V1TDLL0 tteliiks alles mctnoortaii aricliioaar Ha eiscta destijds I. VINK, Stationsweg Ouddorp, Vier en veertig duizend O Barometers, metier* raaf f3.50 Thermoieters, ypaf 15 ets. Das- ei amflMei, voor eiken leeftijd, vanaf 50 ets. Gebr. HAZELZET, Opticiens, Advertentien. Christelijke Bibliotheek blechts vijf gulden per jaar. C. GOUSWAAKT, SOM M ELSRIJK.. STAALPILLEN Pil Blaudi, Kinatappels vaaDr. de Vrij. BROOD !®S&- M. VVN KASSRL ZONEN, MIDDELHARNIS. ENGELAND. PORTUGAL. OOSTENRIJK. GRIEKENLAND. TURKIJE, EGYPTE. NOORD AMERIKA. JAPAN. 4nemesig<l .lieuus. en alle andere soorten MARGARINE zijn voor particulieren alleen bij de winkeliers verkrijgbaar. 4961 VAN BEEK'SHoenilermeel E. van Zetten 4* Zoon Tuinlieden te Middelharnis, A. TEEPE, ApMer, MIDDELHARNIS, L. W. ZAAIJER te Dirksland 4400 Aanbevelend, D Aan de leden werd verzonden als vierde groote boek EEN VERHAAL ÏJIT HET RUSSISCHE LEVEN door ERNST SCHRILL en als vierde groene boekje: WAAROM door LOUISE ALGENSTADT. In dezen jaargang werden alleen aan de leden reeds verzonden circa boeken en boekjes, waaronder het groote prachtwerk UIT EEN HEILIG VERLEDENbenevens eenige «luizende exemplaren van den bekenden Eben Haëzer-kalender, terwijl in dezen jaargang nog 2 groote boeken en 2 groene boekjes zullen verschijnen. Een jaargang van de uitgaven dezer Vereeniging ver tegenwoordigt een waarde van minstens het dubbele der contributie, welke slechts VIJF GULDEN per jaar bedraagt. Niemand verzuime kennis te nemen van de bijzonder voordeelige voorwaarden dezer Vereeniging. Ze zijn uit voerig vermeld in den catalogus der «Christelijke Biblio theek®, welke op aanvrage gratis en franco wordt toege zonden door den uitgever 3 CT CD "l TIMMERMAN en AANNEMER. C-ementsteen- en Cementijzerfabriek. Gewapend- en Ongewapend Beton. Telefoon 4990 Kipstraat 34a ROTTERDAM. 4960 Geen beter Adres <ian SCHEETJE ER A BAKSTEEN, BETOt- ex i u i:\ti j i it w ie it it 1;v Drink- en Voederbakken. Alle soorten Riolen, Ruizen, Putten, halzen wan Regen- hakken en Welputten, enz. enz. In de grootste verscheidenheid en vormRetonvloeren, Stoepen In graniet en Cement. Handel in Cement. Alles onder garantie. BRT Vraagt prijsopgaaf *^8 3726 Depothouder voor Ouddorp en omstreken de beer PAPE; voor Stad aan 't Haringvliet en omstreken de heer MACH1ELSE. bestaat voor „stakingsfondsenom den strijd te kunnea voortzerien. De Engelsehe parlementaire crisis die bet land zoo lang in spanning bield, begint haar einde te naderen. Donderdag zal het Hoogerhuis in laat ste instantie over de vetobill beslissen. Yele conservatieve lords, in hun verzet gestijfd door het verbitterd geschrijf van sommige dagbladen, willen in derde lezing tegeD de wet stemmen. Daarom heeft de leider der liberalen, lord Morley, een dringende oproep aan alle liberale lords gericht, om Donderdag a.s. tegenwoordig te zijn, opdat zij de regeering kunnen steunen. Het spreekt van zelf, dat 't gebeele land met de grooiste spanning afwacht wat de lords Donderdag a.s. zullen doen. Esn regiment jagers is naar het noorden gezonden, om het garnizoen van Eraga te versterken. De minister van Buitenlandsche Zaken verklaarde ter Nationale vergadering, dat er oen overeenkomst (entente) en geen verdrag (consention) tusschen Por tugal en Spanje bestaat, betreffende de samenzweerders aan de grens. De keizer opende den Rijksraad. In de troonrede wees hij op de noodzake lijkheid van de uitbreiding der legermacht een noodzakelijkheid, waaraan zich geen enkel volk kan ontrekken, wanneer het den vrede gehandhaafd wenscht te zien. Vervolgens wees hij op de noodzakelijk heid van de aanne ning der ontwerpen be reffende de Oostenrijksche Hongaar- sche B ink, het scheppen van fiaancieele hulpbronnen en eindelijk van een her vorming van het Kamerreglement. De keizer hoopte, dat de vrede verzekerd zal blijven, dank zij