I Sara van der Klooster Vle T Advertentiën. en ft 1 Stad aan 't Haringvliet. Deze week viel een paard van den dijkbaas alhier te water. Het dier zakte weldra tot den kop toe in de modder. Zeker zou het ge stikt zijn ware niet ter elfder ure hulp op komen dagen, die het beest uit zijn bt nar den toestand redde. Den Bommel. Door den heer D. van der Meide werd dezer dagen het diplomabehaald aan de Academie van Beeldende Kunsten ee Technische Wetenschappen te R'dam. Ooltgensplaat. De lotelingen A. Leij dens, C. Pipping, C. M. Tiggelman en M. T. Vermaat zijn opgeroepen om 21 Mei a.s. te Rotterdam te worden ingelijfd. Oude Touge. Alhier hebben de grond werkers aan de Gasfabriek gestaakt, omreden niet voldoende loon naar arbeid wordt betaald, dus naar men verneemt zal dit werk 14 dagen stil leggen omreden de Patroons in Dirksland nu zijn begonnen. Dirksland. Het werk voor de gasver lichting is in vollen gang, 't Is een leuk gezicht voor hen die zoo iets nooit gezien hebben, die opgebroken straten, met wal len grond door het dorp, daatbij 's avonds gelijkende op Illuminatie, wat voor de jeugd nog al pret oplevert. Herkingen. In haar laatst gehouden vergadering is o.m. door den Raad dezer gemeente den gehuwden onderwijzers in deze gemeente f25 meer tegemoetkoming in de woninghuur toegekend. Melissant. Ter gemeente secretarie ligt ter inzage een beschikking van Burgemees ter en Wethouders houdende beslissing op een door W. Keur alhier ingediend ver zoek om verbetering der vastgestelde kie zerslijst. Goedereede. Door eenige ingezetenen dezer gemeente werden. Maandag een troep zwanen gezien die zich in N. O. richting bewogen. Ouddorp. Alhier is deze week «en boerenleenbank opgericht aanvankelijk met 45 leden. Gemeenteraad. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur 1 Rechtzaken. D. C. G. te Oude-Tonge wegens mishandeling, tot een maand gevangenis straf. Ooltgensplaatsche kwestie. Burgerlijken Stand. Berk en School. Godsdienstoefeningen. Gereformeerde Kerk. Gereformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. Telegrammen. Marktberichten. Heden overleed na een lang durig doch geduldig gedragen lijden, in haar Heere en Hei land, mijn geliefde Echtgenoote en der Kinderen zorgzame Moeder 5850 in den ouderdom van 49 jaar 8 maanden Dat zij heenging in het volle bewustzijn met haar Verlosser te zijn, lenigt onze smart. Namens de Familie D. VAN DER KLOOSTER Cz. Ouddorp16 April 1912. Hiermede betuig ik aan allen mijn hartelijken dank; inzonderheid aan de Familie Warnaer voor de vele blijken van belangstelling op 16 April onder vonden, bij de herinnering van mijn 50 jarige werkkring bij genoemde Familie. 5856 JAN. VAN BROEKHOVEN. Dirksland, 20 April 1911. GEVRAAGD een 5841 V00RM4N om direct in dienst te treden door J. BOSSCHIETER Dirksland haven. EEN SCHILDERSKNECHT en een flink HALF WAS gevraagd bij A. I. SCHIPPER, Bruinisse. 5826 Terstond gevraagd een zindelijke DIENSTBODE bij A. VAN DER MEIDE, Slager, Sommelsdijk. 5824 SPOEDIG GEVRAAGD TWEE TIMHERLIEDEN voor de Gasiabriek te Dirksland. Loon 22 cent per uur. Adres: KL. VAN EESTEREN te Dirksland. 5852 heb ik houweriji heb o| Hel Uwe gu| al het 3 Dirksl Terstor BO Adres: P. onder De Wegen: over te eei in Aarda Hoekhuis! aannemel KER, Jor i bij A. Dirkslam poters poters Ruim del van W. Bo CICI verkrijg Echt •een eno| 5813 BUIZEI J. G. f I1 if gen zijn opgeroepen om op den 21 Mei a.s. te Rotterdam te worden ingelijfd. Van de lichting 1911 C. Vogelaar No. 30. H. van Gelder No. 31, Van delichtiDg 1912. A. C. Nieuwland No. 1 r. Adr. Faasse No. 20. Adr, Tiggelman No. 22 en C. B. van Es No. 24. De heer L. van Groningen is te 's Hage geslaagd voor zijn examen stenografie Diploma B. Ook den landbouwer J. B. kwam Woensdag tot de onaangename ontdek king dat van hem eene koe dood in den stal lag. De laagste inschrijver voor het op halen van haardasch en vuilnis