i, Officieel Gedeelte. INENTING. BEKENDMAKING. Plaatselijk tiïeuvFs. Sommelsdijk. In de gezinnen van de heeren J. Spee en Johs. v. d. Slu'js, is besmettelijke ziekte diphteritis, geconsta teerd. Stad aan 't Haringvliet. Voor den heer Overwater rentmeester van de Ambacht heerlijkheid Stad aan 't Haringvliet, zal een nieuw kantoor worden gebouwd op de hoeve Melklust alhier. Den Bommel. Om op 4. Maart a.s. bij de Nat. Militie ingelijfd te worden, zijn in deze gemeente opgeroepen, de Ictelingen (lichting 1912) Hendrik Meiissani, Wouter Bakelaar en Hubertus Hameetemanvan lichting 1911, Arend Vermaat NOG EENS OOLTGENSPLAAT IN 1813. Oude Tonge. Jl. Vrijdag werd ten huize van de firma Wed. G. Kanters en Zoon, de Zeventiende Jaarvergadering gehouden van de Vereeniging »Schoolfonds voor schipperskinderen in Zuid-Holland,geves tigd te Oude Tonge. Dirksland. Het ledental der Coöpera tieve Broodbakkerij »de Volharding? steeg sedert 1 Januari met 23 leden, waarmede het aantal thans 100 bedraagt. Herkillgen. Met het werk aan dezee weeringen zal wederom spoedig een aan vang worden gemaakt. Naar men uit goede bron verneemt zal op 6 Maart aanwijzing worden gedaan door het Bestuur van de Dijkring. Goedereede. Door de bouwvereeniging »Goedereede« alhier, werd in de vergade ring van Vrijdag 23 Febr. besloten, lui het bouwen van ro arbeiders woningen, Ingezonden Stukken. Yerkoopingen. HESS Als er nu waren, die zich naar aanlei ding van de bedoelde advertentie, tot haar wendden, ontvingen zij als antwoord een gedrukte circulaire, maar zóó gedrukt dat de letters het handschrift van een mensch wonderwel nabootsten. In die circulaire werd de raad gegeven, dat men zich, vol ver trouwen, zou wenden tot een zoogenaamde geneeskundige vereeniging, die dan wel zoo vriendelijk zou willen zijn als men na melijk bij zijn brief óok nog fr. 12.50 of fr. 25 in geld voegde het onfeilbaar genees middel over te zenden. Dit zou nu alles niet zoo erg zijn, indien er niet nog altijd tal van menschen waren dwaas genoeg, om aan zulke bedriegerij hun geld weg te werpen. De gewetenlooze mis leiders zijn er trouwens bij voorbaat wel zoo goed als zeker van, dat de inkomsten de uitgaven, ook de adverten tiekosten ruimschoots zullen dekken. Misschien trachten de Amerikaansche bedriegers weldra ook in ons land goedge- loovigen het geld uit den zak te kloppen. Men zij dus gewaarschuwd en waarschu we anderen! EEN INTERNATIONAAL ENKRATEIA. Bij gelegenheid van het Internationaal Congres te Scheveningen hielden de Protes- tansch Christelijke drankbestijders uit ver schillende landen een vergadering, om el kanders „beginselen en werkmethoden" nader te leeren kennen. Een der Nederlandsche geheelonthouders deed daar het voorstel, dat men nu trachten zou, tot nauwere aaneensluiting te komen een Europeesch Enkrateia te stichten. Naar wij vernemen zullen de eerste stap pen tot die nauwere samenbinding worden gedaan. In voorbereiding is namelijk een verga dering van Protestantsch Christelijke drank bestrijders, welke men van 911 September a.s. te Frankfort a. M. hoopt te houden. Verschillende onderwerpen zullen daar wor den besproken. VOLKSKEUZE IN EEN TUINSTAD. Ieder heeft wel gehoord van de zoo ge naamde tuinsteden in Engeland. De oudste, Letchworth, werd negen jaren geleden door een maatschappij gesticht op een grondgebied van ongeveer 1600 Hecta ren. Zij breidde zich steeds uit. Nu telt ze ruim zevenduizend inwoners. Toen de grond gekocht werd, bevonden zich daarop twee kleine drankhuizen, een in 't noorden en een in 't zuiden, beide ongeveer