V Uit de Pers. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. Visscherij. Verkoopingen. Gemengd Nieuws. Vervuaarloozing van een kind. Controle is noodig. Niet alle cijfers, die de verkiezingsrede- naars dezer dagen over 't Tariefontwerp in het veld brengen, schijnen betrouwbaar. Sinaasappelen zoo verzekerde dezer dagen het Kamerlid Duys, daar komt fno.ooo bij. Maar dat is niet zoo. Voor sinaasappelen wordt reeds 5 pCt. betaald. Straks wordt dit 50 cent van de too kilo, bijna geen verhooging dus, eer een verlaging. Petroleum f825000 hooger, zegt de heer Duys. Mis. Ook petroleum komt geen cent bij. Thee ook f825.000 zegt hij. Ook dit is ODjuist want ook de thee blijft zoo als het is. Laten wij de cijfers die de tegenstanders ons voorleggen, toch goed controleeren. Graatschapper Weest op uw hoede! Wij lezen in de Ermelosche Courant het volgende stukje: Ais er storm in aantocht is, wordt aaD onze kustplaatsen naeest het sein »Wees op uw hoede* gehescheD. Als er parlementaire storm dreigt mag zulk een sein ook ter waarschuwing strek ken. De heer Schaper heeft Maandag te Amsterdam gesproken en daar medege deeld in zijn rede, »dat de socialisten nog eenmaal zouden voorstellen om over te gaan tot behandeling der matie Troelstra. Indien dan dit voorstel wederom niet op de agenda zou geplaatst worden zou men tot andere maatregelen de toevlucht nemen*. Commentaar, vooral wat het laatste betreft, is na hetgeen voor in dit zittings jaar met de algemeen kiesrecht-betooging is voorgevallen, vrijwel overbodig. Alleen dient het storm-waarschuwings- sein»Wees op uw hoede« voor allen zichtbaar uitgehangen te worden. Om te onthouden. Dit niet vergeten. De behandeling van het Bouwwetje in de Tweede Kamer. Hier toont de linker zijde zich weer op zijn smalst. 't Zal immer strijd blijven voor de christelijke school. En in dien strijd om het recht gelieft de linkerzijde immer de minst eervolle stelling in te nemen. Wat het bouwwetje bedoelt? Bizondere scholen bouwen is in groote plaatsen o, zoo moeilijk. Omdat de grond er zoo duur is en de bouwkosten zoo hoog. Terwijl deze laatste moeten komen uit de zakken der voorstanders. Het Rijk helpt iets. Het geeft jaarlijks de rente van l/k van het bouwkapitaal. Aan de openbare school geeft het Rijk niet de rente, maar yt der som voor de bouwkosten benoodigd. Dat scheelt nog al wat. 't Ergste komt echter daarna. De bijzondere school moet maar zien, waar ze de verdere bouwkosten mee dekt. De openbare school wordt opgetrokken op de kosten van de Gemeente. Waaraan wij dus allen betalen. De rechtvaardigheid vordert, zei Minister Heemskerk, dat er meer gelijkheid kome. Hij stelde daarom voor aan de bizondere schooi verhoogde subsidie voor school- bcuw te geven. Wat toch alleszins billijk is. Waarom moeten de voorstanders van bizonder onderwijs voor twee scholen be talen Voor hun eigen school en voor die van hun ongeloovigen buurman? Zoo denkt echter de vrijheid-lievende linkerzijde er niet over. Die laat zich eens weer kennen. Doet niets, zoo in als buiten de Kamer, dan ons schelden als subsidie-jagers. Alsof wij voor de christelijke school bizondere voorrechten zouden wenschen. We vragen echter niets dan gelijkstel ling. Maar alle goede dingen komen niet in eens. Daaromzijn we al vast dankbaar, dat Minister Heemskerk de schoolbesturen bij 't bouwen en onderhouden iets wil helpen. En 't verblijdt ons nog meer, dat hij genegen was ©p voorstel van de rechter zijde deze subsidie nog wat te verhoogen. De rechterzijde trekt bij dit wetje ééne lijn. Dat is noodig en verblijdend. Het is verblijdend, omdat hier weer de geestelijke eenheid uitkomt. De vrijheid van 't bizonder onderwijs zal zooinog vele jaren de eenheidshand tusschen de rechtsche partijen blijven. Dat is noodig ook. Want alles van links spant samen om de vrijheid te knotten. Ja, reeds hoort men dreigende stemmen van mannen als Roodhuyzen, die de chris telijke school weer ontnemen willen, wat ze heeft verkregen. Indien links tenminste opnieuw meerder heid wordt. Dat is een goede waarschuwing voor 1913. Men weet het nu. T\p cMior»! «/sil ond0*" vrii*io- nige ovtrheersching niet veilig zijn. Laat ieder dit bedenken, die wel eens wat voelt voor coalitie met een of meer der linkergroepen, Wat rechts is moet rechts blijven. Een rechts Kabinet bovenal. De linkerzijde der Kamer vermaant ons om eendracht te zijn. Een gewaarschuwd man geldt voor twee als hij tenminste gewaarschuwd wil wezen en wakker is. (»De Banier*). Souiiueisdijk.