ïereiigöe VurgafleriDg Plaatselijk Nieuws. (Gemeenteraad van «le Heide Eiauicrs tol sluiting van «le zitting STATEN-GENERAAL Geopend te 3 uren). PER TELEGRAAF. tot opening van de gewone zitting der Staten-Generaal. (Geopend te 1 uren.) VeritooiHRg'eii. Uitslag Aanbesteding. IsscherU Posterijen. Gemengtl Nieuws. dem. Neumann uit Berlijn wees er in het debat op dat het wenschelijk is bij een volgenden keer ook een aparte inleiding over de soc. dem. beschouwingswijze gehou den zal worden, daar zij het alcoholvraagstuk uit een geheel ander oogpunt bezien, dan alle overige drankbestrijders. Sommelsdijk. Het voorbereidende Mi litair Onderricht voor den a.s. winter zal aanvangen op 4 October a.s. op Woens dag en Donderdag van 6'/2 tot 8'/2 uur De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend dat de agenten voor beet wortelsuikerfabrieken die op de kaai en aan de haven alhier ligplaats verlangen voor de door hen gecontracteerde bieten zich voor Dinsdag 26 September a.s. daarvoor tot den havenmeester hebben te wenden met opgave van het aantal der door hen ge contracteerde hectaren land. Middeliiarnis. Met het aanleggen van den nieuwe buitendijk op het gors de West plaat is men thans klaar, en 't laatste ge deelte van 't werkvolk heden Dinsdag ver trokken. Met het verrichten van werkzaamheden in het pakhuis van den heer K. Vermaas had L. Koudijzer het ongeluk van een vat te vallen met 't gevolg dat hij een zijner ribben brak. Zaterdag terwijl het zoontje van H. Don aan 't spelen was bij de schuur van J. V. viel er een deur op zijn hoofd. Toe- gescholen hulp" haalde het er van onder. Met een diepe wond aan 't hoofd. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Na eenige dagen op de werf geweest te hebben voor reparatie kwam Zaterdag avond de stoomboot iMiddelharnist in de buitenhaven alwaar hij een defect kreeg aan de schroefas en alzoo Maandag weder naar de werf moest. Alhier doet weder een geval van be smettelijke ziekte Diphterilus voor in de woning van B. Vroegindewei. M. de Leeuw werd met het geleiden van een beest dat schichtig werd zóó over de straat geslingerd dat hij zijn arm ernstig verwonde en zijn schouder heeft gebroken. De lotelingen welke Maandagmorgen naar Rotterdam vertrokken om irgelijfd te worden bij het leger zijn als volgt ingedeeld Marinus Huisman bij het ie Reg. Huzaren Amersfoort. H. A. van der Meer Gren. en Jagers 's Hage. Pieter Tamboer 3 e Reg. Inf. Bergen op Zoom. Stad aan 't Haringvliet. Aan C. Knape alhier is de leverantie van petroleum gegund voor het a.s. winterseizoen voor 9 ct. de Liter. De verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad, ter vervulling van de vacature van den heer D. A. Landheer, die bedankt heeft, zal plaats hebben 5 Oct. a.s. Doordat een kind van den schipper G. op een wielslede wilde springen, had zij het ongeluk te struikelen, waardoor zij viel, en de wielen over hare beenen gingen. Hoewel dit ongeluk ernstige gevolgen had kunnen hebben kwam zij er echter met den schrik en eenige schrammen af. Het voorbereidend Millit. onderricht zal in deze gemeente beginnen 2 Oct. a.s. De cursus zal eiken Maandag en Dinsdag gehouden worden van half 7 tot half 9. Zeker mag het wel eene herinnering zijn voor de landbouwers, dat wanneer er mond- en klauwzeer uitbreekt, of geweken Gs, zij hier aangifte van moeten doen ter gem.