Oorlog tusschen Italië en Turkije. Buitenland. emeeik teraad Ingezonden stukken. isscherü- Verkoopingen. Cteiiiengn üie«iw§. Van de socialisten die de menschheid niet in volken maar in klassen verdeelen mag men niet anders verwachten dan dat zij zich togen alles verzAti n, dal len doel heeft de nationaliteit te handhaven. Landsbelangen kennen zij daarom niet enkel kiassebelangen in hunne eenzijd g- heid zien zij al het andere over het hoofd. Maar van de Unie-Liberalen en Vrij zinnigdemocraten bad men anders mogr verwachten. Zij stellen zich toch niet op het anti-nationale standpunt. We vermoe den de rotiveering waarop hunne stem men tegen de wet berusten, was zeer gebrekkig we vermoeden da t zij als re den zullen opgeven dat de wet te onvol maaki was dat zij gebreken bevatte, welke voor hen de aanneming onmogelijk maak ten. Maar zal iemand hen daarin gelooven Het staat tcch vast dat al is de wet ook onvolmaakt, zij niettemin groote verbete ring zal brengen in ons defensiewezen. L>n had voor een niet-nationale partij een reden een plicht moeten zijn waaraan zij zich niet mocht ontrekken, om haar dank baar te aanvaarden. Toch, zoo gaat het anikel voort: Toch stemden Unie- Liberalen en Vrijzinnig üemocra en als een man tegen de militiewet. Zij stemden tegen op het oogenblik dat geheel Europa is opgeschrikt over eene onthulling waaruit blijkt dat een paar maanden geleden de groote Rijken die ons omringen, op het punt stonden waarop oorlogsgevaar moest overgaan in oorlog, en dat al moge deze uitbarsting zijn vermeden, de dreigende onweerswolken nog geenszins zijn afgetrokken. Schreef niet een der leidende Duitsche bladen dezer dagen»De verhouding (tus- schen Duilschland en Engeland) moet of beter of slechter worden.Met »slechter« kan niet anders bedoeld ziju dan de oor log. Met andere woorden dus Indien de verhouding niet verbetert is de oorlog onvermijdelijk. Dat op zulk een tijdstip volksvertegen woordigers den treurigen moed hadden tegen de wet te stemmen het is meer dan droevig. Het z g. onvolmaakte vau de wet acht het blad niet dan een uitvlucht. Heb ben zij vraagt het snijdend scherp Hebben zij dan getracht haar te ver beteren Alles wat zij in het wekenlange debat deden om de wet te verzwakken, er van af te knabbelen, haar tot een onding te maken. We durven dan ook uiei aannemen, dat zij onder de bestaande omstandigheden hunne oppositie zoo ver zouden gedreven hebben om zoo de wet daardoor gevaar liep te vallen tegen te durven stemmen. Maar men wist op dat oogenblik dat dank zij den eenparigeu steun der rech terzijde, de aanneming verzekerd was. En nu wilde men aan eene Regering der rechterzijde de eer niet gunnen eene nationale wet te hebben tot voor de voeten werpen, de lasten voor de de fensie te hebben verzwaard, een be schuldiging die, weinig tot eer voor onze natie in sommige kiesvergade- ringen altijd een zeker succes heeft. Zeker, niets anders dan partijpolitiek ei- lendige partijpolitie zooals de Nieuwe Zutpb. Crt. terecht dit oawaatdge spelen naet het hoogste landsbelang noemt. Kuyper tegen Troelstra of: Spijkers met koppen. Ze wilden beiden hetzelfde Maar als twee hetzelfde willen, dan is het daarom nog niet hetzelfde 1 En dan volgen ze ook niet denzelfden weg. Kuyper en Troelstra willen beide thans zonder eenig verder oponthoud, zorgen dat eindelijk de pensioneering van den ouden arbeider in orde komt. In elk geval vóór 1913. Maar nu wil Kuyper het a-b-c gewoon gaan opzeggen Bij de a te beginnen. En zorgen, dat er tijd genoeg is, om ook de z nog te zeggen. Troelstra wil juist anders. Die wil bij de z beginnen en dan terug uit werkenIeder, die 't a b c kent weet dan dat er honderd kansen tegen een zijn, om te verongelukken, voor men nog bij de q is aangekomen. Maar dat wil Troelstra juist. Hem kan 't heele abc van Talmas arbeiderspensioneering geen haar schelen. Alleen de z behoort hetn. 