twee en een halven Kilometer van het middelpunt vandaan. De directie der maatschappij besloot voor Letchworth de volkskeuze in te voeren, zoodat door de inwoners zou worden be paald of er drankhuizen zouden komen of niet. En zoo is 't gekomen, dat de nieuwe stad zich uitbreidde zonder dat er een drankhuis te vinden was. Nu is er onlangs voor de vierde maal een volksstemming gehouden en het is merkwaardig op te merken hoe daar de openbare meening zich steeds duidelijker uitspreekt voor drankverbod. De eerste maal werden er veel meer stemmen voor oprichting van een drankhuis uitgebracht dan ertegen. Daar echter velen thuisbleven, was er geen absolute meerder heid voor, en bleef het bij 't oude. Bij de tweede stemming was het aantal stemmen tegen grooter dan het aantal voorde meerderheid was 5 percent. En nu onlangs was de uitslag als volgt2562 stemgerech tigden (alle mannelijke en vrouwelijke in woners boven 2a jaar). Uitgebracht: vóór een drankhuis 521 tegen een drankhuis 1117, dat is dus een meerderheid van 36 percent der uitgebrachte stemmen. De schoonste ervaring pleit hier dan ook voor het verbod en doet het aantal aan hangers geregeld toenemen. LIVINGSTONE'S ERVARING. Toen Livingstone, de groote Afrika-rei- ziger, zijn eersten tocht door de binnen landen van het Zwarte Werelddeel onder nam, had hij voor alle zekerheid men wist nooit hoe het te pas kon komen één flesch sterken drank in zijn reiskoffer gepakt. Maar wat gebeurd er? Op den eersten den besten morgen breekt door een schijnbaar toevallige onstandig- heid de flesch en het bedwelmend vocht wordt uitgegoten. Toen zette Livingstone zonder drank zijn reis voort. En hij kwam tot de ontdekking dat hij er ook best buiten kon en dat zijn flesch toch maar noodelooze ballast geweest zou zijn. De eerste was dan ook de laat ste. En al moest hij wel eens water drin ken, dat in beschaafde streken zeker als ondrinkbaar zou zijn afgekeurd, hij heeft het er mee gedaan en zeker beter dan met cognac of brandewijn het geval zou zijn geweest. VAN EEN VARKEN DAT ZICH BELEEDIGD GEVOELDE. Aan den kant van een sloot lag een varken en rolde zich behagelijk in slijk en in zonneschijn. Een klein eindje van het dier vandaan lag een man. Het varken was nuchter,de man was dronken. Het varken had een ring in zijn neus, de man had een ring aan zijn vinger. Iemand, die voorbijkwam en hen beiden zag liggen, zei lachend: „Nu dat is hier ook: soort zoekt soort!" Maar 't varken, dat hoorende, voelde zich beleedigdhet stond dadelijk op en liep weg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Mid delharnis, brengen ter kennia, dat op Donderdag 29 Februari des nam. ten 2 ure gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herin enting ten huize van Dr. J. A. de Vries Reilingh. Middelharnis, 24 Febr. 1911. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MIJS. DIJKGRAAF en GEZWORENS van de polders de Oost- en Westplaat flakkee onder Middelhar nis en Sommelsdijk brengen bij deze ter kennis aan belanghebbende, ingelanden dezer polders dat de rekening over het dienstjaar 1911 en de begrooting voor het dienstjaar 1912 door hen is opganomen en opgemaakt en dat dezelve gedu rende 14 dagen van laf heden tot den 9 Maart a. s. ter visi liggen ten kantore van den Secre taris dier polders. Middelharnis 23 Febr. 1912. Het bestuur der Oost- en Westplaat Flakkee, De Secretaris, De Voorzitter, J. M. VAN PAASSE. K. DE GRAAFF. De vorige week had de huisvrouw van Ph. Hazenberg het ongeluk zoodanig te vallen dat geneeskundige hulp noodza kelijk bleek. Kort verslag van de Alg. vergadering der Boerenleenbank „Middelharnis—Som melsdijk op 22 Febr. 1912. Na opening der vergadering en de lezing der notulen, word door den kassier de rekening voorgelezen zooals dezelfde hieronder is afgedrukt. REKENING OVER 1911. Ontvangsten Kas 31 Dec. 1910 f 3217.78 Ontv. Spaargelden 80120.60 Terugbet. voorschotten Ontv. Oentr. Bank Winst 1910 Rente voorschotten Prov. Voorschotten Rente loop. rekening Buitengewone Ontvangst 20600.60 60651.92 338.73 2794.66 203.67 363.02 16.30 60.