-secretarie. Zij wie hierin nalatig zijn loopen gevaar gestraft te worden. De levering van steenkolen en eier kolen voor het a.s. winterseizoen is gegund aan S. van 't Hoff de Wachter, en wel de steenkolen voor f 0,94 en de eierkolen voor f 0,9 s per mud. Den Bommel. Naar wij vernemen, zal gedurende dit najaar, de peenaarde enz. van de kaai worden ontruimd door A. Donkersloot. Na verloop van korten tijd zal weder een gezin van hier naar Noord-Amerika vertrekken. Uit goede bron vernomen, is het mond- en klauwzeer alhier geweken. Oolfgensplaat. De burgemeester der gemeente Ooltgensplaat brengt bij deze ter openb. kennis, dat het water uit de Nor- thonpomp aan de Voorstraat, in het Centraal Laboratorium te Utrecht chemisch en bac teriologisch is onderzocht en dat de Heer Inspecteur van, de Volksgezondheid te 's Gravenhage bij schrijven van 1 5 September 1911 meededeelt, dat het water uithoofde van zijn gehalte aan schadelijke bacteriën geacht moet worden ongeschikt te zijn als drinkwater en gevaarlijk voor den verbruiker. Vermindering van het ijzergehalte door bijvoeging van kalk, daaropvolgende bezin king enz, is niet in staat om de schadelijke eigenschappen van dit water te niet te doen. Een ieder wordt dus in zijn eigen belang geraden, dit water niet te drinken. De op Maandag ingelijfde ktelingen zijn ingedeeld bij J. Snaauw, 3e Reg. Huzaren den Haag, P. Mastenbroek, 2e Reg. veld art. den Haag. A. Waling, Reg. grenadiers den Haag. H, van Gent, 4e Reg Inf. Gouda. R. J. de Bruin, 6e Reg. Inf. Breda, J. Paasse en A. Kreeft, 3e Reg. Inf. Bergen op Zoom. Oude Tonge. Het zoontje van Chr. de Wit heeft Vrijdag 1.1. al spelende zijn been gebroken. Het huis van den heer H. J. C, van der Snoek is gemijnd door C Z. van Loon en de schuur door den Heer J. Mijs Dz. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J A. Habig is Vrijdag te Nijmegen over leden. Nieuwe Tonge. Maandagmorgen moest de bouwknecht C. v. E. een jorg paard halen uit de weide, toen hij daar kort achter kwam, kreeg hij daarvan een klap tegen zijn knie, zoodit dit lichaamsdeel zwaar werd gekneusd. flerkingen. B. en W. dezer gemeente zullen publiek aanbesteden het maken van een oprei met draaiplaats en het aanvullen met grond daarvan op de kaai der gemeente. Aanwijzing daartoe zal plaats hebben op Woensdag 20 Sept. des avonds 6 uur ter wijl briefjes moeten zijn ingeleverd uiterlijk den d.a.v. dag. Donderdagavond a.s. des avonds te 6 uur zal ten gemeentehuize alhier door Dr. C. v. Gelder eene bespreking worden gehou den ten doel hebbende op te richten eene afdeeling van het s-Groene Kruisi. Wij wek ken alle ingezetenen op deze vergadering te gaan bijwonen. Zegt het voort. De rekening en verantwoording der feestcommissie alhier ligt gedurende acht dagen voor ieder lid en inteekenaar op de lijst bij den Secretaris ter inzage. Het voorbereidend militair onderricht zal in deze gemeete een aanvang nemen op 4 Oef. a.s. en iedere week voorts Woens dag en Donderdagavond des avonds van 7 tot 9 uur plaats vinden. Dlrksland. Beide beurtschippers V. d. Linden en de Graaft zijn dezer dagen aan gesloten aan het Interlokaal Rijkstelefoon- net. Het aantal aangeslotene Abonnés be draagt thans ro. Van het gezin J. Hof moest eenige dagen geleden een voor herhalingsoefening onder de wapenen komen, een paar dagen later kreeg een tweede een slag van een paard waardoor zijn been stuk geslagen werd, terwijl de menschen thans het droevig be richt ontvingen, dat een derde zoon welke voor eenigen tijd naar Amerika vertrokken was, aldaar op ongelukkige wijze om het leven gekomen is. Toen de spekslager A. B. Maandag--' morgen een paar varkens uit het hok wilde halen om te slachten, ontdekte hij met schrik dat het hok ledig was. Het deurije scheen door menschenhanden te zijn ge opend. Na een poos zoeken vond hij ze terug in een ander hok bij C. P. die ze in bewaring had genomen. Naar men verneemt is den Rijksveearts C. de Graaf voornemens bij genoegzame deelname, gratis een cursus te openen tot bevordering van paardenkennis. Zij die hier aan wenschen deel te nemen moeten zich voor 25 Sept. aanmelden. Het