-Oorlootusschen Italië en Turkije. Uit de Pers. Buitenland. ITALIË. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Rectificatie. Practisch. Daar de vele regens het omgewiede onkruid weer nieuwen groei bezorgd, wist den landbouwer Abr. Lokker dien groei op practische wijze te storen, door nl. met de hooihark het vuil in de suikerpeen los te werken. »Goed voorgaan doet goed volgen*. Ingezonden Slukken Mijnheer de Redacteur I Visscherij. Yerkoopingen. Gemengd Nieuws. Ontrouwe bediende. Ontsnapt. Onweer. Verdronken. Lijk gevonden. Aangespoeld. Haastige spoed. Aangehouden. In brand geraakt. Vernield. Ingebroken. Ernstig gewond. Men nnoet maar durven. Er komt meer en meer leven in de politieke brouwerij. Men kan aan alles merken, dat 'n belangrijk stembus-jaar ons wacht. Zondagmiddag hielden de viijzinnigen van ons gewest 'n partijvergadering, waarin de heer Rink, oud Minister van Binnen- landsche Zaken en sedert jaren lid der ae Kamer als spreker optrad. Wanneer men het verslag van zijn rede in de Zuph. Ct. leest, is de toestand van de liberale partij alles behalve gunstig. Wij lezen bijv. Wij zitten er inderdaad tengevolge van onderlinge ve deeldheid, gemis aan dis cipline, onverschilligheid zoolang htt niet rechtstreeks eigen belangen betreft en de houding der soc.-dem., diep onder. En wordt op dezen weg voortgegaan, dan geraken wij er in 1913 nog dieper onder. Dit wordt niet gezegd door den eerste, den beste, maar door een staatsman, die in staat is den stand van zaken juist te beoor- deelen. Hij zegtwij, liberalen, zitten er onder, zitten er diep onder, wij hebben geen een heid, geen discipline, geen animo. We zitten er onder tengevolge van onze onderlinge verdeeldheid, van onze onver schilligheid, zoolang wij niet rechtstreeks eigen belangen hebbeD. Verheffend is dit beeld waarlijk niet. Het gelijkt niet weinig op 'n wanhoopsbeeld. En toch durft de heer Rink, uit naam van 'n partij, die in zulk 'n treurigen toe stand verkeerd het regeerings-kasteel op- eischen. Waarlijk, men moet maar durven. (Graafschapper). Alleen links is bekwaam. In Groningen schijnt een ernstig conflict uitgebroken te zijn tusschen de Groninger hoogleeraren in Fransch, Engelsch en Duitsch de heeren Salverda de Grave, Kern en Symons en minister Heemskerk. De drie genoemde professoren zijn steeds voorzitters der examen-commissie voor de acte lager en middelbaar onderwijs Fransch, Duitsch en Engelsch. Deze heeren bevalen de overige exami natoren aan den Minister aan. Een wonder, boven wonder, zij presenteerden altijd linksche eximinatoren. Zeer terecht moet minister Heemskerk nu aandrang op die heeren hebben uitgeoefend, om te bevorderen, dat ook »rechtsche« eximanitoren werden voorgedragen. De drie hoogleeraren weigerden evenwel andere aan bevelingen te doen dan die uitsluitend op de bekwaamheid der examinatoren zouden berusten. Daar komt de aap weer uit de mouw. Alleen linksche heeren zijn bekwaam. De rechtsche menschen natuurlijk niet. Links waant nog altijd de partij van het intellect te zijn. Minister Heemskerk heeft zich aan dit verouderd liberale dogma niet willen storen, en heeft ook andere, dan linksche heeren in de examencommissie benoemd. Natuurlijk staan nu de heeren op hun achterste beentjes. Zij achten de benoemden, voor de hun opgelegde taak onbevoegd. Natuurlijk. Ed nu hebben zij zelf den eisch gesteld, dat de Minister de gepubliceerde benoeming terug zal nemen, wijl zij anders hun man daat als leden der examencommissie ter beschikking zouden stellen. Minister Heemskerk, die getracht heeft recht te doen, en evenzoo op bekwaamheid heeft gelet, zal wel zoo dwaas niet zijn, voor het lawaai dier heeren uit den weg te gaan. Willen zij hun mandaat ter beschikking stellen, laten zij hun gang gaan. Met be dreigingen als gedaan zijn, maken zij hunne zaak