II I JK I A CADEAU LEEUWIN MeitasM SS 2-jarig bestaan Advertentie». OPWEKKENDE REDE Beeldenfabriek Jac, Verolme, Dienstbode. TWEEDE KNECHT Rotterdam, Lit is alleen geldig van 3-10 Februari ter viering van het der zaak te Botterdam. 6 Filialen te Amster dam gevestigd sinds 1862. Ingezonden Stukken Visscherij. Rechtzaken. Kerk en School. Godsdienstoefeningen. jjyste en of laatste LIJST Tegen 1 Maart a s. gevraagd een HOOFDKNECHT bij J L. KWAK, Landbouwer Mejssant. 5535 DIENSTBODE Gevraagd tegen MEI een SHenst- foode bij W. VAN DER LINDE Jr. Straat dijk Dirksland. 5542 Gevraagd tegen hoog loon een HOOFDKNECHT en een 5489 Posterijen. Marklberichlen. Correspondentie, D. D. VAN ES en 5545 G. VAN ES—den Boer geven kennis van de geboorte van een ZOON. Oude Tonge, 31 Januari 1912. De Fondsenmarkt. H. SNEEP, N. Tonge betuigt zijnen oprechten dank aan de Veeverzeke ring Mij. «Almelo» te Almelo voor de prompte en volle uttbetaling van zijn gestorven paard. Agent Nieuwe Tonge 554« Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden onzer innig geliefde Moeder, Behuwd, en Grootmoeder 5544 Jannetje Donkersloot. (Wed. Jacobus Hagens) betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller Naam, Familie HAGENS. Tegen Maart gevraagd een 5530 ARBEIDER Woonhuis en hof aan den Kranerdijk beschikbaar voor slecht 65 cen< per week H. SCHILPEROORT Ooltgensplaat. TWEEDE KNECHT. Adres L VAN PROOIJEN Ooltgensplaat Gevraagd me'tl Mei een Dienstbode. Adres W. v. d. LINDE Voorstraat Dirksland. 5502 Tegen 1 MAART as. gevraagd een Adres: G v d.MEIJDE, landbouwer. Oude Tonge. 5529 De arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage heeft het navolgende vonnis gewezen in de zaak van M A- RIA CATHARINA SUNDERMEYER, wonende te 's-Gravenhage, Eischeres enz., tegen haren echtgenoot GERAR- DUS JOHANNIS CORBET, wonende te 's-Gravenhage, Gedaagde enz. De Rechtbank, enz. Verklaart het huwelijk tusschen pat tijen te Rotterdam gesloten ontbonden door echtscheiding. Aldus gewezen enz 9 November 1911 enz. s-Gravenhage2 Februari 1912. Voor Extract, de procureur van eischeres, MR. J. LAST. Afdeeling Goeree-Overflakkee. door Ds. A. LUTEIJN Herv. Pred. te Ooltgensplaat in de Hervormde Kerk te Middelharnis. D. V. Woensdag 7 Februari s'avonds 6 ure. 5533 HET BESTUUR. Magazijn üe „CONCURRENT" Geeft iederen kooper van min stens f 4.— een groote 2 per soons deken cadeau Prijscourant gratis op aanvrage. WT Let op s.v.p. in geen geval worden voor of na den ge noemde tijd cadeauoc gegeven. De heer J. G. van Putten stelt voor om cir culaires rond te zenden, waarin op het nut van deze vereeniging wordt gewezen. Wordt daartoe besloten, .terwijl in Achthuizen een propaganda avond zal worden gehouden, die door het be stuur zal worden belegd. De vergadering wordt nu door den Voorzitter gesloten, terwijl deze den leden op het hart drukt om tot uitbreiding van het ledental mede te werken. Oude Tonge.