* Vrijdagmiddag te laat om nog in ons vorig nummer te worden opge- men passeerde boven onze gemeeDte een luchtballon, bemand met 5 personen uit Oostelijke naar Noordelijke richting. Dit zijn vermoedelijk Belgen geweest, althans, we lazen Zaterdagmorgen in de N. R. Ct. het volgende Nabij het politiebureau van der Venne- straat te 's-Gravenhage is gisterenmiddag een luchtballon gedaald. De daling had plaats vrijwillig, op een land nabij de Kempstraat en de Kritzin- gerstraat (TransvaalwijV) In het schui je bevonden zich drie dames en twee heeren, vermoedelijk Belgen. Zij waren gisteren middag halfdrie te Oudenaarden in België opgestegen met 't doel om naar Den Haag te reizen. Bestuu.der van den ballon was de heer Liefmans. Bij de daling kantelde het schuitje en dit werd toen nog een eindje door den ballon voortgesleept. Daar door had een der dames het ongeluk het rechterbeen te breken. Weldra waren ver schillende personen ter plaatse om hulp te verleenen. Zaterdag j.l. zijn de goederen van een kind van den heer J Spee, wat aan diphtheritis heeft geleden onder politie-toe- zicht verbrand, A s. Vrijdag zal de huisvrouw van Jb. Kieviet met haar gezin naar haar man in Amerika vertrekken die haar eenige maanden geleden is voorgegaan. De lotehagen J Schol, W. Ie Comte I. S. Gazan en W. van Antwerpen zijn resp. ingedeeld te 's Gravenhage, Helvoet- sluis en de twee laatste te Bergen op Zoom, Middelharnis Door de Heeren Koiff en Zn. is de vischsloep »Middelharnis« ver kocht aan den heer de Jong te Vlaardin- gen. A. Witvliet van de lichting 1906 welke het vorige jaar uitstel heeft verkregen om onder de wapenen te komen moet nu 5 Aug. te Gorinchem Vesting Art. in zijn garnizoen aanwezig zijn. A. J. welke voor zijn vrouw eene pan met water van de kachel zou langen had het ongeluk dezelve te siooten en alzoo het kokend water over zijn voet te krijgen waardoor hij dit lichaamsdeel ern stig verwondde en hij genoodzaakt is verloopig rust te houden. Den heer G. van Eek heeft zijn woonhuis op het Zandpad onderhands verkocht aan den heer G. Buijsse. Als een zeldzaamheid zij gemeld dat van hier een schip met Engelsche kolen, zal vertrekken naar Gouda geleverd door den heer Slis omreden dat door de staking in de kolenmijnen van Engeland, men reeds gebrek heeft aan dat soort. Weder zullen twee vischsloepen in de kaai blijven omreden er, door weinige verdiensten van elk der vaartuigeu 4. matro zen hebben bedankt. Ze zijn Voorlichter st. J. de Koning en Wilhelmina st. L. Koster Jr. Uit het weeshuis alhier vertrekt A. v. Hoften op 23 Maart met het s.s. Noor- dam naar Noor Amerika. Voor welke reis hij van 't najaar is afgekeurd, De visscher C. v. d. N. welke zich Maandag te .Vlaardingen aangemonsterd heeft voor de haringvisscherij kwam met de terugreis op de stoomboot tot de on aangename ontdekking dat hij een bank biljet van t 25 was verloren zijn z.g. mon- stergeld. A.s. Dinsdag moeten voor de recht bank te Rotterdam verschijnen 4 matrozen wegens desertie 't welk alhier voor de eerste maal plaats heeft. Stad aan 't Haringvliet. De vorige week werd de ijzeren motorboot van schip per Goumare alhier aangevaren, waardoor een vrij ernstige lekkage ontstond. Met groote moeite en hard pompen heeft men de boot boven kunnen houden. Verslag van het verhandelde in de ledenvergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" op Dinsdag jl. in