De Foixlsctioiarkt. o.- o. 0.— o. V n Voor de vele blijken van belangstel ling. bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen hartelyken dank. L. A. JACOBS Aduz. M. J. M. JACOBS Jacobs. Ooltgensplaat 4 Juli 1912. 609G Niet mogelijk om van allen, bij ons vertrek, persoonlijk afscheid te nemen, brengen wij langs dezen weg onze hartelijke groeten. J. INGENHOES, J. W. INGENHOES-van Runen. Tevens mijn oprechten dank voor het blijk van waardeering mij ge schonken. 6101 TERSTOND GEVRAAGD Flinke Schiltlersknechls. Adres P. VAN DONGEN, Mr. Schil- der, Dirksland. 6082 Terstond gevraagd in een net Hotel P. G., v. g. g v. Br. fr. Letter A aan A. DE MOOIJ, Boekh Sommelsdijk. Gevraagd, tegen 1 November een flinke 6102 DIENSTBODE tegen hoog loon bij Mejuff. C. VAN DONGEN, Tramstation, Dirksland. Brieven rant onde bij P. V Oudendi In J onze g Lon Par: Ber] Belg Bijr Har Noc Zw Vei neeëu Buda etc. Alk in de PRC Door omstandigheden te koop een best 6099 Marktberichten. Beursnotecring van Sommelsdijk. (keur uit drie) bij G. W. van KEM PEN W7., Landbouwer DEN BOMMEL. vraagt ten spoedigst voor Mddelharnis en omgeving een net gehuwd persoon, genegen voor eigen rekening een be slaande bierbottelarij voort te zetten. Onnoodig hierop te rqflecteeren zonder 1 goede referentiën of solide borgstelling. Brieven franco Bureau van dit blad onder nommer 6093. Onder dankzegging voor het in zoo ruime mate genoten vertrouwen heb ik de eer aan mijn Clientele mede te deelen dat ik vanaf 1 Juli 1912 mijn van/Oude Tonge op Dordrecht en Rotterdam heb overgedaan aan mijn Neef den heer J. PULLEMAN Gz. dien ik bij deze beleefd in Uwe wel willende gunst aanbeveel. Met de de meeste achting Uw dw. dn. Oude Tonge, 1 Juli 1912. Mij refereerende aan bovenstaande heb ik de eer en neem ik de vrijheid mij beleefd in de welwillende gunst der ingezetenen van Oude Tonge en omstreken aan te bevelen. Ik hoop niets onbeproefd te laten, teneinde ieder naar genoegen te bedienen en mij Uwe gunst waardig te maken, welk mijnen Oom de heer J. PULLE MAN zoo vele jaren heeft genoten. Hopende met Uwe verschillende orders vereerd te zullen worden heb ik met de meeste hoogachting de eer te zijn 6103 Uw dw. dn. Oude Tonge, 1 Juli 1912. voc nie nie nie nie en te te be! te VE M L Ondergeteekende belast zich met het slaan van Eve onder Gontr teger onder in verschillende grootten. Aanbevelend, 6104 a 11 Ve Den Dirk Herl Midt Nier was aangewezen orn in September op te komen. Ten huize van de Wed. A. Braber alhier, komt een tweede geval voor van de besmettelijke ziekte >Febris typhoidea.« Donderdag jl. had de landbouwknecht A. V. het ongeluk, door het nemen van een te korten draai, met paard en wagen in de sloot te vallen. Het paard zakte zoo diep in de modder, dat slechts zijn kop nog boven het water uitstak. Eenige daar werkende arbeiders verleenden hulp, zoodat met vereende krachten paard en wagen na eenige tijd op het drooge waren. Ook de knecht A. V. kwam met den schrik en een nat pak vrij. Tot nachtwaker is in deze gemeente benoemd Coen de Leeuw, thans als zoodanig lijdelijk werkzaam. Bij aankomst der stoomboot Dinsdag jl. scheen het paard van de omnibusdienst Ooltgensplaat, van iets te schrikken. Bij een poging om aan zijn leider te ontsnappen, draaide het dier op zoo korte distantje, dat het voertuig omver sloeg. Dank zij de hulpvaardigheid van eenige manschappen was alles weer spoedig tot vervoer gereed en kwamen ook geen persoonlijke ongeluk ken voor. Terwijl Joh. de Graaff poogde te gaan zitten, trof hem het ongeluk dat hij met een zijner knieen op zijn wiedgereed- schap neerkwam, waardoor de knie ernstig verwond