UITVEEEOOP. Laatste Van 24 Juli lol I Aug. GROOTE 1 J. M. FABERT OUDE TONGE. Manufacturen - Confectie. WEERBERICHT. 'O He a'coholkapitaal oefent alzoo ook onder Afiika's negers zijn verderfelijken invloed uit. Heclames.tlededee- linijen enz. (20 Cents per regel.) VAN DE ftritar Flaatselllfe Meuws. Sommclsdijk. De loting voor deze ge meente voor de lichting 1912 zal plaats hebben te Dirksland op Donderdag 17 Au gustus 1911 n. m. 1 uur. Het geheele buitengors onder deze gemeente waar ongeveer 700 beesten loopen is besmet verklaard van het mond- en klauw zeer. Aan de huisvrouw van J. v. d B. is f 0,50 vergoeding per dag toegekend voor het verblijf onder de wapenen van haar echt genoot. Aan de ingang van de weide van C. Edewaard aan de Staversche weg onder deze gemeente is een bord aangebracht van verdacht vee z-Mond- en Klauwzeer Door den Minister van Justitie is met ingang van 24 Juli j. I. eervol ontslagen als rijksveldwachter (brigadier-titulair) W. Kou- dijs, die alhier gestationeerd is geweest. Door den heer Com. der Kod. is aan den Burgemeester van S dijk en N.Tonge verlof verleend om zich van 5 tot 21 Aug. 1911 buiten deze gemeenten op te hou den. Aan D. Vroegindeweij Jz. is een buitengewone machtiging verleend tot het schieten op schadelijk gedierte. Bij besluit van 24 Juli 1911 is door Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd de keur op het dijkbeheer van het Water schap »De Dijkring Flakkee«. Middelharnis. Onze vroegere dorps genoot den heer-J. Tiggelman is door Zijne Exc. den Min. van Oorlog benoemd tot Vaandrig bij het wapen der Genie voor den Militairen Telegraafdienst. Van de koopman S. Pille alhier is te Rotterdam een portemonnai gerold inhou dende 10 gulden en een bootkaartje. Een waarschuwing voor anderen om steeds op hun hoede te zijn. Den heer A. Tiggelman heeft te Rotterdam het Mercurius Diploma behaald in het boekhouden. Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrekking van binnenvader en moeder in het burgerlijk Weeshuis te Middelharnis waaraan boven kost, inwoning, geneeskun dige behandeling, en belasting een jaarwedde van 180 gulden is verbonden. Gehuwde lie den niet ouder dan 50 jaar en geen kinderen tot hunne lasten hebbende kunnen hun ver zoek schriften indienen voor 1 5 Aug. e.k. bij den Voorz. van het College den heer J. Knöps alhier. De tweede zitdag van den Hoofdelijken Omslag zal gehouden worden op Dinsdag 1 Aug. 1911 De belastingschuldigen wor den herinnerd aan het op de aanslagbiljetten met rood gedrukte verzoeken. Stad aan 't Haringvliet. Door het mooie weder konden nu reeds sommige boeren tarwe snijden. Bij den landbouwer Mooyaart werd de rogge zelfs al gedorschen. De loting voor deze gemeente zal plaats hebben op Vrijdag 18 Aug. a s. des voorm. 10.30 ure ten raadhuize te Middelharnis, De namen voor deze gemeente zijn Cornelis Arensman, Aren Jaques Braber, Johannis Huizer, Pieter Kardux, Aren Jan Landheer. Leendert Maliepaard. Johannis Silvius, Mattheus van der Slik, Gerrit Soldaat Jacob van Splunler, Marinus Vroegindeweij, en TeuDis de Wachter. Breidde het mond- en klauwzeer zich in deze gemeente schrikbaar uit, oieuwe gevallen komen gelukkig nu niet meer voor, terwijl alle beesten reeds beterende zijD. Van de lichting 1910 moet voor herhalingsoefeningen opkomen Johannis Breesnee behoorende tot het 3e Reg. Inf. ie Bat. De vorige week viel het zoontje van Dr. van Toorenenbergen in een diepe moddersloot. Na eenige vergeefsche pogin gen wist hij zich weder op den kant ie werkeD. Deu Bommel. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat wanneer men bij eenig vee mond- en klauwzeer ontdekt, daarvan tei- stond kermis geveen ook dat een afdruk van de maatregelen ter voorkoming van hetzelve, ter Secretarie kosteloos verkrijg baar is gesteld. Door van een voer hooi af te glijden had H. B. het ongeluk zijn vinger te kneu zen en kan hij daardoor geen werk ver richten. Een goed begin. Den landbouwer J. Koert alhier, heeft deze week zijn geheele juingewas verkocht tegen t 2,25 per 60 Silo. Aan den milicien-verlofgaDger L. Ripmeester, die voor herhalingsoefening was opgei oepen legen 4 Sept.'1 1, is uitstel verleend tot 13 Nov. 'n. Woensdag j.l. had het zoontje van P. G. J. de »aardigheid« een ijzeren ring aan zijn vinger te schuiven. Het duurde echter niet lang of de vinger begon zóó ie zwellen, dat de ring niet anders dan door kunstmatige behandeling van den smid kon worden afgenomen. Vreesde men, dat vanwege de felle droogte het beschot der aardappelen klein zou wezen, bij een landbouwer alhier schijnt geen reden tot klagen, daar hij Daar verluidt, nog 170/80 H.L. per gemet rooit. Ooltgensplaat. De op Maandag 1. I. verdronken knecht van de Zierikzeesche boot is Donderdagmorgen om half tien drijvende gevonden juist op de plaats waar hij verdronk Na hem hier gekist te hebben is hij dien zelfden middag naar Zierikzee vervoerd, om daar begraven te worden. De loting voor deze gemeente zal worden gehouden te Oude-Tonge op Vrijdag 18 Augustus a.s. nam. 1 uur. Door den heer J. A. Slis is aangevraagd om vergunning tot plaatsing van een benzi- ne-motor in zijne schuur. Op Woensdag, 9 Aug. a.s nam. 3 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek iD te brengen. Oude Tonge. In den loop van deze week lag het varken van J. Gebraad dood in het hok aan de vlekziekte gestorven Vrijdag 18 Augustus n.m. 2 uur zal in deze gemeente de loting voor de nationale militie plaats hebben. Met goed gevolg en geringe kosten is door J. J. C. de Lignie Mr. smid te Oude Tonge, eene Northonwel geslagen in de weide van den landbouwer M. P. Vrees wijk. Dirksland. Het vee van den landbouwer D. den Hollander is van de bekende vee ziekte genezen. Stallen e. d. zijn heden ontsmet. Thans is mond- en klauwzeer uitgebroken bij het vee van J. Ardon en W. de Ruiter Woensdag geraakten een paar buur vrouwen op den Straatdijk, na voorafgegane ruzie met elkander slaags, wat met een hevige kloppartij eindigde. Kwestie met kinderen scheen de oorzaak daartoe te zijn. Donderdagmorgen gonsde een zwerm bijen op het Schelpenpad. De oud brieven besteller v.| d. Heijde, belust op zoo'n bui tenkansje had weldra een hulpmiddel bij de hand om ze zoo mogelijk te bemachtigen. Het gelukte hem al spoedig, het hoofd binnen te krijgen. Tengevolge hiervan had hij tegen den avond de gansche zwetm binnen, en bracht ze naar een andere bestemming over. Het avontuur is de wereld nog niet uit. Door een commissionair is, reeds met dat doel, niet minder dan 3000 Heet uien gekocht, tegen den prijs van f 2,00 maxi mum. Herkingen Aan den heer A. Munters Weth. dezer gemeente, van wien het een