alhier is oh. de Ruiter voor f525. Er heeft nog jgeen gunning plaats gehad. Het Logement en koffiehuis van den heer Job Bom staande aan 't vingerling met het daar ach er staande perceel heeft Woensdagavond opgebracht door den eigenaar zelf f i860. Het aantal ingeschreven nieuwe leerlingen voor de Ambachtschool be draagt 16 Terwijl A, v, d. Bos Woensdag aan 't werk was op een zandschuit liggende aan de mestkade *had hij het ongeluk in de haven te vallen daar hij spoedig zich vastgreep aan de schuit had hij zich wel dra uit het water opgeweikt. Door den heer J. Kleeuwens te den Bommel benoemd onderwijzer aan de Open bare School alhier is het woonhuis staande aan de donkere weg van den heer J. v. der Koogh onderhands gekocht. Het verslag van den toestand der Gemeente ligt voor een ieder ter visie. Afschriften, zijn tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Door den Burgemeester is bekend gemaakt dat het dorpschuren voor onbe paalden tijd niet meer behoeft plaats te hebben. Zeker wel een groote uitkomst voor de huismoeders. Op Zaterdag 20 April a.s. des nam. ten 3 ure zal in het doktershuis de ge legenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting. Benoemd is tot brandmeester bij de waterpomp de heer A. Fris, thans assisten'. De milicienverlofganger J. van Ant werpen van de lichting 1909, dienende bij het Regiment Genietroepen 1 Bat. 1 Com. is voor herhalingsoefeningen opgeroepen te Zeist, tegen 28 Juni. In de gisteren gehouden vergadering van het Groene Kruis is tot bestuurslid gekozen de heer S. Kreeft terwijl hij in de bestuursvergadering is gekozen tot secre taris. De heer Gnirrep benoemd geneesheer te dezer plaatse is door het dagelijks be stuur gekozen tot ambtenaar belast met den doodschouw en vaccinatie. Benoemd is tot lid van de Com. tot wering vanschoolverzuim de heer D. Bui tenhuis benoemd hoofd der Openbare La gere school alhier, en zulks ter vervanging van den heer T. van Lingen; De materialen van het Groene Kruis die eerst geborgen waren in het doktershuis, zijn overgebracht naar het Algemeen Bur gerlijk Weeshu's. Voortaan moeten dus daar de mate' rialen gehaald worden. Als gevolg van het ongunstig werpen van een veulen, moest bij den landbouwer D. Mijs een paard worden afgemaakt. Hoogstwaarschijnlijk zal de zitting van den Keuringsraad tot het onderzoeken van de ingeschrevenen voor de Militie in deze gemeente worden gehouden. Door W. van de Capelle is aan Burgemeester en Wethouders het verzoek gericht om verbetering der kiezerslijst, zoo danig om hem alsnog op de kiezerslijst te plaatsen. Door den lagen waterstand gedurende deze week was de tramboot genoodzaakt door het Oost-Hellegat te varen, inplaats langs deze gemeente, zoodat de passagiers per roeiboot op de tramboot gebracht moesten wordeD. Op Woensdag 24 April a.s. des nam. 3 uur zal door het gemeentebestuur wor den aanbesteed het opmaken van het dijkje om de nieuwe kaai aan de Sluische haven en het maken van twee opritten aldaar. Aanwijzing zal plaats hebben op het terrein op Maandag 22 April a.s, des voorm. 8 uur. Het kohier van den hoofdelijken om slag ligt gedurende vijf maanden en wel vanaf 19 April tot en met 18 Sept. a.s. op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage, De verlofgangers P. Korteweg Gzd. J. de Waal en J. Kraan zijn opgeroepen om voor herhalingsoefeningen onder de wa penen te komen, resp. op 3 Juni te Breda 17 Juni en 1 Juli te Bergen op Zoom, Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. J Ras, thans te Rotterdam behaalde verleden week bij de te Rotterdam gehou den tentoonstelling van Huisvlijt den isten prijs voor de afd. schilderijen. Door verschillende boeren is besloten om nog dit jaar eene fairbank te plaatsen aan den Langeweg bij het wissel van den tram. Terwijl W. Westdorp met een geladen wagen met materieel der Gasfab iek van een oprid reed had hij het ongeluk er