Draineeren. S. VAN GELDER ZONEN. 2 Grageaui, 4St08leii, l W. KQRVINK Co, tastraal A17 lidéariiis. I Advertmtien Vgi?S®(M'e) li vaoMtiiitGï. Wat kost een solied Zaaimachine? RECHTSZAKEN ALWEER. VOORHANDEN Canapé I Tafel Reclames, Meiledee- lingen enz. (20 Cents per regel.) Aangename verrassing. Buitenland DtJITSCÏiLAND. ENGELAND. FRANKRIJK. OOSTENRIJK. PORTUGAL. BEIEREN. Gemengd Nieuws. Een korte en zekere manier om een brug af te breken. Houten brooden. lJs in Friesland. De koude in de Vereenigde staten Marius de Fos of geen prettige ervaring. De kleine jongen, Aan brandwonden overleden. Overleden. Onder het ijs geschoten. Pruimcre, dozijnen, KreêRen, Wijgei», Eisende. Bakolie, Patentolie Zoete Olie. BESSENWIJN» BESSENSAP' VRUCHTENJAM, HOMING- Rotterdam, Kipstr. 66 tss» 93. Den Haag, Moleiistr. 12-14. Groote Markt 21. I1DDERNE MEIJIMSIJtiN; leveren met succes 3727 vanaf SO ff ld. 1 Kieedkast met gesle pen glas, 1 2 pers., Toi let wasclitafeltje, gesl. glas. 1 Ledikant 2 pers,, i Tafel, 1 Nachtkastje met marmerblad, 2 bij passende Stoelen in pitch pine of eiken. ISO gulden. trijp naar keuze. t'êO gulden. Eiken Buffel, Eiken Tafel, Eiken Spiegel, 6 Stoelen. leder naar keuze. Ondervinding heeft bewezen, dat de DraiueerMzeii Tan de firma C. A. Monteren, den lieer J. KOOIMAN te Halsteren van prima iknaiiieit zijn. Inlichtingen worden verstrekt en bestellingen aangenomen door A. VAN ROSSUM te Ooltgensplaat P. VAN DEN BOOGERD te Oude Tonge H. G. VAN ROSSUM te Den Bommel, terwijl zij tevens steeds een bekwaam draineur tot hun dienst hebben. Op zeer billijke condities worden drainages door deskundige aangenomen en uitgevoerd. 5570 llagazünen van Dngeregeld Schoenwerk. Gedempte Slaak 75, Noordmolenstraat 4, Een eerste klas zaaimachine kost nu 1 '/4 breed, 7 rijen f 155 en 9 rijen f 165. 1/2 M. breed, 9 rijen f 175 en 11 rijen f 185 en l3/4 M. breed 11 rijen 200 en 13 rijen 210 op 4 wielen gebouwd met Hebelstuur. Ook lever ik zaai- machines gebouwd op 2 Wielen met verstelbare schepra deren in prijzen vanaf f 150. Aanaard ploegen vanaf f 20,22 en ƒ23. Aanaardploeg met radstuur 3 heele en 2 halve scharen 50. Aanaardploeg met schuifveriichting. nieuwste constructie, met 3 heele en 2 halve scharen f 55 Wied- machines f 50, f 55, ƒ60, 1, 2, 3 en 4 seharploegen. Ket- tingeggen, Moorploegen, BMansploegen, Ringelwaizen, Rol- blokken. Vlas- en Klavrrzaaimachines vanaf 90. Klaverzaaimachines voor handkracht 3/s M. breed 48 en 4 M. breed 50. Melkontroomers vanaf 36. Karns vanaf ƒ19 tot/"36. JXION benzinemotoren vanaf 1 paardekracht. Prijscourant franco op aanvraag, bij 5332 J. HOLLtëUUN A.Jz., Importeur Den Bommel, Zuiriz. Levering franco door geheel Flakkee.Werkzame agenten gevraagd. üei is pemai geen beter Adres SCHREÏÏDEB BAKSTEEN. omtrent Echtscheiding, Scheiding van tafel en bed, Erfenissen, Faillisse ment, Surceance van betaling en Processen, wordt rechtskundig advies verstrekt door H. H. BOURGONJE, Goudschesingel 129a ROTTERDAM, voorkomt dan tot lieden algemeen beweerd wordt, leeren de uitkomsten van de on derzoekingen van den veearts dr. Hertlia, verricht aan de veeartsenijkunde hooge- scliool te Berlijn. Hij kwam tot de vol gende conclusiën 1. De geiten-tuberculose heeft een grootere verbreiding dan alge meen wordt aangenomen. Het hoogste procent ziektegevallen, dat tot nog toe werd waargenomen, was 20,73 pethet gemiddelde voor geheel Duitscliland 0.72. 