Weefc?erslag m Geld- en FoMsenmarït. HooftUliiken Omslag, die wordt gesteld in handen van de Commissie, bestaande nit de heeren L. 81 is en J. Prince, daartoe in deze vergadering benoemd. Ten derde wordt in behandeling genomen de Gemeente-Bekening over 19X0 en vastgesteld in ontvangst op f31661,51 en uitgaaf op f25675,80, sluitende met een goed slot van f5985,75. Ten vierde wordt door B, en W. aangeboden de Gemeen te-Begrooting voor het dienstjaar 1912. Ten vijfde zegt de voorzitter dat hij heeft ver nomen dat door een zeker soort publiek aan hem en den Secretaris wordt ten laste gelegd dat zü regelen de kosten van benoodigde huwelijksstuk ken en het toekennen eener vergoeding inzake militie. Krachtens de wet is voor nittreksels nit huwe- lijksacten -40 cent en voor alle andere uittreksels betreffende den Burgerlijken Stand 25 cent leges plus 75 cent zegelkosten per stuk verschuldigd indien belanghebbende daartoe niet onvermogend is, ter beoordeeling van den Burgemeester en niet van den Secretaris. Wat betreft de toekenning eener vergoeding inzake militie; dit geschiedt door den Minister van Oorlog, op advies van B. en W. en niet op advies van den Burgemeester en Secretaris. Hij vindt het dan ook onbillijk dat de Burge meester en Secretaris alzoo worden beticht eD verzoekt de raadsleden de ingezetenen zoo noodig hieromtrent en ook over andere zaken de juiste inlichtingen te verstrekken. Ten zesde wordt na bespreking besloten tot diet doen boren van twee pompen in deze ge meente ter voorziening in water, en wel in de Voorstraat een en in de Nieuwstraat een. Ten zevende dankt de voorzitter den heer H. de Haas van Dorsser voor de aan deze gemeente bewezen diensten, gedurende den tijd als Baadslid en Wethouder dezer gemeente. Niets meer aan de orde zjjnde en geen der leden het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der gemeente HERKIN- GEN op Vrijdag 25 Aug. 1911 des voormiddags 10 uur. Aanwezig alleleden. Voorzitter, de EdelAchtb. heer Mr. C. Zaaijer, Burgemeester. Na opening der vergadering door den Voorz. worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Komt aan de orde le. Mededeeling ingekomen stukken. a. Eene missive van Ged. Staten dezer provincie, waarbij zg berichten, dat over het loopendejaar aan de gemeente volgens art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. 165) een subsidie zal worden uit gekeerd van f 2338,92. b. Ken dito van hetzelfde College, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden een wijziging in de gemeentebegrooting dienst 1911, waartoe in de vorige vergadering is besloten. 2e. Voorstel beharding dijkje beurtschippers kade. De Voorz. brengt in herinnering dat in de vorige vergadering besloten Is het dijkje 2 Meter hoog met betonstukken te beleggen. Intnsschen is van het Bestuur van den .Dijkring Flakkee" een aanbod ingekomen, dat behelst de gemeente het dijkje öf geheel met betonstukken zelf te bekostigen over een lengte van 64 Meters voor een som van f 514,30 aan de .Dijkring" uit te keeren óf aan het Bestuur van dat Waterschap jaarlijks 4 pCt. van opgemelde som uit te keeren. Vervolgens wordt in nauw verband hiermede voorlezing gedaan van een adres van 31 land bouwers onderteekend, waarbij zij verzoeken ten spoedigste maatregelen te willen treffen ten einde zes zeven millioen K. G. bieten op de kaai be hoorlijk te kannen aanvoeren en deels te kannen bergsn. De Voorz. leest daarop voor een concept con tract, samengesteld met goedvinden van het Bestunr