MAS- TWEEDE BUS. I HL FABERT Zaterdag 18 November 1911. No. 1712. Twee Bladen en Zondagsblad. Winterjekkers Dit nummer bestaat uit Tuin- en Landbouw. Kamerplanten. Chilisalpeter in 't najaar. Uit de Pers. Het oordeel der hulsvrouw. SMiinenSaikd. Minister Colijn Niet bestellen op bondag! ReclamesMededee- lingen enz. (20 Cents per regel.) OUDE TONGE. (Opgericht 188S>). Mansmatcn 3.75,4,4.50, 5,50, 6.50,8 gld. enz. Jongensmaten 2, 2.10, 2.20, 2.30,2,40 tot 4 gld. Zeer mooie OVERJASSEN, ïnans- maten f 5.50. Prachtige Kwaliteiten OVERJAS SEN yoor 8 en 10 gulden. Voorhanden in alle mansmateiu Jongens-Overjasjes en SMemie's. Maten 17 van 2.10 tot 5.50 gulden in zwart, grijs en gekleurd Maten 813 van 3.25 tot 8 gld. 3644 4 9 Enorme keuze broeken (mans- en jongens) in bruin en gestreept pilow en man chester, mouw vesten, boeze roens, truien enz. Prachtsorteering- in Sporthemden, alle maten. Sommeisdijk. Onder een 30-tal run deren van den heer A. A. Mijs is het mond- en klauwzeer uitgebroken, Middelharnis, Donderdag ontstond er een begin van brand in de schoorsteen bij J. Wittekoek. Door spoedig toegeschoten hulp had men het vuur weldra gebluscht. Stad aan 't Haringvliet. De ge meentebibliotheek zal Zaterdag a.s. geopend worden. Leesboeken zullen dan kosteloos verkrijgbaar zijn bij het hoofd der Openb. Lagere School des avonds van 67 ure. Den Bommel. De Waterschouw in de polders den Grootenblok, den Nieuwen- blok, e.a., zal plaats hebben op Woensdag 22 Nov. '11. Zie publicatie. Dirksland. Alhier is eene wijziging in de Politieverordening aangebracht. De verordening ligt drie maanden op het Sec. Ouddorp. De bietenaanvoer aan de havenplaatsen is nagenoeg ten einde. De groote hoeveelheden wachten op scheepsge legenheid. Geachte Redactie. Rechtszaken. Uitspraken. FosierlJen. Per luchtballon over de Oce aan Godsdienstoefeningen, Gereformeerde Kerk. IN HOC'SIGNO WSES Niet elk kuis, elk vertrek is geschikt of even geschikt voor het kweeken van planten evenals menschen en dieren tieren en gedijen ook deze het best in het hel dere, vroolijke zonlicht. Toch, al is uw woonkamer donker en al ligt zij desnoods op het Noorden, kunt gij ook daar met vrucht planten houden. Er zijn eenige bladplanten vooral, die ongevoelig bijna voor stof en gebrek aan licht en lucht en vocht kan het nog erger toch nog tieren en met heur frisch groen onze trieste kamers ver- vroolijken. Van deze moet in de eerste plaats worden genoemdde Aspidistra elatior, de bekende bladplant met lange, friscligroene, soms wit gestreepte bladeren, met haar onaanzienlijke, laag bij den grond blijvende, donkerbruin gekleurde bloemen. Dan leenen zich er voor de smalbladige, groene Dracaena en Ficus Australis, van den bekenden gomboom onderscheiden door kleiner afmeting en meer ronde bladeren. Verder enkele Philodendronsoorten, fraaie, weinig eisehende planten, met groote door zichtige bladeren en talrijke luchtwortels. Aanbeveling verdient nog Pittosporum tobira, die met zijn krachtig gebladerte en witte bloemen al met zeer weinig tevreden is eindelijk eenige Varens en ten laatste de Coniferen. Hiervan wordt over het alge meen nog te weinig gebruik gemaakt en toch leveren ze zulk een aardige kamer versiering. Men zette in October een lage soort, die het ook buiten zou