j Ze..zijn..er.. Mie Milii ran 80- 90-100 ilio centner el J. NL FABE Zaterdag 17 Februari 1912. No 1738. Twee Bladen en Zondagsblad. Land- en Tuinbouw. Voor Huis cn Hof. Uit de Pers. Reelames, Mededee- lingen enz. de nieuwste JAPONSTOFFEN In zwart gewerïte stoffen üet nieuwste, Effen zwarte stoffen yanaf 40 ct. Der el prachtig en solide in 'tgeMt Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat uit Rund veefokkerij. Uit de verslagen, die de provinciale commissien ter bevordering van de vee fokkerij, zooals er in elke provincie één werkzaam is, volgens liet bestaande regle ment jaarlijks moeten uitbrengen, blijkt, dat er op het gebied der rundveefokkerij krachtige vooruitgang is waar te nemen, ofschoon er nog veel te verbeteren valt. Zoo werden in 1910 over het geheeleland reeds aangetroffen: 206 stierhouderijen, 111 controle-vereenigingen en 138 fokvereeni- gingen. Meer en meer begint men in te zien, dat keuren van stieren op exterieur (uiterlijk) alleen een onbetrouwbaren maatstaf op levert, en dat afstamming en overervings vermogen factoren zijn, welke bij de be oordeeling groot gewicht in de schaal moeten leggen. Rundveestamboeken en fokvereenigingen helpen krachtig mee, om de noodige gegevens te verschaffen, en de bemoeiingen der provinciale comm. gaan zich meer en meer richten op het bevorderen van het vereenigingsleven. En niet alleen, dat het aantal dezer vereenigingen voortdurend toeneemt, maar ook het gehalte er van is aanmerkelijk verbeterd, dank zij het juister inzicht van de fokkers. Op dit terrein valt echter nog veel te verbeteren. Vooral moet' worden gewaakt, dat de leden niet in het andere uiterste vervallen en het exterieur (de uitwendige bouw) te veel achter stel len bij het productievermogen der ouders. Het euvel van te jonge stieren wordt nog te veel aangetroffen, ofschoon ook hier stierenvereenigingen en fokvereeni gingen ten goede kunnen werken. Zoodanige vereenigingen maken het ook gemakkelij ker om de oudere stieren op hun overer vingsvermogen te keuren, waartoe Friesland het initiatief nam en hetgeen ook in Zuid holland wordt toegepast. Bij de particuliere stierenhouders wordt het stierenmateriaal nog te veel beschouwd uit een oogpunt van handelswaarde en minder uit dat van fokwaarde. Vandaar het te jong in gebruik stellen en te vroeg vetmesten, om ze aan den slager te verkoopen. Vooral vindt men dit euvel in die streken, waar de fokkerij nog achterlijk is, en waar het dekgeld te laag is gesteld, hetgeen in den regel samengaat. Vermeerdering van kennis is een mach tige factor zoo zegt het jongste Verslag van de Directie v. d. Landbouw terecht om de veehouderij op den goeden weg te brengen. Landbouwscholen en landbouw- cursussen, aanstelling van veeteelt-consu lenten, en het houden van speciale cursus sen op het gebied van de veeteelt, al deze middelen werken krachtig mee om het ver standelijk peil van de fokkers te verhoogen Door de Regeering wordt in deze richting voortdurend medegewerkt, terwijl de vee houders meer en meer leeren inzien, dat kennis op dit gebied onmisbaar is. Speciale cursussen in veekennis werden er in 1910 41 gehouden. Ook verbetering der rundveestallen kan er veel toe bijdragen, om een doelmatige veehouderij te verbeteren. De boeren be ginnen dit meer en meer in te zien en de stalwedstrijden, welke thans met of zon der hulp der Regeering in verscheidene provinciën worden gehoudea, hebben in dit opzicht reeds veel goeds gedaan. Behalve de f51000.die het Rijk be schikbaar stelt aan de provinciale com missien, geeft het nog subsidien tot een bedrag ^van f 21000,aan rundveestam- boekvereenigingen. en wel f 15000.aan het Nederlandsche en f6000.aan het Friesch rundveestamboek. Aan deze veree ningen is bij Koninklijk Besluit van 12 Februari1911 tevens het recht verleend