Stad aan 't Haringvliet. Naar men Den Bommel. Het primitief Kohier der personeele belasting no. i.over het belas ting 1912, is den ontvanger ier hand ge steld. Oude Torigc. Naai men uit goede bron verneemt, zijn er uit deze gemeente drie Sollicitanten naar de betrekking van Bur gemeester alhier. Herkingen. Verbeterd bericht. In een der vorige nummers komt o.m. onder het plaatselijk nieuws een bericht voor als zou er bij den heer C. J. Kardux een begin van brand zijn geweest. Dit moet zijn bij den Heer D. D. Kastelein. Door een mis verstand is eerstgenoemde in het bedoelde nummer geplaatst geworden. Ouddorp. Vrijdag had de arbeider J. M. het ongeluk toen hij op een steiger bezig was hulp te verrich'en am een in reparatie zijnd gebouw, dat de steiger neer stoit e en genoemde pers non zijn enkelbeen brak. Gemeenteraad. ingezonden Stukken Mijnheer de Redacteur! Een pet voorlieelfl, Pet peft volgen. Visschery. Posterijen. Verkoopingen. worden terug gevonden, doch gedeeltelijk s.uk, gedeeltelijk geledigd enz. Doordat de weduwe hierdoor natuurlijk is geiuineerd, zijn enkele personen er toe o/trgegaan, door de gemeente inel een lijst te cuculeeicu, om daardoor de ge- do -inde wedu.ve il haar verlies tegemoet te komen. We zeggen niet te veel als we beweeren du we 7.00'n da»d niet van >menschen« w;i wachten. lliddelharitig. In den laatsten tijd kc- r u.u hier vele gevallen van besmettelijke i'e'ne Diphtentus voor nu weder bij M. tie Leeuw in de Ring. De vieesehhouwers alhier doen hu best om zich te voorzien an een paaschne, oéder deze exemplaren bevind ei zich et n en wel van D. de Haas, die het kollosolr gewicht heel. van 2000 hal e kilo'-1. Maandag voer de Boanndsche ovt lusschen Oud- en Nieuw Bj.eaaud aan den grond en werd door de stoomboot »Goeree tri Ovetflakkeei weder vlot gebrsch». Door nieuwsgierigheid verloor een der passages s \an de Middelharnische boot zijn hoofd- de ksel. Naar wij vernemen hoopt de hoold- afdeeling der hier bestaande gymnastiek- Vereeniging „Sparta" directeur de Heer li J. van Dijk van Schiedam, deel te ne men aan den op 2en Pinksterdag te Gouda te houden wedstrijd, uitgeschreven door het Gewest Zuid-Fo'land van het Nederl. Gym- nastiek-Verbond. Maandag terwijl den heer A. Ver maas aan de Langeweg reed werd het paard sch chtig en sprong opzij uit waardoor de wagen omver viel en 't paard zich losrukte. Nadat genoemde Heer zich van een andere wagen voorzien had kon hij de reis voort zetten en liep dit incident met een ge ma- lrieele schade ef. Van de gemaakte voorwerpen der Ambachtsschool zal er alhier in 't vervolg eene verloting plaats hebbeD. ons mededeelt hebben zich voor de betrek king v„n gemeentegeneesheer te dezer plaat se 5 sollicitanten aangemeld. Tot secretaris van de vereeniging »Hei Groene Kruis< alhier is gekozen de heer J. Koert Mzn. De raadsvergadering die tegen Zater dagmiddag j.I. was belegd bon om bijzon dere redenen niet doorgaan. Wellicht zal in de loop dezer week dan eene vergade ting worden uitgeschreven. Door het vertrek van den heer T, v. Lingeu is tot directeur (tijdelijk) van de zangvereenigiug »Concordia« alhier benoemd de heer J. C. Elve, Door den Burgemeester dezer gemeen te is bekend gemaakt dat eene opgave van de uitkomsten der meting en schatting van de gebouwde- en ongebouwde eigendom men gedurende dertig dagen vanaf 1 April voor een ieder ter gemeentesecretarie ter lezing ligt. De heer Spituler, arts 'e Amsterdam, tijdelijk geneesheer alhier is benoemd tot assistent-geneesheer aan het Ziekenhuis (Bergweg) te Rotterdam. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de kostelooze inenting en herinenting te dezer Gemeente (kom) zal plaats hebben op Woensdag 3 April des nam. 2 uur in school no 1en te Zuidzijde op Zaterdag 6 Apiil a.s. des nam. 3 uur in school no. 2. Buigemeester en Wethouders dezer Gemeente maken bekend, dat alle vorde ringen ten laste van het Rijk, de Provin cie en de Gemeente over het dienstjaar 1911 voor of uiterlijk op 30 Juni e.k, ter bestemder plaatse behooren te worden aan geboden. Later ingeleverde vorderingen worden als verjaard beschouwd. Na een voer hooi te hebben geladen zou P. Jacobs A z achterlangs afdalen, toen eensklaps de z.g, gek brak en hij op den grond neerplofte. Het gevolg was, dat hij ztju ïug ernstig bezeerde. Ter oorzake van uitglijden tuimelde C. Kreeft hals over kop in de watering. Daar vanwuege den hoogen waterstand de kreek bu tengewoon diep was, kon hij slechts rret groote moeite aan het le vensgevaar ontkomen. Door het v allen, had het zoontje zn L. Mellissanl A het ongeluk 'ijn vinger zoodanig te ve wonden dat heelk. hulp moest word n ingeroepen. Te de.er gemeente weid Maandag j.I. het eerste kievitsei gevonden door r. Borgdorff Pz. alhier. De huisvrouw van W. Luiendijk die gedurende eenige dagen meende een zwee- rende vinger te hebben en daarom geneesk. hulp inriep, moest helaas 1 bloedvergiftiging hooren coDsiateeren. Het rijden van polder-ouderhouds- gnnt, is gegund aan P. Fokker a f 0.85 per M3. Ooltgfcü«- plaat Een openbare vergade ring van den Raad is belegd tegen Woens dag 3 April a.s. nam. 2 uur. Bij publicatie is ter kennis gebracht dat een opgave vau de uilkcmst n der meting en schatting van gebouwde en onge bouwde eigendommen, in deze gemeente, gedurende 30 dagen, van den 1 April tot tn met 3osten April a.s, ti r Gemeente Secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Er is in geen jaren zooveel knoppen aan de Pereboomen en Steenvruchten ge weest a ls dit jaar. Hoewel dit weergesteldheid zal de '"elofte als op andere jaren alweer niet mee v sllen. Nieuwe Tonge. Maandagmiddag liep het doel- imme meisje van P. v. d. D. al spelende achteruit tegen de h'UenvanVau S, uit O ;de Tonge, Door middel dat de \oeiman vlug zijn hitten aan de lijn achter- ui trok liep dit ongeluk tamelijk gG~<l af. De (al van het kind was echter erger, als vel dit zij geraakt was door de hitten. Dirkslniid. Vrijdagavond geiaakte den jeugdigen F. Siolk al spelende te water, en zoude zich zelf be'waarlijk kuDnen redden hebben. J Luchlenburg echter sprong zonder zich te bedenken, er bij en bracht het ventje zwzrt van den modder op het droge. Woensdag e.k. dat is dus h'den des voorm. 11 uur, zal ter gemeente-secretarie gelegenheid worden gegeven tot kostelooze koepokinenting en heriaeir.ing. Belangheb benden kuonen zich aldaar vervoegen. Hier is men thans druk bezig met het planten van rabarber en asperge stek. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente DEN BOMMEL, op Vrijdag 29 Maart 1912 des nam. 2.30 uur. Tegenwoordig met den Voorzitter, H.H. J. C. Borgdorff, P. G. Jacobs, A. van Weel F. J. Knoop en B. Jongeling. Voorzitter de Burgemeestsr. De Voorz opent de vergadering met gebed en leest vervolgens de notulen der vorige vergade ring voor, dewelke onveranderd worden vastgesteld. Na voorlezing van enkele ingekomen stukken komt aan de orde 1. Een adres van den Ned. Wielrijders- bond, tot het plaatsen van wegwijzers enz. Wordt ter zijde gelegd. 