.RUIS, SONEN. 1 i v. d. STAM. SCBOBE. BI BLAD. H. A. REENS BOTTERDAM. J. HART0G A*. bSCBMAMEIT BOER. Zaterdag 9 Maart 1912. No 1744. Advertentien. VLAS. ELHARNIS. ter-Meubelen, Drie Bladen en Zondagsblad. IE HAAS. t, Soinmelsdük. e>n Boterhamworst, Beton. FELS, SCIIRIJF- iCi 1<S26 daar even, niet in ver zaak. 5075 er garantie. 3726 er M. BOELAARS; MACHIELSE.voor ZORGE. -14. Groote Markt 21. 3727 anaf SO gld. fCieedkast met gesle- glas, 1 pers., Toi- waschtafeltje, gesl. s. 1 Ledikant 2 pers., Tafel, 1 Nachtkastje marmerblad, 2 br assende Stoelen in pitch pine of eiken. ;;azi.jn „DE DUIF", - ROTTERDAM. IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat uil Bijenteelt. Een en ander over honig en zijn gebrnik. Voor Huis en Hof. Uit de Pers. Nog zoo slecht niet Openhartig. Een nabetrachting. Achteruitgang. Tegen de Tariefwet. VaRIA. De Colporteur. Rechtzaken. Marktberichten. Beursnoteering van SommetsdUk. HOQGSTEAAT 320 CD 10 00 5358 33 O H r O O AREOMETERS ELEC. ZAKLAMPEN Specialiteit in BRILLEN PINCENEZ BAROMETERS THERMOMETERS afle soorten O Batterijen voor ZAKLAMPEN enz. enz. Ondergeteekende houdt zich evenals het vorig jaar beleefd aanbevolen voor het contracteeren van Vlas per kilo en het leveren van puik Zaailijnzaad. 5415 Aanbevelend, A. VAN ROSSUM, Ooltgensplaat. Als vertegenwoordiger voor de wel- ouds bekende Firma VAN DEN BOSCH en Co van Goes voor zaaigranen enz. is aangesteld bouwerij, ireoram. No. 8, ig prima kwaliteit veraoh PH verkrijgbaar. teit Kundvleesch, jhinnal gosneden. jitoit rolpens verkrggbaar. Billijke prijzen. {aanbevolen 5010 V or it»- Vlarkt, ASS. ibriek. Koe- en Varkenshokken, tonvloeren en stoepen in 5158 ten prijs franco huis. 5R, Achthuizen. A. VAN dan eerst prijsopgaaf iioffeeniery. if* A ML KHKK.V m. sen van Hegen- loeren, Stoepen et guceeg n Beddegoed koopt in he' de gang te houden, wordt Kapok Bedden vanaf 7.50 met gestoomde veeren en naf f 3.50. Opruiming van hilderde en Massieve Slaap- j gulden een Deken of nbevelend 3787 HL De geschiedenis leert ons, dat honig reeds in de vroegste tijden door den mensch al& een aangenaam, gezond en versterkend voedsel werd aangezien. Zelfs zijn er vele eeuwen verloopen, zonder dat andere suiker dan honig werd gebruikt. De honig had bij de ouden een goeden naam: toen Julius Caesar bij Pollio-Rumilius op diens hon derdsten verjaardag te eten was en hem vroeg, welk middel hij gebruikte om zulke levenskracht voor lichaam en geest te be houden, toen antwoordde Pollio: >Inwen- dig door den honig, uitwendig door de olie.« Ieder weet, dat honig altijd de suiker kan vervangenhet omgekeerde is echter niet waar, wat ook door sommigen moge worden beweerd, want; suiker is op verre na geen honig Dit blijkt uit de samenstel ling van honig. Dit product, goed uitgerijpt, bestaat uit 10--25 pCt. water, 70 tot 80 pCt. vruchten- en druivensuiker, 1 tot 10 pCt rietsuiker, tot 10 pCt. dextrine, 0.1 tot 0,8 pCt. aschbestanddeelen, 0.8 pCt. stik- stofhoudende bestanddeelen, sporen aetlie- rische oliën, wat stuifmeel en was, en eenig mierenzuur. De nectar, het bloemensap, waarvan de honig afkomstig is, is water rijker, bevat meer riet-, doch minder drui vensuiker. In het bijenlichaam wordt de rietsuiker omgezet, veranderd in druiven en vruchtensuiker, terwijl het water door verdamping verdwijnt. Zuivere honig mag dus een versterkend voedsel heeten le om het gehalte aan suiker; 2e omdat de suiker, als druiven- en vruch tensuiker, gemakkelijk in het organisme wordt opgenomen; 3e ook om de overige veedende bestanddeelen. Wij noemden0.1 tot 0.8 pCt. aschbestanddeelen, of minerale stoffen, welke voor den opbouw en de