de zaal van den heer Peekstok' te STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegenwoordig waren een 60 tal leden en begunstigers. De voorzitter, de heer T. van Lingen opende de vergadering en deelde mede, dat van den Secretaris, den heef J. Koert Mzn. bericht was ingekomen, dat hij de vergadering niet kon bijwonen, en dat de Magazijnmeester, dr. A. W. van Toore- nenbergen, door ongesteldheid was verhin derd tegenwoordig te zijn. Op verzoek van den Voorzitter, leest het Bestuurslid Ds. J. Polhuis de notulen der vorige vergadering voor, die onveranderd worden goedgekeurd. Daarop bracht de penningmeester Ds. G. W. H. Esselink verslag uit van de ont vangsten en uitgaven der vereeniging over 1911. De ontvangsten bedroegen f 118,95J de uitgaven92,71| zoodat er een voordeelig saldo in kas was van26,24 Door de Heeren E. H. de Ruiter, J. v. d. Sterre en J. C. Elvé werd, op verzoek van den Voorzitter het boek van den penning meester nagezien en volkomen in orde be vonden. Op verzoek van een lid der ver eeniging deelde de penningmeester mede, dat dit jaar waren aangeschaft: een lig- tent, een kast tot berging van materialen, een kafbed, zes kussens, twee inhalatietoe stellen, twee ijszakken, drie urinoirs en voorts thermometers, Glyc, spuit, veilig heidsspelden, irrig-slang enz. De voorzitter leest voor een kort verslag ingezonden door den Magazijnmees'.er, waar uit blijkt dat van de matrialen der veree niging een zeer druk gebruik wordt gemaakt, en de vereeniging steeds vele en goede diensten bewijst. Nadat nog door eenige leden, eenige zaken betreffende de matrialen, de uitleening en liet gebruik er van alsmede de financien ter sprake werden gebracht, werd overge gaan tot verkiezing van een bestuurslid in de plaats van den heer L. J. Elvé, dien de vereeniging zich helaas door den dood had zien ontvallen. Gekozen werd de heer J. C. Elvé' die onder applaus der vergadering zich de keuze liet welgevallen en op verzoek van den Voorzitter aan de Bestuurstafel plaats nam. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering, die te 7 ure begonnen was ten 9,30 door den Voorzitter gesloten. Den Boiitinel. Vrijdagmorgen kwam de landbouwer J. v. d. Meide tot de on aangename gewaarwording dat een puik 11/2 jarig paard dood in den stal lag. Het dier had zich opgehangen. L. Meijer dienstbode bij den land bouwer J. Koert bezig zijnde met zolder afnemen, had Vrijdag 1.1. het ODgeluk bo ven van een trap te vallen en op een daar naast staande emmer terecht te komen. Naidat de hulp van Dr. van der Meer was ingeroepen moest inwendige kwetsing worden geconstateerd. De ongelukkige mocht niet vervoerd worden. Bij het versjouwen van eenige balken kwam een der duinen van R, Kerp zoo hevig klem, dat ze bijna van de hand ge scheiden werd. Hij moest zich direet aan medische behandeling onderwerpen. J. Geelhoed mr. smid alhier, ver wondde Vrijdag j,J. zijn hand met eeD hoefnagel. Daar de hand opzwol en men het ergste begon te vreezen, werd geneesk. hulp ingeroepen en deswege de hand in bevredigende toestand gebiacht. Tot Gemeente Veldwachter is benoemd dhr. A. Leenman, agent van politie te Monster. Het rijden van Gem. onderhouds- grint is gegund aanC. v. d. Capelle, (laagste inscgrijver) voor f0,95 Per M3. Den verkoop van timmerhout ais planken, latten, enz., zal plaats hebben op Donderdag 14 dezer, des voorm, 9 uur, op de kaai. Dezer dagen werd in den molen van den heer P. Vermaas, voor 'teerst rijst gema len. Het meel, cfatzeer mooi is, wordt thans vei kocht door schipper Mast alhier a f 4.70 per baal. Ooltgensplaat. De lotelingen H. Beijer, L Paasse, W. Hokke en W. de Vos zijn ingedeeld bij resp. Veld-Artillerie Breda, Vesting-artillerie den Haag en infanterie Bergen op Zoom, doch de loteling W. Hokke is voor den dienst afgekeurd. Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Woensdag a.s, des nam. 2 uur. Nieuwe Tonge. Maandagavond heeft de vertegenwoordiger der firma Wijnmalen Hausma» op de Kerkedam met zijn motor staan werken. De lichtstralen waren buitengewoon groot, het kostte geen moeite, toen hij het licht op den toren richtte op het wijzerbord te zien hoe laat het was. Dirksland. Men is hier druk bezig met den tuinbouw. Enkele hebben al vroege aardappelen gepoot. Herkingen. Dat in dezen tijd in meer dan eene Kerk de zitplaatsen duur worden verkocht, werd ook hier dezer dagen bewaar heid. Zaterdagavond brachten een drietal plaatsen de som van f 40. op, wat voor dergelijke plaatsen in de laatste jaren niet is geboden. Bij publicatie is bekend gemaakt aan dienstplichtigen dat kostwinners voor gezin nen waarvan dat kan worden bewezen ter plaatse waar zulks behoort ontheffing van of vergoeding voor den dienst kunnen aan vragen. Voorts zie men de publicatie alwaar wordt aangegeven hoe en waar men deze verzoeken moet doen. Een der kinderen van J. Markus alhier kwam dezer dagen te struikelen met het ongelukkig gevolg dat een zijuer armen zoodanig werd bezeerd dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Maandag 1.1. bezocht de rondreizende reclame motor met de daaropgeplaatste dijnamo onze gemeente. Bij de Smid Klem werd halt gehouden en naar men verneemt uitvoerig inlichtingen verschaft wat betreft samenstelling en werking daarvan. Ofschoon heel aardig gaf deze vertooning nie* zoodanig effect als wel in andere gemeen ten waar zulks in hef donker kon geschieden. Bij de landbouwers voor het meeren- deel leden der Landbouwvereeniging alhier bestaat het voornemen als wel meer gebeurd is de suikerbieten in massa aan te besteden, en zal wanneer dit blad verschijnt reeds eene vergadering daartoe gehouden zijn. CiOi'»lereed«*. Donderdag werd ter eer# van het gouden echtpaar LokkerVan Dijke, door het muziekgezelschap »Apollo« een serenade gebracht. In de pWais der gerooid# boomen om de haven is men Zaterdag begonnen met jonge boomen te planten. De gasket el voor het te plaatsen gaslicht op den toren is Zaterdag met behulp van pijatdn n-ar boven geheschen. Voor de nagelaten beirekkingen van de verongelukte visschers der ïAnna* van Middelharnls is van hier f 100.verzonden aaD Ds Bruiniüg aldaar. Verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van Baad der Gemeente STELLEN DAM op Woensdag 6 Maart des voormiddags 10 uur. Opening op gebruikelijke wijze. Aanwezig alle leden. De Notulen worden a ingehouden tot een volgende vergadering. M Keijzer vraagt of die aangehouden adressen nu behan deld kunnen worden vooral dat van den heer P. Sager behelzende de Begrafenis verordening. Ik zou het wenschelijk vinden om hier een begrafenisfonds, op te richten. De Voorz, meent, dat dit nog zoo ge makkelijk niet is op te stellen, en deelt mede dat deze adressen nog niet behandeld worden. Verder aan de orde uitslag aanbeste ding van' een schuurtje voor den heer P, Mulder als bergplaats voor kolen, Ingeko men 8 biljetten van K. v. Wageningen voor f 273.75 van A. v, Oostenbruggen f 275 van een onbekende voor f 292,75. De be grooting was f230. De heer Holleman vindt dat het dage lijks bestuur in dezen wat ruw met de gelden omspringt daar men dit toch anders niet gewoon is ook vindt ik een schuur tje van 5 bij 8 M. niet meer kan rang schikken onder een kolenbergplaats maar ook tevens zeer geschikt zou zijn om er geiten of konijnen in te houden. De" Burgemeester zegt dat het een Raads besluit is van de vorige vergadering zoo dat wij in elk geval het schuurtje moeten bouwen of men moet het vorige besluit vernietigen. Het is evenwel mogelijk het schuurtje in kleiner afmeting te bouwen. Na eenige bespreking wordt besloten te trachten het bedrag zooveel mogelijk bij de begrooting te krijgen. Vervolgens wordt aanwijzing gedaan van de toegangsweg naar Kavel II. De Burgemeester in overleg met de Opzichter meent de rooilijn te moeten bepalen van de school op het huis van de Wed Vlink, en van af die lijn te bouwen op 10 M. af stand. M. Keijzer