2. Geiten-tuberculose staat in karakter naast .runder- en varkens-tuberculose. 3. Tuberculose komt meer bij geiten dan bij schapen voor. 4. In verhouding tot het aantal geiten komt tuberculose bij deze dieren, althans in Duitscliland evenveel voor als bij runderen. Kanarievogels en muggen: Kooi- en vollière-vogels, vooral kanaries, hebben soms veel van de muggen te lijden, welke plaaggeesten pootjes, oogleden en snavelbasis danig kunnen toetakelen. In het weekblad «Kanaria* schrijft iemand daarover onder meer „Wanneer ik bemerkte dat die kwel geesten bezig waren geweest, zonderde ik de aangetaste exemplaren dadelijk af en baadde de pootjes en doopte de gestoken deelen 3 maal daags in een warme camil- lethee, welke zoo warm was, dat men maar juist den vinger er in kon houden, zonder deze te brandeniedere kuur duurde pl.m. 5 minuten. In een ommezien hadden de pootjes, na uit dit bad gekomen te zijn, het aanhangende vocht geabsor beerd, waarna ik er een weinig vasaline opstreek. De camillethee scheen een laagje achter te laten, wat de muggen weerhield zich weder op diezelfde dieren te plaatsen, want vogels die eenmaal waren bezocht door muggen en zoo waren behandeld, hadden dat zelfde jaar geen last meer daarvan. „Al naar den graad der ontsteking waren de dieren in 2 a 3 dagen, dus na 6 of 9 behandelingen volkomen genezen en nooit heb ik door deze behandeling verminkte of doode vogels gehad." Koffiezetten. De smakelijkste koffie is de gefiltreerde, ea daar bij 't bereiden de grootste zindelijkheid moet in acht genomen worden om eiken bijsmaak te vermijden, verdienen porceleinen filtreer kannen de meeste aanbeveling. Heeft men de gemalen koffie in de filtreerbuis gedaan dan giete men er eerst slechts weinig water op, dat koken moet, schenke een minuut later de filtreerbuis vol. Verval- sching van ongebrande koffieboonen is bij behoorlijke oplettendheid niet wel mogelijk, ofschoon op groote schaal boonen van klei vervaardigd worden, daarentegen wordt gebrande en gemalen koffie dikwijls met oker, steenpoeder enz. vermengd. Zich ongeneeslijk achten en in enkele dagen genezen worden door de Pink Pillen, dat is de aangename verrassing ondervonden door Mej. de Wed. GerritsenKeplerstraat 88, 's Uravenhage, Mejuffrouw Gerritsen die in een slechten gezond heidetoestand verkeerde, had nauwkeurig alle middelen ingenomen die haar waren voorgeschre ven. Tot haar groote verwondering had zij niet de gewenschte verbetering verkregen. Van alle zijden raadde men haar de Pink Pillen te nemen. Hoewel zij geen hoop meer behield, nam zij de Pink Pillen; zij verkreeg eene groote verbetering en daarna een volledige genezing, en dat was voor haar een groote verrassing. Mejuffrouw Gerritsfen was, door het mislukken van alle andere geneesmiddelen, er toe gekomen zich ongeneesbaar te achten en hare verrassing kwam niet doordat de Piukjpillen haar spoedig genezen hadden (men denkt ialtijd dat de middelen ge maakt zijn om te genezen), maar door waar te nemen dat de Pink Tillen waren geslaagd, daar waar alle andere middelen hadden gefaald. Mej. Gerritsen schreef: tg Mej. Gerritsen „Ik ben zeer verrast geweest over de snelheid waarmee uwe