CCIELDEM TWEEDE BLAD. 100 :ecten. ^y)K Zaterdag 18 Mei 1912 No 1764. Twee Bladen en Zondagsblad. „DE STEK" Heeren- en Kinderkleeding I0NGENS C08TUUMS Kinderpakjes J Zie adverten tie 4e p'ag. ikee van _5537 'Z. |Doctoren, lekwaam ARNIS. STEIJN." |f 100 tot tegen uiterst huizen en °/o- De rente ZEKERINGEN. pi ten onzen 5774 Hikel. 5804 cents. del )rdrecht. 5632 IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat uit Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. 7. De dorpsreiniger wordt eene gratificatie van f 10 verleend, terwijl zijne jaarwedde met f 5. wordt verhoogd en alzoo bedraagt f85. Ingezonden Stukken Rechtzaken. Reclames, Mededee- lingen enz. (20 Cents per regel.) MIJNE RECLAME COSTUMES VAN ZUIVER WOLLEN STOFFEN §-10 en 19V2 Gulden. LASSES - FE08TS - OVERHEMDEN. Gemengd Nieuws. - -1st' Uilen \aaie ver b's. jchting ■dt ft m Sommelsdijk. Dinsdag had het 7-jarig zoontje van J. v. d. Sluis het ongeluk in de haven te vallen. Door toegeschoten hulp werd hij spoedig op het drog:e gebrach». .De spekslagers alhier hebben het vleesch met 5 cent per K. G. verhoogd. De op 1 s Mei j 1. van kracht geworden kiezerslijst 191 z1913 ligt ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Daarop komen voor 574 kie-ers voor de tweede kamer en 571 voor de P o» S'atcr. er 468 voor den gemeenteraad Deze cijfers waren verleden jaar resp. 535, 5 35 en 464- Het 5 jarig zoontje van M Groenen dijk werd zoodanig door een fietsrijder aangereden dat geneeskundige hulp nood zakelijk bleek. De Rijksveldwachter M. van Es is door den Min, van Justitie den rang toege kend van Brigadier-titulair. Middelharnis. De manschappen welke 7 jaar bij de Landweer dienst gedaan hebben moeten dit jaar en wel op Donder dag 11 Juli 1912 de hun van Rijkswege verstrekte wapenen en goederen inleveren in de bewaarschool alhier. Door enkele vleeschhouwers alhier is bet rundvleesch met 5 cent per halve kilo opgeslagen. Donderdagavond kregen 2 jongens van omstreeks 13 jaar van een circa 18 jarig persoon zulke slagen met een tabaks doos op hun hoofd dat beiden bloedend verwond werden, door de ouders werd hiervan aangifte gedaan" bij de politie, welke het wapen van dezen held in be slag heeft genomeD. Nieuwe Tonge. Dinsdagavond is in het Hotel Holleman door ingezetenen een ver gadering gehouden ter bespreking de hoogen gasprijs, na eenige bespreking werd uit hun midden een commissie benoemd, om in overleg met andere gemeentes die daar onder behooren, gemeenschappelijk te trachten om tot een minderden prijs te komen. Dirksla nd. De keuringsraad voor de ingeschrevenen voor de Militie /al gehouden worden den 20 Juni des v.m. 9 ure in het Weeshuis aan den Ring. Herkingen. Deze week werd de Rijks veldwachter J. v. fielden alhier bevorderd tot Brigadier Titulair. Welke onaangename dingen door de jeugd worden uitgevoerd, bleek ook alhier deze week. Een der kleinen van H. D. werd n.l, door een makker zijn oor volgestopt met cement hetgeen intijds nog kon worden verwijderd en mitsdien erger voorkomeD. Door de landbouwers alhier is aan de arbeiders bij eene nadere regeling der arbeidsduur een verhooging toegekend van 5 cent, zoodat dit thans per dag bedraagt f 1.05. Melissant. De keuringsraad voor de militie zal voor deze gemeente worden ge houden in het weeshuis te Dirksland, op Donderdag 20 Juni a.s. des nam, een uur, De van kracht geworden kezerslijst voor 191 21913, ligt ter gemeentesecre tarie ter inzage. De lotelingen M. van der Mast en M. van der Spaan, zullen Dinsdag 21 dezer te Rotterdam voor de Militie worden in gelijfd. Tijdens het onweer, dat Zondag j.l. boven deze gemeente woedde, werd een koe van den landbouwer J. K. door den blik sem getroffen en gedood. (üoedereede. Dinsdag