eerder erger dan beter. H. en V.bode. Men bericht, dat de Italianen bij Homs een volledige overwinning behaald hebben op de Turken en Arabieren, die bij een aanval op Lebda meer dan 500 gesneu velden zouden verloren hebben. De Ita- liaansche verliezen waren2 officieren en 29 man gedood, 2 officieren en 59 man gewond. In officieele kringen te Rome wordt deze overwinning van groot gewicht geacht. Onmiddellijk volgende op de zege bij Zanzoer, wordt zij als het begin van het einde beschouwd. Over het gevecht zelf wordt nog ge meld, dat de Turken en Arabieren, na ge durende den geheelen nacht van Woensdag op Donderdag de Italiaansche stellingen beschoten te hebben, plotseling 's morgens om vier nar op de Italianen, die hoogten van Lebda bezetten, een gecombineerden aanval deden. Toen generaal Reisoli de bedoeling van den vijand begreep, ging hij onmiddellijk tot een tegenaanval over. Er ontwikkelde zich een woedende strijd, die kort na acht uur met den terugtocht der Turken en Arabieren eindigde. Een gedeelte vluchtte de woestijn in, achter volgd door de Italianeneen ander ge deelte werd in de oase omsingeld en in de pan gehakt. De Turksche strijdmacht bestoud uit verschillende Arabische stam men, een aantal Turkscbe geregelde troe pen en 4 kanonnen. Hun verliezen zijn ofschoon nog niet precies bekend, aan zienlijk. De oase van Wadi en haar om geving zijn bedekt met lichamen van Arabieren. In de onmiddellijke nabijheid van de hoogten van Lebda alleen werden 421 lijken gevonden, waarvan er reeds 219 begraven zijn. Een gioot aantal ge wonden werd door de Arabieren aan het begin van den strijd weggedragen. Verder werden nog vele lijken gevonden bij de Turksche gevechtslinies. De Italianen ver overden een groote hoeveelheid wapenen en munitie. De ItaliaaDsche troepen zoo eindigt het bericht in de «Petit Parisien« hebben zich uitstekend gehouden. De officieuse «Popoio Romano" geeft een zeer optimistisch beeld van den tegen- woordigen financieelen toestand van Italië. Italië zou zijn begrooting in Juni sluiten met een surplus van 50 millioen gulden. Volgens ditzelfde blad zon Turkije voor een soort staatsbankroet staan. TURKIJE. Afgezien van de verhooging der grond belasting met 25%, besloot de Turksche regeering de bedrijfsbelastingen te verhoog- en met 25°/o gedurende den duur van den oorlog den vastgestelden prijs voor het vrijkoopen van den militairen dienst van 50 op 60 pont te brengen voor het actieve leger en van 80 op 40 pond voor de reservisten. De verhoogingen worden voorgesteld voor don duur van drie jaar en zullen deze week bij het parlement ingediend worden. Worden zij goedgekeurd, dan zal de min. van Financiën met eenige banken over een leening van 5 millioen pond 7% schatkistbiljetten onderhandelen, welke in drie jaar tijds uit bovengenoemde extra inkomsten afgelost zal worden. FRANKRIJK. Over de buitenlandsche politiek van Frankrijk sprak de minis.er-president Poincaré in de Kamer het volgende In weerwil van den drukkenden invloed, dien de Italiaansch-Turksche oorlog uit oefent zijn de betrekkingen van Frankrijk met de beide oorlogvoerende partijen uit stekend. De betrekkingen met Italië, die ten gevolge van deincidenten met de »Manouba" en «Carthage" een oogenblik gespannen waren, zijn wederom uitstekend. Poincaré verklaart, dat de onderhande lingen met Spanje voortduren. Men kan binneukort een overeenkomst verwachten. De betrekkingen met DuitschJand zijn hoffelijk en correct. Zoo er zich, ten op zichte van Marokko moeilijkheden mochten voordoen, dan bestaat voor Frankrijk de mogelijkheid arbitrage in te roepen. De betrekkingen met Rusland en Enge land zijn nooit beter geweest. Wat betreft het denkbeeld van een Fransch-Engehch Verbond, zegt de minister, dat voor de entente cordiale het niet bestaan van schrif telijke verplichtingen