15 Jam tot 1 Aiipsins Groote Jaarlijksche Uitverkoop. J.M.FABERT, Vanaf MflMPriiscoirata! Manufacturen - Confectie. Advertentien. Oude Tonge. WEERBERICHT. Reclames, Mededee- liugen enz. (20 Cents per regel.) Alle voorhanden zijnde goede ren worden buitengewoon goedkoop opgeruimd. Vraagt Stalen Opgerieht 1835. Rechtzaken. EKNST EN SCHERTS. Aangename kennismaking. Bij een patroon meldt zich iemand aan om als bediende op te treden. >Hoet heet gevraagt de directeur. »Ik heet Krijg*, »Hoe oud zijt ge?* »Dertig jaar*. »Zoo, dan verheugt het me zeer, kennis te maken met den dertigjarigen Krijg*. In den pruikenwinkel. Gelijke munt. De zweetdoek. liet scharlaken. Burgerlijken Sland, De afstamming op school. Kerk en Schooi. Godmdieiiiitoefeningeii. Gereformeerde Kerk. Gereformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Ker-k. I)e Fondsenmarkt. Mark Iberich ten Ondertrouwd ANTHONIE MANS Az. TEUNTJE RIEDIJK Pd. Sommelsdijk, 6075 \Herkingen, 27 Juni 1912. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, den Heer COUMEL1S OVËBUOBP, betuigen wij onzen bartelffken dank. 6078 Uit aller Naam, Wed. C. OVERDÜRP-v. d. maale, Nieuwe Tonge, 27 Juni 1912. Voor de vele bewijzen van deelne ming ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd en Grootvader betuigen wij bij dezen onzen hartelij- ken dank. 6070 Familie BOUMAN. Melissant, 28 Juni 1912. buiten de voordracht om te gaan. Eu wanneer we met de aanbeveling van de schoolcommissie niet accoord gaan en er bezwaar tegen hebben, dan is het zonder meerwij stemmen een ander. Voorz. In de eerste instantie is het Plaatselijk schooltoezicht aan B. en W. opgedragen. Wij oefenen toezicht op het onderwijs uit en verte genwoordigen in deze de Raad. Ik moet eerlijk zeggen, ik kan me geen gemeente in de herinne ring brengen, waar B. en W. uitgeschakeld wordt. B. en W. zijn toch over het algemeen de personen welke voorbereid in den Raad komen. dhr. Mijs. Er zijn vele commissiën welke aan bevelingen indienen. De commissie bereid de Raad voor door de aanbeveling en deze gaat door de handen van B. en W. Voorz. Kunt u aanbevelingen opnoemen, welke buiten B. en W. omgaan dhr. Mijs. Ik heb al de oude Verordeningen, regelende de saamstelling en inrichting der school commissie nagezien. Voorz. Staat dat er uitdrukkelijk bij aan wie B. en W. weet wat de Commissie wil en deze opgave der schoolcommissie komt wel degelijk in de Raad. dhr. Mijs. Wij hebben er de voorbeelden van gezien en welke onaangename gevolgen het heeft. Dezelfde vorm is bij de Commissie tot wering van schoolverzuim. Voorz. Het recht heeft zij niet, zij doen het echter wel. dhr. Mijs. Er staat in de Verordening: in over leg met B. en W. en in overleg met commissie tot Wering van schoolverzuim wordt deze voor dracht opgemaakt. Yoorz. In den regel worden er wel personen opgegeven, maar zij kunnen niet op wettelijke gronden steunen. dhr. Doornbos. Ik zou 't een onprettige'toestand vinden, wanneer B. en W. van de schoolcommis sie een aanbeveling ontvingen en zich daarmee niet konden vereenigen vandaar dat ik de redac tie goed vindt dat de schoolcommissie personen aanwijst die zij er gaarne in hebben en B. en W. een aanbeveling indienen. Voorz. „In overleg" heeft reeds tot zeer groote moeilijkheden aanleiding gegeven tusschen vele colleges van B. en W. enz. Er is reeds menig maal wrijving van gedachten over geweest. Som migen zeggen dit: wij zijn van plan die op de voordracht te zetten en deze ter kennis te bren gen van de Arrondissements-schoolopziener