De GROOTE ttfTUXOOF. J. IN. FABERT Laatste Week Van 21 Juli lol 1 Aug. Manufacturen - Confectie «cmeesïteraail. A ieiin s. WEERBERICHT, fecl»eepst|j<liti&eii. Weelrosla! van M- en Fontamaitt. T Reclames, H.lededee- linf/en enz. (20 Cents per regel VAN DE OUDE TONGE. Namens den Min. van Binnenlandsche Zaken worden de lotelingen gewaarschuwd tegen personen, wier praktijken o. a. daarin bestaan, dat zij voorspiegelen in staat te zijn, tegen betaling van eene som gelds, de afkeuringen van lotelingen voor den dienst der militie te verkrijgen. Middelharnis. De jongelingen welke aan de a s. loting voor de Nat. Mili. moeten deelnemen zijn de volgendei J. Faasse 2 W. Vogelaar, 3 J. Oosterling, 4 M. v. d. Berg, 5 L. C. de Koning, 6 A de Bloeme, 7 H. v. Dalen, 8 P. v. d. Valk, 9 M. Polak, 10 D Haagens, 11 P. Jordaan, 12 L. Tieleman, 13 A. Tielemans, 14J. de Blok, 15 M. v. Gelder, 16 H. Dommé 17 J. Kroos, 18 C. B. van Es, 19 A. van Dijk, 20 A. A. van der Plaat, 21 A. Ttg- gelman, 22 J. v. Eek, 23 D. Vroegindeweij, 24 L. v. d. Nieuwendijk, 25 P. Rooij, 26 A. C. Nieuweland, 27 W. Hommel, 28 J. v. d. Nieuwendijk. 29 H. Krijger, 30 A v. d. Stad, 31 J. van DoogeD, 32 J. C. de Koning, 33 J. M. van Dis, 34 C. Holle- maD> 35 J. Sala, 36 J. Looij, 37 A. Peeman, 38 J. Don, 39 A. Faasse, 40 J. Wervers, 41 J. Driesse 42 J Mans, 43 J. Verhage, 44 H. J. Deijs. Heden Vrijdagmorgen lag het var ken van E. Beket dood in zijn hok, 't welk voor genoemd persoon een schadepost kan genoemd worden. Stad aan 't Haringvliet. Het in schrijvingsregister alsmede de alphabetiste naamlijsten der Nationale Militie ligt ter visie tot 28 dezer. Het Kohier der Personeele Belasting No. 1 over 't belastingjaar 191 1/12 is den 14 Juli invorderbaar verklaard Van de lichting 1907 moet voor herhalingsoefeningen opkomen C. L. van Dijk behoorende tot het 3e Reg. Infante rie 3 Bat. garnizoenplaats Bergen op Zoom Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente sterk uit. Van de 137 runderen die op het oude Stadsche gors grazen zijn reeds 120 aangetast. Den Bommel. Dinsdagavond kwam een kind van C. B. zoo geweldig met een voor een wagen bespannen paard van N. K. in aanraking, dat het ter oorzake van ver wonding en bezeering, onmiddelijk onder medische behandeling moest worden ge bracht. Enkele dagen geleden werden alhier reeds nieuwe eigenheimer aardappelen ver voerd. Door H. H. Ged. Staten, i3 het aan dhr. Bisschop, verleend eervol ontslag goed gekeurd. Oude Tonge. In deze gemeente werd in 't begin dezer week ook mond- en klauwzeer geconstateerd. Woensdagavond kregen eenige per sonen ruzie; de zaak zal in handen van het gerecht gesteld worden. Als een zeldzaamheid kunnen we melden, dat er van 15 Mei tot 15 Juli geen sterfgeval heeft plaats gehad. Door den Heer J. Verweij Jz. is Donderdag een hermelijn geschoten deze zat zich juist goed te doen aan een kip en had reeds vele eieren weggenomen. Dirksland. De verleden week, geveilde woning met schuur en erf, staande in het boschje werd Donderdag afgemijnd door C. Knops voor f 1800. Door het afbreken eener oude schuur braken deze week bij enkele bewoners op den Molendijk voor het eerst de zonnestralen door de ruiten de woning binnen. Jarenlang zijn de menschen daarvoor verstoken ge weest. De bekende veeziekte is binnen, deze Gemeente tot dusver beperkt gebleven bij de beesten vanéén landbouwer welker dieren reeds beterende zijn. In geen jaren heeft het aardappel gewas zooveel belooft als thans, de uit komst is over 't algemeen zeer bevredigend, terwijl de kwaliteit