pleit. ZWITSERLAND. Door een ontzettend onweer en vreese- lijke regenbuien, zijn bijna alle beken en rivieren in het kanton Bern buiten haar oevers getreden. In verschillende plaa'sen werden bruggen door het snelstroomende water omvergerukt. Van den Thuner-meer- spoorweg en den spoorweg Spie:-Frutigen zijn de dij1 en weggeslagen. Overal in Zwitserland hebben hevige stormen gewoed. Een gedeelte van de stad Bern, aan de zijde van de Arve, staat onder water. De bewoners moesten vluch ten. Ook te Zürich heeft een wolbreuk groote waterschade aangericht. OOSTENRIJK. Uit Weenen wordt gemelde, dat er tus schen de regeering en de Roethenen nieuwe onderhandelingen aangeknoopt zijn, om aan de obstructie in he. parlement een einde te maken. PORTUGAL. Sedert negen dagen, dat het kabinet van Vasconcelles is afgetreden, heeft de president, de Arriaga, vergeefs getracht, een der talrijke combinaties, die hem aan de hand waren gedaan, tot stand te brengen. De een na den ander hebben het opge geven, een grondslag te vinden, waarop tot overeenstemming ware te k.men en waardoor een gemeenschappelijk minimum program tot s.and zou kunnen worden gebracht en het parlementaire bestaan al thans voor eenige maanden zou zijn ver zekerd. Donderdagavond besloot de president der republiek ten si tte een persoonlijk beroep op de vaderlandsliefde van alle partij-aan voerders te doen, ten einde hen over te halen om zonder verwijl een «kabinet van republikeinsche verdediging'/ te vormen, waarin alle partijschakeeringen vertegen woordigd zullen zijn. Dijkgraaf en Gezworens van de diverse polders onder Ooltgensplaat en den Bommel brengen ter kennis van de eigenaren of huurders van gras of hooiland, gelegen langs de wateringen, dat het schoonmaken der wateringen zal aanvangen op Maandag 24 Juni 1912. Ter voorkoming van schade wordt belanghebbenden dus in huri eigen belang geraden, het hooi vóór genoemden datum van hunne perceelen te verwijderen. Ooltgensplaat, 17 Juni 1912. Dijkgraaf en Gezworens voornoemd, De Secretaris, De Dijkgraaf, (get.) J. v. PUTTEN, (get-) A. J. C. v. WEEL. Soiuuieisilijk. Van de 23 personen zijn de volgende door den keuringsraad te Middelhamis voor den militairen dienst af gekeurd: J. Knape Azn., K van Brussel, PI. Troost, L. van der Meide, G. W. Visser, P. Smit, v. d. Tol, alsmede H. de Ruiter die voor de gemeente Onstwedde in bovengenoemde gemeente gekeurd werd. Inplaats van op 20 Mei zal op 20 Juni a.s. n.m. 3 uur in het hotel >Haven- zichtc^ te Middelhamis een lezing worden gehouden over het aanleggen van een proeftuin door C. H. Claassen van Boscoop. Zekere P. K. zou gisteren (Maandag) avond aan het z.g n. molenpaadje op de fiets springen, doch misrekende zich zoo, dat hij kopje onder in de moddersloot te recht kwam. Middelhamis. Het percentage voor den Hoofdelijken Omslag is voor 't jaar 1912 vastgesteld op 3,09. De zeevisscher J. de Bloeme zal zich metterwoon naar Goedereede begeven om aldaar als beurtschipper dirnst te doen. Van de 43 a.s. lotelingen welke Zaterdag aan de keuring hebben deelge nomen zijn er 6 afgekeurd en welP. Blok, J. v. d. Valk, M. de Bloeme, L. van den Nieuwendijk, J. Langbroek, M. v. StrieD. Jan Viskil verlofganger der lichting 1904 heeft vrijstelling verkregen van de inspectie welke Woensdag gehouden wordt wegens een aan hem afgegeven buitenlands verlof. Van den Landbouwer J. B. is Zater dag een rund afgemaakt moeten worden, het vleesch is voor de consumptie goed gekeurd. Den Rommel. L.l. Zaterdag was een paard van A. van Weel zóó diep in den modder gezakt, dat het zich daaruit niet kon opwerken. Met veel inspanning gelukte het den hulpvaardigen het dier weer op vasten bodem te brengen, dat aan een zijner pooten een lichte kwetsuur bekwam. Dezer dagen werd dc or verschillend# tuinbezitters opgemerkt dat aan hun kool- planten veel schade werd toegebracht. Bij onderzoek bleek, dat de hazen hun dit nadeel berokkende. Ooltgensplaat. 