2. Een schrijven van het bestuur der Afdeeling „Den Bommelc van de Zuid- Hollandsche Vereen. „Het Groene Kruis" Hierin wordt den Raad gewezen op de on voldoendheid der rioleering achter de aan de Voorstraat staande huizen, alsmede op het lossen van straatmest op de Kaai en de onreinheid van het water in het Spui. De Voorz. deelt mede, dat in de vorige vergadering, naar aanleiding van een schrij ven hieromtrent door den heer H. C. van Rossum, de rioleering reeds besproken is en de zaak is overgelaten aan B. en W. en stelt dan ook voor de door liet bestuur der Aid, genoteerde punten, aan liet onder zoek van B. en W. over te laten. De heer Borgdorff echter' is van meening dat de heer Knoop wel eenige opheldering kan geven omtrent liet Spui. De heer Knoop adviseert dat het water in 't Spui te weinig verversclit wordt en ook niet voldoende kan afvloeien, doordat de afvoerbuizen te hoog liggen. De lieer Borgdorff vraagt of bet niet een afdoend middel zou zijn als het Spui bij hoog wa ter vol liep en bij laag water afliep, waar door dan het vuil water meer en beter verwijdert werd. De lieer Van Weel stelt voor, om den opzichter Smits te vragen om het Spui 2 ml. per week te willen ver- verscken. Op deze beraadslagingen wordt geen definitief besluit genomen. 3. Kohier Hondenbelasting. Wordt door den Voorz. mededeeling gedaan, dat aan hondenbelasting betaald zal worden de som van f 138.— en leest vervolgens het kohier voor. Na kort beraad wordt besloten den Rijksveldwachter Piquillet van deze belasting te ontheffen, waardoor het bedrag verminderd tot f 136. 4. Aankoop grond in verband met de gas fabriek. De Voorz. leest het daaromtrent ingekomen schrijven, waaruit blijkt dat de kosten voor den aankoop van grond, komen voor rekening der Gemeente. Na gedane rondvraag blijkt, dat de Raad zich hiermee kan vereenigen. 5. Pachtaanvrage door Machiel Zweerus. De Voorz. deelt mede, dat van M. Zweerus een verzoekschrift is ingekomen, waarin gevraagd wordt, het bouwland, groot 60 A. en 30 c.A„ hetwelk zijn moeder, de wed. Zweerus, steeds in pacht had, aan hem te willen verpachten. Het voorstel van B. en W. is aan M. Zw. te verpachten, doch de pachtsom te brengen van f 64 op f 68. De heer Van Weel wenscht geen verande ring en* stelt voor, op f 64 te houden. De heer Knoop die dezelfde meening van B. en W. is toegedaan vestigd daarbij nog de aandacht van den Raad op de armen, die z. i., een dergelijkert steun wel noodig heeft. Men moet niet trachten, aldus Van Weel, om ook die menschen tot den armen te brengen. De heer Jongeling vraagt of 't niet kan om de pachtsom in plaats van 64 of 68 gulden te brengen op f 66. Na eenige be raadslagingen wordt besloten, bedoeld bouwland te verpachten aan M. Zweerus, voor de som van f 68.. Vervolgens deelt de voorz. mede dat hij een begrootiug gevraagd heeft van de te plaatsen heining als scheiding tussohen liet perceel van J. v. d. Sande en dat van het Burgerlijk Armbestuur en stelt voor, de hiermee in verband staande erfpacht in in te trekken. Wordt tevens mede gedeeld, dat een scheidsmuur, tor hoogte van 1,75 Meter, de kosten van 65 a 70 gulden niet zal ovei schrijden, alsmede, dat v. d. 8. genegen is der kosten tc betalen. De lieer Jon geling wil echter dat v. d. S. niet 7> maar de hellt der kosten zal betalen. Daarbij merkt de lieer Jacobs nog op, dat, wanneer de scheidsmuur geplaatst wordt volgens de door v. d. R. aang?- duidde grenslijn, de daar aanwezige wel put voor het gebouw vau het Burg. Arm- best. te looi' zal gaan. Na eenige discussie brengt de Voorz. in rondvraag of v. d. S al of niet een derde der kosten zal beta len, hetwelk met 3 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. 6. Komt in behandeling een schrijven van den .heer J. de Wachter, houdende verzoek om een half jaar afschrijving in de hondenbelasting. Wordt goedgekeurd. 