de zeer hartelijke be trekkingen met de verbonden mogenheden en de vriendschappelijke betrekkingen met de andere staten De geheele troon rede werd door den keizer zelf voorge lezen en met groot gejuich begroet. De vermiste richter schijnt op het oogen- blik te Tessalië (Griekenland) te vertoeven. Zelfs meent men te weten, dat hij zich bevindt in handen van den rooverhoofdman Nauphemus, die hem in de omstreken van Elassona gevangen houdt. Het Duitsche gezantschap te Athene heeft de opdracht ontvangen, bij de Grieksche regeering aan te dringen op maatregelen tot. Richter's bevrijding. Verscheidene lichtingen der artilleri- reserve zullen onder de wapens worden geroepen, evenals de reserven der land weertroepen. Generaal Hassins Bey viel heden met een luitenant eD 12 man in een door de A.!ba- neezen gelegde hinderlaag tusschen Ipek en Diakova. Hassins Bey werd gewond de luitenant en 4 man werden gedood. ARABIË. Uit Djisan wordt gemeld, dat de expeditie van Mohammed ali Pasja naar Yemen geheel mislukt is Mohammed was gedwon gen met zijn voornaamsten tegenstander Said Idris in onderhandeling te treden. Said Idns eischt o.m. dat hem den titel Van Emir van Assyr verleend zal worden. Zeven bataillons zijn van Sanaa naar Djisan ontboden. Volgens een ander bericht concentreert zich een groote Arabische strijdmacht rondom Lohaja. De waterleiding der stad is reeds in handen der Arabieren. Een algemeene bestorming wordt verwacht. Ook in meer Noordelijke streken schijnt het mislukken der expeditie naar Yemen zijn invloed niet te missem Onder de arbeiders ten Oosten van Damascus heerscht een groote gisting. Gemeld wordt dat zij met de opstandelingen te Yemen in ver binding staan. Van officieele zijde wordt gemeld, dat Lord Kitchener benoemd is tot diplomatiek agent van Engeland in Egypte als opvolger van Sir Eldon Gorst, die dezer dagen overleed. In antwoord op vragen betreff nde de benoeming van Lord Kitchener tot Engelsch consul-generaal van Egypte, zeide de mi nister van Buitenlandsche Zaken, Sir Edward Grey, dat deze benoeming overal vertrouwen zal wekken, wegens de bijzon dere kennis, onpartijdigheid en bekwaamheid van Lord Kitchener. De beuoeming van Kitchener wil niet zeggen, dat er eenige verandering komt in de algemeene Eugelsche politiek in Egypte. Volgens een telegram uit Malina, heeft een orkaan, welke gepaard ging met over stroomingen schade van een half millioen dollar aangericht op Luzon. De provincies, waar tabak verbouwd wordt, zijn thans, ten gevolge der aangerichte verwoestingen, totaal geïsoleerd. De Japansche pers is over het nieuwe Engelsch-Japansche verdrag maar matig te spreken. Algemeen is men van oordeeldat het nieuwe verdrag voor Japan niet dezelfde beteekenis heeft als het oude. Komt Japan thans met de Vereenigde Staten in oorlog, dan zal het geheel alleen staan. Sommige bladen zijn van meening, dat de wijziging van het verdrag alleen Engeland ten goede komt. Verwondingen. Twee stakende bootwerkers hebben Dinsdagavond in em café in de Storm steeg te Amsterdam ruzie gekregen, wel ke zoo hoog liep, dat een van hen den ander met een mes vrij ernstige verwon dingen aan den rechterschouderen aan het hoofd toebrach'. De gekwetste werd in het Binnengasthuis opgenomen. De twist stond niet in verband met de staking. Aangehouden. In verband met de in de laatste we ken veelvuldig te Loosduinen voorgeno men rijwieldiefstallen is aangehoudenen gevankelijk naar 'e-Gravenhage overge bracht een smid van de Loosduinsche stoomtram, een zekere B. Ook te Monster zijn rij wieldieven gepakt. Vermist. Van een van de vaartuigen uit een sleep mosselzaadschepen werd bij aan komst te Vreeswijk een van de opvaren den, een 21 jarige jongeman, vermist; waarschijnlijk is hij tusschen Schoonhoven en Vreeswijk geheel onopgemerkt bij het scheppen van water over boord gevallen en