27 Juni a.s. des nam. 6 uur zal ten gemeentehuize de verkooping gehouden worden van het grasgewas, staande in den Kleinen Adriana-Theodora- polder. De heer W. Braber alhier is aan gesteld tot Commies te Herkenbosch (L Oude Tonge*. Ter gelegenheid van de installatie van den EdelAchtb. Heer J. C. Baumann is er alhier niet gefeest. Dit was echter niet den wensch van de meeste ingezetenen, zooals in een bericht voorkomende in het vorig nummer stond vermeld. De meeste ingezetenen waren voor feesten, doch op verzoek van zijn EdelAchtb, is er niet gefeest. Zijn EdelAchtb. heeft er zich niet tegen~vërfelaard hem feestelijk in te halen, wannneer hij zich alhier komt vestigen. Dirksland Visschen is voor sommigen een groot vermaak, vooral als men het geluk heeft wat te vangen. Teleurstellend is het echter als men thuis gekomen zijnde, het zootje nog eens wil overzien en men komt dan tot de ontdekking dat er een gat te veel in den zak was, waardoor de gladde alen op enkele na ontsnapt wareD. Zulks ondervond eenige dagen geleden zekeren G. alhier.. Bij de doopsbediening Zondagna middag, was hier een ouderpaar van wien niet minder dan 7 kinderen, tegelijk ge doopt werden, hetgeen zeker wel, (en ge lukkig) een zeldzaamheid mag heeten. Herkingen. Zaterdag 1.1. geraakte schip per M. Bezemer alhier aan lager wal en tegelijk op de steenen glooiing. Een en ander is veroorzaakt door het uitslippen van zijn anker. Met hulp van de lier en veel menschenkrachten gelukte het hun na veel moeite het schip weer in veiligheid te brengen. Door B. v. d. Linde, postbode alhier, zijn Zaterdag 1.1. reeds nieuwe aardappelen gedolven van den kouden grond. Blijkens de groote en de smaak waren deze alreeds een week vroeger goed geweest. Goedereede. Door schipper J. v. Dam werd 1.1 een postduif gevangen, met een ring om de rechterpoot gemerkt BORGE RHOUT 11 28516 F. C. Het beestje is in het bezit van J. Kareis alhier. Heden Woensdag 19 Juni zal er gelegenheid zijn tot koepokinenting en her inenting op het gemeentehuis. - J. T. die nog al eens een tochtje maakte met canoe (Indiaansch schuitje, uitgeholde boomstam) van den beurtschip per C. v. Gelder, zou Vrijdag eens al staande in dat schubje varen doch kantelde, zoodat hij in de volle haven viel, doch daar hij een goed zwemmer is, was hij spoedig op den wal en kwam er met een nat pak af. Het vuurschip Noord-hinder zal wor den voorzien van een station voor draadlooze telegrafie en de seindienst zal in het laatst dezer maand in werking worden gesteld. Alhier is een voetbalclub opgericht, zij bestaat reeds uit 18 leden en draagt den naam van T.A.V.E.N.U. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet ternggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. De Landbouw Onderlinge P. O. C. »Overflakkee.< Aantal leden op 1 Maart 191 053 leden, 191 196 191 2131 't Aantal ongevallen bedroeg in Maart 1910. 1, duur, 10dagen. 1911. 2, 10 en 25 1912. 3, 8, 10 en 12 A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant, 18 Juni 1912. Goedereede. jDoor de Noordzeevis schers werd de vorige week van f 30,tot f 100,besomd aan versche visch Woensdag 19 Juni 1912, 's morgens 9 uur te Stellendam in het Logement van Troost 81 perceelen Lucerne en Bruine Klaver in den Adriana, Eendracht en Hans polder onder Stellendam. Notaris P. T. VAN DEN BERG. Op Woensdag 19 Juni 1912 des avonds om 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Roode Kjavers in den polder het Nieuwland te Sommelsdijk en Roode met Lucerne klavers in de z g. Galgeweitjes te Middel hamis ten verzoeke van Mej, de Wed. L. van Driel te Sommelsdijk benevens, klavers voor den Heer Dimmen Joppe Izaakszoon. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 19 Juni 1912 's nam. 2 uur. Afslag van de Bouwmanswoning genaamd Duimpje* met diverse perceelen Bouw-en Weiland en water in de polders Dirksland en St. Elisabeth onder Dirksland, Melissant en Herkingen, groot 61 H.A. 60 A. 82 c.A. of 134 Gem. 45 R. V.M.bij H. van den Doel, vroeger Brooshoofd, te Dirksland. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 20 Juni 's avonds 6,30 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel (voorheen Brooshooft) van het Hooigras, wasschende op het Kraaijestein- sche Gors, nabij de Buitenhaven van Dirksland, in 10 perceelen, ten verzoeke van den heer E. v. d. Doel te Sommelsdijk. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 21 Juni 1912, 's avonds 6 uur, verkoop van 8 meeden roode klavers om eenmaal te maaien in den Grooten Blok- polder onder Den Bommel i* het land ge naamd »de Hoekkavel* ten verzoeke van den heer G. C. van Schouwen te Oude Tonge, bij Wed. G. Kanters Zoon aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Zaterdag 22 Juni 1912 des avonds 6 uur in het hotel Zaaijer bij het tram station te Middelhamis van Roode klavers aan den Potterweg en Spiernagel in den polder het Oudeland te Middelhamis ten verzoeke van mej. de Wed. H. v. d. Tol. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 27 Juni 1912, 's nam. 2^ uur, te Stellendam ter herberge van F. Troost verkooping van hooigras en verpach ting van naweide op de staatsgronden in den Kroningspolder onder Stellendam, bree der bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 27 Juni, te Stellendam, ter herberge van F. Troost, veiling, en Op Donderdag 4 Juli, aldaar, ter herberge van J. G. Knöps, afslag beide dagen 's avonds ten zeven uur van een Huis, waarin herberg, benevens het erfpachtsrechi tot 1950 van den grond, te Stellendam, aan den Langeweg, nabij het Tramstation, kad. Sectie B nommer 1594, groot 11 Aren 10 centiaren. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 27 Juni 1912 's avonds 6 uur, ten huize van den heer J. Ingenhoes aan de Nieuwstraat to Oude Tonge, verkoop van meubilaire goederen. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 3 Juli 1912 des voorm. 10 uur aan den Zuidelijken Achterweg te Sommelsdijk van Paarden, Rijtuigen en Landbouwgereedschappen ten verzoeke van den heer Jb. van den Nieuwendijk aldaar. Notaris VAN BUUREN. Een dag of 9 geleden is een kantoorbe diende, J, Z. A. van de machine- en rij- wielfabriek Hollandia, te Amsterdam, er van door gegaan, met medeneming van ongeveer f 900, die hij voor de firma had geïnd. Hij heeft de firma nog in kennis gesteld dat hij naar Engeland gevlucht was. vermoedelijk om de politie etc. te misleiden. Donderdagochtend werd hij door iemand herkend, toen hij op het Sophiaplein rustig aan het wandelen was. Een politie-agent werd gewaarschuwd, die den ontdekte naar het posthuis Rembrandtplein overbracht. Juist voor het politiebureau wist de aan gehoudene zich evenwel los te rukken. Hij werd terstond achtervolgd en een klopjacht ontstond. De vluchteling holde de Klove niersburgwal op, maar geen kans meer ziende zijn vervolgers te ontkomen, sloeg hij de Zanddwarsstraat in en verraste daar een juffrouw in haar woning met zijn plotselinge tegenwoordigheid. Under niet geringe verbazing van deze eerzame Zand straatbewoonster verstopte hij zich onder haar bed. De inmiddels aangekomen politie wist den dader niet dan na hevig verzet, waarbij hij de politie nog met een met 6 patronen geladen revolver bedreigde, naar het politieposthuis terug te brengen en vandaar geboeid naar het bureau Overtoom. Op hem werd nog f625 gevonden. Donderdagmorgen is uit de veld.-art.