— 90888.52 1402.10 631.53 Totaal „168306.98 Uitgaven Terugbet. Spaargelden f 49031.19 Gegeven voorschotten 63860. Uitgaven Oentr. Bank 57289,17 Rente spaargelden 2322.44 Rente loop. rekening 120.97 Prov. loop. rekening 30.— Salaris kassier Buitengew. Uitgaven 122.51 Winst 1910 338.73 Kas 31 Dec. 1911 5041.97 Totaal „168306.98 BALAÏNS. Vorderingen Kas 31 Dec. 1911 f 5041.97 Uitst. voorschotten 71574.60 Bjj de Centrale Bank 14212.05 Aand. Centr. Bank Totaal Schulden Saldo's Spaargelden f 88854.89 Reservefonds Winst 1911 Totaal 90888.52 Uit de voorgelezen presentielijst blijkt dat 102 leden tegenwoordig zijn, afwezig 37. Uit het jaarverslag blijkt dat de bank verleden jaar kolosaal is ontwikkeld door toeneming van het aaDtal nieuwe leden zijn de 23 ook in het aantal spaarbankboekjes toegenomen met 47 het aantal voorschotten in de spaargelden zijn ook toegenomen in de winst bedroeg f631,58. Tot bestuursleden werden herkozen J. O. Bom en A. Struik en tot lid van den raad van toe zicht K. Gouswaart, allen namen hun benoeming aan. De winst zal gewoon in het reservefonds worden gestort om gebruikt te worden als voorschot. Het salaris van den kassier word vastgesteld op f200 per jaar. De rente voor spaargelden word vastgesteld op 3,36 pet. en voor voorschotten op 4'/, pet. alles zonder onkosten voor den spaarder of leener. Het maximum voorschot dat aan een persoon gegeven mag worden word vastgesteld op f 15000. Tot leden welke de rekening qver 1912 na willen zien worden benoemd J. Verhage en M. v. d. Sluis Jz. Een aanvraag van het Ziekenfonds alhier om subsidie wordt met algemeene stemmen ver worpen. Bij de rondvraag wenscht L. Gouswaart om in vervolg over de jaarwedde van den kaBsier te stemmen met gesloten briefjes. Aan 99 nog aanwezige leden word 25 cent presentiegeld uitgereikt. Verder niets meer te behandelen zijnde word de vergadering gesloten. Middelharnis. De vischsloep vAnna.t Yoor de nagelaten betrekkingen van de vischsloep, genaamd »Anna«, uit deze ge meente, schipper A. den Braber,|welk schip met zijn geheele bemanning van 13 opva rende in de stormen .'an 17 op 18 Januari in de Noordzee verging, zal zich nu een commissie vormen om gelden in te zamelen voor de achtergelaten weduwen en weezen. De heeren H. D. Heykoop, halchef der Rijk vischhal, en J. Koster, vischerij-agent aan de Rijksvischhal te IJmuiden. hebben zich bereid verklaard daarvoor giften in ontvangst te nemen. Als eene biz riderheid kunnen wij melden, dat een kip van Corn, van der Kooi binnen 't uur twee eieren heeft gelegd. Tegen twee inwoners dezer gemeente is Proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der eikwet. Het verrijden van grint naar de pol ders Oost- en Westplaat is aangenomen door Joh. Nipius voor 311/2 per M3, Maandag had de vrouw van J. Ver duin het ongeluk haar voet ernstig te bran den (op een stool met vuvr) waar door dezelve geheel met brandwonden was be dekt. Door het bestuur van den polder »Oude Stad« is bekend gemaakt, dat het ontwerp der door hun College herziene Politieverordening vanaf 22 Februari tot en met 22 Maart op de Polderskamer ter visie ligt. In de laatstgehouden vergadering van de Boerenleenbank is herkozen als voor zitter van den raad van toezicht de heer .