Catharine lacoba Pluim, Metselaarsknecht nette DIENSTBODE. E wiïÊLZAAK Aanvoer Suikerhieten Advertentten. Keuken-Werkmeid. Aanbesteding. Brandstoffen, WOQH- en WINKELHUIS, SCHUUR EN TUIN Het bouwen van een Woonhuis en bijkomen de werken €»enieei&$craaii. tierk en School. Marktberichten. Correspondentie. worden aanbesteed: Zie vervolg Tweede Blad, land leidingwater halen 't welk hier voor 2ll2 ct. de emmer wordt verkocht. Goedereede. Was er Vrijdag in onze gemeente bijna geen drinkwater meer, Za terdag werd er nogal aardig wat ingebracht ten eerste des middags bracht J, v. d, H. met zijn blazerschuit 600 emmers ten anderen bracht de tram van kwart voor zessen een wagon, en ten derde werden door een drietal wagens een lading duin water gehaald uit de Northonpomp, die geplaatst is op de scheiding tusschen Oost en Middelduin. Spijkenisse. Zaterdag had de loting plaats voor de Nationale Militie, uitslag als volgt i P. Smits brd z H. Gardenier3 L. Knegt4 T. Piensink5 J. Verweel; 6 P. v. d. Stelt brd7 W. v. Genderen 8 W. A. Mol Gzn9 I. v. d. Meer; 10 B. v. Dijk11 J. v. Hamburg12 P. Barendrecht 13 P. H. Kleinjan 14 M. v. Bodegom15 G. Weij16 G. Mak; i7 F. Barendrecht; 18 F. v. d. Meijde De lotingsdag kenmerkte zich als altijd door een eindeloos dronkemansgeloeiter wijl 's avonds nog verschillende baldadig heden gepleegd werden. Fir is verscheidene keeren gevochten, door laaghartige personen (meest opgeschoten jongens) werd van de algemeene herrie gebruik gemaakt om bij verschillende rustige burgers de ruiten in te werpen, de gebruikelijke Spijkenissche tac tiek als er iets te doen is. Is te wenschen dat de plaatselijke autoriteiten adviseeren een anderen dag te stellen dan Zaterdag, Verslag van het verhandelde in de Openbare vergadering der Ge meente SOMMELSDIJK. op Vrij dag 25 Aug. 1911 des n.m. ten 7 uur. Voorz. de EdAchtb. Heer Burgemeester. Aanwezig met de Sec. alle leden, behalve dhr. Joppe. Alsnu wordt op verzoek der Voorz. de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. Ingekomen stukken. 1Missive van H.H. Ged. Staten de wijziging der Gem. Begrooting dienst 1911 goedgekeurd terugzendend. Missive van H.H. Ged. Staten hierbij goedgekeurd terugzendende het Suppletoir Kohier H. Omslag. Missive van H.H. Ged. Staten goedge keurd terugzendend het Suppletoir Kohier der Hondenbelasting. Missive van H.H. Ged. Staten daarbij berichtend als dat zij de wijziging der Politieverordening dezer Gemeente voor kennisgeving hebben aangenomen. Missive van H.H. Ged. Staten verzoekend om een verhooging der jaarwedde van Burgemeester Sec. en Ontvanger toe te staan en op de Begrooting 1911 te plaatsen. De Voorz. liclit deze Missive toe en zegt: Op 1 Jan. 1908 telde deze gemeente minder dan 3000 zielen, en op 1 Jan. 1911, 3177. Nu is de jaarwedde van Burgemeester en Sec. 50 minder dan in het zielental begrepen zijn. Zoo ook de Gem. Ontvanger welke de laatste dienstjaren en budget heeft van meer dan f 27,500, deze jaarwedde moet ook volgens reglement verhoogd worden. B.enW. stellen daarom voor om de beslissing van den Raad aan Ged. Staten te berichten, daar voor deze verhooging geen bezwaar bestaat. Wordt aldus goedgekeurd. 