/idverlenlVèn. tBoofdknecht Hengstleider Rijk wordt u #11111] MA i^eimeulen, Tandarts Repnsbuig eerste DONDERDAG der maand Joh.en W.v.d.fleii joh. en W. v. d. Algeheels Uitverkoop MODE-ARTIKELEN, enz. VOORMAN Dankbetuiging. Schippersknecht DIENSTBODE. BAKKERSKNECHT Bakkerskar aan te besteden VEERWAGE1T. A.R.A.HAGT VLAS. Visscherij. Rechtzaken. Posterijen. Burgerlijken Stand. Kerk en School. Do Fomlsemuarkl. Lena Maria van Grietbapii een HOOFDKNKCHT TWEEDE RNECHT. DIENSTBODE. ifSarKibericliien. BAKKERSKNECHT Pij C. D. GEBUIJS nabij Herïinpn. Inrichting voor reparation spoedig en goedkoop op Veer en voorzien van Patentassen. pllll. 135000 K.G. Superpliosphaat. 8700 Am SuperpkosplMt, 3500 Opgeloste Peru-Guano. 2400 Patent-Kali. 9800 Kaïniet. 52000 11 Cliili-salpeter. Kipstra at 42 Hotterdam. in het Hotel MEIJER te spreken. IIOOtilEUEIil Ao. 137 n.b het Tramstation. 5231 Hartelijk dankend voor de genoten gunst en vertrouwen bevelen zij zich verder beleeld in Uw gunst aan. S. HAAGMAN, JonkerfraMr. 55 Rotterdam. Wijnhandel KLUNDERT. t;ias per kilo A. VAN ROSSUM, Ooltgensplaat. K. DEN BAARS - SOMMELSDIJK. dhr, Houtaar. Ik heb er ook niets op tegen, alleen wilde ik zeggen, dat ik altijd bodeloon moet betalen. Voorz. Toentertijd is van het Postkantoor 20 minuten gaans gemeten naar aile kanten, dat was gratis. Misschien is het aan den dijk, waar U woont, wel een beetje nauwkeurig geweest. Dhr. Dorst. Ik moet Hout aar volkomen gelijk geven, daar hij eenige meters verder woont, zoo veel betalen moet, tegen anderen kosteloos. Dhr. Prince. Het was wel wenschelijk dat het Kijkszaak was. Voorz. Als wij kans zagen, om tot overname door het Kük te geraken, was dat zeker wen schelijk. Dhr. Nelisse. Het salaris van den Telefoon- houder, geschiedt dat bij voorschieting door de Gemeente? Voorz. Neen, de dubbeltjes alleen, die moet de Gemeente betaleD. I)hr. Prince. De afstand is die minimum? Voorz. Dat is afgemeten 20 minuten van het kantoor, maar men kan trachten, hierin veran dering te krijgen. Secr. We hebben het weieens gevraagd, om het geheel kosteloos te krijgen, maar daar is niet op ingegaan. Vocrz. Ik zal liet voorstel van B. en W. in stemming brengen. Dhr. Dorst. Het verwondert mij wel, dat er als het ware, geeu notitie van genomen wordt in de verandering van het Post en Telegraaf kantoor. Ik geloof, wanneer wij een Telegraaf kantoor hier kregen, dat «ij dan de kosten van de telefoon konden missen, misschien kregen we dan ook wel, vermindering der bodekosten. Dhr. Prince. Het aantal Telegrammen, dat verzonden wordt, is dat voldoende? hetwelk door den Voorz. toestemmend beantwoord wordt. Voorz. Wij hebben ons direct gewend tot den inspecteur. Thans zal ik het voorstel van B. en W. in stemming brengen om het Salaris van Hoileman met ingang van 1 Jan. te brengen op f200. Na stemming bleken 5 stemmen voor en 1 tegen te zijn. 4 Voorstel van B. en W. om eenige wijzigingen aan te brengen op de begrooting dienst 1912. Wordt goedgekeurd. 