Oorlog tusschen Italië en Turkije. Uit de Pers. Ons wo-dt altijd bij zulke dingen ver weten, dat we de natie verdeelen en ver deeld maken. Buitenland. Plaatselijk nieuws. Gemeenteraad. Ingezonden Stukken Posterijen. Rechtzaken. Verk 00 pingen. sen heeft een groote uitbreiding verkregen en hiervan hebben niet alleen de Friesche verbouwers, doch ook landbouwers buiten de provincie geprofiteerd. Het zaad van de goedgekeurde velden kan op de telken jare in Februari gehouden tentoonstelling worden aangeboden en wordt daar door de Centrale Commissie aan een strenge keuring onderworpen, terwijl tevens door deze commissie bemiddeling bij den verkoop wordt verleend. Appèlmonsters worden genomen en door den Secretaris der Friesche Maatschappij van Landbouw bewaard. Waar dus de verspreiding van zaden en peulvruchten bevredigend geregeld is, en wij ook tot ons genoegen kunnen consta- teeren dat de Februari-tentoonstelling steeds drukker wordt bezocht, ook door be langhebbenden buiten de provincie, bleek het wenschelijk voor den handel in poot- aardappelen een andere regeling te treffen. Deze toch zijn niet geschikt om als zoo danig te worden gekeurd en bovendien worden zij reeds grootendeels in den loop van den zomer verkocht, zoodat de Friesche Maatschappij moest volstaan met de be kendmaking der namen van verbouwers van goedgekeurde gewassen, terwijl de handel zelf aan belanghebbenden werd overgelaten. In vele gevallen levert dit geen bezwaren op. Zoo toch komt het veelvuldig voor, dat koopers van elders in eigen persoon over komen en zich direct met de verbouwers in verbinding stellen niet zelden ontstaan hieruit vaste relatiënmen heeft zijn vaste leveranciers, anderzijds zijn vaste afnemers. Natuurlijk is de Friesche Maatschappij geenszins van plan deze bestaande relaties, gegrond op beproefd vertrouwen, te schen den, integendeel, zij hoopt dat deze nog lang en tot genoegen van beide partijen zullen blijven voortbestaan. Maar wel heeft zij gemeend dat het noodig is, bemiddeling te verleenen daar, waar het vinden van goede connecties moeilijkheden oplevert. In de eerste plaats wil zij hierdoor voor komen dat, nu de afzet van pootaardap- pelen grooteren omvang aanneemt, een aan tal willekeurige tusschenpersonen zich van dien tak van handel meester maakt, we tende hoe in zoo'n geval de kans maar al te root is, dat op een goeden dag dit een bron wordt van knoeierij, die aan den af nemer directe en aan den verbouwer in directe schade zou opleveren. In de tweede plaats hoopt zij hiermede te bereiken een vereenvoudiging van den koop en tevens een belangrijke onkosten- besparing. Hoe gaarne wij onze afnemers, Hollan ders, Zeeuwen, Belgen en boeren uit andere landstreken ook in ons middenzien, wij iveten dat de kosten en moeite aan zoo'n bezoek verbonden, voor velen een bezwaar zijn en gelooven daarom, dat zij het op prijs zullen stellen, wanneer de gelegenheid wordt ge opend, ook zonder persoonlijk bezoek het verlangde te verkrijgen. De talrijke vragen en betrouwbare adres sen, uit schier alle deelen van het land in de laatste jaren bij ons ingekomen, hebben ons de overtuiging geschonken, dat ook zij, die voor het eerst wenschen kennis te maken met het Friesche pootgoed, behoefte gevoelen aan betrouwbare bemiddelaars. De Friesche Maatschappij van Landbouw heeft gemeend, dit tweeledig doel te kunnen bereiken door het Bestuur te machtigen handelaars aan te stellen, die zich speciaal met den verkoop