- J. L. Jacobs als bestuurlid is gekozen in de plaats van den heer C. Koppenaal, de heer D. Huizer (raadslid), terwijl naar men verneemt de heer D. Born ontslag genomen heeft als directeur van den Boerenleenbank alhier. Deze week had L. den H. het onge luk van de zoldertrap te vallen. Dat de gevolgen nogal van ernsligen aard waren, blijkt wel uit het onmiddellijk inroepen van medisch advies. Zaterdagavond viel de koopman J. K. met kar en hit in de Molendijksche kreek. Nadat men met veel moeite alles op het droge had gebracht, sprong de hit voor de tweede keer van den dijk en weder de sloot in. De kar viel omver en het dier raakte in de strengen verward. De berijder sprong dadelijk te water en sneed de strengen door. Dat dit nog al eenige materieele scha de veroorzaakte laat zich begrijpen. De politieverordening van den Lie- vrouwepolder ligt gedurende een maand voor belanghebbende ter inzage op de polderkamer. Voor de Nationale Militie, lichting 1913, zijn 22 personen ingeschreven. Vergadering van de afdeeling »Den Bommel? van de Zuidh. vereeniging »Het Groene Kruis? op Donderdag 29 Februari a.s. des avonds 6.30 uur bij Mej de Wed. C. Lokker. Zaterdag 11. werd een paard van den landbouwer Segers zóó hevig door buik kramp (naar verluidt) aangetast, dat het den dood tengevolge had. Terwijl beiden zich tegen elkander in omkeerden, had Gf. Lodder het ongeluk zoodanig met de brandende sigaar van Jb. Bakker Cz. in aanraking te komen, dat hij een ernstige brandwond aan zijn rechter oog bekwam. Uit de VERBALEN VAN OORLOG nemen we het volgende over ZUID-HOLLAND. Ooltgensplaat, 17 Febr. 1814. De PiesideiH van het Pi. Bestuur van Ooltgensplaat aan Z. E. den Mi nister v/h D. V, O. Uwe Excellentie. i-Toen op den 4en Dec. II. het fort Duquesne door de kust kanonniers zoo man moedig der Fransche geweldenaren werd ontrukt, en des anderen daags de brave Eilanderen het geretrancheerd kamp rondom deze plaats, en de drie Redouten, benevens eene batterij ie samen bijna 40 stukken ge schut voerende bemat tigden, alsmede de Franschen, die zich nog in onze plaats be vonden, ten getale van omtrent 160 koppen dwongen dit eiland te ontruimen, was ik al aanstonds overtuigd mijne brave Burgerij, die ook het hunne daaiaanhad toegebracht en wier harten eensgezind in liefde voor het te lang onderdrukte vaderland en voor onzen geliefden souverein klopten, zooveel de toenmaligen omstandigheden zulks per mitteerden te wapenen, om desnoods met opoffering van goed en bloed, het aan den algemeenen vijand ontwrongen te kunnen behouden toen gaf ieder aan mijne roep stem blijmoedig gehoor enz. Verder schrijft de President jvan Putten dat, toen de bezetting vertrok en de kustkanonniers werden afgedankt het allernoodigst was maatregelen te nemen teneinde het gewigtig fort en de redoutes te bezetten en te zorgen, dat de aanmer kelijke voorraad van krijgsbehoeftens etc. behoorlijk wierd bemaakt». Het PI. Be stuur organiseerde toen onmiddellijk «een kompagnie van 80 der aanzienlijkste burgers, voorzagen het van de nodige wapenen en bezetteden daadlijk de nodige posten.» Met deze compagnie werd toen 5 a 6 uren daags geoefend, op den datum van het schrijven reeds reeds sedert ruim een maand en nu vraagt het PI. Bestuur eenige vergoeding tijdens het betrekken der wachten (15 a 16 in getal). De C. V. O, antwoordt hierop dd. 23 Febr. dat hij zijn