2. Gemeente Rekening 1910. Voorz. De Heeren Born en Peekstok heb ben deze rekening nagezien, mag ik nu de heeren verzoeken, dien aangaande rapport uit te brengen, waarop bij monde van dhr. Born de Gem. Rekening en die van het Burgerl. Armbestuur in orde zijn bevonden. Waarna de Voorz. voorstelt deze vast te stellen, hetwelk wordt goedgekeurd. 3. Rekening Burgerl. Armbestuur. Ontvangen f 10808,97. Uitgaven 8626,98 Saldo 2181,981. 4. Aanbieding Gem. Begrooting' 1912. Deze in Ontvangst f 87628,35$ Uitgaven 36559,85 Saldo 1068,491 Daar is tevens bij betrokken Rekening der Gasfabriek. In Ontvangst f 37106,88| Saldo Winst 15023,27$ 5. Voorstel B. en W. om eenige Wijzi gingen aan te brengen op de Gemeente Begrooting 1911. Hetwelk wordt goedge keurd. 6. Herziening van het Reglement van orde voor de Raadsvergaderingen. Datzeive wordt ingewijzi0d en wordt door den Voorz. voorgelezen en daar hij het noo- dig achtte door den Voorz. toegelicht. Daarna vraagt en verkrijgt naar aanlei ding daarvan dhr. de Graaff het woord en zegtM. de Voorz. We hebben weieens toehoorders gehad welke de vloer op minder aangename manier voorzagen van stukken tabak of iets dergelijks eveneens zou ik voor willen stellen om de toehoorders het rooken te beletten, er is vroeger ook al eens sprake van geweest. Voorz. Ik heb er geen bezwaar tegen, dat den toehoorders het gebruik van tabak verboden wordt. dhr. de Graaff. Vervolgens is er nog wat gepasseerd in het begin, welk artikel weet ik niet. Dat een voorstel van B. en W. of van de leden van den Raad welke niet op het convocatiebiljet staan binnen 24 uren moet zijn ingeleverd, en dat dan de meer derheid van den Raad beslist of het in be handeling zal genomen worden. Voorz. Dit is alleen om ongeregeldheden te voorkomen. Men heeft het weieens gehad dat men zeide, nu zal ik eens een slag slaan. (Dit was dan op een andere plaats). En nu wenschen wij dat in het Reglement van orde vast te leggen, op dat wij zoo iets kunnen voorkomen, dhr. de Graaff. Staan dergelijke zaken ook in het Oude Reglement van orde, wat door de Voorz. toestemmend beantwoord wordt. Daarna stelt de Voorz. voor om het dan aan Ged. Staten op te zenden, hetwelk wordt goedgekeurd. Thans niemand het woord meer verlan gende, wordt de Openbare Vergadering door den Voorz. gesloten. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente MID- DELHARNIS op Vrijdag 25 Aug. 1911 des n.m. 2,30 uur. Aanwezig 10 leden, afwezig de Wethou der L. Korvink. De voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris de notulen voor te lezen, waarna dezelve worden goedgekeurd. Aan de orde is thans ingekomen stukken: a. een adres van den onderwijzer Guiot, inhoudende verzoek tegen 1 October eervol ontslag uit zijne betrekking alhier, wegens aanneming van eene benoeming in een In stituut te Elburg, welk ontslag hem eervol door den raad wordt verleend. De voorzitter deelt den raad nog mede dat in verband met het a.s. vertrek van den heer Guiot reeds sollicitanten zijn op geroepen, doch tot heden heeft zich nog niemand aangemeld, en verzoekt de voörz. den raad, hem, indien er geen sollicitanten zich aanbieden, f50 bij het tegenwoordige salaris te voegen. De heer Schilperoort vraagt hoeveel het salaris van deze onderwijzer bedraagt, waar op de voorzitter meedeeld van f900 aan- vangsalaris. 