uitstekend is. Ook van de ziekte word, niets bespeurd. Voor de schooljeugd breken heden weer een 14 tal blijde dagen aan doordat hun voor dien vacantie is toegezegd. Of de moeders hier ook blijde mee zijn be twijfelen wij. Melissant. Het inschrijvingregister met de daaruit opgemaakte naamlijst der inge schrevene voor de militie lichting 1913 liggen gedurende acht dagen ter gemeente- secreiarie ter inzage. Op een tweetal plaatsen in deze 'ge meente onder het rundvee is mond- en klauwzeer uitgebroken. De gemeenterekening over 1910, ligt gedurende 14 dagen ten gemëe. te secretarie ter lezing. Goedereede. Dinsdagnamiddag stierf plotseling het varken van den arbeider J. d. .E Door eenige zeevisschers alhier werd de vorige week ruim f 100. aan versche visch besomd. Profiteer Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente DEN BOMMEL, op Vrijdag 14 Juli 1911 des n.m. 4 uur. Aanwezig 5 leden. Absent de H. H. Buth en Jacobs. Voorz. de Burgemeester. De Voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Is aan de orde le. Eene missieve van H. H. Ged. Staten houdende goedkeuring van de overschrij ving van eenige posten. Van dezelfde goedkeuring van de benoeming van den Heer C. W. Stern tot Secretaris. 2e. Een schrijven van de Afd. Oost- Flakkee van de Holl. Maatschappij van landbouw inzake keuring van vee. Genoemde Afd. verzoekt den Raad om geldelijken steun. Daar men gewoon is telken jare eenigen steun te verleenen, wordt besloten, ook dit jaar f 10,daar toe beschikbaar te stellen. De heer van Weel stelt voor, dit bedrag niet uit te keeren voor aleer de keuring heeft plaats gehad, daar, vanwege het heerschende mond- en klauwzeer, de mogelijkheid niet is uitgesloten de keuring te moeten uit stellen. Hiertoe wordt besloten. 3e. Bestrating kaai. De Voorz. deelt mede, opgaaf der kosten te hebben ontvan gen,, zijndef 862,54.. De heer Mijs meent, dat het beter is dit werk niet te beginnen, daar het z.i. te laat zal zijn wegens den aanvoer van vlas. Hij acht uitstel ook 'daarom wenschehjk, dat na den vlastijd de gelegenheid tot be strating voorbij zal zijn vanwege den even- tueelen aanvoer aan de kaai. De heer van Weel stelt voor, het werk slechts voor een gedeelte uit te voeren, door n.l. dat te herstellen wat het noodig- ste herstel behoeft, daar hij de begrooting te hoog acht. De lieer Borgdorff, die dezelfde meening is toegedaan zegt dat er van de begroo ting wel wat af kan en dat te doen door niet 6 Meter maar 5 Meter breedte te ver nieuwen. Ook meent hij dat het wensclie- lijker is een klein gedeelte te vernieuwen dan (zooals reeds gezegd is) de inge zonken gedeelten aan te vullen. Vervolgens een kort woord over het uitdiepen van de haven. De heer van Weel meent, dat alles niet te kunnen uitvoeren met het oog op de kosten van de op te hoogen Spuidijk. Verder stelt de heer van Weel voor, opgaaf te vragen van een gedeeltelijke ver nieuwing der bestrating, wat algemeen wordt goedgekeurd. 4e. Gratificatie aan Rijks-en Gem.-Veld wachter. Daar dezen op 31 Mei j.l. (inhul diging Burgemeester) bizondere dienst heb ben gehad, stelt de Voorz. voor, hun een gratificatie toe te kennen van f 3,ieder. Wordt besloten. 5e. Wordt door den heer van Weel in lichtingen gevraagd omtrent het •ophoogen van de Spuidijk, waarna door den Voorz. de noodige inlichtingen worden verstrekt. Daarna wordt door de heer Borgdorff gevraagd of er ook een instructie bestaat voor den aanplakker. Hierop wordt geen afdoend antwoord gegeven. De Voorz. vraagt, of de aanplakborden de Gemeente toebehooren. Hierop volgt een bevestigend antwoord. De Voorz. meent dan, dat niets mag worden aangeplakt zonder toestemming van het Gem.