hoogste genoegen betuigt over het manmoedig en vaderlandlievend optreden der burgerij en informeert het Bestuur dat «bij besluit van Z. K. H. dd. 12 Febr. 1814 No. 11 in de betaling der respectieve Burgerijen, welke militaire dien sten presteeren is voorzien en de Commis sarissen in de Departementen en Arrondis sementen met derzelven uitvoering zijn belast.» (Weekblad) Uit het verslag bleek: dat op 31 De cember 1910, door de Vereeniging onder steuning verleend werd aan 35 kinderen, waarvan in den loop van het jaar 1911, de school hebben verlaten 12 kinderen, terwijl 15 kinderen voor ondersteuning in dat jaar in aanmerking zijn gekomen, zoodat het jaar sloot met de taak der Vereeniging, om voor 38 kinderen ondersteuning te zorgen. Van deze 38 kinderen bezoeken .26 kinderen de Openbare en de overige 12 de Bijzondere school. Het zijn 22 jongens en 16 meisjes, welke ter school gaan: te Oude Tonge 13, te Nieuwe Tonge 1, te Den Bommel 3, te Stad aan 't Haringvliet 3, te Middelharnis 1 te Sommelsdijk 1, te Herkingen 3, te Ouddorp (Z.-H.) r, te Brielle 4, te Rot terdam 2, te Papendrecht 1, te SHedrecht 1, le Hardinxveld 1, te Oudenhoorn 1, te Gouswaard 1 en te Brouwershaven (do micilie Den Bommel) 1. Van deze kinderen zijn de meest bevre digende rapporten, omtrent schoolbezoek, vlijt en vorderingen bij het Bestuur inge komen. Acht jongens en 4 meisjes hebben de school in den loop van 191» verlaten, Uit de afgelegde rekeniDg en verant woording over 1911, door den Penning meester, met overlegging van de behoorende bescheiden, is gebleken, dat de ontvangsten voor de Vereeniging hebben bedragen: Van den Staat der Nederlanden, na af:rek der kosten mandaten f 1146,72 Van de Maatsch. tot Nut van't Algemeen te Amsterdam» 105,25 Van de Commissie voor de Rijnvaart te Rotterdam 50, Van Schoolfonds »Schutte- vaêr« te Amsterdam 104, Van gehouden collecteD, vol gens inteekenlijsten 1155,28s Contributiën77.2 5 Uit de Rijkspostspaarbank te A'dam voor loopende uitgaven» 1925, Hierbij gevoegd voordeelig saldo 191037,46s Samen f 4600,97 Waarvan is betaald Aan ondersteuningen f 1953,29 Kosten beheer26,01 Aan Rijkspostspaarbank voor vast fonds50, Aan Rijkspostspaarbank ter belegging loopende uitgaven 2537 50 Samen f 4566,80 Blijft saldo f 34,17 Ter beveiliging van de kasgelden, worden ze belegd in de Rijkspostspaarbank, zooals door de Statuten is. voorgeschreven, van daar dat in de ontvangsten en uitgaven daarvan sprake is. De specifieke rekening en verantwoording des Penningmeesters, wordt op verzoek, in afschrift overgelegd aan het Departement van Binnenlandsche Zaken. De bezittingen van de Vereeniging zijn Saldo in kasf 34,17 Op de Rijkspostspaarbank voor loopende uitgaven 1172,58 Op dezelfde Spaarbank voor vast fonds334,02 In de Algemeene Vergadering van 1911 werden herbenoemd tot leden van het Bestuur, de heerenC. P. L. Hagens, A. Th. Waare en W. den Rooijen allen te Oude Tonge, terwijl aan de beurt van aftreding zijnde heeren E, Mast Pz. te Den Bommel en D. W. van Nieuwenhuijzen te Oude Tonge. Door het ovet lijden van den heer Mr. G. J. Goekoop te 's Hage, en den heer J. A. Habig te Nijmegen, onze Oud- Voorzitter, die het initiatief tot oprichting der Vereeniging nam, moeten wij beider steun helaas missenwij blijven hen dank baar voor de steuü, welke de Vereeniging van hen heeft mogen ondervinden. Tot slot van dit verslag, brengt het Bestuur allereerst zijn eerbiedigen dai k aan H. M. de Koningin en Zijne Exce"entie den heer Minister van B-'nuenl. Z-ken; voorts aan de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Amsterdam, de