ATTEMTIE s.v.p. durft aan te bevelen, j. BOER voorheen a. boer. het nieuwste Advertentien. Min Kapt Melkveehouders J01.EEEI, I, OE WINTER, - Oude Tonge, Piimel, Mutk Pit, of Bron. Groote keuze Salon-, Huis- en Slaapkamer-Meubelen, 015 ÏÏNI7EBSAL WEREE R. MEES Z00NEN. J. HOLLEBM, AJz, Millie, DEK BOMMEL. Buitenland. ENGELAND. BELGIË. FRANKRIJK. RUSLAND. OOSTENRIJK. TURKIJE. GRIEKENLAND. PORTUGAL. Gemeld lieuws. Meubelmakerij. -:- Ojs^erieht 1844. -:- StoffeerderO. HANG 12-26 ROTTERDAM. Solide LINNENKASTEN, STIJL- en UITf REKTAFELS, SCHRIJF BUREAUX, SCHRIJFTAFELS en FAUTEUILS. Prima WEENER-STOELEN, Bladvulling. Machinale Zuivering en Bereiding yan schaft u aan een JAC, VRIJ, Straatweg C. 125, Nieuw-Helyoet. Mfj. van Zeilen «V Zoon, Tuinlieden te Middelharnis, Kassiers en Makelaars in Assurantiën. met één dag opzegging 4V2 pCt. met tien dagen opzegging 8 pCt. Voor langoren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. itewaring van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zyn. Westdüt 263 Miüdelbaruis. Horloges, De voortdurende gewelddaden jegens joden in Wales verwekken eenige be zorgdheden in joodseho kringen, aldus wordt uit Londen aan het «Berl. Tagebl." geseind, te meer, waar ook in East- London in den loop der laatste weken uitbarstingen van jodenhaat zijn voor gekomen. Een der voornaamste joodsche dagbla- d9n»in Londen, de „Jewish Chroniele", schrijft nog nader omtrent het voorge vallene „Deze gebeurtenissen zijn de eerste in Groot-Britannië beleefde betoogiogen van rassenhaat jegens de joden. De onder drukking door Rusland is er eene, die over de gansche wereld verspreid is. Dit is het ernstige van den toestand, en daar tegen moeten en zullen dan ook alle philanthropische maatregelen even nutte loos te pletter slaan als de druppelen aan de kust der zee." Alfred von Rothschild daarentegen zegt dat de joden tot dusverre in Engeland zoo goed zijn behandeld, dat het een groote dwaling zou zijn, wanneer men de voor vallen te Tredegar als uiting eener vij andige gezindheid jegens de joden in 't algemeen zou willen beschouwen. Te Leuven heeft Zondag de reeds weken geleden aangekondigde manifestatie van de Scbollaert-partij ter eere van den afgetreden minister president en voor zijn ad calendas graeeas verdaagde school wet plaats gehad. De bedoeling was een pendant te vormen van de groote Brus- sehche algemeen kiesrecht-betooging van een paar weken terug. Ouder leiding van de geestelijkheid was de bevolking van de Ylaamsche dorpen verschenen, bovendien nagenoeg de geheele clerus van het land en de leerlingen van alle Katho'ieke seminaria. Aan den optocht en de daarop gevolgde vergaderingen werd door ongeveer 40,000 personen deelgenomen. Ze hadden zich voor het meerendeel van flinke stokken voorzien. Die had men echter niet noodig. De tot handhaving van de orde opgeroepen gendarmerie vond niets te doen. De libe ralen hielden zich verre. In weerwil van de strenge bewaking der spoor- en telegraaflijnen, doen zich herhaalde gevallen van sabotage voor. Zoo werden Woensdagnacht langs de spmrlijn tnsschen Rijssd en Roubaix ééa-en-zestig telegraafdraden doorgesne den. Verder werden drie eignaalscby ven onbrnikbaar gemaakt en een telegraafpaal in brand gestoken. NOORWEGEN. Een geval van ernstige muite'rrj heeft in het garnizoen van Seenkjaer in Noor wegen plaats gehad. Om een kameraad, die wegens een vergrijp tot twee dagen arrest was veroordeeld te bevrijden, trokken 500 soldaten met gevelde bajonet naar de gevangenis, waar zij de wacht afranselden en den gevangene meevoer den. Een le luitenant, die heu tot kalmte trachtte te bewegen, werd ernstig mis handeld. De muitende soldaten zijn in een kazerne geïsoleerd. Van de entente tusschen Rusland en Japan geeft het Russische regeeriugsblad „Rossyja" de volgende officieele lezing Alle door den oorlog bedongen weder- zijdsehe aanspraken zijn nagekomen en zonder hulp