in standhouding van het menschelijk lichaam onontbeerlijk zijn. Die aschbestanddeelen bestaan voor een deel uit p h o s p h o r z u re verbindingen en ijzerzouten. De eerstephosphorzure verbindingen, worden nuttig en noodig geacht bij zwakte-toestan den van het geheele lichaam, bij zenuw zwakte en overspanning; de laatste: de ijzerzouten, eveneens, inzonderheid bij bloed armoede. Wie heeft er geen staalpillen en andere ijzer-preparaten gebruiktEn hoe- velen ook, zonder dat ze eenige baat vonden omdat het organisme het ijzer in den toe- gedienden vorm niet kon verwerken en opnemenWelnu, bij zulke toestanden kan honig van nut zijnai bevat het maar weinig van genoemde stoffen, ze,komen daarin voor in een gemakkelijk opneembaren, verteerbaren vorm, en bij geregeld gebruik zal de uitwerking dan ook niet uitblijven. De Pransche scheikundige Alix Caillas en de Duitscher Frei hebben door hun on derzoekingen aangetoond, dat honig werke lijk een uitstekend herstellingsmiddel is. Trouwens, de voorbeelden daarvan zijn vele, en de goede, heilzame werking van den honig is we zeiden het reeds van ouds bekend. Liever dan staalpillen, staal- dranken en levertraan, welke medicamenten lang niet door ieders maag worden verdra gen, en bij voortgezet gebruik niet zelden het lichaam in de war brengen, zouden wij honig aanbevelengeregeld dagelijks 3 a 4 maal een theelepel honig, opgelost in een kopje warm waterof gesmeerd op de boterham. Dit is tevens een aangenaam medicament, dat ook kinderen gaarne ge bruiken. Wij moeten hier echter onzen vroeger gegeven raad herhalen neem geen koeke- balckershonig, of »honig« van den eersten, den besten imker, maar van een vertrouwd handelaar. C. B. Misschien kunnen de volgende geboden, welke, in uitgebreider en vorm, in een groote zaal in- Londen in de verschillende lokalen hangen, ook elders dienst doenin ieder geval kunnen zij tot leering zijn van menigeen 1. Lieg niet. Het kost mij tijd en u ook. 2. Let op uw werk, niet op de klok. 3. Geef mij meer dan ik verwacht, en ik zal u meer geven dan gij verwacht. 4. Zorg dat u uit schulden blijft, of blijf uit mijn zaken. 5. Oneerlijkheid is nooit een ongelukje. Een eerlijke kerel ziet de verzoeking niet, wanneer hij haar ontmoet. 6. Denk om mijn zaken en mettertijd zult ge een eigen zaak hebben om aan te denken. 7. Doe hier niets, dat uw eergevoel be- leedigt. Een beambte, die bereid is voor mij te stelen, is ook bereid van mij te stelen. 8. Indien uwe uitspanningen invloed hebben op uw werk van den volgenden dag, en indien u maar half zooveel uit voert als ik van u verlang, dan zult u ook maar half zoo lang blijven als u gedacht heeft. 9. Vertel mij niet wat ik graag zou hooren, maar wat ik behoor te weten. Ik heb niet iemand noodig, die mijn ijdelheid dient, maar iemand die mijn zaak dient. 10. Mopper niet als u een standje krijgt. Indien het de moeite waard is u te verbe teren, moet het u de moeite waard zijn het standje te aanvaarden. Ik zal geen tijd verknoeien om uit een rotten appel een beursche plek weg te snijden. De volle melk, zoowel als de afgeroomde- en de karnemelk, zijn, in vergelijking met andere, van dieren afkomstige voedingsmid delen, een goedkoop voedsel. Men koopt tegenwoordig 1 Liter melk, iets meer 1 K.G. voor 8 a 9 cent. Daarbij komt nog, dat het eiwit, het vet en het koolhydraat uit melk volkomen verteerbaar zijn, dat men niet van die voedingsstoffen in vleesch en andere voedingsmiddelen kan zeggen. Waar dus een tekort aan eiwit en vet met dierlijk voedsel moet worden goedgemaakt, moet de huisvrouw met het oog op de beurs in de eerste plaats haar aandacht bepalen tot