't Pensioentje, dat wie thans 70 jaar is naar Talma's opzet, direct krijgen zou zonder premiebetaling. Daar ziet de so cialistische hoofdman de kiem van Staals- pensioueering in. Om die kiem is 't hem te doen. De rest laat hem koud. Vandaar zijn voorstel om de Regeering uit te noodigen, ten allerspoedigste voor die 70 jarigen met een Noodwetje te komen. Kuyper wil ook de z. Zonder eenig oponthoud. In deze wetgevende periode. Maar hij begint met de a. Want hem is Talma's abc juist naar den zin. Hij wtl zijn gansche pensioenwet hebben. Om nu ook alle arbeiders te helpen. En dat naar 't stelsel van verzekering, dat tegenover Staatspensioneering staat. Hij wil dus net als Troelstra. Spijkers slaan met koppen. Vandaar de verklaring namens onze gansche club afgelegd, dat wij aan geen socialen arbeid meer meedoen, als er geen vaste tijd wordt aangegeven voor't behan delen der arbeidersverzekering, zoo dat ze er komen kan ook. Op deze wijze hebben plotseling de al- gemeene beraadslagingen ongedacht kleur gekregen. Kuyper staat tegenover Troelstra. Waarbij het gaat om den ouden arbei der die nu niet nogeens een poosje wachten kan Dat wij 't optreden van onze club van haite toejuichen is duidelijk. Ook wij wen- schen nu 't a b c uit te zinyen. Maar bij a beginnen. En zoo vroeg, dat we de z voor Juni 1913 op ons gemak uitgezongen hebben. We twijfelen niet, of deze houding zal de hartelijke instemming hebben aan onze gansche antirevolutionaire partij (Onze Courant De bevelhebber der Tarksche troepen voor Tripolis meldt, dat de Italianen in het gevecht van den 5en Deoember honderd dooden hadden. Zij konden de terugtochtstelling der Turken, die in goede orde terugtrokken, niet afsnijden. De Italianen hebben zich meester ge maakt van het kamp der Turken te Birel-Turk. Eene Duitsche expeditie van het Roode Kruis naar Tripolis zal den 20an dezer de uitreis aanvaarden. Zij bestaat uit vijf artsen, die allen de Arabische taal machtig zijn, en twaalf verplegers. ENGELAND. Als een veldheer, die een grooten slag won, zóó is minister Lloyd George in het Lagerhuis door de rechterzijde toegejuicht geworden, toen de Insurance Bill er door was. Nog wel niet heelemaal, want bet Hoogerhnis moet er nog het zjjne van zeggen. Maar evenmin als Bonar Law zijn conservatieve volgelingen inde groene zaal niet tot stemmen tegen de derde lezing dorst of wilde opwekken, zal Lord Landsdowne de zijnen in de roode zaal tot verwerping van L'oyd George's groot ste werk gaan aansporen. Yan den zomer heeft de linkerzijde van het Lagerhuis hard en oordeelkundig meegewerkt tot verbetering der eerste 17 artikelen van het ontwerp, en menig amendement van dien kant nam Lloyd George over. Maar om de wet het vol gende jaar in werking te laten treden, moesten de nog resteerende 70 artikelen met bekwamen spoed worden afgewerkt 27 daarvan, betreffende de verzekering tegen werkloosheid, werden door een Grand Comittee van alle partgen nageplozen en verbeterd. En de overige 43 moest