tuwnunbidd. Motorrij wiel Bakkerij ONTVANGEN C. I Jz., f3.- tot f 10.50 per stuk. Bindwerk. i Adwrtenüen. S.V.D. ïuiFio wni WEERBERICHT. 11 Ingezonden stukken. erkoojpiaigen. Nerk eis &c»9snol. WeeKyerslag van Geld- en Fondsemaffl. Marktberichten. PER TELEGRAAF. Terstond gevraagd een bekwame 4984 Adres C.A.Th.LAMBERT, Oude Tonge. Te koop aangeboden voor spotprijs een zoo goed als nieuwe 3 p.k., met magneetontsteking. 2 nieu we binnen- en buitenbanden, nieuwe riem en 1 jaar schriftelijke garantie. AdresH. P. BOEKHOVEN, Som- melsdijk. In de omstreken van Dordrecht te koop aangeboden eene in volle wer king zijnde 4987 met inventaris en wiukelopstand en daarbij bchoorend huurhuis. Koopsom billijk. Direct bij de koop te aanvaarden. Brieven letter H aan de Stoomdrukkerij van CORN. DE JONG te Kinderdijk. de in prachtband gebonden 30 Cent bevattende 5400 vreemde woorden met hare beteekenis. Bij ontvangst van 35 cent aan post zegels of Postwissel geschiedt de toe zending terstond. Verkrijgbaar in den Boekhandel van f. BOEKHOVEN - - - - SOMMELSDIJK. Hoopt ww nieuwe Groote voorraad vanaf H.H. Landbouwers verzekerd uw Veiilenmerriën en Kalfkoeieti tegen het gevaarlijke risico van het werpen, bij de Noord-Hollandsclie Brandwaarborg Maatscbap PU „Oud Karspel" te Altmaar en zijn afdeeling Veeverzetering. Paarden en Koeien 11/2 Vaarzen 2 De agenten zijn gemachtigd om de schade te vergoeden. Oude Boeken worden als nieuw gebonden ter Boekbinderij van W. BOEKHOVEN, SOMOlSdÜt I tl m- N1! hond verkocht heeft. Wordt besloten half jaar af te schrijven. 5e. Verzoek van dhr. O. Gouswaart om af schrijving van de Hondenbelasting voor den t'jd van een half jaar. Wordt besloten. 6e. Verzoek van dhr. J. A. Slis om afschrij ving van de Hondenbelasting. Wordt half jaar afschrijving toegestaag. 7e. Verzoek vttrr dlfrr S; TT. Köote om gedeel telijke ontheffing der hondenbelasting. Wordt besloten. 8e. Verzoek van dhr. F. 0. Armstrong om op zijn benrt borstels, bezems en andere benoo- digdheden te mogen leveren. De Voorz. zegt dat reeds op den bandel van dhr. Armstrong is gelet en dat deze reeds eeuige leverantie heeft gebad. 9e. Rekening van het Algemeen Armbestuur, welke de ontvangsten en uitgaven sluit met een batig saldo van f889. 98s. Tevens verzoekt boven genoemde op de post van onvoorziene Uiigaven eenigo overschrijvingen (e doen. Wordt toege staan. III. B. en W. bieden bij dezen de Gem. Rekening over het jaar 1910 aan de Raad aan. De Ontvangsten bedroegen f31589,64 en de Uit gaven ƒ31236.Batig saldo f253. De Voorz. verzoekt de heeren Peekstok en Joppe ter gelegener tijd de Rekening na te zien. IV. Wijziging Politie-verordening. Daarom trent zegt de Voorz. dat de Havenmeester last heeft van de schippers, als zij achter— of. voor uit moeten verhalen. Daarna leest de Voorz. Art. 86,2e lid der Politie-verordening voor, en zegt dat nu de bedoeling is dat het lid alzoo wordt gelezen, dat de s. hipper verplicht is, zijn schip te verhalen, zij geladen of ledig wanneer de daartoe bevoegde beambte dat verlangt, en doen zij dat nu niet, dan zal de Strafbepaling op Art. 86 worden toegepast. Wordt goedgekeurd. V. Voorstel van B. en W. om eenige wijzi gingen aan te brengen in de BegrootiDg dienst 1911. Wordt goedgekeurd. VI. Uitloting Obligatie van de leening 1895. Daarom verzoekt de Voorz. dhr. Peekstok als jongste lid het nummer te