H.H.Veeliouders mLandbouwers WKRPEN Een puike Springbeer IEBRA1K! Advertentiên. Aanbesteding. aanbesteden C. EOEBELIM pootaardappelen C. KABOS. VERKOOP OP STAAL BURG EN ROMIJN Gemengd Nieuws. Kerk en School. Marktberichten PER TELEGRAAF. C. VIS Jz. en geven hierbij kennis van de geboorte van bun dochter 5660 Lydia Cornelia. SommeUdijk 24 Febr. 1912. Heden behaagde het den Heere van leven en dood. na een langdurig smartelijk doch geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde oudste zoon en broe der 5650 in den jeugdigen leeftijd van bijna 20 jaar. H. A. VAN ES. M. VAN ES. H. A. VAN ES JR. Dirksland, 24 Februari 1912. Terstond gevraagd een SMIDSKNECHT of vergevorderd leerling, bij J. P. NIEUWLAND, Smederij, Stad aan't Haringvliet. 5652 Terstond gevraagd een bekwame jonge Knecht bij Jb. ZEEDIJK onder Nieuwe Tonge Te koop bij JAM lËOÜBtffi: te Ooltgensplaat een nieuw soort ANIMO 70 K.G. f5.en Professor. MAIJER 70 K G. f5.— De opbrengst is enorm. Geen ziekte en uitstekend van smaak 5658 Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lij len, onze innig geliefde Echtge noot en Vader, de Heer WOUTER JAR VAN WAASBERGEN in den leeftijd van ruim 39 jaren. 5653 Uit aller naam, Wed. W. J. VAN WAAS- BERGEN Klem. Dirksland, 26 Februari 1912. Bij deze betuigen wij onzen har- telijken dank aan de familie VAN ES, D. VAN ROSSUM en J. N. VAN NIEUWENHUIJZE voor al hetgeen zij in al die jaren gedaan hebben aan onzen oomCORNELIS MENHEER Ook het thans aanwezige personeel onzen dank. De familie HAMEETE HAAGENS MENHEER. Dirksland, 26 Febr. '12. 5657 Ondergeteekende betuigd hiermede zijn volle tevredenheid aan de Vee- verzekering -Maatschappij Almelo voor de vlugge uitbetaling van zijn ge storven koe. Agent JU. VEROLIE Nieuwe Tonge. Nieuwe Tonge 5659 Gevraagd een Huishoudster in een burgergezin fr. br. onder letter B Z aan den boekh. van BINKHORST-ZAAIJER te Dirks land. 5656 Wordt gevraagd een 5655 Schildersknecht of flink halfwas. Br. onder letter A A aan den boekh. van BINK HORST-ZAAIJER te Dirksland. Terstond gevraagd een SCHILDEKSKNECHT of HiLFWlS, tot November vast werk, lietst in persoon aan te meldën bij T. AARDOOM, Mr. Schilder. Heinenoord. 5649 ongeveer 15 kilo a f 1,75 per pond onder controle. RÜïspeMatioii Wageningen. Bij grootere afname vermindering van prijs. Nieuwe Tonge. 5651 Het Bestuur van den polder ,,Het Oudelandgemeente Ouddorp Z.-H. zal op Woensdag SO llaarf ÏOBS des namiddags ten isre in de secretarie van den polder Het leveren van 1300 stères Prui sische Onderhoudsgrint, n.l 750 stè res voor den polder »het Oudeland» in de haven der gemeente en 550 stères voor den polder »het West- Nieuwland" in de Kil. Inlichtingen geeft het Bestuur en de voorwaarden zij a te verkrijgen a f 0,35 bij den Secretaris. Het Bestuur5654 TEUNIS LODDER Jz., Voorzitter. D. VOOGD. Secretaris. Wegens VERBOUWING zal mijn zaak in Tuinzaden, en Kruidenierswaren Talialt en Sigaren Chocolade enz. zooveel mogelijk geregeld doorgaan. Aanbevelend, 5635 «Soh. Moot. Winterstraat 189 Dirksland. Verzekerd uwe Kalfkoeien en drach tige Merriën tegen de gevaarlijke risico van het 5599 bij de Onderlinge Vee- en Paarden- verzekering te ALMELO, Vraagt inlichtingen bij den Agent C. BRESIJN Jr. Middelharnis 14 Februari 1912. Yorksras bij A. DEKKER Tramstation Achthuizen 5642 aangeboden aan winkeliers Kooplieden, neringdoenden enz. voor een gemaMijl to plaatsen artitel, dat in elk huis gebruikt wordt. Succes verzekerd. Geen risico. Ruime provisie. Brieven onder No. 5628 Bureau van dit blad. Bestaat gelegenheid tot het 5647 Beeren van Varkens, bij A. C. DE LINT, Oude Tonge. GOEDE CICHOREI kan men alleen verwachten van goed cichoreizaad. Elke bestelling wordt direct afgezonden door A br. Padmos, Ouddorp. 