Heeren- en Kinderkleeding Gemeurde Hierencostims I0NGENS COSTUUMS J. I. FABEET, HeToie Kinderpakjes Reclames, Mededee- lirigen enz. (20 Cents per regel.) ZWARTE HEEREN-COSTUMES. MIJNE RECLAME COSTUMES DASSEN - FEÜSTS - OVERHEMDEN, Plaatselijk Nieuws. Guineeiileraad ingezonden Stukken Rechtzaken. Posterijen. Uitslag Aanbesteding. Burgerlijken Stand. Kerk en School. Kerk en School. Nagekomen Berichten. De Fondsen markt. gaan we niet in. De teekeningen, wat daar staat, op 't papier, is keurig, vaak prach tig. Die gevels't natuurteekenende vogels, bloemen - bladeren, kleurnuances 't is fijn werk. Een woord van hoogen lof over dien artistieken arbeid willen we hem niet ühthouden, zoomin als aan die flinke leerlingen, die zoo iets hebben kun nen leveren. In 't sraeedlokaal. Te dekseldat kunst smeedwerk is kranig. Pet af, asjeblieft. De rest verraadt evenzeer de hand van den bekwamen meester. In 't timmerlokaal met pennen, rondge- stoken vlakken, houtverbindingen, ledikant, trap, kapstokken, piëdestal met snijwerk, nieuw systeem droogrek, zitbank, mooie constructies deurkozijn met achteroverslaand bovenlicht. Kan nooit zoo mooi zijn als bij een smid; een smid levert werk, dat af is een timmerman krijgt pas voldoening over mooi werk, als 't goed en net geverfd is dat kale hout spreekt niemendal, hoe'n gladde vogel die man ook is. Wat is nu toch een ongeverfd deurkozijntje voor uw oog goed voor kachelhoutdie pinnen en bal ken, ja geschaafd, maar zonder verf. En toch er mocht geen verf op, want anders kon je niet waardeeren de fijne afwerking bij de naden en aanhechtingen die mooie bei telsnit en die preciesheid van aan- en in passen. Dus geen boeiend werk voor de huismoeder, die naar een kwastje zoekt, maar wel voor den deskundigen timmerman van 't dorp, die in die fijne naden de be kwame hand bespeurt, In 't verflokaal. Ja, daar gaan de vrouw tjes te kust en te keur. Te drommel wat is er daar mooi werk. In standolie en als matsehilderwerk. Nabootsing van eike-, gre- ne-, note-, mahonie-, wortel-, note-, ijpe- houtvan tjiek-, palisander-, eschdoorn-, eschhout. Keurig is dat naambord met de letters achter op 't glas in plaats van er van voren op. Is 't gewaardeerdof kende men 't jiietf We vermoeden, helaas, dat 't niet gekend is wie zal dan waardeeren We zagen daar echt marmer steuros, bleu fleuri, carrara, rouge rouale, Napo leon gris, St. Anna en nabootsingen. Ook ornamenten voor schabloontechniek. Is dat uitknipsel gewaardeerd Heeft men 't doel om er achter op te verven begrepen We vermoeden helaas van weinigen. Waar om hebt ge 't dan tentoongesteld Wat we zagen was mooi, fijn. Zoo dan saamvattend alles wat we ge hoord hebben, brengen we welverdiende hulde aan Directeur en Leeraren, behou dens onze opmerkingen natuurlijk over de organisatie enz. Moge de School voorts groeien en bloeien, en strekken tot de sociale welvaart van velen onzer jongens, wier roeping het is, het vakwezen tot hoogeren bloei te bren gen en den naam van de Nederlandsclie hand- en kunstvaardigheid te herstellen, opdat rijkere kennis van 't vak en fijnere bewerking weer roem gaan verschaffen aan onze maatschappij, die naar beweren veel, veel ten achter was bij wat in an dere landen wordt geformeerd. GROOTE KEUZE LAGE PRIJZEN. Zwart Kamgaren .12 gulden, Zwart Satin Kamgaren 18 Zwart Drapé18 Zwart Satin (effen) 18 Zwart Drapé (prima) 20 in de nieuwste dessins voorhanden. VAN ZUIVER WOLLEN STOFFEN NÏO en 18 V2 dulden. Zeer fijne kwaliteiten: 15—16* tot 20 GULDEN. (voor leeftijd 8 tot 15 jaar), vanaf 4 tot 12 GULDEN. alle maten en kleuren vanaf 2 gulden. OPGERICHT 1825. Sommelsdijk. Aan K. Th, le Comie is vergunning verleend om op 19 Augustus inpiaats op 6 Mei a.s. op te komen. Op de Woensdag gehouden veemaikt werden aangevoerd -J- 400 s'uks hoornvee 20 paarden en eenige manden biggen. De lotelingen M. J. van Driel, C. Knape en L