het Lagerhuis in volle ver gadering in 16 dagen afüandelen, mee toepassing der „guillotine" beperking der discussies, afstemmen op bepaalde tijden. Verscheidene artikelen en amen dementen konden niet voldoende be sproken worden, vele heelemaal niet. Daarover nu was de oppositie ontstemd en daarom werd door haar verlangd, krachtens een ingediende motie, de werkloosheidsverzekering aan te nemen, maar de ziekteverzeke iog tot het vol gende jaar uit te stellen, opdat die op afdoender wijze kan worden besproken en beier geregeld. Het ontwerp was echter niet in tweeëi te splitsen en ver daging zou gelijk met verwerping hebben gestaan, Lloyd George verdedigde echter op onaanvechtbare gronden, waarom de be handeling van het ontwerp niet verdaagd kon worden, wijl daardoor alle bij haar betrokken vereenigingen hopeloos in de war zouden worden gestuurd. Hij erkende ten volle, dat het gewijzigde ontwerp verre van volmaakt is gebleven, doch het is slechts als pro fneming bedoeld en door de ervaring kan blijken, welke gebreken verholpen moeten worden. Als een brave vader verdedigde bij echter zijn spruit met een gloed en bezieling die zijne geestverwanten in vervoering brachten. De motie der oppositie voor verdaging werd met 320 tegen 223 stemmen verworpen. En toen er over de derde lezing moest worden gestemd, ver lieten haast alle conservatieven als hazen de zaal. Met 324 tegen 2i stemmen nam het Lagerhuis het werk van L!oyd George fioaal aan. DUITSCHLAND. Het Duitsche ministerie van Buiten land Zaken is begonnen met het aan- knoopen van onderhandelingen met de Nederlandsche regeering, inzake de kwes tie van het heffen van scheepvaarttollen op den Rijn, ten einde te trachten te dezer zake tot een modnsvivendi met Nederland te komen. De Staatscourant publiceert een keizer lijk besluit, waarbjj de Rijksdag is ont bonden en de te houden verkiezingen op 12 Januari 1912 worden vastgesteld BELGIË. Roger diende een motie in, waarin betreurd werd, dat de minis'er van Koloniëo de Kacer bedrogen had. Deze motie werd echter met 76 tegen 66 stemmen verworpen. PERZIE. De Perzische regeering heeft de benoe ming van Leooffre, een der Britsche onderdanen, die in dienst waren bij het departement van financiën, ingetrokken. Dit onslag is een van de Russische eisehen. Porzie is ook bereid vriendschappelijke onderhandelingen aan te knoopen met Rusland over andere aangelegenheden, maar verklaarde niet in staat te zijn, toe te geven aan Rusland's eiseh beiref- fende de noodzakelijkheid, orn ook aan Engeland de kwestie van het toekomstige beroemen van buitenlandsche adviseurs voor te leggen. ZUID-AFK1KA. De minister van Landsverdedigii g, Smuts, zeide dat de regeering voor een aantal jaren op de Britsche vloot haar vertrouwen sieir, wat betreft het be waken van haar belangen ter zee. liet Zuid-Afrikaanscho gouvertrment heeft de handen vol met de landsverdediging. Eerst als deze kweBtie is opgelost, is het- tijd om te beraadslagen over het oprichten van een Zuid-Alrikaansehe vloot. Hij hoopte echter, dat men dit nimmer zou doen. CHINA. Het afreden van den bij do Chineezen gehaten Mandsjoe-prins Trjoen, den regent, en de invoering van een verant woordelijk kabinet, wordt in China met vreugde begroet. Men verwacht veel van deze veranderden toestand. Men zal echter dienen af te wachten, hoe zich het sedert korten tijd geconstitueerde militaire be stuur der opstandelingen in Nanking en de bjj Hankau