5640 Soliede afbraak te koop aangebo den, als: Binten, Kap- en Vloerdeelen, maats Deur- en Raamkozijnen, mooie gla zen Binnenpuien, een glazen Kan toortje, 200.000 IJsel- en Waalsteen, enz., bij 5626 verzoeke van den 'Heer Jst. Zaaijer, te Dirksland Notaris VAN DER SLUIS. Vrijdag 1 Maart 's voormiddags 10 uur te Ouddorp aan de Haven van een partij afbraak ten verzoeke van den Heer M. Heijmans te Rotterdam. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 2 Maart inzet) Zaterdag 9 Maart afslag) telKens aes avonds 6 uur in liet Logement van Akers- koek te Ouddorp van een perceel bouw land in den Zwartenkoek van den polder liet West Nieuwland onder Ouddorp, ka daster sectie A. numero 191, groot 0.8660 H.A. 1 Gemet 266 R. Voorsclie Maat. No taris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 5 Maart des nam. 3 uur in liet kotel Zaaijer te Middelkarnisafslag van a. 22,07,90 kectaren bouwland in den polder ket Oudeland te Middelkarnis, b. 6,49,39 kectaren bouwkoeve met landerijen in den polder de Oude Stad te Stad aan 't Haringvliet, c. 8,11,20 kectaren bouw land aldaar, d Huizen met sckuur en erf aan den Molendijk en den Zeedijk aldaar, in diverse perceelen. Ten verzoeke van de Erven van den keer Jst., van den Tol te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 6 Maart 1912, 's nam. kalf 2 uur te Stellendam aan de Dorpstraat voor ket kuis van wijlen Mejuffr. de Wed. W. Berend Broekkuis van een netten in boedel Notaris VAN DER SLUIJS. Vrijdag 8 Maart 's namiddags 1 uur te Ouddorp voor liet sterfhuis van Mejuffrouw H. M. H. Schokker van een huishoudelijke inboedel benevens gouden en zilveren sie raden en kostbaarheden Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 13 Maart 1912 's avonds 7 uur voor dhr. P. C. van Kempen AWz. veiling van een kuis, sckuur, mestput en erf aan den Oostdijk te Oude Tonge, ge deeltelijk tot 1 November 1949 in erfpacht uitgegeven groot 9 aren 69 centiaren kad. Sectie C. no. 1686 gedeeltelijk en no. 2488 geheel', zeer geschikt voor bouwterrein bij Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 20 Maart 1912 's avonds 7 uup voor dhr. P. C. van Kempen Awz. afslag van een kuis, schuur mestput en erf aan den Oostdijk te Oude Tonge, ge deeltelijk tot 1 November 1949 in erfpacht uitgegeven groot 9 aren 69 centiaren kad. Sectie C. no. 1686 gedeeltelijk en no, 2488 geheel, zeer geschikt voor bouwterrein bij Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Door een paard gedood. Een 4-jarig knaapje te Biervliet heeft een zoodanigen trap van een paard gekregen, dat de schedel van ket arme kind verplet terd was en ket ventje dan ook dadelijk overleed. Van een verliefden wachtmeester. In een deftig gezin in de Van Oldebarne- veldlaan te Delft was aan ket dienstmeisje nadrukkelijk verboden kaar vrijer in de keuken te laten. De vorige week echter, toen mijnheer en mevrouw op 'n middag