* Door de Almeloosche paarden en vee verz. Maatschappij is f 10 uitgekeerd aan de manschappen die de paarden hebben gered van den Landbou wer J. v. W. alhier, enkele dagen geleden zijn die in de Kaai gevalleD. Dezer dagen had de landbouwer K. Bruinsel het ongeluk terwijl hij met een koe naar buiten ging hem kwijt te raken en rende overal heen en moest tegen den avond door een geweerschot gedood worden voorwaar een schadeposlje voor hem. Herkingen. Het aantal ingeschrevenen voor de loting der Nat. Militie voor he jaar 1912 bedraagt 15. Een zeldzaam groot getal voor deze onze gemeente. Derhalve zal dan ook ome gemeente nu niet met Nieuwe Tonge behoeven saam te loten. De verschillende toestellen ten be hoeve van de in onze gemeente zoo lang verwachte spreekcel zijn thans aangekomen en kan de opening spoedig worden tege moet gezien Belanghebbenden dienen wel rekening te houden de verkoop van sparrehout nu niet Donderdag, doch heden Zaterdag middag twee uur zal gehouden worden. Giste/en had de werkman J b. Knops in dienst bij den Heer D. v. Weelalh.er het ongeluk van den tweeden balk der schuur naar benedpn te tuimelen waarbij hij zich tot groote verwondering der om standers (gelukkig) hoegenaamd niet bezeerde. Deze week kwam bij LetmannenJ koor alhier een verzoek in van Melissant. Melissant. Het inschrijvingsregister de notionale militie lichting 1918, isvoorloo pig gesloten met 11 ingeschreven. Ter gemeente-secretarie ligt ter in zage een verzoek met bijlagen van Burge meester en Wethouders van Diiksland om vergunning tot het oprichten van een gas fabriek voor die gemeente op z.g. Kralin gen liggende in deze gemeente. Tegen Woensdag 7 dezer des voorm. 10 ure is eene openbare vergadering van den Raad belegd. In deze gemeente worden pogingen aangewend om een gemengde zangvereeni- ging op te richten, om met het zangkoor vandaar en anderen eene uitvoering ten beste te geven waaraan Donderdagavond 1.1. gehoor werd gegeveD Naar wij vernemen zal binnen korten tijd ook alhier een dergelijke uitvoering worden gegeven Ouddorp. Door wijlen Mej. H. M. H. Schokker is aan de Geref. Kerktalhier een legaat geschonken groot f 6000, vrij van successierechten. Door den heer H. v. d. Kemp is eene zangvereeniging opgericht voor .jeugdige personen. De eerste bijeenkomst is Donderdagavond gehouden in de onde Chr. School. over de maand Januari als volgt Verz. telegramgespr. Ontv. üitgeg. telephoongespr. Ingek. De copie van Ingezonden Stokken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Bed actie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een plaaisje in Uw blad, naar aan leiding van een: Vereeniging van oud-leerlirgen van Land- bonwcursussen op ons Eiland. Onder de rnbliek .Plaatselijk Nieuws" van Dirksland in het blad van 27 Januari Btond het bericht, dat door de leerlingen van den Land bouwcursus 1909-1911 gehouden te 8ommeladijk voornoemde vereenigiDg was opgericht. Zooals de naam reeds aanduidt bestaat de Ver, uit oud leerlingen van Landbouwcuraussen, en moet dus ieder lid der Ver. in 't bezit zjjn van een diploma. Hun jaarlijksche contributie bedraagt 1 gld. en ze betalen 1 gld. inleggeld. Ieder, die niet in 't bezit van een diploma is; kan donateur der Ver. worden. Ze bepalen zelf hun contributie, doch die mag niet minder bedragen dan die der leden. De Ver. kan personen welke zich voor de Ver. in 't bizonder, of voor den landbouw op ons Eiland in 't algemeen verdienstelijk maken, tot eere-lid benoemeD. Wij komen hiermede tot alle oud leerlingen met het verzoek om lid, en tot allen die met het doel van onze Ver. instemmen om donateur van voor noemde Vereeniging te worden. Bij ondergeteekende kan men zich daartoe, liefst voor 7 Februari a. s. aanmelden. Indien er soms personen zijn, welke nadere inlichtingen over voornoemde Ver. wenschen, die kunnen zich wenden tot Dirksland. c. DE BONTE, Dinsdag vertrok de vischsloep Middel harnis. st. J. de Korte uit IJmuiden naar zee, doch keerde den volgenden dag daar weer terug wegens lekkage. Arrondlssements Rechtbank. (Kamer van strafzaken.) Zitting van Dinsdag 30 Januari. Uitspraken. G. Dt, 52 jaar, landbouwer te Middel- harnis, wegens mishandeling tot zeven dagen gevangenisstraf. D. O. 33 jaar, landbouwersknecht te Melissant, wegens diefstal van een brood, tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. 