dezer dagen 40 jaren was geleden dat hij als lid van den Raad werd benoemd, en ial dien tijd als zoodanig zitting heeft ge had, is namens leden en oudleden door den Burgemeester een souvenir aangebo den, bestaande uit een prachtige stoel. ,In deze gemeente circuleert evenals de beide voorgaande jaren een lijst tot inzameling van gelden ter feestelijke viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. Op 17 Aug. e k. des middags te 12 ure zal te Dirksland de loting voor de Nat. Mill, voor deze gemeente plaats heb ben in combinatie met de gemeente van Nieuwe Tonge. Een zoon van D. de R uit de na burige gemeente Dirksland kwam deze week alhier het dorp uit rijden per fiets waarbij onverwachts de fiets middendoor brak en hij op gevoelige wijze enkele malen kopje over maakte ever de straatsteenen. Behalve de materieele schade bracht hij het er overigens nog goed at. Verlofgangers der Nat. Mill, welke volgens hun bekende regeling met 1 Aug. overgaan bij de Landweer moeten daar mede in verband hunne zakboekjes voor 31 Aug. a.s. ter Secretarie dezer Gemeente inzendeD. Een vette snoek gevangen. Een dochter van J. v. E. alhier gebeurde het deze week tijdens het waterscheppen door opwippen der plank te water te geraken in de kreek gelegen achter langs de Elizabeth straat. Haar broer fluks toegeschoten smaak te het genoegen haar spoedig op het droge te helpen. Aangez:eu in deze even als in meer andere sloot in wel eens meer komt dan aardappelschillen kan er moei lijk van een aangenaamlaat staan frisch bad gesproken wordeD. Goedereede. Den heer Veenhoven di recteur der telegraaf en posterijen aihler zal met 1 Aug. a. s. naar 's Gravenhage worden overgeplaatst. Vroege oogst. Door eenige landbou wers is alreeds een begin gemaakt neet rog gesnijdeu. Ook worden op sommige velden erwten gepikt. De kaaimuur aan de have.D in deze gemeente is met een eind gewapend beton verrijkt. Ouddorp.* De Chr. Zangvereeniging sLooft den Heere« wenscht de volgende week Woensdag bij gunstig weder, haar jaarltjksch uitstapje te maken. Thans zullen den Haag en Scheveningen het doel van den tocht zijn Het warme zomerweer trekt tegen woordig tal van menscheo van buiten ons dorp naar het strand, om daar met volle teugen de zuivere zeelucht in te ademen. J. K. timmerman aan de in aanbouw zijnde vuurtorenj had het ongeluk om een spijker in zijn voet te trappen, waardoor hij thans onder geneeskundige behandeiing is. Zuidland. Ongeluk met een Automo biel. Een automobiel ongeluk, dat dank zij de verschillende omstandigheden nog geluk kig verloop had, greep Maandagavond plaats op den landweg tusschen deze gemeente en Abbenbroek. De derde reklame afdeeÜDg van het Circus Charles, dat op 't oogenblik met een kolosaal gevolg in Rotterdam ver toefd, bevond zich ongeveer om 7 uur 's avonds op deu terugweg naar Rotterdam als zij tusschen de bovengenoemde plaatsen op den smallen landweg een hooggeladen hooiwagen tegenkwam. Daar debes'uurder van den hooiwagen n'et uitweek, probeerde de chauffeur aan den zijkant voorbij te rijden Dit mislukte evenwel op den smallen weg en de auto storte in het meer dan twee meter diepe kanaal, dat langs den weg loop'. Den leider der afdeeling, den reklame-chef Skozinski, gelukte het in 't laatste oogen blik van de auto te springen. De 5 andere reklame-agenten