om officieel als juist erkende afstammings bewijzen af te geven. Het blad der beetwortelen als veevoeder. Eenbuitenlandschtijd schrift meldt, dat in Duitschland op uit gebreide schaal proeven worden genomen met gedroogde beetwortelbladeren als vee voeder. Volgens de deskundigen, onder wier leiding de voederproeven plaats hebben, wijzen de voorloopige resultaten uit, dat de voedingswaarde van het gedroogde product ongeveer f 36 per 1000 K.G. be draagt. De gedroogde bladeren worden graag door het vee gegeten van de minder gunstige gevolgen, dikwijls verbonden aan het gebruik van groote hoeveelheden versche bladeren, was niets te bespeuren. Enkele maanden geleden werden uit komsten van proeven van Prof. Lewes ge publiceerd, welke er op schenen te wijzen dat, in strijd met alle theorie, gaslicht uit een hygiënisch oogpunt te verkiezen zou zijn boven electrisch licht. De Berlijnsche ingenieur K. Schlesinger komt tegen deze gemaakte conclusie op. Hij noemt ver schillende nadeelen van 't gaslicht, en als de voornaamstele. de productie van sehadelijke verbrandingsgassen, 2e. gevaar voor gasvergiftiging, chronische (sleepende) vergiftiging, doordat de leidingsbuizen door de wanden gas laten ontsnappen, dat vol strekt niet altoos opgemerkt wordt. »Het is niet uitgesloten" oordeelt de heer S. -dat de zenuwachtigheid van onze dagen voor een deel ook op rekening is te zetten van 't lichtgas, werking als nervosi teit (zenuwachtigheid) is opgevat. In allen gevalle heeft men hier met een bron van gevaren te doen, waarop bij]de beoordeeling van hygiënische eigenschappen van gas zeer zeker moet gelet worden, en welke te sterker de hygiënische meerderwaardigheid van electriciteit doet uitkomen." De Duitsche oversle-militair-arts Schurig heeft een uitvinding gedaan voor kort ademige lieden, bewoners vanjétage-woning- en, voorzien van steile trappen. Die uit vinding is, dat de trappenklimmer één pantoffel draagt, met een zeer dikke zool (8 centimeter), waardoor de inspanning der trappenbestijging veel vermindert. De uit vinder verklaart bij hartlijdende trappen- klimmers gunstige resultaten van zijn uit vinding te hebben gezien. Vaak komt het voor, dat worst en ham beginnen te schimmelen, wanneer ze be waard worden in een ruimte, die ook maar eenigszins vochtig is. Om dit te voorkomen, of waar het reeds gebeurd is de schimmel te verwijderen, doet men keukenzout in een diep bord en giet er zooveel water op tot een dunne brij ontstaat, waarvan men een dun laagje over de schimmelige worsten strijkt. De schimmel verdwijnt onmiddelijk en na verloop van eenige dagen vormen zich op de worsten fijne zoutkristallen, die elke verdere schimmelvorming beletten. Men gaat evenzoo te werk om de schimmel uit de gewrichten der hammen te verwijderen_ Zoete aardappelen. Een aldoend middel om den zoeten smaak van aar dappelen te doen verdwijnen bestaat daarin door 's avonds te voren de aardappelen te schillen, ze 's nachts over in 't water te laten staan, en ze in koud water op 't vuur te zetten. Zoodra het water heeft doorge kookt, wordt het afgegoten en worden de aardappelen op de gewone wijze met versch water gekookt. De smaak is dan als ge woon. Om wasdoek op hout te bevestigen, ver vaardigt men een pap, samengesteld uit 1 pond tarwemeel, 2 liter water en 10 gram aluin. Deze brij wordt, onder aanhoudend omroeren, zoolang gekookt, tot zij zoo dik wordt, dat de lepel, waarmee men reert, er in kan blijven staan. Dit mengsel strijkt men dan over het hout heen, legt daarop het wasdoek en strijkt dit van het midden uitgaande goed egaal, opdat het geen lucht belletje achterhouden zal. Verdunde melk. Om te onderzoeken in hoeverre de melkleverancier zijn melk met water heeft verdund, vermengt men een kleine hoeveelheid melk met gebrande gips tot een