uit wa ren en vermoedelijk wel laat thuis zouden komen, nam ket meisje ket zoo nauw niet met dat verbod en vergunde haar beminde een wachtmeester binnen te komen. Doch wat gebeurtVeel vroeger dan ver wacht werd, kwamen mijnheer en mevrouw thuis, en mijnheer, die wat vroeg naar bed wildedeed gelijk de deur op het nachtslot Goede raad was duur en eindelijk werd den wachtmeester door zijn lief als schuilplaats aangewezen liet kolenhok. Daar zat hij ta melijk veilig, maar hij moest op tijd in de kazerne wezendaarom vonden bei den het voorzichtiger, dat hij den tuin zou door gaan, en over een muurtje klimmen, dan was hij buiten. Maar toen de verliefde wachtmeester op het muurtje zat, liepen daar eenige voorbijgangers die meenden, dat er een dief wilde overklimmen. Zij maakten direct 'n hevig kabaal en daardoor kreeg de klimmer 't zoo benauwd, dat hij ijlings terugkeerde naar zijn kolenhok. Onderwijl werd er woest aan de bel getrokken en aan de heer des huizes medegedeeld, dat er een dief in zijn tuin was gezien. Mijnheer zocht en vond in het kolenhok den angstigen wachtmeester. De politie was dadelijk aan wezig en telefoneerde naar de kazerne om eenige manschappen teneinde den „inbre ker" te komen afhalen. En het slot was, dat de man naar de kazerne werd gebracht waar niet weinige vroolijkheid ontstond over den wachtmeester, die tijdelijk gevan gen had gezeten in een kolenhok. Met het meisje liep het minder goed af. Mijnheer wilde haar direct ontslaan. Maar dit mocht niet volgens de mannen der wet. Eerst den anderen morgen werd zij (met uitbelating van 6 weken loon) ontslagen. („M. Ct.".) Tijdig ontdekt. Te Urk is Woensdag na afloop eener vergadering van de Gemeenteraad brand ontdekt onder den vloer van de vergader zaal. Achter en onder den haard, welke rustte op een dikken balk, had het vuur reeds vloerleggers en planken aangetast, doch door tijdige ontdekking was het vuur omstreeks middernacht gebluscht en het nog nieuwe Raadhuis voor vernietiging bewaard. (»Hbl.«) Carnaval-gevolgen, De 77-jarige L. J. uit Made die Maandag te Breda carnaval kwam vieren en wien toen in cafe van Wijmmeren zijn horloge werd gerold is sedert ^en nacht van Dins dag op Woensdag vermist. Thans is een pet door zijn zoon als die van zijnen vader herkend, in de Mark drijvend gevonden. Ontvoerd. Te Amsterdam is aangehouden een ge- gehuwd man verdacht van ontvoering van een minderjarig Haagsch meisje naar 's Gra- venhage overgebracht. Bedoelde persoon had zich bij het meis je en haar familie in Den Haag voorgedaan als een vrijgezel' die in Amerika zaken deed. Hij kreeg verkeeriug met het meisje en onder belofte haar te zullen trouwen, ging zij met hem mee op reis naar Amerika omdat hij beweerde met een bepaalde boot te moeten reizen zoodat de tijd kort was om nog eerst hier het huwelijk te doen voltrekken. Edoch, nauwelijks was het paartje van wal gestoken voor de reis naar het verre Westen of de wettige echtgenoote van den man kwam zich bij de politie beklagen dat hij haar in den steek had gelaten en zich vermoedelijk op weg naar Amerika bevond. Deze klacht had ten gevolge, dat de familie van het meisje te weten kwam dat de z g. aanstaande echtgenoot van de 21-jarige trouwlustige reeds gehuwd was. Vandaar een tweede klacht tegen de man nu door de familie van het meisje wegens