verdronken. Brand. Dinsdagavond tegen twaalf aur is in den kr uidenierswinkel van den heer Falt- vater aan den Haarlemmerdijk 196 te Amsterdam een begin van brand ontstaan doordat spiritus, die per ongeluk uit een vat geloopen was, toen men daarnaar met een brandende lucifer wilde kjjken, vlam vatte. De kleederen van de vrouw des huizes geraakten hierbij in brand. Zij liep de deur uit, waarna eenige voorbij gangers de vlammen doofden Met brand wonden overdekt, werd de vrouw in het Binnengasthuis opgenomen. De brand in huis was, zonder dat de brandweer behoefde dienst te doen ge- bluscht. Bedrog. Ten hoofdpostkantore te Amsterdam doet zich sinds eenigen tijd het geval voor dat aangekomen postwissels op onver klaarbare wijze in het kantoorgebouw, vermoedelijk nadat de post door de bestel lers uitgezocht en gesorteerd is, gestolen worden. Het hoofdbestuur der posterijen heeft een uitvoerig onderzoek gelast, doch tot dusver is het niet mogen gelukken, den dader in handen te krijgen. Verdronken. Te Hoek van Holland is Woensdagna middag bij het zwemmen tusschen de pieren van den Nieuwen Waterweg de 17-jarige E. op 't H. verdronken. De 4 ontvluchte inbrekers. Een bijzondere berichtgever van het Hbl. meldt Bij het onderzoek, dat wij Dinsdagmor gen ter plaatse konden instellen, bleek ons, dat de toestand van de s'rafgevangenis in Den Bosch de ontvluchting der gevangenen niet al te zeer heeft bemoeilijkt. Het gebouw staat met zijn front aan de weversplaats, in een bebouwde buurt, maar de achterzijde, aan den Spinhuisweg, ligt geheel vrij en wordt door een oude vestingmnur van het daarachter liggende polderland begrensd. Vroeger liep er voor de achterzijde een soldaat te surveilleeren, maar sinds de op heffing van de militaire bewaking, is de gevangene, die aan den achterkant weet te ontsnappen, vrij man. Een nader onderzoek heeft aangetoond, dat de ontvluchting reeds Zaterdagavond laat, waarschijnlijk ongeveer 11 uur, heeft plaats gevonden. De 4 ontvluchten sliepen met elkander op de zoogenaamde slaapzaal. Van daar zijn zij vermoedelijk door de gang geslopen, hebben een hek op die gang ge opend, wisten den zolder te bereiken en vandaar de leegstaande reserve-ziekenzaal. De ramen van deze zaal zijn van het om ringende platte dak met belachelijk dunne spijltjes afgesloten. Aan de voorzijde der gevangenis konden wij duidelijk zien, hoe een der spijltjes is verwijderd en een ander omgebogen iets. wat voor de beruchte in brekers kinderwerk moet geweest zijn. Door de gemaakte opening bereikte men de dak goot van de fabriek van de firma Lutkie langs de gootpijp, waaraan ook eenige ontwrichting is waar te nemen, lieten de boeven zich naar beneden zakken en be reikten opnieuw een veel lager gelegen plat dak. Van hier werd naar de achterzijde der gevangenis tot den slechts 4 M. hoogen buitenmuur geloopen, een touw met een lus, dat later teruggevonden is, werd op een der pinuen gegooid, en hierlangs klom men de vluchtingen den muur over. Zij lieten aan den voet van den muur hun bruine gevangenisbuis liggen en ontsnapten op sokken, in bruine pantalon en blauw boezeroen gekleed. Voetstappen duiden aan, dat zij den vestingmuur afsprongen en zoo dooi het polderland in de richting der Vuchterheide een goed heenkomen hebben gezocht. Uit Den Bosch wordt geseind, dat 2 der 4 ontvluchte inbrekers gevat zijn en wel Willem Roos, die zich op het stations emplacement van Den Bosch bevond en Kees Donker, die aan het station te Boxtel werd aangehouden. Deze had zich in een goederenwagen verscholen. Naar Th. Wijnen en J. A, de Haan wordt nog steeds gezocht. De bliksem en de boomen. In de „Zutph. C.t." waarschuwt H. mee het oog op het reisseizoen, als velen in bosch en veld verpozing zoeken, op het gevaar om bij onweders onder boomen te schuilen, en geeft aan hoe dan te handelen. Hoe roekeloos het