't Voorstel van den voorzitter, om zoo noodig eene oproeping te doen met f50 verhooging, wordt goedgevonden. Van Ged. Staten terug ontvangen de ver ordening volgens art. 178 der gemeentewet. Van hetzelfde college goedgekeurd terug ontvangen wijziging gemeentebegrooting. Ingekomen een brief van de Regenten van 't Weesbuis, dat zij benoemd hebben tot Weesvader en Weesmoeder Filippus Stolk en Echtgenoote. In verband met die benoeming brengt de voorzitter den raad in herinnering 't voor stel van regenten om de tegenwoordige weesmoeder een pensioen toe te kennen, en daar dat voorstel toen aangehouden is, stelt de voorzitter den raad voor haar een pen sioen van f 4 per week toe te kennen, het welk dan bedraagt f 208 's jaars, 't welk wordt goedgekeurd. Ook is ingekomen een schrijven van Mej. Dannerman dat zij haar benoeming als on derwijzeres heeft aangenomen. Ingekomen procesverbaal van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger, welke in orde zijn bevonden. De voorzitter deelt nu mede dat een schrijven is ontvangen van den Min. van Biunenlandsche zaken, waarin machtiging verleent wordt aan den gemeente-ontvanger inzake borgstelling. Ingekomen een adres van den bond van Nederl. onderwijzers, inhoudende verzoek verbetering van salaris, doch daar dit ver zoek pas is ingekomen stelt de voorzitter voor dit aan te houden tot een volgende vergadering, waartoe wordt besloten. Ontvangen een schrijven van Ged. Staten hetwelk door den secretaris wordt voor gelezen, inhoudende dat den raad wordt voorgesteld het salaris van den gemeente ontvanger te verhoogen. Hierop deelt de voorzitter mede dat het salaris van den ontvanger thans bedraagt f 100, en zou dan met f 150 moeten worden verhoogt. Na eenige bespreking hierover zegt de voorzitter dat B. en W. bezwaren hebben en stelt den raad voor dit aan Ged. Staten mee te deelen, betgeen door den raad wordt goedgekeurd. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat is ingekomen een rapport van cle commissie welke zich belast heeft met het onderzoek op verschillende plaatsen, betreffende de vereeniging tot woningbouw, en stelt de voorzitter de leden van den raad voor dit rapport op hun gemak eens na te zien en betuigt de voorzitter zijnen dank aan de commissie, voor de moeiten die zij in dezen op zich hebben genomen; voorts stelt de voorzitter den raad voor dit aan te houden, waartoe wordt besloten. Alsnu wordt door B. en W. aangeboden de gemeentebegrooting voor 1912 en wordt overgegaan tot stemming van drie leden voor een commissie van onderzoek en wor den benoemd tot le lid J. J, Slis, 2e lid J. v. d. Koog en 3e lid C. Kolff. Op verzoek van den voorzitter wordt bij monde van den heer J. v. d. Baan rapport uitgebracht van de rekening begrooting Weesbuis en Armbestuur, en worden in orde bevonden, sluitende het Weeshuis met een batig saldo van f 60,01$, het Armbest. met f 57,18$. Hierna wordt de begrooting over 1912 vastgesteld; Weeshuis f1400, Arm bestuur f4300. Goedgekeurd terug ontvangen begrooting gasfabriek 1912. Deze begrooting wordt in handen gesteld van dezelfde commissie voor de