Bijenteelt. Voor Huis en Hof. l il Pers. Buitenland, ENGELAND. DENEMARKEN. Plaatselijk Nieuws. Den Rommel. Door het on erwacht afbreken van een plank, s'oeg K. Berkhoff achterover in de watering. Hnevel bet hem vtij wat inspanning kostte, was hij echter weer spoedig op het droge. Het afnemenof het maken van een kunstzwerm bestaat hierin, dat men de moedefrbij met een deel der bevolking uit den ouden stok jaagt of neemt, en deze bijen in een nieuwe woning zet. Het maken van kunstzwermen berust op het beginsel Elke kolonie, die haar moederbij verliest, kweekt een andere, wanneer zij bevruchte eieren of larven heeft, en daarbij jonge bijen bezit, die geschikt zijn om jonge ko ninginnen groot te brengen. Zal het afnemenmet voordeel kunnen geschieden, dan moet het volgende in acht worden genomen le. De kolonie moet sterk en volkrijk zijnhoe volkrijker, des te beter. Er moeten ook darren in worden gevonden. 2e. Zij moet jonge larven of eieren van werkbijen bezitten, die minder dan vier dagen oud zijn. Beter is het nog, dat reeds ingelegdemoedereellen aan wezig zijn. 3e. Het moet warm weer zijn en de bloemen moeten nectar geven. 4e. Korven met vasten bouw moeten het »werk« tot tegen de plank hebben, eer man er den zwerm afjaagt. 5e. Het seizoen zij niet te ver gevorderd, anders zou de kunstzwerm zijn wintervoorraad niet meer kunnen halen. 6e. Men make alleen kunstzwermen, wan neer men het natuurlijk zwermen niet kan verhinderen, of wanneer men ledige wo ningen te bevolken geeft. Het vormen van een kunstzwerm heeft deze voordeelenHij kan eerder gemaakt worden dan de natuurlijke zwerm afkomt, men is er dus eenige dagen mee vooruit. Voorts verliest men geen tijd door het wacht houden, als de zwerm wordt tege moet gezien, En eindelijk loopt men geen gevaar van verlies, doordat een zwerm er vandoor gaat. Bij vasten bouw gaat men als volgt te werk, als men een kunstzwerm wil maken. Het geschiede op een mooien dag tusschen 10 en 3 uur. Noodig zijn: twee^leege kor ven, drie ijzeren haken, een doek en een berooker. De ledige korf, waarin men den zwerm wil overjagen, moet denzelfden om trek hebben als de moederkorf,-.Deze neemt men voorzichtig van de plank en zet men hem omgekeerd op den grond, liefst ergens tusschen, dat zij vaststaat. Daarop plaatst men aanstonds den leegen korf en maakt beide korven door middel van de haken aan elkaar vast. De vlieggaten worden toe gestopt en den doek (een handdoek bijv.) bindt men rondom de twee korven, opdat de bijen er niet uit kunnen komen. De tweede leege korf komt in den bijen stal op de plaats van de moederkorf daarin kunnen de van het veld thuisko mende bijetp tijdelijk onderdak komen. Met de vlakke handen slaat men 8 a 10 minuten zachtjes tegen den moederkorf, van beneden naar boven, waar de korven elkaar raken. De bijen gaan bij die bewerking langzaam naar boven. Zijn er voldoende afgejaagd, dan neemt men den bovensten korf weg, plaats den moederkorf op zijn vroegere plaats, daarnaast de leege korf, waarin de opgevangen bijen heur toevlucht hebben gezocht. Men onderzoekt nu of de kunst zwerm de moederbij bezit. Hiertoe zet men den korf boven een zwarten of blauwen doek, waarop na enkele minuten de konin gin, als zij er bij is, eieren laat vallen, die op den doek duidelijk zichtbaar zijn. Uok kan men de bijen in den omgekeerden korf in een korten val tot een tros bijeen doen vallen; de bijen kruipen dan langs- de wanden omhoog en men kan de moederbij dan gemakkelijk zien loopen. Zoo noodig, herhaalt men deze bewerking eenige malen. (Wordt vervolgd.) Over de waarde van den arbeid geefi de Tal moed mooie lessen, die de behartiging verdienen van Jood en niet-Jood 1. Liever oen beest villen op de markt, als ge er iets mee verdient, dan als een luiaard levenkvan het medelijden en de liefdadigheid van andvren. In 't eerste geval zijt ge een arbeider, in 't laatst een „bedelaar". 