Oorlog tusschen Italië en Turkije. L PE!Y\i BEECHAMS P1U£N Een zeer voorname Zaak 0. DE WILJES n pHÖ) IIUNMOEIIKIRN Advertentien. D. DAVID HABTODS JACZ. M. DE GAST Zoon. IS, Groote C. J L. VERMEULEN, Assurantiën, Effecten en Coupons. A. Polder Zn Draineurs Dirksland GOEDE CONSUMPTIE. Buitenland. ENGELAND. BELGIË. GRIEKENLAND. ClllNA. AMERIKA. Gemengd lNieuws. Vreeselijk Door den trein gedood. Gevallen. Verdronken. Proces-verbaal. Lijk opgehaald. Door het zwemmen verdronken. Door verstikking van het leven beroofd. Diefstal. Omvergeloopen. Een raadselachtig gat. BOGERMAN te Dirksland, is voornemens alle in voorraad zijnde splinternieuwe Rijwielen van diverse fabrikaten, tot ongekend lage prijzen op te ruimen: 5183 Komt, ziet en oordeelt J Doet uw voordeel n 81 A SI II Ni 5 Ei" Langeweg, Soimnelsdijk. Billijk tarief. ZAAL TE HUUR voor alle doeleinden. 5179 Aanbevelend S. van Leeuwen. Hel beste adres vooralle Gouden- en Zilverwerken i is van ouds bekend bij Westdijk B 292, MIDDELHARNIS. Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prijzen worden tramkosten vergoed vanaf f5,— aan koop naar verhouding, bij f 10, geheel. Marktveld, SOMMELSDIJK. EffectenKassiersAssurantie- en Administratiekantoor. Telegram-Adrbs HEGAST,-SWM!!1ELSI»I JK. Laat U alleen FOTOGHUFEEREN FR ACHT ATELIER Coolsingel 22b en U krijgt het beste. Men overtuige zich van de aflevering en prijzen en oordeele zelf. 1 Foto's met proef vooraf f 1.00, pose naar Keuze. 4 Foto's, platina, in zwart of örnin, in luxe aflevering fl.OO. Keuze van kartons zonder prijsverhooging. OnveraMerlyKe vergrootingen in Salonformaat vanaf f 3.00. Gelijkenis onvoorwaardelijk gegarandeerd. Lift. Berging voor Rijwielen en Kinderwagens. Telefoon 1813 Telefoon «50. Telefoon 9293. (Aroolste firma op dit «gebied in Nederland Bij vooruit kennisgeving Opnamen met Kunstlicht Bals Masqué, Partijen etc. voor 1 Tel.-Adres„Penning." »1ISH§LAW». Inferc. joiepnoon Wliiil prolongatie en feeieeniiifr op Effecten. 5331 1, Telephoon 4. VOOR ALLE O %Ij- en U WAAI B E Y ZOOALS Hoofdpijn met Misselijk Bieid, Verstopping-, Kwakke maai; sleefile Npys- verSeriïig', Zieke liever en Storingen in liet Vrouwelijk Gestel. Uitfluitend vervaardigd door THOMAS BEECH AM, St. Helens, Engeland 4673 Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van fO,75 (56 pillen) en van f 1,75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f4,25 en fiO en bij den Vertegenw. van Th. Beecham. AMSTERDAM. TELEFOON 4318. OVERTOOM 341. Te OOLTGENSPLAAT bij A. L. HOBBEL. Drogist. is het voor den Landbouwer alvorens hij overgaat om zijn land te draineeren, eerst hetzelve zuiver uit ie waterpassen. Teneinde zeker te zijn dat zulks goed geschied, wende men zich tot ondergeteekenden welke bet draineerwerk al meer dan 30 jaren met succes hebben uitgevoerd, en ten allen tijde bereid en in staat de noodige inlichting te verstrekken. Tevens leveren wij Eerste kwaliteit Oraineerfouizen met kragen. 