voorbereidend Militair onder richt zal aanvangen 2 Oct. a.s. des Maan dags en Dinsdags des avonds van 7 9 ure in het lokaal der Openbare School. Goedereede. De eerste winterboden. Naar men zegt zijn de vorige week al een troep ganzen over gevlogen. Zij die een los- en laadplaats tot berging van bieten verlangen, worden ver zocht, zich bij den havenmeester A. Neele voor 23 Sept. a.s. aan te melden. Vereischte is, opgave der gecontracteerde Hectaren te toonen. - Het mond- en klauwzeer onder het vee, breid zich zachtaan uit, doch is tot heden van zeer lichten aard. Er zijn beesten onder, die gewoon in de weide loopen, zonder te worden gevoederd. Werden er hier en daar, door de droogte genoodzaakt, koeien op mestvaalt of stal gehaald en daar gevoederd, nu worden weer beesten naar de weide gebracht, na de heerlijke regens die sinds Woensdag der vorige week zijn gevallen. Ouddorp. Woensdagavond zal in de Geref, kerk 's avonds half zeven ure op ver zoek der Generale Synode een bidstond wor den gehouden voor kerkelijke en maatschap pelijke belangen. De dienst zal geleid wor den door Z.Eerw. Ds. van Duin. Alhier worden pogingen aangewend tot de oprichting van een Chr. Mannenkoor. Verslag van liet verhandelde in de Open bare Raadsvergadering der Gemeente DEN BOMMEL gehouden op Donderdag 14 Sept. des nam. 6 uur. Tegenwoordig met den Voorzitter, alle leden. Nadat de Voorzitter (de Burgemees'er) de vergadering met gebed heeft geopend, worden de notulen der vorige, vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Is aan de orde I. Ingekomen een sohrijven van Heeren Gedeputeerde S'aten September j.l. waarbij wordt mede gedeeld, de goedkeuring van het Raadsbesluit, betreffende verhooging van het maximum te heffen bedrag der Hoofdelijken Omslag en hetwelk mitsdien daardoor wordt vastgesteld tot .een bedrag van f 4500. II, Wordt na eenige bespreking der kaai- bestrating besloten, alsnog een 2500 steenen te verwerken, ten einde de ingezonken plaatsen voldoende te herstellen. III. Wordt besloten aan den Heer E. Mast voor afstand van een strook grond aan de Gemeente ter verbreeding van den Oostdijk, een bedrag van f 50,— te vergoeden, in verband met een door genoemde Heer Mast te bouwen buis, waardoor de pas sage van den Oostdijk veel vergemakkelijkt j zou worden. IV. Wordt door den Voorz. mede gedeek j dat de kosten van een Nortbonpomp met toebehooren zouden bedragen circa f 350. en waarvoor aan B. en W. slechts f 150. beschikbaar gesteld was Daarna komt aan de ordede benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School no. f, en wordt als zoodanig weder benoemd, de Heer P. Bisschop, alhier. Verder niets meer aan de erde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. op Zaterdag 16 September 1911, DER De heer Sehimmelpenninck van der Oye bekleedt den Voorzittersstoel. De Voorzitter laat door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk besluit van 7 September 1911 No. 83, waarbij de Minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd heden te drie uren des namid dags, zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, teneinde in een ver- eenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De Voorzitter benoemt eene commissie die den Minister in het gebouw der Tweede Kamer zal ontvangen en uitleiden. Kort daarna treedt de Minister, vooraf gegaan door de Commissie, de vergaderzaal binnen. De heer HeemskerkMinister van Bin nenlandsche Zaken, neemt plaats achter de Ministerstafel en houdt de volgende rede Mijne Heeren Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd mij op te dragen, de zitting van de Staten-Generaal in haren naam te sluiten. Dank zij uwe medewerking kwamen in het afgeloopen zittingjaar onderscheidene wettelijke voorzieningen