Commissie voor de Rijnvaart te Rotterdam, de Zuster- Vereeniging »Schuttevaêr« en aan alien die door woord en daad onze Vereeniging wel goedgunstig hebben willen steunen, en be langstellen in het doel onzer Vereeniging tot nut van de schipperskinderen. Op Maandag 26 Febr. zijn alhier den Boezem, Spuidijk en de verschillende wegen der Polders, het Grasgewas voor den tijd van 3 jaren verpacht voor circa de helft meer opbrengst dan de vorige jaren, De werkzaamheden tot de gasver lichting hebben reeds een aanvang geno men. Men is bezig de buizen voor de geleidingen te ontschepen en die naar de verschillende richtingen te vervoeren. Terwijl het dochtertje van de Wed. F. de Bruin Zaterdag met negotie ventte had ze het ongeluk te vallen waarbij ze haar arm bezeerde en geneeskundige hulp verschaft moest worden. De op Zondag 18 dezer gehouden Collecte ten behoeve der weduwen van de verongelukte vischsloep »Avna« uit Middel harnis in de Herv. Kerk bedroeg f 159.60. De gehouden collecte ten bate der vischsloep »Anna« in de N. H. Kerk al hier heeft opgebracht de som van f25.37. Bij publicatie wordt een ieder ge waarschuwd een of ander zonder directe betaling b.v, bij wijze van remboers te zen den, aan een combinatie van personen, C Zoon K. Glas en Mej. Verduin wonende te Velzen en verspreidende zich over eeni ge plaatsen in dien omtrek welke trachten zonder betaling aan alle voorkomende han- delwaren te komen. Een en ander geschiedt op verzoek van de commissaris van politie aldaar. De collecte, Zondagmorgen j.l, ge houden tijdens de ochtendgodsdienst- oefening, voor de nagelaten betrekkingen van de vergane Middelharnissche vischsloep »Anna« heeft f49.055 opgebracht. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd plaatsing voor het on derstaande Naar aanleiding van mijn ingezonden stukje in uw geëerd blad van 17 Februari komt een ingezonden stuk voor in uw blad van 21 Februari van J. J. Slis en C. Kolff Sr. zijnde de Voorzitter en de Penningmeester van het Visschersfonds te Middelharnis. Toen ik het stuk van bovengenoemde heeren onder mijn oogen kreeg, kon ik mijn oogen haast niet gelooven, want inplaats dat de heeren mijn stukje weerlegden zijn zij daar over heen gevlogen, en naar mijn inzien in heftige verontwaardiging uit hun Burcht gekomen en mij toegedicht grove onkunde en onedele motieven en volslagen gemis aan verantwoordelijkheid en verders dat mijn stukje huns inziens onverdiende blaam op de beheerders van genoemd fonds wierp, hoewel zulks de beheerders koud liet, bekend als zij zijn met de niet te kwalificeeren motieven die den schrij ver dreven. Nu mijnheer de Redacteur, mij dunkt dat er toch niemand te vinden zal zijn die het stuk van J. J. Slis en 0. Kolff Sr. gelezen heeft, die zal gelooven dat mijn stukje hun koud heeft gelaten. Mij dunkt, mijnheer de Rédacteur dat het genoemde Heeren abnormaal warm gemaakt heeft en dat in hunne abnormale warmte woorden uit de pen zijn gevloeid, die zij bij koel nadenken niet voor hunne verant woording kunnen nemen. Zij hebben, mijn heer de Redacteur mijn inziens mijn goeden naam en eer aangetast en die acht ik zeer zeker niet minder als die van Slis en Kolff en nu mijnheer de Redacteur, tart ik de heeren Slis en Kolff mij in uw blad en ook in de „Vooruit" te bewijzen dat gene wat zij mij bovengenoemd hebben toegedicht en zoo zij dat niet doen of kunnen, hunne woorden openlijk in uw blad en de „Vooruit" te herroepen. Laten de heeren Slis en Kolff niet denken dat zij het kunnen dood zwij gen, want mijnheer de