WILLEM DE WIT DIENSTBODE Idvertenliën. VOORMAN Verversknecht, TWEEDE KNECHT DIENSTBODE. SMIDSKNECHT. HOOFDKNECHT BAKKERSKNECHT Gemeenteraad. Tot. 1649 38 57 Burgerlijken Sland. Posterijen. Rechtzaken. ifcurk en echoot SOMMELSDIJK. üe Fomlsenuiarkl. larkltoericlilen Heden overleed na een kort stondig lijden, onzen geliefden Vader, Behuwd - en Grootvader in den ouderdom van 76 jaar. GEBRS. HOLLEN, Sommelsdijk vra gen, wegens vertrek der tegenwoordige naar Rotterdam, tegen 1 MEI aan staande een G. VAN NOORD Dz., Oude Tonge, vraagt een 5462 tot November vast werk. Terstond gevraagd een bekwaam METSELAARSKNECHT Zich te vervoegen bij J. MAAT te Den Bommel. 5426 Gevraagd een flinke om terstond in dienst te treden bij A KAASHOEK, Goedereede. 5461 Met 1 Maart een 5417 benoodigd bij Abr. VAN NIEUWEN- HUIJZEN, Oudendijk Dirksland. Tegen 1 Maart a,s. gevraagd een bekwame 5470 Adres J. O VERDORP, Nieuwe Tonge Mevrouw De Wed. W. ZAAIJER- de Graaff te Dirksland vraagt tegen Mei a.s. een nette 5468 Gevraagd tegen 1 Mei een aankomend litkklKSklMCHÏ ol gevorderd leerling. Adres: B. NOORDIJK, Mr. Bakker Ooltgensplaat. 5472 Er biedt zich aan een aankomend 5 jaar in het vak werkzaam. Werk kring liefst in de omgeving van Rot terdam. Brieven franco onder No, 5459 aan het Bureau van dit Blad. Tegen 1 Maart een 5360 gevraagd, bij Lt. v. ROSSUM, nabij Dirksland. Een aankomende 5451 gevraagd tegen 1 Mei a.s. bij S. DE RUITER, Broodbakker, Ooltgensplaat, Onze dorpsgenoot A. van der Aalst is benoemd tot poets-conducteur bij de HE.T.Mij. te 's Gravenhage. Donderdag j.l. is een aanvang ge nomen met het verstrekken van warme spijzen aan armen en behoeftigeD. Bevolking op i jan. 1911: M. V. Beide gesl. «579 «598 3177 Vermeerdering gedurende het jaar doo geboorte en vestiging M. V. Beide gesl. 146 167 313 Vermindering gedurende het jaar door sterfte en vertrek: M. V. Beide gesl iiS 124 239 Het jaar 1911 bracht aldus een accres van 31 M. en 43 Vr. of in totaal 74 inwoners, zoodat de bevolking o p 1 Dec. 19 r 1 telde M. Vr. Totaal. 1610 1641 3251. 24 huwelijken we. den gesloten en 6 kinderen als levenloos aangegeven. Middelharnis. Aan booid bij sch'pper N. E, doet zich voor de tweede maal een geval van besmettelijke ziekte Diphteritus voor. De staat der bevolking de zer gem. bedroeg op 1 Jan. 1912 4168 personen. Aantal geboorten 123, Wegens vestiging 220. Te zamen 343. Aantal sterfgevallen 53. Wegens vertrek 238. Te samen 291. De bevolking is alzoo toegenomen in het afgeloopen jaar met 52 personen. Er wer den 30 huwelijken voltrokken. Bij de Dinsdag gehouden oefening ter verkrijging van een bewijs van voor- gtoefendheid voor den Militairen dienst verkregen A. Tiggelman en A. C. Nieuw- land een bewijs van voorgeoefendheid en Milietaire bekwaamheid en J. C. van D,s een bewijs van Militaire geoefendheid. In het begin dezer week werden de goederen verbrand van kinderen welke geleden hebben aan besmettelijke ziekte Diphteritus Den Bommel. Bij het op 10 Jan j.l. gehouden onderzoek naar mil. voorgeoe fendheid, zijn gediplomeerd S. Westdorp, W. Bakelaar AzM. Melissant Lz. en L Krijger. Bezig zijnde met het uitbreken van een zoldertrap, bekwam L. d. B. daarbij zoodanige kwetsuren, dat hij genoodzaakt is voorloopig de kamer te houden Dat de open winter