trekken, waarna blijkt dat getrokken is Nummer 14. Dit aandeel bedraagt f500 en wordt besloten den 10 Jan. 1912 betaalbaar te stellen. VII. Eenige wijzigingen in het Kohier der Hondenbelasting over 1911. A. lireur heeft *een trekhond. J. Buscop een scheepshond, D. Suth een pleizierhond. Q. Buis een trekhond. .Tozef van Del, pleizierhond, P. Lecomte pleizierhond. Joh. Kruider trekhond, Andries Mol, waakhond. Iz. Roetman trekhond. A. Vroegindewei 2 trek honden. De Voorz. vraagt of de heeren er geen be zwaar tegen hebben dat het Kohier wordt opge maakt, hetwelk wordt goedgekeurd. VIII. De Voorz. verzoekt de Raad om bij Ged. staten verlenging aan te vragen omdat de kinderen 1 Sept. nog niet in het nieuwe lokaal kunnen, daar het dan nog niet klaar is en deze verlenging tot 1 Dec. uit te strekken, is het dan vroeger klaar, dan kunnen zij er in. Wordt goedgevonden. Dbr. de Grasff vraagt naar aanleiding van de m*-'t»-deeai g des Voorz. dat nog 2 nooddeuren n. gewacht moeten worden in de Openb. School n ie nan de West of Oostkant, ofindenvoor- i ei komen. e Voorz. Deze worden aangebracht in de voor gevel bij lokaal 4 en 5. Dit maakt een extra ausien van f300. De Gemeente Architect heeft globale rekening gemaakt naar de aanbeste- d nu, ui aar nn heeft hij het wederom geraamd dom- die twee nooddeuren en nu bedraagt het 1 4067 plus onvoorziene ODkosten f4250. Dbr. de Graaff. Is de tijd van de aanbeste ding al bepaald? De Voorz. zegt ais dat zoo mogelijk deze 4 Aug. zou plaats hebben. Ik heb reeds geschre ven aan de district-Schoolopziener en tevens gevraagd om zoo spoedig mogelijk de stukken terug te sturen dan kunnen wij beginnen. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorz. de Openb. Vergadering en gaat de Raad over in geheime zitting. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente MID- DELHARNIS, op Vrijdag 21 Juli 1911 des n.m. 2| uur. Aanwezig 8 leden. Aiwezig de heeren O. Kolff, L. Korvink en C. v. d. Bloot. De Voorzitter opent devergadering en verzoekt de Sec. de notulen voor te lezen waarna dezelfde onveranderd wordt goedgekeurd. a. Aan de orde is 1. Van H. H. Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen vaststelling kohier H. O. 1911. 2. Een schrijven van regemen van het weeshuis naar aanleiding van 't overlijden der weesvader. Om een oproeping te doen van sollicitanten voor wiesvader, en ten 2de om aan de weesmoeder voor de diensten eeD reeks van jaren aan 't weeshuis betoond haar een pensioen van 1200 'sjaars toe te kennen. Dit schrijven werd op verzoek van den Voorz. door den Bec. voorgelezen, waarna de Voorz. hierbij zijn goedkeurende ge dachten aan den Raad mededeeld, en geeft dit der heeren in overweging wie hierover het woord verlangt. Doch den heer Bom komt hier tegen opHij wil voorstel aanhouden tot een volgende verga dering, hij meent dit, wanneer dit nu dadelijk behandeld wordt, een miskenning van de wethou ders zou zijn, daar dit zijn inziens daar eerst diene behandeld te worden en maakt mitsdien hier een voorstel van aan den Raad, om dit aan te houden tot een volgende vergadering. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer J.J. Blis. Dit wordt door den Voorz. in rondvraag gebracht, en wordt daartoe met 7 tegen I stem besloten. Hierna deelt de Voorz. mede dat is ingekomen eenjschrijven van de nachtwakers M.Vroegindewei en P. Korteweg om verhooging van salaris ook dit schrijven word door den sec. voorgelezen. De Voorz. stelt den Raad voor dit schrijven aan te houden om dit bij de s.s. Gemeente Begrooting in behandeling te nemen, 't welk door den Raad word goedgekeurd. Nog was ingekomen een brief van het bestuur van de Gemeente ambtenaren in Nederland. Een adres van Mej. C. v. Kassei inhoudende dst zij den Raad eervol ontslag verzoekt, de Voorz. stelt den Raad voor haar eervol ontslag te verleenen met 1 Aug. a. s. 't welk door den Raad word goedgekeurd. iDgekomeD verslag van de commissie tot wering van Schoolverzuim. Een adres van de bewoners aan het Zandpad, 'twelk op verzoek van den Voorz. door den sec. word voorgelezen, 't welk inhield verzoek aan den Rsad, daar adressanten vernamen dat zeer waar schijnlijk dit jaar de boomen van het Zandpad gerooid en verkocht zullen worden, als nog zooveel hun insloed daarvan doen gelden ofhet niet mogelijk zij deze te behouden. De Voorz. na eenige bespreking hierover stelt,den Raad, van B. en W. machtiging te verleenen, om van de ambachtheeriijkheid de boomen te koopen plus het plantenrecbt. De Voorz. deelt mede dat nu aan de orde is, onderzoek van de geloofsbrie-en van de nieuw gekozen raadsleden. Wordt benoemd tot leden van de commissie van onderzoek de heeren, Bom, v. d. Baan en D. Slis. Na onderzoek blijkt dat alles in orde is bevonden en word tot aanneming besloten. Hierna is aan de orde gemeenterekening 1910, en blijkt dat dezelfde sluit met een batig saldo van f1227,281/,. Tot rekening van de commissie om de rekening na te zien worden benoemd tot le lid, J. v. d. Koogh, tot 2e lid J. Zaaijer en tot 3e lid J. Slis. Ingekomen is de rekening van het weeshuis en Burgerlijk Armbestuur, en worden door den Voorz. tot commissieleden benoemd de heeren, J. J. Nipus, J. v. d. Baan eu T. Schilperoord. Aan de orde is nu 3 uitlotiDgen van 3 ver schillende aandeelen, voor het le aandeel van de begraafplaats groot i 1000 word getrokken No 5, voor een aandeel voor den aanleg Nieuwstraat. Zandpad f4500 word getrokken No 2, voor een aandeel van het maken Kaaimuur f4500 wordt getrokken No 5. Als nu word door den heer J. J. Slis rapport uitgebracht van de rekening gasfabriek, en kan de commissie tot goedkeuring der rekening besluitsn, mits voortaan de winstverdeeling welke thans is f548.52, og de Gemeenterekening nis buitengewone ontvangst worde gerekend. Dit wordt goedgekeurd. Als nu gaat men over tot benoeming van een onderwijzeres in de plaats van Mej. 0. v. Kassei en wordt door den Raad met op Inaalgemeene Btemmen benoemd, Mej. J. Dangerman te Nieuw Helvoet. De Voorz. deelt meds dat er eenige wijzigingen in de gemeente begrooting hebb- n plaats gehad, welke na voorlezing worden goed gekeurd, als ook word de bestaande strafveror dening volgens Art 178 van de gemeente wet voorgelezen. Hiermede zijn de punten der agenda afgehandeld. De Voorz. deelt nog mede dat eenigen tijd geleden met B. en W. van Somm.elsdijk bespre kingen hebben plaats gehad; dal de gemeente van 8. bereid was een gedeelte van de Laagaw'g van af het Zandpad tot den overweg. Dat de kosten daarvan bedragen 180 en dat een riool zou moeten gelegd, doch wilde men hiertoe over gaan dan zou men verplicht zijn hierover eerst met het polderbestuur te spreken, en word dit voorloopig nog aangehouden. Hierna deelt, de Voorz. Dog mede dat de Kaaimuur op denhoek