schuilen is onder af zonderlijk staande boomen, blijkt wel uit de statistiek meer dan een vierde deel van het aantal slachtoffers van den blik sem vinden den dood bij of onder alleen staande boomen of boomengroepen. Het schuilen daaronder is daarom zoo gevaar lijk, daar het bijna zeker is, dat de bliksem juist dien boom zal treffen, waaronder eenige menschen of dieren een wijkplaats hebben gezocht ook al is die boom niet hooger dan andere die er naast staan. Het lichaam van iemand, die zich onder den boom bevindt, is een betere geleider dan de boom zelf. De bliksem zal dan den boom plaatselijk verlaten en over slaan op den persoon die er onder staat. Bevindt men zich echter bij het los breken van een onweer aan den rand van een bosch, dan loopt men er wat dieper in en begeve zich niet op de vlakte. Men dient echter booge boomen te ver mijden en vooral oude populieren eiken tariksen en sparren, als deze een dorren top of een dorren naar boven gerichten tak hebben zieken boomen toch worden by voorkeur getroffen. Zoekt men beschutting in een bosch dan kieze men daartoe ruwe, lage, doch niet alleen staande beuken, daar men on der een beuk minder gevaar loopt dan onder een anderen boom. Van de honderd boomen die tot de volgende boomsoorten behooren is de verhouding trefkans: 46 populieren 36 eiken, 14 sparren, 3 dennen en 1 beuk. Rereboomen worden naar ver houding zesmaal meer getroffen dan kerse- boomen. De bewering dat zulks nooit het geval is wat dennen betreft, berust op een dwaling: de den toch is volstrekt niet biiksemvrijevenmin als eenige andere boomsoort. Een Geldersch volksrijmpje uit Duitsch- laud afkomstig, dat betrekking heeft op de geringe trefkans van den beuk, zegt dienaangaande Veur de ieken, mo-je wieken, En de bueken mo-je sueken. Men is het er niet over eens, waaraan het verschil ia trefkans der verschillende boomsoorten is toe te schrg ven. Sommige natuurkundige willen het in verband brengen met het uiterlijk voorkomen van de schors, gladde boomen en die met ruwe bast; anderen zoeken het in het verschil in het geleidingsvermogen van het hout. Ook schrijft men de geringe trefkans van den beuk toe aan de elec- triciteit ontladende werking der met fijne haren voorziene beukenbladeren. Het is verder van groot gewicht, dat men, onder welken boom men ook schuilt niet tegen den stam leunt, maar zich zoo ver de regen het toelaat, van den boom verwijderd houdt, daarbij liefst een ge hurkte of zittende houding aannemende^ Gasontploffing. Dinsdagmiddag, terwyl een bezoeker een lucifer afstreek, kloeken in het café van den heer Lafaber te Gouda eensklaps drie knallen, veroorzaakt door gas, dat zich onder den vloer had opgehoopt door een lek in de straatleiding. Eenige plan ken uit den vloer werden losgerukt en een tafel omhoog geworpen, terwijl een begin van brand, dat door de explosie omstond, spoedig kon worden gebluscht. De veroorzaakte schade is niet groor. Een honderdjarige. Zondag 30 Juli a.s. hoopt een ingezetene der gemeente 's Gravenbage den ouder dom van honderd jaren te bereiken. Dit voorrecht zal dan beschoren zijn aan de weduwe Jansen, geboren Van Vngt wo nende aan de Koningin Emmakade. En met recht mag het voor deze dame een voorrecht heeten. Want zij geniet nog eene goede gezondheid. Zjj is helder van hoofd, leest nog vrij veel en kan ook nog goed leesbaar een brief schrijven. Ook haar gehoor is tamelijk goed, zoodat men vrij gemakkelijk met haar spreken kan. Zij kan zich nog goed verschillende ge beurtenissen uit haar leven herinneren. Over het algemeen is zij zeer opgewekt. Zelfs houdt ze zich o a. nog geregeld met een bandwerkje bezig. Wijnmalen gaat over naar de monop laan. Naar men verneemt heeft onze land genoot besloten niet meer te vliegen met een tweedekker, doch over te gaan naar de monoplaan. Hij zal Zaterdag a.s. aan den „Daily