Pink Pille^ mij hebben hersteld. En andere middelen hadden mjjn kwaal niet kunnen overwinnen en iM was er toe gekomen te gelooven dat ik ongeneeslijk was. Ik leed veel aan een toestand van bloedarhioede, verergerd door hoofdpijnen. Ik was zeer- zwak, zeer bleek, de personen van mijn familial zeiden mij dat ik er uil zag alsof ik geen bloed meer had. Bij het minste werk kreeg ik zulke hevige hartkloppingen dat ik geloofde te zullen sterven. Dat alles is verdwenen ,na een kuur met de Pink Pillen en ik heb mij nooit zoo goed gevoeld als nu". Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot 'der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Ea. DIJKEMA DO0RNBO8 te Sommelsdijk. Meti dacht reeds met het nieuwe Itijkedagpresidium klaar te zijn, maar daar is plotseling een klink in de kabel geko men door het bedanken van Spahn, den gekozen Voorzitter De Rijksdag kwam nu weer samen, en de eerste vicepresident Scheidemann, sociaal democraat, neemt den voorzitters- zetel in. Met duidelijk geluid, dat door drong tot in de verste hoeken van den Rijksdag wat nog van geen enkelen Rijksdag-president gezegd kan worden gaf bij aan de vergadering kennis, dat baron Hertling zijn mandaat als Rijks daglid had neergelegd en daarna las hij zonder hapering den brief voor van den afgevaardigde Spahn, die het eere-ambt van president van den Rijksdag niet op zich wenschte te nemen. Nu werden de eerste bravo's bij de rechterzijde gehoord, thans weerklonk het Homerisch gelach daar tusschen van de geheele linkerzijde. Weer ontstond er s'ilte en las hij het voorstel voor der sociaal-democraten, die opnieuw met de vrijzinnigen en libera'en de verdaging der zitting vroegen. Scheidemau vroeg of de heeren daarin konden medegaan, of zij door opstaan of blijven zitten wilden kenbaar makei of zij voor of tegen stemden. Alle afgevaar digden stonden op. Dan komt nog eens Scheidemann's klare, koele stemDan verklaar ik hiermede de zitting voor ge sloten. Rustig, kalm, gelaten bijna hadden alle partijen zich geschikt in het onaf wendbare, dat een sociaal-democraat, was 't dan ook maar voor tien minuten, ge presideerd had. De verdaging staat in verband hiermede, dat er nog besprekingen plaats hebben. De situatie is en blijft verward. De tweede vice-president Paasehe was niet aanwezig. Lord Haldane, de Eugelsche minister van Oorlog, keerde Maandagochtend van zijn Berlijnsche reis in Londen terug. Hij had de reis gemaakt via den Hoek van Holland. In antwoord op eeu vraag van een Engelsch journalist, zeide lord Hal dane, die er uitstekend uitzag, dat zijn ontvangst in Berlijn geweest was, zooals hij dit verwacht had. "Berlijn was een prettige stad en de bevolking zeer aardig. Meer kon de journalist niet uit hem krijgen. Lord Haldane ging van het sta tion onmiddellijk naar zijn woning en had daarna een onderhoud met minister Winston Churchill. Deze laatste had daarna een langdurige conferentie met Lloyd George. Later op den dag had lord Haldane nog een onderhoud met minister Asquith. De onderhandelingen tusssheu Frankrijk en Spanje over Marokko, d.e sedert een maand waren onderbroken, zij a hervat. De vraagpunten, die onder de oogen moeien worden gezien, zijn Het beheer van den spoorweg van Eez naar Tanger, de financieele administratie van de Spaac- sche