van goedgekeurd poot goed zullen belasten. Zij staan onder directe controle van het Bestuur der Maatschappij en zullen gebruik maken van het door de Maatschappij vastgesteld handelsmerk. Het Reglement wordt gaarne franco toegezon den. Voor de campagne 1912-13 zijn een drie tal personen, die hunne sporen op dit ge bied reeds hebben verdiend, benoemd als handelaars, die dit merk zullen voeren, t.w. de H.H. B. C. ALGRA te Stiens, Tj. SCHAT te St. Anna Parochie, J. P. WIERSMA, Spanjaardslaan, Leeuwarden, en voor de Coöp. Vereeniging tot aankoop van Landbouw-benoodigdheden en verkoop van Landbouwproducten te Franeker, de heer J. HIBMA Bz. te Franeker, terwijl als Commissie van Toezicht zullen fungeeren de H.H. Dr. E. VAN WELDEREN Baron REN- GERS te IJsbrechtum, K. J. VAN DEN AKKER te Berlikum (Fr.) C. BROEKEMA te Leeuwarden, respectievelijk Voorzitter, Bestuurslid en Secretaris der Friesche Maatschappij van Landbouw. Wij meenen dat het bovenstaande vol doende is om u het volste vertrouwen te schenken in de wijze waarop deze handel is georganiseerd, overigens zijn wij zoo vrij u te wijzen op de uitmuntende gelegenheid die de Friesche Landbonw-tentoonstelling 1912, die 26 Augustus1 September te Leeuwarden zal worden gehouden, u biedt om nader met de Friesche producten en de wijze waarop ze worden verhandeld, ken nis te maken. Waar het reglement uitdrukkelijk voor schrijft dat de pootaardappelen onder het handelsmerk slechts direct aan de verbrui kers of vereenigingen van verbruikers of hunne uitdrukkelijk gemachtigden mogen worden verkocht, verzoeken wij u dringend, zoo u bestellingen wenscht te doen, u per soonlijk te wenden tot een van bovenge noemde handelaars. Bel Bestuur der Friesche Maatsch. van Landbouw, E. VAN WELDEREN RENGERS, Voorz. C. BROEKEMA, Secr. Obstructie. De ^Stichtsche Ct.« oordeelt, dat men ter linkerzijde in de Kamer 1 ezig is obstruc tie te voeren de werking van de Commissie van Voorbereiding is op deze wijze eer tijdroovend dan tijd sparend. Ten bewijze, dat er van obstructie kan worden gesproken, be oept het blad zich op wat Dinsdag jl. in de Kamer plaats greep. De Rechterzijde had besloten tegen de oppositie van Links in, Dinsdagavond te vergaderen. Schamper had de heer Duys der Rech terzijde totgeroepeD, dat zij er dan ook wezen moest. Wclau, du Rechterzijde was Dinsdagavond flink vertegenwoordigd. Nadat de heeren Patijn en Duys weer den geheelen dag de Kamer en den Minister vermoeid hadden met hun eindeloos gepraat, gingen deze heeren Dinsdagavond op dezellde wijze door tot middernacht. En toen eindelijk het besproken artikel van het ontwerp geen stof meer opleverde en tot stemming kon worden overgegaan, vroeg de heer Troelstra en daarna kreeg de heer De Klerk het woord om de stemming te verhinderen. Er waren zooveel leden van de oppositie naar huis gegaan, die niet gedacht hadden dat er een stemming zou komen. Dus mocht zij niet plaats hebben 1 Nota bene, het was de heer Troelstra die dit beweerde, dezelfde die Vrijdagmiddag om half vijf op stemming over de motie- Ter Laan had aangedrongen. Dank zij de flinke houding van den vice- voorzir.er Van Nispen, ging de stemming door. Eu wat geschiedde toen. Toen liepen de sociaal-democraten en eenige Unielibcralen de zaal uit om de vergadering onvoltallig te maken en de stemming te verhinderen. Maar dit lukte niet, Er bleven 51 leden over, zoodat de stemming wettig was. Eenige vrijzinnig democraten en liberalen deden aan