5514 Teneinde van tijdige levering en uitvoering der draineering verzekert te zijn, is spoedige bestelling zeer gewenscht. Minzaam aanbevelend, Stoomkoffiebranderijen en Theehandel Winschoten. Opgericht I8O8. Dordrecht. VRAAGT UW WINKELIERS 5632 O. DE WILJES reclamethee met prachtige Japamche Cadeau,*'. Indien gij effen zwart goed koopt voor Japonnen en Rokken, vraagt dan bij uwen winkelier fiAGHEMHt MET DEN SI.KÏÏTEI. Het blijft zwart en glansrijk. mtmÊÊU^ÊÊÊËÊÊmï een zeer belangrijke besparing kunnen ge ven. Want men kan zonder gevaar aan volwassen melkkoeien 60—80 pond mangels per dag voederen.En als men nu aan de hand van de boven aangegeven maatstaf even berekent, hoeveel krachtvoer men daar door op zijn veestapel kan besparen zonder nadeel, ja, tot voordeel der dieren en van hun opbrengst en men weet verder, dat een Hectare land 80, 100, 120 duizend Kiloj mangels, en zelfs nog meer, kan opleveren, dan wordt het eerst dui delijk, welk een enorme winst een bunder bietenland kan geven, veel grooter dan van menig ander gewas. Iedere boer dient daarom mangels te ver bouwen, zoo eenigszins mogelijk. En het is thans mogelijk op alle soorten grond, ook op het zand, uitgezonderd de hooge akkers, waar in droge zomers het noodige vocht min of meer kan raankeeren. Maar een goede bewerking en een oordeelkundige bemesting stellen den veehonder, die vroeger aan geen bietenteelt kon denken, thans in staat de mooiste oogsten te winnen. Aan twee hoofd- eischen moet hij daartoe voldoenle. de bouwvoor moet hij flink diep losmaken, bijv. met den ondergrondsploeg, opdat het water uit den ondergrond voor verdroging kan behoeden2e hij moet rijk niesten, 't zij met kunstmest alleen, of nog beter; met half om half. Mangels geven veel, maar hebben daartoe ook een ruime gift van alle voedingsstoffen noodigzoowel van stikstof als van kali, phosphorzure en kalk. Met niet een dezer stoffen mag men bij bieten zuinig zijn. Per H.A. moet minstens worden uitge strooid en ondergeploogd4 baal Chili, 15 baal kainiet, 10 baal slakkenmeel en 10 baal mergel of kalk. Wie meer geeft, heeft nog groote kans zich te bevoordeelen. Hij beproeve hoever liij kan gaan, inzonderheid met de kainietgift, daar mangels niet het minst kali behoeven. Niet later dan een maand vóór het poten of zaaien mogen de meststoffen, uitgezon derd Chili, worden aangewend. C. B. Het Engelsche stoomschip //Rescuer//, waarop eenige dagen geleden in de haven van ïrapanie door Italiaanscbe schepen beslag werd gelegd, werd door een commissie onderzocht, om uit te maken of het schip contrabande aan boord had. Het bleek, dat zich in het ruim van het schip bevonden twee stukken berggeschut, vier mitrailleurs, duizend Mausergeweren, 1300 Mirtin'gewe- ren, 1130 bajonetten, 3 millioen patronen voor mitrailleurs, 3000 granaten, bovendien had het schip een groote hoeveelheid klee deren aan boord, onder meer 60,000 hem den. De Turksche regeering had bij een Londenscke bank een bedrag van 200,000 gulden gedeponeerd als dekking in geval het schip gekaapt zou worden. De lading; moest tusschen Uilen en Mi- surata aan wal gebracht worden, hetgeen mislukte door de waakzaamheid der Itali - aansche zeelieden. Er heerscht eentonigheid van ellendein de berichten, die uit de verschillende mijn- districten de Engelsche bladen bereiken. De «Standard// schatte het aantal werk- loozen gisteren op 3,000.000 en het verlies van werkloozen sinds het begin der staking op 10.000.000 pond sterling. Het trein verkeer wordt tot steeds kleinere proporties teruggebracht en dagelijks vallen nieuwe treinen uit, niet alleen bij het locale ver keer, maar ook bij de verbindingen tusschen Londen en de voornaamste havensteden. "Vooral Zondag deed zich deze beperking van het verkeer