5 Voorzitter. B. en W. van Nieuwe Tonge zijn verzocht, door de Commissie van Toezicht op de Gasfabriek, om te trachten een terrein te krij gen voor het stichten van een gashouder. Burgemeester en Wethouders hebben zich gewend tot de diaconie der Ned. Herv. Gem. tot het in erfpacht of eigendom krjjgen vaneen perceel aan den Maartecsweg, juist achter de dorpsmestvaalt. Het leek B. en W. zeer wensche lijk, om die meet heelemaal te krijgen, dan kan er een gedeelte aan de andere 5 Gemeentes over gedaan. Een ander gedeelte zouden we kunnen gebruiken voor Dorpsmestvaalt want zooals deze thans ligt, hoort het niet in de Gemeente thuis. B. en W. zijn met een Commissie van de Kerkeraad in Conferentie geweest, maar zij waren niet geneigd om dit perceel land te verkoopen, ook niet om het in eeuwig durende erfpacht te geveu, maar wel een erfpacht van 50 jaar voor de som van 40 cent de 'vierkante Koeden. Het perceel is groot 13 Are 47 centi- Are. De Voorz. doet voorleziDg van het stuk der Diaconie met de daarin gestelde voorwaarden enz. B. en W. stellen voor om op genoemde voor waarden dit perceel land iu erfpacht te nemen. dhr. Breesnee. Zou het niet hinderlijk zijn voor het publiek, zoo'n gashouder? Voorz. Ik heb er nooit van gehoord, dhr. Houtaar. Zou het zwart geverfd worJen? Voorz. Voor de eerste keer word het meest rood, maar later met zwart gevertd. Kunnen de leden zich er mee vereenigen dan is het a&oge nomen. Natuurlijk zullen de 5 gemeenten hun gedeelte van de beneficie terug moeten geven, maar zoover wij het houden komt het voor onze rekening. dhr Houtaar. Heeft B. en W. nog idee om wat met de orde te doen van de mestvaalt Voorz. Ik geloof dat die niet van ons is, maar dat wij die in gebiuik genomen hebben. dhr. Dorst, 'tls waarschijnlijk dat wij het voor gebruik gekregen hebben. dhr. Houtaar. Als het zoo is als Dorst zegt, dan zou de gemeente nog wel eenigszins recht, hebben, maar het hangt er nog maar van af, Van welke vennootschap of iets dergelijks het is. Voorz. De diaconie wilde alleen met ons on derhandelen, en niet met de 5 gemeenten, maar alleen aan ons, de gemeente is huurder. Hier mede is deze discussie gesloten. Vervolgeus hebben wij getracht om de begroo ting van 1911 te laten kloppen. Maar de hseren hebben zich wel voor kunnen stellen, dat dit zoo gemakkelijk niet ging. Want de storm van 30 September 1.1. heeft de toren op een aardige manier mishandeld, zoodat er f 350 a f 36aan verdiend moest worden. Vervolgens zijn de kos ten van de northonpomp met bijkomende werken f 200. Nu stellen B. en W. voor, om voor deze buitengewone werken, bedragende samen f 600 een geldleening aan te gaan. Nu zal het beter zijn, om in verband met aDdere kosten een geldleening aan te gaan van f 700 tegen 4 pCt. Dan moeten wij in 1913 beginnen met jaarlijks f 100 af te lossen. Wordt goedgekeurd. 6 Een voorstel vau B. en W. om eenige wijzigingen aan te brengen op de begrooting dienst 1911. Wordt goedgekeurd. 