tot stand. Goedkeuring werd gehecht aan de Lon- densohe verklaring van zeeoorlogsrechtaan eene wetsvoordracht betreffende de toetre ding tot de Berner Conventie en sluiting van soortgelijke verdragen aan een verdrag met Zwitserland, nopens de overneming van onderdanen en oud-onderdanenaan een verdrag met Argentinië nopens geneeskun dige hulp aan onvermogenden en aan een verdrag tot regeling van het verkeer van gedistilleerd over de Duitsch-Nederlandsche grens. De classificatie der kantongerechten werd beter geregeldtot bestrijding van de zede loosheid werden ettelijke bepalingen vast gesteld. In de onzekerheid tenaanzien van den vorm waarin eeden, beloften en bevesti gingen moeten worden afgelegd, werd bij een wet voorzien. Een wet kwam tot stand ter verzekering van de naleving der Conventie van Genéve van 6 Juli 1906, voor de verbetering van het lot der gewonden en zieken in de legers te velde. Wettelijke bepalingen tot regeling van de Banken van Leening werden vast gesteld. In de drankwet en de wet, houdende regeling der samenstelling en bevoegdheden van den Raad van State, werden wijzigin gen aangebracht. Eene wijziging van de wet tegen besmettelijke ziekten verkreeg uwe goedkeuring. Tot het aangaan van eene geldleening, ten laste van den Staat, werd besloten. De heffing der rechten van successie en van overgang bij overlijden werd nader geregeld. Wettelijke voorzieningen werden getroffen tot bevordering van het verkeer te land en te water in onderscheidene gedeelten van het rijk. Eene regeling van het Octrooirecht voor uitvindingen kwam tot standhet staatsmijnveld werd uitgebreid. Bepalingen werden vastgesteld betreffende het maken van kaas, afkomstig van aange slotenen bij een kaascontrölestation, het welk zich onder Rijkgtoezicht heeft gesteld. Voorschriften kwamen tot stand tot wering en bestrijding van ziekten van cultuurge- wassen en van voor cultuurgewassen schadelijke dieren. Een wet tot wijziging van de Indische Mijnwet, ten einde de inkomsten van den Staat uit den mijnbouw te vermeerderen, kwam tot stand. De wijze van beheer en verantwoordiging van de geldmiddelen van de Koloniën Suriname en Curacau werd bij de wet geregeld. Een wetsontwerp betref fende het terugbrengen van particuliere landerijen op Java tot het Staatdomein, mocht uwe goedkeuring verwerven. Ten behoeve van eene reorganisatie van den Burgerlijken Geneeskundigen Dienst in Ned. Indië en tot terugkoop van het parti culiere land Indramajoe-West, werden de noodige gelden beschikbaaar gesteld, even eens voor den aanleg van een spoorweg en van stoomtramwegen. H. M. de Koningin heeft mij opgedragen aan U, mijne Heeren, Haren dank te betuigen voor uwen ijver en voor uwe toewijding aan 's lands belang. In naam der Koningin, en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting der Staten Generaal te zijn gesloten. De Minister wordt door de Commissie uitgeleid en nadat deze in de vergaderzaal is teruggekeerd, sluit de Voorzitter de Ver- eenigde Vergadering. van de beide Kaniers op heden Dinsdag 19 Nept. 1911 De heer Sehimmelpenninck van der Oye die don Voorzittersstoel bekleedt, opent, nadat de leden naar de vergaderzaal van de Tweede Kamer zicli begeven hebben, de vergadering. De ministers, hoofden van Departemen ten van Algemeen Bestuur en de leden van den Raad van State, vereenigden zich me de in de Vergaderzaal. Mr. Heemskerk, kort daarna in het gebouw der Tweede Kamer aangekomen, wordt in de vergaderzaal binnengeleid, neemt plaats voor den troon en houdt de volgende rede Mijne Heeren De Koningin heeft ons opgedragen deze zitting der Staten-Generaal te openen. Onze ^betrekkingen met de andere mogendheden zijn van den meest vriend- schappelijken aard. Kan 1910 voor land- en