7. a. Adres van den heer J. Kieeuwens, vragende ontslag als onderwijzer aan school no. 2 tegen 1 Juni 1912, wegens zijn be- noemiug als zoodanig te Middelbands. Wordt besloten. b. Ontslag als boekhouder van het Bur gerlijk Armbestuur, eveneens tegen 1 Juni 1912 Wordt besloten ontslag te verleenen benevens een dankbetuiging voor zijn nauwkeurig boekhouden. 8. Benoeming Gemeente-bode. De Voorz. stelt voor, de nieuwe gemeente Veldwach ter dhr. A. Leenman, aan te stellen als Gem. bode tegen een salaris van f75. in plaats van f 50. De heer van Weel vindt beter f 50, en later (zoo noodig) f25, gratificatie, waar toe wordt besloten. Rondvraag. Aan 't woord komt de heer van Weel, met de vraag of de kachel en de pomp aan school no. 2 niet kunnen gerepareerd worden en daar de zaak z.i. nog al spoed- eischende is, deze reparatie binnen 3 dagen door den smid te doen geschieden. Na eenige besprekingen wordt besloten, genoem de werkzaamheden binnen 8 dagen te doen verrichten. Mocht de smid dan nog in ge breke zijn gebleven, zich dan te wenden tot iemand anders. Daarna vraagt de lieer Jongeling a, hoe het zit met de rioleering. De Voorz. ant woordt dat bij B. en W. het plan bestaat de riolen te verleggen en ze te brengen op 't »Stoofhof« en wel in rechten lijn langs de daar staande bouwschuren. Wordt besloten B. en W. daartoe te machtigen, die daaromtrent een deskundige zullen raadplegen en teekening vragen. b. Of het niet wensclielijk zou zijn, liet uitdiepen van de haven maar van de baan te schuiven en inplaats daarvan de zaten te verbeteren, en een en ander, wat niet in orde is, te herstellen. Wordt besloten het oordeel van een deskundige te vragen en het geheel in orde 'te brengen. Ten slotte vraagt de heer Knoop ver betering van de heining langs de Alge- meene Begraafplaats, waarop door den Voorz verbetering wordt toegezegd. Daarna niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het .woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente OUDE TONGE op 28 Maart des v.m. ten 10 ure. Aanwezig alle leden. De waarnemend Burgemeester P. van Schouwen begint met liet volgendeZeker hadden wij bij de vorige vergadering toen ik de wensch uitsprak onzeu Burgemeester spoedig geheel hersteld in ons midden weer te zien, alhoewel de kans op beter schap gering was, toch koesterden wij nog de hoop dat hij beteren zou, dat hij thans nu wij weer vergaderen, reeds over leden en begraven zou zijn. Zacht en kalm is hij overleden, 01 aangezien zijn heen gaan te betreuren is, hoop ik dat hij nog langen tijd bij ons in liet geheugen mag blijven en hiermede open ik de vergadering en geef ik het woord aan den Secretaris, welke thans de notulen der vorige verga dering gaat voorlezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van de Maatschappij tot bouw en Exploitatie van gemeente bedrij ven gevestigd te Utrecht waarin zij diep betreuren het afsterven van den WelEd. Achtbr. Heer J D. Mijs Burgemeester van Oude Tonge, dat ook zeker zijne gemeen- tenaren zijn heengaan diep betreuren be hoeft niet gezegd. Dan volgt een schrijven van het Hoofd der openbare lagere School waarin hij o.a. melde dat hij van af 15 Jan. 1911 tot 15 Jan. 1912 245 leerlingen had 135 Jon gens en 110 Meisjes, thans bedraagt het getal leerlingen 235 en wel 132 mannelijke en 121 Vrouwelijke, jammer echter dat vele leerlingen zoo vroeg de school ver lieten, en zoo volgt een lange rij aanha lingen, aangaande school, en onderwij zers (essen) en van dat geene wat daarmee in verband staat. Uit een en ander