enz. En het is een bewezen feit, dat wanneer er over leg gepleegd is, zooals ik gezegd heb, zal deze de goedkeuring van de Kroon ontvangen, en het zal geen aanleiding geven om vernietigd te worden. Ik zou zeggenIets dat er duidelijk staat, moet men niet onduidelijk maken. dhr. Mijs. Tegen die duidelijkheid heb ik juist bezwaar. M.i. is de kans te gering. De school commissie dient hare opgave bij B. en W. in. Nu hebben zij niets te vragen beleefdheidshalve of wat anders. Nu zegt het Dag. bestuur: wij zullen nog een paar andere op de voordracht zetten. Dan komt de aanbeveling van de school commissie en die van het Dag. bestuur naast mekaar en worden zoo ingediend. Is het niet wenschelijk dat cp alle punten overeenkomst bestaat, zoodat er een harmonie is. Voorz. Ik zal u hierop weinig antwoorden. En wel wat aangaat de harmonie, welke er bestaat tusschen de schoolcommissie en het Dag. bestuur. We hebben al dikwijls de ervaring opgedaan, dat al krijgen we maar brieven, dan trachten ze dis harmonie te brengen, dat ia heel wat anders als harmonie. dhr. Mijs wenschte een voorstel ervan te maken om art. 8 te wijzigen. De Voorz. echter verklaarde dan toch in het moeras te zullen komen, want dat het tot geen resultaten zal leiden. dhr. Mijs. Heeft het overleg tot geen resultaten geleid, dan kan toch de aanbeveling ingediend worden. Voorz. Dan zouden we de redactie zoo moeten opstelien, dat we tóch ten allen tijde de aanbe veling kunnen indienen. dhr. de Graaff. Het zou verschillende moeilijk heden doen ontstaan. Naar mijn meening was het wenschelijker dat bij iedere vacature het Dag. bestuur en de schoolcommissie saamkwatneo, personen noemden en bespraken, opdat dan de aanbeveling op die manier meer gewikt en gewo gen is door het Dag. bestuur en de schoolcommis sie. Ik geloof dat men op deze manier een massa ondervangen zou worden. Door den Secr. wordt door de Voorz. een redactie ter hand gesteld, waarin gezegd wordt, dat B. en W. zoo noodig een aanbeveling indienen, doch acht zjj het niet noodig en vinden zij niets in de aanbeveling van de schoolcommissie, dan wordt deze door gestuurd. Het hoofdmotief is echter dat het Dag. bestuur de bevoegdheid houd. Hiermede kunnen alle leden zich vereenigen en trekt de heer Mijs zijn voorstel in. Daarna wordt de Verordening der schoolcom missie vastgesteld. 6. Voorstel van het Dag. bestuur om een Missive van de Plaatselijke schoolcommissie tot intrek king van de benoeming van dhr. Kievit als lid derzelve voor kennisgeving aan te nemen. Zonder hoofdelijke stemming en discussie wordt hiertoe besloten, 6. Rondvraag. Dhr. M. Joppe zegt dat in Gemeentelijke grint- bakken voortdurend een 30 a 40 jongens zitten en dan de grint overal heen gooien. Spreker vraagt of de mogelijkheid nietbestaa^ (daar de politie, die er toch goed naar kijkt, en er anders wel geregeld zou moeten blijven) er prikkeldraad over te spannen. De Voorz. antwoord dat zooveel mogelijk hier aan tegemoet gekomen zal worden. Dhr. De Graaff vraagt of erj ook reden voor bestaan, welke aanleiding geven om 's middags te vergaderen. Spreker zou in overweging willen geven dit toch zooveel mogelijk 's avonds te doen. De Voorz. zegt dat hem beter past van's mid dags, doch hij zegt niet dat hij dien regel conse quent wil handhaven. Dhr. Peekstok vraagt of de Gemeentestem nog niet ontvangen is. De Voorz. zegt dat deze weer circuleerd. Dhr. Gideon vraagt of de lantaarn aan zijn schuur 'niet door zou kunnen branden daar het daar nogal druk is, vooral in het