het spelletje der socialisten niet meezij bleven in de zaal, zoodat de ver gadering voltallig bleef. Deze heeren be hielden hun politiek fatsoen en toonden, dat zij niet door dik en dun Mr. Troelstra wilden volgen. Het grappige van het geval was, dat de heer Duys even in de zaal kwam om stem ming te vragen en er onmiddelijk weer uit liep, zoodat het artikel, waarover hij stem ming gevraagd had, er met algemeene stemmen doorging, t Het land, zoo besluit »De Stichtsche Ct.t oordeele nu over de houding der zooge naamde arbeidersvrienden bij de behandeling eener sociale wet. De arbeiders mogen wachten zoolang het dezen heeren belieft te redeneeren. 3>Neutrale« groenteveiling We lezen in »Onze CouranU Het is gebeurd te Bergen op Zoom. Daar bestaat een groente veiling. Waar groente en fruit worden verkocht, zeer in 't belang der telers, die nu méér geld voor hun waren krijgen. Deze veiling is tot stand gebracht door de ijverige pogingen van den Roomsch- Katholieken Boerenbond. Maar wat is nu geschied? Naast deze bestaande veiling, hebben de meer moderne en verlichte geesten nu opgericht een >neutrale« veiling. Let hier nu wel op. De andere veiling was er éérst en maakte natuurlijk niet het minste onderscheid tus- schen roomsche en moderne doperwtjes en peulen. Als ze maar goed waren Doch nu komen de »neutralen« en »mo- dernen« dóén, wat ze in óns altijd afkeu ren; zaaien verdeeldheid en richten een eigen, tweede veiling op. En als een der redenen wordt dan op gegeven, dat huns inziens »de geestelijkheid zich niet met die veilingen bemoeien moest. Een >smoesje« natuurlijk. Een doekje voor 't bloeden. Dat ziet er op, dat bij dien Boerenbond geestelijke >adviseurs« zijn. Maar ieder be grijpt wel, dat de paters den afslag aan de verkoopers van professie overlaten. 't Is niets dan godsdienstweerzin. Maar .als de »christelijke« ergens 't eerst mee zijn, -dan: geldt het ver deeldheidsargument niet. Dan gaan de hee ren alevel hun eigen gang De Turksche en Italiaansche berichten over een en hetzelfde gevecht zijn vaak met elkaar in lijnrechte tegenspraak, het geen opnieuw blijkt uit de beide volgende telegrammen, die betrekking hebben op het gevecht bij Sidi Said. CONSTANTINOPEL. De minister van Oorlog ontving een telegram, waarin ge meld werd, dat de Italianen het Turksche kamp bij Sidi Sa d aanvielen. De vijand werd teruggeslagen en achtervolgd tot aan de zee. Vele lijken bleven op het slagveld achter. ROME. De mimster-president Giolitti las in den Senaat een telegram voor van generaal Garioni, waarin gemeld wordt, dat de Italiaansche vlag te Sidi Said geplant werd. s /■/Wij hebben aldus het telegram Sidi Said veroverd op em talrijken vijand na een hevig gevecht.// De vijand werd op de vlucht geslagen. Aan Italiaansche zijde* werden 18 man ge dood en 112 gewond. De Turken en Ara bieren zouden zeer groote verliezen geleden hebben500 lijkeu werden in de loopgra ven gevonden. DUITSCUL4ND. Graaf Zeppelin is niet erg gelukkig met zijn luchtschepen. Bijna elk succes wordt gevolgd door een jobslijding. Eerst werd bericht het groote succes, dat het luchtschip //Victoria Luirev op zijn vaart boven de Oostzee 'nad, en thans is de »Sehwaben</ door een noodlottig toeval geheel vernie'igd. 15 Juli 1911 werd het luchtschip//Schwa- ben// door de maatschappij De'ag 0verge nomen, nadat he eerst verschillende uit stekend geslaagde proeftochtea gemaakt had. De //Schwaben// was 140 M. lang, had een doorsnede van 