-bestuur. De Voorz. richt zich tot' den heer Borg dorff met de vraag, of er soms misbruik is gemaakt van het aanplakken aan be doelde borden. De lieer Borgderff beweert, daarvan wel terdege misbruik van gemaakt is door het aanpakken van ongeteekende stukken. Hij spreekt daarbij den wensch uit, dat geen ongeteekende stukken meer zullen worden aangeplakt. Na een korte discussie, zegt de Voorz. een nader onder zoek te zullen instellen, zoo naar instructie als anderzins. Vervolgens merkt de heer van Weel op dat de schepen, welke in den peentijd alhier de haven binnen komen, over 't al gemeen te groot zijn en derhalve de klei nere tot last zijn. Hij meent, dat schepen van 300 ton, voor deze haven groot genoeg zijn en wenscht wel dat in de Haven verordening zal worden opgenomen, een bepaling, dat geen grooler schepen zullen worden toegelateu. Ondertussclien wordt medegedeeld dat een dergelijke verordening te Dirksland en te Uollgensplaat bestaat. De Voorz. zegt, aldaar een onderzoek te zullen instellen en belooft, dit zoo spoe dig mogelijk te doen. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. I)e staking der zeelieden en havenarbeiders. Moordaanslag op een werkwillige In de Geraid Douslraut,koek le Swe liuckslraai is gisterenavond omstreeks half twaalf een moord sanslag gepleegd op een werkwillige. Eeu weikwillige die heden uit zou varen met ten van de booten der HoUaudsche Stoomboot Maatschappij had met ziju vrouw, ziju zwager cü eeu jeugdig ueeije deu avoud doo.gebracht iu „Flora". Bij het naar huis gaau meeuden zij ieeds in de Utrechtsche straat gevolgd te wor den door eenige mannen. Zij vonden du vreemd eu waren dus op huu hoede. Iu de Gerard Goustraat, ter hoogte der le ^weelinckstraat weid de werkwillige niettemin lotseiiug besprougeu. Hij kreeg een geweldigen slag up het achternoofd, werd iu den nek gegre pen en tegen den grond geslingerd. De zwager scüreeuwde oogenüiikke ijk uit alie nacht „moord' en onmiddellijk daarop viel een -chot, direct gevolgd door een tweede schot. Gelukkig werd niemand getroffen. Vau alie zijden schooL publiek toe benevens ie agenten, rechercheurs en rijksveldwachters •tie zien voor en in de ve=tiuule van het hoofd bureau van politie hoek Stadhouderskade bevou Jen, en de iu de uabyheid surveilleerende .genten. Op het herhaald moordgeroep namen üe drie aauvaiiers de viueht. Folitie en rechercheurs die onmiddellijk de jtugeving doorzochten en alle wegloopende inen- cüeu nagingen, grepen eerst iemand die zien in je Aio. (Juypstraat achter een teieploonpaat .erschool. iiij bleek een zeeman te zijn die bij iouilteering op het hooldbureau een boksijzer oleek bij zich te dragen. Al spoedig kwam ook een ijksveldwachter met een arrestant aanzetten. Hy had in een der winkels een man zien staan die daar een glas water dronk en hevig opgewonden er uitzag. De man zeide by het binnentreden van den politieman: „Nou dat was daar ook wat; ze wa ren daar zoo hevig aan 't vechten". De .Rijks veldwachter verzocht den man hem te volgen om eventueel te getuigen „daar hij er wel wat van zou hebben gezien". De Rijksveldwachter vermoede n.l. dat deze man er wel meer van zou weten. Op het hooldbureau werd Ook deze ar restant, eveneens een zeeman, geluuilleerd en daarby vond men op hem een revolver. Met deze, met zes patronen geladen revolver, was echter nog niet gevuurd. De aangevallene, die met zijn familieleden allen