werd. Hierdoor niet in staat zijnde te loopen, werd de ongelukkige per as naar zijn woning vervoerd en werd öok thans het eerste verband gelegd door dhr. B. Jongeling Anz., terwijl Dr. van der Meer kort daarop zijn hulp verleende. Beste vriend lngenhoes. Nu ge, tot onze spijt, Oude Tonge gaat verlaten, na 40 jaren meer dan trouwe plichtsbetrachting, willen Uwe medeburgers U niet laten vertrekken, zonder 'n welgemeend woord van erken telijkheid en 'n hartelijk vaarwel En, het is mij als oudste vriend, in dit geval bizonder aangenaam hun woord voerder te mogen zijn. lngenhoes ieder onzer, bijna niemand uitgezonderd ziet U met leedwezen gaan, want we hebben U toch al die jaren steeds meer leeren kennen, niet alleen als een voorbeeldig ambtenaar en uit stekend medeburger, doch bovenal als 'n vriendelijk en welwillend mensch, altijd even behulpzaam voor rijk en arm, groot en klein. 't Was U nooit te veel, nimmer te vroeg of te laat om het publiek te helpen, met raad bij te slaan en voor te lichten* Allen mochten we dat meermalen ondervinden en op prijs "stellen. Over lngenhoes hulpvaardigheid en gedienstigheid ging dan ook door heel de gemeente maar een roep Uit naam van Uwe derpsgenooten komen wij als hun vertegenwoordigers, daarvan heden op dezen voor U zoo bij uitstek gewichtigen dag getifgen, en nemen levens de vrijheid te vragen of we U dit aandenken met bijgaand ge denkboek mogen aanbieden, en ge 't wilt aanvaarden als een gering bewijs van onze groote verplichting, achting en vriendschap. Moge het U gegeven worden hoog geschatte vriend, met Uwe waarde vrouw in Uwe nieuwe woonplaats nog tal van jaren te genieten van de zoo welver diende rust, waarop ge volgens onze meening alle aanspraak maken moogt. Aangedaan bedankte de heer lngenhoes voor 't fraaie geschenk, wat hem steeds'n aangename herinnering zou wezen aan de genegenheid en vriendschap van z'n vroegere dorpsgenooten. Door de vele regenachtige dagen die wij gehad hebben is er zooveel onkruid overal dat de dagloonen o. m. zijn geste gen van f 2,50 tot f 3 toe voor een man per dag alhier en nog zitten veel uien in 't vuil. De Heer en Mevrouw lngenhoes zijn deze week vertrokken naar Rotterdam mo gen zij nog eenige jaren van hare rust genieten is zeker veler wensch der inge zetenen van O.-ToDge, De prachtige collectie gaslantaarns voor de verlichting der gemeente is gear riveerd. De Heer de Mooij uit R.dam is tot waarneming alhier van Post en Telegraaf kantoor voor eenigen tijd benoemd. Deze week gleed op het onverwacht een der zoontjes van J. K. alhier in de volle kaai water tusschen een daar liggend grint- schip. Bijgeval daar aanwezige speelmak kers grepen hem nadat hij eerst beneden was geweest en op gezamelijk hulpgeschrei bracht P. M. hem voorts op het droge. Op de jongst gehouden vergadering van aandeelhouders der Cop. Beetw. Suik. Fab. »Dinteloord« te Dinteloord, te Rosen- daal werd de Heer M. Kooman landbou wer onder deze gemeente in het bestuur der genoemde fabriek gekozeD. Ditzelfde muziekgezelschap zal 28 Aug. a.s, deelnemen aan het concours te Abben- broek. Woensdagavond had de beproeving der brandspuit plaats, die in uitstekenden staat bleek te verkeeren. Door den landbouwer L. Padmos is vergunning aangevraagd tot uivbreiding zijner werkplaats voor de bereiding van vlas. Verslag Gemeenteraad STELLENDAM, Donderdag 4 Juli aanvang 'snam. 6 uur. Aanwezig alle leden. De Voorz. Burgem. Boesehieter opent de ver gadering met gebed, en laat vervolgens de Secre taris de notulen van de laatst gehouden verga dering lezen, welke worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van den heer J. Troost aangaande