dikke pap. Is de melk goed, dus niet te schoon gewasschen, dan ver andert de pap eerst na tien uren in een vaste massa. Bevat de melk 7» water, dan geschiedt dit al na 2 uur, en met 7» water in den tijd van een half uur. De Leidsche Professor van Italië zei in een voordracht over margarine; „Wanneer magarine uit deugdelijke grondstoffen is be reid, vormt zij een uitnemend spijs vet, dat ook in voedingswaarde niet bij boter achterstaat. Er bestaat thans een streven om zooveel mogelijk plantaardige vetten te bezigen en zich van dierlijke vetten vrij te maken. OBSERVATOR. Onderwijskosten. Io de vergadering van de Zondagschool beweerde de Heer Vink dat de kinderen van de Chr. School f 6.meer hadden van het rijk dan die der Openbare. Hij had die blijkbaar uit »Het Volk« welke onlangs jubelde dat het nu niet meer gezegd kan worden, dat de Overheidskas voor ieder kind van de openbare school heel wat meer uit geeft dan voor iedere leerling van de bij zondere school. De rekening van het socia listische blad was aldus Dat voor de openbare scholen wordt gegeven door het rijk f 7.617.555. Er gaan op deze scholen 563.438 leerlin gen, wat per kind wordt f 13.41. Opdebijzondercscholen gingen 320 418 leerlingen. Zij ontvingen f 6.303.81, dat is per kind f 1966. Met zulke cijfers voor oogen kan elk vijand van 't bijzon der onderwijs er schande ovet roepen, dat de openbare school zoo bij de bij zondere school ten achter staat. Nu zal daar letterlijk niemand, zelfs de bewuste arbeider niet zijn ingevlogen ieder begreep op 't eerste gezicht wel, dat er hier weer koolverkooperij op groote schaal plaats had. De Nieuwe Prov. Gron. Ct. echter is eens aan 't rekenen gegaan en leg t een uitvoerige, tot in bijzonderheden afdalende berekening over, waaruit o. a. blijkt Ons lijstje is, naar men ziet, tamelijk volledig, en geeft duidelijk aan, dat het openbaar onderwijs waarlijk niet achter- aankomt. Nu moet echter nog opgemerkt, dat door de gemeenten voor het openbaar lager onderwijs nog wordt uitgegeven ruim negen-en-eenhalf-millioen gulden f 9.579 648.77. Men heeft gezegdzeker, het Rijk keert voor het openbaar onderwijs aan de Gemeenten wel 12 millioen uit krach tens artikel 48 der Lager Onderwijswet, maar vraagt 4 millioen weer terug, omdat dit geld reeds ontvangen werd en het Rijk zijn rekening met de Gemeenten aldus vereffend. Wil men echter van de genoem de post 4 millioen aftrekken, dan moeten deze weer geteld worden bij de negen millioen, die de Gemeenten uilgaven, want het geld wordt voor 't onderwijs betaald. Dit cijfer wordt dan 13 millioen. Het is dus een kleine verschikking van de cijfers, een goocheltoertje, te onnoozel om het na te doen. Wij houden ons dus aan ons lijstje. En dan blijkt, dal door het Rijk en de gemeenten gezamenlijk wordt uitgegeven voor het lager onder wij3 f 33 79°.839.,3 om een afgerond cijfer te verkrijgen, verwaarloozen wij de honderdduizenden en geven het ronde cijfer 3 3 millioen. Aan schoolgelden, pensioenpremien, examengelden, bijzondere fondsen enz. wordt terug ontvangen ruim drie millioen gulden, blijft dus 30 millioen. En van die dertig millioen gulden krijgt het bijzonder onderwijs met de gelden voor opleiding inbegrep'en ruim 61/2 millioen. Het open baar onderwijs dus ongeveer 24 millioen. Het staat, zoo concludeert onze Groning- sche collega Het staat zoo, dat een vrijzinu g Staats burger door rijk en Gemeente gelijk wordt gesteld met twee nie:-vrijzinnige burgers. E' n liberaal of soc.