zone, "de handhaving of de ophef fing van de Fransche controle op de heff-ng der douanerechten, die verpand zijn als waarborg voor de leeningeD, en tenslotte vaststelJiiig van de grenzen van de Spaansche zone en herziening van de overeenkomst, betredende de Eransche zone. Te Praag hebben weer eens zeer ern stige vechtpartijen plaats gehad tusschen een troep Zuid-Slavische studeuten en politie. Nadat een door 2000 personen bezochte protestvergadering der Tsjechen tegen Hongarije's «politiek van het ge weld" was afgeloopen, trokken 200 Zuid Slavische studenten, onder het uitjouwen van Hongarije en den nieuwen Banus van Croatia door de stad. Op de trappen van 't landsmuseum trachtten zij eeu Oostenrijksche vlag te verbranden. Politie trachtte den drager van de viag, een student, te arresteeren, waarop een bloe dige bolsing ontstond tusschen de te zwakke politiemacht aan de eene zijde, en da studenten, bijgestaan door de toegestroomde menigte, aan de andere. Bij het opbrengen der arrestanten drong de menigte zóó op, dat de agenten met de blanke sabel er op in moesten slaan, waarbij verscheidene personen ernstig ge wond werden, terwijl een agent deerlijk werd toegetakeld door de woedende volks hoop. Eerst toen er versterkingen waren aangerukt, slaagde de po'itie er iu de menigte uiteen te jagen, Op voorstel van den president van den ministerraad keurde de Kamer een ont werp goed, waardoor in het district Lissabon de staat van beleg wordt opge heven en de schorsing der wettelijke waarborgen wordt ingetrokken. Met 52 tegen 43 stemmen werd be sloten, de arrestaties te handhaven, de enquête voort te zetten en de aange klaagden terecht te doen staan voor militaire rechtbanken. Nu Treiherr von Hertling tot Beiersch minister-president is gekozen, toonen de liberalen hoe slecht zij over den afloop der cris's tevreden te zijn. Hoewel overal de groote kwaliteiten van den premier eikend worden, is de stemming ten deeie afwerend, verder koel of zelfs spottend. De liberale //Miinchuer Neuesten Nach- j richten" schrijft«Met g r o o t w a n- «trouwen, met den grootsten spijt «wordt in het niet-ultramontane deel der «Beiersche bevolking het beroep Van een «centrumsleider en nog wel van den «voorzitter der centrumfractie in den «Rijksdag, lot het ambt van leidenden «staatsman in het koninkrijk Beieren op «gen 'men. «Slechts enke'e orthodox protes antsche «of hoog feodale groepen, die de roode «angst en de vrees voor de aans'aande «verdeeling" in de leden gevaren is, zijn «met de benoeming van den ultramonfa- «nen partijleider tevreden Men begint tegenwoordig overal de elec- triciteit voor te gebruiken. Zoo heeft men deze kracht onlangs bij het sloopeli van een houten brug in-de staat Indiana te pas gebracht. Deze brug was do or een maatschappij aangekocht, die ze voor een ijzeren brug wilde vervangen, welke dan op de pijlers van de oude brug moest komen rusten. Contractueel was be paald, dat de oude brug binnen dertig da gen weggeruimd moest zijn, en om nu aan die bepalingen te kunnen voldoen, besloot men om de brug niet te laten springen, maar ze door te branden. Daartoe maakte men gebruik van ijzeren banden die door den .electrischen stroom roodgloeiend werd verhit. De brug had drie bogen en voor eiken boog werden vier en vijftig ijzeren banden