tuinbouw over het algemeen tot dé gunstige jaren worden gerekend, zoo is te vreezen dat 1911 tengevolge van de buitengewone droogte en het heerschen van het mond en klauwzeer voor verschillende takken van het bedrijf een verre van gunstig resultaat zal opleveren. Handel en Nijverheid bleven zich in het afgeloopen jaar over het algemeen op bevredigende wijze ontwikkelen. Het Scheepvaartverkeer nam opnieuw in niet onbelangrijke mate toe, terwijl ook de resultaten, met het reederij be drijf behaald, verbeterden. De uitkomsten van de verschillende takken van visscherij zijn, behoudens enkele belangrijke uitzonderingen, niet zeer bevredigend. In Oost-Indie valt in ruime mate te wijzen op welvaart en voorspoed. Tegen de epidemische ziekten, welke in som mige streken de bevolking bedreigen, werd doortastend opgetreden. Bezwaren ondervonden bij de uitvoering van |het grenst,ractaat van 1904 met Portugal hebben ^tot eenige spanning op het ei land (Timor geleid, waardoor de nood zakelijkheid zich deed gevoelen tot krachtig optreden ter bescherming van onze onderdanen in het omliggend grensgebied. Burgerlijke en militaire landsdiena ren, zoo hier te Lande als in de Ko loniën, vervullen hunne taak op lof waardige wijze. Dank zij het ruim vloeien van 's Rijks middelen, laat de financieele toestand des lands zich eenigszins gunstiger aan zien dan ten vorigen jare. Duurzame versterking der middelen, waartoe ont werpen zijn ingediend, blijft echter dringend noodzakelijk, zoowel tot her stel van het evenwicht tusschen de uitgaven en -de ontvangsten als met het oog op onvermijdelijke nieuwe uit gaven waaronder die voor de kostbare maatregelen op sociaal gebied, welke aanhangig zijn. Dit Zittingjaar zal van groot gewicht kunnen zijn door de behandeling van de hij U aanhangige wetsvoorstellen waarbij van Uwe krachtsinspanningen toewijding ongetwijfeld veel zal wor den geëischt. Ook andere onderwerpen van wet geving blijven de aandacht eischen. Bene wettelijke regeling in zake de pensionneering van gemeentelijke amb tenaren en van hunne weduwen en weezen is in bewerking. Wets voordrachten worden in gereed heid gebracht tot regeling van het levensverzekeringsbedrijf en tot tech nische herziening van de Woning en van de Leerplichtwet. Aan de bevordering van het tot stand komen van spoorweglij nen voor het locale verkeer en aan de verbetering van wegen naar de tegenwoordige ei schen zal bijzondere aandacht worden gewijd. Ontwerpen zullen u worden aange boden in verband met de regeling van de pensioenaanspraken van het spoor wegpersoneel. Uwe medewerking zal worden ge vraagd om de particuliere locale telefoon exploitatie door Rijksexploitatie te ver vangen. Een wetsontwerp bedoelende verkrij ging door landarbeiders van land met woning in eigendom of van los land in pacht, zal worden ingediend. Wetsontwerpen tot herziening van de Jachtwet en van de regeling van het Landbouw- en Veeartsenijkundig on derwijs zijn in bewerking. Een wetsontwerp ter verzekering van arbeiders tegen geldelijke gevolgen van beroepsziekten zal u bereiken. Maatregelen worden beraamd tot ver betering van den financieelen en eco- nomischen toestand van Suriname. In voorbereiding is eene hervorming van de politie-rechtspraak in Nederl.- Indië. Een wetsontwerp zal u worden aan geboden tot wijziging van artikel 111 van het Reglement op het beleid der Regeering van Nederlandsch-Indië. Moge op Uw veelomvattenden arbeid Gods zegen rusten. In naam der Koningin verklaren wij de gewone Zitting der Staten-Generaal te zijn geopend, Ongecorrigeerd. Woensdag 20 September afslag des avonds om 7 uur in het Hotel Meijer te Middelbarnis van een huis schuur en erf aan de oostzijdo van de Achterstraat te Middeliiarnis voor den Heer J. A. van den Broek te Middelbarnis Notaris VAN BUUREN. Woensdag 20 Sept. 1911 's avonds 6uur aislag van vier huizen met erfpachtsrecht van den grond tot 1 Nov. 1966 aun den Oude- landscliendijk te Oude Tonge kad Sectie C nos. 1836, 1923, 1921 en 1922 samen groot 1 Aro 80 centiaren in 3 koopen ten verzoeke van dhr. A. v. d. Heiden es. te Oude Tonge bij Wed. G. Kanters Zn. aldaar Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 23 Sept. 