zeer pijnlijk gevoelen. De voorteekenen van des-organisatie onder de stakers zijn het meest merkbaar in Noord-Wales, waar hier en daar het werk hervat werd, o.a. op de Brynkinalt- mijn te Chirk. De //Daily Mail// wijst op het treurig einde dat de vorige week in vele huishou dens van stakers en werkloozen had. De gaarkeukens die overal geopend worden, zijn belegerd door honderden personen, die zelf geen vuur hebben om eigen voedsel te koken. Nu de onderhandeliugen der regeering met de mijneigenaars en de stakers zijn afgebroken, is men met de behandeling der mijnwerkerswet voor een overvol huis voortgegaan. Minister Asquith zeide, dat de regeering alles had gedaan wat mogelijk was en den wettelijken maatregel tot het laatste oogen blik had uitgesteld. De regeering heeft hare geheele overredingskracht uitgeput, alle argumenten ter hand genomen en zij beval de aanneming van deze wet door het Lagerhuis aan, als zijnde de beste oplossing der moeilijkheden. Asquith verklaarde, dat na de aanneming der wet het voorduren der staking een zware verantwoordelijkheid zou leggen op hen, die daarvoor aansprakelijk waren. Op het Zondag gehouden nationale con gres van Belgische mijnwerkers kwam duidelijk aan het licht, dat voor een alge- meene staking van mijnwerkers in België geen vrees meer behoeft te bestaan. Aan de arbeiders van de meeste mijnen werden weer loonsverhoogingen toegestaan, terwijl verdere tegen begin April in vooruitzicht zijn gesteld. Niettemin zal de Nationale Organisatie hare bemoeiingen voortzetten om een 15 °/0 loonsverhooging algemeen doorgevoerd te krijgen, De verkiezingen hebben, zooals te voor zien was, Yenizelos een schitterende over winning gebracht en ten tweeden male heeft het Grieksche volk getoond, dat het niets liever weuscht dan een bewind, dat, staande boven alle politieke partijen, zich ten doel stelt, internationale verwikkelin gen te voorkomen en den economischen bloei van het land te behartigen. De definitieve resultaten der verkiezin gen iu Griekenland zijn, dat 147 aan hangers van Venizelo8 zijn gekozen, tegenover 33 van de andere partijen. RUSLAND. In de Rijksdoema werd heden beraad slaagd over het toelaten van vrouwen als advocaat. De vertegenwoordiger van den minister van Justitie zeide, dat de regeering het oogenblik nog niet gekomen acht, om vrouwen tot de advocatuur toe te laten en zij er zich tegen verklaarde, dat eeu wetsontwerp dienaangaande zou worden voorbereid. Leden van de oppositie en het Centrum kwamen hier tegen op en leiden het optreden van vrouwen als advocaat met warmte te zullen begroeten. Uit Nanking wordt gemeld, datYoean- Sji-Kai in zijn gereserveerde houding blijft volharden. In zijn laatste manifest heeft hij verklaard, dat alle gemeentelijke be noemingen voortaan van Peking zullen uitgaan, heigeen als een voorbode wordt beschouwd van een gecentraliseerd regee- ringssysteem. Een andere belangwekkende bijzonderheid is, dat men aandringt op het vertrek van de keizerin-weduwe naar het zomerpaleis Algemeen wordt verondersteld, dat zoodra het winterpaleis door de keizerin is ver laten, het zal worden ingericht tot pre- sidenteele woning. Goedhals, de hoofdingenieur van het Panamakanaal heeft beweerd, dat het werk in Augustus 1914 zoover gevorderd zal zijn, dat handelsschepen van een gemid delden tonneninhoud passeereu kunnen. Langzaam