ontvoering. Het gevolg van een en ander was dat het paartje in Amerika aankomende werd aangehouden en naar ons land werd terug gezonden. Het meisje wilde niets meer van den pseudo vrij gezel weten, tusschen den man en zijn wettige vrouw kwam het tot een verzoening. De vrouw had spijt, dat zij door haar klacht aanleiding had gegeven tot vervolging. Er viel echter van politie- wege niets meer aan te doen en Vrijdag is. gelijk gemeld, de man te Amsterdam opgespoord vervolgens naar Den Haag overgebracht en daarop ter beschikking van de justitie gesteld. Kindermoord. De officier van justtitie te Arnhem heeft Maandagmorgen rechtsingang met last tot instructie gevraagd tegen J. Hartjes, arbei der te Beek ter zake dat hij op of omstreeks 18 dezer te Beek opzettelijk zijn zevenja rig dochtertje Maria Frederika van het leven heeft beroofd, door dit kind opzette lijk de keel dicht te knijpen en te worgen. Lijk opgehaald. Uit de Ringvaart is een onbekend mans- persoon opgehaald. Het hoofd en een arm ontbraken. Het lijk is naar de begraafplaats te Hoofddorp overgebracht. Aan brandwonden overleden. Vrijdagnamiddag is te Vrijh. Cappel bij Waalwijk het 9-jarig dochtertje van den landbouwer 0. W., dat zich eenige weken geleden bij het omvallen van een kachel zich ernstig had gebrand, na een vreese- lijk lijden overleden. Ernstig ongeluk. Bij het sloopen van den Parkschouw burg te Amsterdam is Zaterdagnamiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Drie sloopers waren bezig op den koepel, waarvan het bovenste gedeelte reeds verdwenen was. Toen eenige ijzeren bouten rondom losge slagen waren gevoelden zij plotseling, dat er beweging in kwam. Stuksgewijze stort te de koepel, uit ijzer geconstrueerd, om laag in de stalles. Een van de drie werk lieden had nog gelegenheid op den muur te springen waarop de koepel rustte, de beide anderen echter E. V. en J. L., vielen mede. De hoogte van hun val werd geschat op 20 a 25 meter. Eerstgenoemde werd zoo zwaar verwond, dat men voor zijn leven vreest de toestand van den ander laat zich minder ernstig aanzien. Beiden zijn per auto-brancard naar het ziekenhuis gebracht. Een onderzoek van de politie heeft niet aan het licht gebracht, dat aan iemand de schuld van dit ongeluk te wijten is. De arbeiders waren met bijzondere klem aan gemaand bij het sloopen van dit gebouw met buitengewone omzichtigheid te werk te gaan. SOMMELSDIJK. Op de voordracht voor hoofd der school tevens landbouw-onderwijzer te Texel komt voor de heer L. Pen alhier. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In het kerkgebouw der Geref. Kerk alhier, sal een pijporgel worden geplaatst door den heer Vermeulen uit Woerden. Naar wij uit; goede bron vernemen, heeft de heer E. H. de Ruiter alhier, bedankt als penningmeester der Ohr. School. HERRINGEN. De verkiezing van twee notabelen der N. H. Kerk alhier heeft op Maandagavond 1.1. niet kunnen plaats hebben wegens onvoltalligheid. Belanghebbenden zij gemeld de catechetatie's in de Ned. Herv. Kerk allen zullen worden her vat op de gewone dagen en bepaalde uren. Stellendam. 11. Donderdagavond half zeven trad voor een honderdtal belangstellenden in de Geref. Kerk alhier op ös. Van der Kooij van Ouddorp. Op verzoek van het bestüur der schoolvereeni- ging kwam hij een „schrolrede" houden. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. 105:5, 'tlezen van Deut. 6:6 21 en gebed. Nadat nog gezongen was Ps. 252 nam de geachte spreker 't woord. Hij hield een keu rige rede naar aanleiding van Efeze 6:4. En gij vadersI verwekt uwe kinderen ;niet tot toorn, maar voedt hen op in de leering en vermaning des Heeren. Spreker begon ongeveer aldus: „Er zijn twee woorden van beteekenis in de wereld. Twee woorden van groot belang, te weten recht en plicht. 't Is voor den gevallen mensch zeer moeilijk het evenwicht te bewaren tusschen z'n recht eenerzijda en z'n plicht anderzijds. De mensch helt dan eens naar de eene, dan weer naar de andere zijde over, maar ziet helaas meer van z'n vermeende rechten dan van z'n plichten. De gulden middelweg wordt ook in dezen bij hooge uitzondering gevonden. En toch, de mensch moet de moeilijke taak van dat -evenwicht bewaren tusschen recht en plicht volbrengen omdat G od de Heere hem en rechten en plichten heeft op gelegd en die mogen niet met elkander in bot sing komen. Voor den gevallen mensch is 't dus moeilijk maar zoo niet voor hem, die den Christus kent. Hij kent z'n rechten en z'n plichten uit Gods Woord en voor hem veranderen al z'n rechten in plichten. Hij weet, dat het z'n recht is, z'n kind op te voeden, maar hij beschouwt het veel eer z'n plicht dat te doen. En als hij leest: Voedt uw kinderen op in de leering en de vermaning des Heeren, dan weet hij, dat zulks z'n dure plicht is. Hij weet, dat God de Heere het recht heeft dat van hem te vragen. Van Hem toch zijn alle dingen. Hij heeft niet alleen hemel en aarde gemaakt, maar ook onderhoudt Hij nog allen. Hij heeft niet alleen alle schepselen geschapen, maar ook den mensch als het pronkjuweel dier schepping, en die mensch is zooveel heerlijker dan al het andere, omdat God de Heere hem met een zielbegiftigde. Een ziel 1 Een ziel, die ons onderscheidt van de die ren, waardoor we kunnen, willen enz. maar ook een ziel, die leeft tot in eeuwigheid. Waar God nu aan den mensch zooveel heer lijks gegeven heeft en nog geeft, moet die mensch dan niet uitroepen: Wat wilt Gij, dat ik doen zal? Een vraag, wat den mensch zelf aangaat, maar ook ten opzichte van z'n kind. Ook dat kind heeft een ziel, door de zonde een verdorven ziel. Pen ziel, die God in den verloren toestand van zonde en schuld ziet liggen, die moet wel uitroepen: Heere, wat wilt Gij, dat ik doen zal, ook met m'n kinderen En die mensch kan hier 't antwoord op die vraag bekomen. „Voedt uw kinderen op in de leering en vermaning des Heeren." Leering en vermaning. Eerst de leering dus. De leering van Gods Woord moet dusjaan 't kind geopenbaard. Waar vinden we die leeringindat Woord 't Geheele woord des Heeren is leering. God de Heere begint, als de opvoeder, ibij het begin, zooals dat bij alle onderwijs gebeurt en gaat dan van a—z, want zijn gansche Woord is tot onze leering geschreven. En wanneer moet nu de mensch het kind die leering geopenbaard? Zoo spoedig mogelijk, want dat is 't voornaamste wat den mensch noodig heeft. De Godzaligheid toch is tot alle diDgen met hebbende de belofte des tegenwoordigen en des toekomenden levens. Ook de belofte van het tegenwoordige leven, maar bovenal die voor 't toekomende. Wat geeft 't ons, al zijn we ook nog zoo braaf voor 't oog der wereld, al zijn we ook burgerlijk een toon beeld zoo wij de liefde van Christus niet hebben We moeten als Christenouders onze kinderen dus opvoedt n in de leering en vermaning des Heeren. 