2. De vogelen des hemels en de dieren des velds vinden hun onderhoud om niet, maar de mensch moet er voor werken. Hij verheuge zich in dit voorrecht". 3. „Wie verzuimt zijn zoon een beroep te laten leereD, leert hem deme&schheid bestelen." 4. „De priester sta eerbiedig op voor den ambachtsman, die aan zijn werk is. "5. Alle onderwijs, dat niet gepaard gaat met gezonden lichaamsarbeid, maakt iemand onrrtit en onbe holpen. 6. Te leven van het werk uwer handen is meer waard dan ijdele onnutte vroom heid, waar niemand profijt van trekt." 7. „Een man die met eere zijn brood verdient met den arbeid zijner handen, is zoo groot, als hadde hij de Roode Zee in tweeën gescheiden." 8. „Het ambt eert niet den man, maar de man verleent eere aan het ambt 9. „Gelooft niet hem, die u vertelt, dat hij zich ingespannen heeft en niets heeft verdiend geeft uw vertrouwen aan hem die u zegt dat hij zich ingespannen heeft en dat hij geslaagd is." 10. „De beoefenaar der wetenschap zegge: ik ben een mensch en mijn buurman is een mensch ik woon iu de stad en hij woont buitenbeiden spannen we ons in en werken om de taak te volbrengen, die ons gezet is. Ik hekel zijn werk niet, noch hij het mijne. Ik maak geen aanspraak op eenige verdienste, waarop hij geen aanspraak zou kunnen maken. Hij doet zijn best om zijn rol te vervul len en ik de mijne." Tegen de vliegenplaag: Vrij algemeen is het tegenwoordig bekend, dat de huisvlieg en de steekmug niet alleen lastige plagen zijn, doch dat zij onze gezondheid in gevaar kunnen brengen, doordat zij ziekten kunnen overdragen, door ziektekiemen van menschelijke uitwerpselen door middel van hun lichaam, vleugels en pootjes op spijzen over te brengen, terwijl weer andere b.v. eenige muggensoorten, door hun steek de over dragers van ziektekiemen op de menschen worden Vliegen leggen hun eieren in ophoopingen van menschelijke uitwerpselen, in keukenafval, in rottende plantenresten en in het algemeen in mesthoopen. Men bedenke steeds: Vuil en spijzen zijn de twee voornaamste punten van aantrekking voor vliegen. De overgang van de vliegen van het vuil naar de spijzen moeten onder allerlei omstandigheden vermeden worden om gevaar voor ziekten te ontgaan. Als men wil, kan men met succes de vliegen plaag bestrijden. De volgende maatregelen kunnen hiertoe dienen: le. Betracht groote zindelijkheid in de woning. 2e. Zorgt voor een goede verwijdering der af valstoffen. 3e. Houdt alle verontreinigingen als mest vaalten, enz. zoover mogelijk van het erf der boerderij. 4e. Betracht de grootste zindelijkheid in de stalling. 5e. Voorziet de ramen van melkhuis, keuken en kelder en misschien ook die van andere ver trekken van horregaas, natuurlijk zoodanig, dat deze toch geopend kunnen worden. 