is af te leiden dat den Heer de Groot goed te vreden is over de toestand van de School en wat daarmee in directe verbinding staat. Volgt een schrijven van de Commissie van toezicht op het onderwijs, dat op het eind van 1910 den Heer de Groot benoemd is tot Hoofd der school alhier, aan welke school toen ook waren den Heeren Leen- honts, Hagens en Stéketé als onderwijzers en de dames Kohier en Moelker als onder wijzeres» en. Bedoelde Commissie heeft waargenomen, dat het geheele personeel vol ijver is en dat ook de kinderen leer gierig zijn. Voornamelijk zijn de kinderen uit de 3e hoogste klassen zeer in Taal en Schrijven gevorderd. Den Heer de Groot heeft reeds vele verbeteringen aangebracht 1 en zal zoo ver het noodig is op dien weg blijven voortgaan. Het bestuur der School-Commissie. P. v. Schelven, Voorzitter, L. Kosten en 1'. v. Schouwen, Secretaris. Ook in de openbare bewaarschool is de toestand zeer goed, hier wordt Juffr. Post veel, veel lof toe gezwaait en oogst zij veel eer. Ook oji de helpsters in de be waarschool valt niets af te wijzen, integen deel Juffr. Post zegt dat zij zeer goed hun best doen. Het bestuur der School-Oommissie. P. v, Schelven, Voorzitter, L. Kosten en P. v. Schouwen, Secretaris. Na dat de ingekomen stukken waren voorgelezen vangt de Voorz. aan met te zeggen, het dagelijksch bestuur heeft liet plan opgevat met het oog op drukte die in de toekomst ligt een 3e, Wethouder tc benoemenNa een korte bespreking keurd de Raad het voorstel goed en gaat men over tot de benoeming Eerst nog benoemd den Voorz. den Heer L. Slis en J. Pulle- m.ui tot leden van het stembüreau, dan komen er in 7 briefjes waarvan den Heer Kosten 4 Van Schelven 2 en Vreeswijk 1 stem verwierf, zoodat den He£r L. Kosten gekozen was. Na een korte bespreking aangaande de plicht van een 3e, Wethou der neemt Kosten de benoeming aan, en brengt dank [aan de Raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen, waarop den Voorz. den- gekozene geluk toewenscht met zijne benoeming, en voeg daarbij zijn wensch dat hij de andere leden van het dagelijksch bestuur met raad en daad zal bijstaan. Dan gaat de Raad over tot de benoe ming van een tijdelijk lid in de gas-com- missie, (vacant gekomen door het overlijden van den Heer Burgemeester). Bij le stem ming kwam men tot geen volstrekte meer derheid, zoodat on-vergegaan moest worden tot een 2e stemming. Nu verkreeg den Heer Wittekoek (gemeente secretaris) 4 stemmen V. Schelven 2 stemmen en Kos ten 1 stem. De Heer Wittekoek neemt de benoeming aan eu dankt de Heeren voor liet in hem gestelde vertrouwen, waarnaar de Voorz. den Heer Wittekoek met zijne benoeming geluk wenscht. Verder gaat de Raad voort om besluit te nemen, aangaande de aankoop van eenige stukken grond tot het plaatsen van een gasfabriek en gashouders. Een stuk grond van dhr. Schimmelpen ning van de Oye groot 6375 M2 tegen f 1.25 den M2 gelegen onder Oude Tonge. Een stuk grond van den Heer v. Weej gelegen onder Ooltgensplaat groot 1750 M« tegen f 1 per M2 van dhr. J. Boets 320 M2 voor f 360 gelegen in de Achthuizen van dhr. Kroon 320 M2 voor f 400 gelegen onder Den Bommel, en van dhr. Holleman 320 M* voor f 400 eveuzoo gelegen onder Den Bommel. Deze gronden aangekocht door de Maatschappij tot Bouw en exploi tatie van gemeente bedrijven gevestigd te Utrecht, is in de Raad genoemd, en wordt ter goedkeuring aan de Heeren Ged. Staten toegezonden. Vervolgens is door het Hoofd der Open bare L S. aan het dagelijksch bestuur bekend gemaakt, dat hij gaarne een ver betering zag in het onderhouden der school. Het dagelijksch bestuur stelt voor in overleg met dieugene die de school on derhoud haar jaarlijks te geven f 175 loon, Na een bespreking besloot ten laatste de raad met algemeene stemmen aan te nemen. Ook komt nog aan de orde. Een verzoek van Mej. J. Hamelink om plm. een maand verlof als helpster in de 0. bewaarschool en op de 0 L Breischool, hierover besluit de raad gunstig, en doet B, en W. een oproeping voor een tijdelijk helpster in de 0 bewaarschool tegen een jaarwedde van f60.