najaar. De Voorz. zegt dat het overwogen zal worden. Dhr. Mijs zegt dat hij de vorige keer meent gehoord te hebben dat de karreman het gras van het Kerkhof verplicht was af te maaien. Spreker achtte het wenschelijk, dat niet hier ren beet en daar een kap gegeven werd, maar hij stelde voor deze te verplichten het in eens af te maaien. Hierbij sloten zich alle leden aan, er nog aan toegevoegend, dat geen goed meer te drogen mocht gelegd worden. Niets meer te verhandelen zijnde, Bloot de Voorz. de vergadering. Arrondissement* Rechtbank Kamer van strafzaken. Zitting van Dinsdag 25 Juni. De 20-jarige matroos G. v. d. B. te Middelharnis en de 22-jarige matroos G de W. te Hellevoetsluis, hadden in de laatste plaats op s Stei een dronken man, met wien zij ruzie hadden gekregen, geslagen. Het O.M., waargenomen door mr. Bou- man, eischte ter zake van mishandeling, tegen elk een maand gevangenisstraf. De niet verschenen beklaagde J. J. V. verstoorde op 21 April in een herberg te Nieuw-Helvoet de orde en leverde gevaar op anderen. De veldwachter A A Föhing verwijderde hem en tijdens zijn overbreDgmg ruide de arrestant het publiek og de openbare straat, op dc or te toepen »Leen gooi dien rotvent in het water«. Eisch wegens het mondeling in het open baar opruien tot eenig strafbaar feit, een maand gevangenisstraf. De 45-jarige schoenmaker J. R. te Mid delharnis, had op 27 Mei gehoord, dat zijn vrouw ruzie had met een buurvrouw hij was zijn echt^enoote te hulp gekomen, maar had de andere vrouw niets gedaan. Get. Jordaan vertelde dat zijn vrouw ruzie had met de vrouw van bekl. R. Den,vol genden dag had get. zelf ruzie gekre gen met beklaagde, en was met hem gaan vechten. De vrouw van get. was er toen bij gekomen en bekl. had haar in een van haar vingers gebeten. De mishandelde ver klaarde hetzeltde bek), had haar des mor gens nog uitgescholden. De derde get. had wel gezien, dat de viDger bloedde, maar niet, dat beklaagde daarin beet. Het O. M., waargenomen door mr. Wolf- son, eischte ter zake van mishandeling zeven dagen gevangenisstraf. De koopman W. Maliepaard verklaarde, dat de 3 2-jarige werkman I. v. H. en de 33-jarige S. T. K., veldarbeider, beiden wonende te Sommelsdijk, de laatste gedeti neerd, hem aldaar op 24 April in een her berg hadden mishandeld. K. had hem in het gelaat gekrabbeld, terwijl van H. hem aan zijn jas vasthield. In zijn gelaat werd get. bloedend verwond. Een tweede get, bevestigde dit, K. ontkende, den bekl. te hebben ge krabbeld. E-sch wegens nrshandeling legen v. H. veertien dagen, tegen K, drie maanden ge vangenisstraf. De veldwachter Kreulen had in den nacht van 27 op 28 Mei te Nieuw Helvoet, den niet verschenen W. F. G., die, zonder licht, op een rijwiel reed, gelast stil te houden en af te stappen, Eisch wegens het opzettelijk niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Get. J. Timmer verklaarde, dat de 20- jarige arbeider F. A. B. te Spijkenisse, hem aldaar op 16 Mei een geweldigen stomp had gegeven. Get. Versteeg had bij de politie hetzelfde verklaard nu beweerde hij echter, niets te hebben gezien. Hij had het maar gezegd, omdat de eerste getuige en de veldwachter hem bang hadden gemaakt en hem hadden gezegd, dat hij gegijzeld zou worden. In verband met deze verklaring werd de zaak voor onbepaalden tijd geschorst. De rechtbank veroordeelde verder: F. J W. te Middelharnis, wegens weder spannigheid en vernieling, tot een maand gevangenisstraf. J, H. 21 jaar, arbeider te Zuidland, wegens mishandeling, tot f 25 boete, subs 30 dagen hechtenis. J. C. W,, 50 jaar, horlogemaker te Den Bommel, wegens verduistering van een hor loge, tot tien dagen gevangenisstraf. L. F., 18 jaar, en zijn broeder D. F., 20 jaar, arbeider te Oude ToDge, wegens mishandeling, wat den tweede betreft, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, resp. tot zes weken en zes maanden gevan genisstraf Onderwijzer„Naar jou familie wordt niet gevraagd Boer: »Ik zou wel een pruik willen hebben.