14 meter en een gasinhoud van 17.730 M3. Het schip was voorzien van 6-cyünder Maybach-mo'oren, Over de ramp meldt de //LokalAnzei ger// nog het volgende: Het luchtschip //ïchwaben// was om halftien uit Erankfurt te Dusseldorf geland en zou in de groote loods onder dak gebracht worden. Dit kon echter door den sterken tegenwind niet gebeuren en men ankerde het op het vliegterrein. Tegen halftwee werd het schip door een zeer sterke w'ndvlaag opgeheven het brak middendoor, tengevolge waarvan de gashouders leeg liepen Door zelfont branding ontplofte het uifstroomende gas en binnen enkele ongenblikken stond het geheele schip in lichtelaaie Het vuur sloeg over op de loods, maar kon daar nog bij tijds gebluscht worden. Bij de ontploffing •werden 35 perso en min of meer gewond, echter niet levensgevaarlijk 10 van hen moesten naar het ziekenhuis vervoerd worden. BEIEREN. Opnieuw hadden er in het Beiersche Huis van Afgevaardigden stormachtige tooneelen plaats. De minister van Binnen- landsche ZakSn, von Sooden, verdedigde het besluit der regeering, om g< en socialist meer tot burgemeester aan te stellen. Hij riep de socialisten toe, dat deze politiek in het belang van het monarchistische staatssysteem was, en zeide woordelijk //Wanneer gij (tot de socialisten) zelf aan het staatsroer zat, zou 't u-lieden ook niet invallen om monarchistisch gezinde amb tenaren aan te stellen.// Waarop freiherr von Halier met zijn tentorstem den mi nister toeschreeuwde //BeslistWanueer gij er de capaciteiten voor bezat, zouden wij u zelfs een sociaal-democratisch baantj^ geven Hierop ontstond zoo'n bulderend gelach en heidensch lawaai, dat de vice- president eerst na langen tijd deoidekon herstellen. Deze geestigheid moet bij minister von Sooden in het geheel niet in goede aarde gevallen zijn, PORTUGAL. De Senaat nam definitief de wet aan betreffende de overgave aan ex koning Manuel en aan zijn familieleden van de roerende goederen, die hun toebehooren. OOSTENRIJK. Daar het Heerenhuis het wetsontwerp betreffende het landleger heeft aangenomen, is de legerhervorming in haar geheel door de beide Kamers aangenomen. RUSLAND. Reeds lang liep het gerucht, dat de ta melijk zwakke Russische troonsopvolger, Alexis, aan tuberculose in de kniegewrich ten leed. Dit gerucht wordt thans officieel gedementeerd. Sommelsdijk. Door de Wed. C, Joppe is de z g.n. Gasthuisschuur, staande aan de Achterstraat verkocht en een 80 gemeten land verhuurd aan den heer T. de Gast, alhier. Het huis, plaatselijk gemerkt A no 6, aan de Voorstraat, toebehoorende aan Mevr. de wed. A. van Weel-de Graaff te Rotter dam is verkocht aan de Gez. Segers onder Herkingen. De beide fairbanken in deze gemeente zijn door den Zuidelijken Bond van Beetwor- suikerfabrikanten (e Bergen op Zootr, goed gekeurd. Door den landbouwer J. Schelle vis Hz. werd p;r omroeper veldarbeiders gevraagd tegen een loon van f2.50 per dag, zijnde van 's morgens 4|tot 's avonds 8 uur. Door David Vroegindeweij enLeen- di rt Kastelein worden zwarte bessen opge kocht tegen f 0.30 per K lo. In het huis B 60, bewoond door den heer D. Joppe is de besmettelijke ziekte, diphseritus, geweken. Middetharnis. Bij een door het Maand - blad >Sieikuns!