van bovengenoemden Dijkring, tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente, waarbij deze het recht zal verkrijgen tegen het dijkje de bieten te bergen en verschillende rech ten en verplichtingen van beide partijen nader zijn omschreven. De Voorz. zegt, dat het aanbod van het Be stuur van den Dijkring alleszins billijk is te noemen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan het Bestuur van den Dijkring in 1912 een som te betalen van f 514,30 en verder genoemd Be- ■tunr de beurtschipperskade met betonplaten te laten beleggen en door hen verder het werk te laten uitvoeren. Het concept contract wordt eveneens aangenomen. De heer Keijzer vraagt of het niet mogelijk zou zijn dat er een op- en afrit werd gemaakt om een dnbbele rijbaan langs het dijkje te voor komen. De oprit te maken aan de buitenzijde, de afrit aan de binnenzijde van het dijkje. De leden zijn eenstemmig van meening, dat dit moeilijk zal gaan, wat de afrit betreft, met het oog op de langs het dijkje loopende weg beneden den dijk. Da Voorz. zegt een onderzoek ter plaatse in te stellen. De heer Van Kempen zag voor het a. s. naj aar op het djjkje gaarne nog aangebracht een plaats voor het draaien van wagens. De leden vinden dit zeer geriefelijk, waarop de Voorz. antwoordt dit na te zullen gaan en zooveel mogelijk aan het verlangen tegemoet te komen. 3e. Voorstel van B. en W. tot rioleering der sloot achter de Openbare School. Wordt in verband hiermede het gevraagde advies van de Gezondheids Commissie te Middel- harnis voorgelezen hetwelk inhoudt demping en rioleering der sloot. De Voorzitter deelt mede dat de kosten van dit werk geraamd worden op f 300,—. De leden zijn het er over eens dat verbetering gewenscht is, zoodat conform het voorstel wordt besloten. 4e. Taststelling heffing haven- en kaaigeld. De Voorz. deelt mede dat de goedkeuringster mijn van die heffing 1 Januari 1912 ten einde loopt en stelt namens B. en W. voor de hef fing®- en invorderingsverordering dier belasting opnienw ongewijzigd aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring op te zenden. Wordt nog een opgaaf gedaan van hetgeen de laatste 10 juar aan haven- en kaaigeld is ont vangen en hetgeen in dat tijdvak aan haven en kaai is uitgegeven, waaruit blijkt dat inkomsten en uitgaven elkander dekken. Besloten wordt het haven- en kaaigeld onge wijzigd vast te stellen. 5e. Bekening Algemeen Armbestuur over 1910, B. en W. verlaten tijdens de behandeling, krachten de wet, de vergaderzaal en neemt dhr. Jb. v. d. Velde als oudste lid in jaren het presidium over. De heeren M. Keijzer en L. v. d. Velde zien de bescheiden na. Na onderzoek blijkt dat ont vangen is f 1616,83. Uitgegeven f857,101/,, zoodat in kas is een goed slot van f 759,721/,. Nad it B. en W. in de vergadering zijn terug- geketid, deelt dhr. Jb. r. d Velde, als voorz. mede, dat de rekening is onderzocht en in orde bevonden. «e. Eagrooting Algemeen Armbestuur over 1912. Na ariikelsgewjjze behandeling dier begrooting wordt deze vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1035,—. Dhr. Jb. v. d. Velde vraagt of de maande- Ujk8che bus langs de huizen der ingezetenen voor genoemd Armbestuur wel noodig is, nu hij verneemt dat maar 1 20,gecollecteerd wordt. Hij vindt dat die collecte wel kon vervallen. De Voorz. antwoordt hierop dat het reglement van het Armbestuur die collecte voorschrijft en dus hiervan niet afgeweken kan worden. 