— Ten laatste stelt liet dagelijks bestuur voor H. Hartman (karreman) voor het on derhouden van de lijkkoets f 25.— beloo ning per jaar te geven. De Voorz. vraagt of nog iemand in het belang der gemeente het woord wilde, waarop den heer Vreeswijk het woord namen zeiaan don Stationweg is een sloot, die alles behalve aangenaam ruikt, zou do Gezondheidscommissie daar niet eens naar willen zien. Den lieer Slis voegt daarachterhet huis is waarschijnlijk ver kocht, en dan vervalt ook die sloot en als het niet door zou gaan, dan zou het dage lijks bestuur het polderbestuur er van ver wittigt n, Nu vraagt den heer v. Schelven even het- woord, en- vraagt: hoe zit het met do brandspuiten. De Voorz. antwoord, ieder jaar worden zij goed nagezien en onderzocht, spuit no. 2 echter is slecht en het dagelijksch Bestuur stelt voor in het vervolg een voorstel dienaangaande in den raad te brengen. De Voorz. vraagt of nog iemand iets in 't belang der gemeente te zeggen heeft. Daarna werden de raadsleden bedankt voor hun tegenwoordigheid en sloot de Voorz. de vergadering. RECTIFICATIE. In het raadsverslag van Dirksland bleef een zinsstorende fout achter. Onze verslaggever 1 ei de heer v. d. Sluijs zeggen »Dio \r-pi raming heeft die steeds alleen har n1-,. ngsten En du rn- e-t zijn >Heeft du- anabiirg alleen hare ontvarg- sten uit suk.O t.-'s i-n e goujke De eopie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, -wordtniet teruggegeven. Bruten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Vergun mij s.v.p. een plaatsje in uw veel gelezen blad, bij voorbaat dank. Met genoegen, las ik dé vorige week ligt raadsverslag van de Gemeente Nieuwe Tonge, en wel als hoofdzaak daarvan, dat met meerderheid van stemmen is aange nomen, om voortaan de raadsvergaderingen met gebed te openen. Immers de Gemeente N. Tonge van ouds herwaarts overwegend rechts, mag wel instemmen met zulk een eerbied, 0111 voor alle dingen, niet alleen in Kerk en School op staatkundig of politiek terrein, maar ook in Gemeentezaken den zegen des Hoeren in te roepen, want ontegenzeggelijk is het toch dat wij overal, en in welke werkkring wij ons begeven, aan dien Zogen wij toch ten diepste afhankelijk zijn, (natuurlijk op zijn pas) ik kan mij voorstellen, dat bij velen de vraag zal oprijzen, zal liet er nu in N. Tonge beter 11a toegaan Zie hier een vraag dien wij niet te beantwoorden hebben, daar de vrucht aan den boom gekend zai worden, maar wij diep afhankelijke menschen, voor wien iedere polsslag en elke ademtocht dien wij slaken al ecu verbeurden zegen is, behoef hot geen nader betoog, dat wij maar' te letten hebben op onze plichtsbe trachting, overeenkomstig onze beloften een ieder in zijn roeping en opvatting. Dal, nog vele gemeenten, waar het Gebed in dezen nog niet is opgerezen, tot navolging mag strekken, en tot Heil en eere van Gods driemaal Heilige Naam. Hierbij voeg ik nog aan toe. Een Gemeente als N. Tonge, waar zooveel Hoofden van gezinnen, den waren Christus belijden, is het niet treurig, dat zij hun kindren niet kunnen zenden naar een school, waar dien Christus wordt'voorge steld in al zijn