ontstond begin van brand aan het varkenshok van J. T. Gelukkig werd het door een paar jongens opgemerkt en aan moeder de vrouw te kennen gegeven, die de in de nabijheid zijnde metselaar K. d. R, riep haar be hulpzaam te zijn om zoo de brand met emmers water te blusschen wat hen nogal spoedig gelukte. Oorzaak onbekend. De muziekvereniging »Apollo", zal in de tweede afdeeling deelnemen aan het op 27 Mei a.s. te Brielle te houden con cours van muziek en zang. Dinsdag had W. v. d. W. het onge luk een lampenhaakje dwars door een zijner viDgers te haken die er zoo vast in was gedrongen, dat de geneesheer ze met kracht er 'uit moest halen, dat zuifes veel pijn ver oorzaakte, laat zich begrijpen. Ouddorp. Dezer dagen werd hier een spreeuw gevangen met een briefje aan haar poot gemerkt>Groningen«. - Alhier worden weer toebereidselen gemaakt tot boring voor onderzoek der drinkwaterleiding. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente DEN BOMMEL, op 13 Mei 1912 des n.m. ten 2.30 ure. Voorz. de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken a. Eene missive van H.H. Ged. Staten, waarbij wordt medegedeeld dat is goed gekeurd de verordening regelende de jaar wedden der onderwijzers. b. Eene missive van hetzelfde College, waarin melding wordt gemaakt dat deaf en overschrijvingen op de begrootingen van 1911 en 1912 zijn goedgekeurd. 2. Benoeming Boekhouder Burgerlijk Armbestuur. De Voorz. doet mededeeling dat zijn in gekomen 5 adressen en wel van de Heer H. C van Rossum, Abr. Jongeling, W. Goemaat, J. A. Snijder en L. Vaalburg. Hij leest de adressen aan de vergadering voor. Alvorens men echter tot de benoeming overgaat, gaat de vergadering over in ge heime zitting om eenige besprekingen te houden inzake de Borgtocht. Daarna wordt de vergadering opnieuw geopend en met 5 stemmen benoemd dhr, A. Jongeling, gemeente ontvanger2 stem men waren op dhr. H. C. van Rossum uitgebracht. 3. Benoeming Onderwijzeres 0. L. School no. 2. De heer Knoop vraagt of reeds infor maties zijn ingewonnen. De Voorz. zegt informaties te hebben ingewonnen en deelt mede dat als no. 1 op de voordracht voor komt mej. A. C. van Thoen van Mander- veen (gemeente Tubbergen) en als no. 2, mej. M. A. Boerema van Nieuwe-Amstel, terwijl advies van den heer Schoolopziener is ingewonnen. (De heer Schoolopziener deelt echter mede dat hij het betreurt, dat er geen proefles is gehouden.) Daarna wordt met algemeene stemmen benoemd mej. A. C. van Thoen, die telegrafisch met hare benoeming zal worden in kennis ge steld. 4. Opnieuw komt aan de orde de rio- leering van het Stoof hof*. De heer Jon geling deelt mede dat hem na onderzoek is gebleken dat de bestaande rioleering nog zeer goed is. Een bewijs daarvan werd Zondagavond geleverd. Na eene hevige hagelbui was van het veel geval len water op de ergste onzuiverste plaat sen na een tijdsverloop van een half uur niets meer te bespeuren. De heer Jongeling vraagt ook of de roosters bij Both al zijn geplaatst. De Voorz. deelt mede dat de roosters zijn besteld. 5. Benoemen van eene Commissie van 3 leden voor het opmaken eener strafver ordening voor deze gemeente. Bij eerste stemming worden met 5 stemmen benoemd de heeren Jongeling en Van Weel, ter wijl bij tweede stemming eveneens dhr. Knoop met 5 stemmen wordt benoemd. De Voorz. deelt mede dat de Commissie dan later met B. en W. zal samenkomen. 6. Bespreking opruiming lantaarnpalen en lantaarns. Hierover wordt nogal gedis cussieerd. Besloten wordt dit punt van behandeling uit te stellen tot eene volgen de vergadering. 