melk, waarmee tal van spijzen, ook voor het middagmaal, zoo smakelijk zijn te be reiden. VOOR DE KEUKEN: Groentensoep. Men neemt 1 kilo rundvleesch, wascht 't en hangt 't met koud waterover, van tijd tot tijd op het schuimen passende. Wanneer het een uur gekookt heeft, doet men er bij5 ons kalfspoulet. Een uur later doet men er fijn gesneden groenten bij, als selderij, zuring, salade, pieterseliewortel en wat men verder verkiest van jonge wortelen, spinazie of asperges. Een uur voor het eten doet men er rijst naar verkiezing bij en 5 ons gehakt dat, met, zout, foelie, notemuskaat en een ei tot balletjes gemaakt is. Deze maat is voor een zeer groot gezin berekend. Groene erwtensoep. Men zet de erwten den varigen avond in het water, kookt ze zoo ruim als noodig is om ze te doen breken, en als zij goed gaar zijn, wrijft men ze met een potlepel door een zeef, omdat er dan geen schillen in de soep zijn. Men giet er water bij tot de soep de behoorlijke dikte heeft, en kookt ze verder met worst, pekelspek en goed wat fijn ge sneden uien. Des verkiezen de doet men er selderij in. Bij het opdoen schudt men dobbelsteentjes brood, met boter in de pan gebakken, in de terrine. Bruine erwtensoep. Als men bruine boonen of grauwe erwten heeft ge geten, laat men het nat bewaren, en maakt daarvan den volgenden dag bruine erwten soep, met bijvoeging van wat jus, een goede hoeveelheid fijn gesneden uien en genoeg zaam parelsago om de soep te binden. Men kan er balletjes gehakt en hard gekookte eierdooiers in doen. Ham koken. Een ham moet den vorigen avond in het water gezet worden, en zooveel halfuren koken, als zij kilo's weegt. Het vet, dat, kond geworden, van het nat wordt afgenomen, is zeer goed om koeken mede te bakken. Duitschland is 't land van protectie dit wil zeggen, dat men bij onze ooste lijke buren zeer weinig van vrijen invoer wil weten. Bijna alles, wat bij hen uit andere landen wordt ingevoerd, is belast en niet weinig ook. Ons bedunkens doet men over onze oostelijke grenzen veel te sterk aan protectie. Wij zouden hen op dit punt niet in alles willen navolgen. Overdrijving schaadt. Maar ontkent kan niet worden, dat Duitschland onder zijn sterk bescher mend stelsel niet weinig vooruit is gegaan. Wil men daarvoor 'n bewijs? In 18 8 i verlieten Duitschland, om naar den vreemde, naar Amerika, uit te wijken 220.900 landverhuizers. Sinds dien tijd daalde dit cijfer geregeld, van jaar tot jaar, tot het nu dobbert tusschen 20 en 30 duizend personen. In 1909 was het 24.921. In 1908 zelfs 19.833. Is dat een bewijs van achteruitgang of van het tegendeel Waar dan nog bijkomt, dat uit allerlei landen de vreemde arbeidersNeder landers, Zwitsers, Italianen enz. Duitschland binnentrekken, om er een boterham te verdienen voor zichzelf en vaak nog voor hun vrouw en kinderen in 't vaderland daarbij. Zie dat zijn feiten, die meer zeggen dan dikke boekdeelen. Neen, en nogmaals neen, verhooging van invoerrechten verarmt het velk niet. Dat heeft de geschiedenis meer dan eens bewezen zelfs de geschiedenis van Nederland gedurende de laatste jaren. („De Graafschapper'"). Naar aanleiding van de stemming over de motie-Troelstra schreef de Nieuwe Ct. Intusschen wat er voor of tegen de logica van het voorstel te zeggen mocht vallen, dat gaf den doorslag niet. De motie Troelstra is, bedoeld of niet, een steen op den weg naar afwerking van het regeeringsprogram. Als zoodanig beschouwde de Rechterzijde haar en stemde de behandeling voor Paschen eenstemmig af. Voor die behandeling stem de de gansche linkerzijde (daargelaten haar sympathie voor den inhoud), aldus volko men handelde naar de regelen eener