« uitgeschreven prijsvraag voor een plafondversiering, werd van de 75 ingezonden ontwerpen bekroond met den 5e prijs, het ontwerp van den heer Cor. A. Tiemens, leeraar aan de Ambachtsschool a hier. Op Vrijdag 5 Juli zullen de kinderen der Openbare school onder geleide van hun onderwijzers een uitstapje maken naar Rot terdam. Terwijl D. Peeman de Nieuwstraat in kwam rijden, trok een kwajongen aan de hooiburiy waardoor die er uitwipte en in de ruiten terecht kwam van den heer L. F. de Riiïter en dit nogal eenige mate- rieele schade veroorzaakte. De volgende week zullen de leerlingen der Ambachtsschool (door tusschvnkomst van den heer Patijn) een bezoek breDgen naar het Vredespaleis te 's Gravenhage. De heer W. J. Niigh is geslaagd voor het eind-excamen van het Gymnasium te Rotterdam. Den Bommel. Den prijs der zwarie aalbessen is hier buitengewoon hoog. Ze worden geleverd tegen f 0.27 per K110. Ontvingen we van uit onze naburige gemeenten bericht van hoog dagloon, ook te dezer plaatse, n.l. bij den land'muwer P. Luijendijk, werd werkvolk gevrn- 'egen f225 per dag. Vrijdag j.'. werd met stoomboot »Lastdrager« van Haarlem, alhier aange voerd een stoomdorschmachine, van de nieuwste vinding. Het was bestemd voor dhr. Th. Segers alhier Ooitgeut! plaat Het grasgewas Sd den kleinen Adriana Theodorapolder heef rij publieke verkoop ng opgebracht f2520 g3, (v. j. ruim f 1100) Door A. van Hassent is een postduif gevangen, gemerkt Nuo 8 M, C. 547. Nieuwe Tonge. Voor dit oogenbbk is hier menschenhulp te weinig, sinds 3 wekt n worden hier aan de losse arbeiders f 2,50 per dag betaalt voor het wieden, en in al die groote drukte v^li nu nog de pluk van de zwarte bessen, waar nog alle mogelijke kindeten voor opgezocht worden weike goed geloOiid wordt daar er 32 cent per kilo wordt betaald. Dirksland. Tot Directeur (chef) der Gasfabriek is benoemd den Monteur dur leidingen R. Hendrikx, Maandagmiddag had zeker reiz ger het ongeluk aan het Korteweegje alhiei door de oneffen weg van de gasleiding met de fiets in de sloot te geraken. De bewooners aldaar waren den man behulpzaam en voorzagen hem van droge kleeren, waarna hij zijn weg vervolgde. Met de oude aardappelen is hei zoo goed als afgeloopen. Gelukkig zijn er weer nieuwe, welke goed van smaak zijn. De opbreDgst valt echter algemeen niet mede, doordat de struiken slechts matig ontwikkeld zijn. Latere soorten beloven meer. Herkingen. De fairbank der landR u- wersvereeniging alhier is bij den laatst ge houden inspectie goedgekeurd. De 01 der- zoekingen werden gedaan vanwege den Bond van suikerfabrikanten De schippers P. Venema en P. Volaart ontmoeten elkander deze week per fiets in de onder deze gemeente gelegen j. Bos sche weg 1 en stieten daarbij zoodanig tegen elkander aan dat zij dientengevolge beiden in de sloot terecht kwamen. Tijdens door de moeder gedane werkzaamheden in de landerijen tuimelde een der kleinen die in haar nabijheid verkeerden achterover in een vrij diepe kreek met water. Door het heldhaftig optreden van het andere meisje en de inmiddels toegeschoten hulp der moeder gelukte het hun haar behouden op het droge te brengen. Door J. Kalle is dezer dagen een postduif gevangen en in bewaring genomen da^ aan de vlerken was gemerkt met 2-300 Cuil Schauw«. Aan de linkerpoot met rood gummiringetje 706 K. en aan de rechterpoot met soort zilverringeije ,,5227 Anveu^" Goe 'erecde. De vorige week Donder dag viel het zoontje van J. v, H. kopje onder in een moddersloot. Het werd ge lukkig door J. B. opgemerkt die hem er spoedig uithaalde. Door den landbouwer C. J. Lodder is een wiedmachine voor paardenkracht aangekocht. Het gebru'k er van moet nog al0 meevallen, daar er in korten tijd hrei wat