bij Peeman noodzakelijk zou moeten worden ver beterd en dat hem gebleken is na onderzoek der kosten door den gemeente opzichter dat de kosten dezer zouden bedragen f750 en dat deze kosten gevorder kan worden door af te boeken van het voordeeiig saldo der Gemeente rekening. Daartoe word besloten. Daarua deelt de Voorz. den Raad het voorstel tot verbreed ing van de Dronkemanspad van af de Ger. Kerk, eu ia de heer Bom bereid dit in erfpacht af te staan voor f35. De Voorz. vraagt of de Raad bereid is hiervoor f25 en dat de Ger. Kerk daar dan 10 jaarlijksch aan bijdraagt. De heer Born zou het niet meer als billijk vinden dat K. Meijer, hier ook aan zou betalen daar deze er ook wel terdege belang bij heeft. Na nog eenige bespreking wordt den heer Schil peroord door den Voorz. machtiging verleend met den kerkt raad der Ger. Kerk daar over te spreken en later daarvan rapport uit te brengen.. Hierna verzoekt de Voorz. den Raad hem mach tiging te verleenen tot aankoop van een portret van H. M. de Koningin, waarvan de kosten zoo wat zullen zijn 12 a 14 gulden waartoe wordt besloten. Tenslotte worden door de leden J. v.d. Baan, D. Slis en J. J. Slis vragen gesteld, ten le of het pachtcontract luidt dat de gemeente heeft met den huurder van de wei in de Oostplaat. Hierop antwoord de heer Born dat hü als huur der moet zorgen dat als er beesten in geweid werden deze niet kannen komen ineen andennans weide, 2e vraag of er eens op gewezen kan worden bij mogelijk voorkomende branden zooals bij Buis dat er een brandspuit is bij G. Bresijn, 3e vraag of er al een voordracht bekend is tot benoeming van een directeur der gasfabriek, de heer Schil peroord deeld hierop mede dat hij als lid der gascommi3sie reeds een onderhond heeft gehad met den heer Rietschoten en zeer waarschijnlijk de volgende week een voordracht van 4 personen bekend zal worden. Niets meer aan de orde wordt de vergadering door den Voorz. gesloten. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) 's GRAVENHAGE, 20 Juli 1911. Aan den heer Redacteur der Raas- en Scheldebode. Mijnheer de Redacteur In uw stukje over den Heer Vegtel verwijt U de „Vrijzinnige" dat zij hem gaarne met modder gooien. Mag ik U beleefd doen opmerken dat deze eigenaardigheid misschien wel van de „Flak- keesche Vrijzinnigen" gezegd kan worden, doch niet van de „Vrijzinnigen" in het algemeen. Het zal U toch niet ontgaan zijn dat slecht een zeer enkel Vrijzinnig biad melding gemaakt heeft van de brochure-Mulder, terwijl geen enkel Vrij zinnig blad getoond heeft de minste waarde te hechten aan den inhoud. Dankbaar voor de op name. Hoogachtend EEN HAAGSOH VRIJZINNIGE. Op Woensdag 26 Juli 's voormiddags 9 uur te Stellendam in bet Logement van Troost 126 perceelen tarwe, haver en errten in de Adriana- Eeidracht- en Halspolders onder Stellendam en in den Ouden Oostdijk onder Ouddorp. No.aris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 27 Juli 1911 des nam. 5 ure te Ouddorp, nabij bet S rand-restaurant voor den Heer Bennemeer van een soiiede Loods (keel), ook in te richten als wagen huis of bergplaats, groot 23 M2. benevens timmei hout, beslaan le uit niet gebruikte en alzoo nog geheel nieuwe materialen, w.o. 24i0 kraaldelen van 16 vt. en 80 kraaldelen van 22 vt. alsmede geschaafde en geploegde planken Deurwaarder GOENENDIJK. 