Redacteur, wanneer ik na 14 dagen niets van de heeren heb vernomen, zal 't aan mij staan wat te doen. En nu mijnheer de Redacteur een enkel woord over 't Visscherfonds. Mijn'schrijven heeft dan toch die uitwerking gehad dat wij nu weten dat het Visscherfonds te Middelharnis in het jaar 1881 is opgericht en wij nu 31 jaren later voor 't eerst eens in 't openbaar cijfers hebben gezien en nu mijnheer de Redacteur, ik meen met mijn ingezonden stukje in uw Blad van 17 Fe bruari gehandeld te hebben in 't algemeen belang en van Visschersweduwen en -wee zen in 't bizonder. Ik neem dan daarvan de volle verantwoordelijkheid op mij. Mijn heer de Redacteur, ik ben voornemens gegevens over het fonds te verzamelen en er nog eens nader in uw Blad over te schrijven, tevens raad ik nu nog allen aan, stort geen gelden in 't Visschersfonds, maar geeft het aan de weduwen zelf. U mijnheer de Redacteur dankzeggende, voor de afgestane ruimte. Middelharnis. J. C. B0RN. P.S. Daar de „Vooruit" zoo vriendelijk is geweest buiten mijn weten, mijn stukje van 21 Februari uit dit Blad over te nemen, vraag ik hen beleefd ook dit schrijven hun lezers niet te onthouden. Op Woensdag 28 Februari namiddags 2 uur Afslag van een Bouwmanswoning, met arbeiderswoningen en diverse perceelen bouw- en weiland en water in den polder Zuiderland te Oude Tonge groot 62 H.A. 81 A. 3 c.A, of 136 Gem. 23 R.V.M. ten verzoeke van den WelEd. Geb. Heer en Mevr. F. P. C. J. OuijpersStorm, bij A.' T. Waare Zn. te Oiide Tonge. Notaris W. J. H. VERHEGGEN te Breda en J. v. ISPELEN te Oude Tonge. Op Woensdag 28 Februari 1912's voorm. 10 uur, nabij Dirksland, aan den Gelder- schen dijk op de Hofstede UI et Groene Woud«, van 9 paarden, waaronder stam- boekpaarden, een ponny (Hardraver), 27 stuks rundvee, eenige loopvarkens, land bouwwerktuigen en gereedschappen, en luc.ern- en slaghooi, ten verzoeke van den heer W. van der Linde Sr. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 29 Februari 's avonds 5 uur in het Logement van Troost te Stellendam verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1912 van 39 perceelen haverijland in den Adriana, Eendracht en Halspolder onder' Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN, Donderdag 29 Februari 1912 voorm, 9 uur precies ten verzoeke van- en op de bouwwoning, genaamd de >Kalesstee« a.d. Kranendijk onder den Bommel, bewoond door dhr. A, Maris Cz. verkoop van Paar den, Vee, Varkens, Wagens, machines Bouw en Melkgereedschappen, meubelair enz. No taris VAN ISPELEN. Op Donderdag 29 Februari 1912 te Dirks land, ter herberge van P. Brooshoofd vei ling, en Op Donderdag 7 Maart d.a.v. aldaar, ter herberge van C. de Bruin afslag. Beide dagen 's nam. 3 uur van 5,23,20 H.A. (11 Gem. 118 R.V. Maat) deels vroon, deels kostbaar Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den Tweeden Stoofweg en aan den Strijkpenningsweg had Sectie A. num. 242 en 259 Blootschoof 1913 uit de pacht, in perceelen en in conbinatiën ten van polderl 6,49,31 in del 't Har| land aan in divl Erven Stad BUURj* Op half 2| voor I W. El boedel' Vrif Ouddcl H. M.l inboet raden I SCHOl Wol uur I veilin I erf al deeltel uitged Sectie I gehee I Wed. Notaif wd uun afslaj erf deelti uitge, Secti gehed Wed Nota: Ee zood; dat terd over] V In veld] nadr keuk mijn ren koim met Doel wac thui wild Goei wac| aanj mei in den doo dan wac daa er dire de teri wer de dielj en waij we: een ker dat wa ove| ge: dit Eeij uit ve: on za; rui rct| do oir no be' te tO' wt da pel he ee* ve

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2