127 101 247 159 Totaal 634 MELISSANT. Gedurende Januari j.l. werden aan het hulptelegraafkantoor 74 telegrammen be handeld. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 4 Februari 1912. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, voorm. 9.30 en 'a av. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v. m. en nam. Doopsb Ds. Bruining. Middelharnis Evangelisatiegeen opgaaf. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, nam. Ds. Kroese van Melissant. Langstraat, voorm. 9 ure en nam2 ure dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, jnam. Ds. Luteijn v. Ooltgensplaat. Nieuwe Tonge, voorm. 9 uur Ds. Wentink. Dirksland, voorm. 9 uur en nam. Doopsb. en Coll. voor de Christelijke school. Ds. Steenbeek. Ferkingen. v. m. Ds. Addink. Melissant, voorm. Ds. Kroesse. Stellendam, voorm. 9,30 uur Ds. Hoogendijk. Goedereede, voorm. 9.30 uur 's av. 5.30 Ds. F. de Gidts. Ouddorp, voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur Doopsbed. en Woensdagavond 5.30 Ds. v. d. Kooij Gereformeerde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 'a avonds 6 uur (Catech. 5 Zondag) Ds, Raman (Em. Pred. te Doorn. 8tad aan 't Haringvliet, voorm. 9,30 uur av. 5.30 Catech. Zondag 44) Maande). Coli. Ds. Esselink. Den Bommel, voorm. 9 uur Leeskerk 's nam. 2 uur Ds. Dekker van Ootgensplaat (Cath. Zon dag 5) 's av. Leeskerk. Melissant, v. m. 9.30 en nam. 2 uur Ds B. Koolstra van Numansdorp. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, voorm. 9.30 uur en nam. Ds. Van Duin. Ooltgensplaat voorm. 9 uur en avonds 6 uur Ds. Dekker. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, voorm. 9, 's nam, en 's avonds 6 uur Ds. Pieneman. Melissant, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, voorm. 9 nam 2 en 's avonds 6 nur leeskerk. Herkingen, voorm. 9,30 uur en 's avonds 6 uur Leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, voorm. 9 en namid. 2 uur leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm 9,80 uur Ds. Bössing. Ned. Hervormde Kerk. .GOEDEREEDE. Gedoopte Kinderen Apolónia, dochter van J. Tanis en Lijntje Mas tenbroek. Maartje, dochter van W. v. Splunder en Joh. Tanis. Kommer, zoon van Jb. Tanis en J, Lokker. Helena Jannetje, dochter van J. 't Mannetje en M. Redert. S0MMELSDIJK. Tot de Openbare Lagere School, alhier, zijn met ingang van 1 Feb. j.l. 37 kinderen toegelaten. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De heer T. van Lingen hoofd der open bare Lagere School alhier, heeft als zoo danig eervol ontslag aangevraagd tegen 1 April a s. Dinsdagavond herdacht de Jongelings- vereeniging op Gereformeerden Grondslag alhier haar zevenjarig bestaan. De belang stelling was groot. De avond, die opgeluis terd werd, door inleidingen, samenspraken en voordrachten slaagde uitmuntend. De eere voorzitter Ds. G. W. H. Esselink, leid de de vergadering. DEN BOMMEL. Tot lid der Oommissie van Toezicht op 't Lager onderwijs zijn benoemd de heeren F. J. Knoop en Jan Mooijaart. OOLTGENSPLAAT. Het gemeentebestuur roept sollicitanten op naar de betrekking van helpster aan de bewaarschool, om met 1 April a.s. in dienst te treden. HERKINGEN. Aan de aannemingschatechesatie onder leiding van Ds J. W. J. Addink alhier die 's Woensdagsavonds wordt gehouden nemen 20 personen deel. De heer K. de Gast die als notabel in het College van Kerkvoogden en Nota beien der Ned. Herv. Kerk zitting had heef t als zoodanig bedankt. VAN DE 33ste JAAR-COLLECTE VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Transport f 90.996 28 Schildwolde11 305 20 Zuidbroek11 30. Anjum met Oostermahorn 1/ 110. Hallum11 168.50 Hijum met Finkum en Leije 11 21 20 Ter-Wispel met Fijnje45.82 Zwaag-Wesleinden 21.90 Emmercompascuum Iu 25. 2de Exloërmond (gifi)v 1 50 Kiazienaveenn 95.75 Vrees met Donderen, Bunne, IJde, Rhee, Taarlo, T'naario, Zeegse, Winde en Oldemeulen 95. Hasseltu 63.87 Lemelerveld met Lemele 1/ 5. Voorthuizen met Zwartebroek 11 206.14* Well met Ammerzoden 4 45 Doorn met Maarnu 184.85 Schagerbrug (F)11 4. 's-Gravendeel met Wieldrecht, Den Hoogezand1/ Ter-Apel11 22.90 De Knijpe met Langezwaag .11 26.40 Oldeboorn met Nes en Akkrum (G. K.)u 24. Ureterp met Siegerswoude en Friesche-Wilp48 Genemniden (G.K.)n 40 95 Kalenberg (gem. Oldemarkt). 19.62 E'st bij Nijmegen11 115 Twellov 27.58^ Lage-Vuursche met Hooge-Vuur- scbe (H. K 4.50 Wijk-bij-Duurstede met Cotben, Neeriangbroek en Overlangbroek// Anna-Paulowna. (G. K.)u Bussnra met L iren en B.aricum 11 Egmond a. Zee11 Naardpn1/ Opperdoes Nieuw-Vennep met Abtenes. Ka'wijk a. Zee (G. K.) .11 Loosdu'nen1/ Sommelsdijk1/ Hoek bij Terneuzen11 Nieuwdorp (G. K.)11 Nieuw en Sr. Joosland met Oude dorp t2 giften)11 Helenaveen (G. K.) Wijk bij Heusden (H. K.) 11 Noordbroek11 O verschild Woldendorp met Termunten en Borgsweer Rinsumageest met Sybrandahuis Tzum Nieuw-Buinen Westerborck Dalfsen e.a Den Ham met L'nde, Magele, Egede en Marle Holten u Kampen met Brunnepe en Kam pereiland 11 Oulemborg met Beusicbem, Zoel- mond, Ravenswaai, Buren en Heesseltu Voorst met Empe11 Warnsveld met Lees'en ir 10.901 132.62 72 65 30 21 236 70 200 261 42» 183.45 98.— 23,35 6 1.07 14 41 92 50 107 50 50 192.15 4g 25 106 67 83 80 152. 392 77* 187 30 12.25 88 78 Hoofddorp11 125. Terschelling (West)11 70. Wieringen (Eiland)2. Middelharnisu 87. Nieuwendijk (gem. Z. Beijerland)u 100. Zandvoort11 7. NAGIFTEN. Rotterdam I (oudRotterdam) 11 96 95 Sloterdijku 3. Ouddorp 11 8.10 S ad-Volenhove .11 2.50 Diepenheim S 10. Klundertu 2.50 Nieuwendijk 11 3.50 Waddingsveen 1/ 6.50 Vriezeveen11 2.01 Velp11 8.20 Welsinge-Sauwert .11 6 50 Ten Boer9. Ruinerwold. met Ruigekluft, enz. 11 10. Hoogvliet1/ 2.50 Schoonrewoerd n 1. Almkerk11 5.10 Winschoten (f 8.72 coll. in de Ge ref. Kerk) en een nagift van f 1 n 9.72 Franeker4. Goes11 4.25 Middelburg11 10. Schraard11 0.50 Nijmegen11 2. Oostwold (Oldambt) 11 2. Nieuw-Vennep 11 6.50 VijfbuizenS 3. Gouda11 4.80 Neder-Hardinxveld (van een belang stellende) 11 5. Utrecht11 23.65 Scheveningen 11 5.90 hetgeen gevreesd wordt, trachten te begrijpen en te omvatten, dan ziet men onmiddelijk de on zekerheid in de richting der Amerikaanscbe binnenlandsche politiek, welke nauw verband houdt met den uitslag der komende presidents verkiezing, met de te verwachten veranderingen