7e. Verhooging jaarwedden Burgemeester en Secretaris, Wordt voorgelezen een schrijven van Gedep. Staten, waarbij zg den Baad om advies vragen over een eventueele verhooging dier jaarwedden. Ged. Staten wenachen de minimnm jaarwedden periodiek te toeisen aan de door heu vastgestelde normen in verband met de bevolking. Door vermeerdering der bevolking zijn de jaar wedden lager dan die normen. De bevolking op 1 Januari bedroeg 801. Van 800 tot 1000 zielen hebben zij de normen der jaarwedden gesteld voor den Burgemeester op f 600,—, voor den Secretaris op f 500,— met 2 zesjaarlijksche ver hoogingen van ieder f 50,—. Zoowel de Burge meester als de Secretaris krijgen dus ieder f100 meer, zoodat de jaarwedde van den Burgemeester gebracht dient te worden op f 650,— van den Secretaris op f 600, De Voorz. zal eerst de secretariswedde behan delen en verzoekt den Secretaris gedurende de beraadslagingen de vergadering te verlaten. Als medebelanghebbende zal de Voorz. zich van advies onthouden. Dhr. Den Boer vindt het wel wat kras van Gedeputeerden nu de bevolking slechts met 1 ziel de 800 is overschreden reeds dadelijk de verhoogingen der jaarwedden maar voor te schrijven. Hij is niet tegen verhoogingen, maar heeft de Gemeentekas in het oog en vindt het daarom bezwarend zoo maar ineeüs de verhoo gingen toe te staan. Niettegenstaande dat, zal er weinig aan te doen zijn, want Ged. Btaten zullen van hun voornemen niet afwijken. Het zal niets baten al staan we de verhoogingen niet toe. Dhr. Kegzer zegt, dat daarmede geen rekening mag worden gehouden. Wij mogen onze gevoelens zeggen, maar vindt het in dit geval minder aan genaam, daar we tusschen twee vuren worden gebracht. Kegzer maakt wat den Burgemeester betreit een vergelijking met een dokter en een notaris, die zooai eenzelfde stand moeten ophou den, een goede bezoldiging is dus voor den Burgemeester wel gewenscht. Over 't algemeen den gnnstigen toestand van landbouwers eu anderen in oogenschouw genomen, keurt hij ver hoogingen der jaarwedden van ambtenaren niet af, maar de kas moet het dan ook toelaten. Hij is voor goede bezoldiging. Onderling voeren de leden nog aan dat Ged. Staten evenals zij dat verleden jaar bij den Gemeenteveldwachter hebben gedaan rekening moesten honden met de verschillende betrek kingen, die de Secretaris bekleedt en dan de gezamentlijke jaarwedden bij elkaar moesten vellen. Verhooging zou dan met 't oog op het goede salaris van deu Secretaris niet noodig zijD. Juist doordat het Secretariaat geen behoorlijk bestaan oplevert, neemt de Secretaris in de kantooruren allerlei betrekkingen waar. De Raad heeft dat altgd om die redenen toegestaan. Ged Staten moesten hiermede wel terdege rekening honden, aangezien de Baad niet behoeft toe te staan, dat de Secretaris gelijktijdig zooveel bijbe trekkingen onder de kantooruren waarneemt. De Voorz. vraagt hoe de heeren er over denken, waarop dhr. den Boer zegt, dat hoewel hij niet twijfelt aan de vaststelling door Ged. Staten van f 100,hg voorstelt te adviseeren tot f50,— verhooging, met het oog op de Gemeentefinan- ciën. Misschien nemen ze dit eerder aan, dan dat tot niets wordt besloten. Het voorstel van dhr. den Boer wordt eenparig aangenomen. Vervolgens verlaat de Voorz. de vergadering om over zijne verhooging te laten beraadslagen en neemt dhr. Munters het presidium over. Onderling vinden de heeren het goed om geen onderscheid tusschen Burgemeester en Secretaris te maken, eveneens maar f50,verhooging voor te stellen. De leden opperen evenwel bij deze verhooging nog het bezwaar, dat de Burgemeester als uitwonende geen lasten aan de gemeente betaalt en door zijn nitwoning niets ten bate wat zijn levensonderhoud betreft aan de inge zetenen ten goede komt, hetwelk zg mede in het advies aan Ged. Staten wenschen op te geven als motief tegen de door hen voorgestelde ver hooging der jaarwedde. De Voorzitter ter verga dering teruggekeerd zijnde, word met 't beslotene in kennis gesteld. 