8. Deelt de Voorz. mede dat het nu wel gewenscht zoude zijn om eenige bespre kingen te houden inzake het aanleggen van gas in de gemeente woningen. De Raad besluit echter eenparig hiermede nog wat te wachten. Daar thans geen punten van behandeling meer op de agenda voorkomen vraagt de Voorz. of nog een der heeren het woord wenscht te voeren, waarop de heer Van Weel vraagta. of het hakhout op de algemeene begraafplaats al is opgeruimd en b. wanneer de politieverordening eens goed wordt nagezien of een nieuwe wordt gemaakt. Aangaande punt a zegt de heer Borgdorff dat het hout zoo goed als opgeruimd is, terwijl inzake punt b. de Voorz. mededeelt dat hij in Juni a.s. met een ontwerp-poli- tieverordening voor den dag zal komen. De heer Van Weel zegt dank voor de inlichtingen. De heer Knoop vraagt wanneer de lan taarn op het havenhoofd moet branden nl. in welke maanden. De Voorz. zal de zaak onderzoeken. De heer Van Weel vraagt ook nog of de kwestie al is opgehelderd inzake de heining tusschen Van Vliet en v. d. Zande. De voorzitter doet mededeeling dat dit in orde is De heer Jongeling vraagt hoe thans de besprekingen zijn afgeloopen met den notaris Van Weel uit Ooltgensplaat. De Voorz. zegt dat hij hierover liever in eene geheime zitting wilde beraadslagen. De heer Jongeling vindt dit evenwel onnoodig, Toch gaat men over in geheime zitting, nadat niemand meer iets in 't mid den heeft te brengen. De copie van Ingezonden Stukken, die niet i/eplaatat zijn, wordt niet teruggegeven. Puiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur I De Landbouw Onderlinge. P. O. C. „Overflakkee". Blijkens door de Directie gepubliceerde mede deeling bedroeg 't bij de Centr. Landb. Onder], verzekerde arbeidsloon op 1 Januari 1912 ruim 12 Millioen gulden. Dit kapitaal vermeerderde in de eerste 3 maanden van dit jaar. Provincie Aantal nieuwe loon per jaar. leden Groningen 28 f 42.900 Friesland 66 66.500 Drenthe 52 46 V00 Overijsel 23 18.400 Gelderland 51 40.800 Utrecht 20 17 700 Noord-Holland 113 114.000 Zuid-Holland 95 123.300 Zeeland 94 152 500 Hoord-Brabant 8 16.200 Totaal 539 leden en 1 639 000loon 't Bijzonder booge cijfer voor de Provincie Zeeland vind hierin zijn oorzaak dat te Dreisehor een plaatselijke kas ODtbonden is, waarvan al de leden bij de L. O. aansloten. Van de 95 nieuwe leden in Z.-Hoiland komen er 7 uit Overflakkee. A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant, 13 Mei 1912. MANTELMAGAZUN HOOGSTRAAT t rrondlssciiients Rechtbank. Kamer van strafzaken. Zitting van Dinsdag 14 Mei. M. A., huisvrouw van W. W., te Oud dorp, wegens diefstal van eenige eieren, tot t 10 boete, subs. 12 dagen hechtenis. GR00TE KEUZE LAGE PRIJZEN. ZWARTE HEEREN-COSTUMES. Zwart Kamgaren .12 gulden, Zwart Satin Kamgaren 18 Zwart Drapé18 Zwart Satin (effen) 18 Zwart Drapé (prima) 20 in de nieuwste dessins voorhanden. Zeer fijne kwaliteiten: 15—161 tot 20 GULDEN. (voor leeftijd 8 tot 15 jaar), vanaf 4 tot 12 GULDEN. alle maten en kleuren vanaf 2 gulden. I llll J OPGERICHT 1825. Moord en poging tot zelfmoord. Ten huize van den opzichter over de Noorderbegraafplaats te Groningen, den heer Dussel, vertoefde tijdelijk diens dochter gehuwd met zekeren P. J. M., wonende te Bochum, in Westfalen, met het 37, jarig zoontje uit dat huwelijk. De echtgenoote van M. had bij de rechtbank te Bochum een eisch tot echtscheiding ingediend, wegens voortdurende mishandeling. De rechtbank had goedgevonden, dat zij met haar kind bij haar ouders te Groningen verblijf hield, doch daarbij beschikt, dat M., hangende de procedure, twee keer in de maand in de gelegenheid moest worden gesteld, ge durende een paar uur met het kind samen te zijn. Zondag nu maakte hij voor de eerste maal van dat recht gebruik. Hij was van Bochum overgekomen en haalde om twaalf uur het kind van de tijdelijke woning zijner moeder bij de Noorderbegraafplaats