op het gebied van douane politiek en interstate wetgeving. In een zijner laatste brieven schrijft de heer Henry Clews 0.m. het 'volgende: „De politieke toestand is nog stpeds het voor naamste belelsel voor de ontwikkeling der za- „ken. Het kapitaal wordt onloochenbaar terug „gehouden, daar het vertrouwen verzwakt ïb „door de herhaalde aanvallen op tallooze indu- „strieële trust en door bedreigingen tegen andere „Uit alles blijkt, dat het land vermoeid is van „deze fakliek, die wellicht zeer geschikt is tot „het bereiken van politieke doeleinden bij den „onnoozelen kiezer, die niet begrijpt en ook niet „kan begrijpen de slechte gevolgen van dergelij- „ke methodes. In het algemeen is de positie „gezond, omdat wij een jaar achter den rug „hebben van voortdurende likwidatie en inkrim „ping. Feeds 6 maanden, zoo niet langer, zijn „de zaken op s:r,ng conservatieve wijze gedreven, „Ofschoon ons productievermogen onze consump tie overlreft, is er (och geen aigemeene over productie geweest, van gefabriceerde artikeleD, „er is geene raden, waarom er niet eene belang rijke verbetering zou volgen bij een opklaren pan den politieken horizon en bij het vooruit „zicht "an goede oogsten." De Steel corporation heeft het dividend ge handhaafd, dat was verwacht en dus was daar geen reden van aen hausse in gelegen; integen dpel, de cijfers over het afgeloopen kwartaal zijn niet schitterend!' n het suiplus is zoo kiem. dat bet dividend eigenlijk niet gerechtvaardigd is. Men troost zich met de toename der uitstaande orders, doch de cijfers blijkt dat het bedrijf heel wat minder winstgevend is gewordeneen daling van 4 procent op de aandeelen was gisteren te New York het gevolg. Amalgamated's hielden zich nog al tamelijk op prijs, onder invloed van den hoogeren Lon denschen koperprijs. Spoorwegshares in een doen, eerder iets lager. Hide A Leather's bleven totaal verlaten. Grond'jjnen over het algemeen vaste gestemd op geruchten dat Hill's spoorwegen zich zullen belasten met de controle dier lijnen. Op de locale markt was het ook al niet beter gestemd, de petroleum Speculanten bedden hun zaken naar de mijnwaarden verplaafst, alwaar de Ketahoens goede gelegenheid tot op en neer gaande beweging aanboden, de overige rnijnwaar den lagen zwak. Cultuurwaarden flauw gestemd. Tabakken sluiten in iets betere houding. Rubbers geven geen aanleiding tot bespreking. Geld op prolongatie iets hooger en ge vraagd, van 37»4 pCt. Wij zijn afgeefster van de volgende pand brieven 4* pCt. Credietbank voor Nederland te Leiden. 4* pCt. Insulaire Hypotheekbank te Zie- rikzee. 4| pCt. Provinciale Hypotheekbank te 's Gravenhage, 5 pCt. Internationale Hypotheekbank te Apeldoorn, en nemen gelden in deposito tot 4 pCt. rente 's jaars. Voor het uitvoeren uwer effectenorders, het verzilveren van coupons en het geven van adviezen houden wij ons aanbevolen, zoowel ten onzqn kantore te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirksland, Oude Tonge en Stad aan 't Haringvltet. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 1-2 '12, SOMMELSDIJK. Het Telegram- en Telephoonverkeer was Mookhoek en Schinkeldijk 11 Meerkerk ir Schiedam11 Anna-Jacoba-Polder (G. K.)11 'i-Hertogenb sch11 Fijnaart mei Zwingelspaan h Meeuwen met Hagoorl en Dronge- len11 13.50 Sprang met Besoysn en Waalwijk (G.K.)11 3 50 66 41 102.97* 185. 