uithouden, in een niet te grooten pot, gevuld met leemige, zandige aarde, waarin ze goed vast moet staan. Eerst late men ze dan nog eenigen tijd buiten staan om ze daarna in de kamer over te brengen. Zeer geschikt voor dit doel zijnChamae cyparis obtusa pygmaea, en de dicht ineen groeiende Chamae cyparis sphaeroïdea compacta. Eindelijk nog een kort woord over het groote kwaad bij het kweeken van kamer planten verkeerd begieten. Wanneer moet men gieten hoeveel hoe Ziedaar vragen, waarmee zoo menig een verlegen zitdie ook zoo menige plant doen mislukken. De juiste maat toch is hier vooral noodig. Geeft men te veel, dan wordt de aarde koud en zuur, de wortels worden ziek en sterven af, de plant zelf kwijnt. Geeft men te min, dan staat de plant dor, de bladeren zijn slap en onsierlijk, de groei vertraagt. Men raadplege daarom de natuur van iedere plant afzonderlijk, men ga te rade met de afkomst, de groeiplaats in de natuur, en met de groeiperiode, waarin ze is. Hebt ge te doen met een moerasplant als Colla e.a., die. een warm hoofd doch natte voeten vragen, dan mag de bovenste laag aarde in den pot niet droog worden dan mag de klank niet hol zijn als men met den knokkel van den vinger tegen den pot tikt. Wel echter als ge te doen hebt met planten als Cactus, Aloë, Agave e. a., die met hun dikke, vleezige bladeren weinig water noodig hebben. Giet regel matig eiken morgen, veel of weinig al naar de plant het naar voortdurende of tijdelijke behoefte noodig heeft, en wel boven op den pot, niet in een onderstaand schoteltje, zooals al te vaak nog gebeurt. (Slot). .Het schoon seizoen is heengesneld,. En reeds wordt op het dorre veld De ruwe storm vernomen Het laatste bloempje neigt ter aard, Bn d'adem van den herfst ontblaart De sohaduwrijkste boomen. En als de bladeren gevallen zijn, de levensfunctiën bijna hebben opgehouden en de boom schijnt te slapen, dan is de tijd gekomen om voor de bemesting van den ooftboom zorg te dragen. Zóó hebben wij althans de laatste jaren gehandeldde hoofdbemesting, ook van de vruchtboomen, deden wij vallen in den herfst of in den vroegen winter. En wij bevinden ons daarbij best. Onze boomen dragen ieder jaar, natuurlijk niet altoos even rijk, maar toch zeer bevredigend. Ook dit najaar kunnen wij zolder en kelder weer rijkelijk voorzien. Dat geregeld dragen hebben wij aan den kunstmest te danken, waardoor wij in staat zijn den boom naar zijn behoefte te voeden, een behoefte, waarin met uitsluitend stalmest, hoe rijk ook, niet is te voorzien. Bovendien heeft een ruime stalmestbemesting het bezwaar, dat te veel stikstof kan worden toegediend, waardoor de kanker in de hand wordt gewerkt, volgens verschillende deskundigen (Lesser, Möschke, Prof. dr. Paul Soraner e. a.) Passen wij een kunstmest-bemesting foe, dan zijn wij in staat juist zóóveel stikstof te geven, als wij voor den boom noodig oordeelen. Onze gemiddelde bemesting was de laatste jaren per Are 7 K.G. patentkali, 4 K.G. Thomasslakkenmeel, 3 K.G. Chilisalpeter, 20 K.G. kalkmergel. Men zal in vele ge vallen hooger kunnen en moeten gaan deze cijfers geven een houvast. De boom zelf zal het wel vertellen, of hij nog meer verlangt. Draagt hij door den regel nog niet voldoende, dan moet hij krachtiger gevoed worden. Evenzoo moet hij een