6e. Houdt vliegen zorgvuldig uit de zieken kamer. - Een les voor onzen tijd: Daar is geen dwazer ding in 't leven, Dan meer te willen schijnen dan men is. Hem, die dat doet, ontbreekt het aan karakter, En ook aan goed, g.zond verstand, gewis Hoe wordt zijn zorg, hoe wordt zijn moeite, Hoe wordt zijn ergenis er door vermeerd Neen, m-er te schijnen, dan te wezen, Ik lach er om, en ik zeg, 't is glad verkeerd. OBSERVATOR De herstemming in Hoor». Veel nieuws heeit ons de sternbus tan Hoorn niet gebra ht. De uitslag was zoo als wel vermoed kan worden, de heer de Jong is gekozen. Ai kunnen wij op deze verkiezing, die niet vermocht de rechte animo te brengen, niet ie veel staat maken, zoo is zij toch in etkele opzkh.en leerzaam. En wel allereerst hierdoor, dat hoe lan ger hoe meer de vraag bij de stembus, niet naar goed onderlegde personen maar naar schreeuwers gaai. Er waren van de linkerzijde ookandf-re namen genoemd, dan die van mijnheer de Jong. Namen van mannen, die wat ont wikkeling-en kennis heel wat hougers'on- den, dan de Haagsche onderwijzer. Deze werd echter de candidaat. De man kan uitnemend schreeuwen. Hij is daarbij rood eu veelbeloovmd. Bin hij kan er op lospolakken, dat hij er zelf schik van krijgt Men profeteert echter tegenwooidig een steeds dalend gehalte van Kameileden. Dan bleek, dat de menschen van be paalde siandscandidalen in het geheel niet ged.end ziju. Do landbouwer namelijk Uamen met hunnen agrarischen candi daat uit. Doch de heer Iheeuwissen kreeg nog geen driehonderd stemmen, en dat nog wel in een district, waar het aan tal landbouwers overwegend is. Van zulke aardigheden is men ge'ukkig niet gedien De kiezers zijn gelukkig nuchter genoeg om te begrijpen, dat een volksvertegen woordiger, nooit de vertegenwoordiger van een enkelen staud mag zijo, maar voor alle standen, en voor de belaDgeu van ale standen, gelijkelijk moet opkomen. De socialisten wonnen verscheidene slem rner^ de -echtschcn gir gen achteruit Bij de rechterzijde was ditmaal in het geheel geen animo. En er is sircht gewerkt. De socia listen hebben weer met bewonderenswaar dige ijver al hunne krachten ingespannen. Vandaar hun winst. Ook dit is leerzaam. Propaganda, rus te'. voze propaganda is noodig om vooruit te komen. En als deze on'breekt dan gaat men onverbiddelijk naar beneden. („Hilver en Vechtbode«.) Aiiders dan bij ons. Wij lezen in he: Centrum: Hue men iu Eagdand d-c pariem ntairen arbeid weet ie bespoedigen en af te doen, blijkt weer uit het volgende In de zitting van Woensdag van het Lagerhuis deelde Minister L'oyd George mede, dat de tweede lezing van de Home Rule Bill 30 April zal beginnen en dat daarna 6 dagen konden worden besteed. Ziedaar een andere meth jde van werken dan bij ons Zes dagen worden voor de tweede (de eigenlijke) behandeling der Home rule-wet gesteld en dan wordt de beraadslaging gesloten en kan men overgaan tot stemming. Be'denk hierbij, dat het een wetsontwerp geldi van zéér breede strekking. Een wetsontwerp, dat tot zéér mteen- loopende metningen aanleiding geefi eu een keerpunt belooft te brengen in de Engelsche staatkunde. Overweeg voorts, dat het Engelsche Lager Huis zo .veel meer» leden telt dan onze Tweede Kamer 670 tegen too en maak dan de vergelijking. Of liever stei u de vraag, hoeveel lijd men in Nederland wel zou nood.g hebben, om over een ontwerp van zulke beteckenis te praten Wij zu'len maar niet trachten, up die vraag een in'woord te geven, dat ten naasten bij met de werkelijkheid zou overeenkomen. willen alleen ze. gen en zijn over tuigd in die meening niet allien te staan dat het Engelsche voorbeeld zéér navol genswaardig lijkt 1 Na een debat vau 4 dageu w.