aan kunnen dan de grootere schepen vulgec. Voor de Amerikaansche oorlogsvloot en de groote stoomscheep- vaart zal het kanaal, naar zijn meening, in het voorjaar 1915 geopend worden. De afstanden zullen dan aanmerkelijk' verkort worden, speciaal die tusschen New- York en de kasten van .den Grooten Oceaan. Bijvoorbeeld de afstand tusschen New-York en Valparaiso die op het oogen blik door de Straat van Magalhaen 8447 mijlen bedraagt, zal door het Panama kanaal 4603 mijlen bsdragen. De weg van New-York naar Guayaquil is thans 10,885 mijlen lang, door het Panama kanaal zal hij 2851 mijlen worden. Van Hamburg naar San Erancisco is op liet oogenblik een afstand van 14 075 mijlen door het Panamakanaal zal deze bekort worden met 8402 mijlen. Hieruit blijkt dus voldoende, dat de scheepvaartwegen reusachtig zullen verkort worden. Ook voor Australië is het verschil aanmerkelijk. Van New York naar Sidney wordt de 'weg door het Panamakanaal 3000 mijlen kor ter dan de tegenwoordige, en na&r Hono- loeloe bijna 7000, Het ligt verder voor de hand, dat zoo wel de Westkust van Noord- als van Zuid-Amerika door dit kanaal een groote toekomst tegemoet gaat. Maandagmiddag werd te Loosduinen J. v. d. H., watermolenaar van den Escamp-pol- der, door de as van den molen gegrepen, toen hij deze wilde smeren. Hij werd door een ruimte van 25 c.M. driemaal heen ge trokken. Daar de man in en uitwendig zwaar gekneusd werd, is herstel niet meer moge lijk. Zondagavond is op het rangeerterrein van de Tramweg-Mij. de Meierij de machi nist-leerling W. Sauvé, oud 17 jaar, uit Asten, bij het verleggen van een wissel door de locomotief gegrepen en daardoor zoodanig gekwest dat zijn rechterbeen en arm als het ware van het lichaam werden gescheiden. Na geneeskundige behandeling ter plaatste werd de ongelukkige naar liet gasthuis te Eindhoven overgebracht alwaar hij nog denzelfden avond overleed. (»'s-H. Ct.«) Bij de in aanbouw zijnde spinnerij Oos- terveld te Lonneker is Maandagnamiddag de timmerman P. van den steiger gevallen met het gevolg, dat hij eenige uren daarna in 't ziekenhuis overleden is. Maandagmiddag is de 40-jarige S. uit Tilburg in den Wilhelminasingel te Breda te water geraakt en verdronken. Tegen H. W. B. oud 19 jaar, spoorleg- ger te Blerick, is proces-verbaal opgemaakt wegens het zich opzettelijk voor den mili tairen dienst ongeschikt maken door zich den rechterwijsvinger af te kappen. Uit de rivier de Mark is te Zwartenberg bij Zevenbergen het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk opgehaald van L. J., uit Made, die aldaar sinds car naval werd vermist. Dinsdagmiddag waren eenige jongens gaan zwemmen in de monding van de Oude houthaven tcAmsterdam. Plotseling verdween een hunner iu de diepte. Na een uur dreg gen was men er nog niet in geslaagd den drenkeling op te halen. (Hbl.) Door den rijksveldwachter te Lobitli is Maandag aldaar aangehouden en overge bracht naar het Huis van bewaring te Arn hem de 22-jarige W. Cli. V. Zij wordt verdacht haar pasgeboren kind door verstikking van het leven te hebben beroofd. (Geld.) Bewoners van woonwagens die in ver band met de paardenmarkt te Hilversum Dinsdag aan den Zwaluwenberg vertoefden hebben Dinsdagavond herhaaldelijk aan leiding gegeven tot klachten over diefstal. Toen twee politie-agenten een der dieven hadden gearresteerd, kwamen enkele zijner