af. Een particuliere bewaker ging mee, omdat men vreesde dat M. het kind zou ontvoeren of letsel zou doen. Onder meer werd een foto graaf bezocht. Op den terugweg, vlak bij het huis van zijn schoonouders haalde M. onverwachts een revolver voor den dag en schoot zijn kind in de linkerslaap. Het knaapje gaf bijna onmiddellijk den geest. Dadelijk na dit eerste schot richtte M. zijn vuurwapen op zichzelf en schoot eveneens in de slaap. Het was niet doodelijk, maar toeli van dien aard, dat hij, nadat hij per brancard naar het academisch ziekenhuis was overgebracht, niet verhoord kon worden Zijn toestand is, hoewel ernstig, niet direct levensgevaarlijk. Hals afgesneden. De landbouwer J. de B. wonende nabij de Wijkbrug, onder de Wijk (Zuid-Drente) is, naar de „Tel," meldt, aldaar met afge sneden hals gevonden. De politie heeft de zaak in handen. Eigenaardige vischvangst. Een inwoner van Pijnacker is, zoo meldt Onze Zoetwatervisscherij, in het bezit van een tammen gedresseerden aalscholver, dien hij bezigt voor de aalvangst. De eigenaar laat den vogel te water gaan en duiken. Wanneer deze dan met een paling aan de oppervlakte van het water verschijnt, wordt hij naar den wal geroepen, waarna hem de visch wordt afgenomen. Deze handeling wordt telkens herhaald en menige paling moet op die wijze verhuizen naar het zakje, dat de visscher bij zichMheeft. Deze visscherij trok intusschen de aan dacht van den rijksveldwachter, die den visscher om zijn akte en vergunning vroeg. Toen de visscher antwoordde dien niet te bezitten, werd hem proces-verbaal aan gezegd. Een reddingsmiddel voor schepen Het vergaan van de Titanic heeft opnieuw de menschen aan het denken gezet. Hoe' middelen te verzinnen om een schip tegen zinken te beveiligen Eenige jaren geleden heeft een uitvinding van den heer L. A. Lammerts, uitgewerkt met behulp van prof. A. D. F. W. Lichtenbelt, beiden te Rotter dam, kans gehad, door een maatschappij in toepassing te worden gebracht Reeds hadden de genoemde heeren in eenige landen er patent op genomen, maar door omstan digheden kwam er niet van. Ook had men in die dagen zoo'n vertrouwen in de water dichte schotten, die schepen onzinkbaar heetten te maken, dat velen geen andere middelen noodig vonden. Na het vergaan van de Titanic denkt men daar wel anders over. In enkele woorden verteld het zou ons te ver voeren om het stelsel in bizon- derheden uiteen te zetten berust de vinding hierop, dat er voor en achter in het schip een tot boven de waterlijn ge vuld, van de scheepsboorden vrijstaand en beveiligd water-reservoir is aangebracht dat door openingen beneden met het bui tenwater in verbinding staat. Van de brug en ook van andere plaatsen af kan er, door het openen van kranen, boven in de reser voirs lucht, gewone en saamgeperste, wor den gebracht, die het water omlaag en naar buiten drukt. Op die manier wordt het schip een eind uit het water getild. Han delt men zoo alleen met het voorste reser voir, dan wordt het voorschip opgelicht, met liet achterste reservoir, dan het achterschip. Zoodoende kan een schip, dat op een bank of een andere bodem vastzit, er afkomen, of ook kan het door water heen dat er anders te ondiep voor is. Door de lucht weer uit de reservoirs te laten, zinkt liet schip weer op de gewone diepte. Heeft het schip ergens een gat gekregen, dan kan dit mits niet te diep gelegen bo ven de waterlijn worden gebracht. Om een beschadigd schip drijvende te houden wordt er een tweede middel toe gepast. Door in de ruimen op zekeren af stand van den scheepswand en rondom de ladingsopeningen rechtstandig platen aan te brengen, die beletten dat de lucht onder het dek bij zinkenden toestand van het schip ontsnapt, houdt men