>rdi in het Lagerhuis de scheidingswet van kerk en staat in Wales met 348 tegen 267 stem men aangenomen. DE TROONSWISSELING. Frederik VIII, k<»ning van Denemarken is te Hamburg plotseling overleden. De vorige week Maandagavond kwam de koning van Denemarken met de kon n- giu, de twee prinsessen Dagmar eu Phyra, eu prins Gustaaf te Hamburg aan. Zij bevonden zich op bun terugreis vau Nizza, waar de koning genezing gezocht had voor zijn hartkwaal. De toestand van den koning was Diusdagavond tamelijk gUDstig, hij 1 gebruikte met smaak zijn souper. Daarna ging hij alleen uit om eenige beweging te nemen. Iu de nabijheid van de Ganzenmarkt viel hij plotseling, door eei. hartverlamming getroffen, op s'ra t neer Een te Hamburg woonachtig koopman, die juist de Gausemurkt passeerde op het oogenblik dat de kouing ineenzak'c ver telt het volgende Toen ik, uit den stadsschouwburg ko mend, over de Ganzcmarkt ging zag ik, hoe eenige heeren een oude, deftig ge- kleede heer, die plotseling ongesteld was geworden het huis van den v'eeschhouwer Buerk binnendroegen. Toen ik het gelaat van den ouden heer zag, viel mij terstond de gelijkenis met, den üeensehen koning op. Ik kon echter niet vermoeden, dat, het de koning was. Weldra verscheen een agent om den zieke zijn hulp aan ie bieden Toen de politie-ageut den onbekende naar zijn naam en Woonplaats vroeg, was slechts een gerochel het antwoord. Zeer vermoedelijk was de tong reeds verlamd. Van omstanders vernam ik, dat de zieke nog de woorden //Hamburger Hof» gestameld had. De po- litie-agent onde-steunde den ouden heer en ging ongeveer twintig schreden met hem in de rich ing van het hotel. Toen zakte de zieke weder in elkander eu het gelukte de politie ui et hem weder op te richten. Daarop werd een au.omobiel gehaald en met behulp van eenige voorbijgangers werd de bewustelooze erin getild. lutu schen was de wach'meester der politie Sabel ver schenen De politie agent maakte rapport van het geval, waarop den wachtmeester beval den zieke, met het oog op diens ernstigen toestand, naar het ziekenhuis te breugeu. Drie minuten later overleed de koning, toen men zich nog op de Valenti- uskamer bevond Nog eenmaal richtte de koning zich op eu stortte voorover. Daar op trad de dood in. Bij aankomst aan het ziekenhuis verklaarde de politie-ageut, dat de naam van den overledene niet bekerd was, waarop het lijk naar de lijkenkameu gebracht werd, waar het ongeveer 4 urer^ lug, voordat het herkend vierd.// Geheel Kopenhagen is door den dood des koniugs in rouw gedompeld. Bijna alle inwoners dragen uiterlijke teekeuen van rouw. Alle theaters, schouwburgen en andere publieke vermakelijkheden zijn gesloten. Ook de dagbladen, zwart-omrand, verschij- Leu in rouwgewaad en wijden uitvoerige artikelen aan Fcederik VIII, welke gietig door het publiek gelezen worden. De nieuwe koning van Denemarken werd den 26en September 1870 te Char- lottenlund geboren Hij is gehuwd met Alexandrine, hertogin van Mecklenburg. Hij heeft twee zoons, nl. Ghristiaan Bre der, geboren in 1899, en Knud Ghristi aan, geboren in 1900. I'eze is den 15en Mei tot koning uit geroepen. Hierover wordt uit Kopenhagen gemeld Op hel Slotplein der Amiiia burcht had zich '11 vo ksmemgte vau 30 tot 40,000 pers men verzameld, toen de minister-presi dent Berntsen op het balkon van het paleis van Ci.istiaau Vil trad, eu met luider stemme ni'iiep: //Koning Frederik Vlll is dood! Live Koning Cnristiaan X!» De menigte beantwoordde deze verkla ring van den premier met een negenvou lig hoerag-r cp. Koning Christian trad hierop, in gei eraa s-uniform gek eed en met het blauwe li -der Olifautsorde om, op het balkon, oinbloolte het hoofd, en hield een redevo'ring, die menigmaal door betuigin gen v m instemming der men gie werd onderboken. //De treurige tijding» aldus koning Christi an, //heeft alle Denen getruffcij De koning, mijn innig beminde vsder, die zelf hoopte iiisch en gezond weder tot ons terug U keeren, is plots.ling gestor.en. Een zware verantwoordelijkheid is thans op mijn scbculrrs gelegd, maar ik hoop, dat helzeltde vertrouwen, dat men mijn veel geliefde v„der heeft betoond, na ook mij betoond zal worden. Mijn doel zal zijn te streven naar Dene- marken's geluk, vrij eid en zelfstandig heid.