Doornhein zijn tegen 21 Mei a.s. opgeroepen om ingelijfd te worden. De door den Raad vastgestelde ver ordening op de -heffing van evenredig schoolgeld voor het lager onderwijs in deze gemeente is thans bij Koninklijk Besluit goedgekeurd. De uitspraak van de diefstal van ko peren ketels door de minderjarige M. H. en H. V. door de rechtbank te Rotterdam is r maand tuchtschool subs, f 10.boete. Tegen L K. is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van art. 15 der motor- en rijwielwet. Middelharnis. Bij een dochtertje van J. N'pius in de z.g. Brandsteeg doet zich een geval van besmettelijke ziekte Diph'.eritus voor. Terwijl K, Koning Woensdag met een halsjuk twee emmers melk droeg en het paard welke voor de karos liep aan het leidsel vasthield werd het dier onverwachts schich'ig en het op een loopen b'g-m te zetten waardoor genoemd persoon kwam e vallen en een diepe hoofdwond bekwam, en zich ernstig aan arm en been bezeerde. Na geneeskundig onderzoek bleek, dat de man zijn werk voor eenigen tijd niet waar zal kunnen nemen. De gewone ruiten in de R. K. Kerk zijn verwisseld door gekleurde, 't welk een keurig effect te weeg brengt. N A. van Wezel en Joh. Krijtenberg Mz. hebben op hunne nummers ieder een fiets gewonnen, bij de gehouden verloiing te Sommelsdijk. Stad aan 't Haringvliet. Bij het spelen had het dochtertje van van Nierop het ongeluk zoodanig te valleo, dat zij haar sleutelbeen brak. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, De milicienverlofgangers C. Arensman C. Vroegindewij pd A. Maliepaard, zijn op geroepen, resp. le Bergen op Zoom, Breda en Bergen op Zoom, om gedurende het tijdvak van 27 Augustus21 September onder de wapeuen te komen. Naar men ons bericht is er v„n de Sommelsdijksche verloting, geen enkele prijs hier gevallen, wel een tegenstelling met an dere jaren. Dril Bommel. Ken aischnft van het primitief Kohier der Hoofdei. Omslag over het dienstjaar 1912, ligt gedurende 5 maanden, van 24 April24 Sept. 1912, ter Gem. Secr. voor een ieder ter inzage, Donieidagm ddag j.l. weid T. Kievit door een der onder zijn beheer zijnde paarden een geduchte slag tegen zijn buik toegebracht, waardoor hij bewusteloos neer viel. Nadat hij was bijgekomen bleek hij voor zijn werk ongeschikt en is daarna naar zijn woning vervoerd gewoideD. Naar wij vernemen, zullen binnenkort enkele personen varL. hier naar Engeland vertrekken, om aldaar landarbeid te gaan verrichten. Een afschrift van het primitief Kohier der belasting op de Honden, dienstjaar 1912, ligt gedurende 5 maanden, nl. van 10 April10 Sept. '12, ter Gem. Secr. voor een ieder ter inzage. Daar het zoontje van A. v. d. Meij gedurende eenige dagen klaagde over pijn in zijn arm, bleek het bij geneeskundig onderzoek, dat het armpje gebroken was. Ter oorzake van een misstap had R. Bakeiaar het ongeluk in een kelder te vallen, waardoor hij zijn rug hevig be zeerde. Ooltgensplaat. Door den heer M. van Oosttnbiugge is vergunning gevraagd tot stichting van een machiuegebouwije met plaatsing daarin van eene benzinemotor van 6 P. K. Door dhr. B. Bogers is afstand gedaan van de te zijnen name staande vergunning tot verkoop van sterken drank m het klein Ia het Voikerak is Maandagavond door aanvaring gezonken het met tarwe en mais geladen sleepschip Rudi, schipper Leemans, van Antwerpen. De lading was bestemd voor Mannheim. Door Dijkgraaf en gezworens van de polders het Oudeland, de Galathee den Grootenblok en den Nieuwenblok zal op Vrijdag 3 Mei des nam. half zeven uur iü het hotel Hobbel wordec verhuurd het gras gewas staande op en aan de wegen van deze polders, voor den tijd van 3 j. n.l. 191 214 Op Vrijdag 3 Mei des nam. ó'/2 uur zal worden aanbesteed het jaarlijksch tweemaal .choonmakec v«n de wateringen der'polders hel OudeiaDd den Weipolder Al.ek'e n, G lathee en Ma-iapo'.dcr bet R'etve'd en den Arra Wilhelminapold r. Onze vroegere dorpsgenoote M j. F. Flens thans te Alkmaar behaalde dezer dagen de akte als onderwijzeres. Voor het examen stenografie slaagde rnze vroegere dorpsgenoot dhr. A. Breeman thans te Rotterdam. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat met de uitreiking van dé beschrijvingsbiijet- teu voor de belasting op bedrijfs en andere inkomsten een aanvang zal worden gemaakt op 1 Mei a.s. Vanwege de gascommissie is aan 1 dere woning aangeboden een biljet ter invu iing om aan te slu ten aan de gasfabriek Oude Tonge. Bij de Polderversgade ring van 23 April is met groote meerderheid van stemmen gekozen dhr. Z. Vreeswijk als Dijkgraaf van de vereentgde polders loozende door het Oudeland in de plaats van wijlen in leven den EdelAchtb Heer J. D. Mijs. Moge hij noch tal van jaren deze functie bekleeden. En tot Penningmeester dier polders dht. M. Witlekock in de plaats van dhr. A. Slis welke voor die betrekking bedankt heeft. Aan de reparatie van den Buitendijk alhier is W. Bazen met zijn duim tusscheD een der kipkarren geraakt en totaal verplet terd, welke ouder geneeskundige behandeling is gesteld Dinsdag is te Rotterdam de instructie al begonnen wegens de m'shandelicg van dhr. W. Ouwens op den 2e Paaschdag in zijne woning. De landbouwersknecht van dhr M. Mijs heeft deze week al tweemaal mei een span paarden op bol geweest. Hoewel per sooulijke onge'ukke 11 niet voorkwamen, toch noch al ma'er eele schade voor de baa». Nieuwe Tonge. Pij de gehouden prijs- u'tdeeliog op de Ambachtschool te Mid delharnis werd aan Laurens Kmtewég 2 eerste prijzen uitgereikt en bovendien werd hem de eereprijs toegekend voor vordering en vlijt gedurende de 3 jarige cursus werd door hem niets veizuimd. Inmiddels is hij geplaatst aan de machine fabriek te Delfshaven Directie A. de Ridder. Dirksland. Door B. en W. wordt bij publicatie ter kennis gebracht dat door de Corns, der Koningin in deze Prov. is be- parld met de uitreiking van de beschrijviDgs- biljetten v or belasting en andere inkomsten over het dienstjaar 191 21913 een aan vang zal worden gemaakt op Woensdag 1 Mei, en dat de aanslagregeling voor dit jaar den 1 ste Oct. 1912 moet zijn ten einde gebracht terwijl de regeling of aan slagen welke niet uit de beschrijving voort vloeien of om andere reden zijn aange houden, moeten wordeD, moet zijn afgeloopen binnen een maand nadat de commissie van aanslag of het College van zetters door dm Voorz. daartoe zal zijn opgeroepen. Enkele ingezetenen, wonnen hier een prijs uit de verloting te Sommelsdijk P. Poortvliet die verleden jaar een Sprpei- machine won, met de verloting te Dirksland won thans eenzelfde voorwerp te Sommels dijk. Donderdagavond konden de voor stellingen in de Schouwburgtent van d? n Heer Bakker Diet worden voortgezet uit gebrek aan bezoekers. De lichten werden dus uitgeblazen en de muziekanten naar Melissant Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de beschrijving der belasting op bedrijts en andere inkomsten voor 1912 1913 zal aanvangen den 1 Mei.as. Aan belanghebbende is bekend ge maakt, dat alle vorderingen over 1911 ten laste van het Rijk, de Provincie of de gemeente voor 30 Juni a.s. bij'de bevoegde autoriteiten moeten zijn ingediend. Stellendam. Nadat Woensdag een paard van C. G. schijnbaar met goed ge volg een veulen had geworpen, stierf dit laatste echter kort daarop. Ook het paatd werd ichtbaar ODgesteld en stierf nog den zelfden dag. Gelukkig voor den eigenaar was het paard verzekerd. K, C, Kievit en M v. d. Viuvt, leer lingen der ie en 2e klasse van de Rijks Normaallessen te M ddelharuis zijn Woens dag respectievelijk verhoogd naar 2e en 3e klasse. Goedereede. Goedkoop vleesch. Van het rund van J. K. dat Zondag j 1. is gc- s orven, werd Maandag het vleesch ver kocht voor 20 cent per '/2 Kilo. De vec- ar's dhr. De Graaf van Dirksland, had het goedgekeurd voor de consumptie. Het Kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1912 is vastgesteld, en licht gedurende 5 maanden van 19 April19 September, ten Gemeentesecretarie ter visie. Maandag 29 April a.s. zal te 's Gravenhage worden aanbesteed, het op ruimen van vier in het Goereesche Gat aanwez'ge wrakken. Verslag van het verhandelde in de Vergadering van den Raad der gemeente OUDDORP op Donder dag 28 April 1912. Afwezig met kennisgeving den heer J. O. Lodder. De vergadering werd door den Voorzitter ge opend mei gebed. De notulen werden vervolgens door den Secretarie gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ter behandeling Ingi komen stukken. 1. Van H. H. Ged. Staten mededeeling dat zij bare goedkeuring hecht aan de bfi haar inge komen kohieren van hoofdelijken Omslag en hondenbelasting. 2e. Een schrijven als boven waarin goedkeuring wordt verleend omtrent de regeling der salarissen der Onderwijzers van de Openbare school. 3. Idem een schrijven over de opname der Gemeentekas. Ai deze stukken worden zonder bespreking goedgekeurd. Thans doet de Voorzitter nog mededeeling, dat de heer Makay hootd der Bijzondere School alhier, zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim heeft aangenomen. Voorts wordt ter inzage gelegd het verslag van den toestand der gemeente. Op verzoek van den Voorzitter of het nog noodig is, dit hier voor te lezen, wordt door den Raad besloten voort te gaan met het at werken der agenda. Alsnu wordt door den Voorzitter mededeeling gedaaD, dat reclames op de hondenbelasting zijn ingekomen van D. Voogd, Joh. de JoDg en T. de Ronde terwijl van J. Klein een reclame is ingekomen op den hoorde!ijken omslag. Dit laatste wordt in handen gesteld bfj de commissie daarmede belast. Komt ter behandeling het kohier voor de Schoolgeldheffing dienst X912. Wordt na behan deling ter goedkeuring opgezonden aan Ged. Staten. Niets meer ter behandeling zijnde werd deze vergadering gesloten door den Voorzitter, De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! I-Toen ik j.l. week den uitslag der stemming voor 2 notabelen van onze kerk in uw blad las, dacht ik „de barmhartigheid der Goddeloozen zijn toch wreed." Daar gooit <je vrijzinnigheid (waar bemoeit een partij die metGod heeft gebroken zich toch mede) daar gooit de vrijzinnigheid zeg ik, zoo'n oud geacht notabel, den Heer Johs. Kasteifin, die daar meer dan 40 jareu die functie heeft bekleed en naar zijn beste weten de zaken heeft behartigd eruit omdathij orthodox is. Hoe hebben wij aniirevolutionaren b. v. b. de oude heer C. Joppe die liberaal wasniet jaren bij ja-en houden zitten als gemeenteraadslid, om zijn h ogen leeftijd en om zyn langdurig lidmaat schap, trotsch hij een tegenvoeter w Manr bij de vrijzinnigen mag en woef alles wat niet vrijzinnig is geweerd en gewip*. M. de R. Ik heb niet de gave des woords en om te schrijven niet iu de wieg gele^lpiaar toch meende ik u bovenstaande tegenstelling aan te bieden met vri ndelijk verzoek dit een plaatsje te geven, waarvoor gaarne bijvoorbaat dank. Sommelsdijk. Hoogachtend Arroniilsseanents Rechtbank. (Kamer van strafzaken.) Zitting van Dinsdag 23 April, Bekrachtigd werd een vonnis dd. 5 Maart van deze rechtbank, waarbij de 38-jarige koopman C L. te Ooltgensplaat, ter zake van diefstal van een hoeveelheid u;è'n, bij verstek werd veroordeeld tot f 18 boete subs. 12 dagen hechtenis. DIRKSLAND. Het Post en Telegraafkantoor le Dirksland is van af 22 April opgenomen in het algemeen Telefoonverkeer met Duitschland. OOLTGENSPLAAT. De uitslag van de op Woensdag 24 dezer gehouden aanbesteding van de demping der brandvaat was, dat werd ingeschreven door Jobs, van Dam Wzn. voor f 775.50, P. van Puttéh Rz.t K Vermaat f 795, voor f 779, L de Vos Cz f 857, en J. J. Verweij f 781." Het werk werd niet gegund, doch is later onder- handsch aanbesteed aan Johs. van Dam voor f 600. Bij de Woensdag 24 dezer gehouden aanbesteding van het maken van een kade bij de nieuwe kaai der Sluischc haven was ingeschreven door Jobs, de Vos Wzn? voor f 136, K. Vermaat f 159 en P. Wielaard f 138. Het werk werd niet gegund, doch is onderhandscli aanbesteed aan Jobs, de Vos Wzn, voor f 75. MIDDELHARNIS. GeborenBaatiaan, z. v. H. de Voogd en M. Tiggelman, Ondererouwd.