4985 Woensdag 2 Augustus, inzet i Woensdag 9 Augustus, alslagj tu ens es nam's 2 uur in het Logement de //Gouden Leeuw// te Goedereede van: a 1.58.30 H.A. bouwland in bet West-Nieuwland onder Ouddorp. b 1.98.40 H.A. bouw- en weiland in den polder Oude Oos dijk onder Ouddo/p' c 1.11.80 H A. weiland in het Oudeland onder Ouddorp. d 5 56.50 H.A. bouwland in den Grooten Zuiderpolder onder Goedereede in peroeelen en combinaties, e 5.57.50 H.A. bouwland in den 8 Ven kavel van den Adri- anapolder onder Stellendam in perceelen en combinaties. Notarissen C. W. P. C. VAN LIDTH DE JEUDE te s'Gravenhage en A. VAN SCHOUWEN. Donderdag 3 Augustus inzet 1 Donderdag 10 Au0us.us alslagj likens des namiddags 3 uur in be. Hotel Spee te Som- melsdijk van 9.52 85 hectare bouwland in kavel E. van den polder de Westplaat onder Sommel8dijk in 4 perceelen en combinatie, ten verzoeke van de erfgename van wijlen de Hoog welgeboren vrouwe M. van Reigers berg Versluijs, douairière van den heer Mr. Th. A. Limorecbtsen. Notarissen Jhr. W. F. A. VAN PESTEL te 's Gravenhage en A. VAN SCHOUWEN té Goedereede. Donderdag 3 Aug. 1911 's avonds 6 uur, verkoop van aardappelen en uien in de pol ders Oudeland en Heerenland te Oude Tonge, ten verzoeke van de Erven dbr. D. van Es Kz. bij Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge. Notarissen VAN SCHOUWEN en VAN IS- PELEN. Verhuring bij Inschrijving war de bene ficie voor 10 jaren van at blootschoof 1911 tot en met blootschoof 1921 van twee per ceelen bouwland in den polder Battenoordte Nieuwe Tonge, groot 2 H.A. 14 A. 10 c.A. toebehoorende aan dhr. P. van den Broek te Nieuwe Tonge, tegen de vastgestelde huur- som, Onderleekende en gesloten inschrijvins- biljetten te bezorgen vóór of op 5 Aug. 1911 bij Notaris J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Zaterdag 5 Augustus, inzet Zaterdag 12 Augustus, afslag )telKen3 3 av' 6 uur te Ouddorp in het logement van Akers- hoek van een huis en gevolgen le Ouddorp aan den Bokweg en den Dirkdoensweg in den polder het Oudeland in 2 perceelen en Combinatie ten verzoeke van de erven van wijlen Frans Witle. Notaris VAN SCHOU WEN. Verhuring bij inschrijving voor 10 jaren van bloolschoof 1911 toten met blootschoof 1921, van een perceel land gedeebelijk bouw land en gedeeltelijk boschhukhou' in den pol der Batte noord te Nieuwe Tonge groot 1 II.A. 13 A. 60 e.A. toebehoorende aan dhr. J. Joppe Oz. Ie Sommelsdijk, legen een door belang hebbenden in le schrijven hnurson). Onder- teekende en gcslo'en inschrijvingsbiljetten te bezorgen voor of op 5 Aug. 1911 bij No aris J. VAN ISPELEN le Oude Tonge. Verhuring bij inschrijving voor 10 jaren van at blootschoof 1911 tol en mei blootschooi 1921, van een perceel bouwland aan den Zuiderlandschenweg in den pAder Zuiderlard te Oude Tonge, groot 3 H.A. 98 A. 10 c.A. toebehoorende aan Mejuffr. M. 11. Pulleman te Oude Tonge, groo 3 H.A. 98 A. 10 c.A. toebehoorende aan Mejuffr. M. H. Pulleman te Oude Tonge, tegen een door belanghebbenden in te schrijven huursom. Onderteekende en gesloten inschrijvingsbiljetten te bezorgen vóór of op 5 Aug. 1911 bij Notaris J. VAN IS PELEN te Oude Tonge. Dinsdag 15 I Dinsdag 22 /Augustus, s nam. 5 uur. In het logement van F. Troost te Stellen dam. A. 2.39.50 hectare Tuingrond te Stellen dam, in de kom van het doip, in Kavel elf, uitmuntend geschikt voor bouw errein, ver deeld in 29 koopen en onderscheidene com