// De menigte barstte hierop los in een langdurig, geestdriftig gejuich. De vlag op het, paleis, die half.-tok gewaaid had, ging de hoogte iu, en de f rlen vuurden de koniugs.-aluu'schoten. RH9DOS. Iu de Italiaansche Kanier verklaart de ministerpresident Giolitti, dat generaal Ameglio, het Tuiksche garnizoen op Rho des omsingelde en versloeg. Het garnizoen gaf zich met militaire eer over. TURKIJE. De berichten welke uit Albanië binnen komen blijven ongunstig luiden. De mili taire autoriteiten zenden alle te Saloniki be schikbare troepen naar Monaslir en Uskub. NOORD AMERIKA. Volgens telegrammen uit New-York, is er in Lousiana wederom een dijk door gebroken waardoor 5000 personen in ge vaar verkeeren. Zes negers zijn verdronk n. 25 steden zijn door de bewoners verlaten. Het gou vernement is verplicht aan 140.000 onge- lukkigen, die door het wasschende water n.t hui woonplarts verdreven zijn, levens middelen uit te deelen. Sommelsdijk. Wij maken onze lezers op onze bij uitstek practische premie op merkzaam. Dit reuzenwerk met pracht-in- houd is een waar koopje. Onze lezers, ook de meest ontwikkelden ontmoeten dagelijks in zaken of lectuur woordeD, waarvan zij de ju'ste beteekenis net abijd weten. Het is een gelukkige gedachte onzer administratie gew est, de lezers thans in de gelegenheid te stellen voor een buitengewoon lagen prijs zich dit bot k zoo goed als een Encyclopaedic, aan te schafï p. Wij weten zeker, -dat men van dt bork veel pleizier zal Jiebben Middelhariii*. Zondagmiddag had er hij A. Bbm een beam van brand piaats, hoewel hri zic,i in het begin nogal ernstig aan lirt zitn had men met toegeschoten hulp het vuur weldra gebimcht. Bij J. Verwei doet er zich bij zijn varken een geval van vlekziekte voor. Siad aan 't Haringvliet. Namens d n ambtenaar van het Openbaar M.nisterie bij het kan ongeiecht le Sommelsdijk is aan L Soldaat alhier aangezegd, dat hei monster boter j.l. door den Rjjksveldwachter Piquil- let gen «men, als uihlag heeft opgeleverd, dat in bedoelde boter geen andere vetbe- standdeeleu voor komen dan die van melk afkomstig zijo, terwijl het een vetgehalte be .it boven de bij K. B. van 28 October 1909 Art. 1 (Stb. No. 446) vastgestelde gr» ns. De sieurvisschers zijn nu reeds ver trokken wellicht komen ze dit jaar niet meer daar zij hun dioogerijen medegeno men hebben. De oorzaak is, dat zij met hun twaalven al dien lijd geeD steur heb ben gevangen Door Burg m ester en Wethouders dezer gemeente L b-kend gemaakt dat de kiezerslijst voor het jaar 1912/13 is vast gesteld. Bedoelde lijst l.gt ter secretarie tet visie en is tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld Op Woensdag 19 Juni a.s. zal voor de militie-plichtigen inspectie worden ge houden te Middelharnis in de Bewaarschool. Tegen J. T. alhier is proces-ver baal opgemaakt wegens openbare dronken schap. Door het breken van een staaldraad had de schippersknecht A. alhier het on geluk, voorover in de kaai te vallen. Ge lukkig wist bij zwemmende den oever te bereiken. Deze week zullen