* Pruikenmaker: Best Wenscht ge een nieuwerwetschen, met veereu?» (Bedoeld werd met stalen veeren). Boer (meenende, dat er van een pruik van vogelveeren gesproken werd): »Neen geef mij er maar liever een met haar.* Mevrouw heeft mij gezegd, dat ik u zeg gen zou, mijnheer, dat zij niet thuis was* „0 ja, meisje? Wel zeg dan mevrouw uit mijn naam, dat ik er niet geweest ben." Een moeder, die begeerde dat haar zoon zou opgeleid worden voor de Evangelie bediening verzocht liaar leeraar, om den jongeling eens te onderzoeken, zeggende: »Ik ben zeker, dat hij eon talent heeft, maar. het is in een zweetdoek verborgen Na een onderhoud met den jongeling gaf de leeraar verslag als volgt„Nu, mevrouw ik heb den zweetdoek uitgeschud, doch heb geen talent gevonden". Een Engelsch chemicus zeide eens tot zijne hoorders, bij gelegenheid dat hij eene verhandeling hield over het vervaardigen van papier: „De ijzerachtige kleuren geven ons altijd eenige moeite, maar wat de schar lakenlappen betreft, is het onmogelijk de kleur te vernietigen. Gij ziet, zeide hij, dat vod, dat ik als het ware met mijne oplos sing doorweekt heb, liet is wel iets ver bleekt, maar toch nog zeer rood gebleven en zoo ik het langer in mijn ontbindend vocht liet, om de kleur geheel te doen verdwijnen, zouden de draden en vezels zoodanig verteren, dat de overblijfselen, voor ons fabrikaat ondienstig moeten wor den. Wat zullen wij dan met de scharla kenlappen aanvangen Zij zijn enkel te gebruiken tot de vervaardiging van liet roode vloeipapieren zoo gij wellicht niet hebt begrepen, waartoe men dat papier een roodachtige kleur gaf, zoo kunt ge er nu de oorzaak van weten". Een der hoorders van bovenstaande uit legging, verklaarde later, dat hij dien nacht den slaap niet kon vatten van opgetogen heid over eene mededeeliDg, die hem duide lijk deed begrijpen de groote rijkdommen der genade en dér onschatbare waarde van het dierbaar bloed van onzen Heere Jezus Christus. De Heilige Geest toch heeft den profeet Jesaja ingegevenniet om te schrijven, al waren uwe zonden blauw als het hemelgewelf, of groen als het blad van den olijfboom, of zwart als de nacht, maar wel degelijk: al waren uwe zonden als scharlaken, zij zullen wit worden als sneeuw, al waren zij rood als karmozijn, zij zullen worden als witte woluit alle kleuren juist de eenige kiezende, die bij alle hulpbronnen, zelfs der moderne wetenschap, moet verklaard worden onuit- wischbaar te wezen. Voor menig Christen is dit de loopbaan zijn hoogeschool is een krank lichaam, zijn studietijd een menschenleven, zijn college de pijnenzijn doctoraat de groote ver drukking, zijn praktijk geduld, maar zijn loon is in den hemel. Het beste en meest aanbevelenswaardig dagblad is. het BIJBELBLAD. Zw. G. A. A. Zeker koster antwoordde op de vraag wanneer begint de godsdienstoefening „na half twaalf!" De man had het begre pen. Het Christendom moet in practijk ge bracht na het amen van den dominee. Bij een Romeinsche vrouw kwam eens een zeer zwierig gekleede dame en toonde haar prachtige juweelen. De