en de chauffeur stortten evenwel tegelijk met de auto in het ka naal. Daar de auto gesloten was, bevonden deze heeren zich in eenen treurigen toestand het dak der auto stak evenwel een klein beetje boven het water uit. Hulp was in 't geheel niet te zien. De geredde reklame chef liep wat hij loopen kon naar het on geveer een kwart uur afgelegen dorp Zuid- land en haalde redding, onderweg voortdu rend revolverschoten lossend. Toen de red dingsbrigade op de plaats des onheils ge komen wasmoesten de ruiten der auto stuk geslagen worden, om zoodoende de reklame agenten met goed resultaat te kunnen red den. Toen eerst konden zij, die kampten met den dood der verstikking, uit huDDe benarde positie verlost worden. Twee personen werden bewusteloos op 't droge gebracht en moesten onmiddelijk onders dokters behandelilg gesteld worden. De toestand is evenwel niet hopeloos. De overigen, gedeeltelijk door de glasscherven verwond, zijn met den schrik vrij gekomen De directeur Charles heeft, wat zich laat begrijpen, door dit ongeluk een niet geringe schade, daar de Auto en het dure rekla me materiaal geheel vernietigd is. Gemeenteraad Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Gemeente HERRINGEN", gehouden op Vrijdag j.l. 21 Juli, des voorm. 10 ijre. Alle leden zijn aanwezig. De Voorz. M. C. Zaaijer. opent de ver gadering en doet door den secretaris de notulen der vergadering lezen, welke onver anderd worden goedgekeurd en geteekend. Vervolgens wordt mededeeling gedaan der navolgende ingekomen stukken le. Procesverbaal van opname van Boeken en Kas der gemeente, ten kantore van C. Witvliet, gemeente-ontvanger alhier, waarbij aan B. en W. is gebleken, dat alles in de beste orde verkeerde, en dat, vergeleken ontvangen uitgaaf, in kas moest aanwezig zijn f321.22 hetgeen in verschil lende munt hun is vertoond geworden, en mitsdien dus aanwezig was. Tegelijkertijd is ook de Armenkas opgenomen waarbij bleek in kas aanwezig te zijn f 539.44 2e. Een schrijven van de Com. der Koningin der provincie Z.-Holland, waarbij aan den Burgemeester dezer gemeente ver lof wordt gegeven, zich vanaf 22 Juli tot 12 Aug. buiten onze gemeente te gaan vertoeven mits hij zijne werkzaamheden aan den oudsten Weth. opdraagt. Daarna is aan de orde onderzoek geloofs brieven der nieuwbenoemde raadsleden Den Boer, Mans en V. d. Velde Lz.Jr. De Voorz. verzocht deze heeren zich even zullen ver wijderen en stelt hunne stukken in handen van J. v. d. Velde en J. v. Kempen, die bijgestaan door den Secretaris dezelve na zien en alles in orde bevinden. Dientenge volge wordt tot hunne toelating besloten De heeren ter vergadering terugkomende worden door den Voorz. dit meegedeeld en met hunne benoeming gelukgewenscht. Volgt nu een voorstel van B. en W. om het tractement van de lantaarnopsteker met f5 te verhoogen. Wel is waar bedoeld tractement pas eene kleine verandering heeft ondergaan, doch dat was ter aanzien van uitbreiding zijner werkzaamheden ten gevolge vermeerdering van het aantal lan taarns. Nu echter ook des zomers zelfs een paar stuks op de kaai moeten branden is deze verhooging als billijk aan te bevelen De Raad is algemeen van gevoelen, het voorgaande in aanmerking genomen, deze verhooging te gering is en zagen liever het salaris verhoogd met f 10 waartoe wordt besloten. Komt