het schip drij vende, ook al heeft het een gat in den buitenwand. Hoe deze uitvindingen zich in de werke lijkheid zouden houden, kan natuurlijk eerst uit proeven met een daarmede toe gerust schip blijken. Een schrandere politiehond. De hond hoorde thuis in Dusseldorf, een terrier en droeg den naam van Hexe vom Rhein, Door dit beest werd het bewijs ge leverd, dat een goed afgerichte hond een niet gering te schatten helper is bij het opsporen van misdadigers. Van den in specteur van politie in Hochdahl was de wasch gestolen en men had er niet de minste aanwijzing voor, wie de dief kon zijn. Er waren reeds twaalf uur zoek ge bracht met vruchtelooze nasporingen, toen bovengenoemde Airedale-terrier werd ont boden met zijn baas, een politie-sergeant uit Dusseldorf. De hond nam lucht aan de voetsporen van den dief, volgde dat spoor over een weiland en landde bij een huis, waarin een twintigtal Italianen waren ge huisvest. Binnengelaten ging hij onmidde- lijk de trap op naar de eerste verdieping en bleef staan in een kamer, waarin 5 Italianen woonden. Zonder zich te bedenken ging Hexe naar een leegstaand bed, snuffelde even en begon halt te geven voor een naast het bed staande koffer. Die koffer werd opengebroken, en toen men de inhoud onderzocht, kwam de gestolen wasch voor den dag. De eigenaar van den koffer werd onmiddelijk van zijn werk gehaald, ont kende natuurlijk dat hij de dief was, maar wist er geen uitleg van te geven hoe de wasch in zijn koffer was aangeland. Hij werd ter beschikking van de justitie ge steld. Door het regenachtige weer werd de hond wel eenigszins bemoeilijkt bij het uitwerken van het gevonden spoor. Per auto naar 't Bureau. Wandelaars liepen in dichte rijen langs de stadsgrachten. Ook op den Grachtswal was het een druk profiteeren van 't mooie weer; 't was een bonte mengeling van zomer-toiletten en donkere heerencostumes. Langzaam pufte een auto door den flaneerenden menschenstroom. Men week uit, keek naar het zachtjes voorbijrijdende puffende rijtuig. Iemand, die niet tot het genus der nuch- terlingen behoorde, zag met opgezette lodderoogen het voertuig naderen. Hij wan kelde wat onvast op zijn onderstel, terwijl hij met verglaasde oogen de tuf-tuf aankeek. De hals van een flesch kwam uit een bin nenzak te voorschijn. »Daar heb je nou zoo'n stinkding. Zoo'n smerig stinkding hikte-ie. Wacht Een machtelooze grijns vluchtigde over zijn trekken. Hij greep in den binnen zak. PatsDaar had-ie in z'n dronkenschap de flesch naar de auto gekeild Het voorglas van de carosserie rinkelde stuk. 't Restje jenever, dat nog in de flesch zat, stroomde 'n dame over haar japon. De inzittenden keken ontsteld, de men schen waren verbaasd, omringden den be schadigden wagen en het dronken type. Maar de bestuurder had gauw z'n tegen woordigheid van geest terug. Hij steeg uit, noodigde den beschonkene beleefd uit om plaats te nemen. De laatste lachte. Dat was nog 'es be leefd. Die menschen konden nog 'es 'n grappie velen Dat had-ie 'm dan ook aardig geflikt. Natuurlijk ging-ie meerijden. Waarom niet .Hij in 'n auto. En lekker lacht-ie, als 't ding zachtjes voorwaarts gleed, door de uitwijkende menschen heen die lachten lachten. Waar ging 't heen Kon hem niks bom men. Hij zat lekker jongens wat snorde dat ding wat keken de msnschen... Hij in 'n auto. Hè, stil stond-ie weer. Nou al uitstappen Nou al, 't ging zoo leuk zou fijn »Uitstappe asjeblief En voor hem stonden 'n paar agenten, die hem aangrepen. Hij was deftig naar 't politiebureau ge reden. Aldus gebeurd te Leeuwarden, Zondag j.l. (»N. v. F.