Romeinsche zweeg stil, totdat haar kinderen uit de school kwamen. Toen sprak zij, op hen wijzende: „Ziedaar mijn juwee len". MIDDELHARNIS. Geboren Lena d. v. Hendrik v. d. Kooij en Cornelia van den tolMarinus z. v. Ger- rit Onderdelinden en Gijsje Klaasje Koper Johannes z. v. Jacob Verolme en Willempje FaasseDanker z. v. Pieter Peema'n en Maatje Mackloet. Gehuwd: Jan Vroegindeweij 22 j. en Bastiaantje Grootenboer 19 j. Onderwijzer: *Wij stammen dus allen van één menschenpaar af". Jongen: „Vader zei laatst, dat we van de apen afstammen". Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 30 Juni 1912. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. en 's av. 6 uur Ds. Casimier van Groningen. Extra collecte. Middelharnis, vm. 9,30 uur Ds. Bruining. Middelharnis Evangelisatievm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. 't Zandt van IJselmuiden. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangeD. Den Bommel, vm. 9 en 's av. 6 uur Ds. de Gidts van Goedereede. Langstraat, nam. 2 uur dhr. Haok. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, nam. 2 uur Ds. Bruining van Mid delharnis. Doopsbediening. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 unr Ds. Steenbeek. Melissant, geen opgaaf ontvangen. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30 uur Ds. Vau der Kooij van Ouddorp. Ouddorp, vm. 9 leeskerk en nam. 2 uur Ds. Van der Kooij. Middelharnis, vm. 9,30en'sav. 6 uur dhr. Schou ten, cand. te Haren. 8tad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 Ds. Esselink en 'sav. 5,30 uur leeskerk. Den Bommel, vm. 9 leeskerk, nam. 2 en 's av. 5,30 uur Ds. Esselink van Stad a. 't Haringvliet. Ooltgensplaat, vm. 9 en 'sav.6 uur Ds. Dekker. Melissant, vm. 9,30 en'sav. 6 uur Ds. Lanting van Bussum. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Van der Vlies van Ottoland. Onddorp, geen opgaaf ontvangen. Dirksland, vm. 9, nam. 2 en 's av. 0 uur Ds. Pieneman. Herkingen, vm., nam. en 'sav. Ds. Hubrechtsche van 's Gravenpolder. Melissant, vm. 9,30, nam. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 unr leeBkerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Ouddorp, vm. 9,30 uur Ds. Róssing. SOMMELSDIJK. Wegens het groot aantal leerlingen, heeft het Bestuur van de school met, den Bijbel alhier een onderwijzer van Bijstand benoemd en zal 1 Juli a.s. als zoodanig in functie treden de heer Bosschert uit Groningen. NIEUWE TONGE. Tot hoofd van de 0. L. School te Ter- neuzen is benoemd den heer C. F. Kohier hoofd der school alhier. DIRKSLAND. Uit 88 sollicitanten is tot onderwijzer aan de Christ, school benoemd de heer J. Vorselman van Weesp. NED. HERV. KERK. Drietal: N. A. Becht Jr, te Loosduinea J. J. van der Grient, te Maassluis en K, den Hollander, te Amersfoort. Beroepen: Te Arnhem N. A. Becht Jr. te Loosduinen. Te Jutphaas J. de Jong, te Hei- louw. Te Sijbekarspel (N. -H.K. E. Proost cand. te Leiden. Te Ond-Beierland, J. de Bruin te Veenendaal. Te St. Oedenrode, A. E. K. Pols, te Serooskerke (Eiland Schouwen). Te WiDsum, E. H. Koster, te Zalt-Bommel. Te Kockengen ütr. L. G. Bolkestein te Kortgene. Te Krabbendijke, E. M. Muller, te Heinkenszand. Te Nieuw-Beerta J. F. Homan te Termunten. Te Brakel, J. G. Woelderink te Ottoland c. a. Te Krommenie, K. F. Proost cand. te Leiden. Te Renesse en Noordwelle (Z), C. van den Nieuwenhuizen, te Gerkeskloos- ter. Te Sebaldeburen (toez.ae heer Van Apeldoorn, cand. te Hommerts. Te Water landkerkje J. van Beek, te Zegwaard. Aangenomen: Naar Nieuwkoop, P. de