extra-bemesting ontvangen, wanneer het een zeer vruchtbaar jaar is geweest. Wij bemesten dan in 't najaar. Ook met stikstofmest vraagt ge. Ja, lezer, ook daarmede. Het is hier eenigszins de zelfde geschiedenis als met de wintergranen. Deze zoo zeiden we in ons eerste artikel moeten voldoende voedsel óók dus stikstof ontvangen, om door den winter te kunnen komen, voor de vruchtboomen geldt ditde tafel moet ge dekt zijn en van alles voorzien, opdat zij, als de winterrust voor hen voorbij is, alles kunnen vinden, wat zij behoeven. Alles, dus ook stikstof. En daarom geven wij al dadelijk ook wat Chilisalpeter. Niet te veel, maar toch genoeg De sapstroom, die van de wortels uit gaat, dus ook de wortelwerkzaamheid, begint bij een vruchtboom al vroeg weer, reeds in Februari. En dan moeten de wortels daar, waar zij zich bevinden, voed selvoorraad hebben. Dus moeten tot die laag, dat is op een diepte van 30—50 c.M., de voedingsstoffen zijn doorgedrongen. Dat kan, wanneer in 't najaar de mest stoffen worden aangebracht, niet te laat, maar natuurlijk ook niet te vroeg, niet vóór het vallen der bladeren, want dat zou den boem prikkelen tot langer door groeien in den herfst als gewenscht zou zijn. Een uitsluitende - voorjaars- of zomer- bemesting met Chilisalpeter zou dus te laat kunnen komen. Ook stikstofvoedsel moet de boom direct kunnen vinden, opdat het wortelgestel zich sterk kan uitbreiden. Daartoe kan een gift van 50100 K.G. Chili straks dienen. Hiermee gaat men het zekerst, zekerder dan met zwavelzuren ammoniak, waarvan de omzetting in den winter zeer langzaam plaats heeft. Men verzuime derhalve bij de minerale bemesting ook die met Chilisalpeter in den boomgaard en oofttuin niet. C. B. Nu wil men ook de vrouw, en meer be paald de huisvrouw, inlijven in het leger, dat strijdt tegen de tariefwet. Men heeft maar één argument voor de vrouw en dat isalles wordt duur. Het adres, dat ter teekening voor de vrouw wordt neergelegd en dat aan de Tweede Kamer zal worden aangeboden, luidt aldus Ondergeteekenden, allen vrouwen, en voor het meerendeel huisvrouwen, overtuigd, dat de aanneming van het aanhangige Ontwerp-Tariefwet de kos ten van 't levensonderhoud aanmerkelijk zal doen stijgen, verzoeken uwe hooge Vergadering bedoeld Ontwerp-Tarief wet te verwerpen. Dit adres gaat uit van het Vrouwe n- comité van Actie tegen het Ontwerp-Ta riefwet.* Een eigenaardig adres, dat, voor er één □aam onder staat, reeds vermeldt, dat het meerendeel der vrouwen, dat teekent, huis vrouwen zullen zijn. Een eigenaardig adres ook, omdat het zoo kort is. Dat is op zich zelf een ver dienste, maar of zulk een adres den strijd ster voor vrouwenkiesrecht bijv. lijken zal Er spreekt zoo dit uit: Kijk, de vrouw kan over de beteekenis der wetten niet oordeelen. Zij weet alleen, dat zij niet graag het bedrag op haar huishoudboek vermeer derd ziet. Als men haar verteltdenk er om, alles wordt duurder, dat teekent zij zonder ver der na te denken. Zal de huisvrouw waarlijk zoo onnaden kend zijn Wij gelooven er niets van P Zij zal veeleer aldus redeneerenals de tariefwet er komt, moet ik misschien voor een enkel artikel een weinig meer betalen, maar de inkomsten zullen in gevallen ook vermeerderen. Dat loopt dus op een voor deeltje uit. Maar als tariefwet