Mail"-prij's gaan deelnemen met een Deperdussin-eendekker, van het zelfde type, waarmee Vidart en Prévost aan het Europeesche circuut deelnamen, gevlogen en met succes. Maandag bleef hij bijna twee uur in de lucht, vloog op een hoogte van 1000 meter, verklaarde zich uiterst voldaan, waarna hij definitief besloot Zaterdag als monopianist aan het Eogelsohe eirouut te gaan deelnemen. Bang voor de stahing. In een der trams, komende van de W. P., stapt een eenigszins zenuwachtig boe- renvrouwtje binnen. Het is zonnig en aan de zonnezijde, waar enkele passagiers zijn gezeten, zijn dan ook de gordijntjes toe gehaald. Ons vrouwtje gaat zitten aan de scha duwzijde, trekt echter dadelijk een der godjjnen toe en reikt reeds naar het an dere. Passagiers kijken elkanderd verwon derd aan en de conduc eur zegt„Vrouw ije, voor de zon zijn de gordijnen al dicht" Waarop volgt: „Jawel mien heer, moar de veldwachter 'et 'ezeid as dat het met die werkstoaking 'n gevoarljjke boel is en da k mot oppas sen.... „„Maar"" zeit ie, „„as 'k nou moar zorg dat die menschen me nie zien, zal 't wel goan,*" En ze haastte zich ook het andere gordijntje dicht te doen. (Hbl.) is het beste kracht voeder voor hoenders. Zij bevordert in hooge mate de elerproductle en vlugge groei der kuikens. 4376 Prijs per 5o kilo 25 kilo io kilo 5 k'lo f 5.75 f 3.— fTjö fo~.y Bij minstens 5o kilo franco station. Alles wordt onder rembours geleverd. OUDDORP, K. TANIS Gzn., Hoofdagent van Overfl. en Goedereede Bieden aan alle soorten van Vruchtboomen, Halfstam Appelen en Peren Hooge en lage leiboomen van allerlei soort, Verder ook voorhanden 7 Goede soorten van Roode en Zwarte Bessen, Frambozen (Hornet- en Superlatief). Voor den bloementuin voorhanden alle soorten van Bolgewassen, vaste planten, Struik- en Stamrozen enz. enz. Heesters, Den- en Sierboomen. Haagplantsoen worden voor den minst mogelijken prijs verkocht. 3737 Houden zich aanbevolen voor het aanleggen van tuinen en boomgaarden. Overal te ontbieden. Koopt die nooit anderB dan versoh bereid, daar oude pillen schadelijk zijn voor de gezond heid. 1000 versohe Pillen kosten f 1,50. Beter is 500 pillen te bestellen voor f 1,De werking dezer versohe pillen is oneindig beter dan de depotpillen en pinkpillen. Op 26 Maart 1897 schreef Dr. DE VRIJ in het Pharmaceutisch Weekblad, dat de Kinadrup. pels in vierkante verzegelde flaoonsdf 1,(nu 75 ot.) verkrijgbaar gesteld niet aan de eisohen voldoen, ookniet de losse daarvoor gebruikt en niet erkendt alszijneKinadruppels, maar uit sluitend de latere China liquida. Deze laatste worden verkocht in druppelileschjes tegen min dere prijs met etiket van 3667 Ook verkrijgbaar geBteld bij den Heer Cm r+ CD D CL CD C CD O" O CD A" CD THEËMAAL GEüTOHVIll G. F. CALLENBACB te VI.IHEBH CD_ CD O CD D CQ Plannen en Begrootingen KOSTELOOS. Levert alle soorten Regenwater-, Wel-, Gier- en Beerputten, Paarden-, Koe- en Varkensbakken,. Rolblokken en Broeibakken. Schuttingen-, Draad- en Hekkenpalen. Betonvloeren en stoepan in alle kleuren. Grootste voorraad ei- en cirkelvormige riolen. «066 Belast zich speciaal met het stellen en vervoeren der putten. Alle toer ken worden onder garantie verkocht en geleverd tegen zeer lag en prijs franco huis. DepótW. J. VAN MAASTRICHT, Station Den Bommel. A. DEKKER, Achthuizen. HEEREN LANDBOUWERS voor U Draaineerbulzen noodig heb vraag dan eerst prijsopgaaf bij n>y aan. Prijzen zeer billijk. TT of i et VsalrOVt T ^at er> voor a' wa" meu noo^'9 heeft in Goud, Zilver Diaman- JBtöl IS wOacHQ ten, Paarlen, Koralen, Horloges, Klokken, Pendules, Barometers enz. geen beter adres is dan SCHREUDER dt BAKSTEEN. Ook voor alle re paration aan bovengenoemde artikelen is er - Juweliers, Horlogemakers, TELEPHOON 3807. Binnenrotte 170, ROTTERDAM. 5 KORTING CONTANT.

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2