-dem. ts, naar deze berekening, steliig tweemaal zooveel waard dan een niet-liberaal en niet-sociaal-de- micraat. Werd deze maatstaf overal aangelegd, dan zou hij bijv. ook 2 stem men ontvangen, voor een spoorkaartje over twee plaatsen kunnen beschikken, enz. enr. Gelukkig bleef deze bevoorrechting hoofdzakelijk beperkt tot het onderwijs. En nog is mm niet tevreden Het is toch wel goed, als die hebberige vaal- en hel-roode broeders eeDs worden nagerekend; ze jammeren al maar dat die 2.clericalen« zooveel, krijgen, en onder al hun geschreeuw steken ze een dubbele portie in eigen zak. Ze zijn vlug met den mond, maar met de hand niet minder. (20 Cents perregel 35 45 50 en 65 cent per el. 75 —80 90 en 110 cent per el. vanaf 65 cent tot f 1,75 per el. Hiervan behoeven mijne Kwaliteiten van geen aanbeveling; ze zijn, zooals van ouds bekend is 't is dus in Uw voordeel, mijne stalen ter inzage te vragen of de JAPONSTOFFEN in den winkel te komen bezichtigen Aanbevelend OPGERICHT 1825, OUDE TONGE. Manufacturen Confectie. ie. BNEHQI Sommelsdijk. Door den heer Com missaris der Koningin zijn de miliciens W. van Antwerpen, W. Le Comte, A. L. Bakker, I. S. Gazan en J. Schol opge roepen om op Maandag 4 Maart des v. m. te 10 uur te Rotterdam te worden ingelijfd. In het huis A. do. 72, bewoond door G. van den Nieuwendijk, alwaar diphtheritis heeft geheerscht, is die besmetting ge weken, en zijn de goederen van de lijderes verbrand. Deze week heerschte er aan de kaai, alhier, eene buitengewone drukte, wegens het vervoer van aardappelen, met het oog op de verhoogde invoerrechten in Duitsch land, welke op 15 Februari in werking treden. Dezer dagen is aan de tramhalte alhier, de lang gewenschte lantaarn ge plaatst, zeer ten gerieve van het reizend publiek. Het logement van den heer C. Hanson is onderling overgedaan aan den heer Storm van Zierikzee. Middelharnis. De stoker Joh. v. d. Tol van de R.T.M. alhier had Dinsdag het ongeluk met eea]lampenglas zoo ernslig in zijn pols te snijden dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Wegens geringe vangst is de visch- sloep »Hendrika Johanna« st H. Jordaan Woensdag in de kaai gearriveerd en heb ben stuurman en matrozen besloten niet meer zeewaarts te gaan. Volgens mede- deeling zal dit voorbeeld spoedig gevolgd worden door de vischsloep Middelharnis* st. J. de Korte. De metselaarsknecht M. Zaaier had het ongeluk zoodanig met een hamer op zijn hand te slaan dat geneeskundige hulp noodzakelijk was en hij voorloopigzijngewone werk niet kon verrichten. HP. van der Velde welke onlangs een fïesch oppikte in '1 HaringvLet inhou dende een kaart welke hij opgezonden heeft naar Londen 't welk op die kaar; verzocht werd, ontviDg Donderdag een postwissel groot 61 cent met onderstaande dankbe tuiging Rijks-Instituut voor het onderzoek der Zee. Helder Sept. 1911Op verzoek van denEngelschen »Board of Agriculture and fischeries* heb ik het genoegen U hierne vens een postwissel te zenden voor de U toekomende belooning wegens het op zenden van de kaarten in de door U gevonden flesch tot een bedrag van zes tig cent per kaart. De directeur van het Rijks-Instiiuut voor het onderzoek der Zee. Dr. H. C. Redeke. Aan de leden en kerkgangers der Ger. Kerk en aan belanghebbenden wordt eene lijst ter inteekening aangeboden om de Dronkenmanspad te verbreden, en om aldaar lantaarns te plaatsen en deze lijst ter behandeling B. en W. aan te bieden. Stad aan 't Haringvliet. Deze week werd door den gemeenteveldwachter alhier een individu, wiens aanhouding verzocht was wegens oplichterij gevankelijk wegge bracht. Naar men ons inlichtte had bedoelde persoon, voornamelijk op de Buitensluis, het medelijden weten op te wekken door te zeggen dat zijn schip vergaan was en zijn schippersknecht daarbij verd'onken. Groote bedragen moet hij op d e ma nier bij de menschen losgemaakt hebben. Bij den landbouwer D. Fris alhier, ontstond Woensdag j.l. een schoorsteen brand De brand was, dank zij het kranig optreden van eenige personen, spoedig gebluscht. Naar wij uit goeden bron verne men, hoopt de zangvereenigiug «Excelsior van den