van het scheidsgerecht uit den weg geruimd. Bijzondere moeilijk heden deden zich voor bij de regeling der kwestie van de hospitaalschepen, die voor de Russische regeering een prin- cipieele beteekenis had en wel door de bijzondere positie, die 't Rooda Kruis in oorlogstijd inneemt. Door de Japansehe regeering was de regeling der kwestie moeilijk, daar het scheidsgerecht de twee hospitaalschepen „Engara" en „Orel" als wettig buitgemaakte schepen be schouwde. Bij deze kwestie was hel de wensch der beide regeeringen om tot een schikking te geraken. De „Engara" wordt aan Rusland teruggegeven, terwijl Japan de „Orel" voor 150 000 Yen be houdt, zoodat op 't oogenblik besluit de „Rossyja" de laatste meanings- geschillen uit den weg zijn geruimd, die niet alleen beide partijen bevredigen, maar ook getuigenis afleggen van de wederzijdsche vriendschap De agitatie legen het verbod van invoer van Argentinisch vleesch te Oos tenrijk, words door de Oostenrijksehe arbeidersorganisaties voortgezet. Een tele gram uit Inasbrüok meldt, dat wanneer de Oostenrijksehe regeering den invoer van dit vleesch voor einde September niet toelaat, dat dan op 41 Oostenrijksehe spoorweglijnen de arbeid zal neergelegd worden. De Turksche regeering, die in den laat- sten tijd reeds vier kruisers heeft aange kocht, heefc thans nog twee Dreadnought's bij Eogelsche firma's besteld. Daaren boven heeft de Turksche vlootvereeniging aan het marine-ministerie geld tot aan koop van tien kruisers aangeboden, welke in'Amerika besteld zullen worden. Volgens een bericht uit Athene, is het chemisch laboratorium der universiteit geheel afgebrand. Twee brandweerlieden werden gedood, verscheidene gewond. Alle verzameliogen en werktuigen werdeD vernield. De schade wordt op 2 millioen geschat. Berichten uit Londen melden, dat er nog op een derde schip met oorlogs materiaal beslag is gelegd. De Portu- geesche gezant te Londen verklaarde, dat deze schepen door Portugeeache royalisten werden uitgerust. Bedolven. Te Haarlem is Maandag een werker aan de Amsterdamsche waterleiding ter wijl hij in een greppel stond te werken tengevolge van een aardstorting bedolven. Als een wonder kwam zijn hoofd te lig gen bij de monding van een losse gasbuis die boven de instorting uitstak. Zoodoen de kon hij adem halen en gered worden. Diefstal. Te Durgerdam was sinds eenigen tijd een sc'ailderakneoht werkzaam zich noe mende Arie Snebels uit Utrecht. Na zijn 'vertrek vertoefde hij eenige dagen te Uitgeest van waar hij, zonder kostgeld te betaleD, vertrok met medene ming van schoenen en pantoffels van een medecommensaal. Vervolgens nam hij onderden naam Jansen monteur zijn in trek te Schellingwoude, waar hij insge lijks verdween met een broek een paar vesten en een horlogeketting. Daarna ging hjj eene week te Bioemendaal inwonen, waar hij de plaat poeste met een jas en 2 vesten. Deze man die pas wegens diefstal 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf had ondergaan is te Hoorn gearresteerd en Maandag na bekentenis geboeid naar Dugerdam gebracht om na confratatie met de bestolenen ter beschikking van de ju stitie te worden gesteld. En ontvreemde voorwerpen waren te Amsterdam in de bank van leening gebracht. Afgebrand. Maandagmiddag is in de buurtschap Loo, gem. Bathem, de groote boerderij, bestaande in huis schuur en twee zaad bergen van H. Wellemink totaal afge brand. Bg het blusschingswerk kregen eenige buren brandwonden een vrouw zelfs viy ernstige zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Alles was verzekerd. WillemiDk had nog den tijd om zijn geldswaardige papieren en geld in veilig heid te brengen. Boschbranden te Herkenbosch. De brand te Herkenboseh is vermoede lijk ontstaan door vonken uit een loco motief. l)e brand strekte zich uren ver uit, Maandag zyn de vier eompagnieëu genie troepen uit Keulen aangekomen, die met 300 man het blusschingswerk begonnen. Te