makkers hem ter hulp en losten eenige schoten uit revolvers, zoodat de agenten genoodzaakt waren den dader los te laten. Nadat om hulp was getelefoneerd, heeft een escorte agenten den troep buiten de gemeen te gebracht. Dinsdagavond is de 62-jarige mej. De J. te Hilversum, door twee spelende knapen omvergeloopen en zoodanig op de steenen terechtgekomen, dat zij, na huiswaarts te zijn vervoerd, is overleden. Uit Hiliegom schrijft men aan het N. v. d. D Bij den heer H. Walkers, bloemist in de Meerstraat, is op dit oogenblik in den grond een gat, waarin men een stok van 14 voet kan steken zonder den bodem te bereiken. Het heeft een breedte van ongeveer 2 meter en gaat in een schuinsche richting naar beneden. Met den thermometer werd in den tijd van 10 minuten eene verhooging van 8 graden Fahrenheit waargenomen. De eigenaar heeft reeds vier schuitjes met grend en steenen er doen inwerpen, maar alles verdwijnt in de diepte, zonder dat men kan nagaan waar liet blijft. Het gat staat vol water, dicht bij een sloot, zonder echter met die sloot in verbinding te staan. Het geval werd toevallig ontdekt door een werkman van den heer Walkers, die aldaar bezig was met spitten. Deze kwam naar zijn patroon om liem te zeggen, dat de grond daar zoo week was. De heer Wol kers wist daarvoor geen reden aan te ge ven. Wel is die grond vroeger weiland ge weest, maar nu reeds sinds verscheidene jaren in gebruik voor de bloementeelt. Hij wilde daarom zelf de zaak onderzoeken en nam daartoe de spitgraaf en stak die in den grond, maar opeens werd hem de graaf als het ware uit de handen getrokken en verdween in de diepte. En, wat erger was, op hetzelfde oogen blik brak de bovengrond los en stortte eveneens naar beneden, zoodat de lieer Walkers en de werkman haastig moesten wegspringen, om niet mee naar de diepte te worden gesleurd. Met welk geologisch verschijnsel kan men hier te doen hebben heeft in groote voorraad voorhanden, tegen zeer concorreerende prijzen Zware Pyramiede, Halfstam, Leiboom, Struik vorm Appels, Peren, Perziken, Morellen en Pruimenboomen. Frambozen, Kruisbes, Roode, Witte en Zwarte Bessenstruiken. (Deze boomen en struiken zijn volop met vruchtknop bezet.) Sier en Bloemheesters, in mooie soorten. Stam, Struik, Klim en Treurrozen, in mooie soorten. Vaste Bloemplanten, Haagplantsoen, Klimplanten, Aardbeziënplanten, enz. enz. Houdt zich aanbevolen voor het aanleggen van Boomgaard, Sier en Vruchtentuinen. 3728 Inlichtingen gratis. lO Bezorgen don In- en Verkoop van Effecten op alle Binnen- en Bnitenlandsohe Baarzen Koopcin en verkoopen allo Coupous, Chéquos en vreemde Banknoten, Sïaiten Prolongation en Belecniugeu op Effecten. Kcasen golden deposito. tBC&SseertEig op Binnou- en Buitenland. Bezorgen golden onder Hypotheoair verband op Landerijen en Gebouwen. Ageotsekap der assurantie Compagnie te Amsterdam tegen Brandschade van ge bouwen en Roerende Goederen mot vaste zeer billijke promiën. SluJien Verzekeringen per post opGeldswaardige Papieren en Bankbiljetten en per ioomboot of sohip op allo Roerende Goederen. Correspondenten* van diverse in Nederland gevestigde Hypotheekbanken vïuiten verschillende Levensverzekeringcontraoton. 5436 geheel nieuw DEW HAAG, ftJTBECIBT, ROTTERDAM, EEU GttlD TIEXT.SE E»Eit ROOS WA&RO. GEDEPOHEERD HANDELSMERK.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2