par lementaire oppositie. Dat is, merkt De Residentiebode op, openhartig gezegd De motie-Troelstra is een steen op den weg naar de afwerking van het regeerings program en derhalve Op het al of niet gewenschte van het voorstel, op de logica komt het minder aan. De Regeering moet tegengewerkt, ziedaar de politiek der vereenigde linkerzijde. We wisten wel, dat de linksche oppositie er sinds lang op uit was, alles wat van de Regeering komt, zoo mogelijk te doen mislukken. Maar zoo openlijk erkend en gehuldigd in die tactiek toch nog niet. Dat noemt het blad notabene »vol- komen naar de regelen eener parlementaire oppositie«. Alsof het niet altijd en overal als regel voor goede oppositie gegolden had, zoo veel doenlijk met de regeering mee te wei keu, zoolang geen beginselen in het ge drang komen. De rechterzijde als oppositie heeft de regelen van de N. Ct. nooit gevolgd. Steenen op den weg der Regeering gooien zoo besluit De Residentiebode., kende tot nogtoe een loyale oppositie niet. Het Centrum, schrijft De sociaal-democraat Vader schrijft in de Tribune een nabetrachting op de Hilversumsche verkiezmg, en ofschoon de man zelf natuurlijk geenszins »cleri- caal» is, blijkt hij toch alles behalve goed te spreken te zijn over de wijze, waarop de liberalen en de S. D. A. P, den stembus-veldtocht voerden Hij verwijt hun niets minder dan «be drog» en verklaart, dat die «ook in zake de Tariefwet er duimen dik op lag». Wat werd er met die arme arbei ders gesold en gemold. Het was een en al schelderij tegen die slechte kle- rikalen, die niets voor die goed arme sukkels wilden doen, En die heeren liberalen brandden zco van verlang-- gen dat ze iets konden doen. Ja, we kunnen begrijpen, dat tegen zulk ze een bedrog ve'.e ai beider niet bestand waren. En verder Dcor haar advies (de S. D. A. P. wordt bedoeld) de liberalen te steunen heeft ze niet alleen het bedrog der liberalen als goede waar aan u verkocht, maar ze heeft het verderfelijke anti klerika lisme, door welke leus de liberalen de macht weer hopen te krijgen, versterkt. Mooie resultaten inderdaad Voor de arbeiders schijnt de Hilver sumsche verkiezing werkelijk zeer leerrijk te zijn geweest. En dat er van liberale en sociaal democratische zijde erg met hen werd gesold en gemold, is wij zulleD hel den heer Vader niet tegenspreken. Echter wijzen de cijfers uit, dat het aantal slachtoffers niet bijster groot was. De arbeiders bleken in overgroote meerderheid verstandiger te zijn, dan hun anti-clericale voorlichters en ophitsers. (Rotterdammer.) 't Gaat ook in Duitschland mis. Wèl neemt er de bevolking nog toe, doch de oorzaak daarvan ligt niet in een toenemend aantal geboorten, maar in ver mindering van 't aantal sterfgevallen. De geboorten nemen af. Eu als dat zoo doorgaat, dan komt ook voor Duitschland het oogenblikj waarop de bevolking stilstaat en straks achteruit gaat. Nu zoekt men daar 1t kwaad in de groote steden. En bepleit allerlei maatregelen, om het volk van de steden naar 't platteland terug te brengen cf ze buiten te höiiden. En we zullen niet ontkennen, dat de »stad« het kwaad begunstigt en toenemen doet. Waarbij echter tweeërlei moet opge merkt. Vooreerst, dat men dan de bevolking op 't land een behoorlijk bestaan moet verzekeren. Ook de atbaiders bevolking. Waarom we dan ook Talma's landver- schaffings-wetje zeer toejuichen. De meeste arbeiders, die naar de steden gaan, doen het niet uit gemak- o' genotzucht, maar om broodgewin. En ten tweeder 't kwaad zit niet in de stad, maar in het hart. Werd niet kort geleden van een zeer welvarende landbouwstreek ten onzent ge tuigd, dat met weinige jaren de roomschen