8e. Aanbieding Gem. begrooting voor 1912. Artikelsgewijze worden de bedragen achter eiken post medegedeeld. Bij de definitieve vast stelling dier begrooting zal deze nog nader in behandeling worden gebracht tot het maken van eventueele op- en aanmerkingen. Inmiddels zullen de leden de borderellen ont vangen. De begrooting is geraamd in ontvang en uitgaaf op f 11098,43. 9e. Adres Afd. Ned. Bond van Onderwijzers te Middelharnis. De Voorz. zegt dat dit adres behelst verhooging der jaarwedden van het ouderwijzend personeel alhier. Hij stelt met het oog op de late inzending van dit adres en ter behandeling hiervan bij B. enW. voor, dit tot een volgende vergadering uit te stellen, hetgeen wordt goedgevonden. Tenslotte vraagt de Voorz. of een der heeren nog iets heelt op te merken. Dhr. Kegzer vraagt of er geen verbetering kan worden gebracht in het privaat der Gemeente woningen bij P. Brooshooft en J. v. Putten, daar die toestand verbetering eisebt. De Voorz. zegt een onderzoek te zullen instellen, waarop de vergadering doorhem wordt gesloten. Posterijen. SOMMELSDIJK. Aan het Telegraaf- en Telefoonkantoor zijn in de maand Augustus verzonden 90 en ontvangen 152 telegrammen, uitgaande telefoongesprekken 169 en inkomende 100 telefoongesprekken. Totaal 511. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het Hulppost- en Telefoonkantoor zijn in de maand Augustus behandeld 91 telegrammen en 135 gesprekken. Yerkooping-en. Op Woensdag 6 September 1911, 's nam. 3 uur, te Nieuwe Tonge, ter herberge van J. van Paasschen, veiling en op Woensdag 13 September 1911, 's nam. 3 uur, te Nieuwe Tonge, ter herberge van C. Tieleman, afslag van eene zeer gunstig, nabij de Haven van Battenoord gelegen Hofstede metaaneengele- gan Bouw- en Weilanden, tuinland, dijk-en gorsweiland en water, onder Herkingen, in den polder Klinkerland, kadaster nommers 276 tot en met 282; 324 tot en met 327 331 tot en met 348 875 888; 1007 en 1008, tezamen groot 46.42.56 Hect(101 Gem. 27Roeden Voornscbe Maal), ten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer F. L. M. Spiers. In perceelen en in combinatiën. Nota rissen FIOCCO te Antwerpen en VAN DER SLUYS te llirksland. Woensdag 6 September inzet Woensdag 13 September afslag J tell{ens 's nam. 4 uur, in het logement van de Wed. G. Kanters Zoon te Oude Tonge van een woon- en winkelhuis waarin vergunning met schuur en tuin te Oude Tonge aan de Voor straat in 2 Koopen en combinatie ten verzoeke van den heer H. J. C. van der Snoek cs. No taris VAN SCHOUWEN. Woensdag 6 September bij inzet 1 Woensdag 13 September bij afslag j des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van een Woonhuis met Winkel en Broodbakkerij op de Weide te Middel harnis, van den Heer L. B. Zweerus aldaar Notaris VAN BUUREN. Donderdag 7 Sspt. 1911 voorm. aan den Kaai te Ba'tenoord verkoop van eene partij timmerhout Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 13 Sept. 1911 's av. 6J uur veiling van vier huizen met erfpachtsrecht van den grond tot 1 Nov. 1966 aan de Oude- landscbendijk le Oude Tonge kad. Sectie C nos. 18S6, 1920, 1921 en 1922 samen groot 1 Are 80 centiaren in 3 koopenten ver zoeke van dhr. A, van der Heiden cs. te Oude Tonge by Wed. G. Kanters Zn. al daar Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 15 Sept. 1911 voorm. 