van te vallen en een been brak. Woensdag kwam alhier een rondl to per met zijn kis je met koopwaren in 't dorp, die zooals hij zeide onder N ToDge erg mishandeld was, en ook f 1 50 van hem was ontvreemd en tot overloop van smart was zijn vrouw ook weggeloopsn. De beschuldigden, van W. Ouwens met 2e Paaschdag zijn uit 't huis van bewaring uit Rotterdam alweer naar huis gekomen. Woensdag geraakte een kar met paard bespannen van den slager Luyendijk nabij de Chr. School in de Gooi. De be rijder H. G. wist zich uit het water te houden. Met eenige moeite het zaakje weer op den wal te brengen liep dit on geval af. Ter gemeente-secretarie ligt gedurende drie maanden, ter inzage een wijziging in de Politieverordering, alsmede eene nieuwe verordening, bij de Brandweer. De Schoolcatecesatie, door Ds. J. W. J. Addink eerlang in de school zelve gegeven, zal voortaan plaats vinden in de concistoriekamer des Dinsdags nam. van 3 tot 4 uur. Werden in een verloop van jaren alhier geen ooievaars vernomen, d.w.z. da» deze vogels alhier nestelden, thans zijn een paar oogenschijnlijk van plan te nes telen op de alleen staande keet van D. D. Kastelein waarvan de schoorsteen bijna is dicht gegroeid met klimop. Ook bij den Heer P. v. Prooijen onder deze gemeente zijn een tweetal (misschien dezelfde op onderzoek geweest, doch vertrokken in de richting Dirksland. Belanghebbenden worden attent ge maakt op de aanbesteding van 200 M3 grint te vervoeren naar den polder Dirksland waartoe inschrijvingsbiljetten worden inge wacht voor of op 20 April e k. des nam. 3 uur bij den Heer P. de Groot te Dirksland. Door den Heer T. Trommel alhier werd de vorige week te 's Gravenhage met gunstig gevolg examen afgelegd voor stenografie, stelsel Rients Balt. De lotelingen D. v. d. Spaan en M. v. d. Mast zullen op 21 Mei a.s. te Rot terdam voor korte oefenmg bij het leger worden ingelijfd. - Door de vrachtrijders alhier is het teelloon ve hoogd. Door P. C. Coenradie te Herkingen is verlof aangevraagd voor den verkoop van alcohoudenden drank anderen dan sterken drank, in de localiteit gelegen aan de Schenkeldijk onder deze gemeente. Heden Zaterdag des nam. ten 6 uren, zullen de brandbluschmiddelen alhier wor den beproefd. Aan degenen die daaraan hunne werk zaamheden zullen verrichten, zal 20 cent vergoeding de persoon worden toegekend. Het polderbestuur van het Oudeland heeft besloten om overaj langs de wegen waar als heining puntdraad is gebezigd, dit te doen vervangen door gewoon heining draad. Spoedeischende vergadering van den Raad der Gemeente STAD AAN 'T HARINGVLIET op Donderdag 18 April 1912 des namiddags te 3 ure. Present met den voorzitter de heeren A. J. Braber, L. Braber, D. Huizer, A. Kop penaal, J. Koert en M. H. van Paassen. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering en verzoekt den volontair Braber Voorlezing te doen van de notulen, gehouden over de laatste vergadering. Daar geen der heeren het woord verlangt Over de voorgelezene notulen, worden deze aldus vastgesteld. Aan de orde 1 Ingekomen stukken. Een missive, behelzende het bericht dat de heer Wittekoek, secretaris der gemeente Oude-Tonge, benoemd is tot lid der gas- commissie, in de plaats van den heer P. van Schouwen. 2 De voorzitter vraagt den Raad het dagelijks-bestuur te machtigen tot het doen van enkele af-en overschrijvingen. Hiertoe wordt besloten. 3 Bespreking dokterbenoeming. De voor zitter deelt den Raad mede, dat er van den heer Riet, arts te Edam, benoemd ge neesheer te dezer plaatse zijn ingekomen een tweetal missive's Eerst een schrijven waarbij den heer Riet zijne benoeming aanneemt en daarna eene missive, berichtende dat hij voor zijne benoeming bij nadere overweging gemeend heeft te moeten bedanken. Daar niemand het woord over deze missives verlangt, schorst de voorzitter de vergadering en gaat zij in gesloten zitting over. Na heropening der vergadering wordt overgegaan tot stemming eener gemeente geneesheer. Uit de gehouden stemming blijkt dat gekozen is tot gemeente-genees heer, de heer F. Gnirrep, arts. 4 Alsnu wordt door den heer Koert ter sprake gebracht de reparatie's doktershuis. Na ampele bespreking wordt de vergadering, daar niemand meer bet woord verlangt, door den voorzitter gesloten. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelij kheid der Redactie en Uitgever. Het antwoord van den heer P. v. Schouwen op mijn ingezonden stuk over het plaatselijk schooltoezicht te Oude Tonge noopt mij nogmaals in uw blad op deze zaak terug te kernen. De heer van Schouwen stelt het nu voor, dat een plaatselijke verordening de commissie ver hinderde hare taak naar behooren te vervullen, ik wensch den heer van Schouwen echter op te merken, dat zulk een verordening dat nimmer kan, zonder in strijd te zijn met de wet op het L. Onderwijs. De taak der commissie immers wordt nauw keurig omschreven in art. 97 der wet op het L. O.: „De commission houden een Dauwkeurig toe zicht op alle scholen" enz. Een plaatselijke verordening kan die taak wellicht wat nader omschreven, doch nimmer kan ze dit artikel uit een Rijkswet krachteloos maken. Iedereen zal toch met mij inzien dat geen plaatselijke veror dening beletten kan, wat de wet gebiedend voorschrijft. Bovendien wijst de wet zeer duidelijk aar, wat de plaatselijke verordening te regelen heeft Art. 90 sub. 3 luidt„een plaatselijke verordening regelt hare samenstelling en inrichting". Ik merk op „samenstelling en inrichting," dus niet haar taak. Ik meen hiermede voldoende aangetoond te hebben, dat de plaatselijke instructie voor onze schoolcommissie geen reden kon of mocht geweest zijn, haar taak op te vatten, als zij deed. Wel wil ik den heer van 8chouwen even in zijn gedachtengang volgen en aannemen, dat hij in de verkeerde meening was, dat het bezoek aan en het rappört over het bijzonder onderwijs in de gemeente door de gemeentelijke instructie ver hinderd werd. Dan sta ik er nog meer verbaasd over, dat B. en W.van welk college ook de heer van 8chouwen lid is, sinds 2jaar geen voorstel hebben ingediend, deze verordening te wijzigen. M. i. had juist de heer van Schouwen, als secretaris der schoolcommissie en wethoudei der gemeente de aangewezen man geweest om deze zaak bij het college aanhangig te maken. Ik toonde echter aan, dat een plaatselijke instruc tie de taak der commissie niet te regelen heeft, doch wel hare samenstelling en inrichting, waarom ik bij den heer van 8chouwen een ernstig beroep doe, terwille der onpartijdigheid en tot voorkoming aller moeilijkheden aan de commissie nu ze mede belast is, een R. K. Biz. School te inspecteeren, ook een R. K. lid toe te voegen. De heer van Schouwen meent mij ten slotte te moeten verwijzen naar het college van B. en W. Ik dank den heer van Schouwen voor dien raad, doch meen, waar in het verslag van den gemeenteraad in deze courant e n openb. school e n openbare Bewaarschool vermeld werd, aangewezen te zijn, de rechten der door mij voorgestane Biz. school ook in dit blad te moeten verdedigen, teneinde verkeerde gevolgtrekkingen bij het lezend publiek te voorkomen. U M. de R. dankend voor de verleende plaats ruimte, blijf ik met hoogachting, Th. VAN VUGT. Arrondissenents Rechtbank. (Kamer van strafzaken.) Zitting van Dinsdag 16 April. L. v. d. N. 23 jaar, lossen werkman te 's-Gravenhage, wegens het voortgezet mis drijf van diefstal, te Middelharnis gepleegd tot een jaar gevangenisstraf. Maandagmorgen deed de Rechtbank uitspraak in de kwestie over het verbreken van het pacht-contract met de pachters de heeren Gebr. Korteweg te Ooltgensplaat door de diaconie der Ned. Herv. Gem. aldaar. Voor den eischef (den administrateur der diaconiegoederen te Ooltgensplaat, den heer A. van Rossem, die de actie op zijn eigen naam voerde) was opgetreden mr. L. S. Hollander, die