de Hoofdelijke Omslag hetwelk nader zal worden onderzocht. Een drietal stukken van de heeren Z. Klink, J, L. Koeze en Ds. Hoogendijk aangaande de Hon denbelasting, hetwelk in handen deï Oommissie wordt gegeven. Een schrijven waarin Mej. Van der Broek ontslag vroeg, van het geven van nut tige handwerken, hetwelk wordt aangenomen. Een BChrijven van den heer ür. Mulder, han delende over een strookje giond, nabij zijn erf; hetwelk hij van de gemeente huren wilde. Door B. en W. werd voorgesteld om opdat verzoek af wijzend te beschikken, omdat het bijna onmisbaar is, o. a. bij drogen van brandspuitslangeD. Den heer Holleman vond de bezwaren niet zoo groot, en de beschikking werd vervolgens aan het dagelijksch bestuur overgelaten. VervolgenB was aan de orde, verslag kasopname verloopen jaar en hoorden wijinkomsten f 24 626.75 en uitgaven f 23.689,57 zoodat in kas bleef 1937.18. Vervolgens is aan de orde, het te bouweD schuurtje bij den heer Mulder. De gemeente-op zichter zou dat BChuurtje bouwen voor de be- grootiDgssom, maar hij had thans bezwaren en wilde het wel maken voor f230. mits eenigszins goedkoopere grondstoffen gebruikt mochten wor den. De Voorzitter was wel geneigd om dat toe te staaD, maar de, heer Holleman en de heer van Seters vonden, om reden het werk eenmaal in die uitvoering, aan de opzichter was gegund, er niet verdei op in te gaan, en dan het werk te gunnen aan den laagsten inschrijver, bij de aan besteding welke vroeger was gehouden. Dat voor stel werd met algemeene stemmen aangenomen, zoodat de laagste inschrijver, de heer Van Wa- geningen zal worden verzocht het werk als nog uit te voeren voor f273. Aan de beurt was nu de rioleering aan den Achterweg. Drieërlei plan werd door B. en W. Ier sprake gebracht, eerste plan rioleering van erf van Visser tot Gemeenteschool met halve M. buizen, en dichten der sloot kosten f 570. Tweede plan van erf van Visser en de sloot naast pastorie er bjj te rioleeren kosten f809. Derde plan geen rioleering maar de sloot dichtmaken en een goot leggen kosten f460. B. en W. stellen voor het plan f870, het was een begin van de uitvoering „rioleering. De heer Hollgman vindt het bedrag wel hoog, en zou ongaarne zien, dat de andere kant van het dorp vergeten wordt. De heer van Seters vraagt of het noodzakelijk buizen moeten zijn of zouden goten ook voldoen, gaarne zou hij als het kon het goedkoopste plan, en de „groote rioleering", hij was bevreesd of het wel ooit kwam, en werd het uitgevoerd, of dan deze voorloopige rioleering wel zou voldoen. De heer Holleman zou er niet voor zijn, als het groote rioleeringsplan niet doorgaat. Nadat de heer Keizer zich nog voor de rioleering heeft verklaard, stelt B. en W. voor rioleerings plan f 800, en wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, tegen de heeren Van Selers, Van Oos- tenbrugge en Biemond. Voorstel B. en W. tot opname van 115C0voor dekking der kosten. Aan de orde: vervulling der vacature Commis sielid wering Schoolverzuim, Candidaten de heer A. van Oostenbrugge en de heer P. Crezee, op A. van Oostenbrugge werden 5 stemmen uitge bracht, op P. Crezee 1 en 1 blanco. De heer van Seters vraagt of dat stukje gemeen tegrond naast de heer P. Maat, al gegeven is aan den heer S. Kievit, omreden de heer Maat geklaagd had, over de geurige mestwagen naast zijn werk plaats, en of daar het wagenhuis van den heer Kieviet niet kon gebouwd worden, en het hokje voor den mestwagen daarnaast. Het zal onderzocht worden. De heer Holleman vraagt nog hoe het Btaat met het elecfrische licht, waarop de voorzitter antwoord dat er nog over gecorrespondeerd wordt maar het volle licht kon hij over die zaak nog niet geven. Nog vraagt den heer Holleman of het reeds in orde is met het havengeld, maar de Voorzitter antwoord dat het nog niet in orde was. Verder niet meer aan de orde zijnde, wordt de openbare zitting gesloten, en gaat de raad over in geheime zitting. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het hulppost en telegraafkantoor zijn de vorige maand behandelt, 25 tele grammen, 62 gesprekken en 9 telefoonop roepingen. NIEUWE TONGE. Op het Hulp- Telegraafkantoor zijn ge durende den maand Juni behandeld^: 8f telegrammen, 133 telefoongesprekken en 16 oproepingsberichten, totaal 237. MELISSANT. Gedurende de maand Juni werden aan het hulptelegraafkantoor 58 telegrammen be handeld. STELLENDAM. Gedurend de maand Juni werden op het Hulp- Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier behandeld: 148 telegrammen, 124 gesprek ken en 5 oproepberichten. Ettelijke jaren geleden bezocht Koning Willem III een der kleine fabrieksplaatsen in ons land, waar hij bij den burgemeester den nacht doorbracht. De daar gevestigde groote weverij had voor haar gevel gas- illuminatie aangebracht, en wel in groote letters sLeve de Koning*. Een der kijkers, een eenvoudig boertje, stond vol verbazing de woorden aan te gapen. Eindelijk sprak hij: »WeI, wel, hè 'k van mien lèv'nEen mins is toch nooit te oud om te leeren Levie de Koning'k Heb altied edoclit dat de man Wullem hietteU Voor eenige jaren reisde ik derde klas tusschen Zwolle en Leeuwarden. Tegenover mij zat een veekooper. Hij begon een praatje Vroeger kon je hier in 't land goedkooper reizen. Het kostte je maar een fooitje. Er werd zoo niet op de plaatskaartjes gelet. Ik heb er menig guldentje meê verdiend.* Ik zag den man zwijgend aan. »Dat is geen stelen, mijnheer. Ze moeten zelf maar opletten.* Ik zweeg en bleef hem aanzien. »Het is geen stelenIeder moet op zijn eigen zaken passen.* Ik bleef zwijgen en hem aanzien. »Houd jij het dan voor stelen Heb ik gezegd, mijnheer, dat het stelen is hernam ik eindelijk. >Ik zeg je nu,* barstte hij toen met een paar vloeken uit, „dat het geen stelen is. Waarom kun jc dat niet toestemmen Vader „Hoe vreeselijk warm Bijna te warm om uit te houden." Verkwistende zoon „Ja vader, die hitte is waarlijk vreeselijk. Kijk hier, die gulden, die gij mij gisteren gegeven hebt, is ver smolten tot een dubbeltje." S0MMELSDIJK. GeborenKlaartje, -d, v. Corstiaan Spee en Johanna Looij. Lena Maria, d. v. Wil lem de Leeuw en Anna Melaard. Adriaanije d. v. Hendrik Vroegindeweij en Willemina Groenendijk. GehuwdGerrit Dob, oud 40 jaren wo nende te Texel en Janna Cornelia van den Berg, oud 27 jaren, wonende alhier. MIDDELHARNIS. Geboren Machiel Hendrik, z. v. Mattheus Oorbeek en Hendrika Dubbeld. Cornells, z. v. Goverd Schilperoord en Neeltje Geertje van den Hoek. Cornelia, d. v. Marinus Braber en Dina Braber. Jan, z. v. Johannis Boon en Arendje van Es. Gehuwd: Cornelis de Jonge 44 jaar en Cornelia Geertruida de Koning 42 jaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Overleden: Leendert van Sprang, 69 j.gehuwd met Adriaantje Hardendood. DEN BOMMEL. GeborenAdriaantje d.v. Maarten Tiggel- man en Adriaantje Roos. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Jan Kattestaart jm. 28 j. en Lena Snijder jd. 27 j. Overleden Wilhelmina [Holster 46 j. gehuwd met Willem Haanenberg Adriana Koekkoek 72 jaar, eerder weduwe Jvaii MartiDUS Smits laatst van Jaoobus Holleman; Cornelis Overdorp 76 j. gehuwd met Dina Adriana van der Maale. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 7 Juli 1912. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. 9,30 uur Ds. Hoogendijk van Stellendam. Middelharnis, vm. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. Brui ning. Middelharnis (Evangelisatie), vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Sluis van Huizen. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, geen opgaaf ontvangen. Langstraat, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, "^een opgaaf ontvangen. Onde Tonge, nam. 2 uur Ds. Wentink van Nieuwe Tonge. Collecte voor 't orgel. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvaDgen. Herkingen, nam. Ds. Addink. Doopsbediening, by 4en rondgang collecte voor Chr. belangen. Dirksland, vm. 9 en nam. 2 uur Ds. Steenbeek. Doopsbed. en co lecte voor de Chr. school. Melissant, vm. en nam. Ds. Kroese. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30 en 's av. 5,3f> uur Ds. de Gidts, Onddorp, vm. 9 en nam. 2uu/Ds. VanderKooij. Doopsbediening. Middelharnis, vm. 9,30en'sav. 6uur Ds. Meulink van Hendrik-Ido-Ambacht. 8tad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 Maand, collecte en 'sav. 5,30 uur Cat.Zondag5b,Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 en 's av. 5,30 uur Ds. Sieders van Vlaardingen. Ooltgensplaat, vm. 9 en 'sav.6 uur Ds. Dekker, Melissant, gêen opgaaf ontvangen. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Gruntke van Has selt. Ouddorp, geen opgaaf ontvangen. Dirksland, vm. 9 en 's av. 6 uur Ds. Pieneman. Melissant, vm. 9,30, nam. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk Herkingen, vm., nam, en 'sav. leeskerk. Onde Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Ouddorp, vm. 9,30 uur Ds. Kössing. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onze dorpsgenoot de heer G. Esselink slaagde gisteren voor het eindexamen aan het Gerf. Gymnasium te Kampen, Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Braber Pz. thans onderwijzer te 's Gra- venzande is goedgekeurd voor onderwijzer in Ned. Indië. Tot onderwijzer (volontair) aan de Chr. School is met ingang van 1 Juli j.l. benoemd de heer A. Koppenaal alhier. Naar waarnemingen in den morgen van 5 Juli, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Zwakke tot matige mees Oostelijke wind, licht tot half bewolk' dr. og weer warmer 28 Juni-4 Juli. Ook de democratische conventie te Bal- timore heeft een beslissing genomen, Wilson werd tot candidaat voor het presidentschap, Marshall voor het vice-presidentschap ge steld. Deze uitslag is voor de partij Roo sevelt die omstreeks 1 Aug. te Chicago gaat samenkomen niet bemoedigend, waar nu een toenadering tot den linkervleugel der democraten verkeken is. De democraten hebben het niet tot een scheuring laten komen, zoodat de kans groot is dat Wilson in Nov. a.s. Taft zal vervangen. Woodrow Wilson Gouverneur van New-Yersey, staat bekend als een eerlijk man, die ofschoon in de politiek van radicale richting, zich niet als een trust vervolger heeft doen kennen. Ons inziens is deze candidaat aan nemelijker voor Walstreet, dan b.v. Bryan zou geweest zijn. Van nu af weet men tenminste waaraan zich te houden en het is een rust dat die conventies voorbij zijn. De uitslag in Nov. is nog moeilijker te voorspellenzou Bryan het voorbeeld van Roosevelt gaan volgen en zich door eene afzonderlijke conventie candidaat laten stellenDe eindstrijd zal dunkt ons wel zijn tusschen de officieele candidaten, Taft en Wilson. Voorloopig althans, zal men meer aandacht kunnen schenken aan de inwendige financieele toestanden van het land. Op de Amerikaansche markt is in de laatste dagen meer omgegaan dan gewoonlijk vooral in Steels kwam dit tot uitdrukking, ouder gewoonte loopt men ook nu het komende rapport van de Steel corporatie vooruit, de