er niet komt, en de liberalen en sociaal-dem. hun zin krijgen, dan worden de directe belastingen verhoogd en aldra zal het mij worden aangezegd wat .zuiniger, vrouw want 't belasting biljet toont weer een veel hooger cijfer. En tegen deze vermeerdering van uitga ven staat geen enkele inkomst. Veel succes voorspellen wij het Vrou- wencomité van Actie niet met deze actie. fN. Pr. Gr. Ct.J heeft de autoriteiten van de landmacht uit- genoodigd, met kracht op te treden en te doen optreden tegen het bezigen van ruwe taal en vloeken in het leger, waarover bij hem van verschillende zijden klachten inge komen zijn. De directie der posterijen en telegrafie zal waarschijnlijk met ingang van i Janu ari a.s. zegels verkrijgbaar stellen,waarop ï-Niet bestellen op Zondag*. Deze zegels zullen voor een zeer mati gen prijs aan de postkantoren worden ver kocht, om eventueel op brieven geplakt te worden. De zegels zijn niet, zooals in België aan de postzegels verbonden, maar geheel af zonderlijk. PtaafcelUlL Mlenws. De Gemeente-begrooting dienst 191 2 is door heeren Gedeputeerde Staten goed gekeurd. De Conducteur lijnwerker Den Braber bekwam een klein wondje aan zijn hand 't welk ten gevolge had dat bij genees kundig onderzoek bloedvergiftiging werd geconstateerd. De slager P. Z. had het ongeluk terwijl hij aan 't werk was zoodanig in zijn duim te steken dat de top er bij hing en ge neeskundige hulp noodzakelijk was. Dat het Zomer verlof, en de veld arbeid voorbij is, kan meD goed merken in de scholen, die nu het best door de kinderen worden bezocht. De handel in veldproducten begint in deze gemeente weer wat levendiger te worden. Voor de aardappelen betaalt men weer f2.15 en voor 4e ajuin f4. Met Kerstmis a.s. zal «door de Zangvereeniging «Concordia", eene Zang uitvoering worden gehouden in het hotel Smits. Naar wij vernemen is door wijlen den heer J. v. d. Tol aan de Geref. Kerk, de Diaconie der Ned. Herv. Kerk en aan het Burgerlijk Weeshuis gelegateerd een som van f 7000en een tuin, belast met vruchtgebruik. Terwijl de vrachtrijder P. P. van S.-dijk een hem tegenkomenden wagen zou passeeren, tuimelde zijn rijtuig daar door van den dijk, wat gelukkig slechts met eenige materiëele schade afliep. In den loop dezer week, werd alhier een schip afgeladen met voerbieten, iets wat, naar wij vernemen, alhier nog niet voorkwam. ter lezing en is tegen betaling der kosten verkrijgbaar. In bovengenoemde is eene bepaling opgenomen, dat ten Zuiden van de trambrug geen hooi, stroo of vlas aan de Kaai of in de haven zal mogen geladen of gelost worden. Deze bepaling geldt niet van af 15 Sept. tot 31 Dec. ieder jaar. De Unie collecte heeft alhier opge bracht de som van f66,67. Tot bestuursleden v. h. Mannenkoor zijn gekozen C. M. Grevensluk 1 steen J. Bette 2 de Voorz,, A. v. d. Wekke Sec., J. Koppelman Penningm. en G. Smit Corns Melissant. De schouw over de schei-, dijk-, en wegslooten in den polder Nieuw- Kraaijer zal worden gehouden op 30 No vember a.s. Goedereede. Bij Kon. Besluit „van 11 dezer is benoemd tot heemraad van het waterschap de Generale Dijkage van Stel lendam de heer T. Lodder Cz. alhier. Zondag j.1. werd onze gemeente met een bezoek vereerd door eenig werkvolk van den vuurtoren. De herbergen werden bezocht, nogal wat drukte door hen ge maakt en ook werd het de politie lastig gemaakt. Naar men zegt werd proces ver baal opgemaakt. Het huis aan het havenhoofd, waar in een geval van de besmettelijke ziekte Febris Typhoidëa voorkwam, is Maandag ontsmet. Werd de woning van J. H. onge veer op de helft der vorige maand ontsmet nadat hij was hersteld van Typhus, nu lijdt zijn vrouw aan dezelfde ziekte. Ingezonden Stukben. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie en Uitgever. Het zij mij vergund, voor het laatst, nog en kele regelen in uw blad tot antwoord aan den heer J. van Beters te mogen geven. Ik zou dan ook lid geworden zjjn van de Ohr. Schoolvereeniging, meermalen ter vergadering zijn geweest, zelf vóór den bouw van een school heb ben gestemd en toch mijn kinderen niet op die school hebben gedaan. Aangenomen, u zegt dat maar eilieve van Seters hoe kunt u dan toch drie jaren wachten dat lid op deze ontrouw te wijzen Is dat Christelijk van u En was u dan, als voorzitter, niet duur verplicht geweest, mij per soonlijk hierover te onderhonden* Doch nimmer hebt n mij hierover gesproken. Is het dan Diet zeer onchristelijk en tegen alle orde in, om dat lid thans in een ingezonden stuk daarvan ver wijt te maken? Maar als ik hier verklaar, mij nimmer ais lid dier vereeniging te hebben opgegeven, wat moet men dan zulk verwijt noemen? Ook nog Christe lijk? Want dat ik geen lid wilde worden, weet u zeer wei. Heb ik niet dikwijls mede met Ds. Volten geredetwist, omdat ik tegen het bouwen eener school te Stellendam was Of ik dan tegen Chr. onderwijs ben Zeker niet, maar ik ben het hier geheel eens met den heer HoltmaD, waar hij schreef; „De opvoeding der ouders, die der kerk, met Catechesatie en zondagschool is er toch ook nog" (de lezers zullen wel hebben opgemerkt, dat de Chr. School daarna, dus achteraan, wordt genoemd). En hieraan kan nog worden toegevoegd, een Knapen- en een Jonge- lingsvereeniging. En tegen nu wijlen Ds. Koppe heb ik mij nooit anders verklaart en toch, zooals mij later bleek, had deze Eerw. mtf, met nog anderen, als lid opgegeven, dus buiten mij om, en één keer, niet meermalen, ben ik op de vergadering geweest, om ook daar den schoolbonw af te raden en daarin stond ik ook niet slleeD. Hoe kan ik dus voorgestemd hebben Doch de meerderheid besliste natuurlijk en de bouw ging door. Ten allen tijde heb ik mfj hier tegen verklaard mijn jongens konden dus niet schitte ren door afwezigheid, eenvoudig omdat die daar niet konden worden verwacht. Dit alles weet u zeer goed, en geloof mij, nimmer zou ik deze ergerlijke onchristelijkheid van u in een inge zonden stuk hebben geschreven, indien u mij zelf niet tot antwoord geven in de M. en S. had opgeroepen, met de verzekering tevens, dat het publiek hierin belang zou stellen. DE CORRESPONDENT. Stellendam 16 Nov. '11. ArrondteemenMecMbaicli. (Kamer van strafzaken.) Zitting van Dinsdag 14 November. In September was de 40-jarige beklaagde J. J. V., te Den Bommel, als vaste arbei der in dienst van den landbouwer P. van Weel aldaar. Hij was belast met het rooien van aardappelen en had op 14 Sept. een hoeveelheid daarvan op het land van v. W. opgeraapt en in een zak gedaan, met het doel zich deze toe te eigenen om ze later als pooters te bezigen. Een veldwachter had hem aangehouden toen hij met de gevulde zak op weg naar huis was. Eisch wegens verduistering in dienstbe trekking, veertien dagen gevangenisstraf. J. J. de J., 59 jaar, kaaiwerker te Oude Tonge, wegens eenvoudige beleediging, tot f 3 boete subs. 6 dagen hechtenis. fisscherü. Middelharnis. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen Theodora Emerentia« st. J. v. d. Hoek f 860. «Paul Kruger« st. H. Langbroek f800. «Prinses Juliana® st. Jac. v. d. Hoek f700. »Middelharnis« st. J. de Korte f 400. «Johanna Hendrika® st. II. Jordaan f300. »Wilhelmina« st. L. Koster Jr. f 300. «Burgemeester Mijs® st. L. Koster. Sr. geen vaDgst en averij. SOMMELSniJK. Tegen 1 Dec. a.s. zal de 4e bestelling, in de kom dezer gemeente, worden ingeveerd. («ciuen^l Hïeiaws. De Amerikaan, Meivin Yaniman, die naar men weet, in navolging van Well- man wil trachten per etnurballon den Atlantischen Oceaan over te steken krijgt een patrouilekruiser de „Salem" en den torpedojager „Roe" van de regeering der V. S. ter beschikking die den ballon ge durende den tocht zullen volgen. De commandant van de „Salem„, Ge orge Evans toont buitengewoon veel be langstelling voor de gewaagde poging van Yaniman, en is van oordeel dat het plan wel degelijk uitvoerbaar is ofschoon het zonder twijfel vele moeilijkheden op levert. Vaniman kan intusschen zijn voor deel doen, met wat hem de mislukte po ging van Wellman geleerd heeft. Evans kon niets mededeelen omtrent de route, die Vaniman denkt te volgen maar, volgens hem zou dat wel de 38- ste parallel kunnen zijn. Als hij deze route volgt, zou de luohtschipper half weg in den Oceaan met zeer gunstige winden te doen krijgen. Bij het begin en bij het eind van de reis meende Evans zou Yaniman zeker te kampen krijgen met tegenwind. De „Salem" heeft een uitstekende telegrafische inrichting aan boord waar door het mogelijk wordt, in voort durende draadlooze verbinding met den Akron" Vanimans ballon te blijven. In dien de lnchtschipper dit noodig achtte zon de „Salem, gedurende den nacht een zeer sterken schijnwerper doen werken. Natuurlijk echter blijft de voornaamste taak van de twee Amerikaaneche oor logsbodems de luchtvaarders in geval van nood bij te staan. üoekfreooi'deeliiig-. Scheurkalender, OOSTERBAAN &LECOIN- TRE te Soes. Zools elk jaar brengt deze firma weer een keurigen scheurkalender in den handel, met eenvoudig maar smaakvol schild, dat men nader hand als wandversiering kan behouden, omdat 't blok er los aan wordt gehangen. De muurtekst wordt dus niet geschonden. Dat is een mooi voordeel. Is 't jaar om, dan nog heeft men een jaar genoegen van den wandtekst op stevig kar ton. En de prijs is luttel. We bevelen dezen kalender en om zyn uiterlijk en om den inhoud gaarne aan. 1. GeilluBtreeide Christelijke Scheurkalender voor 1912. Prijs 70 cent. 2. Premieboek, getiteldde Dochter van den strandvoogd f 0.25. 3. Dezelfde Kalender, gebonden als boekje in linnen prachtbandje f 1. 