in behandeling het in de vorige vergadering reeds aangekondigde verzoek van G. Nijpjes, thans ook vergezeld met eene van Th. Kaashoek, om n.l. den grond voor liunne woningen thans in huur en erfpacht van het Algemeen Armbestuur te verkrijgen. De groote van dat van Nijpjes beslaat 6 dat van Kaashoek 26 Voornsche Roeden. Thans bedraagt de huur 30 cent. B. en W. stellen voor, dit aan hun in erfpacht uit te geven tegen 40 cent per Roe. Nadat den Raad zich heeft overtuigd, dat elk dezer verzoekers hun erf vlak voor hunne woningen dan komen te bezitten, wordt daartoe een parig besloten. Volgt nog eenige af- en overschrijvingen op de Gemeente-Begrooting 1911. Van den post straaten en pleinen is volgens meede- deeling van den Voorz. overgehouden een som van f350 en stelt voor dit op den posthaven en kaai te brengen. De Voorz. zegt in verband hiermede dat aldaar noodig te hebben om daarvan ook het dijkje voor de ligplaats van den beurtman 2 Meter hoog te beleggen met betonplaten. Hij zegt met de Dijkring daarover nog' te moeten onder handelen. Een en ander tengevolge een er questie tusschen het Bestuur der Gemeente en dat van de Dijkring onlangs voor H. H. Ged. Staten behandeld. Na een weinige bespreking wordt deze af- en overschrijving goedgevonden. Komt ter tafel de voorloopige vaststelling der Gemeente-Rekening 1910. De voorz. verzoGht de heeren Mans en v. d. Velde Lz. Jnr. de rekeningen te willen na zien. De verschillende hoofdstukken 12 in getal worden voorgelezen en bleek te zijn in Ontvang f 11340,68 in Uitgaaf f 10821,34 sluitende alzoo met een batig saldo van f 519,34. Op de vraag van den voorz. of de heeren nog op- of aanmerkingen hebben op deze rekening zegt de heer Keijzer verzocht te zijn aanmerking te maken op de leveringen aan de gemeente. Hij zag dit liever precies op beurte geschieden. De voorz. antwoordt, hoewel het thans niet aan de orde is daar over te spreken, dat personen bij de levering betrokken zich dan hebben te wenden tot B. en W. Niets meer aan de orde van be handeling zijnde en geen der heeren het woord verlangend gaat de openbare in geheime zitting over ter behandeiing van Reclame's H. Omslag. FosferUen. SOMMELSDIJK. Gedurende het eerste halfjaar 1911 zijn alhier aan het postkantoor ontvangen 500 telegrammen. Visseherü. Middelharnis. Van de visscherij is te IJmuiden binnengekomen de vischsloep ■dVoorlichter« st. J. de Koning met 18 last haring. Litslaj? Aanbesteding*. MIDDELHARNIS. Woensdag had in de Timmermanswin kei van G. van Ek de aanbesteding plaats van het afbreken en weder opbouwen van een woonhuis staande in de ring van den heer J. v. d. Koogh. TIMMERWERK. T. Mosselman f 391. P. Meijer 522. P. Meijer in massa 2322 METSELWERK. L. Buurveld f 1945. C Pijl 1624. SMIDSWERK. Wed. A. Nieuwland f 90. J. v. Strien 92. A. A. C. Bulh 2> 94. C. Wes'p'ate 2> 97. G. Nieuwland 98. Gemengd IWietiws. Over Castro. De AmerikaaLsche gezant te Ctracas meldde aan zijn regeering, dat de onrust barende geruchten over een landing van den vroegeren President Castro in Venezuela tot nu toe niet zijn bevestigd. Te Caracas gelooft men niet aan een terugkeer van den ex-President en verklaart men alle gerucb ten «ver diens landing en aanrukken op Caracas voor uit de lacht gegrepen. Hoe twee veldwachters gevangen werden. Men schrijft aan het