gemeentebegrooting. De voorzitter deelt nu mede dat aan de orde is verslag van het rapport der com missie rekening gemeentebegrooting van het afgeloopen dienstjaar. Zij is door de com missie na enkele kleine opmerkingen goed gekeurd en sluit met een batig saldo van f 163,78$. Alsnu is aan de orde benoeming van een plaatsvervangend lid der gascommissie in de plaats van den heer J. Korteweg, wegens vertrek. Bij stemming werd benoemd de heer C. Kolff A.Cz. die met deze benoeming in kennis zal worden gesteld. Daar met 1 Januari a.s. de tijd verstreken is van de verordening van haven- en weeg- geld, stelt de voorzitter den raad voor na mens B. en W. dezelve wederom onver anderd vast te stellen. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat bij in overleg is geweest met den rentmeester der ambachtsheerlijkheid over de boomen op het Zandpad. Na eenige discussie hierover wordt besloten B. en W. machtiging te ver- leenen hierover nog nader te onderhandelen om een taxateur aan te stellen, die de boo men taxateert zoodanig, dat wanneer de gemeente ze daarvoor niet wil hebben, zij dezelve voor genoemde taxatie overneemt. Daar hiermede de agenda ten einde is, deelt de voorzitter den raad nog een voor stel mede, om namelijk het gat bij den sta tionsweg voor de helft te dempen om dan de andere helft zooveel uit te diepen dat de eerste helft gelijk komt met de gewone grond en men dan alzoo eene diepte bekomt geschikt voor een brandput. De kosten zullen volgens verklaring van den gemeenteweg werker ongeveer f 100 bedragen. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen daartoe besloten. Ten slotte kan de voorzitter niet nalaten (daar het de laatste vergadering is waarin de heer Korvink zitting heeft als Wethou der), den heer Korvink, hoewel niet aan wezig, een woord van dank en afscheid toe te spreken, en hoewel hij het als voorzitter niet onder stoelen en banken behoeft te steken dat hij met den heer Korvink in meeniugsverschil uiteen liep, zij dan toch op verschillende punten saam hebben ge werkt en hem tevens zijn dank betuigt voor de diensten als waarnemend burgemeester bewezen. Hij wenscht verder den heer Kor vink toe dat het hem en zijn gezin wèl moge gaan. Hierna wordt de vergadering gesloten. is»$w.ofi<2e$i Müikkcsi. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Waterleiding voor „(ïoerre en Overflakkee". Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u een plaateje voor onder staande regelen, waarvoor bij voorbaat mijnen dank. In geen jaren was de behoefte aan goed drink water voor menseh en dier, 04) ons eiland zoo groot als dezen zomer, zoodat het gemis aan eene. drinkwaterleiding sterker gevoeld wordt dan ooit te voren. Menigeen vraagt zich dan ook af, hoe het op 'het oogenbiik staat met de waterieidingplannen. Eenige jaren geleden was er veel hoop dat wij spoedig in het bezit van eene waterleiding zou den zijn, en vooral toen later de „Staatscommissie voor Drinkwatervoorziening ten platte lande" de leiding zou nemen. Wat is echter na dien gebeurd De waterwiüplaats in de duinen bij Ouddorp is niet geschikt bevonden, op grond waarvan Met laag water zijn te Ooltgensplaat proeven genomen met rivierwater. Uitkomst, als te