momenteel ten voordeele van den arbeider is, bewijst, dat Donderdag j.l. niemand disponibel was voor het op Vrijdag te houden dorpschuren. Overtreding van het Achtste gebod t^wet des Heeren) schijnt ook te dezer ge meente niet zoo zwaar te vallen dan zijn nood aan anderen te kennen te geven, daar er bij M. v. D. een onbepaalde hoe veelheid aardappelen zijn gestolen. Bij het afbreken van een zeer oud gebouw aan de Voorstraat alhier, werd nog al eens gesproken over en heimelijk met scherpziende oogen rondgegluurd naar verborgen schatten. Eindelijk hadden een tweetal personen het genoegen geld te vinden ze vonden ieder één cent Naar wij vernemen, tracht men al hier een vereeniging op te richten, ten doele hebbende: «De beoefening van het orgel sgel.* We wenschen den oprichters goed succes toe Ooltgensplaat. In de Woensdag ge houden raadsvergadering, waarvan 't verslag in a.s. nummer, is besloten tot het maken vanjeen los- en laadkade aan de Schrap- polder. Het huis van wijlen den Heer M, Kagchellend heeft bij de Donderdag j. 1. gehouden verkooping opgebracht f1370, gemijnd door C. Frar^ ise. Nieuwe Tonge. Loop der bevolking in 1911 Bevolking op 31 Dec. 191 o M. V. IHrksland. De stand der bevolking op 31 December 1911 was als volgt Vermeerderd door Geb. en Vestiging M. V. Totaal tió 125 241 Verm. door Sterfgevallen en Vertrek M. V. Totaal 98 84 182 Totaal 1219 M. en 1260 V. Samen 2479 Getal Huwelijken 12, Ge al leven loos aangegeven 1. Een afschrift van het aanvullings kohier van den Hoofdelijken Omslag over 1911 ligt gedurende 5 maanden vanaf 9 Januari tot 9 Juni 1912 op de Secretarie voor elk ter inzage, Herkingen. Aangezien geen der deel nemers aan de wapenoefeningen, die alhier worden gehouden, dienstplichtig zijn, zal door geen enkel persoon worden deelge nomen aan het exrmen dat eerlang staat gehouden te worden. Belanghebbenden op en onder onze gemeente wordt meegedeeld op Donderdag 18 Jan. 1s nam. 2 uur een partij sparre hout zal worden verkocht op de kaai alhier. Houders van leerlingen alhier die daarvoor nog een arbeidskaart moeten be zitten worden attent gemaakt zij thans deze opnieuw hebben aan te vragen waarna deze in tegenstelling van voorheen voor durend van kracht blijft. Tot den leeftijd van 17 jaar valt de leerling onder deze bepaling. Melissant. De loop der bevolking der bevolking dezer gemeente was over 1911 als volgt Bevolking op 31 Dcc. 1910: M. Vr. Totaal. 838 779 1617. Vermeerderd door geboorte en vestiging laar, wonende op het veer, plm. een kwartier uur buiten deze gemeente, willende water scheppen uit een put voor haar huis, viel in 't water, en hoewel direct opgehaald, bleek zij reeds verdronken. De ongelukkige was 79 jaar oud. Vermeerd. door geboorte vestiging 842 807 17 21 24 33 4« 54 Verminderd door overlijden vertrek 9 36 34 95 «7 70 45 42 87 Bevolking 3 r Dec. 1911 838 819 1657 In 1911 werden 12 huwelijken gesloten. Woensdag 10 Januari hield het Begrafenisfonds Eigen hulp* gevestigd in deze gemeente, haar gewone jaarvergade ring. Uit de rekeoing bleek dat aan contributie is ontvangen f 478 13 Interest 75.08 Inleggeld 1.50 Andere inkomsten 37.50 Totaal f 592.21 Vorig saldo 1718.15 f 2310.36 163 91 Uitgaven 1911 Saldo op heden t 2146.4472 Alle bestuursleden werden herkozen, nl de heeren G. van der Kroon en A. van Alphen Pz. De vergadering was hoogstens tevreden over de werkzaamheden van het Bestuur in het afgeloopen jaar en drukte den wensch uit, dat »Eigen hulp* mege bloeien en groot worden, (Part. Corresp.) M. Vr. Totaal. 