7 Het punt waarover in de vorige vergadering de stemmen gestaakt hadden, nl. controle nacht waker. Voorz. Zooals de heer Prince wel vernomen zal hebben (genoemde heer was bij de vorige vergadering afwezig) uit de notuleD, was thans aan de orde om een crediet van f60 toe te staan voor bovengenoemd doel. Thans zal in deze vergadering gestemd moeten worden. dhr. Prince. Ik zou alleen maar willen vra gen, waar dat noodig voor is, om de bestaande toestand te wijzigen. Ik heb altijd eerbied gehad voor de plichtsbetrachting van Van Alphen, zonder controleklokje. ZooalB voorheen de klap gebruikt werd, was het controle voor alle inge zetenen dat de man zyn plicht deed. Is er echter plichtsverzuim aan te wijzen, dan is het noodig. Voorz. Wel zijn er bij mij klachten gekomen dat hij zijn plicht niet doet. Het is voor de man zelf goed als hij gecontroleerd kan worden. Als men de klap beeft, weet ieder waar de nacht waker is. dhr. Prince. Wij hebben de .nachtwaker noodig, om te surveileeren voor brand, inbraak, enz. Voorz. Zooals ik u zeg, zjjn er bij mij wel klachten gekomen, dat hij zijn plicht niet deed. Ik vindt het vervelend als ze dat bewezen, als de man toch zijn plicht doet, zooals hij ook beweerd heeft. dhr. Houtaar. Ik zou bewijs willeu vragen van diegenen, die bewezen dat hij zijn plicht niet doet. Voorz. Men kan beter iets positiefs als nega tiefs bewijzen. Op mijn voorstel levert hij blij vend bewijs, dat hij zijn plicht wel doet. De Heeren moeten in oogenschouw nemen, dat ik voor mij gedaan heb wat ik kon doen, om u te overtuigen dat de man zijn plicht deed. dhr. Nelisse. Er wordt gesproken van een con troleklokje, is dat ook een uurwerk Hierop doet de voorzitter een korte verklaring hoe dat klokje is, en in zijn werk gaat, waaruit blijkt dat dit accuraat werken zal. dhr. Houtaar, Als er opnieuw een nachtwaker benoemd moest worden, kon ik er eerder toe overgaan. Alsnu brengt de voorz. het voorstel om een controleklokje aan te schaff-m instemming waar 5 leden voor en 1 tegen is. Bij de rondvraag vraagt de heer Houtaar ot de gemeente het bodeloon niet op zioh kon ne men, daar hij toch niet zoover buiien de beperkie kring woont. Voorz. U bedoeld dus dat de gemeente hel bodeloon van de telegrammen op zich zal nemen die wonen buiten den kosteloczen kriog. Het beste zal wezen om te onderzoeken op welke manier de zaken in eikander zitten, dan zullen wij U in de volgende vergadering van preadvies dienen Hiermede is dhr. Houtaar tevreden gesteld. Thans niets meer te verhandelen zijnde Bloot de Voorz. de Openbare Vergadering. Middelharnis. Van de visscherij is te IJmuiden binnengekomen de vischsloep aOranje Nassau« st. M. den Braber f 170 Arrondissement^ Rechthenk. (Kamer van strafzaken Zitting van Dinsdag 15 Januari. Ook in de eveneens op 2 dezer uitgestel de zaak tegen den niet verschenen bekl. J. J. de J. te Oude Tonge, beklaagd van eenvoudige beleedigipg van schipper J. Ouijm is gisteren nog een getuige gehoord die bekl. twee scheldwoorden aan Duims's adres had hoore-n bezigen. Eisch f 10 boete. subs. 10 dagen hech- De niet verschenen beklaagde A. v d. B, ging in Augustus van het vorig jaar een contract aan met H. Groenewegen te Rozenburg, die hem een rijwiel in huurkoop afstond. Bek!, loste slechts f 8 af van de geheele schuld groot f76; hij leende te Middelharnis geld en gaf daarvoor het rijwiel in onderpand. Eisch ter zake van verduistering 1 maand gevangenisstraf. STAD AAN 't HARINGVLIET.- Aan het hulppost- en telefoonkantoor zijn het vorige jaar behandeld 1140 Ge sprekken 97 Telefooroprcepingen en 11 20 Telegrammen. MIDDELHARNIS. Overleden: Johannes Slinger, oud 75 j weduwn. v. Maaije Klapmuts. Tnomas Stapel oud 40 j. geh. met Klaartje de Leeuw. Jan Hendrik Vermaas, oud 62 j., gehuwd met Neelije Schoolenbcrg. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren Laurina d. v. Oornelis Arensman en Dina van Rossum. DEN BOMMEL. Geboren Adriaantje Johanna d. v. Pieier Fokker en Lena Meyer. Willem, z. v. Arend van Delft en Cornelia van Maastricht. Overleden Maatje v. d. Weel oud 50 j, echtgenoote van Anthonie van Weel. MELISSANT. Overleden Dina van Beek, 77 j. ecbtg. van Oornelis Kievit. Officieel Gedeelte. Oodadiensiueteningeii. Predikbeurten op Zondag 21 Januari 1912. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, voorin. 9.3o en 's av. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v.m. Buitengewone collecte voor de Diaconie armen Ds. Bruining. Middelharnis Evangelisatievoorm. en '3 av. Dhr. Bisschop van Kouveen. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, nam. Doopsbed. D3. Bruining van Middelharnis. bangstraat, voorm. 9 ure dhr. Hack. Ooltgensplaat., geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, nam. Ds. Polhuis van Stad aan 't Haringvliet. Nieuwe Tonge, voorm. 9 uur Ds. Wentink. Dirksiand, voorm. 9 uur.en nam. Ds. Steenbeek. en Woensdagavond 6 uur Ds. Batelaan van Ouderkerk aan den IJsel. Herkingen, geen opgaaf. Melissaut, voorm. en '3 nam. Ds. Kroesse. Stel endam, voorm. 9,30 uur Ds, Hoogeudijk. Goedereede, Lvoorui.9.30 uur 's av. 5.30 Ds. E. de Gidts. Ouddorp, voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur en Woensdagavond 5.3o Ds. v. d Kooij. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 's avonds 6 uur (Oatech. 3 Zo rdag) Ds. v. d. Boom van Ouder kerk aan den Amstel. Stad aan 't Haringvliet, voorm. 9,30 uur av. 5.30 Oatech. Zondag 43 Ds. Esselink. Den Bommel, voorm. 9 uur 's nam. 2 uur (Cat. Zondag 3) av. Leeskerk. Melissant, voorm. 9. 30 uur en nam. 2 uur Ds. A. Groenenwegen (Em. Pred.) Gharlois en Woensdagavond 6 uur Ds. E. Drost van de Bilt. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, voorm. 9.30 uur en nam. en Woensdagav. 6 uur Ds. Van Duin. Ooltgensplaat voorm. 9 uur en avonds 6 uur Leeskerk Gereformeerde Gemeente. Dirksiand, voorm. 9, 's nam. en 's avonds 6 uur Leeskerk. en Donderdagav. 6 uur Ds. Pieneman. Melissant, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, voorm. 9 nam 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Herkingen, voorm. 9,30 uur en 's avonds 6 uur Leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Jude Tonge, voorm. 9 en namid. 2 uur leeskerk. en Dinsdag en Woensdagavond 6 uur Ds. Geers uit Scheveningen. Doopsgezinde Kerk. luddorp, voorm. 9,30 uur Ds. Kössing. Gerformeerde Kerk. MIDDELHARNIS. Gedoopte kinderen. Petronella Geertruida, dochter van G. L. Born en A. Wynhoff. Pieier, zoon van A. Breeman en G. Bakker. Marinus, zoon van A. v. d. Meide en T. Gous- waard. DEN BOMMEL. - Kon Zondag j.i. vanwege de plotselinge ernstige ongesteldheid van Ds. Emmen niet worden afgekondigd welken leeraar op Zon dag 21 Jan. voor de Gemeente zou optreden, hans kan worden bericht, dat alsdan Ds. Bruining van Middelharnis in die behoefte zal voorzien en wel des nam. 2 uur iegelijk uoops- bediening. OUDE TONGE. Met het 00, op de ongesteldheid van Ds. Emmen te den Hommel zal gecathicaceerd worden door Ds. Luteijn van Ooltgensplaat. Naar men uit goeden bron verneemt zal door de Eerw. kerkeraad der Ned. Herv. Gem. Ds. Pauwe tiit Hennebroek, alhier beroepen worden. DIRKSLAND. Woensdagavond 24 Jan. zal in de Herv. Kerk een Zendingsrede gehouden worden door Ds. B. Batelaan van Ouderkerk aan den IJsel. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Maartensdijk (U.l D. Th. Keek, te Zuilichem. Te Ierseke, J. J. van der Pol, te Ond-Vossemeer. Te Nijkerkerveen, J. A. van Voorthuizen, te Dubbeldam. Te Berkenwoude (toez.) A. E. K. Bolland, cand. te Leiden. Te Pe- perga en Blesdijke (Fr.) (toez.) A. E. K. Bolland, cand, te Leiden. Te Tliolen (2e predikantspl. J. J. van Ingen, te Woud- brugge. Te Westerbork, A E. K. Bolland cand, te Leiden. Te Hien en Dodewaard, B Osinga, te Elden. Te Noordvvijk aan Zee, H. H. van Atneide, te Hillegom Te Kielwindeweer, J. S. King, te Sleen. Te Bourtangen, G. Elzinga, cand. te Uithuizen. Aangenomen: Naar Arnemuiden L. G. Bolkestein te Kortenge. Naar Benthuizen, E. D. G. v. d. Horst, te Nieuiv- poort. Naar Hurvvenen J. C: Fontein, te Rilland en Bath. Naar Hoorn, Fh H Tli. van Papendreeht, te Sneek. Naar Wieringerwaartl, M. W. J van Kinschoten, cand. te Leiden. Bedankt: Voor Oud Beijerland, H. II. van Ameide te Hillegom. Voor Vis vliet (toez.) J. N. Seulijn, te grooteGasten Doezum. Voor Kimswerd, Dr A. W. Groenman, te Obdam. Voor Hennesse en Noordwelle, B. Nieuwburg, te Winkel Voor Arnemuiden, L. G. Bolkestein, te Kortgene (verb, bericht.) Voor Ilassel (0.) F. F. J. van de Plassche, te jaarsveid. - Voor Terheide J. J. v. Barsel, cand. te Naaldwijk. Voor Rhenen, E. Warmolts, te Jutphaas. Voor Kockengen, J. G. Woelderink, te Ottoland. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Barneveld J. G. Brus- saard, te Tienhoven en Dr. F. W. Gros heide, te Schipluiden. Beroepen: Te Diere.i H. C. van den Brink, te Rotterdam. Te Westerlee (Gr.) C. J. Hakman, Cand. te Rotterdam. - Te Nieuweroord Dr. J. D. Heersink, te Ein- licheim. Te Ulrum Gr. G. Ploos van Amstel, te IJlst. Te Stadskanaal, N. Y van Goor, te Groningen. Bedankt: Voor Ureterp, G. Kerssies te Wolvega. -Voor Leiden, Dr. Tj. Hoek stra, 's-Hertogenbosch. Voor Delfsha- ven (tw. predikantspl.) B. Meijer te Brou wershaven. Voor Loppersum, S. W. Bos, te Westergeest. Voor Middelhar nis, J. Vesseur, te Elburg. Voor Wons c.a. A. Schweitser, te Buiksloot DOOPSGEZ. GEM. Bedankt: Voor Woudsend, R. S. Kuperus, te Texel. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Alkmaar, H. Makkink, te Breda. CHR GEREF. KERK. Beroepen: Te Kornhorn, A. Jan- sens, te Aalten. 13 19 Jauuari In hot algomeen laat de belangstelling voor de beurstaten, nog steeds to wensohen over, speciaal wat Amerika betreftbegin des jaars zou nion zoo gezegd hebben do handel wordt levendiger en zal nu een opgaande beweging komen, doch bet bleek te zijn van korten duur. Men kan nu niot zeggen dat de berichten bepaald ongunstig zijn, alleen de uitspraak der Interstate Commerce Commission, betreffende opsohorting der voorgesteldo tariefverlaging bij de westelijke sporen viel tegen, alsmede do ontvangsten van diterse spoorwegen; doch gunstig waren de maandoijfers