de werkzaamheden aan ds dijken eiudigen. De z.g n polder jongens zijn Dinsdagmorgen vertrokken. Het is te hopen dat dit werk, weer niet, zoo als het vorige jaar door de woes e e'emen- ten der zee worden vernietigd. -- Het bestuur der polders loozende door de Oude s'ad geeft aan belangheb benden kennis dat de termijn voor her ziening der keur van wateron las ing van gen. polders door Ged, Sta'en met zes maanden is verlengd. Mitsdien b'uft de be staande keur van kracht tot 5 No ember 191 2. Tot diiecieu- van de zangvereeni- ging >Concordia« alhier is beno, rnd de heer D. Bu tenhuis, die deze berioemmg heeft aangenomen. Terwijl P. Huizer bezu was met het s'uk slaan van een ijzeren pol schiok zijn hit en ging aan den hu'. Hel gelukte echter aan H. Bakker he d er te g tipen en onbeschadigd aan deu oe.sielden eigenaar te overhardigen De herijk v*n rna'cn en gewichten zal plaats hebben op Zaterdag 8 Juni a.s. van des v.m 8 tot des n.m. 1 uur, in een der schoollokalen Het kohier der Pers. belasting over het ie kwartaal no II, is deu 14 Mei den ontvanger ter hand gesteld. Tot boekhouder van fairbank no 1 is benoemd de heer Jan Mooijaart, alhier. Den Rijks-eldw. Puquillet is dezer da geu gepromoveeid tot Brig.-titulair. Ooltgenwplaat Het onderzoek van de verlofgangers van deze gemeente zal wor den gehouden te Oude Tonge op Donderdag den 20 Juni 1912 des voorm. 9.45 uur Het verzoek van dhr. M. van Oosten- brugge om een machinegebouwtje met benzinemotor van 6 P. K.. te mogen op- richttu is ingewilligd. Door de besturen van de polders ouder deze Gemeente is ter keunis gebracht, dat de rekeningen over 1911 en de be grootingen voor 1912 van die polders voor ingelanden gedurende 14 dagen en wel vanaf 16 Mei tot en met 29 Mei a.s. dagelijks van des voorm 9 tot des nam. 4 uur ter visie zullen liggen op de ge meente-secretarie alhier. De rekeningen van de polders onder den Bommel over 1911 en de begrootingen voor 1912 liggen gedurende 14 dagenter visie op de polderskamer te den Bommel en wel vanaf 15 Mei lot en met 28 Mei a s. van des voorm 9 tot des nam. 4 uur. Dit jaar zal voor den herijk van mat -n en gewichten zitting worden gehouden in de openbare bewaarschool alhier op Drnsd-ig en Woensdag 11 en 12 Juni des vo >rm van 912 uur eD nam. 1 3 uur. De werkzaamheden tot het maken van-een los- en laadkade aan denschrap- polder hebben deze week een aanvang genomen, zoodat dit najaar al met de tram suikerbieten aangevoerd kunnen worden. In deze gemeente is uit de ingeze tenen een commissie gevormd, om te trachten vermindering van den gasprijs te verkiiigen. De keunDgsr, ad voor de ingeschre venen vcor de militie, l.chting 1913 uit deze gea einte Zai alhier zitting houden op Dinsdag 18 Juni as. des voorm. 9 uur in de lokalen der openbare school No. t. Bij publicatie zijn de lo: dingen ge waarschuwd ti gen die personen, wier prak tijken o.a, daarin bestaan, dat zij voorspu - gelen id staat te zijn, tegen betaling van eene som geld--, de afkeuring van Iotelingen voor den dienst der militie te verkrijgen. De op 15 M»i j.l. van kracht ge worden kiezerslijst 19121913 ligt ter gemeente-secre arie voor een ied, r ter in zage Daarop komen voor 455 kiezers voor de I w^ede Kamer, 454. voor de Piov. Siaten en 372 '-oor den gemeen eraad. Deze cijfers wareu verleden jaar resp, 438 438, 348 Onze vroegere dorpsgenoote Mej. Th. h lens. thans te Alkmaar, slaagde dezer dagen voor de akte nuttige handwerken, L. O Oude To»K«- Bij Kon. besluit van 17 dezer is, met ingang van 16 dezer, tot