Bruyn, cand. te Maassluis. Naar Almelo, H. G. v. "Wijngaarden te Hauwert. Naar Jut phaas, J. de Jong, te Heilouw. NaarBerken- woude W. G. Boo a cand. te Groningen. Naar Alphen aan de Rijn als hulppred. J. Bus cand. te Groningen. Naar Leerdam F, Kijftenbelt, te Ter Aa. Naar Mijdrecht, J. G. Woelderink te Ottoland c. a. Bedankt: Voor Driesum Fr. N. v.d.Snoek te Vlaardingen. Voor Doorn B. Osinga, te Elden. Voor Hasselt O, 2e predikanispl. C. J. Leenmans H. Azn. te Utrecht. Voor Tholen G. H. Beekenkamp, te Delft. Voor Ter Apel K. F. Proost, cand. te Leiden. Voor Dubbeldam P. de Bruyn cand. te Maassluis. Voor Krommenie K. F. Proost cand. te Leiden. Voor Stolwijk A. T. de Boer te Lippenhuizen. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Oude en Nieuwe Bildtzijl, W. L. Korfker te Jutrijp en Hommerts en 8. Vel.t- man te Metslawier en Nijawier. Drietal: Te Latten aan deDedemsvaart, O. Boersma te Ezinge; A. Scheele te Veere en H. te Velde te Zwartsluis. Beroepen: Te Knijpe G. M. van Rennes te Dussen N.-Br. Te Oosterzee, H. Hasper Jr cand. te Amsterdam. Te Gameren, G. H. de Jonge te Scharnegontum. Te Nieuw- Dordtrecht J. Sybrandy te Krabbendijke. —Te Wirdum H. Hangelbroek te Borger. Aangenomen: Naar Breukelen 2e beroep, R. van de Kamp te Sliedrecht. Bedankt: Voor Krimpen aan de Lek, P. van Hoven, te Hoogvliet. Voor Tholen G. M. van Rennes, te Dussen. Naar waarnemingen in den morgen van 28 Juni, medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, iets koeler. 2027 Juni. De republikeinsclie conventie te Chicago heeft dan toch eindelijk een beslissing ge nomen, en Taft tot candidaat voor het presidentschap uitgeroepen Roosevelt is gevallen, ondanks al het lawaai zijnerzijds gemaakt, deze nederlaag is des te treffender, omdat op Taft nog 50 stemmen meer zijn uitgebracht, dan op de andere candidaten en de onthouders te zamen. Teddy heeft reeds zijn aanhangers bij elkaar getrommeld om tegenover het door de officieele conven tie gepleegde onrecht, te ageeren. Hij nam reeds een voorloopige candidatuur voor het presidentschap aan, waarmee deze beide voormannen nog scherper tegenover elkander komen te staan, natuurlijk komt dit ten voordeele van de democraten, die, wanneer zij zich niet zoo dwaas gedragen als te Chicago, een goede kans maken. De toekomst brengt ons waarschijnlijk een stormachtige politieke toestand, een tijdperk van onzekerheid en wantrouwen jammer dat die politiek zooveel onheil teweeg brengt, beleefden wij een anderen tijd, de zaken ter beurze zouden zich wis verbeteren, alle voorteekenen daarvoor zijn aanwezig. De vastheid der markt dankt haar kracht aan de verwachting, dat na afloop der presidentverkiezing de zaken levendig zullen worden. Zien wij naar de industrieele waarden, dan valt ons hare vastheid op. Groote koersschommelingen hebben wij in de afgeloopen week niet gezien. Uitzonde ringen evenwel zijn er steeds, een gunstige treffende American Can Sharis ongunstig was het bericht der Wabash, dat een stor ting zal gevraagd worden van 25%, vol gens andere berichten van 40% en volgens de laatste berichten stelt het reorganisatie plan voor intrekking van de 4% 1ste re- fuding obligatiën, voor de helft zal daarin voorzien worden door een bijstorting van de preferente aandeelhouders te vragen, terwijl voor de andere lielft nieuwe prefe rente aandeelen uitgegeven zullen worden, die aan de tegenwoordige houders tegen pari aangeboden zullen worden. Menig houder gaf er de voorkeur aan, zijn stuk ken te verkoopen om niet de