57 69 126.: Verminderd door sterften en vertrek M. Vr. Totaal' 84 78 162 De bevolking verminderde dus met M. Vr. Totaal. 26 9 36 en bedroeg op 31 Dec. 1911: M. Vr. Totaal. 811 770 1581 Er werd een levenloos kind geboren en 10 huwelijken gesloteD. Bij het te Middelharnis gehouden examen ter verkrijging van voorgeoefend heid, zijn geslaagd de lotelingen M. van der Mast, D. van der Spaan, M. Wiegel en M. Trommel. Stellendam. In de kerstweek had de uitdeeling plaats van de jongedochtersver- eeniging alhier. Onder 31 gezinnen, die daaraan behoefte hadden, werden 134 stuks verdeeld. Mogen tal van ingezetenen die vereeni ging steunen, opdat zij op den ingeslagen weg kan voortgaan. De molenaar W. K. Uuijzer had Dinsdag het ongeluk zijn hand zoodanig te klemmen tusschen de molensteenen dat dadelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op Dinsdag 16 Januari, 's av, 6 uur zal er verhuring plaats hebben van verschil lende zitplaatsen in de Ned. Herv, Kerk, Goedereede. Woensdag werd het var ken van A. v. A geslacht dat het kollosaal gewicht had van 552 halve kilo's schoon aan den haak. Toen Dinsdag namiddag een der te rooien boomen aan de haven werd omver gehaald maakte ze een kleine ongewenschte wenteling waardoor ze terecht kwam op de telegraaf en telefoondraden die als glas af knapten. Ouddorp. Heden Donderdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging onder Directie van den heer van der Kemp een uitvoerii g. Het gebouw was geheel gevuld met belarg- steliend publiek. De tea gehoore gegeven stukken werden, over het geheel genomen, goed gezongen. De verschillende solo nummers werden met gejoel voorgedragen. De ter afwisseling gehouden samenspraken liepen goed van stapel. Met veel 'talent werd het gedicht van de Genestet: „Arme visschers" door den Directeur voorgedragen. Met gespannen aandacht werd die aangehooid en gaf voor velen een kunstgenot te smaken. Men voldoening zijn dan ook allen huis waarts gekeerd, na nog een passend woord gehoord te hebben van Ds, Róssing die mede namens zijn collegas Ds. van Duin den dank uitsprak voor hetgeen de Zang vereeniging te- genieten had gegeven. Hij sprak het vrij uit, dat wij als Christenen, niet buiten het leven staan, maar in het leven. Dat het ons als Christenen past om God in alle gaven die Hij ons schenkt Hem moeten verheerlijken. Na zijn dank aan zangers en zangeressen te hebben uit gesproken sprak hij met 'gezag nog een kort woord, hen wijzende op des Christens plicht. Hierna sloot Ds. van Duin deze ver gadering met dankgebed. Spijkenisse. Droef bericht. De koop man H. Barendrecht ontving het treurig bericht, dat zijn 16 jarige zoon, varende op een zeesleepboot, in het hospitaal te Dakarr, (Westkust AfrikaJ aan de gele koorts was overleden Verdronken bij 't waterscheppen. De vrouw van den ex-veerman P, Voge Verslag van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Raad der Gemeente OUDE TONGE op Donderdag 11 Jan. 1912 des voorm. 