binatiën, om te aanvaarden 1 November 1911. B. 0.21.10 hectare grond aldaar,, onder den Bui'.endijk in erfpacht ui'geven lot 1 November 1943 a f 13 's jaars, in 4 koopen en combinatie. Notaris VAN SCHOUWEN. (JifsSag Verkooping. OUDE TONGE. Afslag van de onroerende goederen van wijlen den beer D. van Es. No. 1 en 2 huis schuur, mestput f 1900 Barnat. No. 3, 4 en 5 huis, schuur en tuin f 3820 A. Mooijaar*. No. 6, huis f 1010 L. Salie. t*emepg-d JSieuws. Brand te Konstantinopel. LONDEN, 23 Juli. De bladen ontvingen bericht uil Konstantinopel dat daar een vreese- lijke brand woedt, die reeds een kwari ge deelte van de stad heeft vernield. Een krachtige wind bevordert de verbreiding van de vlam men. KONSTANTINOPEL, 23 Juli. De brand brak in den ochtend uit en nam tengevolge van den hevigen wind geweldige afmetingen aan. Ook was er gebrek aan water om te blusschen. Meer dan 2000 huizen en winkels zijn vernield, waaronder tal van scholen en het gebouw van den staf van het le leger korps. Er zijn maatregelen genomen voor het behoud van de departementen van oorlog en financiën. Men tracht een cordon te trekken om het terrein van den brand, door gebouwen tegen den grond te gooien maar het vuur blijft zich uitbreiden. Vooral in de richting van de oude brug over de Gouden Hoorn nemen de vlammen voortgang. Men verzekert" dat het uitoreken van den brand geen ongeluk is geweest, maar dat hij op drie verschillende punten tegelijk is uitgebroken. Verscheiden wijken zijn ver nield. De archieven en lescheiden van het gé- bouw van den staf zijn geiorgen. BERLIJN, 24 Juli. (Part.) De Lokal-An- zeiger bevat een reeks telegrammen over den brand in Konstantinopel, die een levendige voorstelling geven van de ontwikkeling der ramp. Ik ged een deel van deze berichten in volgorde weer. Een telegram van 3 u. 40 gisterenmiddag luidt Van de moskee Soliman tol de brug schijnt alles in een vlammenzee verzonken. De brand is op 6 plaatsen tegelijk begonnen en verbreidt zich snel. Ook het geoouw van den generalen staf is reeds vernield. Het vuur word door den wind aangewakkerd. Het blusschen wordt zter belemmerd door gebrek aan water. Het ministerie van oorlog is eveneens afgebrand. De vlammen verbreiden zich dan in de rich ting van Ak-Serail. De vuurzee owvat reeds meer dan l£ K.M. De minister van oorlog is door een neervallenden balk ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond. Tot nog toe zijn 14 kleine moskeeën afgebrand. Een telegram van een uur later Stamboel brand aan alle vier kanten. Later: De brand duurt reeds 15 uren lang onverminderd voort. Het aantal verbrande ge- boawen is niet te bepalen. Tien wijken van Stumboel staan in vlammen. De brand eischte eenige mensehenlevens en vele gewonden. Tot nu toe zijn er vier lijken geborgen. Bij het instorten van het gebouw van den generalen staf zijn acht man zwaar gewon/1. Later Ik reed zoo even met groote moeite in 2 uur om de heele vuurzee heen, die in het heldere licht van den zomerdag nog alle verwachtingen overtreft. Toen ik een politie agent naar den omvang van den brand vroeg, zei hij //Vraag niet waar de brand is, maar waar Stamboel is.