Bommel, directeur de heer Feeostra, bij de uilvoering die de zang- veieeniging Hallelujah* alhier wenschtte geven, tegenwoordig te zijn. De zangver eeniging «Ex=lsior> zal dan ock eenige stukjes ten gehooie geven, en mede werken tot het slagen van die uitvoering. Meldden wij eenigen tijd geleden, dat A. Keijzer bedankt had als omroeper, thans kan worden bericht dat hij zijn ontslag weder heeft ingetrokken. Onze oude omroeper zal zijn functie dus weer waarnemen. De loteb'ngen Dammis Vroeginde weij, Jacobus van Splunter en Johannis Silvuis moeten 4 Maart a.s. worden ingelijfd, De handel in veldproducten in deze gemeente beg nt weer levend.ger te worden. Voor de aardappelen betaalt men f 2,25 per mud, voor de ajuin f 4 en voor de peen (paardepeen) de kolossale prijs van f 3 per mud. Zaterdag vertrok uit deze gemeente nog een schip met 25co mud aardappelen naar Duitschland, Wen Bommel. Het zoontje vanjb.de Bakker werd zoo geweldig een steen tegen zijn hoofd gesmeten dat het een gapende wonde teweeg bracht en heelk. hulp moest worden ingeroepen, Zondag 18 dezer ('s nam zal D.V. in de Herv. Kerk een collecte worden ge houden tot ondersteuning der visschers weduwen en weezen te Middelharnis, Vernemen wij dat in onze naburige gemeenten nog al aardappelen worden afge leverd, ook hier mag het wel noemenswaard heeien. Er werd op een der fairbanken vanaf 8 Aug's 11 tot en met 12 Febr,'12, niet minder gewogen dan 1.0175 90 Kilo of 14.537 H.L. aardappelen. Voegt men daarbij die met beurtschippers, stoomboot en particuliere schippers worden vervoerd als niet op de weegbrug gewogen, dan komt men ongetwijfeld tot de conclusie dat deze kleine gemeente op handelsgebied niet achterlijk is. Dirksland. Door Burg. en Weth. dezer Gemeente is gepubliceerd dat met het oog op de a.s. voorjaarsschoonmaak getracht zal worden bij hen die dit wenschen reeds in den loop der maand Maart de binnen gasleidingen te leggen. Tevens dat binnenkort een tentoonstel ling van verlichtingsartikelen en Conforen in de O. L. School zal gehouden worden. Zondag a.s. zal in de Herv. Kerk eene collecte gehouden worden ten behoeve der nagelaten betrekkingen van de verga ne vischsloep »Anna« uit Middelharnis. Naar wij vernemen zal dezelve echter niet plaats hebben op open schaal zoo als Zondag j 1. is afgekondigd. Ilerkingen. Belanghebbenden zij ge meld dat de publieke spreekcel thans geheel klaar is gekomen. Naar men verneemt zullen zich na de opening een tweetal aan- sluitingen voordoen waaruit blijkt ook in dezen in deze gemeente groot belang wordt gesteld. Melissant. De zangvereenigiDg »Hale- luja« alhier hoopt met medewerking van de zangverenigingen van Middelharnis en Dirk sland op Donderdag 22 Febr. a.s. des avonds 7 uur een uitvoering te geven in de Herv. kerk alhier. Door den gemeenteraad is beslo'en om de straatlantaarns op Kralingen met gas te verlichten uit de door de gemeen te Dirksland te stichten gasfabriek. De lotelingen C. Mellissaut, Corne lls van Loon, Maarten Wiegel, zullen op 4 Maart te Rotterdam voor de militie worden ingelijfd. Stellendam. Het huis van C. v. Driel, verleden week door P. v. Seters Jz. ingezet voor f1170 is thans door denzelfden per soon bij afslag gemijnd voor f1250. Evenals op sommige andere plaatsen ontvangt men ook hier eiken middag het telegr. weerbericht van De Bilt (Utr.) Het bericht wordt voor een der ramen van het Telegraaf kantoor gehangen terwijl later een kastje zal worden verstrekt. Een afschrift van het ber;cht wordt nabij de haven be vestigd. in hét belang der visschers. Vergadering van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HARING VLIET, op Woensdag 14 Februari 1911 des namiddags ten 2 ure. Precent met den Voorzitter alle leden met uitzondering van den beer A. J. Braber. Voorzitter de Burgemeester. De Voorz. opent de Vergadering en verzoekt voorlezing der notulen die overanderd vastge steld worden. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken a. Een schrijven van H.H. Ged. Staten, ten geleide van het door hun College goedgekeurd raadsbesluit. b. Eene missive van voornoemd College waar bij goedgekeurd wordt teruggezonden het Sup pletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. Deze twee missive's worden voor kennisgeving aangenomen. c. Een schrijven van den heer Dr. A. W. van Toorenenbergen, arts te dezer plaatse, waarbij hij den raad verzoekt art. 85 der politieverordening te wijzigen, wordt besloten het Dagelijksch be stuur op te dragen eene nader onderzoek hier omtrent in te stellen, en in de eerstvolgende vergadering hierover advies uit te brengen. d. Een schrijven waarbij het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt toegezonden. Wordt besloten genoemd verslag voor H. H. raadsleden ter Secretarie ter visie te leggen. e. Verzoek van de Zangvereeniging Concordia alhier om op den avond van 28 Februari a. s. eene uitvoering te mogen geven in de Openbare Lagere School alhier tegen een entree van t; 0,25 De Voorz. merkt op dat het Dagelijksch Bestuur voorstelt hierop gunstig te beschikken. De heer van Paasse vraagt hierover het woord en deelt de vergadering mede dat de uilvoering hoogstwaarschijnlijk wel in het hotel „Smits" gehouden zal worden. Da Voorz. antwoord den heer Paasse hierop dat dit geen verband houdt met het al of niet te schikken op het verzoek van genoemde Zang vereeniging. Wordt besloten de Openbare School voor de Zangvereeniging op dien ayond desponibel te stellen. f. Een schrijven van den heer F. vanLingen hoofd der Openbare Lagere School alhier waarbij hij den Raad verzoekt hem eervol ontslag te willen verleeneu wegens eene gelijke benoeming aan de O. L. School tevens M. U. L. O. te Hattem. Wordt besloten den heer F. van Liegen zijn gevraagd ontslag eervol te verleenen. g. Een verzoek van den lantaarnopsteker M, Borgdorff om eene vergoeding voor de lantaarns die gedurende de bietencampagne's nachts moes ten branden. Wordt besloten hierop afwijzend te beschikken. h. Een verzoek van de Rederlandsche Kermis vakvereeniging te Bergen op Zoom tot wederin voering van een oude kermis. De Voorz. deelt den Raad mede dat het Dage lijksch Bestuur gemeend heeft den Raad te moeten voorstellen op dat verzoek afwijzend te beschikken. De heer Huizer stelt voor dit schrijven aan te houden en tot eene volgende vergadering uit te stelten. De heer Koert zou een nationaal volksfeest liever hebben dan een kermis en wel omdat ver schillende personen voor een feest zijn en uit principe tegen kermis. Wordt besloten op het verzoek van voor noemde vakvereeniging afwijzend te-beschikken. i. Een schrijven waarbij het beredeneerd ver slag der volkshuisvesting wordt toegezonden. Wordt besloten dit verslag voor H. H. raadsleden ter secretarie ter visie te leggen. 2. Het kohier der Hondenbelasting wordt vast gesteld op een bedrag van f91,50. 3. De Voorzitter vraagt den Raad het dagelijk- sche bestuur te machtigen tot het doen van eene af- en overschrijving en wel voor: le. de post leermiddelen is overschreden. 2e. De advertentiekosten oproeping Hoofd der O. L. School. 3e. reis en verblijfkosten voor de sollicitanten die proefles hebben gegeven. 4e. Leening gasfabriek. 6e. enz. Wordt besloten het Dagelijksch bestuur hiertoe te machtigen. IV De Voorz. deelt den Raad mede dat de Commissionair Keijzer het Dagelijksch Bestuur heeft verzocht om met een wagen met stroo binnen de „meerpalen" te mogen rijden. De voorz. zegt dat het Dagelijksch bestuur heeft gemeend hierop gunsiig te moeten beschik ken en zulks alleen toe te laten, op de Nieuwe kade.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 3