- Willem Kardux, 28 j. en Adri- ana Maria Krijgsman 24 j. Hendrik Groen, 29 j. en Adrians Koster, 29 j. Officieel Gedeelte. Godsdienstoefeningen. Predikbeurten op Zondag 28 April 1912. Ned, Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. 9.30, bedien.H. Avondmaal, en 'sav. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, vm. 9,30 Ds. Hoogendfik van Stel lendam en 'b av. 6 uur Ds. Blankhart v. Zeeland. Middelharnis Evangelisatievm. 9,30 en 's av. 6 uur dhr. Bisschop van Bouveen. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. 9 en 'sav. 6 uur Ds.Van der Kooij van Ouddorp. Langstraat, nam. 2 uur dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, nam. 2 uur Da. Weutink v. Nieuwe Tonge. Nieuwe Tonge, vm. 9 uur Ds. Wentink. Herkingen, nam. 2 uur Ds. Addink. Dirksland, nam. 2 uurDs. de Gidts v. Goedereede. Melissant, vm. en nam. Ds. Kroesse. Stellendam, 'sav. 6 uur Ds. Hoogendijk. Goedereede,vm. 9,30 uur, Doopsbed.Ds.de Gidts. Ouddorp, vm. 9 en nam. 2 uur Ieeskerk. Collecte voor de Christ, schooi. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, vin. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Bruinsma van Glanerbrug. Collecte voor de Geref. kerk le Glanerbrug. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 en's av. 5 30 uur Oatech. Zondag 2 Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 Collecte hulpbeh. kerken en 'sav.5,30uur ieeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, vm. 9,30 en 'sav. 6 uur dhr. De Boer van Hoogvliet. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, geen opgaaf ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm. 9, nam. 2 en 's av. 6 uur Ds. Pieneman. Herkingen, vm„ nam. en 'a av. ieeskerk. Melissant, vm. 9,30, nam. 2 eD 's av. 6 uur Ieeskerk. Ooltgensplaat, vm, 9,nm. 2 en 's av. 6 uur ieeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur ieeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, vm. 9,30 uur Ds. Rössing. Gereformeerde Kerk. Gedoopte Kinderen MIDDELHARNIS. Hendrik Jan, z. v. C. A. Tremens en P. Men- then. DEN BOMMEL. De aangifte van leerlingen voor de Chr. School alhier, kan geschieden uiterlijk tot den avond van Zaterdag 27 April '12, bij het hoofd der School. OOLTGENSPLAAT. Tot Kerkvoogden bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren Mr, A, J. C. van Weel en A. van Rossum. GOEDEREEDE. Op 1 Mei a.s. des nam. 1.30 uur, zal de persoonlijke Kerkvisietatie te dc.e. ge meente plaats hebben, zulks geschied 'el- kens om de drie jaren. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Arnhem Dr. B. van Meer, te Apeldoorn. Te Kockengen, A. G. Oqsterhuis te Temaard. Aangenomen: Naar Westzaan J. J. van Meurs te Oterleek. Bedankt: Voor Tholen B. J. Werther, te Otterloo (bij Ede). GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Boornbergum, W. Kalker te Laar-Pruisen en S. Veltman te Nijawiër. Beroepen: Te Rotterdam (vac.-H. C. v. d. Brink), F. C. Meyster te Zegwaart. Te Bussum Dr. J. Ridderbos, te Mep- pel. Te Giessen Oud- en Nieuwkerk, P. Warmenhoven te Aarlanderveen. D00PSGEZ. GEM. Beroepen: Te Purmerend, F. ten C'ate te Leermens en Loppersum. 