't Woord van den Apostel Paulus richt zich hier speciaal tot de vaders, als hoofd van 't gezins leven. Maar gij vaders, kunt gij uw kinderen zoo opvoeden Hebt ge daartoe den tijd, de lust, de noodige bekwaamheid? Weet wel, uw kind moet den Christus leeren kennen, moet weten, wat het zeggen wil„Bekeer u en leef 1" Naast die leering noemt de Apostel deverma ning. Leering en vermaning zijn onafscheidelijk verbonden, want door de zonde overtreedt uw kind de leeringen dan moet de vermaning volgen. Ouders ge moet dus niet alleen uw kind leeren, maar ook vermanen. Kunt. ge dat altijd, hebt ge daartoe alle dagen, neen alle uren den tijd Neen, immers. Maar toch, Gods leven blijft onveranderlijk vast. En waar er voor u nu zooveel bezwaren bestaan daar heeft God ons een middel gegeven om aan die bezwaren tegemoet te komen. De schoolStaat dan ook die school waar de kinderen opgevoed worden in de lezing en ver maning des Heeren. ,Ik zal ze plaatsen onder die leering en ver maning des Heeren op de school omdat ik ze zelf niet genoeg leeren en vermanen kan" zoo spreekt de echte christenvader. En dat niet alleen, maar hij kent de verdorven toestand van het hart, ook van 't hart van z'n kind. Hü zal dus niet wachten tot het 6e levens jaar, maar hij zal al veel vroeger krachtens z'n doopbelofte, beginnen, zooveel hem mogelijk is, zijn kinderen op te voeden in de leering en ver maning des Heeren. Hij zal dat kind dat hem zoo dierbaar ie, opdragen in het Gebed, hij zal om wijsheid vragen van God, die mildelijk geeft en niet verwijt Gezongen werd nog Ps. 127 3 en 4. Voedt uw kinderen op in de leering en ver maning des Heeren. Dat is de eisch van God die tot een ieder van ons komt. Tot ieder i De mensch is, door z'n zondige natuur geneigd, z'n plichten te vergeten, te verwaarloozen, maar dat doet aan Gods eisch niets af. En eenmaal in den jongsten dag, zal die God ons vragen hoe wij onze plichten hebben vervuld. En nu is 't waar, wat Jacobus schreef dat we allen dagelijks struikflen, maar 't is onze plicht te doen wat we kunnen. Want we mogen niet roekeloos tegen Gods wil ingaan en zeggen: We zullen de zoude doen, op de genade te meerder worde. Als we maar eerst zondaar voor God zijn ge worden dan kennen we onze plichten, dan zeggen we met den psalmdichter Nu krijg ik van mijn plicht, o God, een klaar bericht? Maar dau ook komt het over onze lippeD, die schuldbelijdenis „Maar, Heer wie is de man, die op't nauwkeurigst kan zijn dwalingen doorgronden en de bede 1 Wasch, reinig injjn gemoed van mijn verborgen zonden. En zulk een geredde zondaar zccht steun bij God. Hij weet, dat God wel niet zwaar is, maar hij weet dat hij alleen niet strijden kan. Hij zocht hulp bij zyn Zaligmaker en Die helpt hem dan uit genade zijn plichten dragen. Die genade Gods heeft elk vader noodig bij de opvoeding zijner kinderen, maar hoeveel temeer nog niet elk onderwijzer, die zooveel en zoover- schillende kinderen moet opvoeden. Die onder wijzers hebben veel gebed noodig. O, laat ieder in zijn gebeden ook die mannen gedenken, die in deze school werkzaam zijn. Ook zij, die 't bestuur van de school op zich hebben genomen hebben- een zware taak. Voor ouders voor bestuursleden, voor onder wijzers een zware taak. Maar weet hetGod is nabij. Laten we dan Gods hulpe vragen in het gebed. Na gebed en dankzegging en 't zingen van Ps. 72 11 werd de vergadering gesloten. Oude Tonge, 23 Februari. Ajuin f 4, 40 a 4.50. Kleine ajuin f4.