vereenigde opstandelingen hiertegenover zullen gedragen. Over de stemming in Peking geeft het volgende telegram van 7 December 's morgens een beeld. Het aftreden van den prins-regent heeft overal een goeden indruk gemaakt. Men hoopt thans op een spoedigen vrede op grond van de onderhandelingen in Hankan en het slaken van den opmarsch van de opstan delingen van Nanking. Men verwacht dat er een vredesconferentie te Shanghai zal worden gehouden. Van andere zijde wordt echter ge meld, dat de revolutionnairen niet te vreden zullen zijn met zijn afdanken van den onpopulairen regent en zijn ver vanging door de keizerin-wed uwe. Plaatselijk nieuws. Sommelsdijk. Tot het bekomen van een bewijs van voorgeoefendheid hebben zich alhier 3 personen aangemeld. Middel har nis. Omtrent het nader on derzoek van de verlofgangers der Landweer van het 37e Landweerdistrict moeten op Donderdag 28 December 1911 des vootm. otn 9.45 uur op het Raadhuis voor den Landweercommandant verschijnen Cornelis Noordtjk, Ser-aas Verbiest, Laak van Zielst Klaas Schilpeioord, Danker Peeman en Hendrik P.ieter van der Velde. Ten huize van zijn grootouders doet zich een geval van besmettelijke ziekte Diphteritis voor bij het zoontje van G. van den Hoek. Stad aan 't Haringvliet. Tot schat ters voor het meubilair, voor de personeele belasting over 1912 zijn benoemd de heeren T. Schilperoord en J. Zaaijer beiden te Middelharnis woonachtig terwijl tot schat ters van de Huurwaarde benoemd zijn C. J. Sterk en J. Braber Lzn. beiden al hier woonachtig. De knecht van den schipper A. Jelier alhier is bij de Dintel door een staaldraad gegrepen met dat gevolg d«t zijn been bo ven den enkel werd afgeknepen. In het ziekenhuis te 's Hertogenbosch, moest hij worden opgenomen. Wel zeldzaam. De veldarbeider J. Osseweijer rooide de vorige week uit zijn hoi voor de tweede keer dit jaar van hetzelfde stukje grond volgroeide aardappelen In de Donderdagavond gehouden vergadering van de vereeniging 3-SteuDt Elkaar* zijn gekozen tot bestuursleden S. Kreeft tot penningmeester wegens het be danken van den heer D. Huizer als zooda nig tot 2e seretans M. Keijzer, aftredend was A. Arensman die zich niet herkiesbaar stelde en tot commissaris van toezicht C. Slik. Het huis plaatselijk gewaarmerkt A no. 131 is voorzien van het kenmerk febris typhoidea. De lijderes is echter reeds over leden. Bij publicate is bekend gemaakt dat de Burgemeester dezer gemeente bij in schrijving zal verkoopen een viertal iepen- boomen staande nabij het doktershuis en de begraafplaats alhier. Inschrijvingsbiljetten voor 20 dezer ten gemeentesecretarie in te leveren. Den Bommel. Naar verluidt, is het bouwen van een woonhnis, enz., voor dhr. Mast, alhier, vergund aan metselaar J. Maat van Stellendam en aan timmerman J. Both alhier. Oolfgensplaat, Maandag 18 Dec, a.s. des namiddags iyj2 uur zal eene verloting plaats hebben waarvan de winst ten bate komt aan het ziekenhuis, alhier. De prijzen zullen voor iedereen tegen betaling van 5 cent te bezichtigen zijn op as. Vrijdag van des nam. 2—4 uur en van 69 uur en op a.s. Zaterdag van 26 uur in het ziekenhuis. Bij publicatie is de aandacht ge' es- tigd van liefhebbers van postduiven, die in het volgende jaar bij de militie zu'l. n wor den ingelijfd, op de jvoor hen bestaa de mogelijkheid om te worden opgeleid en aangestelt tot verzorger bij d-- Rijkspost- duivendienst. Om tot de hieivoren bedoelde opleiding toegelaten te kunnen worden, moet de militieplichtige zich lusscheD 1 en 20 Jan. a.s. wenden lot den Chef van den Gene- ralen Staf te 's Gravenhage. De verlofgangers van de Landweer r Koene en P. van Nieuwaal moeten tot het nader onderzoek bedoeld bij art, 34 der Laudweerwet verschijnen op Don ierdag 28 Dec. a.s. des voorm. 