gebruikt, die tot kersroode gloei hitte werden verwarmd. Met het doorbran den van een boog ging 1 uur 40 minuten heen, waarna de stukken in de rivier vie len en dus de pijlers niet beschadigd wer den. De groef die de ijzeren band had ge maakt, was scherp en het hout was ter plaatse niet meer dan 1 Eng. duim weg- geschroeid. Het geheele werk nam slechts enkele uren in beslag. De stroom werd 's morgens om 5 uur ingeschakeld en om 2 uur 's mid dags viel de laatste boog in de rivier! Door een groote bakkerij in Berlijn wor den dagelijks 20,000 brooden uit zaagsel gebakken. Het zaagsel wordt eerst aan een gistingsproces onderworpen en ondergaat daarna een scheikundige bewerking. Ten slotte, wordt het gemengdmet een derde rogge-meel in broodvorm gekneed en als alle andere brooden gebakken. Ofschoon dat nieuwe „houtbrood", zoo als de Franschen het noemen, bestemd is voor paardenvoer, beweren de vervaardigers dat het in tijden van hongersnood best door menschen zou kunnen worden genut tigd en dat het zeer voedzaam en smake lijk is. Wij voegen hieraan toe, dat in verschil lende landen" brood uit boomen wordt ver kregen. Bijvoorbeeld op de Molukken waai de stijfselboudende kern van de Sago-palm eeu zeer goed meel levert, dat, in lauge brooden gevormd, gebakken wordt in ovens, die zoo zijn gemaakt, dat ieder brood zijn eigen oventje beeft. In Lapland gebruikt men de biunenschors van de denneilboomen voor de broodfabricage. In Kamschatka eveneens en ook de berkenschors. Deze wordt fijngestampt en zonder eenige toe voeging tot brood verwerkt. Indianen in Galifornië verzamelen het stuifmeel van „katjes" die zij van de Planten met dekens afslaan om zoodoende het stuifmeel te ver zamelen. Het lekkerst vinden zij echter brood van gedroogde sprinkhanen A [persing. De echtgenoote van den landbouwer B. op het gehucht Bedaf, bij Baarle Nassau ouder deze gemeente, heeft Zondagnacht angstige oogenblikken doorleefd. Terwijl haar man nl. voor zaken van huis was heeft de inwonende knecht ge tracht de geldkast open te breken. Zicli door de vrouw, die wakker geworden was, herkend ziende, heeft hij haar eenig geld afgeperst en de belofte dat zij hem niet verraden zou. De vrouw beloofde zulks, doch zich niet verzekerd achtende, dat zij haar belofte zou houden, nam de onverlaat een mes met het doel de vrouw van het leven te berooven. Door haar bidden en smeeken en de be lofte, dat zij hem later nog 50 frs. zou ter hand stellen, liet de booswicht zich vermurwen en verliet liet huis. De zaak is thans in handen der politie. („D. v. N.-B.) Te Wartena zag men Zaterdag nog zwaar beladen sleden over het ijs duwen en aan den Walkant stond iemand te visscken met een hengel Daar had het ijs losgela ten, in het midden was liet nog 30 c.M. dik. Even verder vischte men met een ze gen onder het ijs en ving in een net plm. 350 K.G. viscli. houdt aan. Het ijs in de Hudson is meer dan 2 voet dik. Sneeuw ligt tot in Ala bama. Spoortreinen zijn ingesneeuwd, de reizigers loopen gevaar te bevriezen. Het Mibhiganmeer is voor liet eerst sedert 25 jaar dichtgevroren. In een café aan de Paul Krugerstraat te Rotterdam waren Maandagavond eenige bezoekers. Enkelen meenden, dat er zich een persoon bevond gelijkende op het sig nalement van G. J. de Vos. De politie werd gewaarschuwd, doch