10 uur. Den Heer Burg. J. D. My's doorziekte genood zaakt, afwezig. De Voorzitter P. v. Schouwen vangt aan met de leden een hartelijk welkom te heeten, en spreekt vervolgens, „als we een te rugblik alaau op 1911 dan zien we dat hel jaar gunstig is geweest, voor gezinnen euzakan,voor alle klassen en ook voor de gemeente, en hoopt dat dit pas iogetreden nieuwjaar evenzoo gun stig mag zijn, en hiermede opent de vooiz'tter de vergadering. De secretaris leest de notulen der vorige ver gadering voor en worden deze onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken Missive van heeren Ged. Staten van Z. H. waarin verzocht werd te wijzigen de gemeente- begrooting over 1912. Aan dit verzoek is voldaan en de raad neemt met algemeene stemmen de wijziging der gemeentebegrooting over 1912 aan Een verzoek van de Comm. der Koningin aan de Gemeenteraad om een commissie daar te tlelleu tot wering van schoolverzuim, en dit liefst binnen een tijd van drie maanden, voor 1 April. Nu komt ter bespreking hetgeen door het da gelijks bestuur wordt voorgesteld zijnde de rooi eering van een strook grond welke 5 M. breed is, gelegen aan de Westkant van het smalle pad. Aangezien dat aan den oostkant daar druk gebouwd wordt bestaat het plan bij de gemeen teraad om daar in den loop der tijd een straatweg aan te leggen, welke met stoepenbitcdte meege rekend 10 M. breed zal zijn. De Voorzitter vraagt de leden der raad of zij er iets tegen in te bren gen hebben Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Mededeeling, aangaande een straat aan te leg gen op grond van Mej. Dew. G. Bezemer, in de onmiddelijke nabijheid van het tramstation. Op een voorstel van genoemde weduwe gaat de gemeenteraad Diet in. De Voorzitter geeft de raadsleden aangaande een daar aan te leggen straat ter overdenking. Vasstelling van de rooilijn naast het Moien- wegje door het dagelijks bestuur bepaald op 5'/, M. uit de kant van de sloot gemeten. Na een korte bespreking wordt dit met algemeene stem ming goedgekeurd. Werd door het dagelijks bestuur een voorstel gedaan, tot wijziging der politieverordening, ten einde het wegen tegen te gaan der zware vrachten op de fairbank; de raad nam thans het volgende besluit„Het is verboden wagenvrach ten te vervoeren binnen de kom der gemeente zwaarder dan 8000 K. G. wagen vrij. Yervolgens gaat de raad over tot benoeming van |een Amb. voor de Burgel. stand, (inplaats van P. Oomens welke eervol ontslag is verleend). Op de voordracht staan de Heereu P. v. Schou wen en L. Koster. Eerst benoemd de Voorzitter tot leden van het Btemhurnau de H. H, fclis en Pulleman. Ingekomen 7 briefjes waarvan den Heer Van Schouwen 4 en den Heer Koster 2 stem men verwierf (1 briefje blanko). Zoodat den Heer Van Schouwen gekozen is, de gekozene dankt de heeren voor het in hem gestelde vertrouwen. Nu komt aan de orde het verpachten der lan derijen ten bate van den algemeene armen. Het dagelijks bestuur was overeen gekomen en had de pachten verhoogd en vastgesteld op den heer Van der Velde Nieuwe Tonge f26, den HeerA. Fluit f 26en den Heer W. Wittekoek op f 30 per H. A. Voor den tijd van 10 jaar. De heer Vreeswijk vraagt een kleine inlichting hetwelk de voorzitter hem dadelijk geeit. Den heer van Schelven vraagt of deze gestelde pach ten, middelmatig zijn? Waarop de Voorzitter beves tigend antwoord. Den heer Vreeswijk komt met