wederopzegging beLoemd tot plaats vervanger van den districtveearts w.en Dordrecht als standplaats is aangewezen, de geexamineeide veearts Joh. A. Vrees wijk alhier. Door onvoorzichtigheid heeft 't zoom je van Andries Munters zijn arm gebroket Naar men uit goede bron verneemt zal men alhier in de haven sluisdeuren krijgen, dus zal d Gemeente van Oude longe toch met de dijken en straten moeten verhoogen. Voorwaar '1 zou een ramp ge weest zijn eh de bewoners vaimde ka<1e zijn nu verlost van de Hooge wjRervIoed Herkingen. Vrijdagavond even vcor het emd'gen der dagtaak kreeg de paard- le.der D. v. d. O, alhier een der klpkarten over den voet doordat hij van de kar was afgeg'eden. Belangrijk verminkt moest hij per tijtuig naar huis worden vervoerd na eerst te zijn verbonden door de wijkver pleegster Mej. Muller-Worttll. Aan beide zijden van ons dorp is men deze week met de waterwerken aan de zeeweeringen klaar gekomen eD hebben de dtjkeu het aauzreo herkregen als voor deo storno die zoo groote :chade hun had aangedaan. Hoe of er ook in deze onze kleine genieeDte aau de sport wordt meegedaan zal duidelijk worden als men weet dal be halve een tweetal motorhetsen nog meer d..n too gewone fieisen worden bereden. Hiermede is dan ook bewezen de fie*s een onmisbaar vervoermiddel is voor eiken stand l egen betaling der kosten is het verslag over den toestand der Gemeente Dienst 1911 voor een i-der verkrijgbaar gesteld en kan inzage daarvan worden ge nomen ter Gemeente Secretarie. De Kiezerslijst dezer gemeente vast- gfta:eid 22 Maart 1,1. is zooals deze thans luidt van kracht tot 15 Mei 1913 behou dens rechterlijke uil-spraken of dergelijke. B. eD W. dezer Gemeente roepen sollicitanten op naar de betrekking van 2de helpster b:j de nu'tige handwerken aan de O L. School alhier, jaarwedde f 35 voor of uiterlijk op 1 juni a.s. Dirksiand. Maandagmiddag kwam de zoon van H. v. G. uit Middelharnis nabij het dorp alhier niet zijn kar n.et manu facturen in aanraking met eere op den weg rijdende zaaimachine, wat ten gevolge had dat kar met honden in het water te recht kwam. Inpiaals van den jongeD te helpen reed de jonge voerman, v. N. uit Sommelsdijk met de marhine kalm door en bekommerde zich verder niet over het geva'. G.iukkig schoot voor den jongen andere hulp toe, welke hem zijn kar met goede ren, waaraan eene aanzienlijke schade, ont stond, op het droge hielp brenger. Van Gemeentewege is verordend, dat voor 31 Mei a.s. alle mesthopen en vuilnisbakken binnen de kom der Gemeente moeten zijn opgeruimd, en voorts alle achterwegen en sloppen, door de daartoe aangewezen personen onder de lijn gebracht. Bij Kon. besluit van 17 dezer is, met ingaDg van 16 dez/r, lot wederop zegging benoemd tot plaatsvervanger van den districtsveearts wie Dordrecht als stand plaats is aangewezen, de geexamineerde veearts C. de Graaf alhier. Donderdag 23 dezer des nm. 2 u-e zal een openbare raadsvergadering gehou den worden. De van kiachl geworden kiezerslijst 19121913. ligt voor elk op het Ge meentehuis ter inzage, en is tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar. Ze bevat voor de 2de Kamer en Prov. 8 aten 443, en voor den Gemeenteraad 41.1 kiezers. Het vorige jaar telde deze 437 voor Kamers en Staten 413 voor de Gemeeni eraad Uoedereede. De van kracht geworden Kiezerslijst 19121913ligt ter gemeecte S-cretarie voor een ieder ter inzage. De keuringsraad zal voor de Iote lingen der lichting 1913, vr or deze ge-

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2