//Ik trof daar terugkeerende brandweerlieden, die er uitzagen als troepen na den slag. Men ziet over de rookende puin- hoopen van de zee tot aan de Ak-Serail- mos kee. Over dien afstand is geen huis gespaard. De tocht door de stad herinnert mij op ongure wijze aan de indrukken in het ingestorte Messina. In westelijke richting strekt de brand zich uit van hel ministerie van oorlog lot aan de groote bazaar. Nog rookt en knetterd overal het vuur. De brandweer is echter volkomen uitgeput. De kerkhoven zien er uit als Zi geunerkampen. Ik zag een jonge vrouw met een verkoolde zuigeling in de armen. Er schijnen echter slechts weinig kinderen om gekomen te zijn, ofschoon de gekwetsten on« telbaar zijn. Iedereen is hier hot hoofd kwijt. Hedenmorgen 10.45 Men is het vuur meester geworden. Daaruit blijk! ook, du' men nog niets weet van de brandstichle s. De ge vangen genomen personen zijn slechts ver dachte lieden, die gewapend door de straten liep. n. KONSTANTINOPEL 24 Juli. De brand is geh'uscht. Het wordt bevestigd, dat Sjei— ket licht gewond is. MtDDJLflARNIS. Hoor do Kerkerend der Geref. Kerk is het volgend tweetal predikanten Alphabetisoh samen gesteld. Dn. J. van Menton te Dodemsraert en Ds. J. J. Steinbart te Laksmond. NIEUWE TONGE. Wegens hot vervuil n der dienstplicht van den onderwijzer B van Putten is in diens plaats tijdelijk aai gesteld als zoodanig 8. iïol- leraan Jz. OUD DORP. Heden (Woensdagavond) 6 uur Bidstond voor 't Chr. Onderwijs in de Iferv. Kerk, spreker: D?. De Lind van Wijngaurdeu vau Patten. Waarneming van het Meteorologisch In stituut te de Bilt. Zwakke wind uit Zuidlijke richting, toe nemende bewolking; mogelijk regen of on weer, zelfde temperatuur. Al weer ligt de week achter ons en wat zou er nu weer over de markt te zeggen zijn. Ja, het is nu eenmaal zoo, verslagen moeten er zijn omdat er een markt is, en toch kan het den armen verslaggevers wel eens de haren te berge doen rijzen als hij zich bij markten als tegenwoordig afvraagt wat is er nu weer te zeggen; en een aan dachtig volger der markt zal misschien even eens bij zichzelf denkenik ben nieuwsgierig wat er nu weer komen zal. Ja, en toch, er is altijd nog een achter deurtje voor den finantieele verslaggever; als hij geen feiten tot zijn beschikking heeft dan kan hij zich aan bespiegelingen over geven. En hierin komen de jongste gebeur tenissen in Marokko en den Balkan ons in niet geringe mate te hulp. Het wordt in beide streken een ware warboel en janboel, waar de hoogere politiek bezig is al hare fijnere draden te spannen die langzamerhand door brutaliteit strakker gespannen, weer eens door scherpzinnige dubbelzinnigheid worden gevierd. Dit spelletje, dat thans weer met harte lust, met eene belangstelling als van een moderne footballwedstrijd gespeeld wordt, heeft echter in niet geringe mate een invloed op de beurs, die de barometer is van het gevaar dat er in sluit. In onze conclusie wenschen wij meer gereserveerd te zijn, doch een feit is dat de Londensche beurs niet vrij is van een zekere mate van zenuwachtigheid waarvan vooral de Eugelsche Staatspapieren blijk geven. Niettegenstaande dit alles blijft de Atne- rikaansche markt hare vaste houding hand haven en zijn vooral de Katoensporen degene die het meest zullen profiteeren van de komende oogsten. Ook is een herstel ingetreden op de Rub- bermarkt, d.w.z. in de rubberprijs. Er zijn vooruitzichten^ die zelfs aanzienlijke rijzing in den prijs van het artikel doen verwachten en gelooven wij dat ook deze aandeelen op dit oogenblik goede kansen bieden. De Oliemarkt was in navolging van de Shell.