verwachten was, ongunstig. Plannen zijn in overweging het water, met zinkers door de rivier gelegd, uit Noord-Brabant aan te voeren. Als dit laatste staagt, is dit z :er zeker kianig werk te noemen, maar wie verwacht er iets goeds van? Ik vraag U waarom is de waterwiDplaats bij Ouddorp afgekeurd? De oppervlakte der duingronden staat toch tegenover het aantal inwoners niet ongunstiger dan het oppervlak der duingronden waaruit Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem en Amsterdam het water betrekken, tegenover het aantal inwoners der genoemde steden. Ziet men het ook niet gebeuren, dat, tegen alle voorspellingen van deskundigen in, Amster dam en Den Haag, om van de andere steden niet te spreken, nog steeds voldoenden water voorraad hebben? Werd niet dezer dagen in den Haagschen Gemeenteraad hulde gebracht aan deu Directeur der Waterleiding, die deze inrich ting tot zulk eene hoogte gebracht heeft, dat zij tot de beste in Europa gerekend mag worden Desniettegenstaande werd zijn werk herhaalde lijk door deskundigen fel bestreden, hoewel door andere deskundigen werd gezegd, hetgeen tot nu toe is bewezen, dat er langen tijd voldoende water in voorraad is. Waarom dan de duinen in Ouddorp prijs gegeven, om op andere zeer ge waagde manier water te bekomen? Is 't omdat de waterleidingsplauneu door de Staatscommissie of met baar hulp opgezet, zoo goedkoop in prijs zijn of wordt, het water zoo goedkoop geleverd? Integendeel, de kosten van aanleg, per hoofd berekend, is in 't algemeen zeer zeker hoog te noemen; en als den arbeider, zooals in Zuid-Bevelaud 40 M3 per jaar wordt geleverd legen 10,30 per M3, verhoogd met f3.60 voor meteihuur, dus f0,30 per week, dan betaald hij, vergeleken met andere waterleidingen ten platte lande fO,I5 te veel. Daarin is dus de reden niet te zoeken, waarom het waterleidingcomité de leiding aan aDdere heeft overgelaten. Vermoedelijk ligt het daarin, dat, zooals gezegd wordt', de Staat de gelden voor eene waterleiding zal verschaffen en even- tueele tekorten op de exploitatie zal dekken. Dit staat evenwel lang niet vast, en waar wij nu vermoedelijk eene duurdere inrichting zullen krijgen, die te duur water levert, verdient het wel overweging, dat het waterleidingcomité de zaken zelf weer ia handen neemt, te meer daar vroeger door deskundigen rapporten zijn over gelegd, waaruit blijkt, dat een waterleiding voor ons Eiland voldoende kan rendeeren en Staats hulp dus niet bepaald noodzakelijk is. Bovendien is de Staatscommissie met werk overladen, zoo dat uit den aard der zaak eene oplossing van het vraagstuk: „eene drinkwaterleiding voor ons Eiland", zich nog wel lang kan doen wachten. Heeft ons Eiland niet getoond het water zonder Staatshulp te kunnen weren Welnu laat ons dan ook toonen, dat wij 'tons ook zonder die hulp weten te verschaffen. Vertrouwende dat bovenstaande regelen er toe mogen bijdragen, dat wij volgend jaar eene waterleiding in aanbouw hebben, is het doel van dit schrijven. Hoogachtend teekend UEd. dw. dn. MIDDELHARNIS. Bedankt voor het beroep bij de Ger. Kerk alhier door Ds. J v. Henten te Dedemsvaart. DIRKSLAND. Bij de Ned. Herv. Kerk is beroepen Ds. B. G. C. Steenbeek van Ierseke. STELLENDAM. Ds. Hoogendijk, Ned. Herv. pred. alhier, heeft voor zijn beroep naar Terheide (bij Monster) bedarkt. GOEDEREEDE. De collecte voor noodlijdende kerken en personen, heeft f 5.30 opgebracht. Bij de Godsdienstoefening Zondag morgen gehouden, werden Iwee bankbiljetten van f 40.