- kazerne te Utrecht een arrestant ontsnapt, die nog al eigenaardig te werk ging. Een onlangs tot stukrijder teruggestelde wachtmeester, die wegens het zonder verlof verlaten van zijn korps zich in voorloopig arrest bevond, greep, toen de arrestanten kamer door den korporaal der wacht werd ontsloten om hem koffie te brengen en de korporaal de koffie overreikte, deze bij den arm, duwde hem in het arrestlokaal, grendelde de deur, liep daarna door de gang der kazerne, nam een rijwiel van het in die gang staande rek en ging er daarmede ijlings van door. Door het lawaai dat thans de korporaal in de arrestkamer maakte kwam men er achter wat er eigenlijk ge beurde. Maatregelen die genomen werden om den ontvluchte te achterhalen, bleven tot nu toe vruchteloos. (U. D. Bij C. P. C. te Kienum, zijn 3 koeien door den bliksem doodgeslagen. Tengevolge van het inslaan van den bliksem is Donderdagmorgen de manufac tuurwinkel van H. B. in de Bankastraat te Enschede, gedeeltelijk uitgebrand. Het verbrande was verzekerd. Visscher J. Maas, van Urk, oud 40 jaar, is Maandagmiddag door het uitschieten van den helmstok over boord geslagen en ver dronken. Hij laat een weduwe en twee kinderen na. Maandagmorgen is te Katwijk aan Zee\ aan het strand bij paal 87 het lijk gevon- den van een onbekend manspersoon in verregaanden staat van ontbinding. Naar gissing was het lijk van iemand van 40 a 50 jaar. Bij Hoorn op Terschelling is Maandag een zeemanslijk aangespoeld, zonder hoofd en onderbeenen. Het verkeerde in verge vorderden staat van ontbinding. Kenteeke- nen ontbraken. De landbouwer U. H. te Erm (gemeente Emmen) liet zich Maandag van een hooi berg afglijden en is toen boven op een hooitrekker (een ijzeren langwerpige punt met weerhaak aan een stok) terechtgeko men, Het ijzer drong hem in het dijbeen tot aan den stok en kon door den weer haak niet verwijderd worden. H. is naar Groningen vervoerd, waar het ijzer door operatie is verwijderd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk, aangezien de ingewanden beledigd zijn. De stukrijder die Vrijdagmorgen te Utrecht uit de arrestantenkamer van de kazerne van de veld-artillerie wist te ontsnappen, is, naar het U. Dgbl. meldt, Zaterdag te Harderwijk aangehouden en teruggebracht naar Utrecht. Het door hem medegenomen rijwiel, toe- behoorende aan een luitenant der veld artillerie, werd Zaterdagmorgen in de ka zerne teruggebracht. Zaterdagmiddag is te Berg en Dal bij Nijmegen een 6-jarig meisje, doordat het te dicht bij een aschhoop kwam, welke nog gloeide, in brand geraakt en overleden. In den nacht van Zondag op Maandag hebben tot dusverre nog onbekend gebleven personen in den tuin van den burgemeester te Oss alles vernieldwat niet uitgetrokken kon worden is stuk gesneden. In den afgeloopen nacht is er te Sassen- heim ingebroken in het kantoor van den heer R. door twee mannen, die per fiets waren gekomen. Zij werden door den ge meenteveldwachter overvallen. Toen deze er een vastgreep, ontkwam de ander op zijn fiets. Even later kon de veldwachter zijn arrestant aan een collega overgeven en op een rijwiel zatte hij den vluchteling na. Deze wierp toen zijn fiets weg, sprong over een paar slooten en ontkwam door de wei landen. De gearresteerde is J. C. E., «en bekend recidivist, te Rotterdam woonachtig. Heden ochtend is de Sassenheimsche veldwachter hier ter stede gekomen om den vluchteling, vermoedelijk ook een Rotterdammer, op te sporen. Donderdagmiddag ongeveer halfdrie heeft, zoo meldt de N. Gr. Ct., de 35-jarige weg werker Geert Niehoff, wonende wachtpost 8 (gemeente Groningen), terwijl hij langs de spoorlijn tusschen Sauwerd en Aduard liep, een z.g. dwarslegger op het hoofd gekregen. Dit voorwerp was door een an deren wegwerker, een zekeren Jans, uit een goederenwagen geworpen. Niehoff bekwam hierdoor zoodanige kwetsuur, dat hij per trein naar Groningen moet worden vervoerd. Aan het station aldaar werd de patient in

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2