natuurlyk hevig rfhsteld, naar het hoofd - nureau was geloopen, herkende de beide arres tanten, als twee van de drie personen die hem uadden gevolgd. Rn bovendien kwam een andere getuige zich melden deze herkende zeer perti nent den man op wie bet boksijzer was gevonden als deugene die gescholen had. Het vermoeden is dat deze aanvaller na geschoten te hebbenen vluchtend, zijn revolver heeft weggeworpen. Er werd onmiddelyk naar de revolver gezocht terwijl ook de opsporing wordt beproefd van den derden aanvaller. Nadat voorloopigproces verbaal was opgemaakt werden de beide aanvallers zwaar geboew en onder sterk politiegeleide iu de Fer dinand Bolstraat overgebracht. Ook de getuigen ot-gaven zich daarheen. Een uitgebreid onderzoek ving daar ontniddeüyk aan. Werkwillige vermist. Naar sommige bladen melden, heerscht in eenige gezinnen van werkwilligen onrust over net plotseliug wegblyven vau eenige leden.van het gezin. Zoo is een geval bekend geworden van een gezin, waarvan de man, eeu (jü-jange werkwillige, niet thuis gekomen was. Vermoede lijk moest hij bjyven overnachten in de loods van zyn maatschappij. Zekerheid hieromtrent was nog niet te verkrijgen. Eenige dagen tevoren waren eenige personen bij de vrouw des huizes komen medtdeelen dat zy zich moest voorberei den haar man niet weder te zullen zien, indien hy aan den arbeid bleef. In de haven. De toestand in de haven blijft dezelfde; men krijgt den indruk, dat de ondervonden last, ten gevolge van de staking, hoe langer zoo geringer wordt. De maatschappij ^Nederland" werkt op oogenbtik met 300 man. Enkele booten dezer Maatschappij hebben weer zonder moeite gemon- terdzoo is de Koning n dtr Nederlanden op 't uogentilik voorzien van een volledige bemanning beslaande uit HoUaudsche en Duitsche matrozen ea Ctiineezen als stokers. Ook voor de Banda van dezelfde Maatschapjiy, is, volgens den Wa terschout, bijna een volledige bemanning aange monsterd, Alleen worden heden of morgen nog eenige Chiueesche matrozen verwacht, waarna dau de boot Vrijdag, volledig bemand vertrekken zal. De Frisia van Kon. Holl. Lloyd, heeit ook een volledige bemanning. Zy zal vandaag ver trekken evenalB de Saturnus van de Kon. Ned. Stoomboot Mij welke vandaag met volle lading naar den Levant vertrekt. De Kon West-Indische Maildienst is begonnen te monsteren voor haar nieuwe boot Oranje-Nassau. Baldadigheden. Bij een slager aan de oeldersche kade, die voor verschillende schepen vleesch levert, is gister nacht een grooie spiegelruit iugeworpen. Een ooggetuige verhaalde ons het volgende: Op het Ka tenburgerpleiu kwam uit de stad een juffrouw aangeloopen, eenvoudig netjes gekleed een gevulden boodscbapnet in de hand. In eens ia zij omringd door een troep tierende wijven, die haar het hoedje van het hoofd rukken en het boodschappennet haar uit de hand te scheuten, de iDhoud over de straat te werpen, onder de woorden wij hebben niet te vreten, jij dan ook nietl Dat is een vrucht van de hooggeroemde vrijheid Ontvluchte gevangenen. De twee voortvluchtige uitbrekers he u den zich nog steeds tusscben Boxtel en Best op. De uitgestrektheid bosschen usschen Bes', Box el en Oisterwijk biedt hun een veilige schuilplaats aan. De bevolking in Brabant is zeer be vreesd en klaagt over de weinige hulp bij de achtervolging. Op afgelegen boer derijen gat men deu.voortvltichtigen uit vrees eten eu drinken. Woensdagmorgen zijn een aantal boeren met knuppels ge wapend, begonnen om het terrein bij en om blokhais 42 le Best te onderzoeken, Een onbezoldigd rijksveldwachter