toen deze kwam, was de bewuste persoon verdwenen. Men zocht en vond hem terug op het veerbootje „Heen en Weer". Naar den politiepost gebracht bleek hij echter niet De Vos te zijn maar j iemand die in assurantiën doet en teKra- J lingen woonachtig is. Maandag werd, naar de St. Ct. meldt aan de Utrechtsche politie medegedeeld dat de in- en uitbreker Marius de Vos zich in een scheersalon aan de Voorstraat bevond om zich daar van overtollig baar te laten ontdoen. Een bezoeker van den scheersalon meende aan de politie een dienst te bewij zen met even te waarschuwen. Was immers Frans Rosier, de niet min der beruchte Haarlemsche Frans ook niet in een Utreclitscken scheerwinkel gepakt Men kon niet weten. De politie, hoewel er niet v. el van ver wachtende, er op uit. In den scheersalon werd de bewuste man aangehouden, waarbij bleek dat liet niet Marius de Vos maar een eerzaam gepensioneerd veldwachter was. die 14 dagen geleden te St. Maartensdijk was komen aanzwerven, is door de fami lie Kosters van 's-Gravendeel, die zich Maan dag te St. Maartensdijk bevond, herkend als hun kind Reinier, dat zij voor ruim elf jaren zijn kwijt geraakt. Het kind was in dertijd ontvoerd door bewoners van een woonwagen. Een driejarig dochtertje van den fabrieks arbeider Kobus te Winterswijk, dronk Maan dag uit een .kan met kokende koffie. Dins dagmorgen is zij aan de bekomen brand wonden overleden. De wisselwacliter VV. wien enkele dagen geleden op het stationsterrein te Wijhe een been werd afgereden, is Maandag aan de gevolgen daarvan overleden. In de slotgracht te Opliemert (Geldorl.) is Maandag liet lijk van het 11-jarige meisje A. de V. onder het ijs gevonden. Sinds Zaterdag werd zij vermist. «EII2&OOGDE APPELM. Koffie Tliee Kruidenierswaren. Tabak, Sigaren, Sigaretten.Cacao en Choeolaad. ÜttËH MISCKUIT KROP. Keep, Motüa, Sponzen Xeemen Bosfo'wcrlt en meer aanverwante artikelen tot. uiterst lego prijzen. Verkrijgbaar bij A. WATEBliiS Voorstraat 91 iddelharnls. adres voor: Juweelen, Gond en Zilver, Regulateurs, Wekkers, Barometers, itfeilailles, Insignes voor sport en andere 'elegenheden, .Dirigeerstokken, Zil veren Lauwerkransen, enz. - Enorme kenze horloges in alle metalen. 5231 Je adres voor het Galvanisch vergulden (soppen) van Krullen. Reparatie-Inrichting van Gond, Zilver en Horloges. Dagelijks san huis te ontbieden.' Aanbevelend, iflSSNI fil4&*flH]K* IMilUIBT is het te weten, waar men goede waar haast voor niets kan bekomen, daarvoor wordt een ieder in zijn eigen belang aangeraden, een kijkje te nemen in de 5519 over gebouw Voorwaarts, Botterdam, 3e huis van af Noordplein, en zal dan tot de overtuiging komen, dat men geen beter en solieder adressen heeft in Dames-, Kecren- en Kinderschoenwerk. Aanbevelend, Cr. A. VAK ALMEK. 'Q* i Vt 1 /J I °at er' vooral wat mel1 no°d*ff 'ieeft in Goud, Zilver Diaman- ten, Paaiden, Koralen, Horloges, Klokkes, Pendules Barometers enz. geen beter adres is dan SCHR.EUDEK BAKSTEEN. Ook voor alle repara- tiëa aan bovengenoemde artikelen is er Juweliers, Horlogemakers, Binnenrotte 170, ROTTERDAM. TELEPHJON 3807. - 5 KORTING CONTANT. 1 Bureau gevestigd sedert 1SSO Bureau dagelijks geopend van v.m.9 tot n.m.8 uur.Telef.6390. jLDVIkS (ook schriftelijkft,

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 2