Dalheim zyn infanterietroepen uit Bonn aangekomen. De Roermondsche hu zaren en infanterie hebben in het blus schingswerk een groot aandeel gehad door het graven van kanalen en het, verwek ken van tegenbranden. Te Elmpt aan het tolkantoor is een boerdery met iuboebel verbrand in de na'oyheid van het dorp is een huis af gebrand. Zes personen zagen zich onver wachts door het vuur omringdslechts met de grootste moeite konden zij zich nog redden. De douane van het tolkan toor zy Maandagavond met medeneming van geld en papieren naar het vlakke veld gevlucht. Vele kleine boeren zyn door de ramp zwaar getroffen. De brandverze- keringsmaatechappy te Gladbaeh had met het oog op de vele boschbranden tegen Dinsdagmiddag twaalf uur de verzekering op de bosschen nabij de gemeente Elmpt opgezegd zoodat Elmpt voor het grootste gedeelte gedekt is. De brand woedde zoo hevig dat stuk ken hout en asch op grooten afstand te recht kwamen. Tegen den avond nam de brand ondanks alle maatregelen nog in hevigheid toe en had omstreeks midder nacht zyn hoogtepunt bereikt. Dinsdagmorgen hadden de pionnierB uit Aken den brand in de buurt van Elmpt bedwongen doch daar de kracht van den wind verdubbelde is het gevaar nog niet geweken. De brand concentreert zich thans in de bosschen tnsschen Elmpt en Vlodrop. Een juist beeld van den om vang van de ramp is niet te krijgen daar de uitgestrektheid te groot is. Een indruk van ons Hollandsche volk, In Neerlandia lozen wy Zoo herhaaldelijk moeten wij en met reden ons schamen over de wijze waarop vreemden in ons land bejegend worden en den slechten indruk dien ze moeten meenemen van onze Hollandsche onbe houwenheid dat het aan den anderen kant dnbbel-aaDgenaam is wanneer bui'en- landers van beteekenis blyken een goede indruk van ons volkswezen te hebben verkregen. En dit was het geval naar men ons schrijft met den Engelschen Minister der Posterijen den heer Herbert Samuel en De FIRMA C. A. VERKOUTEREN te HALSTEREN bij Bergen-op-Zoom, heeft de eer H. H. Landbouwers van Goeree en Overlïakkee te berichten dat zij de Heeren A. POLDER ZOON te DIRKSLAND, in alle opzichten voor het geheel uitvoeren van Drainages 4707 en alleen de verantwoordelijkheid voor deugdelijke draineeringen op zich neemt van door haar gerecommandeerde Draineurs. vanaf de minste prijzeD, Let s v. p. op het juiste adres HANG 488ödaar andere zaken onder denzelfden naam gedreven, niet in ver binding staan met mijne circa 70 jaren bestaande zaak. 4529 zijn vrouw die begin Juni een 14 dagen in ons land hebben rondgereisd Amster dam en omgeving Haarlem Den Haag Delft Rotterdam Arnhem en omgeving. Zij waren zeer getroffen door het zelfs - respect dat uit de houding en de klee ding van ons geheele volk sprak in tegenstelling tot de verslonste armen en ongewasschen kinderen die men in Enge land zoo veelvoudig aantreftdoor het sterk op den voorgrond tredendt indivi- dueele door de netheid en properheid die zy overal waarnamen door ondervonden vriendelyk en niet het minst door het teit dat zy overal „onbeschermde" bloem perken hadden gezien, die de straa'jeugd ongeschonden liet. „Dat zou in Engeland niet kunnen" meenden zij En waar wij juist zeer onder den indruk waren, dat onze straatjeugd in dat opzicht al heel erg was was het wederzyds een genoeg doening te erkennen het„tou' comme chez nous". Wat geen aanmoediging aan onze jeugd beteekent om het er dan maar eens van te nemen. Daarom zet ik de biiefachrijver dit in het Frausob DE MOED VAN EEN KIND. Ons verhaal speelt in Frankrijk in het jaar van het Schrikbewind Wanhoop en schrik heerschte in de steden zoowel op het land. En toch was er binnen de poor ten van Parijs een huisje, bewoond twee kinderen, jozef en Lisette, waar 't geopende venster vroolijke muziek klonk. Beiden hadden eene verrukkelijke stem, terwijl Lisette bovendien een verdienstelijke harpiste was. Jozef was 12 en Lissete 15 jaar. Zij bezaten