10 «uraan de Kaai te Oude Tongeverkoop van een partij timmerhout Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 20 Sept. 19'1 's avonds 6£ uur alslag van vier huizen met erfpachtsrecht van den grond tot 1 Nov. 1966 aan den Oude- landschendijk te Oude Tonge kad Sectie C nos. 1836, 1923, 1921 en 1922 samen groot 1 Are 80 centiaren in 3 koopen tin verzoeke van dhr. A. v. d. Heiden cs te Oude Tonge bij Wed. G. Kanters Zn. aldaar Notaris VAN ISPELEN. Cweineir^«i lieuws. Nieuwe warmte. Te Berlijn neemt sedert eenige dagen de hitte weer toe. Men beschouwt dit als het begin Van een nit-uwewaiintepe riode. In den omirek van de stad beginnt n veie struiken en boomen opnieuw ie bloei en. De ongewone weergesteldheid heef- als het ware een nieuwe lente doen ot t- ataan. Hagen en kreupelbosenjes seringen en lijsterbessen hebben hun ouden ver dorden bladeriooi afgeworpen en prijken met nieuw ontsproten frisch groen. Zelf» staan hier en daar vruchtboomen opnieuw in bloei. Maandag werden verschillende scholen wegens de warmte twee uur vroeger ge sloten. De waterstand van de Spree en de Havel en van de meren in de Mark is in de laatste dagen nog sterker ge daald. De scheepvaart naar Silezië en op de Elbe is bijna geheel gestremd. Alleen varen er nog enkele kleine platboomde schepen. In het verkeer tusschen Stettin en Berlijn wordt nog voorzien door het Pinowkanaal met kleine voor dat kanaal geschikte schepen. Verschillende reede- rijen maken een zware crisis door. De melkinvoer in Berlijn is weer zoo danig afgenomen dat de melkhandelaars slechts met de grootste moeite aan de vraag kunnen voldoen. Groote hoeveel heden worden ook ingevoerd en vinden gretig aftrek. De zuigelingensterfte als gevolg van tngewandziekte blijft voortdurend zeer groot. In Berlijn en de voorsteden sterven wekelijks 880 kinderen beneden het jaar. Iu enkelen weken was het sterftecijfer meer dan 400. Den draak steken. Te Beesel een dorp aan de Maas in de nabijheid van Roermond is Dinsdag „den draak ges oken" een openluchtspel dat om de zeven jaren herhaald wordt en dat zjjn oorsprong ontleent aan de volgende sage In de Maas huisde vroeger een mon ster een draak een ware plaag voor die streek. Eiken dag moest hem voor ont bijt een aantal schapen geleverd wordeD. Ia zjjn overmoed vroeg hij eindelijk ook menschenoffars. Van tijd tot tijd moest een persoon door het lot aangewezen den draak tot spijs dienen. Op zekeren dag bevond zich aan dei, oever der Maas een koningsdochter door het noodlot aangewezen om door den draak te worden verslonden. De ridder St. Joris doorreisde deze streek en bemerkte de prinses. Door haar droevig uiterlijk bewogen vroeg bij naar de oorzaak barer droefheid. De prinses verhaalde welk droevig lot haar wachtte. S\ Joris trooste haar. Wees gerust schooue prinses zoo sprak hij ik zal u redden en de Btreek van deze plaag be vrijden ik zal den draak dooden. De prinses trachtte den ridder van dit heilloos voornemen af te brengen. St. Joris hield evenwel stand. Eensklaps kwam het water der Maas in beweginghuizenhooge golven kwa men aanrollen een oorverdoovend gehuil deed den omtrek schrikken en beven. De draak verscheen aan de oppervlakte Nu begon een langdurige hardnekkige strijd, St. Joris bleef overwinnaar. Doo