deel de aan de politie mede, dat hij verleden Maandag drie der ongewapenden ont vluchten in een sloot zag zitten en hij. ofschoon gewapend, hen voorbij reed, om eerst hulp te halen. De boaven waren natuurlijk verdwenen, toen de veldwach ter met versterking arriveerde. Het is voor de Bossche gemeentepoliiie niet inoge.iik, de achtervolging en op poring geregeld en met kracht voort te zetten, daar andere diensten haar hulp verlangen. Zijn Ëerw. ongesteld is. Wie, kondag zal optreden is ons onbekend. iSuwtübes! siiUifMi. MIDDELHARNIS. Geboren: Christina d. v. Cornèlis Buurveld en Martha Veihage. Pieternella Jacoba d. v. Johan nis Mosselman en Pieternella van Kassei. Jacob z. v. Gozewijnus vau Sliedrecht eu Geertje Soldaat, DEN BOMMEL. Geboren-: Cornelia, z.v. Jan van Zanten en Josina de Visser. Petrus, z.v. Mariuus Joh.Guddeus en Anthonia Hameeteman. Gehuwd: Aoihony Mijs oud 25 jaar en Jacoba Josina Krijger oud 25 jaar. OOLVGENSPLA.AT. Otboren: I.eeudeit z. v. Jan Hokke en Corne lia de Vos. E- geitje d. v. Abraham Duim en Lijutj van Drongeien. Allegaude Johanna d. v. Pelru9 Vervloet en Maria Mulder. Kaatje d. v. Cornèlis Kamp eu Cetfhelia Hendrika Roos. Overleden: Leendert Koppeuaal, oud 10 j. Gehuwd: Bastiaan Hollemau; jm (Oud Beijer- land) oud 36 j. en Cornelia van Veen, jil. oud 23 j MELISSANT. Geboren: Nicoiaas, z. v. Leendert Soldaat en Neelije van Heukeien. Cornelia, z. v. Jan van Dijk en Akke Hoekstra. Ilerh en Schooi. Officieel Gedeelte. G»<lsiii«niilupteningeii. Predikbeurten op Zondag 23 Juli 1911. JSed. tier vormde Kerk. Sommelsdijk, voorin. 9,30 en 's avonds. C uur Ds, Westrik. Middelharnis, voorin. 9 30 uur Ds.8teenbeek v. Lochem, '3 avonds 6 uur Ds. Bruiniug. Middelharnis Evangelisatievoorm. 9,30 uur en 's avonds 6 uur Dhr. Vroegindewey. stad aan 'tHaringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vooru 9 uur Ds. Emmen. Langstraat, voorm. 9 uur en nam. 2 uur dhr. Hack Ooltgensplaat, geeu opgaaf ontvangeD. Oude Tonge, geen opgaaf ontvangen. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen, tlerkingen, nam. 2 uur Ds. Emmen v. Den Bommel. Dirksland, Meiissant, voorm. 9 uur eu nam. 2 uur Ds. Kroese. Stellendam 1 Goedereede, voorm. 9,30 uur en 's avonds 5,30 uur Ds. F. de Gidts. Ouddurp, voorm. 9 uur en 's nam. 2 uur,Ds. A. v. d. Kooij. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 's avonds 6 uur Dhr. Koster van Appelsga. ötad aan 't Haringvliet, voorm. 9 30 uur en 's av. 5.30 uur Catech. Zond. 24 Ds. Esselink. Collecte voor Hulpbeb. Studenten. Den Bommel, voorm. 9 uur Leeskerk. nam. 2 uur (Gat. Zondag 29) 'sav.5,30 uur Leeskerk. Collecte voor de Binnenlandsche Zending. Melissant, geen opgaaf ontvangen. Stellendam, voorm. 9,30 uur Ds. A. Taal. Ouddorp, voorm. 9 uur eu nam. 2 Leeskerk. Ooltgensplaat voorm. 9 uur en 's avonds 6 uur Ds. Van Lummel van Zuidland. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur Predicatie lezen. Melissant, voorm. 9,30 en 's avonds 6 uur Ds. T. Bouma van Doorn, der Garde van Opheusden. Ooltgensplaat, voorm. 9nam2en 's avonds 6 uur leeskerk. Herkingen, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk Oude Tooge, vooriu. 9, en namid.2 en 6 uur Leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9,30 uur Ds. Róssing. Joiigelingsvereenigingën. Middelharnis. Vergadering dor Jongl. ver. op G. G. Pred. 1213b Zondagmiddag van 2 tot 4 uur. Agenda voor a. s. Zondag: voor de pauze S. v. 8. De Zondeval C. J. Blad no 46 19 Jaarg. Na de pauze: Vad. Gesch. Het Oranjehuis, opkomst en beteekenis van ons Land. Stad aan 't Haringvliet. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Immanuei op Zondagmiddag om 1,45 uur in de consistorie der Ger. Kerk. Den Bommel. Vergadering der Jongel. ver. iedere Zondag- avoud 7 uur, in de Consistoriekamer der Ger. Kerk. Stellendam. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Timotheus Zondagmiddag half 2—4 uur in de Ger. Kerk. Vergadering der Knapeuvereeniging op G. G. „Samuel" Zondagmiddag half 4—5 uur in de Ger. Kerk. Ouddorp. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. „Timo- beus" elke Vrijdagavond 7 uur in de Ger. Kerk. llededeellngfn Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte Kinderen SOMMEL8 DIJK. Roelof Pieler, z. v. I. L. Gouswaart en J. Snijder. Pitter Jacob, z. v. J. A. Slis en A. L. Fonkert. Anna Adriaantje, d. v. Abr. van der Baan en J. Volwerk. Kaatje d. v. A. van den Doel en W. Tieleman. MIDDELHARNIS. Cornelia d. v. Johannis Langbroek en Jannetje Knop9. Johannis Gerardus z. v. Joh. Langbroek en J. Knops Gerri'je d. v. Joh. Langbroek en J. Knop9. Machtelina, d. v. L. Blok en M. Hotting. Hiltje, d. v. Corn. Tamboer en Adr. Breeman. Elizabeth, d. v. Joh. M. Essebaggers en Gom. A. de Graaff Jobj'e, d. v. Matth. 8tapel en J. v. d. Wende. Kommertje d. v. Adr. Vroegindeweij en M. Brom Willem z. v. Mar. Blok en W. Freen. Johannis z. v. Joh. Springvloet Dubbelt en Joh. Kattestaart Hendrik z. v. H. Krijtenberg en AalljeKievit Leendert zoon van S. Verhage en A. C. Smit. Leendert, zoon van J. Auperlé en M. v. Antwerpen. DEN BOMMEL. Jacob Jan, zoon van Hendrik de Geuze en Sara Heman8. DIRKSLAND. Hoewel is afgekondigd, dat Ds. Hoogendijk van Stellendam, Zondagmorgen in de Herv. Kerk, zoude voorgaan, zal dit echter niet zijn, doordat, NED. HERV. KEKK. Beroepen: Te Schageu, D. Boer, te Stolwijk. Te Sijbekarspel, G. Ypeij, caud. te Ferwerd. Te Overzand en Driewegen, R. v. d. Waal, te Schore. Te Hoogeveen, J. J. van Ingen, te Woubruggc. Te Waddingsveen c. a. H. A. Heijer, te Renkum. Te Sprang, F. Kyftenbelt te Ter Aa. Te Tholen, A. v. d. Sluis, te Huizee. Aangenomen: Naar Zutphen, J. L. Fabert te Marssum. Naar Odoom, J. P. Scholte, te Dwingeloo. Naar Rottum, G. H. SteijD,cand, te Deventer. Naar Amersfoort, J. Pannebak ker, te Nederhemert. Naar Venlo, A. W. Huiskamp, te Weert. Naar Domburg, G. J. Koldewijn, te Goudswaard. Bedankt: Voor Hem H. J. Witkop Jr., card, te Winschoten. Voor Rotterdam 17e predikant-pi. W. Bieshaar te Zetten. Voor Oppenhuizen, F. G. Hospers, te Workum. Voor Lu ij e broek, JD. Sijpkens, te Krommenie. Voor Kropswolde toez. G. H. Steijn, cand. te Deven ter. Voor Oudsboorn toez. H. Cannegieter, le Drempt. Voor Amsterdam, Mr. J. Schokking te Leiden. Voor Qrollo c. a. G. H. Steyu, cand. te Deventer. Voor Makkum, F. G. Hospers te Workum. Voor Vuursche, E. Warmolts, te Jutphaas. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Onatwedde, W. H. Bouwman te Schoonrewoerd en W. Weener te Oudega Wij m britseradeel. Drietal: Te Utrecht, J. J. Miedema, te Groningen; J. B. Netelenbos, te Herenveen, en Dr. J. Ridderbos, te Meppel. Beroepen: Te Gram9bergen, Q. Bax, te Holten. Te Westeremden, J. M. de Jong, te Raard. Te Nieuw-Amsterdam, J. Jansen te Buruui. Te Werkendam B, E. J. Wientjes te Krimpen aan de Lek. Te Lekkerkerk, N. Hiemer te Dronrijp. Te Schettens, E. Beukema cand. te Hoogeveen. Te Hollaudscheveld, W. Fukkeus, te stadskanaal. Te Boornbergnm, A. Terpstra te Veenwoudsterwa). Aangenomen: Naar Vlaardingen B, D. B. Hagenbeek, te Ouderkerk aan de Ysel. Naar Wilmarsutn, H. Jansen, caud. te Baarn. Bedankt,: Voor St. PaDcraa en HeerHugo- waard E. v. d. Laan, te Wyckel. Voor Bruiuisse J. Tholen, te Hasselt. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Culemborg, D. .T.Leepel te Zeist. DOOPSGEZ. GEM. Beroepen: Te Giethoorn, L. G. Holtz, te Ztjpe. Aangenomen: Naar Warga, R. J. de Stoppelaar, te Graftdijk. Waarneming van hel Meteorologisch In- tituut te de Bilt. Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken, mogelijk regen of onweersbuien, koeler. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s. s. Wilis van Rotterdam naar Java arriveerde 20 Juli te Padang. Het s.s. Sumatra van Batavia naar Amsterdam vertrok 19 Juli van Padang. Het s. s. Vondel van Amsterdam naar Batavia arriveerde 19 Juli te Genua. Het s.s. Tabauan van Rotterdam naar Java vertrok 19 juli te Suez. Het s.s. Grotius arriveerde 19 Juli van Batavia te Amsterdam. Het s.s. Riudjaui van Rotterdam naar Java ertrok 18 Juli van Southamtcn. Het s.s. Prinses Juliana van Java naar Amsterdam vertrok 17 Juli van Sabang. Ons weekverslag vangt aan onder zeer gunstige voorteekeuen. Het is ontegenzeg gelijk dat de Amerikaansche markt er bij zonder aantrekkelijk begint uit te zien. Wel is waar zijn de koersen tamelijk ge rezen maar neemt meer de vooruitzichten der toekomst in aanmerking dan kan men gerust zeggen »wij zijn er nog niet Het blijkt al meer en meer, dat de oogsten zeer gunstig uitvallen en valt er wel eene ge volg trekking te maken, n.l. gelet op de zeer geringe omvang van der zaken in New-York blijkt het al meer en meer dat men het publiek buiten de markt wil hou den. En eerst dan zal men het publiek toe laten tot de markt als de markt een flinke aanhoudende rijzing aantoont, m. a. w. als het tijd voor verkoopen is zal men het pu bliek tot koopen weten te lokken. Thans nu het tijd is o. i. om te koopeu tracljt men het publiek tot verkoopen te krijgen nu eens door dit bericht dan weer door dat bericht. Hoe dit ook zij, onze verwachting van de Amerikaansche markt blijft momen teel, zeer gunstig. Ook geeft de Olie markt ons nog steeds een zeer opgewekt beeld te zien. Uitteraard geeft de Olie markt nog al eens groote variatie, doordat dit bedrijf meestal aan groote verrassingen of teleurstellingen bloot staat maar dat de toekomst der Olie Mij. door liet steeds toenemend verbruik zoowel van Olie als van Benzine schitterend be looft te zijn is wel buiten kijf. De overige markt heeft weinig van zich laten hooren. Wij zijn thans in den komkommertijd. De meesten wikkelen hunne engagementen af en zoodoende is liet ook stil en wat er nog omgaat is meestal likwideeren. Het is dau ook een eigenaardig verschijnsel dat de Arnsterdamsche noteering voor sommige fondsen steeds aanzienlijk beneden New- Yorksehe fariteit blijft. Dit duidt er op dat New-York nog gaarne koopen wil en gebruikt maakt van de zeer onzalige gewoonte van ons publiek om te verkoopen waar het moest koopen. Straks zien wij deze verkoopers hunne fondsen tegen aanmerkelijk hoogere koersen terug koopen met de zeer groote kans om te ver koopen met verlies. Orders worden dagelijks ter beurze van Rotterdam opgenomen tot 1.30 n.m. tegen Amst. Middenkoers en daarna tot geldende koersen, terwijl gedurende de maanden Juli en Aug. onze kantoren des ZATERDAGS gesloten zijn wegen9 beursvacantie. Commanditaire Vennootsohap LOKKER, POMPE v. MEERDERVOORT Co in Effecten, Hypotheken, Assurantiën. Telephoon 4495. Middensteiger 7a, bij de Hoofdsteeg. Rotterdam, 21 Juli 1911.

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 4