's avonds 6 uur te Oud dorp in het Logement van Akershoek verhuring bij inschrijving voor den heer C. Tanis JCzn. a. Voor den tijd van 10 jaar ingaande bloot- schoof 1911 van 84 aren 19 cenliaren (55o R. V. M.). bouwland te Ouddorp in bet Oudeland aan Jillesweg in 2 perceelen b. Voor het seizoen 1912 van 92 aren 31 centiaren (603 R. V. M.) bouwland liggende alsvoor aan den Duineweg," in 2 perceelen Notaris VAN SCHOUWEN. OOLTGENSPLAAT. De uitslag van de op Zaterdag gehouding aanbesteding van de levering van de voor de gemeente benoo- digde kachelkolen, cokes en anthraciet is, dat werd ingeschreven door Kachelk. Cokes Anthraciet H. v.GentLz. f0,93 f°s5 5 f2,32 H. P. Waling fo,S95 L. A, v. Gent H?. f 0,915 f 0,60 f2,05 D. Braber ft.f0,62 f2,20 Middelharnls. Van de visscherij is te Vlaardingen binnen gekomen de vischsloep nVoorlichter« st. J. de Koning met 19 last haring. Lijst van brieven geadresseerd aan onbe kenden over de rste helft der maand Sep tember 1911 Uit Middelharnis K Kuipenhoven, Naaldwijk. Historisch Gebeurd in eene gemeente onder den rook van Amsterdam Plaats en tijd van handeling des nachts te halhwee. Man en vrouw worden wakker de jongstespruit vaa een jaar laat zich booren vermoede lijke oorzaak kiezen. Moeder tracht het kind tol bedaren te brengen. Na circa vijf minuten is de eituatie nog dezelfde. Daar wordt eensklaps luid gescheld. Vreeselijke consternatse. Wat kan er zijn Ia het ho'st van den nacht Braad Eea on geluk Kwaad volk?Vader ver mant zich schiet haasligeen kleedingstuk aan gaat dan naar beneden. Speurt voor zichtig door het kijkgaatje der voordeur niets te zien. Zoekt beneden het ge- heele huis rond niets bijzonders te ontdekken. Slaat, ten slotte ook een blik in den achtertuin cn ziet in de verte de ges'alte van den nachtwaker die hem toeroept „Weet u, dat de kieioe zoo schreeuwt 'k Heb maar 'ns gebeld Commentaar overbodig. Een vrouwelijke stationschef. Zooals bekend is heeft het N. C. S. station Mos'enbroek een vrouwelijke sta tionschef. Met 1 October gaatdeze E. vau Kampen dienst verlaten. Mostenbroek behoudt evenwel een vrouwelijke chef, daar mej. J. v. Kam pen, zester van de tegenwoordige is be noemd tot stationschef. Moordaanslag en berooving. Men meldt uit Venlo aan „De Tel." Even na Vrijdagnacht werden nabij het Oasinoklooster alhier schoten gehoord door twee daar in de buurt dienstdoende kom- ntiezen. Ze steldenonmiddellijkeen onder zoek in en vonden een man op den grond liggen met, twee wonden aan 't hoofd en een verbrijzelden arm. Bij hun nadering gt igen twee personen op de vlucht in de richting der waterleiding. Ofschoon een der kommiezen hen nog schoten na zond had dit geen resultaat. De verwonde een koopman uit Rem- scheid werd in de Klosterbrau voorloopig ve bonden en naar het ziekenhuis over gebracht. Hij gat nog te kennen dat er ook twee vrouwen bij waren. Deze wer den Zatermorgen na het nemen van een plaatsbewijs voor Giadbach en Dnssel- dorf, dank zij de activiteit van den Duit- schen loketambtenaar door de politie die zich hier opgesteld had gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. De koopman wiens geld gestolen is, ligt be wusteloos. Nader vernemen we, dat de verwonde W. S uit Ramsoheid afkomstig, gehuwd

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2