4. De Blijde Boodschap, Wand-Almanak, 10 ct. Allen uitgaven van J. N. VOORHOEVE, Den Haag. Een mooie uitgave in drieerlei keus. Voor hen die enkel de kalender willen, voor hen die dezelve met premieboek willen en voor anderen weer die hem in boekvorm willen bezitten. Vooral deze laatste is mooi. De plaatjes zijn keurig afgewerkt in lichtdrnk en kunnen weer als briefkaart gebruikt worden. Een mooie gedachte. Zouden we nog iets heb ben toe te vcegen aan deze vermelding? Het is onnoodig dunkt ons. 21 jaar reeds vond deze kalender bij duizendtallen zijn weg in schier elke huiskamer, getuigende van liefde en genade, en ook thans weer biedt hij zich aan. Wie deze kalender heeft gehad, hij neme hem weer en wie hem nog niet heeit hij schaffe zich die aan en 't zal hem niet rouwen. Ook het premieboek, 172 bldz. is het kleine bedragje ten volle waard. De inhoud is schoon en boeiend van de eerste tot de laatste bladzijde. Ilsirg'elljii.eii ëiiind. OUDE TONGE. Geboren: Anna Jacoba, d. v. Cornells van Driel en Arendje Duym. Cornelia, d. v. Petrus Cornelus van Markensteyn en van Jannetje Har- tog. Maria d. v. Leendert de Leeuw en Sara Os- seweyer. Petronella Hendrika Sophia Maria d.v. Johannes Lambertus Marinus Rensing en van Jeanne Cornelia Alberdina Willemse. Elizabeth, d. v. Maarten Tiggelman en van Cornelia de Berg. Cornelia, d. v. Pieter van Es en van Chris tina Schouwenaar. Sara Cornelia Pieternella, d. v. Cornelis Johannes de Loose en van KlaasjeSlin- ger. Cornelis z. v. Johannes Martinus Buys ea van Dingena Bierbooms. Gerardus Johannis,i. v. Christiaan Bierbooms en van Maria Cartharina Buys. Theodorus Balthazar z. v. Theodoris van V ugt en van Jacoba Segers. Overleden: Johanna d.v. Dingeman Schouwe naar en van Anna Kievit. Lena Osseweyer oud 52 j. echtgenoote van Abraham Tiggelman. Aren z. v, Cornelis de^Vos en van Maria Slinger. Ge rardus Eranciscus van Peer oud 53 j. wedn. van Cartharina Tiggelman. Pieter Franken oud 77 j. wedn. van Maria Nuyrs. Chatarina Geers, oud 33 j. d. v. Johannes Babtist Geers en van Eli zabeth Koppe. Anna Catharina Hendrika Maria Saraber oud 35 j. echtgenoote van Petrus Niko- laas van der Drift. Gehuwd Jacobus Anthonius Poulus, oud 35 j. en Anna Chatharina Maria Schepers,(oud 28Jj. MELISSANT. GeborenA driaantje, d. v. Simon van der Valk en Cornelia Kalle Aria d. v. Dirk Oud zegel en Adriana Kuops. B&erk eis School. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 19 November 1911, Ned. Hervormde Kerk. Sommeisdijk, voorm.9.30 uur en 's avonds 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, voorm. 9,30 uur en nam. 2 uur Dsi Bruining. (Doopsbediening). Middelharnis Evangelisatievoorm.9.30 uur en 's avonds 9 uur dhr. Knuif van Reenwijk. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, voorm. 9 unr en 's avonds 6 uur Ds. Emmen. Langstraat, nam. 2 ure D». Emmen, Den Bommel. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, voorm. 9,30 uur en 's avonds 6 uur Ds. Polhuis van Stad aan 't Haringvliet. Nieuwe Tonge, voorm. 9 uur Ds. Wentink. Dirksland, voorm. 9 uur nam. 2 uur Ds. Steenbeek, (Oogstcoliecte), Herkingen, geen opgaaf ontvangen. Melissant, voorm. 9 uur en nam. 2 uur Ds. Kroese. Stellendam, voorm. 9,30 uur Ds.Hoogendijk. Goedereede, voorm, 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur Ds. E. de Gidts. Ouddorp, voorm. 9.30 uur Dankuur voor de Oogst en 2 uur Ds. A, van der Kooij. Middelharnis, voorin. 9,30 en 's avonds 6 uur Ds. Stadig van Reeuwijk. Stad aan 't Haringvliet, voorm. 9,30 uur en 's av, 6.30 uur (Catch. Zond. 37) Ds. Esselink.

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 3