een voorstel en wilde de pacht van de Heeren Van der Velde, Fluit en Wittekoek gebracht zien op respectievelijk 27, 27 en 32 gulden per geniet. Nadat het voorstel van den heer Vrees wijk door den heer Prince een wijzigiDg had ondergaan, door de pacht van Fluit op f 26 per gemet terug te brengen, ging de raad tot stemming over. Na stemming bleek het voorstel met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Werd meegedeeld, een ingekomen verzoekschrift van den heer C. Lambert, Timmerman dezer gemeente, waarin hij beleefd verzocht om meer werk voor de gemeente, daar hij zeer weinig voor de gemeente te werken krijgt, meer heeft hij dit vriendelijk verzocht, maar tot nog toe zonder resultaat. De voorzitter zegt dat dit voor kennisgeving wordt aangenomen, en dan kan met het verzoek rekening worden gehouden. Komt nog op de agenda voor een voorstel van het dagelijks bestuur, om de politieagenten als naar gewoonte f 10 gratificatie toe te kennen. Na een lange besprekiDg gaat de raad tot stem; men over, en wordt het voorstel met 6 tegen 1 stem aangenomen. De Voorz. vraagt of nog iemand het woord verlangd Waarop dh r. Prince even het woord vraagt 1 Hij vraagt o.a. hoe is het met de regenbakken, aangaande woningwet, en zei: H. Kik woont in een huis van H. Hobbel, waaraan zich geen regenbak bevindt. De Voorz. zegt dat het dagelijks bestuur een onderzoek zal instellen, en zoo noodig de gezondheids commissie het zal bekend maken. Dan brengt dhr. Pulleman in het midden,dat aan .datzelfde huis ook geen privaat is, waarop de Voorz. antwoord als boven, dat het dagelijks bestuur een onderzoek zal instellen en zoo noodig de hulp der gezondheids commissie in te roepen. Nogmaals vraagt de voorz. of iemand nog het woord wilde, in het belang der Gem. waarop door den Voorz. de vergadering gesloten werd. vinden om een vervolging in te stellen te gen Directeur en Zangers van Helmond's Mannenkoor, die door niet geoorloofde uitvoeringen te Oss en Asten van het werk »Naar den Wedstrijd", inbreuk maakten op het auleursrecht van den componist Albert Roothaan te Nijmegen. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Cornelia Maria, d. v. Anthonius Petrus Maria Jacobs en van Cornelia Janssen. Hendrik Pieter, z. v. Jacob Donkersloot en vau Maria Mastenbroek. Oatharina Johanna, d.v. Jacobus Jotiannis vandeSwaluw en van Johanna Adiiana Bogaarts. Hendrika, d. v. Coraelis Kievit en van Hubei tje Konings. Janneije, d. v. AdrianuB Leijdens eu van Arend 1 je van Dam. Overleden: Adriana Kreeft oud 4 mnd. DIRKSLAND. Ten Postkantore worden Maandag 15 Jan. a.s. verkrijgbaar gesteld gedrukte strookjes, waarop vermeld//Niet bestellen op Zondag// tegen den geringen prijs van 1 cent per 50 stuks. Deze kunnen op de adreszijde worden geplakt, waardoor de eorrespondeniie die men Zondags niet besteld wenscht te zien, op de kantoren blijven berusten tot des Maandags. MELISSANT. Gedurende de maand December 1911 wer den aan het Hulptelegraaikantoor 122 tele grammen behandeld. Arrondissement*-Hecht I/ank, (Kamer van strafzaken.) Zitting van Dinsdag 9 Januari. J. O. 29 jaar, lossen werkman te Goe dereede wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar, tot f 5 boete, subs. 5 da gen hechtenis. M. v. d. M. 19 jaar, arbeider te Melis sant, wegens mishandeling, tot f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Naar wij vernemen heeft de Officier van Justitie te Roermond, op een daartoe in gediende aanklacht, geen termen kunnen Officieel Gedeelte. Godsdiesisioefeningen. Predikbeurten op Zondag 14 Januari 1912. Ned. Hervormde Kerk. 8ommelsdijk, voorm. 