— elk, gecollecteerd één voor de Diaconi Armen en één voor de instandhou ding van de openbare eeredienst. Waarneming van het Meteorologisch In stituut te de Bilt. Meest matige Westelijke tot Zuidweste lijke wind, halt tot lichtbewolkt, waar schijnlijk droog weer; zelfde temperatuur. Oude Tonge, 25 Aug. Granen. Tarwe per 100 kilo f 9,40 a 9,60. Haver f 7,75 a 8.Rogge f 8,10 a 8,80, Erwten f 16.10 a 16 50. Roonen f a Eigenheimers f 2,10 a 2,15. Poters f0.a O.Bravo's f0.a 0,Bonte f 0,a 0.Ajuin f 4.20 a 4,30. Wortelen f 0.a 0.per 60 Kg. Maanzaad f 21,50 a 24,pe 50 K>, Karwei) f 10,50 a 111.— per 50 Kilo. Boter por '/i kilo f 0,85 Eieren per stuk 5 eent. Rotterdam, 28 Aug. Aardappelen. Geldersche Kralen f 0,a 0,—, dito Eigenheimers f 2,a-3r20, Zeruws he Eigenheimers t' l 80 a 2.—, dito Blauwe f 2,20 ft 2,40. Yeel aanvoer, handel traag. Zaden. Kar tv [j zaad f 12,50 a 0,— ra. baal. Kool zaad, f 18.a 0,L|jnzaad 1 19,75 a 0. Eieren. Zeeuwaehe f 4,70 a 4,80. Ovcrroaasche tö. 5,10 per 100 stuks. PER TELEGRAAF. ItoiterdaRi, 29 Aug. Vee. Aangevoerd 55 Paarden» 1 Veulens, 1 Ezels, 549 magere Runderen, 8**^7 vette Runderen, 164 vette Kalveren 181 Quohtore Kalveren, 0 Gras kalveren, 319 Schapen ot' Lammeren. 2 Varkens, 259 Riggeu, 0 Bokken n? Geiten PRIJZEN PER 7% KILO. Kooien en Oh«bo van f 0,36 tot f 0,43. Stieren 0,24 0,34. Kalveren 0,50 0,60. PRIJZEN PER STOK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 170 a 280 Kftl&oeien f 175 a 275 Stieron 90 a 320 Pinken 85 a 110 Graskalv, 25 a 60 Vaarzen 115a 145 Paarden 19 a 300 Slacktpaarden* 60 a 160 Pok nuchtere Kalveren f 14,a 18, Slaoht 8,a 12, Biggen 12,— a 14,— per week 1,20 a 1,50. Handel vet vee vlug, mager vee traag. Botero Aangevoerd 93 vaten 31 Via n 190 stukken a kilo. prjjzen: le kwal. 65, 2e kwal. 62, 3e kwal. 59 ct. Voor stukkon word besteed a V» kilo 80 a85o'. EierenAangevoerd 45,661 Btuks. Kippeneieren f 4,10 a 5,70 par 100 stuk* Eendeneieren 5,20 a 5,55 Ganzeneieren 0,a 0, Kalkoeneieren 7,a 0,— Amsterdam, 28 Aug. 1911. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissiouair in aardappelen, AMSTERDAM. Laagste prjjs Hoogste prjjs per Heet. per Heet. Zeeuwsoho Bonten f 2 60 f 2.70 Blauwen 2.50 2.60 Spuisehe Eigenheimers 2.10 2 30 Fiakkeesche 2.10 2.30 Zeeuwsche 0,0. Geldersche Blauwen t 2.40 2.45 Friesche Borgers 2.2 25 Blauwen2.40 2 50 Eigenheimer Poters 1.80 1.90 Blauwe 1.40 1.50 Bonte 1.40 1.50 IJpolder ronden 2.2.10 Andjjker Muizen 0.0. KI. Muisjes 0.0. Blauwen. 2.50 2.80 Westlandsehe ronden 3.50 0. Schoolmeesters 0.0. Hil egommer zand 2.