dor Steoltrusten die der koperstatistiek. Hij de steeds op en neergaande koersen, du tegenstrijdige berichten en de politieke ver wikkelingen, is het publiek stil en blijft alzoo buiten het zaken doen. Voor Steels, Amaiga- mateds, ITn Cigars en preferente Marines werd eenige kooplust gevoeld, dooh voor laatstge noemd fonds bleek de stemming minder gunstig, omdat Londen het koopen staakte en het publiek hier begon af te geven. Van de Spoorshares kwam somtijds eenige vraag naar de pref Wabash, hetgeen te zoeken is in de betere oonditie der reorganisatie van de lijn. De Staatsfondsenmarkt was stil, de kabioets- orisis in Frankrgk is slechts van voorbijgaanden aard geweest, en deed zich meer door stilte dan wel door daliug gevoelen. Onze Staatsschuld heeft geprofiteerd van de ruimere geldmarkt. Petroleum aaudeelen, ontmoetten eenige koop lust, aanleiding daarvan was de verhooging van prijs voor lioht en motorolie, vanj de RumeeneD trokken de Steana's en Internationale Rum het meest de aandaobt. Tabakken zwak, alleen de goede soorten konden zioh handhaven. Rubber aandeelen, hebben hun goede stemming wederom prijs gegeven, hoewel in de laatste dagen, de stemming wel iets verbeterd bleek te zijn op de stijging vau het artikel te Londen. Mijn waarden iets vaster, vooral voor Jfeta- hioen's. Geld op prolongatie van 3'k37» Wij zijn afgeefsters van 47, pOt. pandbrieven Credietbank voor Nederland. 45 pCt. pandbrieven Insulaire Hy potheekbank. 5 pCt. pandbrieven Internationale Hy potheekbank, en nemen gelden in deposito tot 4 pet rente 'sjsars. Voor het uitvoeren uwer effectenorders, het verzilveren van coupons en geven van adviezen houden wij ons aanbevolen, zoowel ten onzen kantore te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirksiand, Onde Tonge en Stad aan't Haringvliet. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 18 1 '12. Friesohe Borgera 2.10 220 a Blauwen B 3.10 9 3 20 Bonten 0.— 9 0.— Eigenheimer Poters M 1.60 9 1,80 RJanws p 1 80 9 1.90 Bonte 0.— 9 0.— Blauwen B 0.— 9 0.— Westlandsche ronden f) 0.— O.— Schoolmeesters B O.— 9 0.— Beverwijker zaad 3 75 1* 4.— Katwgker zand B 0.- 9 O.— Duitsohe roode n 0.— 0.— Friesohe Muizen ft O.— 0.— Nieuwe Malta 0.— 0.— IJpolder ronden B 0.— 9 0,~ \ndyker Blauwen 9 3 10 9 3.20 y, KI. Muisjes 11 0.— 0.— KORTRIJK 15 JANDARI. Chicoreiw rteleu.De uitvoer was in December j.l. ongeveer van denzelfden omvang als in December van het vorig jaar. De drogers houden in verband daarmede vast op prijs. Ook werden de prijzen gesteund door dekkingen en door aankoopen door haussiers. Men betaalde voor gewaesehen wortelen op waggon fr. 25 en voor levering uit den volgen en oogst fr. 18 19. Voor de talrijke bewijzen van deel neming ontvangen bij bet plotseling overlijden mijner innig geliefde vrouw en mijner jonge Kinderen onmisbare Moeder 5487 geb. van Driel betuig ik, mede namens mijne Kinde ren, onzen hartelijke» dank. Uit aller Naam, Haar betreurende Echtgenoot H. VAN GRIETI1U1JSEN en Kinderen. Wegens overlijden mijner vrouw, wordt gevraagd een fatsoenlijke P. G. waar 3 kinderen zijn van 3 tot 16 jaar om dadelijk of bij la'er over eenkomst in dienst te treden. Zij die van goede getuigschriften voorzien zijn genieten voorkeur bij H. VAN GRIET HU1JSEN te Nieuwe Tonge. 