het overwicht zouden hebben, wijl de vrij zinnig-protestanten druk bezig waren hun geslachten te doen uitsterven Als het volk Gods wil en wet recht ver staat en voor de majesteit van zijn woord beeft, dan wordt de zonde gebreideld. Anders breekt zij uit. Zoowel buiten, als in de stad. De tegenstanders van de ingediende Ta riefwet bewegen hemel en aarde om het ingediende wetsontwerp bij het volk verdacht te maken. Beschikkend over een ruime beurs, plaatst het nu in onderscheidene bladen tot dat doel groote advertentiën. Zonder eenig bewijs zoo apodictisch mogelijk, zoekt men langs dezen weg al lerlei leugens aan den man te brengeD. Met vette, groote letters met een zwar ten rand erom adverteert men bijv. »De tariefwet beteekentDure tijden in aantocht. De tariefwet beteekentDe gebruiker 't kind van de rekening. De Tariefwet beteekentDe boerenstand benadeelt. Zoo luiden de advertenties. Wat ons het meest bevreemdt is, dat ook antirevolutionaire bladeD, als Onze Courant, de Rotterdammer en het Arnh. of Geld. Dagbl. deze advertentiën opne- meD. Zij weten toch dat deze op zijn minst genomen hoogst twijfelachtig zijn. Ook ons zijn ze aaDf ebodeD, maar we hebben ze beslist geweigerd. Wij wenschen niet, dal op pagina 4 wordt afgebroken, wat door ons op pagina 1 wordt opgebouwd. Waar wij op pagina 1 het tegenwoordig Mioisierie steunen wenschen wij niet voor enkele rijksdaalders, het onder onze adver tentiën te laten afbreken. De courant kan geen janus-kop zijn, die tegelijk naar voren en achteren ziet, (»Graafschapper.«) Op zekeren dag colporteerde er in het dorp A. een man met boeken en Bijbels. Hij schelde aan op eene groote buiten plaats, waar eene godvreezende dienstbode hem opendeed. Zij liet den man in de keuken, onthaalde hem vriendelijk, en kocht ook nog eenige boekjes van hem. Toen hij weer vertrok, vroeg de dienstbode zoo: «Gaat ge met uw tasch van huis tot huis, vriend De man antwoordde bevestigend, waarop de dienstbode ver volgde „Dan zou ik u aanraden, hier naast maar niet aan te schellen, want daar woont een zeer goddeloos man, die eerder zijne jachthonden op u afstuurt, dan dat hij een Bijbei zal koopen.» „Dat kan wel zijn," antwoordde de colporteur, «toch mag ik daar niet voor bijgaan. Vooral nu niet, nu gij mij dit medegedeeld hebt. Hiernaast moet ik nu bepaald wezen, want dan staat het te vreezen, dat er niet eens een Bijbel in huis is, en nu is God toch de Almachtige, om het hart van dien man zoo te bewer ken, dat hij een Bijbel van mij koopt. In ieder geval, nu ik dit weet, ga ik niet vrij uit, als ik het niet beproefd heb, en meer kwaad dan God hem toelaat, kan hij mij toch niet doen.» De dienstbode verbaasde zich over liet geloofsvertrouwen van dezen man, en schaamde zich over haar eigen ongeloof en kleinmoedigheid. De colporteur schelde aan, en na een poos wachtens deed een jonge dame de deur open. Terstond bood hij haar zijn Bijbels en boekjes te koop aan, waarop zij, met eenige schuchterheid, hem ver zocht, haar te volgen naar een afgelegen hoekje van den tuin. Daar zocht zij vele boeken en boekjes uit, en ook een grooten en kleineren Bijbel en kocht dat alles. Hoe verbaasd stond de colporteur Hij kon zijn oogen haast niet gelooven. De keuze der boeken openbaarde duidelijk, dat de jonge dame ernstig met den toestand barer ziel werkzaam was, en raadgeving en bestiering zocht in zake den weg der zaligheid. Dit gaf den man gelegenheid om haar de ernstige vraag te doen, of zij ook den Heere Jezus liefhad, waarop zij fluisterend, met tranen in de oogen, antwoordde: „Door Gods genade, ja," en hem het een en ander uit hare levensgeschiedenis me