ontvangsten over het 2e kwar taal worden op 25 millioen dollar geraamd, dergelijke voorspellingen zijn meer gedaan en kwamen veelal verkeert uit, vandaar dan ook, wij tot voorzichtigheid aanmanen. Almagamated Copper Shares waren hier, evenals op de buitenlandsclie beurzen flauwer gestemdvoor buitenlandsch reke ning bestond eenige vraag naar American Can's, Standarts Millinh waren de laatste dagen luier, Hide en Leather vast, Pref Marine gedrukt, aandeelen Pitts Coal willig op gunstige dividend geruchten. De spoor weg af deeling was tamelijk vast te noemen, vooral voor Erie's en Southern Rails. De oorzaak van de daling der Wabash achten wij voldoende bekend, deze maatschappij zit in de verdrukking en komt er zonder reorganisatie niet uit. Een bedrag van ruim 39 millioen dollar is uitstaande aan preferent Kapitaal en wanneer wij dus aannemen, dat de Commons, zooals uit Amerika wordt bericht, behoudens een recht van preferentie op het alsnog uit ts geven nieuw pref. aandeelen Kapitaal, waardeloos zullen worden, dan moet ongeveer 10 millioen dollars gefourneerd worden, door een storting van de houders der nu uitstaande preferente aandeelen te vragen die storting zou dus circa 257* bedragen en dat komt niet ieder gelegen, te minder, daar het nieuwe papier dan reeds vrij duur uitkomt. Petroleumwaarden. Koninklijke werden ex dividend verhandeld op groote aankoo- pen voor binnen en buitenlandsche rekening, de belangstelling in Geconsolideerden is monenteel geringPerlaksoorren iets zwak ker, Astra Romana en Orions vast. Minwaarden Behoudens voor Gloemboek was de stemming voor Indische mijnwaar- den vast. Gyana Goud iets zwakker. Tabakken. Deze afdeeling was verdeeld, voor enkele soorten ontwikkelde zich levendige handel, speciaal voor Deli Mij. welke tot 5597» stegen op gunstige divi dend voor uitzichten. Rubberwaarden verbeterd, overige stil en weinig veranderlijk. Nederlandsche staatfondsen vast. Buitenlandsche dito prijshoudend. Columbia hooger. Geld op prolongatie 457° pCt. Ten onzen kantore stellen wij verkrijg baar 4§ p<?L Deposito-obligatien, met een looptijd van een jaar, in stukken van f 1000, f 500, f 250 en f 100, voorzien van halfjaarlijksche coupons, verschijnende 1 Mei en I November. Voor het uitvoeren uwer effectenorders het inwisselen van binnen- en buitenland- sche-coupons en het geven van inlichtingen betreffende aan- en verkoop van beleg ging- en speculatieve fondsen, houden wij ons aanbevolen, zoowel ten onzen kan tore te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirksland, Oude-Tonge en Stad aan 't Haringvliet. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 4-7 '12. blauwen M a 0.— Spuiscbe eigenheimers 1* a 0.— Elakkeesche 1) a 0. Friesche borgers 1) 0.— a 0.— blauwen n 0.— a 0.— Eigenheimer pooters 0.— a 0. Blauwe n o. a 0.— Ponte n a 0.— Audijker Muizen 3. a 3.60 Kleine 1.80 a 2.— Beverwijker zand 0. a 0.— Westlandsehe ronde 4. 50 a 4. 60 Schoolmeesters 4.20 a 4.40 Friesche Muizen 3. 20 a 3.40 Bravos 0,— a 0.— Oude Malia, per 100 kg n a Nieuwe 101 n a ROUSSELAERE 2 JULI. Chichoreiwortelen oude fr. 19 S, 19'/, ongedroogde fr. 157» le- o O VA SOMMELSDIJK, 3 Juli 1912. Essex Tarwe f 11,tot f 11,25. per 100 Kilo. Wilhelmina f 10,£0 tot f 10,75. Haver f 10,tot f 10.50. Zwarte bessen f0.32 per kilo. Er was op de beurs alleen eenig handel in wat granen, er werden evenwel van den nieuwen oogst leverbare eigenheimers aangeboden, doch men kon daarvan geen prijs betalen. Amsterdam, Juli 1912. Ingezonden door JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Heet. Zeeuwsche bonten f 0, a 0.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4