— 3.69 Katwijker zand 0.0. Duitsche roode 0.0. Friesche Muizen 0.0. Nieuwe Malta 0.0, Plaatsgebrek noodzaakt ons veol tot eerst volgend nummer to doen overstaan. Adm. De Heer en Mevr. VAN GELDER- van Oosten brugge geven kei nis van de geboorle hunner Dochter 5046 BASTIAHHTJE JOHAMA JOZINA. Nieuwe Tonge, '24 Aug. 1911. Heden over eed tot onze diepe droefheid onze innig ge liefde Echtgenoote en Moeder in den leeftijd van 88 jaar. J. J. SPIEKERMANN |5051 en Kinderen. Zierikzee, 25 Aug 191!. Vrienden en bekenden gelieven deze algemeene ook als bijzondere kennisgeving aan te nemen. Gevraagd tegen 1 November of eerder een flipke 5052 Vereischtegoed koken en genegen huiswerk mede te verrichten. Loon f140 Wascbgeld f 26. Brieven franco v. Houten Riouw- straat 6 Den Haag. Terstond gevraagd een 5058 bij J. KARDIJX, Den Bommel. GEVRAAGD met 1 Nov. as eene bij GE BR. GIDEON. Zich te vervoegen bij Mej. GIDEON, Stationsweg 21a Middelharnis. 5038 cc O lO gevraagd voor dag en nacht liefst on geveer 25 a 30 jaar oud om met 1 No vember in dienst te treden bij Wed Joh. MIJS—Vink Korteweegje DirJcsland. Blauw puiten, Schoolmeesters cu Kralen, Te bevragen bij A. BAKKER Cz, te Renesse (Z.) 505(j| r^auk, eggende voor het g noten vertrouwen gedurende tal van jaren ondervonden, heb ikdeeerntijJ geachte Clientèle mede te deelen, Jat I ik mijn 5042 HANDEL IN vanaf 1 SEPTEMBER a.s. heb over. gedaan aan den Heer I. PEEMAN te Middelharnis., die ik in ieders gunst aanbeveel. Hoogachtend, Wed. J. L. ARMSTRONG, sommelsdijk. (k/bi refereerende aun het boven- staande beveel ik mij beleefd aan voor de levering van alle mogelijke welke tegen concurreerende prijzen geleverd zullen worden. Tevens deel ik U hierbij mede, dat ik als vertegenwoordiger voor Soir- melsdijk lieb aangesteld, den Heer 1). VAN DER LAAN, wonende aan den Kolenerf. Hoogachtend, UEd. dienslw. dien. I. PEEMAN. Middelharnis. De Notaris A. VAN SCHOUWEN te Goedereede zal ten verzoeke van den Heer H. J. C. VAN DER SNOEK c. s. op Woensdagen 6 en 13 Sep tember a s. telkens 's namiddags 4 uur, in het logement van de WÉp. G, Kanters Zoon te Oude Tonge VEILEN en VERKOOPEN: Een goed onderhouden, doelmatig ingericht waarin sedert tal van jaren wordt uitgeoefend eene wèlbeklante Slijterij met Vergunning, Winkelzaak en Gros- sierderij in Kruidenierswaren, Koffie, Thee, Tabak, Sigaren enz., benevens op den besten stand te Oude Tonge aan de Voorstraat, uitkomende aan den Achterweg, in twee koopen en combinatie. 504^ Dagelijks te bezichtigen. Te aanM vaarden 1 November as. èn inmid dels uit de hand te koop. Inlichtingen verstrekken de ver- koopers en de Notaris üaven - hii1i§laii(i. Zij die suikerbieten wenschen aan te voeren aan de los en laadplaatsen langs de Dirkslandsehe haven, in on derhoud bij het Waterschap, worden uitgenoodigd om uiterlijk op den 15 September aanstaande aan den Voor zitter opgaaf te doen van het aantal Hectaren voor iedere laadplaats afzon derlijk, met vermelding van het tijdstip van eersten aanvoer. 5048 Dirksland, den 24 Aug. 1911. Het Bestuur van het Waterschap De Gemeene Uitwatering van Dirksland. De Secretaris, De Voorzitter, J. ROOlJ. G. BOSSCHIETER. Op Maandag 4 September 1911 des namiddags ten 3 uur zal door den Edel Achtb. Heer Jhb. C. W. STERN, Burgemeester van üen Bommel, in massa en in perceelen waarvan bestek en teekening ver krijgbaar zijn op den 28 Augustus e.k tegen vjoruiibetaling van f2,50 per stel bij den bouwkundige met het werk belast. 5036 J. BOTH, Bouwkundige te Den Bommel.

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2