— per 60 Kilo. Koepeen f 2. 50 a 3. per 60 Kg. Aard appelen f 2. 50 a 2.70 per 70 Kg. Poters f 0. a 0. per 70 Kg. Granen beter, veel vraag. Boter f 0. 80 a 0. - Eieren 4s cent. Rotterdam, 26 Eebr. Vee. Aangevoerd 0 Paarden,0 Veulens, 239 vette Runderen,] magere Runderen, 87 vette Kal veren, 0 nuchtere Kalveren, 320 Schapen en Lam meren, 1273 Varkens, 0 Biggen, 0 Bokken of Geiten. Alles per kilo. Ossen van f 0,66 tot 0,76. Runderen 0,48 s 0,80. Vette Kalveren 1,00 1,25. Schapen 0,50 0,56. Lammeren 0,58 0,60. Varkens 0,52 0,60. Lichte (v. export 0,44 0,47. Zeeuwsche ajuin. Aangevoerd circa 4000 HL. Men noteertgroote en stroogele f 4,40, kleine f 4,50. Eieren. Zeeuwsche f 5,80 a 6.Overmaasche f 6,20 a 6,40 per 100 stuks. Aangevoerd Botterdam, 27 Febr. Vee. 39 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 1135 magere Runderen 739 vette Runderen, 202 vette Kal veren 1351 nuchtere Kalveren, Graskalveren, 2 Schapen of Lammeren, 2 Varkens, 165 Biggen, 1 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. •Koeien en Ossen van f 0,40 tot f 0,41. Stieren 0,30 0,34. Kalveren 0,61 0.62'/s. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 135 a 175 Kalfkoeien f 340 a Stieren 140 a 310 Pinken 90 a 150 Graskaiv. 85 a 275 Vaarzen 70 a 170 Paarden a Slachtpaarden„ a Fok nuchtere Kalveren f 13.a 18. Slacht 7.— a 11.—. Biggen a per week 1,60 a 1,80. handel vrij goed. Boter. Aangevoerd: 73 7o vaten 25 7.6 178 stukken a 7. kilo. Prijzen: le kwal. 70, 2e kwal. 66, 3e kwal. 64 ct. Voor stukken werd besteed a '/i kilo 85 a 9J ct. Eieren. Aangevoerd 21150 stuks. Kippeneieren f 4.— a 6.per 00 stuks. Eendeneieren 4,60 a 5,25 Ganzeneieren 0,a 0, Kalkoeneieren 0,— a 0,— Amsterdam, 26 Februari. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Heet. Zeeuwsche Bonten f 3.— f 3.20 Blauwen 3.10 3.20 Spuisehe Eigenheimers 2.30 2.40 Flakkeesche 2.30 2.40 Geldersche Blauwen 3.10 3.20 Bonten 0.— 0.— Friesche Borgers 2.20 2.30 Blauwen 2.90 8.— Bonten 0.— 0.— Eigenheimer Poters 1.90 2.10 Drentsche 0.0. Zeeuwsche 0.0.— Blauwe 1.90 2 Bonte „0.— 0.— Beverwijker zand 2.40 3. IJpolder ronden 0.0. Andijker Blauwen 3.3.A) KI. Muisjes 0.— 0. Blauwen 0.— 0.— Westlandsche ronden 0,0, Schoolmeesters 0.0. Katwijker Zand 0.0. DuitschB roode 0.0.— Friesche Muizen 0.0.— Oude Malta p. 100 kilo 10.- 10.60 ANTWERPEN, 24 FEBRUARI. Cichoreiwortelen. De flauwere tem ming te Rijssel, een gevolg van drukkend aanbod door eenige houders in de streek Valenciennes Quievrain, kan houders in België niet bewegen om tot lagere prijzen af te geven. Te Gent waren de nooteeringen den 23sten dezerdisponibele en loopende maand fr. 237». Maart/April fr. 24 Mei/Juni fr. 247,, levering volgende oogst fr. 18'/, franco op wagen. H. VIS-Van Eesteren T. VAN ES Dijkman. J. C. KNöPS Van Es. A. W. KNöPS. C. J. BRABER-Van Es. A. BRABER. O. H. VAN ES. Briefadres Heemraadstraat 49b. Opslagplaats: Nieuwe Binnenweg t/o. de Pupillenstraat o fop het werk: Tool vest 52 en 53, Botterdam.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 3