30 71* 76.50 306.75 Totaal van 720 Locale Comite's f 96.934.25* Waar niets staat aang geven is de collecte aan de buizen gehouden. De unieco'lecte bedroeg teFijnaartf216.75 en ie Zwingelspaan f 90. De Unie-collecte kon te Hooeezand ook dit jaar nog niet zelfstandig gehouden worden. De ODÏe-eollecte konte Wijk-bij-Duurstede wegens plaatselijke omstandigheden niet ge> houden worden. De Uniecollecte kon wegens plaatselijke omstandigheden, ti Egmond a. Zee dit jaar niet gehoudtn worden. Te Opperdoes is behalve de Unie col'ecte nog f 230 bijeengebracht voor een Supletie- fonds. Te Katwijk aan Zee is behalve de Unie collecte, 'dit jaar in de Geref. Kerk nog f 104 67* voor de Chr. School aan de Bur- gerdijkstraat gecollecteerd. De Unie-collecte bedraagt f 96.934.25* dat is rutin twee duizend galden meer dan in 1910. Gode zij lof voor deze verassende uit komst. Feu eere-saluut aan allen, die hunne krachten gaven voor het welslagen onzer jaarcollecte voor de School met den Bijbel, Een zegebede voor de gevers aan de Unie-collecte. Een dankbetuiging aan de Pers voor het opnemen der collecte-lijsten inzonderheid aan De Standaard voor de eereplaats die aan onze lijsten werd gegeven. Gods legen ruste op het 33ste exstra- offer der liefde voor onze scholen met den Bijbel. R. DERKSEN Secretaris der Unie. Beurnnoteering van Sonuneisdijk. SOMMEL8DITK, 31 Januari 1912. Wilheimira 1 9,— tot f 9,25. Essex Tarwe f 9,75 totf 10,50. Haver f 9,— tot f 9,15. Schokkers Erwten 14,— tot f 15,— Kroon Erwten f 13,— tot 1 14,50. Kleine Erwten f 12.— tot f 13, Aardappelen f 1,90 tot f 2, Eigenheimer poters f 1.10 tot 1,25. Bravo poters f 0,— tot t 0,— Ajuin bruine f 3,50 tot f 0,per 60 Kilo. Ajuin kleine f 4,20 tot 0,per 60 Kilo. Koepeen f 1,65 tot f 1,75 per 60 Kilo. Jaapjespeen f 9,— per 1000 Kilo. AjuiDzaad bruin f 1,50 per pond. Koepeenzsad f 2,50 per pond. Jaapjeszaad f 1,— per pond. Er was op de beurs veel vraag naar koepeen en aardappelen, doch den handel was zeer flauw Als slechts „Een leek" zijn naam zet onder het ons toege- gezonden stuk, zullen we 't plaatsen. RED. Door plaatsgebrek Jzijn we genoodzaakt het Gemeenteraadsverslag van den Bommel tot a.s. Woensdag te laten over staaD. 26 Januari—1 Februari. Sedert het schrijven van ons laatste overzicht is de Amerikaansche markt er niet beter op ge worden, herhaaldelijk wordt men teleurgesteld in de verwachtingen die men heeft gekoesterd. Het is moeilijk te verklaren; een ruime geld markt te New-York en daarentegen de duffe houding van de Amerikaansche aandeelen en obligatiemarkt. Een ruime geldmarkt heeft meestal een levendigen fondsenhandel en ge woonlijk opgaande noteeringen tengevolge. De belangrijke bijdragen, welke aan Duitsch- land geleend werden, alsmede de belangstelling voor de laatste Dnitsche staatsleening getoond, geven duidelijk weer, dat men in Amerika een secure belegging buiten s'lands begeert. Wanneer wij teekenen des tijds, die wijzen op DirkslandFebruari 1912. Voor f 20.— beneden winkelprijs te koop een fonkelnieuw handnaaimachiDe (opgelet), met vliegwiel en ronde kokerschuit (geen kamrad) met fijne ronde afsluitkast en 6 jaar schriftelijke garantie. Te zien in het Goudsclieaiiigel 53, over de St, Janstraat, ROTTERDAM. Oude machines worden inge ruild. Reparatiën aan alle soorten naaimachines spoedig en zeer goedkoop. Gevestigd sedert 1895.

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4