delijk getroffen lag het monster ter aar de. Spoedig verspreidde zich deze heuglijke ijdiugvan alle kanten kwamen de be woners der streek toesnellen. In triomf werd de moedige ridder door bet dankbare en jubelende volk naar het dorp geleid den dooden draak met zich s'.eepende. En deze sage werd Woensdag der tra- di'ie getrouw te Beesel weergegeven. De deelnemers waren in prachtige historische costuums ges'oken. Ook de prinses en ridder St. Joris ontbraken niet evenmin als het monster de draak welke werd voorgesteld als een ifzichteljjk gedrocht en door twee mannen van wie slechts de voeten zichtbaar wa ren in den optocht meegevoerd. Door duizenden mensohen uit de om liggende dorpen werd deze vertooning bjjgewoond. Burplüken Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Dina, d. v. Wilhelmus Coolbergen en Helena Gootjes. Pieter, z. v. Leendert van Dongen en Eva van der Veer. Abraham, z v. Leendert Bart Zweerus en Jozina Kabos. Ondertrouwd Adrianus Wielaard 22 j. 8om- melsdijk en Jakoba öchellius 20 j. OverledenJan Faasse, 18 j., z. v. Marinns Faasse (overleden) en Adriana Essenbaggers. Huibertje Dubbeld, 14 j. d. v. Cornelis Dubbeld en Geertje Vroegindeweg. Geertje Nug, 51 j. eohtgenoote van Eliza van Zetten. DEN BOMMEL. GeborenAdriana, d. v. Pieter Floorijp en Cornelia Verkerke. Huibrecht, z. v. Dirk Don kersloot en Neeltje van Zanten. Maria, d. v. Adrianus Dekkers en AnthoDia JauseD. Merk en School. Officieel Gedeelte. Cinifisdicngloefeninsen. Predikbeurten op Zondag 3 Sept. 1911. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, voorm. 9.30 uur Ds. Westrik. Middelharnis, voorm. 9.30 uur en 's avonds 6 uur De. De Peer van Est. Middelharnis Evangelisatievoorm. 9,30 uur en 'savoDds 6 uur Ds. Paddenburg van Aalst; Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, voorm. 9 uur Ds. Emmen. Langstraat, voorm. 9 en nam. 2 ure Dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, geen opgaaf ontvangen. Nieuwe Tonge, voorm. 9 uur Ds. Wentink. Herkingen, 's nam, 2 uur Ds. Kroese van Melissant, (Doopsbediening). Dirksland, 's nam. 2 uur Ds. Westrik v. Sommelsd. Melissant, voorm. 9,30 uur Ds. Kroese. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, voorm. 9,30 nnr Ds. F. de Gidts. Onddorp, geen opgaaf ontvangen. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 's avonds 6 unr Ds. Van Binsbergen van LoosduineD. Stad aan 't Haringvliet, voorm. 9,30 uur (voorher. H.A.en 's avonds 5 30 Ds. Esselink. Den Bommel, voorm. 9 nnr Leeskerk. nam. 2 uur (Gat. Zondag 36) en 's av. 5,30 unr Leeskerk. Melissant, voorm. 9.30 uur en 'snam. 2 Leeskerk. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Onddorp, voorm.9 unr en 'snam.2 uurDs. Duin. Ooltgensplaat voorm. 9 nnr en 's avonds 6 unr D3. Dekker. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ds. Pieneman. Melissant, voorm. 9,30 en 's avonds 6 Leeskerk. Ooltgensplaat, voorm. 9 nam 2 en 's avonds 6 unr leeskerk. Herkingen, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 nnr leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, voorm. 9, en namid.2 en 6 nnr Leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9,30 nnr Ds. Bössing. •longelingsvereenigingen. Middelharnis. Vergadering der Jongl. ver. opG. G. Pred. 12: 13b Zondagmiddag van 2 tot 4 uur. Agenda voor a. s. Zondag: voor depauze J.Bid. no 3 21 Jaarg.Na de pauze: Ons program art. 1. Stad aan 't Haringvliet. Vergadering derJongel. ver. opG.G.Immannel op Zondagmiddag om 1,45 uur in de consistorie der Ger. Kerk. Den Bommel. Vergadering der Jongel. ver. iedere Zondag avond 7 unr, in de Consistoriekamer der Ger. Kerk. Stellendam. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Timotlieus Zondagmiddag half 2—4 uur iu de Ger. Kerk. Vergadering der Knapenvereeniging op G. G. Samuel" Zondagmiddag half 4—5 uur in de Ger. Kerk. Ouddorp. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. „Tirno- theus" elke Vrijdagavond 7 uur in de Ger. Kerk. Ifectadeelingen Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte Kinderen MIDDELHARNIS. Gerrit, zoon van M.v. Delft en H. M. Oosterling. Maarten, zoon vau A.J.Dijkers en M.Boers. Aren Juques, zoon van M.Braber en A.Braber. Teuuis eu Johannes, zonen van A. Hollaar en M. Verweij. Adrianus Cornelis, zoon van J. v. Dongen en E. Jongejan. Johannis, zoon van D. Blok en M. F. v. d. Valk. Aaltje, dochter van W. Blok en E. Kransse. Grieta, P. du Pree en E. de Gast. Huiberdina Leentje, dochter van L. Driesse en H. Breeman. Jannetje Cornelia Hilletje, dochter van Iz. Zaaijer en N. M. E, v. Klink. GOEDEREEDE. Leendert, zoon van C. Padmos en 0. E. Voortman. Kaatje, dochter van J. Tanis en J. den Eerzamen. DIRKSLAND. De beroepen Predikant Ds.Steenbeek, is voor nemens Dinsdag 6 Sept. de Gemeente te bezoeken, en hoopt alsdan des avonds half 7 nre voor dezelve op te treden. 2de en 3de VAN DE 33*>te JAAR-COLLECTE VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Transport f 2.565.08 Uniegift van N. N. te S. 10 Stedumtt 128.30 Garijp met Siegerswolde en Eer- newoudett 150 48£ Hari ngen met Midlum, Imte- nnni en Wijnaldum I' 173."' Makkun met Cornwerd tt 91.19 Oppenhuizen met Uitwellingerga (G. K.)n 28.4 41 Oosterend (Er.) 47.07 Wanswerdmet JeslumenBirdaardt/ 91. Zwagerveen met Kollumerzwaag, Zandbulten en Triemen u 129.85 Weerwille (Ruinerwo'd) met Berghuizen en Broekhuizen u 108.70 Rijssen (H. K. en C. G. K.) 43.21J Bruchem26 02| Opheusden11295 Driebergen met Rijsenburg n 104. Eemnesbuiten metEemnesbinnen n 58.34 Nigtevecht50.21 Vinkeveen54 31 Krabbendam met Eenigenbnrg, Warmenhuizen, Schoort en Groet (G. K.)n 40.87 Ransdorp met Schellingswoode, Durgerdam en Ho'ysloot n 40.81J Schermenhorn 10.25 Groot-Ammers (Opperslok) tt 83.51J Hazerswoude (dorp)268.10 Nieuwerbrug aan den Rijn 78 27 Serooskerken op Walcheren n 67-87 Drimmelenf 8 50 Venlo (G. K.)it 15.19 Uniegift van een tweetal vrienden Van bet Chr, ond. le E. it 5. De Leek metMidwoldeenTolbert u 105.85 Oldekerk met Niekerk en Faan it 117.- Arum met Kitnswerd li 92.99 Drogeham70.73 Echten en Delfstrahuizen tt 87 44| Heerenveen met'tMeer, Nieuwe- brug, Nijehaske, Haskerdij- ken, Terband, Luinjebert, Tjallebert, Gersloot, Nije- schoot, Rotstergaast, Oranje woud, Katlijk Rottum enBron- gergan 151 20£ Tjerkgaast met Idskenhuizen, St. Nicolaa«ga, Doniaga, Boorn- zwaag, Langweer, Ter Oelo, Dijken, Scharren en Lege- meer 104 80 Wommelsn 109.65 Assen met Loon, Kloosterveen, Wiuen, Ztjen en Ter Aert n 265.65 Borgern 278.30 Gees me Oost erbesselen en Zwin deren n 58.43 Nijeveen mei Kolderveen en Wanneperveen (G. K.) 21.25 Friezenveen met Westerhaar en Sibculo247.99 Ambt-Vollenhove I met Kwa- doeien, Bar9beeb, St.. Jan klooster en De Belt 89. Gelselaar met Geesteren n 292.25 Hallem met Hattemerbroek li 184.58 Loenen aan den Vecht met Oud- Over-Mijnden, Loenersloot en N tuwersluisp 72 35 Polsbroeku 103.70 IJselsteinu 46.60 Noord-Scharwoude met Zuid- Seharwoude en Oud-Carspel li 123.80 Sliedrecbtu 225. Slikkerveern 38.63 Koudekerke (dorp)100.90 O. en W. Souburg met groote Abeelen 86. Eethenn 8. Totaal van 75 Locale Comi é's f 7.673 44j Waar niets slaat aangegeven is de Collecte aan de huizen gehouden. Behalve de Unie-collecte is te Rijssen nog f 1000 bijeengebracht voor den aanbouw van 2 schoollokalen. Ook is er in bet afgeloopen jaar nog plm. f 650 verzameld voor deCbr. School in het 2de zakje bij de godsdienstoefe ning in de Herv. Kerk. R. DERKSEN, Secretaris der Unie. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Barckem D. A. Vorster, te Renesse. Te Schoonrewoerd C. B. bjs Holland te Den Ham. Te Dirksland, B. G. D. Steenbeek te lerseke. Te Cothen H. Stegenga Wzn. cand. te Oud-Loosreckt. - Te Ruurloo C. Ph. F. Abbing te Zwee- loo. Te Arnemuiden, J. C. C. Trillaard, te Aalburg en Heesbeen. Te Schagen P. R. A. v. Meurs, te Oudkarspel. Te Dwingeloo (Dr.) (toez.), C. Ph. P. Abbing te Zweeloo. Aangenomen: Naar Hoogblokland, J. Ronge. cand. te Utrecht. Naar Culem- borg W. J. Boelman te Watergang. Naar Zalt-Bommel F. S. Knipscheer te Grosthuizen c.a. Bedankt: Voor Ter Heijde bij Monster A. Hoogendijk te Stellendam. GEREF. KERK. Tweetallen: Te Oude-Pekela J. J. Berends te Maasland en T. Rispens te Werkendam. Te Hellevoetsluis, K. van Anken te Pernis en J. C. Brussaard te Tienhoven. Drietallen: Te Bodegraven, T. Ger- ber, te WinsumJ. E. Goudappel te Die reu en R. Zijlstra te Hoogeveen. Te Idskenhuizen W. F. Geerds te Schouwer- zijl A. Schweitzer te Buiksloot en R. Sijbrandij te Zalt-Bommel. Beroepen: Te Lopik R. Sijbrandij te Zalt-Bommel. Te Ysselstein en Benschop '&A T. Douma te Doorn. Te Ulrum J. H. Jon ker te Nunspeet. Te Onst-wedde Joh. Jansen te Burum. Bedankt: Voor PijnackerNootdorp, G. M. van Rennes te Dussen, (N.-Br.) Voor Hamerik R. de Jager te Baambrugge. Voor Blokzijl, R. Middelveld te Nieuw- Buinen. Voor Ridderkerk, J. W. van den Bosch te Noord-Scharwoude. Veor Middelharnis J. van Henten te Dedems- vaart. CHR.-GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Grand-Rapids (N.-Amerika), H. A. Midderman te Rotter dam. GEREE. GEM. Bedankt: Voor Amsterdam G. van Reenen te Leiden. Voor Meliskerke G- H. Kersten te Rotterdam. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen; Te Oude-Pekela J. Dijksma te Barger-Oosterveen (Dr.). DOOPSGEZ, GEM. Beroepen: Te Workum J. Kooiman te Barsingerhorn. Het is alweer hetzelfde, dat wij als een cirkelgaug hebben te vermelden. De markten zijn onder den vloed van liquidatie gekomen, die op alle gebied terug gaande prijzen te zien geven. Prijzen die inderdaad voor velen van niet geringe beteekenis zijn. Wat toch is het geval thans, dat eene verklaring moeten geor. Wij moeten hierop antwoor den Samenstellende factoren zoowel in Amerika als in Europa. Amerika meldt ons »dat de beurs ge agiteerd is door de voortdurende aanvallen van de regeering op de grootere zaken combinatie's* dat de voortdurende stijging der exploitatiekosten bij de spoorwegen de directie's voor de keus stelden loonsver mindering of vermindering van het aantal werklieden, dat de directie des Union als. Pasifix tot het laatste alternatief overging,, dat dientengevolge stakingen zijn uitge broken, dat deze stakingen als eene infectie' ziekte om zich heen grijpen en andere sta kingen uitlokken. Europa spreekt ons van gespannen toestand in zake Marokko waardoor hoofd zakelijk Parijs, dat de bestvoorziene geld markt is en waar inderdaad vèrscheidene Amerikaansche beleeningen zijn onderge-

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 4