een fijn gehoor en een bijna hartstochtelijke liefde voor muziek Arm en verweesd, hadden zij het groote geluk, dat een voorname dame hun een uitstekende opvoeding liet geven, en hun muzikale ta lenten gelegenheid gaf tot ontwikkeling te komen. Helaas de weldoenster was thans uit haar kasteel verjaagdzij woonde met de beide kinderen in een eenvoudig huisje, en verdiende den kost met haar borduurwerk, terwijl Jozef zoo goed mogelijk zijn studiën voortzette. Dien avond waren de laatste tonen van een heerlijk duet nog nauwelijks weggestor ven, of onder 't venster, dat wegens de warmte was opengelaten, klonken zware voetstappen. Wie kon het zijn, die zich mengde onder de nederige arbeiders, die gewoonlijk na volbrachte dagtaak, naar de muziek kwa men luisteren Jozef en Lisette zagen elkander verschrikt aanzij hadden slechts al te veel reden beangst te zijnhun leven stond op het spel. De stappen naderden, ra-n hoorde ze op het portaal weerklinken, en onmidde- lijk daarna traden drie mannen met een barsch uiterlijk de kamer binnen. »Burgeres,« zeide de officier»men zegt, dat ge hier een adelijke dame ver borgen houdt. Wij zullen hier huiszoeking doen, en als we iets vinden, zult gij er voor boeten. »Vervui uw plichtantwoordde het meisje, »ik moet deze passage bestudeeren. Mijn broertje zal u wel willen rondleiden. En zich tot den kleinen Jozef wendende voegde zij er bij»Jozef, denk er aan, de burgers elk hoekje en elke kast te laten zien Zulk een koelbloedigheid getuigde van een gerust geweten. »We vinden hier niets,dacht de aan voerder der soldaten. Toch wilde hij zijn plicht vervullenhij zeide tot zijn minderen»Gaat met dat kind mee, ik blijf luisteren naar de burgeres Zonder de minste verlegenheid nam Lisette onmiddelijk haar harp weer op, en hief een krijgslied aan, dat zij uitnemend zong. Toen hield zij Op. Ga voort riep de officier, die zeer veel van muziek hield »ik heb nog nooit zulk een heerlijke muziek gehoord. Lisette greep weer naar de harp, denken de: Misschien is het de laatste maal dat ik zing. Doch na de eerste accoorden brak zij plotseling af. ï>WeInu,« vroeg de officier, »waar wacht gij op?« s.Op mijn broertje. Dit is mijn mooiste duet, maar Jozef moet me begeleiden O, als gij wist welk een aanleg dat kind heeft. De oogen van den officier schitterden. Hij wilde niet wachten en riep laid »Hallo mannen, stuurt den kleinen burger hierheen ik heb hem noodigk In het aangrenzende vertrek hoorde hij het geluid van glazen, die tegen eikander gestooten werden, en een schorre stem antwoordde»Het is goed, daar is hij alk En Jozef verscheen. Een blik, dien hij met zijn zuster wisselde, deed het meisje begrijpen, dat hij het zwijgende bevel had opgevolgd. Wat toch had hij gedaan p Toen hij met de soldaten het vertrek had verlaten, bracht hij hen spoedig in de nabijheid van het buffet, waarop eenige flesschen wijn stonden. Onmiddelijk deden z'j een aanval op den inhoud, en terwijl Jozef zich, op bevel van den officier, naar zijn zuster begaf, waren de soldaten nog fabrikaat van MELKONTROOMERS is de Conourreerende prijzen. 4668 Beleefd aanbevolen. Het water voor drinkwater voor 'tvee, en om de melk te koelen zonder dat men behoeft te >ompen. 4363 Is er Rrongas, neem dat dan ook, dit ie de goedkoopste verlichting. Wees niet bezorgd dat Brongas uitgeput raakt, ondergeteekende stookt het reeds negen jaar De Brongas-installaties zijn tegenwoordig beter en goedkooper dan in 't begin, en in 3 jaar heeft een inrichting zooveel aan gasgloeilicht waarde opgeleverd als hij gekost heeft. Of neem een Acetyleengas-apparaat voor ver lichting. Zie ook de scheikundige analyses vanbetpijp- wel, en slootwater, men zal dan weer zien dat slootwater zeer OIVREIX ig voor 't gebruik als drinkwater voor 'tvee en reiniging van Melk- gereedscbappen en pijpwelwater ZUIVER Aanbevelend, UEd. dw. dn. Bieden aan alle soorten van Vruchtboomen, Halfstam Appelen en Peren Hooge en lage leiboomen van allerlei soort. Verder ook voorhanden Goede soorten van Roode en Zwarte BeBsen, Frambozen (Hornet- en Superlatief). Voor den bloementuin voorhandenalle soorten van Bolgewassen, vasle planten, Struik en Stamrozen enz. enz. Heesters, Den- en Sierboomen Haagplantsoen worden voor den minst mogelijken prijs verkocht. 