onkruid wordt opgeruimd. Door de hooiers van den landbouwer V. werd Vrijdag een egel van -J- 2 kilo zwaar, van onder een hooital gehaald Het beesije had van de arbeiders nog al wat bekijks, doch werd de vrijheid weder ge schonken. Op de gewezen meekrapfabriek, dat nu door vier gezinnen wordt bewoond, werd de vorige week het dak van nieuwe ijzeren latten voorzieneen der inwonende vrouwen kreeg een stuk ijzer op het hoofd, zoodat zij een hevig bloedende wonde bekwam. Vergadering van den Kaad der gemeente STAD AAN 'T HARINGVLIET op Dins dag 2 Juli des voorin. 11 ure. Present met den Voorz. alle leden met uitzon dering van den heer A. J. Braber, die zonder kennisgeving afwezig is. De Voorz. opent de vergadering en stelt voor het ltzen der notulen tot het einde der vergade ring nit te stellen. Hiertoe wordt besloten. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van de Gezondheidscommissie gezeteld te MiddMliarnis, waarbij zij de begroo ting voor het juar 1913 irezendt. De Voorz. z-gt dat hel Dag-lijkseh Bestuur voorstelt voor deze g<m»nite op de begrooting voor 1913 uit te lokken f 10,«6 zijnde èen cent per zi°l. Conform het voorstel van B, en W. wordt besloten. b. Eene missive van IJ.H. Gcd. Staten, waarbij zij goedgekeurd terugzenden, een besluit van den Gemeenteraad tot aankoop van grond voor de te bouwen Gasfabriek. Wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Een. schrij ven van voornoemd College, goed gekeurd terugzendende een besluit tot het doen van eene af- en overschrijving. Notificatie. d. Mededeeling van de commissie tot wering van Schoolverzuim, dat tot voorzitter van bun college is benoemd de beer J. C. Elvé. Notificatie. e. Verzoek van J. Hnizer alhier, om een half jaar afschrijving van de hondenbelasting. Dit verzoek wordt ingewilligd. f. Aanbieding der Rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur alhier, over het dienst jaar 1911. De voorzitter stelt namens het Dagelijksch be stuur voor, deze rekening, die met een batig slot, groot f375,69 sluit, goed te keuren. Overeenkom stig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering en gaat zij in gesloten zitting over ter bespreking van eenige reclame's inzake den Hooldelijken Omslag. Na heropening der openbare vergadering is het volgende verhandeld I. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. II. Begrooting grintweg commissie. De voorzitter zegt, dat het Dagelij ksch-bestuur evenals vorige jaren, voorstelt f150 toe te staan voor administratiekosten. Hiertoe wordt besloten. III. De voorzitter vraagt den Raad het Dage lijksch bestuur te machtigen, tot het doen van enkele at- en overschrijvingen. Hiertoe besloten. IV. De Burgemeester vraagt of de heeren hunne goedkeuring er aan kunnen hechten, wanneer de gemeente een stuk grond in erfpacht neemt, nabij deze gemeente voor het plaatsen van gashouders. Geen der heeren verklaart zich hiertegen. Tenslotte vraagt de Voorzitter of iemand nog het woord verlangt. De heer van Paasse neemt van deze gelegen heid gebruik ru vraagt hoe het komt, dat inde vergadering nog niet is gesproken over het jaar lijks houden van een nationaal feest, daar, bij gelegenheid van het niet aannemen van het voorstel tot invoeren van een kermis, hier toch over gesproken is. De Voorzitter merkt op dat bij de behandeling van het verzoek van het Kennis-comité is be sloten, dat het houden van een Nationaal feest een nader punt van behandeling zou uitmaken, tevens zegt hij dat een der Raadsleden hier dan een voorstel van moet maken. Wordt besloten dit punt tot eene volgende vergadering aan te houden. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. De Landbouw Onderlinge P. O. C. 2>Over(Iabkee.« Ziekte verzekering betreffende de risico van Art. 1638(4) B. W. (Arbeidscontract Stand op 31 Decemher 1911. 34 verzekerden met 36 dienstboden welk aantal verminderd, door overlijden met 2 verzekerden met 2 dienstboden. Stand op 31 Juni 1912. 47 verzekerden met 52 dienstboden. Ontvangen werd aan voorschotten f 104. Uitgegeven werd voor Eén ziekte geval te Middelharnia f29.60 j Sommelsdijk f6.30 Zoodat op 30 Juni in kas was f68.10 Alle ingezetenen van dit eiland al of geen landbouwer, met of zonder bedrijf kunnen aan deze onderlinge ziekteverzekerrng deelnemen. De inleg bedraagt f 0.60 de voorschotpremie f2.— per jaar en per dienstbode. Inlichtingen verstrekken de leden der P. O. O. en ondergeteekende. AW. KEIJZER Secretaris. Melissant 1 Juli 1912. Postkantoor Sommelsdijk. Juni 1912. Verzonden telegiammen 94 Ontvangen 121 Uiig. telefoongesprekken 145 Ink. 135 Totaal 495 Ar rondlësements Rechtbank. Kamer van strafzaken. Zitting van Donderdag 27 Juni, Uitspraken. J. R., 45 jaar, schoenmaker te Middel- harnis, wegens mishandeling, tot 7 dagen gevangenisstraf. S. T. K., 33 jaar, veldarbeider te Som melsdijk wegens mishandeling tot 3 weken gevangenisstraf. W. F, G., te Nieuw-Helvoet wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn be diening, tot f15 boete, subsidiair 15 dagen hechtenis. I. van H., 3 2 jaar, bouwknecht te Som melsdijk, beklaagd geweest van mishandeling werd vrijgesproken. G. v. d. B., 20 jaar, matroos te Middel- harnis en G. De W., 22 jaar matroos te Hellevoetsluis, wegens mishandeling, ieder tot f 25 boete, subsidiair 25 dagen hechtenis. 0p Woensdag 3 Juli 1912 des voorm. 10 uur aan den Zuidelijken Achterweg te Sommelsdijk van Paarden, Rijtuigen en Landbouwgereedschappen ten verzoeke van den heer Jb. van den Nieuwendijk aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 4 Juli, te Stellendam ter herberge van J. G. Knöps, afslag 's avonds ten zeven uur van een Huis, waarin her berg, benevens het erfpacktsrecht tot 1950 van den grond, te Stellendam, aan den Langeweg, nabij het Tramstation, kadaster Sectie B nommer 1594, groot 11 Aren 10 centiaren. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 10 Juli 1912, des namiddags 2£ uur, in liet koffiehuis van L. van Kem pen te Ooltgensplaat, veiling van een huis aan don Molendijk te Ooltgensplaat, Sectie A. No. 1649 en 1650 groot 71 c.A. en van een tuin aldaar (in 2 koopen), Sectie A. No. 873, groot ö^A. 20 c.A. ten verzoeke van J. L. Beijer. Notaris Mr. VAN WEEL. Donderdag 11 Juli, des namiddags 2 uur in het koffiehuis van J. Vreeswijk te Oolt gensplaat, Tarwe, Rogge en Haver in de polders de Galathee, Oudeland en Weipol der onder Ooltgensplaat en Krammerpolder onder Den Bommel, ten verzoeke van Wed. G. van Oorschot; Adrianus Jacobs; Wed. L. Wouters W. Korteweg Pz. en H. Schil- peroort. Notaris Mr. VAN WEEL. Donderdag 11 Juli inzet) 7 telkens des Donderdag 18 Juli afslag) avonds 6 uur te Stellendam in het logement van Troost van een huis met schuurtje en Varkenshok in Kavel elf van den Een- drachtspolder, kad. bekend in Sec. B no 866, grpot 2 aren 90 centiaren ten verzoeke van de erven van Jasper Hartman. Notaris VAN DEN BERG.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2