*) Een vreeselijke kreet. In het Fransche stadje Le Mans werd een paar weken geleden de Fransche sol daat Tisseau ter dood gebracht, omdat hij in vereeniging met een kameraad, ook een soldaat, een moord gepleegd had op een oude vrouw, met het doel het weinigje dat zij had opgespaard, weg te stelen. Toen Tisseau gereed stond het schavot te beklim men, stelde hij den geestelijke, die hem vergezelde eenige brieven ter hand. Een er van was aan zijne beklagenswaardige moe der gericht en luidt als volgt: >Ik richt deze regels aan mijne advocaten, die alles hebben gedaan wat zij konden, om mij te redden. Zij mogen er zich, indien zij willen, van bedienen, om anderen te waarschuwen en te beschermen. Deze wei nige regels hebben dus alleen ten doel, te doen weten, dat, als ik, zoo uit eene fat soenlijke familie, zoo laag gezonken ben, dit alleen komt door het onderwijs, dat ik in mijne jonge jaren heb ontvangen.* >Op school onderwees men ons, dat de ouders maar een zeer beperkt gezag over hun kinderen hadden dat volgens de wet, de ouders niet het recht hadden, hun kin deren te straffendat diefstal ten nadeele van de ouders geen diefstal was en dat de wet ons niet kon straffen. »Daarom, omdat ik al een tamelijk naar het kwade neigend karakter had, werd ik door al die ideeën, die ik hoorde uitspreken dat alle menschen gelijk moeten zijn, en dat er geen rijken mogen zijn nog maar meer opgewonden, ik, die toch al te veel neiging had voor die ideën, vandaar is ook mijn eerste fout gekomen, die oor zaak was, dat ik naar een verbeterhuis werd gestuurd, waarin ik lange jaren heb moeten lijden, want de directeur van het gesticht, in plaats van alles te doen, wat zooveel jonge mannen weer op den goeden weg had kunnen brengen, liet ons integen deel nooit anders dan zijne verachting voelen, en bij de minste overtreding was het maar droog brood, de boeien en het cachot. >En die directeur, die voor ons een vader had moeten zijn, kende maar ééne, zeer teedere uitdrukking: Buigen of barsten.* >Ik ben heel ziek uit dat huis gekomen, na een aantal jaren, waarin ik niets anders dan lijden had gekend, met haat in 't hart jegens de maatschappij, die de oorzaak was van al mijne ellende, zonder beroep, over geleverd aan mijn eigen instinct en onge lukkig zooals velen ben ik ook bezweken. >Maar deze misstap, die mij nu van de maatschappij voor goed heeft afgesneden, is voor mij eene weldaad geworden, want hier in deze gevangenis van Le Mans, waar ik deze regels schrijf, heb ik een priester ontmoet, die mij geleerd heeft, wat het leven werkelijk is, want ik beken, dat ik dit nooit heb begrepen. Ongelukkig zijn zijne raadgevingen voor mij te laat gekomen, want nu zal de straf die mij treft mij misschien beletten den raad, dien men mij gaf, en dien ik gezworen heb te volgen, in praktijk te brengen. Helaas, ik wilde dat deze regelen tot les konden dienen aan vele jonge mannen, die, zooals ik, zich laten bedriegen door die leugenachtige ideeën, die men ons voortdu rend verhaalt. Hoevelen laten zich, zooals ik, in slaap wiegen door deze bedriegelijke denkbeelden, en die vroeg of laat tot wan hoop zullen worden gebracht. Als ik moet sterven, dan zal ik moedig den dood ingaan, maar mijn hart bloedt bij de gedachte aan mijne lieve ouders die zich nimmer zullen troosten. O ga hen toch opzoeken wat ik u bidden mag en zeg hen, hoezeer ik be rouw heb en welke onmetelijke smart ik gevoel. Mijne laatste gedachte zal voor hen zijn.* Benjamin Tisseau. Militaire gevangenis te Le Mans. Deze brief is eene vreeselijke kreet van het schavot om christelijk onderwijs. Hij zegt meer dan ellenlange betoogen om de noodzakelijkheid te bepleiten datde kinderen onzes volks in de leer der waarheid wor den opgevoed, en doet ons zien welke de jammerlijke vruchten zijn van het neutraal

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 3