vNws.» Niet minder historisch dan het verhaal, dat dezer dagen een onzer lezers uit de omgeving van Boxtel ten beste gaf over zijn avontuurlijke jacht op de boeven, is de volgende geschiedenis, twee veldwachters overkomen. De geschiedenis is nog weinig bekend, ook onder politiemannen. Ik heb ze echter uit betrouwbare bron, n.l, van een der veldwachters zelf. Slechts onder voorwaarde, dat ik alle namen zou weglaten, mocht ik ze meedeelen. Ik Iaat nu den veldwachter zelf de zaak vertellen, zooals hij ze mij ongeveer heeft verhaald De boevenjacht meneer op zich zelf een droevige zaak, leidt tot de meest komi sche dingen. Deze week waren ik en mijn collega op een nacht dt- bossehen ingegaan, om te trachten, of het gtluk ons wou dienen en we de boeven konden opsparen. We hadden ons in burger gestoken en het oudste en vuilste plunje uitgekozen, want hetslech'ste is nog te goed, om door bossehen en slooten te kiuipen. We zagen er dus zoo heel voornaam niet uit, dat kunt u begrijpen. We hadden al een paar uur door de dichte bossehen geloopen, zonder iets ver dachts, te zien toen we opeens op een afstand bet breken van takken hoorden. Daar bet maanlicht juist op 011s viel, bukten we snel en kropen in een sloot onder struik gewas, om ons niet bloot te geven. We lagen op onzen buik, de revolver in de band en de oogeu scherp gericht op het punt waar het geritsel vandaan gekomen was. Wij wachtten we hoorden of zagen niets meer. We gaven de hoop al op en wilden ons juist oprichten, om verder een onderzoek in te stellen, toen wij beiden plotseling van achteren werden besprongen en aangegrepen en eer we tijd hadden ons te verweren, lagen we geboeid in de sloot We zagen nu twee politiemannen in unifurm voor ons staan, die ons trinmfeerend aankeken. Mijn kameraad en ik waren zoo verbouwereerd dat we geen //pap» konden zeggen, en toen*we ten slotte weer zoover bij onze positieven waren, werden we nog uitgelachen op den koop toe. De zaak was echter toch nogal gauw opgehelderd De politiemannen namen ons nu wat nauwkeuriger op en mfj 11 kameraad zei hun, dat zij maar eens iu zijn rechter- vestzak moesten voelen, dan zouden zij zijn //ambfspenning// wel vinden. Dit geschiedde en de '/kleine vergissing// kwam nu aan het licht. We waren nu spoedig van onze boeien bevrijd en er (verd hartelijk om de zaak gezellen, al was het voor de ijverige poli tiemannen een heele teleurstelling Lijk opgepikt. Woensdag heeft de kannonneerboot Sperwer in Den Helder aangebracht het leeds in ontbinding verkeerend lijk van een jongen, dat op zee drijvende gevonden was. Het lijk is door den heer K., in Den Heider, herkend als dat van zijn zoon, die de vorige week bij het zwemmen te Huis duinen is verdronken en wiens kleereu toen op 't strand gevonden waien. Gevat. Men herinnert zich den moord op den Haagschen confitaren handihar Moerad- bey, die in een kamer achter zijn winkel in de Wagenstraat, door messensteken ver moord, gevonden werd. Volgens de Berujnsche recherche vervult de vermoedelijkebedr ij vervan dezen moord, een jonge Griek, G. A., die bij de ontdekking verdwenen en op wien al dadelijk de verdenking gevallen was, thans zijn dienstplicht in het Griekscheleger. Hij moet bij Hollandsche kennissen geïn formeerd hebben naar de over den moord en den vermoedelijken dader loopende