dedeelde. Zij vertelde hoe zij, op de kostschool zijnde, aan zich zelve ontdekt werd. Het verkeer met en de leiding van eene oude vrome dame was daartoe in Gods hand het middel geweest. Doch zoodra haar vader daarvan iets bemerkte, nam hij haar van de kostschool af, want hij wilde volstrekt niet, dat zijn dochter «een fijne zou worden. Haar vader ontnam haar toen al hare boeken en ook den Bijbel, en ging er tot heden toe onvermoeid mede voort, om te trachten, haar "weer terug te brengen tot den dienst der wereld en 'der zonde. Schreiende riep zij, terwijl zij dit vertelde: «En dat kan ik niet, dat is mij niet meer mogelijk!» «Doch,» zoo ging zij weer wat kalmer voort, «nu is het al sedert eenige dagen mijn bede geweest, dat de Heere mij weer een Bijbel en goede boeken mocht schenken. En zie, door uwe komst wordt op ongedachte wijze mijn gebed verhoord De colporteur wenschte haar den zegen en de getrouwmakende genade des Heeren toe, en ging heen. Terwijl hij terug wan delde door het bosch, zeide hij in zich zeiven: «Daar moest ik juist wezen,» en hij dankte den Heere, die hem in dezen weg bijzonder geloof en vertrouwen had geschonken. Arrondissement» Rechtbank. (Kamer van strafzaken.) Zitting van Dinsdag 5 Maart. Den 24-jarigen veldarbeider S. S. le Stad aan '^Haringvliet was ten laste gelegd op 27 Nov. den arbeider N. den Hollan der te hebben toegevoegd»je bent een gauwdiefi. Bekl. deelde mede nog een halven gul den te vorderen te hebben van den H., die hem dit geld als voorwerker te weinig had uitbetaald. Toen den H. hum zeide dat hij deze twee kwartjes niet kreeg had hij geantwoord dat den H. een dief was. Den H. verklaarde bekl. te hebben be taald hetgeen deze ontvangen moest. S. had hem voor gauwdief uitgescholden. Get, A. Keijzer bevestigde dit laatste er was zoo'a hevige ruzie geweest om de twee kwartjes dat ge», was komen lu-steren. Als getuige a decharge gehoord beves tigde de arbeider G. v. Rossum de v er- klaringen van bekl. voor zoover de ruzie betreft. Get. den H. was eenigen tijd na dit voorval ontslagen. Eisch wegens eenvoudige beleediging f 5 boete subs. 10 dagen hechtenis. C. L., te Ooltgensplaat wegens dief stal van een hoeveelheid ajuin tot f 18 boete subs. 12 dagen hechtenis. SOMMEL9DIJK, 6 Maart 1912. Wilhelmina 1 9,tot f 9,25. Essex Tarwe f 10,— tot'f 10,50. Haver f 8,50 tot f 9, Aardappelen f 2,25 tot f 0,—. Bravo's f 0, Poters 11,30 tot f 0, Ajuin geen handel. Koepeen f 1,60 tot f 0,per 60 Kilo. Ajuin zaad bruin f 1,per kilo. Jaapjespeenzaad f 0,— per '/1 Kilo. Koepeenzaad f 0,per pond. Chichorei werd gecontracteerd voor 116,— per 1000 kilo. Vlas f 0,06 per kilo. Nieuwe buitengewone prachtige zaaihaver ver kocht voor 40 cent per kilo. Er was op de beurs slappen handel, alleen was er nog al vraag naar koepeen en aardappelen voor de prijzen als noteering. Amsterdam, 7 Maart 1912. Ingezonden door JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Heet. Zeeuwsche Bonten f 32.0 f 3.30 Blauwen 3.25 3.40 Bpuische Eigenheimers 2.60 2.70 Flakkeesche 2 50 2.70 Geldersche Blauwen 3.20 8 30 Bonten 0.— 0. Friesche Borgers 2.50 2.70 Blauwen 2.90 3.30 Bonten 0.— 0.— Eigenheimer Poters 2.10 2.20 Drentsche 0.0. Zeeuwsche 0.0. Blauwe 2.10 2.20 Bonte 0.— 0.— Beverwijker zand 2.50 8.— IJpolder ronden 0.0. Andijker Blauwen 0.0. KI. Muisjes 0.— 0.— Blauwen 0.— 0. Westlandsche ronden 0,— 0,— Schoolmeesters 0.— 0.— Katwijker Zand 0.0.— Duitschs roode 0.0. Friesche Muizen 0.— 0.— Oude Malta p. 100 kilo „10.50 11.- ^rl H 1—1 Oude Tonge welk bestellingen gaarne aanneemt eri monsters te bezichtigen zijn. 5546 I

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 9