tot toewijzing van den eisch (ontruiming van den grond wegens contract breuk) had geconcludeerd, terwijl mr. J. Coert, die voor gedaagde (den heer Willem Korteweg) was opgetreden, had betoogd, dat de heer Van Rossem niet gerechtigd was deze actie op zijn naam te voeren, omdat art. 23 van het regl. op de diaconie zegt, dat eischen voor rechtsvordering al leen ingesteld mogen worden door het classikaal bes>uur der Ned, Herv Gemeente als zijnde alleen zedelijk rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam en geconcludeerd had tot verwerping van den eisch. Het O. M. waargenomen door mr. J. L. F. Bö hingh had op 8 Maart j.l. in zijn conclusie tot niet ontvankelijk ver klaring van den eisch geconcludeerd met eroordeeling van den eischer in de kosten van het proces. De rechtbank ontzegde conform deze conclusie heden uit spraak doende, den eischer rijn vordering en veroordeelde hem in de kosten van het geding groot f 180. De 38-jarige koopman C. L. te Oolt gensplaat, kwam in verzet tegen een vonnis van d.d. 5 Maart van deze rechtbank, waarbij hij ter zake van diefstal, bij verstek werd veroordeeld tot f 18 boete subs. 12 dagen hechtenis. Hij verklaarde aan get. A. WaÜDgeen hoeveelheid uien te hebben vei kocht die op riju eigen lan 1 verbouwd waren en vochug door den overvloedig gevallen re gen. Get. Du m had op zija land naast dat van bekl. Rijnsbu'ge' ajuin ingr-kuild. Hij m ste m Jan. 2 H.L Bekl, had Zeeuwsche uien verbouwd, maar dit was een misgewas ge worden. Bekl, had de uien bezorgd op 13 Jan. rp de kade bij H P Waling, de evenals A. Waling verklaarde, dat het Rijnsburgsche uien waren. Get, v. Hasselt bad in Nov. een hoe veelheid Zeeuwsche uien aan beki. verkocht, minder dan een H.L. waaronder ongevee een zesde deel Rijnsburgers waren. In de zelfde maand had de laatste getuige onge veer 28 K.G. Zeeuwsche ajuin van bkl. gekocht. Bekrachtiging van het vonnis werd ge- eischt. MIDDELHARNIS. Geboren Geertruida d.v. M. Stapel en J. v. d. Wende. Gerrit z.v. D. Kardux en G. de Gans. Overleden Hubregt van den Doel 69 j, weduwnaar van Aagje de Bloeme. DEN BOMMEL. Geboren Hendrik z.v. H. v. d. Meer en J. L. M. Lemaire. OndertrouwdNicolaas Anthonij van Spronsen oud 28 j. en Sara Meliissant j.d. oud 28 jaar. OOLTGENSPLAAT. GeborenDirk Daniel z.v. Christiaan Ko- nings en' KTara Fun Everardus Johannes z.v. Anthonius van de Klundert en Johan na Winkels Lijdia d.v. Panlus Wielaard en Jannetje MeliissantCornelia Agatha d.vT Madestus Leonardus Nobels en Aplania Maria Holtkamp Christiana Margaretha d.v. Adrianus van Dravik en Elizabeth IJpelaar. GehuwdAbraham Brinkman oud 21 j. en Lena Raap oud 24 j. Overleden: Pieter Teunis van der Welle oud 2 mnd. Francina van Hostende, echtg. van Arend Kachelland oud 74 j. MELISSANT. Geboren]: Arie z.v. Laurens Overweel en Lena Cornelia Wielaard Arie Eliza z v. Marinus Visbeen en Antje Vuurens. OndertrouwdJacob Wielaard 24 j. en Maria Doorn, 21 j. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 21 April 1912. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. 9.30, voorb. H. Avondmaal, en 'sav. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, vm. 9,30 bed. H. Avondm. en's av. 6 uur Ds. Bruining. Middelharnis Evangelisatievm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Benes van Delft. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm.9en'sav. 6uurDs. Hoogendijk van Stellendam. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen, delharnis. Langstraat, vm. 9 en nam. 2 uur dhr. Hack. Oude Tonge, nam. 2 uur De. Luteijn'van Oolt gensplaat. Nieuwe Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur Ds. Wentink. Herkingen, nam. 2 uur Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 bed. H. Avondmaal, en nam. 2 uur, nabetr. Ds. Steenbeek. Melissaut, vm. en nam. Ds. Kroesse. Stellendam, 'sav. 6 uur Ds. deGidls van Goe dereede. Goedereede, vm. 9,30 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. 