geruchten. Door bemiddeling van onzen gezant te Athene heeft het Haagsche O. M. aan de Grieksche regeering zijn aanhouding verzocht. Uur^elüken Stand. MIDDELHARNIS. GeborenMaria Cornelia Helena d. v. Mari- nns Petrus Hersman en Marijke Hap per. Gehuwd Adrianus Dubbeld 21 j. en Adriana Looij 21 j. Bastiaan Driese 18 j en Hnberina van den Bes i9 j. Maohiel Koning 27 j. en Grieta van Groningen 21 j.W illem Schaap 23 j. en Maria Elizabeth Rooij 24 j. Overleden Lena den Boel 74 j. echtgenoote van Adrianus Scherpenisse. DIRKSLAND. Geboren: Lijntje Willempje, d. v. CorneliR Boeter en Buigje de Ruiter. Hendrika d. v. Leendert Struijk en Jannetje Struis. Basiiaan z. v. Cornelis Vis en Maatje van Zuuron. Willem z. v. Huibert Groenendijk en Wilhetmina Troost. Paulus z. v. Jan Cornelis Zorge en Neeltje van Putten. Ondertrouwd Teunis "Wilkes jm. 36 jaar en Pieternella Makkentros jd24 j. Sieven Nagtegaal jm. 41 j. en Neeltje Knops jd. 34 j. Overleden Anthonie Keijzer oud 86 j. wedn. van Dina Zaaijer. Rozetta Noordijk jd. 2 j. GOEDEREEDE. Geboren Gerrit z. v. W. Groenendijk en A. Orgers. Kaatje d. v. J. Tanis en J. den Eerza- mon. Neeltje d. v. C. Rameijs en J. Hoek Grjsbert z. v. J. Roos en C. Luime. Marinus z. v. A. v. d. Ylugt en C. Boshoven. Johannes Cornelis z. v. P. Rameijs en A. v, Wjjk. Levenl. van het manl. geslacht van J. Non en J. Soeteman. OndertrouwdJacob Tanis 23 j. en Jannetje Lokker 22 j. GehuwdW. de Kluiver van Ouddorp en L. v. d. Wende beide 23 j. P. Struijk 26 j. en K. Groenendijk 27 j. van Ouddorp. Overleden: Maatje Zwartkamp j.d. oud 75j. en 7 maanden. Waarneming van het Meteorologisch In stituut te de Bilt. Meest zwakke Zuidoostelijke wind, licht bewolkt droog weer behoudens kans op onweer, zelfde temperatuur. Godsi Predikbeu Ne\ gommelsdijki Westrik. Middelharnis, Langstraat. Middelharnis 's avonds 6 Stad aan 'tHi Den Bommel, van het H Ds. Emmen, Langstraat, v Hack. Ooltgensplaat; Oude Tonge, Nieuwe Tongi Herkingen, v van Ouddoi Dirksland, vo Bokma van lijke gchooi Melissant, voi Stellendam Goedereede, 5,30 uur Ds Ouddorp, voc Ds. A. v. d Middelharnis Dhr. Hiensc Stad aan 't H Den Bommel, Ds. Dekker (Cat. Zondai Melissant, vo Esselink, v Stellendam, 1 Ouddorp, voo Ooltgensplaat Ds. Dekker. Ger Dirksland, vc Ds. Pienemil Melissant, vi Ooltgensplaat leeskerk. Herkingen, uur leeaket Vrije Oude Tonge Ds. L. Wijti Ouddorp, VO< Jonge VergaderinJ Zondagmidda Agenda voc no. 2 21 Jg. N Wat de histo Sta\ Vergader in op Zondagmi der Ger. Ker' Vergaderi: avond 7 u Kerk. Vergaderin Zondagmidd, Vergaderin „8amuel" Z< Ger. Kerk. Vergaderit theus" elke Namens Ouddorp in van Wijngi als grondsla Naar aai hij duidelijl van den mi aan het v. zal dit W lichamelijk de Schriftei Daarom zegen. Wijl en gaven onderwijzer is de Bij be zijn manne gaven gehe deren. Dai deren vele schooltijd Des te met Bijbel te g Nog wer School geei denkenden gebruikt w eene ergerr is. Wel is maar doo verwachten Deze ret groote scl Heeren ac veel le d School nog Beroepen Huizen. kanje toez, ten. Te Groningen, c.a. N.-B. Bedankt te Kesterei Tweetal Dedemsvaa Beroepen ga Wfimbr hoven, te tot voorgai AaDgenoi ders, te Tz Bedankt 's-Hertoger te Arum. Engwierun Bruijn, te Koelewijn, Beroeper Westrum, 'Mr 1 -v - - if 1 Gommiss Zteuwt

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 4