93/4 uur te M:d delharnis in het Raadhuis. De in de gezinnen van J. A. van Nien- wenhuijzen, A. Schwiebbe en M. W. Ba?en voorkomende ziekte roodvonk is geweken. DirksSami. Den mannelijke ingezetenen geboren in 1893 wordt meedegedetld dat in de maand januari 191 2 aangifte behoort te geschieden voor de Nationale M litie. De meer bepaalde dag daarvoor is Woensdag 17 Januari des v.m. van 9 tot 12 ure. De heer P. H, van Alphen legde Z-Uerdag te 's Gravenhage met gunstig gevolg examen af in de wiskunde. A-'. 86 (lager onderwijs.) Goedercede. De kinderen op de scholer. alhier werden WotD.sdag der vorige week ruim onthaald op speculaas, su kerwerk en pepernoten. Opgetogen gingen zij huiswaarts. Vergadering van den Raad der ge meente STAD AAN 'T HA RINGVLIET op Zaterdag 9 Dec. 1911 des nam. ten 1.30 ure. Present met den Voorz. alle leden, met uit zondering van dhr. L. Braber, die zonder kennis geving afwezig was. Voorz. de Burgemeester. Na opening der vergadering wordt terst door het nieuw gekozen raadslid, dhr. A. Koppenaal de eed afgelegd in handen vaD den Voorz. als bedoeld bij art. 39 der wet van 2» Juni 1851, Stb. 85. Vervolgens is aan dé orde: I. Ir gekomen fctukkeD a. Ken schrijven der Commissie van Toezicht op de Gasfabriek, waarbij zij goedgekeurd terug zendt bet huishoudelijk reglement. Notificatie. b. Een Bchrjjveu vau dnr. J. v. d. Sterre hoofd der Bijzondere Schooi alhier; den Kaad meldende dat hfj zijne Lenoeming als lid der commissie tot wering van Schoolverzuim aanneemt. Notificatie. c. Ben schrijven van de gemeentenOoltgens- plaat, Den Bommel, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, berichtende, wie in deze gemeenten ziju aange wezen tot leden en plaatsvervangende leden der gasfabriek. Notificatie. d. Eene missive der commissie tot wering van Schoolverzuim, berichtende dat dhr. T. van Liugen, Hoofd der O. L. School alhier is be noemd tot voorz. van voornoemde Commissie. Notificatie. e. Mededeeling van eeu Koninklijk Besluit, waarbij de verhooging der jaarwedde van den gemeente-ontvanger tot f350, goedgekeurd wordt. Notificatie. f. Een schrijven van eenige bowoners van den Molendijk alhier, verzoekende om bij Dammis Vroegindeweij een lantaarnpaal teplaatsen. Wordt besloten dit verzoek aan te houden en nader in overweging te nemen, wanneer de straatverlichting, veranderd zal worden bij de opening der Gasfabriek. g. Erne missive van H. H. Ged. Staten, waarbij voornoemd college goedgekeurd terugzendt de gemeenterekening dienstjaar 1910. Notificatie.; h. j,Een schrijven van voornoemde College, wa.irbij goedgekeurd wordt teruggezonden het besluit tot het aangaan van een geldleeuing groot f 23089,40 voor de te bouwen gasfabriek. i. Verzoek vau dhr. F. Driesprong om 7 maanden ontheffing van den Hootdelijken om siag, wegens zijn vertrek naar Middelharnis. Hiertoe wordt besloten. j. Een missive bevattende de verrekening van het Lager Onderwijs over 1909, bij voorschot door het Rijk uitgekeerd. Notificatie. II. De Voorz. verzoekt den Raad het Dage- lijkseh Bestuur te machtigen tot het doen van enkele af- en overschrijvingen. Hiertoe wordt besloten. III. Bespreking gemeentebegrooting. Na ampele bespreking wordt de Gemeentebe grooting dienstjaar 1912 gewijzigd en opnieuw vastgesteld waarna zij weder ter goedkeuring aan Ged. Staten zal worden aangeboden. Niets meer te behandelen sluit de Voorz. de vergadering om in gesloten zitting te worden overgegaan tot het opmaken van het Suppletoir- Kohier van den Hootdelijken Omslag. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijD, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie. Vraag beleefd eenige plaatsruimte voor 't volgende; bij voorbaat onzen dank. Aan de leden der Christelijke Zangvereeniging Concordia* Dirks- land. Langs dezen weg maak ik U bekend dat wij (het bestuur) zoo vrij geweest zijn om over het restant van onze vereeniging naar willekeur te beschikken, daar liet zoogoed als onmogelijk is een algemeene vergadering te houden. Het restant (f 21,37) zal volgens besluit der bestuursvergadering de eene helft aan de kinderen der openbare School geschonken worden, ter gelegenheid van het Sint Nicolaasfeest en de andere helft aan de kinderen der Christelijke School ter ge legenheid van het Kerstfeest. De Secretaris Penningmeester, Dirksland Dec. 1911. W. DE BONTE Middelharnis. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen «Burgemeester Mijss st. L. Koster. Sr. f 300. «Paul Kruger® st. H. Langbroek f 630. «Prinses Juliana® st. Jac. v. d. Hoek f700 Op Woensdag 13 December 1911 des namiddags ten 1 ure aan de Kade in Som- melsdijk van eene groote partij timmerhout, als planken, schalen, ribben, latten enz. Deur waarder GROENENDIJK. 5339 Op Donderdag 14 December 1911 des namiddags ten 1 ure "e Mdissant voor de Schuur van A. Boili Van etnc groote partij timmerhout, als planken, ach tien, ribben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 5339 Donderdag 14 December veiling 1 en Donderdag 21 December afslag des namiddags 2 uur in hei hou 1 Hob el van 19 2690 Hectaren bouwland in lie Oudeland te Oollgensplaat, kuil. Seclie A No. '892 395, 400, 431, 436, 464, 467, 472, in verschillende knopen en com linaiië 1, ten verzoeke van den heer J. A. van Nienwen- huijzen. Verhuurd tot 1 Sept. 1913, bij no'it ën na der vermeld. Notaris Mr. VAN WEEL. Op Vrijdag 15 December 1911 d-.s namid dags ten 1 ure aan de kade ie Stellendam van eene groote partij timmerhout, als plan ken, schalen, ribben, latten e..z. Deurwaarder GROENENDIJK. 5339 Op Vrijdag 15 Dec. 's v.m. 10 uur te Oud- dorp aan de haven, van een pari ij afbraak ten verzoeke van den heer M. Heijntans ie Rotterdam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Zaterdag 16 Decemjer 1911 des voor- middags ten 10 ure te Dirksland aan den Havcndijk van een groote p rtij timmerhout, als planken, schalen, ribben, latten, enz. Deur waarder GROENENDIJK. 5339 Op Maandag 18 December 1911 des na middags 1 ure te Middelharnis aan de kade van eene groote partij timmerhout, als plan ken, schalen, ribben, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 5339 Op D.nsdag 19 December des namidd ags ten I5 ure ie Ouddorp op bet erf van Johannes Bi een van eene groo'.e partij ti ni- merloni, as planken, schalen ribben, latten, enz Deurwaarder GROENENDIJK. 5339 Woensdag 20 Dec. 1911 's nam. half 2 uur aan de Kaai te Oude Tonge voor het Koffiehui van dhr. A. J. v. d. Vliet, ten verzoeke van dhr. I. de Winterverkoop van manufacturen, bedden, dekens, parapluies, brandkasten, 1 immerhout, meubelen, ledikan ten, een geit enz. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 20 Dec. 's n.m. 3 uur fe Goedereede in het logement //De Gouden Leeuw//, verhuring bij inschrijving voor den tijd van 10 jaar: a Voor Mevrouw de Wed. 'en iioe.-Go ;koop, ingaande 11 Nov. 1913 4,87,60 H. A. 10 gem, 185 R. V. M. bouw land te Goedereede in de Rooklaasplaatpolder, in 9 perceelen elk van 2 raeeden en 3,21,40 H. A. 7 gem. V. M. bouwland te Goederee te in den kleinen Zuiderpoider, in 4 perceelen elk in 3 mee 'en. b. Voor Mej. de Wed. Jan Tanis Kz. Sr., ingaande 11 Njv. 1912 53,40 Aren 1 gem. 49 11. V. M. Weiland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk aan den Oosterweg, gend. Bokkerweiije in 1 perceel, c. Voor den heer Tobias Tants, dadelijk ingaande 75,70 Aren 1 gem. 195 R. V. M. bouwland te Goe- d;reede in den Rooklaasplaatpolder, in 2 perc. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 27 Dee. en zoo noodig vol gende dagen van groen hout en dood hout onder - Ouddorp en Goedereede, te beginnen 's voorm. 8 uur onder Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Inschrijving naar de winning van plm. 12,76,79 H. A (27 gem. 240£ roeden V.M. Wei- en Bouwland, te Herkingen. nabij i'e hofstede van den heer D. Gebuijs onder Bat- tenoord, in 8 perc., ten verzoeke van den heer A. C. van Tilbeurg te Oud Vosmeer. De verhuring geschiedt voor 10 jaren, da delijk ingaande, tegen een jaarlijkschen huur prijs van f 45 per 0,45,92 H. A. (gemet). Men kan inschrijven naar een of meer perc. en naar den geheelen kavel. Perceelsbeschrijvingen en inlichtingen te verkrijgen en geteekende inschrijvingsbiljetten uiterlijk 21 Dec. 1911 in te leveren ten kan tore van notaris VAN DER SLUIJS. Op nader te bepalen datums in Januari 1912 van 17.49.86 Heet. (38 gem. 31 Roe den Voornsche maat) Bouwland, laag Weiland en Watering, te Dirksland, in de Hooge Werf en aan den Blinden Weg, kad. sectie O. no. 467, 471, 472, 482 en 665 tot en met 678; olooischool 1913 uit de pacht. In perceelen, combinatiën en massa. Notaris VAN DER SLUYS. S trooper slist. Hot Drenteche dorp Z houdt er, be halve veel natuurschoon ijverige en plichtgetrouwe politieman tevens een stel geraffineerde a troopers op na vertelt de „Noord Ooa'.er", De beidelaat- s e categonën leven natuurlijk steeds op voel van oorlog. Vooral in dezen tijd van 'tjaar. Veldwachter X, loerde reeds langen tijd op strooper Y zonder hem te kunnen snappen. Veldwachter bedenkt ten slotte een list die moet ge lukken. Koopt in Groningen bij een poe lier een „gestrikte" haas en bindt die netjes in een strik van den strooper. Stelt zich daarna verdekt op. Na uren wach- te 1 intelle konde komt strooper in 'f zicht. Nadert behoedzaam den strik en ziet 't haasje. De manier waarop „saelvoe vastzit, wil hem echter niet bevallen en zonder de haas uit den strik te nemen gaat hg naar 't dorp terug. Veldwachter blijft wachten op z'n terugkomst. Stroj- per loopt in 't dorp een vriend tegen 'tlijf die voor haiven prijs, wel eens een gestrikt haasje koopt. Vertelt 't geval Des stroopers vriend tevens een heel goede kennis van den veldwachter echter in den besten zin van 't woord gaat ook eens zien. Vindt al spoedig Hermandad op z'n eenzamen post. „WH jij sterven kerelmet zoo'n weer in 't veld liggen Mankeertje 't non hier (met veel zeggend gebaar naar z'n bersenkamer) „Dat non juist niet antwoordde de po-

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2