3737 Houden zich aanbevolen voor het aanleggen van tuinen en boomgaarden. Overal te ontbieden. Botterdam, Xnldblaak no. 4. RENTEN VAN RELDEN DEPOSITO Safe-Deposit. Horloger en Goudsmid, Steeds groote voorraad KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers Goud- en Zilverwerk, Horalen. Soliede Artikelen. Billijke prijzen. Oud Goud en Zilver wordI tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. 5Oli in prijzen vanaf f 36. Karns vanaf f 19. Zwaargebouwde liooiharken, 2'/, M. breed, voor f 55. Milwaukee maai- macliines met alle loebebooren en volle garantie, voor f 140 Aardappelrooiers f 150. Sorteermaehines f 70 a f80. Diepploegen, 156 K G. zwaar, f50. Dorschmachines, Wanmolens, Rosmolens, Motoren en Locomobielen, Bor- woon Maalmacbines voor Rosmolen en Motor, maalt 5 H.L. per uur, prijs f 125. Prijzen franco. Levering op proef. Hoogachtend, Uw dw. dn., is goed afgeloopen k juichte Jozef, terwijl de markiezin zijn krullebol streelde. Het ongewenscht bezoek werd gelukkig niet herhaald. De markiezin kon zich nog eenige maanden schuil houden bij haar voormalige beschermelingen die nu haar beschermers geworden waren, tot den tijd dat men vrijer ademde. Drie jaren later, toen de markiezin kon terugkeeren naar haar kasteel, dat, o won der, gespaard was gebleven, nam zij Lisette en haar broertje bij zich. De beide kinderen konden nu hunne studieën voortzetten en werden beroemde kunstenaars! (M. en M.-bode.) lf bereid volgens het eenige oorspronkelijke voor schrift van dr. A. Maes en besohermd door ne venstaand Handelsmerk, hetwelk is afgedrukt op elk biljet waarin de doosjes zijn gewikkeld. Zonder dit Handelsmerk zijn alle zoogenaamde Urbanus pillen namaah, welke door reizigers uit Amsterdam, Haarlem en Leiden worden aangeboden. Onze echte Urbanus pillen zijn voor Dirksland en Omstreken te vorkrijgen bij de Krven van wijlen W. Boeser, die dezelve meer dan 50 jaren hebben verkooht en nu als opvolger bij H. van Oostenbrugge Cz. te Dirks land; A. Teepe, Apotheker te Middelharnis J. A. Rommelse te Oude Tonge en mede door soliede afnemers op andere plaatsen. Te bevragen bij L. van Turenbout Zoon te Prinsland. 4r>50 druk bezig met drinken.,,... Intusschen deden de beide kinderen hun best, om hun gast in een aangename stem ming te brengen. Op het eene lied volgde het anderede toehoorder dacht niet meer aan het doel van zijn bezoek, en zelfs de drinkers in het aangrenzende vertrek luisterden met aau- dacht. Eindelijk hielden de kinderen op hunne krachten waren bijna uitgeput. Toen riep de officier den soldaten toe: r>Wel, man nen, hoe staat het er mee »De huiszoeking is afgeloopen burger, en wij hebben niets verdachts gevonden De aanvoerder baalde de schouders op. »Men heeft ons wat wijs gemaakt, mompelde hij. »Dat meisje en haar broer konden niet zoo kalm geweest zijn, als zij schuld hadden gevoeld. Hij vertrok met zijn soldaten, niet voor de jonge kunstenaars bedankt le hebben voor het genot, dat zij hem verschaft had den. Toen de klank van hun voetstappen weggestorven was, viel Lisette uitgeput op een stoel neer. Op dit oogenblik giDg er een deur open en de markiezin d'Erlanges verscheen. Lisette, die haar krachten herkregen had vloog naar haar toe, en terwijl zij de edele vrouw de hand kuste, riep zij uit»0 mijn liefste weldoenster, wat heb ik voor u een angst uitgestaan >En ik voor jullie, liefste kinderen,ant- de markiezin met een droevigen »0, als ik bedenk, hoe jullie je voor mij in de waagschaal hebt

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2