9.8o en 's av.6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v. m. en 's nam. Ds. Bruining. Middelharnis (Evangelisatie), voorm. en 's av. Ds. Hupkens van Staphorst. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaat ontvangen. Den Bommel, voorm. 9,30 uur en nam. Doopsbed. Ds. Emmen. Langstraat, voorm. 9 ure dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, av. Ds. Bruining van Middelharnis. Nieuwe Tonge, voorm. 9 uur Dg. Weutink. Dirksland, voorm. 9 uur en nam. Collecte voorde Chr. School Ds. Steenbeek. Herkingen, nam. Doopsbediening Da.Addink, Melissant, geen opgaaf ontvangen. Stel endam, voorm. 9,30 uur Ds. Hoogendijk. Goedereede, .voorm. 9.30 uur 's av. 5.30 Ds. F. de Gidts. Ouddorp, voorm. 9.30 uur Bed. H. Avondm. en nam. 2 uur Dankzegging en Woensdagavond 5.3o Ds. v. d.Kooy. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 bevestiging diaken Collecte voor de Teol. School te Kampen en 's avonds 6 uur Doopsbediening Ds. Sieders van Ylaardingen. Stad aan 't Haringvliet, voorm. 9,30 uur av. 5.30 Catech. Zondag 42 en Coil, voor 't Wees huis te Middelharnis Ds. Esselink. Den Bommel, voorm. 9 uur 's nam. 2 uur (Cat. Zondag 2) en Colt. voor de Chr. School en av. Leeskerk. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, voorm. 9.30 uur en nam. en Woensdagav 6 uur Ds. Van Duin. Ooltgensplaat voorm. 9 uur en avonds 6 uur Ds. Dekker. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, voorm. 9, 's nam. en 's avonds 6 uur Leeskerk. en Donderdagav. 6 uur Ds. Pieneman. Melissaut, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk, Ooltgensplaat, voorm. 9 nam 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Herkingen, voorm. 9,30 uur en 's avonds 6 uur Leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, voorm. 9 en namid. 2 uur leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9,30 uur Ds. Rössiug. Ned. Hervormde Kerk. DIRKSLAND. Gedoopte Kinderen Janna Cornelia, d. v. van Cornells Keur en Antje Spek. Geertrui, d.v. Marinus Guldenmcester en Anna Korteweg. Cornells z. v. Hugo Witvliet en Cornelia Hameete. Leentje, d.v. SaDder Tamboer en Annetje NagJ tegaal. Ouders Voogden oi verzorgeis die hunne kinderen of pupillen op 1 Eebr. naar de Openb. Lagere School wenschen ie zenden, moeten daarvan kennis geven op de Gem. Secretarie van 15 tot en met 27 Jan. des voorm. van 9:12 uur. Tevens moet het vaccine-be wijs van de(u) betrokkene worden overlegd. DIRKSLAND. Tot deurwachters in de Ned. Herv. Kerk zijn aangesteld P. Bruggeman eu Johs. Bogerd. GOEDEREEDE. Benoemd aan een der openbare scholen te Vlaatdingen Mej. J. v. Heijst alhier. OOLTGENSPLAAT. De c llecte, gehouden bij de rede van Ds. Klomp van Hillegersberg in de Geref. Keik alhier heeft ruim f 32.opgebracht. Culturen waren vast van toon, doch de handel was niet uitgebreid. Tabakken met levendigen handel. Rubberwaarden met meer vertier; de vaste en oploopende markt te Londen, van het artikel rubber, is daar zeker niet vreemd aan, de goede soorten zijn op deze koersen wel koopwaardig. Geld op prolongatie ruimer, koers van 4 op 31/, pet. Wij zfjn afgevers van 41/, pCt. pandbrieven Credietbank voor Nederland. 