0UD-GEREF. KERK. Beroepen: Te Kampen, C. de Jong te Den Haag. SOMMELSDIJK. Onder een 5-tal runderen van M. Peekstok is mond- en klauwzeer uitgebroken. Amerika wordt wel eens het land der „onbegrensde mogelijkheden" genoemd, het verdient ook dien naam. Niemand had er zeker op gerekend dat proces tegen .de tabakstrust, na de pertinente verklaring van de Regeering dat zij zich bij de uitspraak van het ommegaand Gerechts hof zou neerleggen, voor het Hooggerechts hof zou worden gebracht. Die onmogelijk heid is werkelijkheid geworden, door het besluit dat de Senaat met algemeene stemmen nam. De Senaat is in meerderheid nog republikein en dat werpt op het besluit, in verband met den strijd tusschen Roosevelt en Taft, een eigenaardig, politiek licht. Niet onwaarschijnlijk is hierin een pogen der Regeering, op voorstel van Taft, te zien om van haar antitrust gezindheid blijk te geven, teneinde bij de kiezers de meening te verkrijgen, dat Taft, wat zijn gevoelen betreft tegen de trust, even zuiver is als Roosevelt. De markt blijkt in de laatste dagen zeer gevoelig voor ongunstige, indrukken en dan kan een beslissing als boven door een Senaat genomen er slechts toe bijdragen de onzekerheid te vergrooten Stond dit feit nu alléén, dan zou de markt zich mogelijk daarover spoedig kunnen heen zetten in het bewustzijn, dat de geheele antitrust-beweging, een storm in een glas water is, doch de onzekerheid neemt er bij de tegenwoordige wrijvingen en op eeeonomisch en op politiek gebied, slechts door toe. De invloed moet zich, zooals te begrijpen is, op de fondsenmarkt weerspiegelen en de kaussegroepen tot nog meer terughoudend heid aanleiding geven. In industriëele soorten was de handel bevredigend Steels bleven vast, niettegen staande geruchten van slechte ontvangsten de verhooging van het dividend der Amal gamated Copper heeft weinig invloed gege ven de koersen bleken reeds verdisconteerd. Tegen opgaande koersen kocht ons publiek Hide Leather's en verkocht Smeltings en United Ciqar; levendig waren de omzetten in Pitsburgk Coal Shares, op de verhoogde prijzen gaf ons publiek af, heden en giste ren hadden wederom aankoopen plaats door het buitenland eenige weken terug ves tigden wij de aandacht van onze cliënten reeds op dit fonds, zij die kochten, hebben er wel bij gevaren. Op de spoorwegmarkt waren de omzetten ruimer dan in den laat- sten tijd het geval is geweest. Erie's ont moetten vraag, Missouri beter, Southern Rail, Denvers en Wabash, vast- Marine waarden hebben zich flink hersteld niette genstaande dat dient men voorzichtig te zijn met de aandeelen dezer fondsen, de ramp der 5Titaniczou voor debetrokken maatschappij en dientengevolge ook voor de Marinetrust, eon nasleep kunnen heb ben, die zich later doet gevoelen. Petroleum-waarden.Deze ho»k is in de af geloopen week wederom willig geweest vooral Koninklijken eü Geconsolideerde Hollandscke. De Rumeensche afdeeling heeft een kalm, doch vast aanzien gegeven. Mijnwaarden. Eve ials vorige week ging in deze afdeeling weinig om, alleen Great Cobar is en blijft willig Singkep Tin lag gisteren zeer vast. Tabakken Goede vooruitzichten voor den nieuwen oogst in verband met de berichten van regenval ten eene zijde en gunstige verwachtingen van dividenduitkeering door verschillende maatschappijen oyer het boek jaar 1911 ten andere tijden, hebben tot een willige stemming voor de voornaamste ta bakswaarden geleid, het is hier de plaats niet, deze met naam te noemen. Geld op prolongatie 37, a 4 pCt. Wij zijn afgeefster van de volgende pand brieven 4* pCt. Credietbank voor Nederland te Leiden. 4* pCt. Insulaire Hypotheekbank te Zie- rikzee. 4J pCt. Provinciale Hypotheekbank te 's Gravenhage, 5 pCt. Internationale Hypotheekbank te Apeldoorn, en nemen gelden a deposito van 3 tot 4 pCt. 's jaars, al naar gelang van den ter mijn van opzegging. Voor het uitvoeren uwer effectenorders, het inwisselen van Mei-coupons en hetgeven van inlichtingen betreffende aan- en verkoop van effecten, houden wij ons aanbevolen, zoowel ten onzen kantore te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirksland, Oude Tonge en Stad aan 't Haringvliet. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 25-4 '12.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4