storting mede te maken, doch er schijnen nog altijd men- schen te zijn, die gaarne in troebel water visschen en op de lage prijzen kochten, vandaar kooplust voor Wabash, méér dan voor eenig ander gezond fonds hoe dan ook, het wordt tijd dat aan de onzekerheid een einde komt. Ons publiek trad als kooper van verschil lende graansporen op. Missouris, Rails en Rocks kwamen het meest tot uitdrukking, Gulfs zijn goed veibeterd, alle overige soor ten tamelijk vast. Steeds waren in de laatste dagen door de arbitrage gevraagd, Amalgemated Copper, op verbetering van den koper prijs willig. Belangrijk waren de omzetten in Un. Cigars, die voor buitenlandsche rekening verkocht I werdenvan de overige Industrials waren Can's Carren en Pitts Coal vast, Hide en Leather stil. Petroleumwaarden. Deze afdeeling trok in de laatste dagen de aandacht door een willige stemming. Koninklijken werden door den Haag en het buitenland gekochtGe- consolideerden lagen eveneens vast, ook de aandeelen der onderhoorige Maatschappijen sloten zich aan, Internationale Rumeenen "en Orions prijshoudend. Mijnwaarden. Van Indische Mijnen waren oost-Borneo geanimeerd en gunstiger, Guy ana Goud herstellend Pref. Ketahoen vast, Gloemboek stonden aan de spits der rijzing, blijkbaar onder invloed van het jaarverslag waarin de vooruitzichten zooal niet schit terend, dan toch hoopvol genoemd worden. Great Cobar flauw in aansluiting met Lon den. Tabakken. Deze hoek was in de afge loopen week tamelijk vast te noemen, aan deelen Deli Maatij belangrijk beter, met de gunstige resultaten over 1912, is een vaste houding voor deze aandeelen geen wonder. Rubberwaarden. Aanmerkelijk beter, nu de vrees voor een ernstige competitie van de kunstrubber voorbij is, het blijkt weder om dat het middel om echte* rubber te maken, nog lang niet gevonden is. Indische trammen vast voor Semarang, Cheribon en pref. Madoera. Beleggingswaarden aangeboden. Geld op prolongatie 44% pCt. goed gevraagd. Ten onzen kantore stellen wij verkrijg baar 4j pCt. Deposito-obligatien, met een looptijd van een jaar, in stukken vaijL» f 1000, f 500, f 250 en f 100, voorzie J van halfjaarlijksche coupons, verschijnende 1 Mei en I November. Voor het uitvoeren uwer effectenorders, het inwisselen van binnen- en buitenland- sche-coupons en het geven van inlichtingen betreffende aan- en verkoop van beleg ging- en speculatieve fondsen, houden wij ons aanbevolen, zoowel ten onzen kan tore te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirksland, Oude-Tonge en Stad aan 't Haringvliet. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 27-6 '12. Beursnoteering van Sommelsdijfcr SOMMELSDIJK, 26 Juni 1912", Essex Tarwe f 11,— tot f 11,50. per 100 Kilo. Wilhelmina 1 10,25 tot f 10,50, Haver f 10,tot Zwarte bessen f28.per 100 kilo. Rood klaverhooi f26.tot 127.p. 100 kilo -.4 Wegens het seizoen stille handel. J Amsterdam, 28 Juni 1912. Ingezonden door JAC. knoop, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste pr per Heet. per Hect. Zeeuwsehe bonten f2.— a 2.50 blauwen 0.- a 0.— Spuiache eigenheimers 0.- a 0. Flakkeesche 0.- a 0. Friesche borgers o.- a 0.— blauwen o.- a 0.— Eigenheimer pooters o.- a 0. Blauwe 0.- a 0. ponte o.- a 0. Andijker Muizen 4.60 a 5.70 Kleine 2-80 a 3.20 Beverwijker zand 0.- a 0.— Westlandsche ronde 5.- a 5.20 Schoolmeesters 5.20 a 5.60 Friesche Muizen 5.20 a 5. 40 Bravos 3.- a 3.25 Oude Malta, per 100 kg. a Nieuwe 100 n 17. a 18.— en COANELIS BOUMAN,

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4