5 pCt. pandbrieven Internationale Hy potheekbank, en Demen gelden in deposito tot 4 pet rente 'sjaars. Voor het uitvoeren uwer eflectenorders, het verzilveren van coupons eu geven van adviezen houden wij ons aanbevolen, zoowel ten onzen kantore te Sommelsdijk als op onze zitdagen te Dirksland, Oude Tonge eD Stad aan't Haringvliat. FLAKKEESOHE BANK. Sommelsdijk, 11 1 '12. Am terdnm, 11 Jan. 1912. Ingezonden door JAC. KNOOP, 4—12 Januari Wij hebben ditmaal een schommelende Ame- rikaansche markt achter den rug; er behoeft zich op onze beurs, evenals op de New Yorksche, weinig voor te doen of het zaken doen is be lemmerend, getuige de ontzettende brand in het gebouw Eoputable te New-York. Het groote publiek legde in den laatsteu tijd wel meerdere belangstelling aan den dag, er kwamen enkele dagen voor, dat ongunstige 'tijdingen de animo deden verflauwen, doch alles wegnemen kon zij niet. Ons publiek gaat gelukkig genoeg krijgen van de Gouldwaarden en waren soms roet Wabash en Denver's aan de marktmen zocht andere terreinen en vond deze in Missouris, Southern Rails, Rocks en Eries. De Rocks werden in bizonder aanbevolen, doch het is de vraag of de koopers veel plezier daarvan zullen ondervinden in finantieele kringen is men over deze lijn niet erg te spreken, ja een der bladen is zelts niet geheel gerust of deze maatschappij wel een reorganisatie zou kunnen ontloopeu, Indien de opbrengsten der Chicago Roek Islandljjn niet beter werden. Op industrieel gebied houd de levendigheid steeds nog maar aan en flinke bestellingen stalen rails werden gedaan. Steels en Amalgameteds, waren nu eens vast.dan wederom verlaten, zoodat rest een gering avans met overlating aan de lokale speculatie. De handel in de Marina Schares en in de Un Cigars, was van meer beteekenis, laatstgenoemd tonds verbeterde belangrijk, aanleiding gaf daar toe de dividend basis van 4% en de verbeterde positie der maatschappij, de kooplust der Marine Bonds was niet groot, eigenaardig dat een der gelijk papier bij het verdwijnen der malaise op Amerikaansche scheepvaartgebied, niet het eerst in aanmerking komt, boven de preferende Shares I Petroleumwaarden waren voortdurend vast gestemdvan de Rumeeusche soorten waren Orions aangenamer, terwyl Astra en Steana Romana op lagere koersen aanbod ontmoeten, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Laagste prjjs Hoogste p per Eeot. per Heet. ZeenwBohe Bonten f 8— f 3,10 Blauwen 2 90 8.- Spuische Eigenheimer? 2.10 2.20 Flakkeesche - 2-] 2.10 Drentsehe 1.80 - 2.- Zeeuwsche o,— o.- Geldersohe Blauwen 2.90 3.- Bonten o.- o-- Friosohe Borgers 180 1.90 Blauwen 2.90 Bonten o-- o-— Eigenheimer Poters 150 170 Blauwe 160 1 70 Bonte 1 50 1 60 Blauwen 0.— o.- Westlandsehe ronden 0— 0.- Schoolmeesters °- 0.- Beyerwijker zand 3 75 L- Katwjjker zand 0.- 0.- Dultsche roode 0.- 0.- Friesche Muizen 0.- 0-- Nieuwe Malta 0.- 0.- IJpolder ronden 0.- 0.- Andjjker Blauwen 2.90 3— KI. Muisjes 0.- 0.— Weduwnaar van Elisabeth de Geds. Uit aller Naam, 5469 Jon DE WIT. Sommelsdijk, 11 Januari 1912. CJ» CT>

Maas- en Scheldebode | 1912 | | pagina 4