meent dat de gemeente er vroeger bij had moeten zijn dan had er recht door gekomen. De Burgemeester zegt dat dit niet aan 't gemeentebestuur ligt maar aan de ver- kooper van die perceelen, verder deelt hij mede aan de Raad dat hem op aanvrage om buizen in die scheidingsloot te leggen door de Voorz. der Gen. Dijkage toestem ming is gegeven. Men is echter van mee ning dat het wenschelijker is die toestem ming schriftelijk te ontvangen. Zoodat een parig besloten wordt aan het Bestuur der Gen. Dijkage alhier schriftelijk toestem ming te vragen tot het leggen der buizen in genoemde sloot. Verder ingekomen een schrijven van M. Jansen om hem te ontslaan als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. De Voorz. deelt mede dat door B. enW. in deze opengevallen plaats op de voor dracht zijn gesteld de heeren P. Mulder en M. van Seters. De heer v. Seters vraagt wat wel de reden zijn dat men hier afwijkt van Art. 22 der Leerplichtwet, en er geen aanbeve ling van Onderwijzers van de Openb. of Bijzondere Suhool voorkomt. De Burgemeester deelt mede dat dit reeds vaak genoeg het geval is geweest maar dat men zich noch van de Openbare noch van de Bijzondere school benoemen liet. Hierna wordt overgegaan tot stem ming waarbij den heer P. Mulder 5 stem men en M. van Seters 2 stemmen ver kreeg zoodat de heer Mulder gekozen is hiervan zal genoemde kennis worden ge geven. Ingekomen een schrijven van J. Meijer waarin hij bedankt als Opper Brandmees ter om verschillende reden. De Voorzitter stelt voor pm Meijer we derom te benoemen als gewoon Brand meester. Waartoe eenparig wordt besloten. Nog ingekomen een schrijven van M. Jansen om hem ontslag te verleenen als Brand meester. De Voorzitter meent dat de Raad hier niet op in kan gaan, hiertoe wordt besloten Adressanten kennis te geven. De voorzitter deelt mede, dat aangezien er nog eenige posten moeten af- en overgeschre ven worden deze aangehouden tot een vol gende vergadering. De heer J. van Seters komt voor de zooveelste maal met de vraag om het slop bij A. Kooiman te verbeteren daar het toch een troep is, vooral bij avond wanneer liet donker is, en ook de sloot bij L. Koenraad ik verzeker u wan neer ge er zelf woond-e zoudt ge het onder vinden. De Burgemeester wijst er op, dat er reeds eerder toe besloten is het slop te veranderen maar dat liet dagelijksche Be stuur de gooten op het dorp meer noodig achtte te verbeteren. M. Keizer vraagt of het voorloopig niet mogelijk zou zijn iedere Zaterdag dat slop schoon te laten veegen, met het oog op de kerkgangers die daar Zondags door moeten. Men keurt dit niet af, het blijft toch altijd een nood maat regel. Van Seters stelt daarom voor om 't slop direct te veranderen. Dit voorstel wordt met eenparige stemmen aangenomen. De heer M. Keizer stelt voor eenige verandering te brengen in de regeling vau de inning der havengelden. Keizer wenscht echter eerst dat de Raad zich over enkele punten uitspreekt en ook wanneer een gewijzigde regeling aangenomen is deze gehandhaafd zal worden, opdat niet gaat als met de gewijzigde havenverordening, welke in de practijk 't geheel niet nage leefd wordt. De Burgemeester meent dat Keizer toch wel door kan gaan met de wijziging der Art. over de inning der havengelden #n wat het niet nakomen betreft der havenverordening dit berust meer op misverstand. Keizer wijst er dienaangaande op dat het wenschelijk is dat ieder schipper een reglement heeft of anders bij de haven aanplakken, aan het laatste wordt de voorkeur gegeven. De heer Keizer vraagt of het al in orde is met die kwestie van dat havengeld. De Burgemeester zegt dat hij bij de tijdelijke havenmeester onderzocht heeft en deze zegt, dat 2 bietenschepen op tijd vertrok ken zijn en dat er maar een schip is blijven liggen door stormachtig weer. Keizer zegt niet te begrijpen waarom J. Zoon niet met die verklaring voor den dag kwam. Ik zeg echter ronduit dat Zoon het liegt hierbij komt nog dat de havenmeester volstrekt het recht niet'heeft iemand door storm verhindert vrij te laten van betaling. Na nog eenige onderlinge discussie komt men overeen dat de Voor zitter met Keizer zullen trachten hetaader te onderzoeken. De vergadering wordt gesloten. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen Oranje Nassau* st. M. den Braber f 260 Zeemeeuw* st. J Langbroek geen vangst. Woensdag 13 Maart 1912 avonds 7 uur voor dhr. P. C. van Kempen AWz. veiling van een huis, schuur, mestput en erf aan den Oostdijk te Oude Tonge, ge deeltelijk tot 1 November 1949 in erfpacht uitgegeven groot 9 aren 69 centiaren kad. Sectie C. no. 1686 gedeeltelijk en no. 2488 geheel, zeer eschikt voor bouwterrein bi" Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge" Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 13 Maart 1912 nam. IJ uur te Sommelsdijk aan de kade van een groote partij timmerhoutjals planken, schro ten, ribben, latten, enz. Deurwaarder GROE NENDIJK. 5693 Op Donderdag 14 Maart 1912 des nam. half twee uur aan de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van den Heer W. Nieuwland aldaar om contant geld van meub'elaire goederen en wat verder te koop zal worden aangeboden als een Winter- Electriseermachine en andere instrumenten. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 14 Maart 1912 voorm. 9 uur te Den Bommel aan de Kade van eene groote partij timmerhout als planken, schro ten, ribben, latten enz. Deurwaarder GROE NENDIJK. 5693 Op Donderdag 14 Maart 1912 nam. 3.30 ure te Stad aan 't Haringvliet aan de K; a. van eene groote partij timmerhout, al^^ planken, schroten, ribben, latten enz. Deur waarder GROENENDIJK. 5693 Op Vrijdag 15 Maart 1912 nam. 1,30 ure te Stellendam in deh tuin van de pas torie der Ned. Ilerv kerk van- eene groote partij gekapt hout, waaronder plm. 10 zware boomstammen, (werkhout), palen, boonen- staken, rijshout, musterd en knoesten (brand hout). Deurnaarder GROENENDIJK. 5698 Op Vrijdag 15 Maart 1912 des nam. 4 ure te Stellendam aan de Kade van eene groote partij timmerhout, als planken, schroten, ribben, latten enz Deurwaarder GROENENDIJK. 5693 Woensdag 20 Maart 1912 's avonds 7 uur voor dhr. P. C. van Kempen Awz. afslag van een huis, schuur mestput en erf aan den Oostdijk te Oude Tonge, ge deeltelijk tot 1 November 1949 in erfpacht uitgegeven groot 9 aren 69 centiaren kad. Sectie C. no. 1686 gedeeltelijk en no, 2488 geheel, zeer geschikt voor bouwterrein bij Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 22 Maart 1912 voormiddags 10 uur, ten verzoeke van dhr. J. Verweij Az. te Oude Tonge, bij diens schuur aan den Hil aldaar, verkoop van Vee, Loopvarkens, een Geit, Kippen partij mest enz. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 23 Maart 's avonds 6 uur, in het Logement van Akershoek te Ouddorp,, opbod en afslag in ééne zitting van een. huis, schuur, varkenshok en tuin te Oud dorp, in den polder Oude Oostdijk, kadaster Sectie C, nummers 754, groot 32 aren 49 centiaren is 212 R. V. M. ten verzoeke van de weduwe J. van Splunder Pz. te Oud dorp c.s. Notaris VAN SCHOUWEN. In de woning van den postbode M., aan een binnenwegje te Hoofddorp, is, naar aan de „Tel." wordt gemeld, huiszoeking gedaan, waarbij in een kast een meisje, werdt ontdekt, uitgeteerd, bijna als een ge raamte; bedekt met eigen vuil en onrein heid kwam de stumperd te voorschijn. Het kind werd direct gereinigd en in een meer hygiënische omgeving gebracht. Het was bij P. uitbesteed door een familielid, dat gezegd had er voor te zullen zorgen, doch niet voortging met kostgeld te beta len. Vrijda Dinsdag boombei den aan overledt drukt, ren te r Zater gezonkf Helmon broeder Er kw voor. I Te leven Nederlj aan Strathl Het Leefl oogenI zend handt beide Hu noper (dagt men word telijk van De ding titiel gen opei den eer doe late nin tot ij bel gac Gr< dig tij! spi fee pe d< n|

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2