-aandeelen in reactie. Als oorzaak werd genoemd; verscherping der concurrentiestrijd met de Standard Oil en ook politieke be richten. Wij voor ons gelooven dat een bepaalde oorzaak hier niet te noemen valt, behalve dat wisselende stemmingen elkander het veld bestrijden zonder bepaalde oorzaak. Orders worden dagelijks ler beurze van Rotterdam opgenomen tot 1.30 n.m. legen Amst. Middenkoers en daarna tol geldende koersen, terwijl gedurende de maanden Juli en Aug. onze kantoren des ZATERDAGS gesloten zijn wegens beursvacan ie. Commanditaire Vennootsehap LOKKER, POMPE v. MEERDERVOORT Co in Effecten, Hypotheken, Assurantiën. Telephoon 4495. Middensteiger 7a, bij de Hoofdsteeg. Rotterdam, 26 Juli 1911. Botterdam, 24 Juli. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 0 Veulens, 314 vette Runderen, magere Runderen, 207 vette Kalveren, 1 nuchtere Kalveren, 1205 Sohapen en Lammeren, 629 Varkens, 0 Biggen, 0 Bokken of Geiten. Alles per kilo. van f 0,70 tot 0,78. 0,72 0,80. 0,85 1,05 0,42 0,50. 0j n 0, 0,44 0,48. Ossen Runderen Vette Kalveren Schapen Lammeren Varkens Liohte (v.export), 0,40 0,42. Aardappelen. Westlandsohe klei f 0,aO,dito zand f 0,— a 0,Geld. Schoolmeesters f2,—a 2,15, GelderBcho Kralen f 2,10 a 2,30 per H. L. Chranen. (Binnenlandsehe.) Tarwe per 100 kilo f 9,25 a 10,50, Essexsoorten f 10,50 a 11,50. Haver per 100 kilo f 0,a 0. Bruine boonen per Hg. f a Zaden. Karwjjzaad nieuw f 10,25 met baal. Kool zaad, f 18,a 18.60 per 100 Kg. Lijnzaad geen aan voer. Eieren. Zeeuwsche f 4,20 a 4,40. Overmaasohe f4.60 4,80 per 100 stuks. Rotterdam, 25 Juli. Vee. Aangevoerd 48 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 922 magere Rnnderen, 695 vette Runderen, 238 vette Kalveren 272 nuohtere Kalveren, 0 Graskalveren, 0 Schapen of Lammeren, 0 Varkens, 207 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER V, KILO. Koeien en Ossen van f 0,87 tot f 0,43 a 44 Stieren 0,28 0,33. Kalveren 0,45 0,55. PRIJZEN PER STUK VAR MAGER VEE. Melkkoeien f 150 a 270 Katfkoeien f 160 a 290 Stieren 130 a 860 Pinken 90 a 110 G-aska!\ - a Vaarzen 120 a 160 Pajjfcten GÖ a 250 Slaehtpaarden„ 40 a 170 Fok nui hlere K>l^crou f 14a 18, Pi.ioht 8 a 12,—. Big-gen 8,— a 14, oer week i,30 a 1,90, Handel vet v«e traag, mager vee redelijk, bote,Aangevoerd 111 vaten 22 7i. 208 stukken a kilo. rji O' 1 -al. 54, 2e kwal. 50, 3e kwal. 48 ot. Voi-i' stukken werd besteed a kilo 70 B 76 ot. Eieren. Aangevoerd 62,533 stuks. Kippeneieren f 3,80 a 4,90 per 100 stales Eendeneieren „4,75 a 4,95 Ganzeneieren 0,— a O, Kaikoeneieron 5,50 a 6,— Amsterdam, 24 Juli 1911. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Laagste prjjs Hoogste prjjs per Heet. per Heet. üeeuwsehe Eonten f2.-- f 2 10 Blauwen 2.2.10 Spuische Eigenheimers „2.10 „0 Flakkee3che 0.0. Geldersche Blauwen 0.0. Friesehe BorgerB 2.2 20 Blauwen 0.0. Eigenheimer Poters 0.0. Blauwe „1— „1.20 Bonte 0.0. IJpolder ronden 0.0. Andijker Muizen 2.20 2.60 KI. Muisjes 1.30 1.40 Blauwen2.30 2.50 Westlandsche ronden 3.50 8.60 Schoolmeesters 2.80 3. Katwijker zand 2.2.20 Duitsche roode 0.0. Friesehe Muizen 2.20 0. Nieuwe Malta 6.7, 100 K. G. Vraagt inlichtingen bij H.H. Agenten voor Dirksland en omliggende plaatsen L. VOGELAAR Melissant. Voor Oude Tonge en omliggende plaatsen E. DE HAAS VAN DOR8SER. Zie vervolg Tweede Blad, -- 1

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2