5488 Gevraagd tegen boog loon en een 5489 Adres L.VAN PROOIJEN Ooltgensplaat Terstond gevraagd een door G. VAN NIMWEGEN C.Iz., Oolt gensplaat. 5492 Tegen 1 Mei a.s. gevraagd een zin delijke 5496 Goed kunnende melken Adres: don. VAN GRIETHUIJZEN, Nieuwe Tonge. Gevraagd voor zoo spoedig mogelijk een llinke UIËNSTBODI4 van goede getuigen voorzien Behoeft niel te wasschen en voor dag en Dacht Gesloten huis. Loon f 3. per week. Adres:Mevr. S. FRANK, Oostzeedijk 220, ROTTERDAM 5495 Amsterdam, 18 Jan. 1912. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair In aardappelen, AMSTERDAM. Laagste prjjs Hoogste prg» per Heot. per Haot. Eeenwsohe Bonten f 3.20 f 3 25 Blauwen 310 3.20 Spuisnhe Eigenheimers 2.25 2.40 Flakkeesohe 2.20 r 2.30 Drentsclie 2.20 2.40 Zeeuwsche 0,0. Gelderache Blauwen 3 10 3.20 Bonten 0.— 0.— Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een bekwame Adres Wed. T. BREESNEE, Nieuwe Tonge. 5484 Tegen 1 Maart a,s. gevraagd een bekwame 5470 Adres J. O VERDORP, Nieuwe Tonge Een aankomende 5477 P. G. gevraagd tegen Maart a.s. bij J. W. VAN DER LINDEN. Oude Tonge. Gevraagd tegen 1 Mei een aankomend ot gevorderd leerling. Adres B. NOORDIJK, Mr. Bakker Ooltgensplaat. 5472 GEVRAAGD EEN beloond voor de moeite dit te komen zien Voor 22 te koop een fonkelnieuw handnaaimachine Siuger met rond kokertje luxe afslnitkast en 6 jaar schriftelijke garantie. Magazijn de „CONCUR RENT" Goudsche Singel 53, ROTTERDAM. TE KOOP AANGEBODEN voor spo!prijs een zoo goed als nieuwe Fr. brieven onder no. 5494 aan bet Bureau van dit blad. De Landbouwvereeniging »EILAND GOEDEREEDEct wenscht op Woensdag 31 Januari e.k. de levering van 5491 a. J! Voorwaarden fe bekomen bij den Secretaris F. DEN EERZAMEN Ez. TE KOOP gevraagd een in goeden staat zijnde 5493 Liefst met ramen. Aanbiedingen, L. DONKERSLOOT Wz. Boekhandel Ooltgensplaat. Letter V. chines worden ingeruild voor de hoogste p-ijs. Te koop aangeboden, de allernieuwste modellen handnaai machines voor spotprijs ook op afbe taling. Inrichting voor reparatie, is voortaan de hebben de eer U hiermede kennis te geven, dat zij vanaf heden zijn verhuisd en hun winkels thans hebben gevestigd Hoogachtend, Dirksiand Januari 1912. Kippengaas vanaf 3 centp. M. 1 M. hoog 9 ct. f,20 M. 11 en 1,50 M. 13, 1,80 M. 16 ct. per Meter. Asphaltpapier 9 ct. per M., per rol van 15 M.f 1,25. Hein- en Stekeldraad per Meter en per haspel. Beste Rijtuiglantaarns fl.— per stuk, fl.90 per paar. Grondbascules 100 Kilo f 6.50 en hooger. Aardappelrieken, Hooigraven Hooizagep, en Heg genscharen. Gereedschappen voor timmerlieden, metselaars, smeden enz.,onder garantie. Winkel- benoodigdheden als Trommels, Bussen, Toon bankbascules, Siroopsnijders enz, Telef. Interc. 3765, Alles wordt aan Boot, Schipper of Tram bezorgd. Zuivere, goed belegen wijnen, Gedis tilleerd, Likeuren enz. Scherp concur- reerende prjjzen. Men vrage prijscou rant. 5325 Ondergeteekende houdt zich evenals het vorig jaar beleefd aanbevolen voor het contracteeren van en het leveren van puik Zaailijnzaad. 5415 Aanbevelend, VAN 5465 legen inkooopsprffs bij

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4