onmisbaarheid, want al zijn het maar kinderen, Jezus sprak er toch van laat de kinderkens tot mij komen, en ver hindert ze niet, want ook zij hebben een ziel te verliezen, voor een ontzaglijke eeu wigheid, ook in deze dingen rust op de ouders, de dure verplichting die ze toch in de uure hunner doopsbelofte hebben beantwoord met een ja, om ze op te voeden in de leer die naar de Godzaligheid leidt, immers zou ik mij ten diepst vernedert zien om op zóó'n belofte den Satan voet te geven, en daarom laten wij alles maar doen wat onze hand vind om te doen, dat kan strekken, en inzake wat eerbaar is, en voor den Heere welbehaaglijk kan zijn, want dan nog komen wij bij dit alles in vele te kort, Daarom mannen van Christe lijke Religie slaat de Handen eens flink aan den Ploeg, en 't spreekwoord is er, en wordt zoo dikwerf bewaarheid, Door een dracht komt men tot macht, en nog ef'-- pogingen in het werk te stellen, to£ jr oprichten eener Christelijke School waar dien Ouden Bijbel, dat is Gods Woord ge zien en gelezen wordt. Als men rekent dat er op heden in ons kleine Nederland als ik mij niet vergis, zoo ongeveer 1040 schooien zijn waar dien Bijbel wordt behandeld, dan komen er zeker bij u Nieuwe Tongenaars vele vragen op, Waarom wij geen Christelijke School En breuge het u in de verlegenheid onder zulk een gemis te verkeeren. En wat het fiuancieeie betreft, wat de grootste vraag word, daar is ook wel een mouw aan te passen, als men maar begint, en men betaald ieder ponds ponds gewijze enkele steenen, dan krijgen we een gebouw dat beschamend zal worden. Er is en wordt zooveel geld opgeofferd aan dingen en zaken buiten Gods koningrijk, hoewel die allen niet af te keuren zijn. Toch dit is een zaak van groot en gewichtig belang, Dat ook de Predikanten hier eens bev moeienissen mede mochten maken, d; het ook geld hun roeping en ze het maar ten volle van den kansel mogen verkondi gen, dat de Vreeze des Heeren is het begin sel der Wijsheid, want ook die kan in dezen een aardig steentje toebrengen, maar dan ook vooral deze dingen den zegen des Heeren af te vragen, opdat die ons in alles geleidde. Hartelijk dank Mijnheer de Redacteur voor de verleende plaatsruimte, Uw ge trouwe Lezer, G. VOORDIJK. Oud-Beierland 29—31912. Van de visscherij zija te ljmuiden bin nengekomen de vischsloepen »Albauos« st. Joh. de Waard f 1040. s>Burgemeester Mijs« st. L. Koster f700. »Paul Knager« st. H. Langbroek f650. SOMMELSDIJK. Verz. telegrammen 130 Ontv. telegrammen 124 Uitg. teleloongesprekken 278 Ink. telefoongesprekken 239 Totaal .771 MIDDELHARNIS. Den heer Hermans uit 's Gravenhage is alhier aangesteld als vaste lijnwerker aan de telegrafie en telephoon. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het hulppost- en telefoonkantoor alhier zijn de vorige maand behandeld 104 telegrammen, 112 gesprekken en 8 telefoonoproepingen, 0p Woensdag 3 April 1912 veiling en op Woensdag 10 April afslag, beide dagen 's avonds 6| uur, te Dirksland in het loge ment van J. G. Knöps, van het nieuwe naar de eischen des tijds ingerichte café Logement, te Dirksland aan het begin van de Voorstraat, behoorende aan genoemde heer Knöps dadelijk te aanvaarden. Onge veer 7» van de koopsom kan als 1ste ypotheek op het huis gevestigd blijven. Inmiddels uit de hand te koop. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 3 April 1912, 's voorm. 10 uur te Dirksland, in de Zomerstraat, van manufacturen, gebreide goederen, galante rieën enz. ten verzoeke van den heer P. van der Weide te Middelharnis. Notaris VAN DER SLUYS.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2