9 bed. H. Avondm., en nam. 2 uur nabetr. Ds. Van der Kooij. Middelharnis, vm. 9,30bed. H. Avondm.en 'sav. 6 uur dankz. Ds. Aalbers van 8pijkenisse. Btad aan 't Haringvliet, vm.9,30, Collecte voorde opl. tot den dienst des Woords en 's av. 5,30 uur Oateeb. Zondag 1. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9 bed. H. Avondm., en open bare belijdenis, nam. 2 dankz. en's av. 5,80 uur Ds. Taal van Stellendam. Ooltgensplaat, vm. 9 en 's av. 6 uur leeskerk. Melissant, vm. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. Dekker van Ooltgensplaat. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. 9.30 collecte voorde Evangelisatie iu Noord Brabant en nam. 2 uur Ds. van Duin. Dirksland, vm. 9, nam. 2 en 's av. 6 uur Ds. Pieneman. Herkingen, vm„ nam. en 's av. leeskerk. Melissant, vm.9,30,nam.2en's av. 6uurDs. v. d,. Garde van Opheusden. Ooltgensplaat, vm. 9,nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Oude Tonge, vm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Ouddorp, vm. 9,30 uur Ds. Róssing. SOMMELSDIJK. Bij de stemming tot notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier zijn uitgebracht op de heeren M. Peekstok 85 stemmen, J. Mas tenbroek Tzn. 83 stemmen, Johs. Kastelein 61 stemmen, M. van Driel MJzn 61 stem men, M. Joppe 1 stem, G. v. den Boogert 1 stem, terwijl 1 in blanco. Uitgebrachte stemmen 147, zoodat alzoo met volstrekte meerderheid zijn gekozen de heeren M. Peekstok en J. Mastenbroek Tzn. OOLTGENSPLAAT. Maandagavond j.l. trad alhier in de Ned. Herv. Kerk op Ds. G, H. Beekenkamp uit Delft, ten einde een opwekkende rede te houden in het belang van den arbeid der zending, zooals deze gedreven wordt door den Ned. Herv. »Geref. Zendingsbond». De met het oog op den tijd des jaars nog tamelijk talrijk opgekomen scbaie- schonk haar onverdeelde aandacht en be langstelling aan de uiteenzetting van de taak en de roeping der zending, zooals deze ontvouwd werd naar aanleiding van Luc. 101, de uitzending der zeventig discipelen. Na afloop dezer vergadering had Mevr. Luteijn een verrassing voor den Spreker, tevens Seer, van hot Hoofdbestuur van den G.Z.B. bereid. Door haar goede zorg waren er een zes tien tal meisjes samen gekomen in de pas torie die zich bereid verklaarden om gelden te verzamelen, blaadjes te verspreiden, en liefde te wekken voor' den arbeid der zen- ding. Voorwaar, een schoon begin! Geve de Heere aan deze jeugdige Vriendinnen veel kracht ven Tust .om met liefde en ijver te arbeiden in de plaats harer inwoning, op dat het den arbeid der zending van- den Geref. Zend. Bond ten goede kome, en de gereformeerden in de Ned. Herv. Kerk alhier oog en hart ontvangen voor de uit breiding van Gods Koninkrijk onder de heidenen. DIRKSLAND. Ouders die hunne kinderen met 1 Mei om niet of tegen vermindering op de Open bare school willen doen onderwijzen, wor den uitgenoodigd zich voor 27 April ter Gemeente-secretarie te vervoegen. MELISSANT. De ouders van kinderen die deze met 1 Mei a.s. voor het eerst naar de openbare school wenschen jte zenden moeten daar van voor 27 dezer aangifte doen ter ge meente-secretarie. NEW YORK, 18 April De Carpathia is hedenavond om 6 u. 2 min. voor Sandy Hook gekomen. (Sandy Hook ligt aan de Baritan baai, ten Z.W. van Staten-eiland. Red.) Amsterdam, 18 April 1912. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Hect. Zeeuwsche bonten f 3.— a 3. 25 blauwen 3.10 a 3. 25 Ppuische eigenheimers a 2.30 a 2.50 Flakkeesche 2.30 a 2. 50 Friesche borgers 2.- a 2.20 blauwen 2.25 a 3. Eigenheimer pooters 1.50 a 1.70 Blauwe 1.70 a 1.80 onte 1.50 a 1.60 Andijker Blauwen 8.- a 3.10 Beverwijker zand 2.30 a 2. 50 Bravos 2.50 a 3. Oude Malta, per ICO kg 7. a 9.— Nieuwe 10) „11* a 13.— SCHADDELÉÉ - K Het gt BETOr Dl 5809 DIRKSLI

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4